Bollywood - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-20, 19:32   #31
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez cattt
prosze ,polecam się na przyszłośc

ps.Jaka to szkoda,że nasza Polska tak uboga w te filmy.Dziewczyny w Niemczech macie niemalże Bollywoodzki raj
To fakt, tutaj zatrzęsienie tych filmów. A teraz dzieki Tobie będziemy ogladały "świadomie"
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 19:37   #32
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez Aeterna
Aż chciałam kiedyś iść na orientalistykę. Ale pomyślałam , ze ich bieda to mi się jednak nie podoba... .
Dlatego w kinach są wyświetlane takie produkcje jak np."Czasem słonce.." aby ludziom jakoś ubarwić życie,oderwac na chwilę od smutnej codzienności,rozweselić i wzbudzić nadzieję na lepsze jutro (np.wiekszość filmów patriotycznych )
Na kręcenie filmów ida miliony,aktorzy grający głównych bohaterów sa w Indiach uważani niemal za bogów.Bieda jak bieda,ale na bilety do kina nikt nie żałuje.To największa rozrywka (no chyba,że akurat Indie grają w krykieta z Wlk.Brytanią albo Pakistanem ).

ps.w Indiach powstaje ok 1000 filmów rocznie.
Ostatnio zmarł b.sławny aktor który zagrał w 207 filmach (grał od 1954 roku)
cattt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 19:52   #33
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Bollywood

Luba hehehe... nic z tego ... ja pozostane przy tym co pokaze tv ... kolekcjonowac nie bede ...

o prosze teraz juz wiem, ze ten koszmarek zwany filmem akcji to "Jestem przy Tobie" ... brrrrr...

jakis czas temu puszczali Dhoom skrzyzowanie The Fast and the Furious” i „Ocean’s Eleven” ... takich klimatow w hinduskim wykonaniu nie lubie...

jak tak patrze po tytulach to widzialam juz...

Mohabattein ... hmmm... nie za bardzo mi to zapadlo w pamieci wiec chyba srednio mi sie podobalo...
Kuch Kuch hota hai - calkiem fajny ale ten oboz dla dzieci jak dla mnie przesadzone to bylo strasznie... wyolbrzymiony odpowiednik amerykanskich campow
Swades
Kabhi Kushi...


film, ktory jutro ma leciec ma tytul Hum Tum

w maju maja puscic SAATHIYA

Luba polecam stronke http://511.forum.onetwomax.de/area=018
forum dotyczy bollywood... z opisami filmow i datami kiedy co u nas bedzie leciec ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 19:55   #34
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez desti
film, ktory jutro ma leciec ma tytul Hum Tum
aa czyli Rani i Saif taka hinduska wersja "Kiedy Harry poznał Sally"
cattt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 19:57   #35
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez cattt
ps.Jaka to szkoda,że nasza Polska tak uboga w te filmy.Dziewczyny w Niemczech macie niemalże Bollywoodzki raj
hihi... to prawda... nas tu rozpieszczaja ... gdyby jeszcze w trakcie filmu nie bylo reklam to byloby bosko ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 20:01   #36
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez desti
hihi... to prawda... nas tu rozpieszczaja ... gdyby jeszcze w trakcie filmu nie bylo reklam to byloby bosko ...
mało tego
Dodatkowo przecież jeszcze w filmach non stop reklamy np.GAP,Nike,Reebok,Polo Sport,Lays.Jak widać reklama zdobywa świat żaden kraj się przed nią nie uchroni

ps.Tam Coca colę na co drugim bilboardzie reklamują prawie wyłącznie gwiazdy filmowe
cattt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 20:08   #37
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Bollywood

Cattt ... ciekawa jestem co to im z tego wyszlo ... hinduska adaptacja amerykanskiej produkcji ...

i znalazlam co jeszcze w tym roku bedzie leciec oprocz tych dwoch co napisalam:

wspomniana juz Saathiya (2003)
13.5.2006 um 20.15-23.05. RTL 2. Auf deutsch.

One 2 Ka 4 (2000)
20.5.2006 um 20.15-23.40. RTL 2. Auf deutsch.

Kyun! Ho Gaya Na (2004)
2006. RTL 2. Auf deutsch.

