Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-13, 13:39   #871
Bernadetta83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja jestem typem nr 1
Bernadetta83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 22:25   #872
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Wątpliwości mam, bo z wyglądu wcale nie jestem "jasna" (poza cerą), nawet w dzieciństwie nie byłam blondynką.
A co do pomadek, to neony też odpadają... Ale w takim razie będę szukać w czymś niekryjącym i w okolicy koralu.
Jak wygląda taki "ciepły czysty róż"? Możesz coś podlinkować?
Coś w tym guście:
http://www.colorhexa.com/e0217a.png
http://www.colorhexa.com/e0216a.png

Oczywiście te są jaskrawe, ale przejrzysta formuła powinna wypaść naturalniej. A z kryjących coś mniej intensywnego, np.
http://www.colorhexa.com/e64d88.png

Koral, jaśniejszy ciepły róż powinny być ok w kryjącej formule, oraz jaśniejsza ciepła czerwień.


Zobacz też Maybelline super stay lip gloss w kolorze forever coral. Jest intensywny, ale przejrzysty i da się go nanieść mniejszą ilość.


A u typów jasnych "jasność" wcale nie musi się rzucać w oczy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-14, 02:10   #873
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

silver_lining:

Radziłabym zrobić przymiarkę kolorów i poczytać opisy typów. Te rzeczy możesz znaleźć na moim blogu.

---------- Dopisano o 02:10 ---------- Poprzedni post napisano o 02:05 ----------

xpaulinqa123x:

Też powinnaś zrobić przymiarkę, bez makijażu, z zasłoniętymi włosami. Jeśli jesteś mocno opalona, to idealnie byłoby poczekać aż opalenizna trochę zejdzie. Zdjęcia nic nie dadzą, bo masz na nich makijaż i mocną opaleniznę.


BTW dziewczyny przy ocenie skóry najważniejszy jest dokładny kolor (brzoskwiniowa, beżowa, porcelanowa, oliwkowa, złocista itp) i tonacja (raczej chłodna czy raczej ciepła). Oczywiście nieraz trudno to zrobić od razu, właśnie dlatego przymierzamy kolory.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-14, 11:12   #874
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
silver_lining:

Radziłabym zrobić przymiarkę kolorów i poczytać opisy typów. Te rzeczy możesz znaleźć na moim blogu.
dzięki bardzo podoba mi się Twój blog, dużo w nim informacji

na razie jestem ciągle bardzo zagubiona w tym wszystkim będę mierzyć

po przeczytaniu kilkunastu postów dochodze do wniosku że moja skóra jest chłodna i z różowym podtonem, kiedy jest dobrze zestawiona z kolorami, lekka żółć, która mi wcześniej nie dawała pewności wychodzi przy kolorach w których wyglądam gorzej, albo zupełnie źle

przemierzyłam kolory i oto co mi wyszło: pierwsze dwa zdjęcia to kolory mi pasujące (pierwsza kolumna to biele i szarości ale jakoś w dzisiejszym świetle nie chce się kolor złapać, a drugie dwa to kolory mi zupełnie nie pasujące (robię się od nich żółta i wyglądam na chorą)

w związku z tym wydaje mi się że jestem typem chłodnym. letnie kolory wydają mi się zbyt zgaszone, zastanawiałoby mnie chłodne lat, ale nie ma tam moich zielonych
ciemna zima jest za ciemna, więc waham się między chłodną a intensywną
i wychodzi mi że jestem intensywną zimą (ze względu na żółte podtony i raczej nietolerancję zbyt dużej ilości czerni w makijażu ani bardzo ciemnych szminek i to mylne wrażenie że w każdym kolorze mi dobrze)

myslisz że idę w dobrą stronę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_000306.jpg (124,2 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000307.jpg (123,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000308.jpg (103,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000309.jpg (109,8 KB, 4 załadowań)

Edytowane przez silver_lining
Czas edycji: 2013-12-14 o 13:30 Powód: uaktualnienie
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-14, 19:23   #875
gh92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam , również proszę o poradę ;D

1. Jak się opalasz - opalam się raczej szybko na ciepły brąz.


2. Kolor oczu - oczy z ciemną wyraźną obwódką, tęczówka jest niejednolita przy źrenicy zielonkawa do zewnątrz jasno brązowa, plamista, oprawa oczu jasna dolne rzęsy nieliczne krótkie.

