WCZASY - DOKĄD?! Help! ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-06, 17:11   #1
kurczaczek123456
Raczkowanie
 
Avatar kurczaczek123456
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Talking

WCZASY - DOKĄD?! Help! ;)


Witam wszystkie!
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc czas pomyśleć o urlopie...
Gdzie się wybieracie w nadchodzące lato?
Ja wraz z rodzina (2 dzieci) pierwszy raz postanowiliśmy wyjechać za granicę. I kompletnie nie wiem, gdzie jechać. Zastanawiam się nad Egiptem, Turcję... Macie jakieś propozycje?
I jeszcze jedno.. Cenowo chciałabym zmieścić się w ok. 6000 - 7000 tys.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!
__________________
WILNO!
kurczaczek123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 12:57   #2
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: WCZASY - DOKĄD?! Help! ;)

W sumie zależy w jakim są wieku dzieci. Jeśli mają ponad 14 (chyba) lat będą traktowani w biurze podróży jako osoby dorosłe. Wtedy zapewne wydacie więcej niż 7000. Ja w zeszłym roku byłam w Egipcie (rodzice + ja i brat) i zapłaciliśmy więcej + jeśli chcecie zwiedzać, wycieczki fakultatywne nie są tanie. Niestety nie wiem jak Turcja. No i wszystko zależy czy chcecie czekać na last minute czy zamawiać już teraz.
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 16:05   #3
majeczka3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Dot.: WCZASY - DOKĄD?! Help! ;)

Polecam Chorwację. Kiedy jechałam tam za pierwszym razem nie była przekonana co do tego kraju,ale się w nim zakochałam! Cudowne widoki,fantastyczni ludzie i wiele ciekawych miejsc do zobaczenia Byłam tam już 4razy i za każdym razem odkrywam coś nowego Jeżeli chcesz jechać z biurem podróży to na pewno będą to większe koszta. Ja jechałam na własną rękę-samochodem z noclegiem nad Balatonem i wynajmowałam prywatną kwaterę. Ceny są zbliżone do tych w Polsce. Trzeba jednak pamiętać,że po 15lipca rosną,bo do Chorwacji przyjeżdża wielu Niemców i Włochów i przede wszystkim na nich są nastawieni Chorwaci. Ogólnie bardzo przychylni Polakom Jeżeli chodzi o miejsca do zwiedzania polecam w pierwszej kolejności jeziora Plitwickie i PN Krka Miejsca naprawdę niesamowite Warte też zobaczenia są Split,Trogir,Szibenik i oczywiście Dubrovnik
__________________
There's a lady who's sure all that glitters is gold
And she's buying a stairway to heaven.
When she gets there she knows, if the stores are all closed
With a word she can get what she came for.
And she's buying a stairway to heaven.
majeczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 10:49   #4
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: WCZASY - DOKĄD?! Help! ;)