Dilwale Dulhania Le Jayenge (1995)
2006. RTL 2. Auf deutsch.

Mujhse Dosti Karoge! (2002)
2006. RTL 2. Auf deutsch.

Baghban (2003)
2006. RTL 2 auf deutsch.

Kisna (2005)
2006. RTL 2. Auf deutsch.

The Rising (2005)
2006. RTL 2. Auf deutsch.

Paheli (2005)
Ab Herbst 2006 auf RTL 2. Auf deutsch.

...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-20, 20:13   #38
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez cattt
Dlatego w kinach są wyświetlane takie produkcje jak np."Czasem słonce.." aby ludziom jakoś ubarwić życie,oderwac na chwilę od smutnej codzienności,rozweselić i wzbudzić nadzieję na lepsze jutro (np.wiekszość filmów patriotycznych )
Na kręcenie filmów ida miliony,aktorzy grający głównych bohaterów sa w Indiach uważani niemal za bogów.Bieda jak bieda,ale na bilety do kina nikt nie żałuje.To największa rozrywka (no chyba,że akurat Indie grają w krykieta z Wlk.Brytanią albo Pakistanem ).

ps.w Indiach powstaje ok 1000 filmów rocznie.
Ostatnio zmarł b.sławny aktor który zagrał w 207 filmach (grał od 1954 roku)
Wiem o tym .

Z tymi milionami to się nie zgodzę, najwyżej mnie popraw - ale sporo się naszukałam informacji na ten temat.

Czasem Słońce, czasem deszcz - jak dotąd - najdroższa - kosztowała 10 mln $. Więc - cóż to jest....?
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 20:20   #39
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez Aeterna
Wiem o tym .

Z tymi milionami to się nie zgodzę, najwyżej mnie popraw - ale sporo się naszukałam informacji na ten temat.

Czasem Słońce, czasem deszcz - jak dotąd - najdroższa - kosztowała 10 mln $. Więc - cóż to jest....?
nawet jezeli najdrozsza produkcja kosztowala 10 mln ... a reszta o polowe mniej za sztuke... to przy 1000 filmow rocznie wychodzi calkiem ladna sumka ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 20:23   #40
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez desti
nawet jezeli najdrozsza produkcja kosztowala 10 mln ... a reszta o polowe mniej za sztuke... to przy 1000 filmow rocznie wychodzi calkiem ladna sumka ...
otóż to ...o filmach pisałam w liczbie mnogiej
cattt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 20:32   #41
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Bollywood

Cytat:
One 2 Ka 4 (2000)
20.5.2006 um 20.15-23.40. RTL 2. Auf deutsch.
ojjj szkoda czasu.


Cytat:
Kyun! Ho Gaya Na (2004)
2006. RTL 2. Auf deutsch.
tego nie widziałam,ale za to pamietam,że to film w którym podobno Ash się całuje (w bollyfilmach całowanie na ekranie kiedyś nie było aprobowane,było uważane za gorszące,teraz z czasem to się zmienia )

Cytat:
Dilwale Dulhania Le Jayenge (1995)
2006. RTL 2. Auf deutsch.
O! kupuj popcorn i orzeszki,obecnośc przed TV obowiązkowa

Cytat:
Mujhse Dosti Karoge! (2002)
2006. RTL 2. Auf deutsch.
taki sobie,ujjjdzie w tłoku
Cytat:
Baghban (2003)
2006. RTL 2 auf deutsch.
a ciekawa jestem cóż to.Jedyne co wiem,że film z BigB i Salmanem (jego nie lubię więc na wstępie to dla mnie dyskwalifikuje film)

Cytat:
Kisna (2005)
2006. RTL 2. Auf deutsch.
nie wiem cóż to

Cytat:
The Rising (2005)
2006. RTL 2. Auf deutsch.
czyli Mangal Pandey.Pisałam o tym wyżej.Mi się podobał

Cytat:
Paheli (2005)
Ab Herbst 2006 auf RTL 2. Auf deutsch.
ahhh będzie baardzo kolorowo ,fabuła taka sobie,SRK z wąsami,ale i tak warto!
cattt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-20, 20:50   #42
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez cattt
Ash proszenie o nagranie płyt jest niezgodne z regulaminem

Namaste
Domyslam sie, ze jestes jednym z aktywnych uczestnikow forum bollywood.pl
Ale to jest wizaz i mozesz sie powstrzymac od upominania.

