ustawienia aparatu (a Canon sx100is) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-30, 16:55   #1
Isaesh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 30
Thumbs down

ustawienia aparatu (a Canon sx100is)


Hej ! Mam problem z moim aparacikiem. Nie umiem nim zrobić ładnych zdjęć w nocy...

Nie wiem jakie wprowadzać ustawienia, bo niby to cyfrzak zwykły, ale posiada kilka funkcji lustra

o co chodzi z tym iso, naświetleniem, F ?

wiem, że to można znaleźć w necie, ale chodzi mi o takie 'chłopskie' wytłumaczenie


ps. dodaje zdjęcie fotki, którą wykonywałam wieczorem


http://img199.imageshack.us/content....pg&via=mupload

Edytowane przez Isaesh
Czas edycji: 2009-06-30 o 16:57
Isaesh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 20:18   #2
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: ustawienia aparatu (a Canon sx100is)

Trzeba przełączyć aparat na TV - i ustawić czas otwarcia migawki .
Zazwyczaj trzeba użyć też statywu i włączyć samowyzwalacz .
Większe ISO zwiększa czułość, więc może troche pomoc w ciemności , z drugiej strony strasznie zwiększa szumy .
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 15:16   #3
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: ustawienia aparatu (a Canon sx100is)

Jeśli zależy Ci na ładnym, estetycznym wygladzie zdjęcia, to uważaj z ISO, bo na ciemnym tle szumy sa najbardziej widoczne. Radziłabym na najniższym.
Czas ustawiasz w miarę długi, im dłuższy czas ekspozycji, tym zdjęcie będzie jaśniejsze. Ale i tu trzeba uważać na szumy. Oczywiście, jak twierdzi mój przedmówca, przy długim czasie statyw będzie konieczny+samowyzwalacz. Brak statywu można, rzecz jasna zastąpić, np stołem, stołkiem itp. choć statyw daje wieksze możliwości kadrowania i stabilność mocowania aparatu.
Możesz zastosować tryb zdjęć nocnych, tam możesz chyba kontrolować jasność zdjęcia za pomocą kompensacji ekspozycji od -2 do +2 (-2 najciemniejsze, +2 najjaśniejsze). Tu statyw lub coś w jego rodzaju też się przyda.
No i z takiej odległości możesz użyc lampy błyskowej, choć to zalezy też co chciałbys fotografować. Do nastrojowych zdjęć lampa się nie sprawdzi.
I wiadomo, że w kompletnych ciemnościach zdjęcia bez światła sztucznego nie zrobisz, dlatego lepiej, jeśli będziesz fotografować w warunkach, gdzie istnieje jakieś światło zastane. Lampa nie raz będzie konieczna.

Edytowane przez lalalabamba
Czas edycji: 2009-07-05 o 15:20
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 14:18   #4
Cristinedeville
Raczkowanie
 
Avatar Cristinedeville
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 235
Dot.: ustawienia aparatu (a Canon sx100is)

Zacznijmy od tego ze zdjec w srodku nocy bez lampy nie zrobisz. Nie wazne jak bys ustawila aparat nie uzuskasz ladnego efektu. Nawet profesjonalne 'zdjecia nocne' wcale nie sa robione w nocy tylko tuz po zachodzie slonca.

ISo najnizsze nie moze byc bo czasy beda za dlugie. Maksymalne tez nie jak juz bylo wczesniej napisane. Wyposrodkuj Duza dziura(niska przyslona) tez pomoze.

A tak prosciej: czym wyzsze ISo tym wieksza czulosc matrycy, tak jakby powiedzmy wiecej swiatla zlapie.

Przyslona(f) jak bedzie niska to dziura bedzie wieksza i wiecej swiatla wpadnie co skroci czas naswietlania.

No i mowie, lampa, ale ta wbudowana to cudow nie zrobi..... za mala kontrola.

Edytowane przez Cristinedeville
Czas edycji: 2009-07-11 o 14:22
Cristinedeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.