Praktyki studenckie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-18, 14:33   #1
Trochofora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 280

Praktyki studenckie


Cześć

Mam problem. Muszę w tym roku odbyć praktyki studenckie w czasie wakacji. Muszą być powiązane z biologią. Szukałam więc informacji na stronach różnych Instytutów. I owszem, są opcje, trzeba skontaktować się z kierownikami interesujących zakładów. Tak też zrobiłam. Wysłałam maile do trzech kierowników różnych zakładów. I tutaj mam problem, bo niestety, ale nie dostałam odpowiedzi, a mija już drugi tydzień Co zrobić w tej sytuacji? Zadzwonić, czy udać się osobiście? Znajomi z lat wyżej doradzają mail najpierw, jak nie do kierownika, to do pracownika naukowego. Czy skoro nie odpisują, to mam wnioskować, że po prostu nie szukają praktykantów?
Trochofora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 14:48   #2
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Praktyki studenckie

W sprawie praktyk idź osobiście, porozmawiaj i zostaw swój numer telefonu po odbytej rozmowie. Ja swoje praktyki studenckie odbyłam w bardzo ciekawym miejscu i od razu w trakcie rozmowy podpisałam umowę o praktykę.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 22:31   #3
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Praktyki studenckie

Ja załatwiać praktyki chodziłam osobiście (sanepid). Najpierw poszłam do działu kadr, a stamtąd odesłali mnie do kierownika. Na Twoim miejscu bym się przeszła osobiście. Może jakimś cudem przegapili maila albo trafił do spamu? Kiedyś na mojej poczcie miałam właśnie maila od wykładowcy w spamie.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 10:06   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Praktyki studenckie

Też załatwiałam praktyki osobiście
I na praktykach przekonałam się, że w niektórych miejscach maile sprawdza się raz na tydzień albo rzadziej, w tym odpisuje się na wybrane
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 23:02   #5
_independent
Raczkowanie
 
Avatar _independent
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 127
Dot.: Praktyki studenckie

2 tygodnie to znowu nie tak długo, to pierwsza kwestia.

Nie będę doradzać czy należy iść osobiście czy nie, ponieważ... ja chodziłam osobiście i nigdzie nie dostałam się - odbywałam praktyki w firmie znajomej. Oczywiście jest to zupełnie inna branża, ale liczy się sam fakt. Natomiast CV o pracę rozsyłałam mailowo i odezwali się ludzi także najlepiej zastosuj i jedną, i drugą opcję.
_independent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-24 00:02:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.