Ten rygor tam o przegrywaniu plytek jest obludny. Wiekszosc osob wlasnie w ten sposob zdobywa filmy, ale kazdy udaje, ze jego to nie dotyczy.
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 20:58   #43
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez Ash
Domyslam sie, ze jestes jednym z aktywnych uczestnikow forum bollywood.pl
Ale to jest wizaz i mozesz sie powstrzymac od upominania.

Ten rygor tam o przegrywaniu plytek jest obludny. Wiekszosc osob wlasnie w ten sposob zdobywa filmy, ale kazdy udaje, ze jego to nie dotyczy.
Nie jestem nawet zaresjestrowana na tamtym forum,ale lubię być na bierząco z bollywoodzkimi nowościami w Polsce

A to małe upomnienie jest oczywiste w stosunku do konkretnych punktów w regulaminie wizaż.pl. (i nie tylko ja jedna zwracam uwagę na to,wiele wątków o mp3 zostało zamkniętych,ale tutaj mimo wszystko rozpoczęła się dyskusja na temat filmów a nie płyt )
Wiadomo,że zdobywanie filmów czy muzyki to indywidualna sprawa każdego,ale tutaj na wizażu zabronione jest pisanie w wątkach o takich ew.wymianach.
cattt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 21:08   #44
sara1500
Raczkowanie
 
Avatar sara1500
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: GDANSK
Wiadomości: 68
GG do sara1500 Send a message via Skype™ to sara1500
Dot.: Bollywood

Dilwale Dulhania Le Jayenge
zarąbisty filmik polecam gorąco
ostatnio nie mam czasu na ogladanie filmow a tym bardziej bolly chociaz widzialm nawet duzo obecnie czekam na fanaa
sara1500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-20, 23:05   #45
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Bollywood

Cattt ... znalazlam opis filmu Kisna... zdjecia tez sa... historia przedstawia sie calkiem ciekawie... ... http://www.molodezhnaja.ch/kisna.htm ... ten film jak mi sie uda to tez obejrze ...

Baghban ma kiepska recenzje ale wiadomo kazdemu podoba sie co innego... ...

Kyun! Ho Gaya Na to podobno lekka i przyjemna komedia... ...

Saathiya tez ma calkiem dobre recenzje...

ale Shahrukh Khan z wasami (widzialam fotki) to cos strasznego ...

One 2 Ka 4 ten sobie z pewnoscia daruje... przeczytalam opis i mna zatrzeslo ...

dzieki Cattt ... przynajmniej wiem co warto obejrzec a co moge sobie darowac ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 17:42   #46
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bollywood

Obejrzałam wczoraj Hum Tum... Podobał mi się średnio, tak jakos mało Indii w nim było. Oczywiście melodie i taniec swietne, jak widze jak oni tanczą to zastanawiam sie dlaczego jak bozia dawała taki talent to ja stałam w innej kolejce
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 18:05   #47
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez Luba
Obejrzałam wczoraj Hum Tum... Podobał mi się średnio, tak jakos mało Indii w nim było. Oczywiście melodie i taniec swietne, jak widze jak oni tanczą to zastanawiam sie dlaczego jak bozia dawała taki talent to ja stałam w innej kolejce
Taniec potrafi powalić,ojj tak.
(zwłaszcza jak jest dużo tancerzy i robią wszystko synchronicznie)
.Kiedyś jak udało mi się na jednym z klipów zobaczyć jak oni kręcą te teledyski to stwierdziłam,że do tego nie trzeba AŻ tak wielkiego talentu ale raczej anielską cierpliwość.Zatańczą kilka kroków i cięcie! potem natępne dwa gesty i cięcie! Tu poprawka tam 15 dubli itp, Potem jakiś zdolny montażysta montuje całość z mnówstwa części (ok.killkudziesięciu sekundowych kawałków ).Z takim teledyskiem to się z dzień schodzi o ile nie więcej.A całosc powala .I taki biedny szary człowieczek myśli,że oni to tak raz dwa zatańczyli.Oczywiście zdarzają się wyjątki np. takie występy na żywo podczas jakiś uroczystości (np.Filmfare-takie hinduskie oskary ) albo zwykłych koncertów.

