KOKTAJLE I SOKI - siła owoców i warzyw :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-21, 17:52   #61
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Cud sokoterapi

Cytat:
Napisane przez Turas Pokaż wiadomość
heh super widzę że lubisz anime Death Note to moje ulubione a L to moja ulubiona postać.Mogłabyś polecić mi jakieś dobre anime? bo aktualnie nie mam co oglądać
PozDr0!
Od tego jest wątek mangowy na forum Plotkowym prosiłabym o nie robienie OT
Cytat:
Napisane przez nefre Pokaż wiadomość
A co do anime - Code Guess (: Coś podobnego do DN
Cytat:
Napisane przez Turas Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za chwilkę obadam
A skoro i tak odpowiadam na post... - również polecam, świetne anime, w kwietniu rozpoczął się drugi sezon
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 09:57   #62
Piotrek 1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
KOKTAJLE I SOKI - siła owoców i warzyw :)

Witam, pewnie ciekawi was co mężczyzna robi na tym forum... Chciałbym się dowiedzieć z czego dokładnie można robić soki. Mam na przykład listę warzyw i owoców: marchew, seler, burak cz., cytryna, gruszka, jabłko, pomarańcza, kapusta kiszona, pietruszka, brokuły, pomidor, papryka i czosnek. Czy można te składniki ze sobą łączyć? Jeśli nie wszystkie to jak powinienem dopasować je do siebie? Ostatnio dość kiepsko się czuję i doszedłem do wniosku, że to wina przede wszystkim złego odżywiania i szybkiego tempa życia. Nie mam za bardzo czasu na gotowanie a i nie powiedziałbym, że umiem. Dużo pracuję i nie dbam w ogóle o to co jem. Często obiad wygląda tak samo jak i śniadanie czyli pare kanapek i znowu do pracy. Zanim znajdę czas i nauczę się gotować może minąć więc chciałbym to nadrobić jakimiś sokami. Proszę o rady.
Piotrek 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 19:04   #63
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Soki owocowo-warzywne

Łącz je tak, żeby Ci smakowało (:

Zasada jest taka, że nie powinno się łączyć soków warzywnych z owocowymi, wyjątkiem jest marchewka-jabłko.

Pewnie kalorii nie liczysz, ale pamiętaj, że soki owocowe mają ich całkiem sporo.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 20:01   #64
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Soki owocowo-warzywne

Nie bój się, nie jesteś tu jedynym mężczyzną, czasem można na takie dziwo natrafić
A co do soków to tutaj możesz poszukać inspiracji... :
http://www.soki-naturalne.com/
No i ja wielokrotnie łączyłam inne owoce z sokami warzywnymi i wszystko było ok, np. lubię połączenie: pomidor i papryka czerwona (bez pestek, zmiksowane blenderem) z sokiem z gruszki
Tylko teraz to nienajlepszy okres na świeże soki bo świeżych warzyw jak na lekarstwo (te z marketów zwykle zagraniczne i pryskane), może jednak zastanów się nad zmianą diety na pożywniejszą, nawet małymi krokami, zanim przyjdzie czas na gotowanie
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 20:15   #65
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Soki owocowo-warzywne

Cytat:
Napisane przez Kalakiria Pokaż wiadomość
Nie bój się, nie jesteś tu jedynym mężczyzną, czasem można na takie dziwo natrafić
A co do soków to tutaj możesz poszukać inspiracji... :
http://www.soki-naturalne.com/
No i ja wielokrotnie łączyłam inne owoce z sokami warzywnymi i wszystko było ok, np. lubię połączenie: pomidor i papryka czerwona (bez pestek, zmiksowane blenderem) z sokiem z gruszki
Tylko teraz to nienajlepszy okres na świeże soki bo świeżych warzyw jak na lekarstwo (te z marketów zwykle zagraniczne i pryskane), może jednak zastanów się nad zmianą diety na pożywniejszą, nawet małymi krokami, zanim przyjdzie czas na gotowanie

Ale to chyba nie chodzi o walory smakowe : ) Zobacz, nawet na tej stronie którą podałaś jest punkt:

"5. Nigdy nie mieszaj soków owocowych z warzywnymi, by uniknąć sensacji żołądkowych. Wyjątkiem tutaj jest marchew i jabłko."

