wyjazd za granicę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-06, 18:26   #1
www12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Exclamation

wyjazd za granicę


Witam. Mam pytanie. Jadę z rodziną do Sanoka. Mamy zamiar pojechać do Słowacji i Węgier. Zabieram mojego chrześniaka, lecz on nie posiada dowodu ani paszportu. Teraz już nie zdążą wyrobić. Ma on 11 lat. Moja córka posiada dowód tymczasowy. Czy przepuszczą nas przez granicę jeśli on będzie miał legitymację szkolną. ? Byśmy wyrobili mu dowód albo paszport ale 2 dni temu dowiedzieliśmy się, że chciałby jechać z nami. Wyjeżdżamy 14. 07. a na wyrobienie potrzeba przynajmniej 2tyg.
Proszę o informację.
www12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 06:52   #2
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: wyjazd za granicę

Dowod, albo paszport jest konieczny z tego, co wiem.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 06:58   #3
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: wyjazd za granicę

nie można zapłacić za przyspieszenie ?

kiedyś taka możliwość była
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 09:22   #4
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: wyjazd za granicę

Słowacja i Węgry należą do strefy Schengen. Nie potrzebny jest ani dowód ani paszport. Schengen polega na tym, że w praktyce nie ma kontroli ani granic wewnątrz Unii.
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 12:51   #5
limba1
Raczkowanie
 
Avatar limba1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Keflavik/Krakow
Wiadomości: 111
Dot.: wyjazd za granicę

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
Słowacja i Węgry należą do strefy Schengen. Nie potrzebny jest ani dowód ani paszport. Schengen polega na tym, że w praktyce nie ma kontroli ani granic wewnątrz Unii.
Bzdura totalna - to ze jestesmy w Schengen nie znaczy ze mozemy poruszac sie po krajach tej strefy bez dokumentow!!! Do przekroczenia granicy upowaznia nas TYLKO paszport i dowod osobisty - dotyczy to rowniez dzieci!!! To ze nie ma kontroli na granicy wcale nie znaczy ze mozesz jej nie miec w strefie przygranicznej: funkcjonariusze Strazy Granicznej i Policji maja prawo zapytac Cie o dowod tozsamosci praktycznie bez powodu. To samo tyczy sie lotow miedzynarodowych w strfie Schengen - bez dowodu osobistego czy paszportu nawet nie wpuszcza Cie na poklad samolotu mimo ze lecisz z kraju objetego Schengen i ladujesz w takim samym!!!
limba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 13:06   #6
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: wyjazd za granicę

Cytat:
Napisane przez limba1 Pokaż wiadomość
Bzdura totalna - to ze jestesmy w Schengen nie znaczy ze mozemy poruszac sie po krajach tej strefy bez dokumentow!!! Do przekroczenia granicy upowaznia nas TYLKO paszport i dowod osobisty - dotyczy to rowniez dzieci!!! To ze nie ma kontroli na granicy wcale nie znaczy ze mozesz jej nie miec w strefie przygranicznej: funkcjonariusze Strazy Granicznej i Policji maja prawo zapytac Cie o dowod tozsamosci praktycznie bez powodu. To samo tyczy sie lotow miedzynarodowych w strfie Schengen - bez dowodu osobistego czy paszportu nawet nie wpuszcza Cie na poklad samolotu mimo ze lecisz z kraju objetego Schengen i ladujesz w takim samym!!!
Z sufitu tego nie wzięłam....jakbym nie była pewna to bym nie wprowadzała w błąd:

http://www.msz.gov.pl/Schengen,Info,12588.html

"21 grudnia 2007 roku Polska, wraz z 8 innymi nowymi członkami Unii Europejskiej, dołączyła do strefy Schengen – obszaru bez kontroli na granicach wewnętrznych, tworzonego przez 24 państwa."

W zeszłym roku byłam na Słowacji i w Czechach i nikt się mnie nie pytał o dowód, paszport itp. Ba! Moja koleżanka w ogóle zapomniała wziąć dowodu i NIC SIĘ NIE STAŁO!

Co do lotów to oczywiście że trzeba mieć dowód. Nic takiego nie napisałam. Nikt Cię nie wpuści przypadkowej osoby na pokład! Bilet jest przecież wydawany na konkretne nazwisko. Granice lądowe to zupełnie co innego.
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 13:30   #7
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: wyjazd za granicę

Strefa Schengen czy nie, każdy wyjeżdżający MUSI miec paszport lub dowód osobisty (tymczasowy bądź nie). Teoretycznie kontroli niby nie ma, ale jak ktos pisał wcześniej, w każdej chwili mogą zatrzymać autko na granicy i skontrolowac dokumenty (nie tylko nawet na granicy). I niech wyjdzie, że dzieciak nie ma żadnego dokumentu tożsamości. Po pierwsze, nawet błąganie i płacze nie pomoga, dziecko nie pojedzie dalej (czyli wszyscy wracacie do domu). Po drugie inna, gorsza opcja - odwiezienie calej grupy na komisariat i sprawdzenie, czy Twój chrzesniak nie został aby porwany.