3. Piegi - nie mam piegów


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? cera o chłodnym, różowawym odcieniu, rumienie się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - szatynka, mysie przebłyski, zimny odcień.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) ciemna nasycona czerwień


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
źle w żółtych i pomarańczach, dobrze w szarościach, czerwieni i czerni

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Dobrze wyglądam zarówno w czerni i bieli


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? z intensywnych kolorów pasują mi tylko ostre czerwienie.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Tylko odrobinę, w bardzo zszarzałych kolorach zlewam się z ubraniami i wyglądam nijako, bez wyrazu.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Bardziej pasują mi kolory ciepłe o średniej intensywności.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lepiej wyglądam w strojach monochromatycznych, bez dużych wzorów.
gh92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-14, 20:29   #876
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
dzięki bardzo podoba mi się Twój blog, dużo w nim informacji

na razie jestem ciągle bardzo zagubiona w tym wszystkim będę mierzyć

po przeczytaniu kilkunastu postów dochodze do wniosku że moja skóra jest chłodna i z różowym podtonem, kiedy jest dobrze zestawiona z kolorami, lekka żółć, która mi wcześniej nie dawała pewności wychodzi przy kolorach w których wyglądam gorzej, albo zupełnie źle

przemierzyłam kolory i oto co mi wyszło: pierwsze dwa zdjęcia to kolory mi pasujące (pierwsza kolumna to biele i szarości ale jakoś w dzisiejszym świetle nie chce się kolor złapać, a drugie dwa to kolory mi zupełnie nie pasujące (robię się od nich żółta i wyglądam na chorą)

w związku z tym wydaje mi się że jestem typem chłodnym. letnie kolory wydają mi się zbyt zgaszone, zastanawiałoby mnie chłodne lat, ale nie ma tam moich zielonych
ciemna zima jest za ciemna, więc waham się między chłodną a intensywną
i wychodzi mi że jestem intensywną zimą (ze względu na żółte podtony i raczej nietolerancję zbyt dużej ilości czerni w makijażu ani bardzo ciemnych szminek i to mylne wrażenie że w każdym kolorze mi dobrze)

myslisz że idę w dobrą stronę?
Pewnie w dobrą stronę, bo już ci sporo wniosków wyszło. Ale na razie nie wykluczałabym innych typów. Skoro nie zdecydowanie zgaszone kolory i nie zdecydowanie ciepłe, to już część typów odpada, ale teraz upewnij się jakie są absolutnie najlepsze.

Nie skreślałabym od razu chłodnego lata, weź pod uwagę że nie wszystkie kolory są podane w palecie. W palecie są podane przykładowe kolory a faktyczne kolory pasujące idą w setki. Nie ma takiego próbnika, który pokazałby wszystkie. Kolory chłodnego lata i chłodnej zimy są dość podobne, z tym że pierwsze są bardziej zgaszone, a drugie mniej. Ale mimo wszystko chłodne lato jest mniej zgaszone niż łagodne lato, a chłodna zima bardziej zgaszona niż intensywna zima.

Jeśli bierzesz pod uwagę intensywną zimą, to od razu rozważ też intensywną wiosnę - również bardzo podobne typy.

Żółte podtony może mieć nie tylko intensywna zima, intensywna zima ma po prostu oprócz zimowych pigmentów również trochę pigmentu wiosennego. Chłodna zima może mieć skórę oliwkową, czyli chłodno żółtawą, ale chłodniejszą, bo z wpływem lata, a nie wiosny.

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

gh92;44160634:

Najlepiej zrób przymiarkę kolorów. Instrukcja jest tu:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 10:27   #877
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Pewnie w dobrą stronę, bo już ci sporo wniosków wyszło. Ale na razie nie wykluczałabym innych typów. Skoro nie zdecydowanie zgaszone kolory i nie zdecydowanie ciepłe, to już część typów odpada, ale teraz upewnij się jakie są absolutnie najlepsze.

Nie skreślałabym od razu chłodnego lata, weź pod uwagę że nie wszystkie kolory są podane w palecie. W palecie są podane przykładowe kolory a faktyczne kolory pasujące idą w setki. Nie ma takiego próbnika, który pokazałby wszystkie. Kolory chłodnego lata i chłodnej zimy są dość podobne, z tym że pierwsze są bardziej zgaszone, a drugie mniej. Ale mimo wszystko chłodne lato jest mniej zgaszone niż łagodne lato, a chłodna zima bardziej zgaszona niż intensywna zima.

Jeśli bierzesz pod uwagę intensywną zimą, to od razu rozważ też intensywną wiosnę - również bardzo podobne typy.

Żółte podtony może mieć nie tylko intensywna zima, intensywna zima ma po prostu oprócz zimowych pigmentów również trochę pigmentu wiosennego. Chłodna zima może mieć skórę oliwkową, czyli chłodno żółtawą, ale chłodniejszą, bo z wpływem lata, a nie wiosny.
z przerwami, ale w sumie myślałam nad tym cały weekend. również wykorzystałam do przymiarek pare cudzych szaf i wychodzi że chłodne lato odpada.
po długich i trudnych rozważaniach odpada też intensywna wiosna, jest zdecydowanie za ciepła i ku mojemu ogólnemu zdziwieniu w ciepłych kolorach jest mi jednak źle (co w przypadku kilku ubrań bardzo, bardzo mnie boli)

także rozgrywka jest między intensywną a chłodną zimą. na razie wydaje mi się że jest to intensywna, ale może to być jakieś moje subiektywne poszukiwanie choć kropli ciepła

sprawę też mi utrudnia to, że przez ostatnie lata byłam fanką naturalnej, ale mocnej opalenizny i dopiero od tego roku (kwietnia) "nawróciłam się" na filtromaniactwo, więc w sumie jeszcze mi cała opalenizna z poprzednich lat nie zeszła

mam tez nienajlepsze jak teraz na to patrzę nawyki makijażowe z tamtych czasów, przez co te nieco cieplejsze kolory wyglądały bez tragedii na mnie, niektóre z tych ubrań bardzo lubię, więc przeżywam pewien szok widząc co one mi robią kiedy jestem bez kropli makijażu (nie żebym się intensywnie malowała, ale trochę...)

