Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-12, 13:04   #31
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
No sporo. Podobnie jak znam sporo takich polek "ahahaha wyobrażasz sobie? wpisałam w akt urodzenia ojciec nieznany, teraz mops mi da na dziecko, a przecież stary głupi dalej przelewa mi kase na młodego. haha jaja co jolka? ja to sie umiem ustawić"
Na ten obrazek jakoś straciłam ochotę na dalszy ciąg obiadu
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 13:40   #32
201604220918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 412
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Widzicie drzazgę w oku bliźniego a kłódę. wręcz. galeon w ...

a polacy na wyspach? jak chcięli im obciąć socjal za fikcyjne rozwody i fikcyjne samotne matki jakie się larum podniosło
A Polacy na Wyspach to w większości jednak pracują; kto bierze socjal, ten bierze, ale na pewno nie na taką skalę jak np. Pakistańczycy, o których nie można już złego słowa powiedzieć, bo dyskryminacja i rasizm.

Co do Ukraińców to nie wiem co w tym zabawnego - im naprawdę wiecznie coś nie leży - powiesz, żeś z Polski, słyszysz w odpowiedź "Lachy, oddajcie Przemyśl, my wam jeszcze pokażemy"; powiesz, żeś z Rosji, to cię ignorują i od razu zaczynają gadać po ukraińsku (gdyby nie znajomość polskiego to bym niezbyt rozumiała, o czym mówią), chyba chcą pokazać, jacy to niezależni To jest dopiero przezabawne.
201604220918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 15:29   #33
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Dostojewski, Tołstoj, Bułhakow
...i Pielewin ...

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Akurat określenie "polskie obozy koncentracyjne" znacznie częściej używają Stany albo kraje zachodnie, niż Niemcy. Choć seriali "Nasze matki, nasi ojcowie" wywołał dużo delikatnie ujmując kontrowersji.
Ale u nich to wynika z niedouczenia, luk w edukacji zwykle. Nie jest to celowe zakłamywanie historii.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 15:51   #34
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Ale u nich to wynika z niedouczenia, luk w edukacji zwykle. Nie jest to celowe zakłamywanie historii.
Wiem. To jest nawet chyba skrót myślowy.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 19:50   #35
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez dialectic_chaos Pokaż wiadomość
A Polacy na Wyspach to w większości jednak pracują; kto bierze socjal, ten bierze, ale na pewno nie na taką skalę jak np. Pakistańczycy, o których nie można już złego słowa powiedzieć, bo dyskryminacja i rasizm.

Co do Ukraińców to nie wiem co w tym zabawnego - im naprawdę wiecznie coś nie leży - powiesz, żeś z Polski, słyszysz w odpowiedź "Lachy, oddajcie Przemyśl, my wam jeszcze pokażemy"; powiesz, żeś z Rosji, to cię ignorują i od razu zaczynają gadać po ukraińsku (gdyby nie znajomość polskiego to bym niezbyt rozumiała, o czym mówią), chyba chcą pokazać, jacy to niezależni To jest dopiero przezabawne.
Ech te rosyjskie animozje. Za to Białorusinów się nikt nie czepia
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 22:06   #36
201604220918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 412
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ech te rosyjskie animozje. Za to Białorusinów się nikt nie czepia
Białorusina znam tylko jednego - i jest całkiem spoko, gdyby nie to, że ciągle stara się udowodnić, że wcale nie jest gorszy od Polaków czy Rosjan, chociaż nikt mu tego nie wmawia

Nie uważam, żebym się czepiała - po prostu mówię, jakie mam z tymi ludźmi doświadczenia. Zasadniczo nie mam zwyczaju oceniać ludzi ze względu na ich pochodzenie; jeśli ktoś jest wobec mnie w porządku, to ja też jestem - proste jako drut.
201604220918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 07:11   #37
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Bo gnębili nas bardzo długo.
Czasy zaborów, zsyłki, zagarnięcie naszych majątków ziemskich za Bugiem, powojenna zależność , czasy komuny gdzie wszystko szło na wschód prawie za darmo/mięso np./
Nazbierało się. Z pokolenia na pokolenie pamięć o tym i niechęć do nich przechodzi.
Przezabawne takie myślenie.
ja osobiście nie pamiętam zaborów, wobec czego nie mam powodów do niechęci.

