Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-01, 23:21   #1
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840

Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?


Wątek może wydawać się śmieszny dla niektórych ale zaryzykuje otóż chodzi o to, że ubieram się dość nudo. Raz na jakiś czas potrafie naprawdę fajnie skomponować ciuchy, dodać jakiś ciekawy dodatek ale większość moich zestawów jest taka...bez polotu. Wiem jakie trendy obowiązują w obecnym sezonie, przeglądam mase blogów, gazet, lookbooków itp ale nie potrafie się nimi zainspirować. Widzę jakiś zestaw, mówie "genialny!"...i to wszystko. Nie potrafie jakoś tego przełożyć na siebie, skorzystać z własnych ubrań by wyszło coś podobnego. Mam wrażenie że musiałabym mieć identyczne rzeczy...
To samo dotyczy moich zakupów. Kupie coś jestem zadowolona, podoba mi się, po czym wracam do domu i stwierdzam że kupiłam kolejną nudną rzecz która nie stworzy mi tych wymarzonych modnych zestawów.
Moje ubrania są w różnych kolorach, są niezłe ale...to wszystko. Brakuje mi odwagi i umiejętności do jakiegoś kombinowania.
Proszę o rady, jak nauczyć się inspirować tymi setkami zdjęć które oglądam? I co zrobić żeby następnym razem nie wyjść ze sklepu z kolejnym "nudniakiem"?
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 00:23   #2
leo6267
Raczkowanie
 
Avatar leo6267
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 146
Dot.: Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?

Większość na początku swojej drogi z modą kopiuje to co widzi na ulicy lub w internecie. Nie jest to - mimo pozorów - złe rozwiązanie. Dzięki temu po jakimś czasie wchodzi nam w nawyk odpowiednie dobieranie kolorów i fasonów do naszej sylwetki. Wiemy w czym czujemy się dobrze, co nam dodaje uroku a co go zdecydowanie odbiera. Z modą jest najczęściej tak: raz się odważysz - potem będzie już co raz łatwiej. Na początek możesz zaszaleć z dodatkami, potem stonować dodatki a przerzucić się na jedną część garderoby. Przede wszystkim: masz się czuć w tym dobrze, nie zmuszać się na siłe do noszenia szpilek (każde wprawne oko to zauważy ), do noszenia rzeczy, które "podobają mi się", ale w sumie to są nudne/lub na odwrót: zupełnie zwariowane/ i czuję się w nich mało komfortowo. Najważniejsze jest, żeby szafę budować wokół ubrań bazowych, które łatwo połączyć z innymi, trudniejszymi do okiełznania, szalonymi. Piszesz, że masz dużo ubrań w różnych kolorach. Lepiej, żeby szafa była mniej kolorowa, ale harmonijna. Jedna rzecz pasowała do następnych pięciu i na odwrót. Jeśli skompletujesz taki zestaw możesz zacząć kupować wszystko to co chcesz. Osobiście bardzo często grupuję sobie te setki zdjeć z modą uliczną.W folderze głównym kryje się kilka mniejszych, jeden z białymi koszulami, inny ze spódnicami, jeszcze inny ze stylem "na co dzień", itd. może to pomogłoby Ci usystematyzować trochę ten zalew inspiracji? Powodzenia!
__________________
Zastanawiaj się nie tylko nad tym, czy prawdą jest, co mówisz, ale czy ten, do kogo mówisz, wytrzyma prawdę - Seneka


Mój blog
leo6267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 01:16   #3
saandy
Wtajemniczenie
 
Avatar saandy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 154
Dot.: Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?

Mały off top: gdzie wyszukujecie zdjęcia-inspiracje oprócz blogów poszczególnych osób i lookbooka? Są może jakieś blogi właśnie z samymi inspiracjami?
saandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 01:32   #4
dystopia
Rozeznanie
 
Avatar dystopia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 787
Dot.: Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?