I jeszcze jedna ciekawa rzecz.Na tych koncertach oczywiście występują aktrzy którzy grali glówne role w filmie,"śpiewają" piosenki ze swoich hitów.Wszyscy i tak wiedzą,że te piosenki lecą z playbacku (nagranym wcześniej przez profesjonalnych piosenkarzy ).A na koncertach i tak jest szał,euforia i uwielbienie dla aktorów Występy są bardzo widowiskowe,móstwo neonów,wybuchów,fajerwerk ów etc .Są organizowane trasy koncertowe (nawet w USA i Kanadzie)

Odnośnie HUM TUM
Mi Rani (grała główna bohaterke)..już powoli się przejada...zagrała w wielu filmach.I nawet mimo tego,że ją nawet lubię (zwłaszcza jej głos z chrypką )...to trochę mnie już nudzi

ps.a i jeszcze jedno-uwielbiam w ich tańcach to,że ogromną role przykładają do gestów wykonywanych rekami (zwłaszcza przepadam za takimi typowo "indyjskimi zawijasami"wykonywanymi w powietrzu -ale zamotałam )
cattt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 18:20   #48
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez Luba
Obejrzałam wczoraj Hum Tum... Podobał mi się średnio, tak jakos mało Indii w nim było. Oczywiście melodie i taniec swietne, jak widze jak oni tanczą to zastanawiam sie dlaczego jak bozia dawała taki talent to ja stałam w innej kolejce

widze, ze mamy podobne odczucia ... jak dla mnie tez bylo to srednie... i nawet troche nudne... w polowie filmu zaczelam skakac po programach ... a potem film lecial sobie do konca a ja czytalam ksiazke ...

jakos mi na nerwy dzialal aktor grajacy glowna role... ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-23, 16:36   #49
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bollywood

Ja mam jeszcze pytanko Cattt, to chyba ty napisalaś, że filmu Bride and Prejudice nie zaliczyłabyś do typowych filmow Bollywood. Dlaczego? Co w nim jest innego?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-11, 09:53   #50
midori
Raczkowanie
 
Avatar midori
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 283
Dot.: Bollywood

Ojjjj nareszcie powstał taki temat.

Cieszę się, że Bollywood jest u nas coraz bardziej popularne (choć to może za duże słowo). Wyobraźcie sobie, że wczoraj byłam na aerobiku i instruktorka puściła do ćwiczeń soundtrack z "Czasem słońce..."

Też uwielbiam Bollywood, 50 filmow na koncie jeszcze nie mam, co najwyżej kilkanaście... w sumie dokładnie nie liczyłam. ; ) Ale staram się oglądać w miarę możliwości.

Ostatnio widziałam Salaam Namaste i Black (nagradzany na Film Fare) - w sumie żaden nie znalazł się na liście moich ulubionych filmów, a Black w ogóle z Bollywoodem łączą tylko aktorzy, Rani i Big B.
Szczerze uwielbiam K3G - film, od którego wszystko się zaczęło. Mogę go oglądać i oglądać. Lubię też Gdyby jutra nie było, Jestem przy tobie, Bunty aur Babli, Koi mil gaya, Veer-Zaara... Cos się dzieje też fajne było.

Jakoś mniej podobało mi się Dilwale Dulhania Le Jayenge, chociaż w większości opinie są entuzjastyczne - jakoś nie przekonała mnie pierwsza część filmu, bo druga jest świetna. Devdas też nie jest moim ulubionym filmem - spodziewałam się po nim naprawdę wiele, a tutaj lekkie rozczarowanie.

Ash - z listy, którą podałaś, mam Chalte Chalte (warto choćby dla piosenki, jak SRK zgubił Rani, jest rewelacyjna! ), po szczegóły zapraszam na priv.

I jeszcze pytanie dla ekspertek: czy słyszałyście o filmie Aitraaz, Taxi nr 9211, Chingaari? Warto?