Ukraińców i Rosjan znam wielu i lubię szalenie. To w końcu słowianie, przy odrobinie szczęścia porozumiemy się, mówiąc każdy swoim językiem.

A co do otwarcia igrzysk (pierwszy post wątku ), ja osobiście byłam zażenowana całym tym nieuzasadnionym jadem , szczególnie, kiedy nasi konentatorzy popełniali takie "drobne " błędy rzeczowe. Jak to było? Piotr Wielki w XVI wieku?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-14, 10:04   #38
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
To co napisała grubella + to po prostu ogólnie dziwny naród. Przecież jak 2 osoby z mojej rodziny jechały do rosji na delegację to dostawali z firmy ochroniarzy
A to jest ciekawe co piszesz Mój ojciec swego czasu często musiał służbowo latać do Rosji i ochrony nigdy nie miał Teraz jest w delegacji na Ukrainie.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2014-03-14 o 10:07
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 10:04   #39
MaciejW
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 72
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Przezabawne takie myślenie.
ja osobiście nie pamiętam zaborów, wobec czego nie mam powodów do niechęci.

Ukraińców i Rosjan znam wielu i lubię szalenie. To w końcu słowianie, przy odrobinie szczęścia porozumiemy się, mówiąc każdy swoim językiem.

A co do otwarcia igrzysk (pierwszy post wątku ), ja osobiście byłam zażenowana całym tym nieuzasadnionym jadem , szczególnie, kiedy nasi konentatorzy popełniali takie "drobne " błędy rzeczowe. Jak to było? Piotr Wielki w XVI wieku?
Dokładnie i oprócz "małych błędów rzeczowych " było zwykłe czepialstwo się szczegółów.
Nie miałem okazji być na Ukrainie i nie poznałem stosunku i nastawienia Ukraińców do Polaków , ale uważam że nigdy nie ma co generalizować. Rosjanie to chamy ? - na pewno nie ! To że mają Putina za przywódcę to nie ich wina raczej!
MaciejW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 10:41   #40
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Ja z "braćmi Słowianami" zdecydowanie lepiej dogaduję się ze Słowakami, Słoweńcami, Czechami i Serbami. Ci ostatni, to pozytywni wariaci .
Mieliście szczęście spotkać normalnych Ukraińców, dla mnie wszyscy byli wredni.
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 11:39   #41
kassate1203
Rozeznanie
 
Avatar kassate1203
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 887
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Myślę, że jeszcze bardzo wiele lat minie, zanim relacje pomiędzy Polakami a Rosjanami czy Ukraińcami się zmienią i przestaniemy wszyscy patrzeć na siebie nawzajem przez pryzmat historii i tego kto komu i co zrobił. Nie bez znaczenia są tutaj np. media bo od kilki tygodni nie słyszymy nic tylko Rosjanie źli, Rosjanie barbarzyńcy itd. i sądzę że w rosyjskich mediach to samo mówi się o Polakach. Myślę że powinnismy życ dobrze zarówno z Europą jak i z Rosją.
__________________
To jest życie- tu nie ma sentymentów



kassate1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 12:01   #42
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez kassate1203 Pokaż wiadomość
Myślę, że jeszcze bardzo wiele lat minie, zanim relacje pomiędzy Polakami a Rosjanami czy Ukraińcami się zmienią i przestaniemy wszyscy patrzeć na siebie nawzajem przez pryzmat historii i tego kto komu i co zrobił. Nie bez znaczenia są tutaj np. media bo od kilki tygodni nie słyszymy nic tylko Rosjanie źli, Rosjanie barbarzyńcy itd. i sądzę że w rosyjskich mediach to samo mówi się o Polakach. Myślę że powinnismy życ dobrze zarówno z Europą jak i z Rosją.
Zgadzam się
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 12:21   #43
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Rosjanie mają do nas kompleks kraju, w którym była względna wolność i który był wyjątkowo rozwinięty (jak na Rosję).

A Ukraińcy mają do nas kompleks polskiego Pana, który miał dwór, a na jego folwarku pracowali Ukraińcy.


A bracia Słowianie to jest czystopropagandowy zwrot. Wspólne państwo stworzyliśmy z bałtyjskimi Litwinami (czyli można powiedzieć, że z nimi mieliśmy ślub), a najlepsze relacje zawsze z ugrofińskimi Węgrami (i przyjaźń trwa do dzisiaj).
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 12:35   #44
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Rosjanie mają do nas kompleks kraju, w którym była względna wolność i który był wyjątkowo rozwinięty (jak na Rosję).