Pewnie jeżeli nikomu nie szkodzi, to można
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 20:33   #66
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Soki owocowo-warzywne

Wiem, wiem, od razu jak zaczęłam robić soki, natknęłam się na to ostrzeżenie... możliwe, że z początku może to spowodować jakieś "rewolucje" żołądkowe, ale jak bebeszki już się zahartują to żadne połączenia im niestraszne
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 14:51   #67
Piotrek 1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Soki owocowo-warzywne

Podobno nie można łączyć świeżego ogórka np. z pomidorem ponieważ zawiera on enzym askorbinowy (askorbinazę), który niszczy witaminę C zawartą w pomidorze.
Piotrek 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-04, 14:40   #68
gazela123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: soki marchwiowe

Cytat:
Napisane przez Sathi Pokaż wiadomość
mam pytanie, lubie takie soki np. karotki, pije ich dużo czy one są bardzo kaloryczne?? czy mogą powodować tycie?
Witam, ja piję soki marchwiowe firmy MarVip ostatnio zmieniła się nazwa na Viva Natura wprost rewelacja , mają dużo smaków i wszystkie naturalne, bez żadnych sztucznych barwników, na lato jabłko-rabarbar-rewelacja, mają też aronię , gruszkę , marchew, marchew-seler, a nawet czerwony buraczek-naturalny.
Polecam
gazela123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 17:26   #69
nimimini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 44
Dot.: soki marchwiowe

najlepiej jest samemu zrobić w sokowirówce soczek z marchwi i wiadomo przynajmniej że nic do niego nie dodano wzmacniającego smak itp. Jeśli nam się nie chce albo nie mamy czasu sami robić soczku, to warto sięgnąć po soczki typu Marvit czy innych firm, tzw soczki jednodniowe. Tez dobre sama piję i polecam
__________________
Zapraszam na Moje 3 grosze - blog dla każdej kobiety, również dla Ciebie Biżuteria | Moda | Kulinaria
nimimini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 19:05   #70
Bamberka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 25
Dot.: soki marchwiowe

Ja też próbowałam robić sobie sama soki marchewkowe, ale na to trzeba mieć czas. Osobiście kupuję soki jednodniowe Cymes. Te Marvipa są w plastikowych butelkach i czuć to mocno.
Bamberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 10:43   #71
krzykliwa
Przyczajenie
 
Avatar krzykliwa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Soki witaminowe


Ponieważ nie znalazłam takowego wątku na wizażu to pytam was drogie wizażanki
Czy zauważyłyście jakąś różnice po piciu napojów witaminowych tzn poprawa kolorytu skóry lub pozytywny wpływ witaminek zawartych w soku na ciało np. Dr Witt Multiwitamina ewentualnie jakieś soki marchwiowe lub przeciery, bo nie wiem czy jest sens to kupować. Równie dobrze można kupić owoce i w ten sposób sobie dostarczyć więcej witamin. Z tego co wyczytałam na etykiecie sok dr witt zawiera sporo cukru więc ewentualnie to wpływa na niekorzyść. Jeżeli macie jakieś opinie na temat sprawdzonych soków to proszę o odpowiedź. A może wy robicie domowe soczki

Pozrawiam
krzykliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 18:31   #72
agakok
Raczkowanie
 
Avatar agakok
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 165
Dot.: Soki witaminowe

O bardzo ciekawy temat, również chętnie bym się dowiedziała od kogoś kto ma jakieś info na ten temat czy takie soki są zdrowe i warto je spożywać Także podpinam się pod temacik
agakok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 19:00   #73
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Soki witaminowe

Moja koleżanka kiedyś uparła się na picie soku z marchwi. Przez prawie trzy miesiące, codziennie wyciskała chyba kilo marchwi w sokowirówce i skończyło się na tym, że była żółta nie wiem, czy na każdego to tak działa, ale na wszelki wypadek nie polecam tego sposobu. Koleżanka 'zbielała' dość szybko, ale ten żółtawy kolor był tragiczny. Jakby była na coś chora

Nie widzę sensu picia witaminizowanych soków, bo nie dość, że to sam cukier, to jeszcze sztuczne witaminy. Najlepiej chrupać świeżą marchewkę, wcześniej ją dokładnie umyć bo łatwo chłonie toksyny ze środowiska. Sok nie dostarcza najważniejszego - błonnika.