Cytat:
Napisane przez saandy Pokaż wiadomość
Mały off top: gdzie wyszukujecie zdjęcia-inspiracje oprócz blogów poszczególnych osób i lookbooka? Są może jakieś blogi właśnie z samymi inspiracjami?
jedno słowo - tumblr

pierwsze z brzegu:
http://stoleninspirations.tumblr.com/
http://dirtylittlestylewhoree.tumblr.com/

a z nich, klikając na poszczególne foty znajdziesz drogę do kolejnych
dystopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 02:12   #5
leo6267
Raczkowanie
 
Avatar leo6267
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 146
Dot.: Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?

To ja podam tylko kilka, bo mam ich masę a nie chcę zaśmiecać wątku:

http://citizencouture.com/
http://www.hanneli.com/
http://easyfashion.blogspot.com/
http://mrnewton.net/
http://carolinesmode.com/

A poza tym to blogi szafiarskie(u mnie to głównie zagraniczne, ale polskimi tez nie wzgardzę) i tumblr.
__________________
Zastanawiaj się nie tylko nad tym, czy prawdą jest, co mówisz, ale czy ten, do kogo mówisz, wytrzyma prawdę - Seneka


Mój blog
leo6267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 07:40   #6
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?

Leo6267 - Bardzo dziękuje Ci za odpowiedź na pewno spróbuje Twojej rady i pogrupuje inspiracje. Będę też bardziej zważać na to by kupowana rzecz pasowała do wielu innych , które mam w szafie

Proszę o dalsze rady

Ooo dziewczyny, będę ,mieć co oglądać
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 09:33   #7
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?

znajdź jakąś gwiazdę, której styl Ci się podoba, i przejrzyj jej galerię na stronie fanów. gwiazdy zazwyczaj mniej kombinują z ciuchami niż blogerki i łatwiej jest skopiować zestawy
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 15:05   #8
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
znajdź jakąś gwiazdę, której styl Ci się podoba, i przejrzyj jej galerię na stronie fanów. gwiazdy zazwyczaj mniej kombinują z ciuchami niż blogerki i łatwiej jest skopiować zestawy
o też spróbuje tym sposobem, dziękuje
ktoś jeszcze ma jakąś radę lub ma podobny problem?
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 15:54   #9
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?

Powinnaś też okreslić styl jaki Ci się podoba i starać się wyszukiwać zdjęcia osób tak ubranych, potem szukać takich ubrań w sklepie i próbować. A przede wszystkim nie przejmować sie tak mocno! Może postaw na fajne dodatki, dobrej jakości basicowe rzeczy?
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 16:00   #10
dirtydiana
Raczkowanie
 
Avatar dirtydiana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?

Też kiedyś miałam tak, że nie umiałam przelać mojego gustu na rzeczywistość :p Zaczynałam od lakierów do paznokci, kiedy nie miałam funduszy by kupić coś nowego i gdy moja szafa jeszcze nie była "poprawiona". Pierwszy zastrzyk gotówki: niebieskie nie przecierane jeansy, krótkie spodenki z wysokim stanem, biała bokserka - koszulka w serek i jeansowe krotkie spodenki z lumpa. Miałam czerne rurki i balerinki. Na wyprzedaży dorwałam jeszcze białe spodenki z h&m za 30 zł. Teraz szykuję się na jesień i zimę. Mam beżowy trencz, na zimę chcę kupić sztuczne futro i botki/kozaki.
Już w lato mogłam sobie szaleć i zestawiać np. spodenki z morelowym topem z kołnierzykiem i innymi nie do końca klasycznymi rzeczami. Teraz już mam dowolność, ale martwię się o jesień Po raz pierwszy w życiu nie miałam problemu w co sie ubierać- do kazdych spodenek pasowala każda koszulka i odwrotnie (plus każdy zestaw wyglądał bardzo stylowo). Nie kupowałam hitów lata takich jak kolorowe marynarki czy szpilki- czekam ten sezon a w następnym będę miała kasę na co będę chciała i będę to łączyć jak chce.