zastanawiam się, czy po prostu nie zrobić za jakiś czas testu szminki, sprawdzając kolory polecane dla tych dwóch typów w MACu?
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 10:34   #878
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
z przerwami, ale w sumie myślałam nad tym cały weekend. również wykorzystałam do przymiarek pare cudzych szaf i wychodzi że chłodne lato odpada.
po długich i trudnych rozważaniach odpada też intensywna wiosna, jest zdecydowanie za ciepła i ku mojemu ogólnemu zdziwieniu w ciepłych kolorach jest mi jednak źle (co w przypadku kilku ubrań bardzo, bardzo mnie boli)

także rozgrywka jest między intensywną a chłodną zimą. na razie wydaje mi się że jest to intensywna, ale może to być jakieś moje subiektywne poszukiwanie choć kropli ciepła

sprawę też mi utrudnia to, że przez ostatnie lata byłam fanką naturalnej, ale mocnej opalenizny i dopiero od tego roku (kwietnia) "nawróciłam się" na filtromaniactwo, więc w sumie jeszcze mi cała opalenizna z poprzednich lat nie zeszła

mam tez nienajlepsze jak teraz na to patrzę nawyki makijażowe z tamtych czasów, przez co te nieco cieplejsze kolory wyglądały bez tragedii na mnie, niektóre z tych ubrań bardzo lubię, więc przeżywam pewien szok widząc co one mi robią kiedy jestem bez kropli makijażu (nie żebym się intensywnie malowała, ale trochę...)

zastanawiam się, czy po prostu nie zrobić za jakiś czas testu szminki, sprawdzając kolory polecane dla tych dwóch typów w MACu?
No to dobrze ci idzie. Ja uważam, że przy autoanalizie zawężenie do dwóch typów to już jest naprawdę prawie koniec ustaleń. Czasem można się jeszcze jakiś czas wahać, i dobrze - lepiej sobie dać ten dodatkowy czas niż pochopnie "strzelać". Wpadnie ci w ręce jeszcze jakaś tkanina czy kosmetyk i sama zobaczysz. Właśnie test szminki jest dobrym pomysłem.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 16:22   #879
szol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Smile Wielki problem z określeniem typu urody

Hej! Już od godziny przeglądam internet w poszukiwaniu informacji jaki ja mogę mieć typ urody. Nie znalazłam na razie nic co by do mnie pasowało. Nie chodzi mi o typ zima, lato, wiosna, jesień tylko o slowiański, europejski, południowy itp.

A więc moja uroda uroda jest dość nietypowa, gdyż: mam brązowe włosy, nie jakieś bardzo ciemne ale na pewno nie jasne, duże niebieskie oczy, czarna oprawa (rzęsy, brwi) i do tego oliwkowa karnacja. Opalam się na brązowo, nie zdarzyło mi sie jeszcze spalić na słońcu. W połowie jestem Serbką, co wyjaśnia kolor skóry, ale reszta??

Ktoś ma może jakiś pomysł co to za typ? Skłaniałam się ku południowemu, ale oczy są w nim brązowe, piwne lub czasami zielone, ale nie niebieskie.

Byłabym wdzięczna za wszelką pomoc nurtuje mnie ten temat już od jakiegoś czasu..
szol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 03:26   #880
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Wielki problem z określeniem typu urody

Cytat:
Napisane przez szol Pokaż wiadomość
Hej! Już od godziny przeglądam internet w poszukiwaniu informacji jaki ja mogę mieć typ urody. Nie znalazłam na razie nic co by do mnie pasowało. Nie chodzi mi o typ zima, lato, wiosna, jesień tylko o slowiański, europejski, południowy itp.

A więc moja uroda uroda jest dość nietypowa, gdyż: mam brązowe włosy, nie jakieś bardzo ciemne ale na pewno nie jasne, duże niebieskie oczy, czarna oprawa (rzęsy, brwi) i do tego oliwkowa karnacja. Opalam się na brązowo, nie zdarzyło mi sie jeszcze spalić na słońcu. W połowie jestem Serbką, co wyjaśnia kolor skóry, ale reszta??

Ktoś ma może jakiś pomysł co to za typ? Skłaniałam się ku południowemu, ale oczy są w nim brązowe, piwne lub czasami zielone, ale nie niebieskie.

Byłabym wdzięczna za wszelką pomoc nurtuje mnie ten temat już od jakiegoś czasu..
Prawdę mówiąć nie ma takiego podziału, to tylko stereotypy... Owszem, są typy antropologiczne, ale też nie bardzo potwierdzone naukowo. Dlatego nie znajdziesz takiego podziału, bo każdy ma swoje wyobrażenia. Np. wielu ludzi wyobraża sobie typ słowiański jako jakiś super jasny, a przecież wszyscy Słowianie nie są jakoś szczególnie jaśni, a raczej większość nie jest.