Ja jak miałam niedokrwistość, piłam codziennie sok z buraka (2 buraki + 1 marchewka) i naprawdę mi pomógł. Ale na krew, nie na kolor skóry
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 20:39   #74
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Soki witaminowe

Swego czasu piłam i z marchewki, i z jabłek i nie widziałam żadnej różnicy.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 20:50   #75
krzykliwa
Przyczajenie
 
Avatar krzykliwa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Soki witaminowe

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;26878645]Moja koleżanka kiedyś uparła się na picie soku z marchwi. Przez prawie trzy miesiące, codziennie wyciskała chyba kilo marchwi w sokowirówce i skończyło się na tym, że była żółta nie wiem, czy na każdego to tak działa, ale na wszelki wypadek nie polecam tego sposobu. Koleżanka 'zbielała' dość szybko, ale ten żółtawy kolor był tragiczny. Jakby była na coś chora

Nie widzę sensu picia witaminizowanych soków, bo nie dość, że to sam cukier, to jeszcze sztuczne witaminy. Najlepiej chrupać świeżą marchewkę, wcześniej ją dokładnie umyć bo łatwo chłonie toksyny ze środowiska. Sok nie dostarcza najważniejszego - błonnika.

Ja jak miałam niedokrwistość, piłam codziennie sok z buraka (2 buraki + 1 marchewka) i naprawdę mi pomógł. Ale na krew, nie na kolor skóry [/QUOTE]

burak mnie jakoś nie przekonuje ale marchew już prędzej, chociaż chrupanie też różnie mi wychodzi ale owoce uwielbiam ale łatwiej jest zakupić sok niż samemu coś zrobić, lato idzie, owoców i warzyw będzie więcej to pomyśle nad czymś ciekawym.
zakładając ten post nie bardzo wiedziałam jak ująć to w słowa, miałam na myśli miedzy innymi poprawę wyglądu zewnętrznego jak i wewnętrznego funkcjonowania organizmu.
Dzięki
krzykliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 21:10   #76
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Soki witaminowe

aaa, no i po pomidorowym podczas dłuugiego stosowania - dziennie litr soku przez okres jakiś 3 tygodni - żadnej różnicy.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 21:13   #77
krzykliwa
Przyczajenie
 
Avatar krzykliwa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Soki witaminowe

czyli nic tylko wcinać prawdziwe owoce i warzywa.. bez sztucznych konserwantów
krzykliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 21:33   #78
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Soki witaminowe

A może macie pomysł jak zrobić samemu sok z marchwi? Kiedyś pamiętam kombinowałam i wrzuciłam marchew do malaksera, ale zrobiła się tylko z tego papka i mimo dolania mleka, nie połączyło się Tak wiem, prawa fizyki. Nie mam sokowirówki, ale może są na to jakieś sposoby? Bardzo lubię taki soczek, ale te jednodniowe MarWit niestety są dosyć drogie (jak za taką malutką buteleczkę). Na pewno ekonomiczniej by wyszło wyciskając samemu
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 21:56   #79
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Soki witaminowe

gdybym miała sokowirówkę i trochę więcej pieniędzy to bym codziennie zamiast herbat itd piła soki świeżo z sokowirówki, bo są nie tylko pyszne, ale i nieprzetworzone, czyli pełne witamin.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 21:58   #80
krzykliwa
Przyczajenie
 
Avatar krzykliwa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Soki witaminowe