Przykład ze stron wyżej: http://s3.amazonaws.com/data.tumblr....epc8zgQg8sw%3D
Jest sobie zestaw, gdyby zmieniony był jeden element z tego stroju na coś dowolnego i tak ZAWSZE by to do siebie pasowało

dodam jeszcze, że w każdą rzeczy inwestowałam - w jakość. Na początku czułam się źle z wydanym 150 zł na spodenki, ale teraz widzę, że to się opłaca.
__________________


Edytowane przez dirtydiana
Czas edycji: 2011-09-02 o 16:03
dirtydiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 16:36   #11
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?

Byłam dziś na zakupach. Kupiłam w Croppie grubszy beżowy trencz na chłodne jesienne dni, klasyczny tyle że z dużym kołnierzem dzięki czemu jest taki bardziej elegancki, ciepły i przytulny
Kupiłam ciemnoniebieską tunikę w białe paseczki z krótkim rękawem i myśle ( a przynajmniej mam nadzieje:P) że będzie dobrze wyglądać do fajnej czarnej marynarki/kurtki jeansowej.
Nabyłam też piękną camelową sukienkę w sam raz na jesień podobny krój w załączniku tyle że...dwa razy tańszy jest klasyczna i myśle że długo mi posłuży bo jest dobra jakościowo. Macie racje, warto stawiać na jakość, tym bardziej tych klasycznych rzeczy, które mogą służyć bardzo długo
Co do klasyków to trencz już mam, klasyczne jeansy mam, biała czarna bokserka też jest, czarna marynarka, mała czarna Pora nauczyć się robić z nich prawdziwy pożytek
PS. W drugim załączniku kolor sukienki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z paskem.jpg (64,0 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bee.jpg (68,9 KB, 19 załadowań)
__________________



Edytowane przez Cynamonkaa
Czas edycji: 2011-09-02 o 16:43
Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 19:39   #12
kika14
Zadomowienie
 
Avatar kika14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 007
Dot.: Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?

Fajny wątek dla mnie Mam podobny problem jak autorka. dirtydiana bardzo mi pomogłaś swoją wypowiedzią!
__________________
kika14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:34   #13
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?

Cytat:
Napisane przez kika14 Pokaż wiadomość
Fajny wątek dla mnie Mam podobny problem jak autorka. dirtydiana bardzo mi pomogłaś swoją wypowiedzią!
Ciesze się, że nie tylko mi się przyda
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 23:05   #14
Nadine94
Raczkowanie
 
Avatar Nadine94
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 315
GG do Nadine94
Dot.: Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?

Też mam taki problem! Myślałam, że tylko ja mam różne ciuchy ale zawsze wybiorę najnudniejszy zestaw - jestem pocieszona, wiedząc, że nie ja jedyna. Ogólnie rzecz biorąc wiem co lubię ale moja sylwetka jest nie do ubrania w takie rzeczy. To jest dopiero problem (szczególnie rano jak się wstaje do szkoły)
__________________

* Przyzwyczajam się do bycia Maleństwem...


* Bloguję... czasami >klik<
Nadine94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 11:28   #15
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: Nie umiem się "inspirować". Jakaś rada?

Cytat:
Napisane przez Nadine94 Pokaż wiadomość
Też mam taki problem! Myślałam, że tylko ja mam różne ciuchy ale zawsze wybiorę najnudniejszy zestaw - jestem pocieszona, wiedząc, że nie ja jedyna. Ogólnie rzecz biorąc wiem co lubię ale moja sylwetka jest nie do ubrania w takie rzeczy. To jest dopiero problem (szczególnie rano jak się wstaje do szkoły)

Dokładnie Z sylwetką jeśli o to chodzi większych problemów nie mam, 90% ubrań, które mi się podobają pasuje do niej i mogę je śmiało nosić. Problem może być jedynie w znalezieniu rozmiaru, w tym żeby S naprawdę była na bardzo szczupłą osobę, a nie jak w przypadku niektórych marynarek durnie wisiała
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.