A Ukraińcy mają do nas kompleks polskiego Pana, który miał dwór, a na jego folwarku pracowali Ukraińcy.


A bracia Słowianie to jest czystopropagandowy zwrot. Wspólne państwo stworzyliśmy z bałtyjskimi Litwinami (czyli można powiedzieć, że z nimi mieliśmy ślub), a najlepsze relacje zawsze z ugrofińskimi Węgrami (i przyjaźń trwa do dzisiaj).
Co do Węgrów, to się zgadzam. Ja ich bardzo lubię. Starsi często mówią, że szkoda, że już granicy razem nie mamy . Bardzo sympatyczny naród .
Litwinów nie lubię.
Irlandczycy się dziwią czemu my, Polacy, tak tej Ukrainy bardzo bronimy i często się wtrącamy, między Ukrainę i Putina.
Mówię, że to nie my, tylko rząd.
Ja nadal mam nadzieję, że kiedyś spotkam miłego Rosjanina albo Ukraińca. Każdy po przestawieniu się i usłyszeniu, że jestem z Polski, wypomina historię.

Edytowane przez 0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Czas edycji: 2014-03-19 o 12:37
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 12:53   #45
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

[1=0b4ed7929d71ce1abf8e9bf 9d423b228cc5dc67a_6068f37 255cfe;45657728]Ja nadal mam nadzieję, że kiedyś spotkam miłego Rosjanina albo Ukraińca. Każdy po przestawieniu się i usłyszeniu, że jestem z Polski, wypomina historię.[/QUOTE]

Ukraińcy może jeszcze mogą nam wypominać naszą zdradę z 1921 roku (chociaż na tle Wołynia to małe piwo), ale co takiego Rosjanie mogą nam wypominać w naszej historii?
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 13:09   #46
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Ukraińcy może jeszcze mogą nam wypominać naszą zdradę z 1921 roku (chociaż na tle Wołynia to małe piwo), ale co takiego Rosjanie mogą nam wypominać w naszej historii?
Rok 1612. . Jeden mi powiedział, że rozbiory Polski to było w podzięce od Rosji za 1609 i 1612. .

Edytowane przez 0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Czas edycji: 2014-03-19 o 13:10
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 16:52   #47
Angel28
Rozeznanie
 
Avatar Angel28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 720
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Ja miałam jednego Ruska na osiedlu i też mam negatywne zdanie o nim . Jego myślenie równe było tego co propagują w Rosji , uważają sie za super fantastyczny kraj gdzie jest super prawo i zarabia się miliony ,a w rzeczywistości klepią biedę i są zacofani ,ludzie na wsiach nie wiedza co to telewizja ,dzieci śpią na dworcach kradną żeby żyć ,ćpają klej i inne różne dziwne rzeczy ,tam chcąc żyć musisz płacić korupcja na potęgę na Ukrainie nie lepiej . Możecie mnie za to zlinczować Hitler kiedyś powiedział że zamieni Moskwę w jezioro I żałuje że tego nie zrobił.Rosja akurat uważa że im się wszystko należy i mogą wziąć jak swoje Bardzo problematyczny kraj i stwarza problemy dookoła Denerwuje mnie ten kraj wybaczcie mi za to
Angel28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 23:14   #48
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Rosjanie od małego są uczeni bezwarunkowej miłości do ojczyzny. Choćby nawet do nich dotarło jaki syf gotuje im ich władza będą chwalić swój kraj i winę za to jak w nim jest zrzucać na przykład na takie kraje jak Polska, przez które ZSRR się rozpadł. W pewnym sensie od małego są przygotowywani na bycie mięsem armatnim bo w Rosji ludzi specjalnie się nie szanuje. Ludzie tam nadal z łezką w oku wspominają imperialne czasy i do nich wzdychają. Nie bez znaczenia jest też propaganda sącząca się z telewizorów i radioodbiorników.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 09:59   #49
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Ja mam wrogi stosunek do tych dwóch nacji i nic tego nie zmieni.

Pierwsi nas sobie podporządkowali na 45 lat (byliśmy pachołkami) i gwizdnęli połowę kraju (tak - ziemie odebrane w 1945 roku to była prawie połowa kraju). I mają czelność negować swoje zbrodnie i usprawiedliwiać się systemem, który sami stworzyli.