Możecie oczywiście jechac, ale na włąsne ryzyko. W tą zimę dzień przed wyjazdem na obóz okazalo się, że dzieciakowi skończył się paszport, dowodu nie mial, a mamusia beztrosko wyznała, że sądziła, że wyśle go na legitymację szkolną do Włoch... Nie chcieliśmy wziąć tego dzieciaka, w końcu matka niemalże histeria wymogła to na nas, ale podpisała oświadczenie, że jest świadoma wszystkich wynikających z tegokonsekwencji. Na szczęście nie było żądnej kontroli. Gdyby byla - matka na własną rękę odbieralaby dziecko z komisariatu policji albo jakiegoś ośrodka opiekuńćzego w obcym kraju.

Nie daj się wrobić, dzieciak chcialby jechac, ale to Ty możesz miec kłopoty. Nie ma paszportu ani dowodu? To rodzice mogli pomyśleć wczesniej.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 13:58   #8
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: wyjazd za granicę

A może dobrym pomysłem byłby telefon do MSZu? Moja koleżanka ostatnio do Włoch wyjeżdżała z 7latkiem, zadzwoniła i wszystko jej powiedzieli (akurat nie w sprawie dokumentów)
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 14:01   #9
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: wyjazd za granicę

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
A może dobrym pomysłem byłby telefon do MSZu? Moja koleżanka ostatnio do Włoch wyjeżdżała z 7latkiem, zadzwoniła i wszystko jej powiedzieli (akurat nie w sprawie dokumentów)
Ale po co dzwonić do MSZ?
Pracuję w biurze podrózy i wiem, co piszę. Można ryzykowac jadąć z dzieckiem które nie ma dokumentów, ale jak capną na granicy, to kapota, bo NIE PUSZCZĄ Was dalej. I tak jak pisalam, w najlepszym przypadku cofną tylko tego chrzesniaka, w najgorszym odwiozą Was na komisariat.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 14:20   #10
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: wyjazd za granicę

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ale po co dzwonić do MSZ?
Żeby mieć pewność? Ja bym tak od razu zrobiła a nie zamieszczała wątki na forum...czy ta rada naprawdę jest taka zła?
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 10:36   #11
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: wyjazd za granicę

można ryzykować i może się nikt nie przyczepi - kolega tak zrobił, ale ze swoimi dziećmi,
ale może być też zupełnie inaczej.... tym bardziej , że to nie Twoje dziecko...
w najgorszym wypadku można zostać posądzonym o wywóz dziecka za granice bez zgody rodziców, a to nie przelewki i konsekwencje też pewnie niczego sobie
weż też pod uwagę sytuację hipotetyczną - co zrobisz jak dziecku coś się stanie, złamie ręke, albo coś?
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 20:40   #12
mdzia836836
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: wyjazd za granicę

Hello chcialam sie zapytac czy na wyjazd na wegry jest mi potrzebny paszport....a go nie mam. mam tylko legitymacje.... a nie zdarze nic zrobic bo jade 25 lipca....!!!!!!!!!
mdzia836836 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 22:56   #13
Shiim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 157
Dot.: wyjazd za granicę

@up
a co kurcze nie widzisz co jest nad toba napisane...?
piszą ze musisz miec paszport albo dowod.
nigdzie nie pojedziesz
Shiim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 13:50   #14
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
wyjazd z nieletnim za granicę

Moje drogie może któraś z Was się orientuje jakie dokumenty powinnam mieć jesli chcę wyjechać za granicę z nieletnim?
tzn. Mam lecieć do siostry do Niemiec a wraz ze mną ma lecieć niespełna 13-letni siostrzeniec (syn mojej drugiej siostry).
Myślę, że wystarczy dla niego dowód osobisty tymczasowy, ale słyszałam tez że muszę mieć upoważnienie potwierdzone notarialnie że jest On pod moją opieką. Jeżeli tak to czy upoważnienie musi być przetłumaczone na niemiecki lub angielski czy wystarczy po polsku?
Czy jakieś jeszcze dokumenty dla dziecka trzeba mieć?
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 17:44   #15
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: wyjazd z nieletnim za granicę