A twoja uroda jakoś nie brzmi nietypowo - średni poziom koloru włosów, niebieskie oczy, ciemna oprawa, oliwkowa karnacja... no sporo Polek i w ogóle Europejek tak wygląda.

BTW, z tego co kojarzę, to południowi Słowianie miewają całkiem często i jasne włosy, i oczy... A Polacy oliwkową karnację, więc nie byłabym taka pewno co dostałaś po mieczu, a co po kądzieli.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 12:59   #881
Weronika__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 186
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz
bardzo ciężko, po pierwszym przypaleniu "na raka" wracam do wyjściowego koloru po 2-3 dniach, dopiero po następnym raczku pojawia się kolor brązowy

2. Kolor oczu
Tęczówka kolorowa: niebiesko-szare w stronę niebieskiego, z ciemniejszą obwódką
Oprawa oczu: rzęs jak nie pomaluję to ich wgl nie widać (ale to pewnie przez to, że są bardzo krótkie), brwi też się nie odznaczają

3. Piegi
nie mam

4. Cera
Bardzo jasna. Chyba bardziej żółta niż różowa. Bo revlon w kolorze ivory jest dal mnie zbyt różowy, a kolor buff jest już lepszy. rumienie się na jasno czerwono.

5. Naturalny kolor włosów
To jest trudne do określenia . Jako dziecko miałam włosy w kolorze złoty blond. Dzisiaj mając włosy dobrze za łopatki każda ich część ma inny odcień. Ale na to miała wpływ b. duża ekspozycja na słońce w poprzednich latach (od roku słońce widuję okazjonalnie - taka praca).
Tak więc moje włosy od głowy mają kolor ciemnego brązu (tak gdzieś do ucha) i im dalej tym jaśniejsze. Końcówki mam już praktycznie w średnim blondzie. Takie naturalne ombre (wielokrotnie jestem pytana czy farbuję włosy. nie. moje włosy nigdy nie widziały farby, rozjaśniaczy itp.). Na słońcu mają złoto-rude refleksy.

6. Kolor ust
Blade. Jasno czerwone. tak to widzę

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Róże wszelkiego rodzaju, pudrowe kolory, pastele, błękitny niebieski (może jeszcze kobalt i morski). Generalnie fiolety też są ok.
Stanowcze nie dla mocnego żółtego, pomarańczy, w czerwieni jestem trupem za życia, zielony też raczej nie

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
na pewno nie biel podbita niebieskim. pozostałe białe chyba są ok. w czarnym nie chodzę, ciężko powiedzieć.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Jaskrawe nie. Intensywne też raczej nie, ale pewnie znajdą się wyjątki.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
szary mi nie pasuje i brudnobeżowy też nie, więc raczej nie

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
chyba raczej chłodne.
I złoto, i srebro mi pasuje.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?
Ginę w kontraście :P
Weronika__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-17, 14:12   #882
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Weronika:

Zrób przymiarkę kolorów i skup się na dokładnej "temperaturze". Czy faktycznie lepiej ci w chłodnych, czy może w ciepłych? Często jest się na tyle blisko neutralności, że nie widać tego od razu, ale jednak albo po jednej stronie się jest, albo po drugiej.

Z opisu brzmisz raczej jak wiosna, prawdopodobnie jasna. Tutaj potrzeba kolorów nie aż tak ciepłych jak u ciepłej wiosny, ale kolory rzeczywiście chłodne nie będą pasowały.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-18, 21:41   #883
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No to dobrze ci idzie. Ja uważam, że przy autoanalizie zawężenie do dwóch typów to już jest naprawdę prawie koniec ustaleń. Czasem można się jeszcze jakiś czas wahać, i dobrze - lepiej sobie dać ten dodatkowy czas niż pochopnie "strzelać". Wpadnie ci w ręce jeszcze jakaś tkanina czy kosmetyk i sama zobaczysz. Właśnie test szminki jest dobrym pomysłem.
i nadal jestem w kropce

w teście szminki (swoją droga pani z MACa Łódź wykazała nadzwyczajną uprzejmośc i cierpliwość) wyszło że lustering jest lepszy od lickable (przynajmniej w sklepowym świetle) - intensywna zima

ale z drugiej strony zauważyłąm że kiedy chodze po domu w podkoszulce w kolorze chłodnego majtkowego różu wyglądam znacząco lepiej niż w choćby nieco ocieplonym różu - chłodna zima
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 11:04   #884
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
i nadal jestem w kropce

w teście szminki (swoją droga pani z MACa Łódź wykazała nadzwyczajną uprzejmośc i cierpliwość) wyszło że lustering jest lepszy od lickable (przynajmniej w sklepowym świetle) - intensywna zima

ale z drugiej strony zauważyłąm że kiedy chodze po domu w podkoszulce w kolorze chłodnego majtkowego różu wyglądam znacząco lepiej niż w choćby nieco ocieplonym różu - chłodna zima
Albo możesz źle oceniać kolor tego podkoszulka.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 14:20   #885
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Albo możesz źle oceniać kolor tego podkoszulka.
mogę, spróbuję go zdiagnozować w świetle dzienym (wychodzę i wracam po ciemku, więc musi poczekać do soboty) może nawet rozszerzę moje zdolności komputerowe i spróbuję znaleźć ten kolor w jakims formacie RGB czy coś takiego...

