Praca w NY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-30, 22:53   #1
Liwo2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1

Praca w NY


Witam,

Od dwóch lat pracuję w UK jako Administrative Assistant. Mam zielona kartę i planuję przyjazd do USA. Pomimo tego, że praca biurowa w Anglii jest taka sama i oczywiście w j. angielskim to słyszałam, że w Stanach mogę mieć problem ze znaleźieniem pracy w tym zawodzie tylko dlatego, że pracowalam w Anglii a nie USA. Czy to prawda, że moje doświadczenie z UK w Stanch będzie zaniżane? Przeglądałam już kilka przykładowych ogłoszeń w tym zawodzie na amerykańskich stronach i wiekszość obąwiązków jak i zakres jest taki sam. Być może wiecie jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy w NY jako Admin Assistant - nie chciałabym, aby moje doświadczenie się zmarnowało. Mam też nadzieję, że brytyjski akcent nie przeszkadza amerykanom. Słyszałam, że w NY mieszka i pracuje sporo Anglików. Bardzo proszę o jakieś informacje i wskazówki. Dziękuję.
Liwo2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 18:00   #2
Shalo
Raczkowanie
 
Avatar Shalo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Liverpool/UK
Wiadomości: 56
Dot.: Praca w NY

Od razu mówię, że nie pomogę Ci pewnie tym postem. Wszystko co wiem o pracy i życiu w USA to to co słyszałam od brytyjskich znajomych, którzy tam pojechali do pracy lub na wakacje.

Amerykanów moi znajomi określają zawsze jako aroganckich w stosunku nie tylko do jakiś emigrantów z Polski czy Indii, ale również do Brytyjczyków właśnie. Nie grzeszą też inteligencją, więc mogą nie zdawać sobie sprawy, że Twoje doświadczenie w UK niczym nie różniłoby się gdybyś zdobyła je w US.

Podobna sytuacja zachodzi wtedy gdy z Polski ludki przyjeżdżają do UK z jakimś tam doświadczeniem czy studiami, które w Anglii albo nie są wcale honorowane albo tak "połowicznie", "z przymrużeniem oka". Widać im dalej na zachód tym większe mniemanie o sobie i przekonanie o niższości "reszty świata".

Jeżeli jedziesz do Stanów przygotuj się, że może być na początku ciężko udowodnić Amerykaną kompetencję. Życzę jednak powodzenia!
Shalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 20:03   #3
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Praca w NY

A ja mysle ze nie powinno byc wiekszych problemow-pracowalas przez 2 lata,masz doswiadczenie,ukonczylas jakies certyfikaty,czy studia w UK?
Jesli w UK to skonczylas to nie powinno byc wiekszego problemu chyba-zalezy gdzie trafisz i na jakiego pracodawce.Np.tu gdzie ja pracuje jak zatrudniaja do pracy jako Admin to robia test z bezwzrokowego pisania no i trzeba miec udokumentowana znajomosc MS Office itp no ale najwazniejsze jest doswiadczenieI referencje
Zycze powodzenia

Ps-akcent nie przeszkadza.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2009-08-01 o 21:50
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 23:01   #4
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Praca w NY

Gdzie jak gdzie, ale w NY przy jego roznorodnosci ras, kultur i jezykow naprawde NIKT nie przejmuje sie niczyim akcentem ... co do reszty, zgadzam sie z CzarnymElfem - doswiadczenie i referencje i jest git.
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.