Pozdrawiam.
A tak poza tym, to niedługo jest szansa na nadrobienie filmowych zaległości:
http://bollywood.pl/bilet/?PHPSESSID...1a1351f955372e


Pozdrawiam serdecznie.
midori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 11:16   #51
m-i-s-i-a
Wtajemniczenie
 
Avatar m-i-s-i-a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: J-bie Z.
Wiadomości: 2 070
GG do m-i-s-i-a Send a message via Skype™ to m-i-s-i-a
Dot.: Bollywood

Ja mam płytę DVD "Czasem słońce, czasem deszcz" !!! Świetny, wzruszający film, który mnie oczarował
__________________
m-i-s-i-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 21:01   #52
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez sara1500
Dilwale Dulhania Le Jayenge
zarąbisty filmik polecam gorąco
ostatnio nie mam czasu na ogladanie filmow a tym bardziej bolly chociaz widzialm nawet duzo obecnie czekam na fanaa
No ja wlasnie sie zabieram za ten film, ale caly czas na drodze staje mi Salaam namaste.
Tak mi sie spodobal, ze wlaczam sokie kawalki i ogladam, a muzyka - mmmm, slucham prawie non stop.
Pierwszy raz obejrzalam ten film 2 tygodnie temu i mnie urzekl po prostu. Saif jest slodziutki, a do Preity pierwszy raz poczulam sympatię


midori, juz mi sie udalo zdobyc kilka filmow, chalte chalte też
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 21:21   #53
midori
Raczkowanie
 
Avatar midori
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 283
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez Ash
No ja wlasnie sie zabieram za ten film, ale caly czas na drodze staje mi Salaam namaste.
Tak mi sie spodobal, ze wlaczam sokie kawalki i ogladam, a muzyka - mmmm, slucham prawie non stop.
Pierwszy raz obejrzalam ten film 2 tygodnie temu i mnie urzekl po prostu. Saif jest slodziutki, a do Preity pierwszy raz poczulam sympatię
My dil goes mmmmmmmmmmmmmm
Preity faktycznie wzbudza ogromną sympatię.
Saif był świetny w "Gdyby jutra nie było", ach ten duet z SRK.


Cytat:
midori, juz mi sie udalo zdobyc kilka filmow, chalte chalte też
No to się bardzo cieszę. Może lepiej, żebyś najpierw obejrzała DDLJ, w Chalte Chalte jest pewne nawiązanie do tego filmu.

Ja sie zastanawiam nad zdobyciem (ściągnięciem, powiem wprost - filmy, których nie ma w Polsce ściągam, te, które są, oglądam w kinie lub kupuję) Paheli. Jakoś wąsaty Shahrukh mnie nie przekonuje, ale film ponoć fajny. Ktoś widział?
Tylko znów Rani - a ona lekko już mi się przejadła, mimo że ogólnie fajna jest. Ale występowała w większości filmów, które oglądałam.
midori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-13, 14:49   #54
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Bollywood

ja widzialam "Lagaan", super film, goraco polecam!!
teraz sie chce zabrac za "Gdyby jutra nie bylo", ale to musze zostawic na jakis dzien, kiedy nigdzie nie wychodze, bo potem nie umiem z moimi oczami dojsc do ladu..
nie widzialam "czasem slonce, czasem deszcz", widze ze tu duzo osob widzialo. jak Wam sie podobal? ja ominelam jak bylo w jakiejs gazecie i nie kupilam i teraz nie umiem tego odzalowac
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-13, 17:52   #55
Kasiula85
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasiula85
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z pokoju ;p
Wiadomości: 2 917
GG do Kasiula85
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez Ash
Czy sa tu jakies fanki filmow bollywood?
Ogldalam juz "Czasem słonce, czasem deszcz", "Gydyby jutra nie było", "Jestem przy Tobie", "Mohabbatein", "Coś się dzieje", "Devdas", "Shabd", "Bunty aur Babli". To juz chyba wszystko. A chciałabym jeszcze.
Czy jest tu jakaś wizażanka, która mogłaby mi nagrać na płytki jakieś bolly filmy? Poszukuję:
Baazigar
Kuch Khatti Kuch Meethi
Kuch Naa Kaho.
Paheli,
Dil Se,
Kaal,
Parineeta,
Mistress of spices,
Singularity,
The heart of India,
Salam Namaste,
Dilwale Dulhania Le Jayenge,
Swades,
Mission Kashmir,
Lagaan
Chalte chalte
uwielbiam
Indie to jeden z 3 moich ulubionych krajów
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=12671848 #post12671848 koreopołudniowiczki .. łączmy się