te testy szminki w sklepowym świetle to też trochę słabo... marzy mi się szminka o idealnym kolorze i nawet dojrzałam żeby zaryzykować z wyzszego puapu cenowego, ale jakby się okazało potem że mi nie pasuje to lament świętokrzyski dosłownie
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 18:20   #886
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
mogę, spróbuję go zdiagnozować w świetle dzienym (wychodzę i wracam po ciemku, więc musi poczekać do soboty) może nawet rozszerzę moje zdolności komputerowe i spróbuję znaleźć ten kolor w jakims formacie RGB czy coś takiego...

te testy szminki w sklepowym świetle to też trochę słabo... marzy mi się szminka o idealnym kolorze i nawet dojrzałam żeby zaryzykować z wyzszego puapu cenowego, ale jakby się okazało potem że mi nie pasuje to lament świętokrzyski dosłownie
No cóż, do testu szminki prawdę mówiąc powinno się użyć kilku odcieni o różnym walorze... bo typ typem, a nie każdemu jest dobrze w każdym kolorze szminki, sporo zależy od kształtu ust np. Może być tak, że kolor jest bardzo dobry, ale ze względu na kształt ust albo przyzwyczajenia (jak ktoś całe życie nosił jasną szminkę albo przejrzysty błyszczyk to nawet pasujący intensywny czy ciemny kolor może się wydawać rażący).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 04:45   #887
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No cóż, do testu szminki prawdę mówiąc powinno się użyć kilku odcieni o różnym walorze... bo typ typem, a nie każdemu jest dobrze w każdym kolorze szminki, sporo zależy od kształtu ust np. Może być tak, że kolor jest bardzo dobry, ale ze względu na kształt ust albo przyzwyczajenia (jak ktoś całe życie nosił jasną szminkę albo przejrzysty błyszczyk to nawet pasujący intensywny czy ciemny kolor może się wydawać rażący).
Cieszę się, że to napisałaś, Wampierz, bo miałam właśnie wątpliwość z tym związaną.

Na stronie truth is beauty (mam nadzieję, że nie przekręcam albo chociaż wiesz o którą stronę mi chodzi), którą kiedyś linkowałaś jest test szminek. Autorka co jakiś czas zmienia te dwie "rozpoznawcze szminki" dla True Winter. I o ile nie miałam tych, które poleca obecnie testowałam dwie inne - In Vogue od Rimmela i Plumful z MAC. Ta pierwsza wygląda twarzowo, ale nie powiedziałabym, że naturalnie. Druga - moje usta tylko lepsze. Przy tym plumful uchodzi jednak na zagranicznych blogach za uniwersalną szminkę dla wszystkich typów urody...

Mam dość regularne, symetryczne wargi, duże usta (ale też duże oczy, średni nos, długie i szerokie brwi, dużą powierzchnię twarzy i powiek, więc chyba nie ma jakiejś dysproporcji, która powodowałaby, że nie mogę nosić mocniejszych szminek?), kształt chyba też ok.

No ale nie bardzo mam pomysł jaką inną porą roku mogłabym być - moja twarz nie toleruje ciepła - wszystko co nie jest wyraźnie chłodne wygląda na niej i w pobliżu źle (dużo kosmetyków uznawanych za neutralne wygląda na niej za żółto/pomarańczowo). Na pewno bardzo dobrze mi w czarnym. Czy nietolerowanie ciepłych kolorów w okolicy i na twarzy, to, że dobrze wyglądają wyraźnie zimne i zdecydowanie czarny, a nie złamana czerń (tak samo z bielą), to wystarczające argumenty, na korzyść chłodnej zimy?


Ogólnie dobrze mi w szminkach z domieszką fioletu. Nie mam pomysłu co jeszcze mogę zrobić.

Edytowane przez naked_truth
Czas edycji: 2013-12-20 o 04:49
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 12:00   #888
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Cieszę się, że to napisałaś, Wampierz, bo miałam właśnie wątpliwość z tym związaną.

Na stronie truth is beauty (mam nadzieję, że nie przekręcam albo chociaż wiesz o którą stronę mi chodzi), którą kiedyś linkowałaś jest test szminek. Autorka co jakiś czas zmienia te dwie "rozpoznawcze szminki" dla True Winter. I o ile nie miałam tych, które poleca obecnie testowałam dwie inne - In Vogue od Rimmela i Plumful z MAC. Ta pierwsza wygląda twarzowo, ale nie powiedziałabym, że naturalnie. Druga - moje usta tylko lepsze. Przy tym plumful uchodzi jednak na zagranicznych blogach za uniwersalną szminkę dla wszystkich typów urody...