A drudzy mordowali w średniowieczny sposób i wypędzali naszych rodaków z Wołynia i Galicji Wschodniej (ale czego się spodziewać, jak Ukraińcy w tamtych czasach byli hołotą). Dlaczego do dzisiaj są Polacy pod Wilnem i Grodnem, ale pod Lwowem już ich nie ma?

Serio spotkaliście się z tym, że Ruscy wypominają Polakom upadek ZSRR? Pretensje chyba powinni wysyłać do USA, a konkretnie Reagana.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 10:21   #50
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Temat jest o Rosjanach i Ukraińcach, ale ponieważ mieszkałam ponad pół roku na Białorusi i nadal mam kontakt z tym krajem, to chciałam o nich wspomnieć. Otóż Białorusini są najmilszym narodem jaki mi było dane spotkać. Jak mówiłam skąd jestem, to od razu spotykałam się z bardzo dużą życzliwością i gościnnością jako Polka. A Polacy żyjący na terenie obecnej Białorusi nadal mają cichą nadzieję, że będzie to terytorium Polski i są niesamowitymi wręcz patriotami - to kpina, że rząd polski bardziej o nich nie dba. Ogólnie Białoruś to kraj bardzo ciepłych i miłych ludzi. Kompleks polskiego pana oczywiście i tam jest, ale nie ma w tym jadu i nienawiści tylko, a przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie, pewien rodzaj respektu.
Rosjan też znam wielu i również bardzo ich lubię. Zamiast o historię często pytali mnie o polską kulturę - o aktorów, piosenkarki (Annna German jest w Rosji nadal uwielbiana), itp.
Natomiast bardzo nie lubię Ukraińców i Litwinów. Tam kompleks polskiego pana przedkłada się na nienawiść i złość i miałam wiele nieprzyjemnych sytuacji z osobami tych narodowości tylko dlatego, bo jestem Polką.

W wypowiedzi odniosłam się wyłącznie do własnych doświadczeń z osobami tych nacji.

Edytowane przez Niebieskooka arystokratka
Czas edycji: 2014-03-20 o 10:27
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 16:01   #51
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Natomiast bardzo nie lubię Ukraińców i Litwinów. Tam kompleks polskiego pana przedkłada się na nienawiść i złość i miałam wiele nieprzyjemnych sytuacji z osobami tych narodowości tylko dlatego, bo jestem Polką.
Możesz coś więcej o tych relacjach z Ukraińcami napisać? Jestem ciekawa, bo sama mam dość dziwne spostrzeżenia odnośnie do tych ludzi - "w oczy" bardzo mili, za plecami - wyśmiewanie, obgadywanie w dość szyderczy sposób. Nie personalnie, ale ogólnie innych grup ludzi - wykładowców, Polaków itd.

A co do Białorusinów - popieram - wszyscy, których poznałam, są niesamowicie ciepli, życzliwi i spokojni
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 16:41   #52
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Możesz coś więcej o tych relacjach z Ukraińcami napisać? Jestem ciekawa, bo sama mam dość dziwne spostrzeżenia odnośnie do tych ludzi - "w oczy" bardzo mili, za plecami - wyśmiewanie, obgadywanie w dość szyderczy sposób. Nie personalnie, ale ogólnie innych grup ludzi - wykładowców, Polaków itd.

A co do Białorusinów - popieram - wszyscy, których poznałam, są niesamowicie ciepli, życzliwi i spokojni
A gdyby zrobić takie szalone założenie, że istnieją ludzie porządni i nieporządni, a narodowość nie ma z tym nic wspólnego?

Tak tylko pytam. Nie złości Was przypadkiem, gdy ktoś postrzega Was przez pryzmat tego, co macie wpisane w paszporcie?