Kasiula85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-16, 14:56   #56
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez midori
My dil goes mmmmmmmmmmmmmm
Tu Jahan


Cytat:
Napisane przez midori
No to się bardzo cieszę. Może lepiej, żebyś najpierw obejrzała DDLJ, w Chalte Chalte jest pewne nawiązanie do tego filmu.
Za pozno. Juz jakis czas temu oglądałam chalte chalte, a za DDLJ sie juz jakis czas zabieram i ciagle nie mam czasu :/
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-01, 14:32   #57
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Bollywood

hehe..nie wiedziałam że w Polsce ludzie się tym naprawdę fascynują :O
Ja zetknęlam sie po raz pierwszy z Bollywood w Stanach. Moja najlepsza przyjaciólka, siostra od serca Seshnee jest Hinduską z Durban (RPA). Wiele z moich najlepszych przyjaciólek było Hinduskami i tak zaczęła się moja fascynacja tą kulturą. Nie przeżyłabym jednej soboty bez wyjścia do mojej ukochanej knajpki Cafe India na lunch a w niedziele po kośćiółku zawsze obowiązkowo "Banjara" czyli tradycyjna hinduska restauracja, gdzie przychodziły całe rodziny Hindusów.
Uległam mani na ozdabianie czoła, a płaczę najbardziej za moim ukochanym sposobem depilacji brwi, przez bawełniane sznureczki...
Teraz moja pasja troszkę opadła, ale jednego nigdy ...nigdy nie umiałam pokochać...filmów z Bollywood...nudziły mnie te trzy, cztero-godzinne tasiemce...owszem, zgodzę się że klimat niepowtarzalny, ale zawsze zasypiałam przy pierwsj scenie gdy wszycy tańczą, śpiewają...i ten wszechobecny Shahrukh Khan..nieznoszę faceta
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-02, 10:35   #58
sara1500
Raczkowanie
 
Avatar sara1500
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: GDANSK
Wiadomości: 68
GG do sara1500 Send a message via Skype™ to sara1500
Dot.: Bollywood

fanaa!!! tez czekacie az bedzie u nas??? moze? bo ja czekam i chocby mam czekac wiecznosc, ale musze gooo zaobaczyc!!!

ostatnio obejrzane filmy to:

Kuch Kuch Hota Hai (kolejny raz)
trzeba obejrzec, tym bardziej jesli widzalo sie czasem sloncze czasem deszcz a tego nie

Karan.Arjun
jakos nie maglam dotrwac do konca filmu.

Baazigar
film bez happy endu w bolly? nie mozliwe a jednak... chyba dlatego bardzo mi sie spodobal . Ale naprawde bardzo fajny, warto obejrzec.

Bunty.Aur.Babli.
podobaly mi sie bardzo piosenki z tego filmu, a tak w ogole bardzo mi sie podobal bo chyba rozni sie troche fabułą od innych filmow bollywoodzkich

teraz zabieram sie za chalte chalte jak tylko bede miala czas;d


macie moze napisy do Maine Pyar Kyun Kiya?
sara1500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-02, 14:31   #59
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Bollywood

Kuch Kuch Hota Hai (kolejny raz)
trzeba obejrzec, tym bardziej jesli widzalo sie czasem sloncze czasem deszcz a tego niestarałam się, starała...przyjaciółka go kupiła twierdząc że dobry..wybaczam jej tylko dlatego że jest Hinduską..ja oglądałam dwa tygodnie po kawałeczki i wciąż zasypiałam
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-02, 15:16   #60
Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Rosa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 829
Dot.: Bollywood

Uwielbiam klimat panujący w tych filmach


p.s. Side85 co to za tajemniczy sposób depilacji?
Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.