Cytat:
Napisane przez Mgiełka91 Pokaż wiadomość
A może macie pomysł jak zrobić samemu sok z marchwi? Kiedyś pamiętam kombinowałam i wrzuciłam marchew do malaksera, ale zrobiła się tylko z tego papka i mimo dolania mleka, nie połączyło się Tak wiem, prawa fizyki. Nie mam sokowirówki, ale może są na to jakieś sposoby? Bardzo lubię taki soczek, ale te jednodniowe MarWit niestety są dosyć drogie (jak za taką malutką buteleczkę). Na pewno ekonomiczniej by wyszło wyciskając samemu

Ja będę dopiero próbować więc jak mi wyjdzie to się pochwalę
krzykliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 08:13   #81
AiShinigami
Raczkowanie
 
Avatar AiShinigami
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 244
Dot.: Soki witaminowe

A ja piję codziennie co najmniej 2 szklanki świeżo w sokowirówce wyciskanych soków owocowych już od dwóch lat - i rzeczywiście dostrzegam w wyglądzie i kondycji włosów, paznokci i skóry wyraźne zmiany (oczywiście na plus! )
W dodatku nie mam niedoborów witamin i minerałów (jak wykazały ostatnie badania kontrolne)

Więc jak najbardziej mogę takowe soczki polecić - zdrowe i smaczne
__________________
Oglądając się lecz nigdy nie cofając - naprzód~!

AiShinigami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 15:36   #82
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Soki witaminowe

Przede wszystkim te kupne soki są pasteryzowane, a więc poddane obróbce cieplnej, a 100% witaminy C zawartej w owocach ulega zniszczeniu podczas takiej obróbki, więc jak zauważyłyście może, często jest dodawana syntetyczna wit. C do takich soków, ale witamina taka przynosi więcej szkód niż pożytku. Po drugie, soki takie zawierają cukier, który zakwasza organizm.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 22:12   #83
losbimbos
Raczkowanie
 
Avatar losbimbos
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 87
GG do losbimbos
PIJEMY KOKTAJLE - zielone , owocowe, warzywne - zbiorczy!

Zielone koktajle, nazywane w Stanach "green monsters" to koktajle stworzone z owoców z dodatkiem zielonych liści warzyw (szpinaku, jarmużu, pietruszki). Dzięki świeżo zmielonym liściom, owocom, siemieniu lnianym i orzechom mają dawać dużo energii i być sycące. A poza tym są bombą witaminową i zawierają dużo błonnika. Polecane jako przekąska albo jeden z posiłków w normalnej diecie.

Dopiero zaczynam moją przygodę z nimi i chciałam się spytać czy pijacie? Czy słyszałyście o tym i jakie macie odczucia do picia zielonej brei? I czy macie ulubione przepisy?

Mój shake z dzisiaj:
- 1 łyżka siemienia lnianego
- 2 szklanki szpinaku
- 1 lub 1 i 1/4 szklanki mleka roślinnego (ale może być też normalne, tak sądzę)
- 1 banan
Wszystko miksujemy przez minutę i gotowe, można się rozkoszować smakiem szejka bananowego z lnem (bo szpinaku nie czuć, chociaż nadaje piękny zielony kolor).
__________________
koktajlove.blogspot.com
vegan terror
losbimbos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 22:24   #84
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: zielone koktajle - kto pija?

zostałam poczęstowana czyms takim:banan, pomarańcza, jarmuż, jogurt naturalny. Proporcji nie znam, było bardzo dobre.
Ja leniwa więc moja produkcja to jarmuż + cytryna - też dobre
Ciotka wiosną daje kilka małych listków pokrzywy
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 10:29   #85
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: zielone koktajle - kto pija?

Cytat:
Napisane przez losbimbos Pokaż wiadomość
Zielone koktajle, nazywane w Stanach "green monsters" to koktajle stworzone z owoców z dodatkiem zielonych liści warzyw (szpinaku, jarmużu, pietruszki). Dzięki świeżo zmielonym liściom, owocom, siemieniu lnianym i orzechom mają dawać dużo energii i być sycące. A poza tym są bombą witaminową i zawierają dużo błonnika. Polecane jako przekąska albo jeden z posiłków w normalnej diecie.