Stykam się na codzień z ludźmi kilkunastu narodowości i widzę, jak bardzo stereotypy nie przystają do jednostek.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 17:30   #53
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
A gdyby zrobić takie szalone założenie, że istnieją ludzie porządni i nieporządni, a narodowość nie ma z tym nic wspólnego?
Z pewnością kraj i kultura, w jakich się wychowujemy nie ma na nas żadnego wpływu i w żaden sposób nas nie kształtuje. <Międzynarodówka w tle>

Kilka eksperymentów w tym tonie już było, rezultaty każdy, kto zdał maturę, przynajmniej teoretycznie zna, dziękuję, dobranoc.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 22:25   #54
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Z pewnością kraj i kultura, w jakich się wychowujemy nie ma na nas żadnego wpływu i w żaden sposób nas nie kształtuje. <Międzynarodówka w tle>

Kilka eksperymentów w tym tonie już było, rezultaty każdy, kto zdał maturę, przynajmniej teoretycznie zna, dziękuję, dobranoc.
Hm, zawsze w takich dyskusjach pada temat faszyzmu. Wyskakiwanie z "Międzynarodówką", jakkolwiek by nie było nieuzasadnione, pozostaje jednak czymś oryginalnym, swego rodzaju egzotyką (My, Polacy, jesteśmy w końcu narodem indywidualistów...).

Równie egzotyczny wydaje się Twój tok myślenia. Cóż, być może istnieje jakieś powiązanie między komunizmem a dążeniem do odrzucenia stereotypów. Dotąd nieodkryte.

Również życzę dobrej nocy. Niech spadająca (czerwona ) gwiazdka spełni Wasze marzenia.

nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 13:32   #55
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Rosjanie są okropnie dumni ze swojego państwa. Kiedyś powiedziałem jednemu, że są ciekawym narodem skoro wybili sobie inteligencję w 1917 roku a przed wojną większość kadry oficerskiej to bardzo się obraził.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 12:22   #56
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Rosjanie są okropnie dumni ze swojego państwa. Kiedyś powiedziałem jednemu, że są ciekawym narodem skoro wybili sobie inteligencję w 1917 roku a przed wojną większość kadry oficerskiej to bardzo się obraził.
Jeżeli masz na myśli dumni z kraju jako całokształt kultury, dorobku itp. to powiem że im zazdroszczę, wszak polacy bardzo nie lubią się chwalić zbytnio tym że są polakami. A już za granicą co poniektórzy to myślą że jak posiedzą 2-3 lata za granicą to nagle zapomną polskiego i tym kim są, no i żebyś tylko nie przypomniał bo to taka hańba.

I te śmieszne teksty " wiesz jak to być po polski?"
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 12:07   #57
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Hm, zawsze w takich dyskusjach pada temat faszyzmu. Wyskakiwanie z "Międzynarodówką", jakkolwiek by nie było nieuzasadnione, pozostaje jednak czymś oryginalnym, swego rodzaju egzotyką (My, Polacy, jesteśmy w końcu narodem indywidualistów...
Zieeew. Zawsze można nawpychać nazw ideologii, jeśli nie ma się nic do powiedzenia ad meritum.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 12:58   #58
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Zieeew. Zawsze można nawpychać nazw ideologii, jeśli nie ma się nic do powiedzenia ad meritum.
Muszę przyznać Ci rację
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 16:13   #59
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Jeżeli masz na myśli dumni z kraju jako całokształt kultury, dorobku itp. to powiem że im zazdroszczę
To powiedz dlaczego (nawet w czasach ZSRR) Rosjanie patrzyli nas trochę z dołu jako ludzi "prawie zachodnich" czy też zazdrościli stosunków w Polsce, gdzie komunizm był łagodny na tle innych państw? Przecież gdyby ZSRR nie zmuszał nas do idiotyzmów, to zapewne bylibyśmy najbogatszym krajem bloku wschodniego.

Podobnie było w czasach carskich, gdzie Kraj Przywiślański na tle reszty Rosji był najbardziej do przodu i Polacy w wyborach kurialnych potrafili nawet wysłać swojego przedstawiciela do Dumy z Petersburga i Kazania?
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 07:35   #60
karuja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Wydaje mi się, że tak naprawdę bliżej jest nam do Ukrainy czy Rosji niż do państw zachodnich. Chodzi mi oczywiście o mentalność czy ogólnie o kulturę. Nie można o tym zapominać, a wydaje mi się, że niektórzy zbyt mocno zakochali się w Ameryce. Szczególnie wielu politykom wydaje się jakby to USA były naszym największym partnerem handlowym i najbliższym sąsiadem. Tak naprawdę są to Niemcy i Rosja. Z tym pierwszym mamy bardzo dobre stosunki mimo wojny i tylu krzywd. Dlaczego więc z Rosją miałoby być inaczej, szczególnie że naprawdę warto mieć po swojej stronie takie potężne państwo.
karuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-19 13:20:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.