Vichy - zestaw do mikrodermabrazji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-31, 13:58   #1
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929

Vichy - domowa mikrodermabrazja


Hej, dzis w aptece widziałam taki zestaw do mikrodermabrazji, składający się z czterech produktów.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10695

Zastanawiam się, czy któraś z was dziewczyny może miala z tym jakies doświadczenie?? Opłaca się wydac prawie 200 zł? Jak długo utrzymuje sie efekt (jesli wogóle jest). Babka w aptece powiedziała, że najpierw trzeba zrobić u nich badanie skróry (chyba bezpłatne), dopiero wtedy mogą to zalecic.

Widziałam ulotkę tego zestawu, to muszę przyznać, że całkiem ciekawie opisali działania. Ciekawa jestem tylko opinii dziewczyn które to miały.
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 14:18   #2
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: Vichy - domowa mikrodermabrazja

http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 14:43   #3
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: Vichy - domowa mikrodermabrazja

hej, zalogowałam sie tam, ale wyskakuje; Wybrany przez Ciebie temat lub post nie istnieje

Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 14:47   #4
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: Vichy - domowa mikrodermabrazja

u mnie sie otwiera, w takim razie wejdz na ta stronke i wpisz w wyszukiwarce "peel"
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 14:51   #5
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: Vichy - domowa mikrodermabrazja

dziękuje bardzo, znalazłam
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 15:41   #6
madge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: taki dziwny kraj ;)
Wiadomości: 49
Question Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

Witam

Czy któras z was uzywała juz ten zestawik? I jakie wrażenia?
Przede wszystkim:
1 - czy mozna na cere naczynkowa?
2 - czy usunie przebarwienia?

Bardzo prosze o pomoc, bo mam straszna ochote na ten zestaw, tylko sie boje...
madge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 16:00   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

nie usunie przebarwień. może podrażnić cerę naczynkową.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-22, 16:05   #8
madge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: taki dziwny kraj ;)
Wiadomości: 49
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

Justy,
a stosowałaś?? Bo mi przede wszystkim zalezy na opiniach osób, które juz przetestowały zestaw
madge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 16:18   #9
kapadocja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 86
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

ja swego czasu uzywalam refinish loreala



jedyne co moge powiedziec - to ze dzialal bardziej jak peeling, byl nieprzyjemny w trakcie masowania (chyba przez aluminium ) no i generalnie nie pozbawil mnie przebarwien. Tez myslalam sprobowac vichy - bo bardziej profesjonalny wydaje sie ten zestawik, ale poczekam na wasze opinie
kapadocja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 16:32   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

nie, nie stosowałam. ale logiczne jest, że skoro peelingi ziarniste oraz kwasy szkodzą skórze naczynkowej- to i vichy może zaszkodzić: w końcu jest tam i kwas i granulki aluminium. opinię można znaleść np. tu: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...882303&v=2&s=0
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 16:47   #11
madge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: taki dziwny kraj ;)
Wiadomości: 49
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

poczekam na więcej
madge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-24, 11:50   #12
madge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: taki dziwny kraj ;)
Wiadomości: 49
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

up
madge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 11:59   #13
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

madge, może najlepiej idź na konsulatacje do apteki, u mnie np. w jednej z aptek jest specjalna konsultantka Vichy ( dermatolog z wykształcenia) która przeprowadza testowym zestawem próbę i doradza, czy mozna używac czy nie, mi ze skrzydełek nosa po takim teście zeszła skóra i juz było jasne, że nie moge stosować,
przy mnie przyszła pewna kobieta i ta Pani od razu powiedziała jej, że nawet testu nie przeprowadzi, bo ma naczynkowa cere, więc chyba jednak powinnaś sie zastanowić
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 21:29   #14
Kajonka:)
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7
Dot.: Vichy - domowa mikrodermabrazja

Ja na www.aptecus.com znalazlam tani zestaw Peel Microabrasion bo za 160zl. jednak slyszalam, ze jest odpowiednik z l'oreal refinish, ktory na tej stronie jest za 64zl.
Pamietajcie mikrodermabrazja nie moze byc stosowana przez osoby ze sucha skora lub wrazliwa.
Kajonka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 21:32   #15
Kajonka:)
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez kapadocja
ja swego czasu uzywalam refinish loreala


jedyne co moge powiedziec - to ze dzialal bardziej jak peeling, byl nieprzyjemny w trakcie masowania (chyba przez aluminium ) no i generalnie nie pozbawil mnie przebarwien. Tez myslalam sprobowac vichy - bo bardziej profesjonalny wydaje sie ten zestawik, ale poczekam na wasze opinie
Z tego co wiem to jest to jedno i to samo tyle, ze vichy jest drozsze o jakies 100 zl. Ogolnie trzeba bardzo uwazac rzy tych zabiegach. Najtansze zestawy sa chyba teraz na www.aptecus.com Pamietajcie jednak to jest zabieg kosmetyczny !
Kajonka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 14:04   #16
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

witajcie.
Od niedawna zastanawiam sie nad kupnem zestawu Vichy Normaderm do mikrodermabrazji.Mam cere tradzikowa,zaskorniki,por y pozatykane i blizny.
Czy oplaca sie?
Doradzcie proszę
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 17:46   #17
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