Mam dość regularne, symetryczne wargi, duże usta (ale też duże oczy, średni nos, długie i szerokie brwi, dużą powierzchnię twarzy i powiek, więc chyba nie ma jakiejś dysproporcji, która powodowałaby, że nie mogę nosić mocniejszych szminek?), kształt chyba też ok.

No ale nie bardzo mam pomysł jaką inną porą roku mogłabym być - moja twarz nie toleruje ciepła - wszystko co nie jest wyraźnie chłodne wygląda na niej i w pobliżu źle (dużo kosmetyków uznawanych za neutralne wygląda na niej za żółto/pomarańczowo). Na pewno bardzo dobrze mi w czarnym. Czy nietolerowanie ciepłych kolorów w okolicy i na twarzy, to, że dobrze wyglądają wyraźnie zimne i zdecydowanie czarny, a nie złamana czerń (tak samo z bielą), to wystarczające argumenty, na korzyść chłodnej zimy?


Ogólnie dobrze mi w szminkach z domieszką fioletu. Nie mam pomysłu co jeszcze mogę zrobić.
Może zrób tak - pójdź do sklepu i spróbuj znaleźć szminkę, w której wyglądasz najlepiej, następnie oceń jej kolor.

Ogólnie to co mówisz, może się stosować do każdej zimy, domieszki ciepła u intensywnej i ciemnej istnieją, ale są tylko domieszkami - na truth is beauty podane że ok. 80 % chłodu i 20% ciepła, ja powiedziałabym że różnie to wygląda u różnych osób, ale zdecydowanie ciepło jest zdominowane przez zimowy chłód. Dokładna ocena kolorów wymaga wyrobionego oka i idealnie - porównywania z innymi kolorami. Kolor intensywnej zimy wygląda ciepławo przy kolorze chłodnej zimy, ale już chłodnawo przy kolorze intensywnej wiosny, a w porównaniu z kolorami ciepłej wiosny będzie wyglądać bardzo chłodno.

Imho dla typu chłodnego najlepiej spróbować super chłodnych szminek, takich wpadających wręcz w niebieski, najłatwiej z takich znaleźć lila-róże, zwykle mają mroźny połysk. Super chłodne fuksje też łatwiej znaleźć. Takie szminki zwykle wydają mega kiczowato na każdym z wyjątkiem typu chłodnego, gdzie wyglądają jak naturalny róż.


Jeszcze znalazłam takie listy:

https://www.facebook.com/notes/winte...26951387387286
https://www.facebook.com/notes/winte...26951200720638
https://www.facebook.com/notes/winte...26951890720569

Jak widać, bywa że kolory się powtarzają.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 22:26   #889
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Bo ze mną problem jest taki, że przez kilka miesięcy jestem skazana na zakupy online

myślisz, że taka szminka się nada jako wpadająca w niebieski? (zdjęcia w różnym świetle)

http://i567.photobucket.com/albums/s...s/DSC_0070.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-Cia6o4AZGR...aresse_203.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-NmQnLagQ_e...20620-1527.jpg

(w sklepie internetowym, gdzie robię zakupy można ją dorwać za 10 zł, więc zaryzykowałabym jeśli nadaje się do testu)
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-21, 20:18   #890
Izunia_1
Przyczajenie
 
Avatar Izunia_1
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 14
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny POMÓŻCIE bo nie moge zakwalifikować siebie do żadnego z typów. Moje cechy:

-jasna, żółtawa cera, opalam się raczej łatwo na taki "brudny" ziemisty kolor, bez poparzeń
-oczy brązowe
-usta blady róż bym powiedziała
włosy szatynka ciemna
oraz:
-gałka oczna nie jest bardzo biała, raczej taka mleczna
-latem od słońca mam na nosie piegi

zauważyłam, że źle mi w czystych barwach, w bieli, ostrym różu, jaskrawej zieleni...

Jak myślicie jakim mogę być typem?
Izunia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-23, 02:14   #891
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Bo ze mną problem jest taki, że przez kilka miesięcy jestem skazana na zakupy online

myślisz, że taka szminka się nada jako wpadająca w niebieski? (zdjęcia w różnym świetle)

http://i567.photobucket.com/albums/s...s/DSC_0070.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-Cia6o4AZGR...aresse_203.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-NmQnLagQ_e...20620-1527.jpg

(w sklepie internetowym, gdzie robię zakupy można ją dorwać za 10 zł, więc zaryzykowałabym jeśli nadaje się do testu)
Tak, to jest lila-róż, chociaż na środkowym zdjęciu nie wygląda aż tak super chłodno jak na pierwszym.

---------- Dopisano o 02:14 ---------- Poprzedni post napisano o 02:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Izunia_1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny POMÓŻCIE bo nie moge zakwalifikować siebie do żadnego z typów. Moje cechy:

-jasna, żółtawa cera, opalam się raczej łatwo na taki "brudny" ziemisty kolor, bez poparzeń
-oczy brązowe
-usta blady róż bym powiedziała
włosy szatynka ciemna
oraz:
-gałka oczna nie jest bardzo biała, raczej taka mleczna
-latem od słońca mam na nosie piegi

zauważyłam, że źle mi w czystych barwach, w bieli, ostrym różu, jaskrawej zieleni...