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Moje drogie może któraś z Was się orientuje jakie dokumenty powinnam mieć jesli chcę wyjechać za granicę z nieletnim?
tzn. Mam lecieć do siostry do Niemiec a wraz ze mną ma lecieć niespełna 13-letni siostrzeniec (syn mojej drugiej siostry).
Myślę, że wystarczy dla niego dowód osobisty tymczasowy, ale słyszałam tez że muszę mieć upoważnienie potwierdzone notarialnie że jest On pod moją opieką. Jeżeli tak to czy upoważnienie musi być przetłumaczone na niemiecki lub angielski czy wystarczy po polsku?
Czy jakieś jeszcze dokumenty dla dziecka trzeba mieć?
Tak upoważnienie musi być wraz z przetłumaczeniem. No i paszpotr
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 13:41   #16
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: wyjazd z nieletnim za granicę

paszport? a nie wystarczy dowód osobisty?
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 16:50   #17
MariaCii
Przyczajenie
 
Avatar MariaCii
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 12
Dot.: wyjazd z nieletnim za granicę

Słyszałam, że wystarczy tylko paszport...No ale chyba już coś się zmieniło że trzeba mieć tę zgodę.
MariaCii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 21:05   #18
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: wyjazd z nieletnim za granicę

Cytat:
Napisane przez MariaCii Pokaż wiadomość
Słyszałam, że wystarczy tylko paszport...No ale chyba już coś się zmieniło że trzeba mieć tę zgodę.
pokręcona jesteś tylko dowód wystarczy, no i upoważnienie
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 10:00   #19
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: wyjazd z nieletnim za granicę

Idź do działu paszpotwowego (może wystarczy tylko zadzwonić) i tam Ci odpowiedzą na wszystkie dręczące Cię pytania, co do dokumentów i jak z tą zgodą w jakim języku. Panie tam pracujące są na bieżąco z przepisami
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-28, 14:14   #20
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: wyjazd z nieletnim za granicę

Właśnie wróciłam z wyjazdu z siostrzeńcem i wystarczył tylko dowód osobisty dla "młodego"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 21:03   #21
alicja214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 11
Wyjazd za parę złoty ?

Witajcie,
Słyszałam o wyjazdach za granice, za np. 200 zł. Chodzi o to, że powiedzmy dwie godziny przed odlotem decydujemy się na wyjazd (są to te wyjazdy zorganizowane, hotel + przelot itp.) czy to rzeczywiście prawda? Słyszałyście o tym ?
alicja214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 07:33   #22
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wyjazd za parę złoty ?

Cytat:
Napisane przez alicja214 Pokaż wiadomość
Witajcie,
Słyszałam o wyjazdach za granice, za np. 200 zł. Chodzi o to, że powiedzmy dwie godziny przed odlotem decydujemy się na wyjazd (są to te wyjazdy zorganizowane, hotel + przelot itp.) czy to rzeczywiście prawda? Słyszałyście o tym ?
Słyszałam o tym, ale na pewno nie 200 zł. Na większych lotniskach biura podróży mają swoje siedziby, a że czartery są zamawiane dużo wcześniej, to nieraz rzeczywiście można kupić wakacje last minute. Słyszałam, że na którymś berlińskim lotnisku jest sporo okazji, sprawdź, skąd jest więcej samolotów czarterowych. Myślę, że realna zniżka to ok. 50-70% w stosunku do ceny katalogowej.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 13:16   #23
sasqnia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: Wyjazd za parę złoty ?

Ja słyszałam o ludziach (znajomi znajomych, albo nawet znajomi znajomych znajomych), którzy są na lotnisku spakowani mniej więcej na każdy wariant i koczuja na to, ze ktos zrezygnuje, czy nie pojawi się na lotnisku i wtedy oni wchodza na ich miejsce, i wlansie jakos mega tanio. Ale jak to naprawde dziala to nie wiem...
sasqnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 17:37   #24
ToMi290
Raczkowanie
 
Avatar ToMi290
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Wyjazd za parę złoty ?