Przy twoich problemach pomoze ale jako dodatek raczej do pielegnacji niz wylacznie na tym mialasbys bazowac . Delikatnie zlusci . Na zaskorniki proponowalabym nadtlek benzoilu-brevoxyl, kwas azelainowy-acnederm kwasy bha-effacelk, dodatkowo te preparaty pomoga na blizny takze ale moglabys wprowadzic dodatkowo na nie kwasy aha , retinoidy np. Diacneal ,retina,effalpha , lysanel activezawiera aha , bha,azelainowy i go tez polecam . Zobacz na watek o dwustopniowym peeliniu garniera na blizny polecam tez cepan , no scar, te domowe mikrodermabrazje jak najbardziej takze . PAMIETAJ O FILTRACH
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 19:29   #18
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

Dzieki Emilia za odpowiedz.wiesz ja sie zastanawiam czy moge te wszystkie specyfiki stosowac tak na wlasna rekę,kupic w aptece bez recepty?moze powinnam najpierw zasiegnac rady dermatologa?moze powinnam wykonac wymaz z twarzy?kiedys leczylam tradzik ale zadne leki nie pomogly wiec od jakiegos czasu zbastowalam ale teraz gdy technika poszla w gore i pojawily sie kwasy czy zabiegi chcialabym powrocic do leczenia.z tradzikiem zmagam sie 15 lat i powiem szczerze ze przyzwyczailam sie ale ciagle marzy mi sie piekna cera.

Emilia masz duza wiedze na ten temat
dzieki za rady.
myslisz ze powinnam isc do dermatologa?a moze do salonu kosmetycznego?nie ukrywam ze wolalabym w warunkach domowych zadbac o cere bo mam problemy finansowe.
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 11:24   #19
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

dzieuję Ci serdecznei za ciepłe słowa dermatolog jest potrzebny jesli chciałąbys cos mocniejszego np retinoidy, sa one pomocne przy bliznach grudkach podskórnych, zaskórnikach . ale chodzi mi tu a takie retinoidy jak tretinoina, isotretinoina, adapalen, tazaroten... retinaldehyd kupisz bez recepty jest to np diacneal, zawiera dodatkowo kwasy AHA w stezeniu 6% więc fajne połączenie owocujace lepszym efektem złuszczania, rozjaśniania i odnawiania skóry. jest firmy AVENE i kupisz w aptece. na zaskórniki efektywniejsze są kwasy BHA bo mają zdolnosć przenikania przez łój(AHA nie mają takich mozliwosci) i effaclar K kupisz bez recepty tez. równiez skinoren- kwas azelainowy dobrze działa zarówno na zaskórniki jak i blizny i bez recepty w aptece dostaniesz. wymaz z twarzy jak najbardziej mozesz zrobic, dermatolog jesli niepokoja Cie zmiany to tez mozesz wybrac sie do niego czy tez po cos mozcniejszego jak wspomniałam.generalnie diacneal, kwas azelainowy, kwasy BHA mozesz uzywac samam w domu z odpowiednia czestotliwoscia, diacneal, kwasy zawsze nanoc , ale nie razem czyli najpierw proponowałabym effaclar co 2 dni, w przerwie kremik nawilząjacy, potem po miesiącu np diacneal , ale zrób tak ze jednej nocy effaclar, drugiej diacneal, potem nic tylko kremik nawilzajacy, potem znów diacneal, kremik nawilzajacy, potem effaclar, na zmiane nie jeden na siebie, na noc , w przerwie jakis kremik o prostym skłądzie znowu, jesli będziesz miała niedosyt po diacnealu po godzinie od nałżenia diacnealu mozesz nałożyc kremik znów. dzien filtry koniecznie, polecam tez lysanel , ale nie wszystko naraz, napisz na co sie zdecydujesz , bo tedy napiszemy częstotliwosc i co z sobą nei mozna
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-14, 21:02   #20
buziasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 36
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

Ja własnie wyprobowałam. Jestem zadowolona choc nie do konca. Z tych "zabiegów" bardzo. Po nich skóra jest naprawde oczyszczona i gładka czego nie mogłam uzyskac stosujac inne produkty. Zniknely wagry czy tzw kaszaki. Co do kremu to... moze i dziala na krostki ale do nawilzenia mu daleko. Jakis czas po nim zastosowalam swoj i wtedy bylo super. Napieta gładka skora. Zrobiłam to wszystko wieczorkiem wiec zobaczymy rano. Mam nadzieje ze bedzie jeszcze lepiej.
buziasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 23:45   #21
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

aha a ten domowy zestaw do mikrodermabrazji mozesz uzywac w miedzy czasie jak najbardziej
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 02:27   #22
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