Jak myślicie jakim mogę być typem?
Pomogłoby, gdybyś poprzymierzała różne kolory:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-23, 08:02   #892
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ostatecznie od koleżanki odkrójkę Up the amp z MACa. Jestem w szoku, bo wygląda na szaro-niebieski fiolet, a u mnie na ustach na róż

Czyli o ile dobrze zrozumiałam, jeżeli taka pomadka się wtapia, a przy tym dobrze mi w czerni i kolory Lata wydają się zbyt przytłumione jestem jednak chłodną zimą?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-23, 08:12   #893
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - szybko i na różowo, Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy, jeśli nie stosuję filtrów, a staram się stosować przy każdym wyjściu na słońce


2. Kolor oczu
- kiedyś były prawie czarne, teraz zjaśniały do brązu. Oprawa oczu jasna (nie widać mi brwi) rzęsy brązowe z jasnymi końcówkami


3. Piegi - Niewielka ilość na nosie, złote.


4. Cera - czy jasny, chłodny, porcelanowy? Rumienię się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - Polski, mysi blond, raczej ciepły.


6. Kolor ust różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Kolory ok - czarny, biały, zielony, beżowy, turkus, czerwony, w reszcie czuję się źle.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Tak


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Raczej tak, nie przesadzone.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Nie, lubię się wyróżniać, i podkreślać to kolorami, w szarościach czuję się zbyt nijako.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Raczej chłodne, ze względu na aktualny kolor włosów (rudy)


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Tak, myślę, że mi pasują. Mimo bycia patyczakiem lubię się ubierać kontrastowo, mam wrażenie, że nie przeszkadza to tak bardzo w mojej figurze.

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2013-12-23 o 08:31
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-23, 13:29   #894
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Ostatecznie od koleżanki odkrójkę Up the amp z MACa. Jestem w szoku, bo wygląda na szaro-niebieski fiolet, a u mnie na ustach na róż

Czyli o ile dobrze zrozumiałam, jeżeli taka pomadka się wtapia, a przy tym dobrze mi w czerni i kolory Lata wydają się zbyt przytłumione jestem jednak chłodną zimą?
Są duże szanse, ale popróbuj też innych kolorów, porównaj kolory różnych zim na sobie. Ogólnie u wszystkich zim kolory innych zim są ok i wyglądają raczej naturalnie, ale kolory własnego podtypu są najlepsze. I jak już pisałam, kolory oceniamy na podstawie innych, otaczających je, dlatego często dopiero porównując z sąsiednimi podtypami, o podobnych kolorach widać najsubtelniejsze różnice. U chłodnej zimy najważniejszy jest chłód. Jeśli zauważysz regułę, że wszystkie bardzo, bardzo zimne kolory wyglądają na tobie naturalnie, a nawet małe domieszki ciepła wyglądają już gorzej to tak, chłodna zima.

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Tinkerbell:

Najlepiej zrób sobie dokładną przymiarkę, postaraj się ocenić do jakiej grupy należą najlepsze i najgorsze kolory:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

Liczy się jak kolory wpływają na wygląd twojej twarzy, jak zmieniają wygląd skóry, wyrazistość twarzy, oczu itd. Postaraj się na chwilę zapomnieć o guście, modzie, itp. Farbowane włosy zasłoń chustką. Najlepiej przymierzać różne odcienie tego samego koloru, o ile mamy taką możłiwość.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-23, 22:24   #895
agattka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam i proszę o pomoc, bo robiłam już chyba wszystkie możliwe testy na określenie typu urody i w każdym wychodzi coś zupełnie innego.

1. Jak się opalasz - raczej ciężko, najpierw na czerwono, później opalenizna przybiera ładny, złotawy kolor, ale jest nietrwała.


2. Kolor oczu - trudny do określenie, jakby ciemnozielony lub zielonobrązowy. Dookoła tęczówki ciemna obwódka. Rzęsy i brwi jasne.


3. Piegi - jeżeli już to tylko od słońca, ale mało i w złotawym, jasnobrązowym odcieniu.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Jasny, zimny.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond. Latem z dużą ilością złotych refleksów, zimną te refleksy też są, ale nie tak intensywne.


6. Kolor ust- jasny róż.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Najlepiej czuję się w pastelowych kolorach, a najgorzej w brązach. Do mojej urody pasują także wszystkie ciemne odcienie niebieskiego.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Zdecydowanie lepiej w czystej bieli i czystej czerni. Kremowy nie wygląda u mnie źle, ciemny szary może być, ale ciemny brąz- masakra :/


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jaskrawe zdecydowanie nie.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.- Kolor szary nie wygląda na mnie zbyt dobrze, ale inne kolory złamane szarością całkiem nieźle.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy. Pasują mi i jedne i drugie kolory, choć najlepiej czuję się w tych 'neutralnych', ale nie całkiem ciepłych, ani nie całkiem zimnych. Co do biżuterii- zdecydowanie srebro.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?- Zdecydowanie druga opcja- drobne wzory, delikatne zestawienia kolorów.
__________________
agattka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-24, 01:44   #896
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

agattka21:
Zrób taką przymiarkę, jak w poście zalinkowanym wyżej.