Nie ma sensu koczować na lotnisku, lepiej sobie wszystko zaplanować i też można uzyskać bardzo dobrą cenę nawet w podróży za granicę.
Na ten przykład, ja z Rzeszowa do Wilna zapłaciłem za bilet chyba 14 zł w jedną stronę plus nocleg coś koło 60. Wychodzi niecałe 90 zł na bilety plus nocleg (dwa calutkie dni na miejscu) oraz spokojnie do tego możemy sobie wymienić trochę gotówki na walutę tamtejszego kraju. Więc jak widać spokojnie można zmieścić się w cenie 200 zł.
Również linie lotnicze oferują bardzo tanie przeloty, głównie Skandynawia, oraz Budapeszt. W tym przypadku trzeba liczyć się jednak z wysokimi kosztami na miejscu (Skandynawia szczególnie) Tj. dojazdy z lotniska, noclegi.
Chętnie mogę pomóc w organizacji takiej podróży, oraz w rezerwacji np. noclegów, biletów.
Nawet jeśli ktoś byłby zainteresowany podróżami za ocean, to zdarza się, że bilety w dwie strony można kupić już za ok. 1200 zł.
Siedzę w tym, to moja pasja, jak by ktoś pytał. ;-)
__________________
„Quidquid latine dictum sit, altum viedetur.”



Edytowane przez ToMi290
Czas edycji: 2013-04-30 o 17:45
ToMi290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 19:15   #25
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wyjazd za parę złoty ?

Cytat:
Napisane przez sasqnia Pokaż wiadomość
Ja słyszałam o ludziach (znajomi znajomych, albo nawet znajomi znajomych znajomych), którzy są na lotnisku spakowani mniej więcej na każdy wariant i koczuja na to, ze ktos zrezygnuje, czy nie pojawi się na lotnisku i wtedy oni wchodza na ich miejsce, i wlansie jakos mega tanio. Ale jak to naprawde dziala to nie wiem...
Jestem w stanie się założyć, że nie za 200 zł, bo to musiałaby być wycieczka za 6-7 stówek.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 21:37   #26
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 523
Dot.: Wyjazd za parę złoty ?

Cytat:
Napisane przez alicja214 Pokaż wiadomość
Witajcie,
Słyszałam o wyjazdach za granice, za np. 200 zł. Chodzi o to, że powiedzmy dwie godziny przed odlotem decydujemy się na wyjazd (są to te wyjazdy zorganizowane, hotel + przelot itp.) czy to rzeczywiście prawda? Słyszałyście o tym ?
O wyjazdach zorganizowanych za 200zł z hotelem i lotem nie słyszałam Jednak prawdą jest, że można znaleźć czasami prawdziwe perełki. Ostatnio pojawiła się np. Turcja za 500zł all inclusive, ale wylot był za 7h od tego ogłoszenia. Jeśli ktoś ma elastyczną, zdalną pracę i może sobie na to pozwolić to tylko pozazdrościć
A tak normalnie za 200zł można kupić sobie tylko co najwyżej lot w dwie strony Trzeba brać też pod uwagę dojazd z lotniska do miasta np. za bilety w dwie strony do Sztokholmu-Skavsta płaciłam 5zł, a dojazd z lotniska kosztował ok. 130zł.
cherry-lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 05:27   #27
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Wyjazd za parę złoty ?

Cytat:
Napisane przez alicja214 Pokaż wiadomość
Witajcie,
Słyszałam o wyjazdach za granice, za np. 200 zł. Chodzi o to, że powiedzmy dwie godziny przed odlotem decydujemy się na wyjazd (są to te wyjazdy zorganizowane, hotel + przelot itp.) czy to rzeczywiście prawda? Słyszałyście o tym ?
Jestem zdania, że podróż na cito i to za marne grosze jest nic warta. Wolałabym wybrać się gdzieś do naszego kraju i przynajmniej mieć pewność porządnych warunków.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 09:08   #28
Mangekyo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: Wyjazd za parę złoty ?

Bez sensu ten regulamin

Edytowane przez Mangekyo
Czas edycji: 2015-04-24 o 17:21
Mangekyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 11:49   #29
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Wyjazd za parę złoty ?

na stronie easy jet sa fajne oferty last minute, ostatnio sprawdzalam (ale ja w Uk mieszkam) np majorka all inclusive, wylot za 2 -3 dni, cena:150 F. Bardzo tanio, normalnie taka wycieczka kosztowala mnie okolo 500F
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 12:55   #30
trzyfuntylnu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Wyjazd za parę złoty ?

Legendarna bzdura przekazywana z "pokolenia na pokolenie". Było już o tym na forum. Kiedyś gdy internet nie był głównym kanałem wyszukiwania i sprzedaży coś takiego funkcjonowało. Teraz nie ma to sensu.
A teraz aspekt ekonomiczny. Np. lot Niemcy - Turcja (Antalya) to około 40E samych opłat (bez kosztów paliwa). Uwzględniając np. zniżki BP, darmowe miejsce w hotelu dla iluśtam osób etc. sprzedanie wyjazdu w tej cenie i tak będzie zawsze powiększać stratę. Lepiej dla BP przewieść puste miejsce w samolocie.
trzyfuntylnu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-02 17:53:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.