Emilia dziekuje ci bardzo za rady.
Dam ci znac na co dokladnie sie zdecyduje.Mysle ze moje zmiany nie sa duze.Biore hormony wiec cera sie uspokoila.Mam coraz mniej wypryskow ale sa.Natomiast moja najwieksza zmora sa blizny i zaskorniki.
Moze przed taka kuracja warto isc na oczyszczenie twarzy do salonu?Jak myslisz?
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 14:18   #23
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

nie ma sprawy. przed kuracją czego? nie radziłąbym podrazniac sóry przed np kwasami czy retinoidami, ale efekt oczyszczenia bedzie dłuzej sie utrzym,ywal jesli bedziesz uzywac np tego zestawu do mikrodermabrazji, równiez kwasy są w tym pomocne , ale jesli wczesneij tego nigdy nei probowałaś to nie radziłabym narazac sie na większe podraznienie, jelsi jednak juz mailas przygodne z kwasami i wiesz jak skroa po czyszczeniu reaguje mozesz poddac sie mu przed kuracje. jesli nie to 2 tyg czyszczenie przed kuracja
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 14:52   #24
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

mialam na mysli kuracje czyli zastosowanie kwasow tych specyfikow ktore mi poradzilas na moja twarz.
dobrze ze zapytalam bo poszlabym na oczyszczenie i zmasakrowalabym sobie tylko cerebylaby podrazniona i dlugo pewnie niemoglabym jej uspokoic.
zastanawiam sie nad doborem tych kosmetykow.nie wiem co wybrac ?czym sie kierowac?to takie trudne dla mnie chcialabym zeby byly skuteczne i niedrogie.
mysle caly czas....
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 15:10   #25
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

włąsciwie wypisłąm wiele preparatów, poczytaj o opiniadch w KWC potem napisz co wybrałas i napsze co z czym stosowac .
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 15:12   #26
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Vichy - zestaw do mikrodermabrazji

a jesli poszłabys na oczyszczania i do tego od razu kwasy korych jeszcze nie próbowałas to cera byłaby podrazniona jak cholera, na pierwszą stycznosc z kwasami to effaklar, czy kwas azelainowy, potem właczyc kwasy AHA , oczywiscie nie wszystko na raz, w konkretnym czasie i z częstotliwoscią ustalona, bo mozna narobic sobie niezłe jajca na twarzy jak chciałaobys ie wszsystko od razu
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 16:06   #27
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Vichy - domowa mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Angelika Pokaż wiadomość
Hej, dzis w aptece widziałam taki zestaw do mikrodermabrazji, składający się z czterech produktów.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10695

Zastanawiam się, czy któraś z was dziewczyny może miala z tym jakies doświadczenie?? Opłaca się wydac prawie 200 zł? Jak długo utrzymuje sie efekt (jesli wogóle jest). Babka w aptece powiedziała, że najpierw trzeba zrobić u nich badanie skróry (chyba bezpłatne), dopiero wtedy mogą to zalecic.

Widziałam ulotkę tego zestawu, to muszę przyznać, że całkiem ciekawie opisali działania. Ciekawa jestem tylko opinii dziewczyn które to miały.
A czy ten zestaw nadaje się do cery trądzikowej? Zmniejszy częstotliwość występowana wyprysków i przyspieszy rozjaśnianie śladów po wypryskach?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 16:19   #28
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Vichy - domowa mikrodermabrazja

Cytat:
czy ten zestaw nadaje się do cery trądzikowej? Zmniejszy częstotliwość występowana wyprysków i przyspieszy rozjaśnianie śladów po wypryskach?
jesli masz ropne to niestety musisz sobie darowac ten zestaw, na ropniaczki dermatolog ktory przpisze Ci cos mocniejszego typu differin, metronidazol. poczytaj moje wczesniejsze odpowiedzi w tym wątku proszezadziala lekko zluszczajaco a wiec slady po pryszczach po pewnym czasie ulegna zmniajeszeniu, jaki to plamy? czerwone? białe?

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-10-21 o 16:40
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 18:03   #29
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Vichy - domowa mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
jesli masz ropne to niestety musisz sobie darowac ten zestaw, na ropniaczki dermatolog ktory przpisze Ci cos mocniejszego typu differin, metronidazol. poczytaj moje wczesniejsze odpowiedzi w tym wątku proszezadziala lekko zluszczajaco a wiec slady po pryszczach po pewnym czasie ulegna zmniajeszeniu, jaki to plamy? czerwone? białe?
Plamy są czerwone. Używałam kiedyś retinoidów (Retin A, Isotrexin, Acnemycin Plus), ale po kilku miesiącach używania moja skóra się do nich przyzwyczaiła. Potem kupiłam Differin krem, używałam przez 2,5 miesiąca i zero poprawy, na dodatek tak mi tłuścił skórę, że odstawiłam go. Mijają już prawie 3 miesiące, odkąd nie stosuję żadnych preparatów złuszczających (ostatnio tylko peeling enzymat. Dermiki), tak więc pomyślałam, że warto by było czymś się złuszczać. Nie wiem tylko, czy spróbować znowu Retin A, czy może jakieś peeling enzymat. Trochę więcej napisałam w wątku o podwójnym peelingu garniera.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 14:32   #30
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Vichy - domowa mikrodermabrazja

enzymatyczny przy przebarwieniach nei wiele pomoze , retin a mogłabys zmowu zacząc uzywac, a probowałas kremow depigmentujacych , rozjasniających? kremow na blizny?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.