__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-24, 02:57   #897
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz
Raczej ciężko, najpierw w ogóle nie widać, że słońce mnie złapało, dopiero po kilku h skóra robi się czerwona, a po kilku dniach pojawia się opalenizna w kolorze raczej przykurzonym, szaro beżowym.

2. Kolor oczu

Raczej jasne (?), piwne, mają plamki. Brwi i rzęsy czarne.

3. Piegi
Szaro-brązowe, ale nie ma ich zbyt wiele. Najbardziej widać je latem.

4. Cera
Bardzo jasna, żółta, a więc ciepły odcień (?). Rumienię się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów
Ciemne, mają złotawo-brązowe przebłyski. Latem bardzo szybko płowieją i są praktycznie w kolorze blond.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście)
Jest to bardzo przygaszona czerwień.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Fiolety, czerwienie (bordo), pomarańcze(ceglasty) - ale raczej te nieco przygaszone, nie żarówiaste. Czerń, ale jeśli nie przeważa w ubiorze. Zdecydowanie źle wyglądam w odcieniach niebieskiego (granatowy jeszcze ujdzie).

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Lepiej wygląda bardzo ciemny brąz.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?
Nie pasują

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Raczej tylko troszkę, w przeciwnym wypadku wydaje mi się, że wyglądam bez wyrazu.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Wydaje mi się, że bardziej pasują mi kolory ciepłe, nieco zgaszone. W zimnych wyglądam źle Bardzo rzadko noszę srebro czy złoto, ale wydaje mi się, że w tym drugim lepiej wyglądam.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
[/QUOTE]
Przy twarzy lepiej mi w mniej drastycznych zestawieniach kolorów i drobniejszych wzorkach, ale ogólnie jeśli chodzi o ubiór (np. koszulka, sweter, spodnie) to dobrze wyglądam w połączeniach typu; czerń, ecru, czerwień.

Z moich doświadczeń, mogę też powiedzieć, że kompletnie nie pasują mi typowo nudziakowe (natomiast brązy delikatnie złamane czerwienią są ok) i jasne, pomarańczowe, różowe pomadki. Przy oku najlepiej sprawdza się kredka w kolorze brązu ze złotem albo ceglastej czerwieni. Tak jak też pisałam wcześniej we wszelkich odcieniach niebieskiego wyglądam tragicznie (w każdym razie przy ciuchach noszonych przy twarzy, bo dzinsy ujdą). Wg. tych tabelek kolorów na blogu Wampierz, wydaje mi się, że najbliżej mi do ciepłej jesieni
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-24, 11:53   #898
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Przy twarzy lepiej mi w mniej drastycznych zestawieniach kolorów i drobniejszych wzorkach, ale ogólnie jeśli chodzi o ubiór (np. koszulka, sweter, spodnie) to dobrze wyglądam w połączeniach typu; czerń, ecru, czerwień.

Z moich doświadczeń, mogę też powiedzieć, że kompletnie nie pasują mi typowo nudziakowe (natomiast brązy delikatnie złamane czerwienią są ok) i jasne, pomarańczowe, różowe pomadki. Przy oku najlepiej sprawdza się kredka w kolorze brązu ze złotem albo ceglastej czerwieni. Tak jak też pisałam wcześniej we wszelkich odcieniach niebieskiego wyglądam tragicznie (w każdym razie przy ciuchach noszonych przy twarzy, bo dzinsy ujdą). Wg. tych tabelek kolorów na blogu Wampierz, wydaje mi się, że najbliżej mi do ciepłej jesieni
Tak, z odpowiedzi wynika że jest to jakiś podtyp jesieni. Jeśli nie zrobiłaś sobie jeszcze dokładnej przymiarki, to zrób, a jeśli już robiłaś to skup się na różnicach między podtypami jesieni.

Ciepła jesień jest zdecydowanie ciepła i nie toleruje chłodnych domieszek, łagodna jesień ma kolory bliższe neutralności i mocniej zgaszone niż pozostałe podtypy. Kolory ciemnej też idą w stronę neutralności i najlepiej wyglądają duże ilości ciemnych kolorów w stroju, z dodatkami w bardziej pstrych czy jasnych barwach raczej niż odwrotnie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-12-25 o 22:52
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-25, 20:56   #899
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz muszę Ci się pochwalić: kupiłam szminkę! MACowa ruby woo, wyglądam w niej żywo i zdrowo i ogólnie najlepiej ze wszystkich czerwieni jakie wypróbowałam (a było to pół douglasa w kilku podejściach)
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-26, 13:21   #900
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Wampierz muszę Ci się pochwalić: kupiłam szminkę! MACowa ruby woo, wyglądam w niej żywo i zdrowo i ogólnie najlepiej ze wszystkich czerwieni jakie wypróbowałam (a było to pół douglasa w kilku podejściach)
Gratulacje.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.