Dopiero zaczynam moją przygodę z nimi i chciałam się spytać czy pijacie? Czy słyszałyście o tym i jakie macie odczucia do picia zielonej brei? I czy macie ulubione przepisy?

Mój shake z dzisiaj:
- 1 łyżka siemienia lnianego
- 2 szklanki szpinaku
- 1 lub 1 i 1/4 szklanki mleka roślinnego (ale może być też normalne, tak sądzę)
- 1 banan
Wszystko miksujemy przez minutę i gotowe, można się rozkoszować smakiem szejka bananowego z lnem (bo szpinaku nie czuć, chociaż nadaje piękny zielony kolor).
Mleka bym unikała. Zwłaszcza krowiego.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 15:25   #86
losbimbos
Raczkowanie
 
Avatar losbimbos
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 87
GG do losbimbos
Dot.: zielone koktajle - kto pija?

Cytat:
Napisane przez Kalabus Pokaż wiadomość
Mleka bym unikała. Zwłaszcza krowiego.
Dlaczego?
Krowiego mleka nie jem, ale zastanawia mnie, czy radzisz unikać mleka ze względu na częstą nietolerancję, kalorie czy inne rzeczy? Bo mi z mlekiem ryżowym bardzo taki koktajl smakuje, a nie jestem przekonana czy z wodą byłby równie dobry...

Oczywiście mleko można zastąpić wodą, przy mrożonych owocach warto, żeby woda była gorąca, wtedy koktajl ma temperaturę zdolną do wypicia
__________________
koktajlove.blogspot.com
vegan terror
losbimbos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 19:58   #87
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: zielone koktajle - kto pija?

ja pijam i bardzo sobię chwalę
dzis nie wyobrażam sobie śniadania bez szejka, a właściwie szejka na śniadanie)
podobnie jak Ty dodaje to szejków siemie lnianę
polecam!

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

ja ogólnie nigdy nie dodaje mleka do szejków, robie je na wodzie. a u mnie zielenina to głównie : szpinak, jarmuż, liście sałaty, liście buraka, pietruszka, zielony seler, sałaty różnorakie, ogórek, kiwi, kiełki
moje ulubione to:
1. banan+jabłko+zielenina+ len
2. mango+ truskawki +zielenina
3. jabłko+marchew+zielenina
4.banan+burak+imbir

i najlepsze szejki to takie które łączą 60%/40% (60 owoców, 4o owoców)
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę


Edytowane przez domciatko
Czas edycji: 2011-11-17 o 20:13
domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 20:11   #88
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: zielone koktajle - kto pija?

a co i tam , dodam dla Was kilka zdjęć moich szejków na zachętę:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3074.jpg (68,0 KB, 131 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3147.jpg (67,5 KB, 143 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3014.jpg (77,3 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3215.jpg (55,9 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3178.jpg (47,3 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3202.jpg (69,3 KB, 186 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szejk.jpg (67,6 KB, 243 załadowań)
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 20:16   #89
losbimbos
Raczkowanie
 
Avatar losbimbos
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 87
GG do losbimbos
Dot.: zielone koktajle - kto pija?

Hmm, a siemię dodajesz jakie? Suche, moczone czy zmielone? Słyszałam, że najlepsze jest zmielone, ale nie bardzo wiem jak to osiągnąć nie posiadając młynka

Mango i truskawki!
Na pewno wypróbuję, już mi ślinka cieknie!

Domciatko, a jak długo już jesz na śniadania zielone szejki?

Mój dzisiejszy: banan, pół awokado, łyżka lnu, szklanka mleka, i pęczek pietruszki. Całkiem dobry, chociaż na początku dziwnie smakowała pietruszka z bananem
I biorę sobie wasze rady do serca, zrezygnuję z mleka tylko muszę je najpierw wypić całe żeby się nie zmarnowało.

Zdjęcia są przesmakowite!
__________________
koktajlove.blogspot.com
vegan terror
losbimbos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 20:16   #90
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: zielone koktajle - kto pija?

dodaj opsy do zdjęć
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-21 16:50:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.