Cytat:
Napisane przez kurczaczek123456 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie!
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc czas pomyśleć o urlopie...
Gdzie się wybieracie w nadchodzące lato?
Ja wraz z rodzina (2 dzieci) pierwszy raz postanowiliśmy wyjechać za granicę. I kompletnie nie wiem, gdzie jechać. Zastanawiam się nad Egiptem, Turcję... Macie jakieś propozycje?
I jeszcze jedno.. Cenowo chciałabym zmieścić się w ok. 6000 - 7000 tys.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!
Moim zdaniem do wyjazdu z dziećmi dobry jest Egipt. Tylko nie jedź tam w lipcu czy sierpniu, bo są bardzo duże upały. Hotel też powinien mieć lepszy standard, myślę, że 4* lub 5* - pamiętaj, że 5* w Egipcie to nie to samo co w Europie
Dobrym pomysłem dla dzieci jest hotel z aquaparkiem, np. LTI Titanic Beach&Aquapark. Jest to duży kompleks. Budynki 2 pietrowe. Wzdłuż budynków ciągna sie baseny (w tym jeden podgrzewany), jest aquapark i plaża. Fajnym hotelem dla dzieci może też być Pickalbatros Alf Leila Wa Leila. To też duży hotel o bajkowej architekturze - jak z baśni 1000 i jednej nocy. Ma również wiele basenów i innych atrakcji, ale aquaparku nie posiada i nie ma bezpośredniego dostępu do plaży (dowożą tam ludzi bezpłatne busy hotelowe). Oba hotele mieszczą się w Hurghadzie.
To takie moje propozycje. Jednak nie wiem czy dla 4 osób zmieścisz się w podanej cenie. Zależy od tego ile dzieci mają lat, bo przy maluchach na pewno są zniżki. Może będą first minute, albo złapiesz last minute. Zresztą w tym roku jeszcze nie przeglądałam cen wyjazdów zagranicznych, także nie wiem.
Jeśli chodzi o Turcję, to też hotel powinien być 4 czy 5* gwiazdkowy. Nie polecę żadnego, bo byłam w marnych - chociaż niby miały 4*. Zresztą jeśli ja miałabym wybierać pomiędzy wycieczką z dziećmi do Turcji czy Egiptu to wybrałabym Egipt.
Pozdrawiam

tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 10:55   #5
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: WCZASY - DOKĄD?! Help! ;)

Ja na Twoim miejscu omijałabym kraje arabskie a już na pewno Tunezję. Co o Egiptu jak jest wyżej wspomniane lipiec sierpień są straszne upały i to też niedobrze. Wybierz coś z Europy: Chorwacja, Hiszpania, Grecja, Bułgaria. A jeśli już uprzesz się na Turcję, Egipt czy Tunezję pamiętaj hotel 5* bo możesz przeżyć niemiłe rozczarowanie.
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 11:19   #6
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: WCZASY - DOKĄD?! Help! ;)

Dorotka, nie do końca się z Tobą zgodzę. Wiele osób z dziećmi jeździ do krajów arabskich i jest bardzo zadowolona. Należy tylko wybrać hotel o wyższym standardzie i najlepiej po remoncie lub nowo wybudowany. Dobrze jest też sprawdzić temperaturę zanim zdecydujemy się na dany miesiąc. Jeśli chodzi o Tunezję to byłam i warunki hotelowe były bardzo dobre a zwiedzać jest naprawdę co także wyjazd był udany.
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 12:54   #7
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: WCZASY - DOKĄD?! Help! ;)

Tygrysia: Ja byłam w Tunezji w ostatnie wakacje i dla mnie masakra po prostu nienawidzę tego upierdliwego narodu, hotel miał być 4* a był 3. Podobno ludzie płakali bo w pokojach mieli grzyby na ścianach, zepsute klimatyzację i smród ( u nas akurat było ok). Na mieście brud, non stop nas zaczepiali czy nie chcemy kupić haszyszu. W sklepach wciskanie na siłę, czasami sie zdarzało, że zaczęli wyzywać na nas. Nie wiem czy dobrze tam jechać z dziećmi bo ich nie posiadam, ale np. jak porównam sobie wakacje w Bułgarii dokładnie w Słonecznym Brzegu, a w tej Tunezji w Sousse, to niebo a ziemia.
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".

Edytowane przez Dorotka...
Czas edycji: 2010-01-21 o 12:55
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-21, 13:11   #8
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: WCZASY - DOKĄD?! Help! ;)

Dorotka, to rzeczywiście nie dziwię się, że Ci się nie podobało. Ja byłam w Tunezji w 3* hotelu i był świetny. Za to w Turcji w 4* i było o wiele gorzej. Chociaż byłam też 4* całkiem dobrym. Także dużo zależy od hotelu. Trzeba poczytać opinie, sprawdzić itp. Co do zaczepiania... cóż w każdym arabskim kraju tak jest, więc jeśli tam się jedzie to trzeba być na to nastawionym. Ja lubię kraje arabskie i już się przyzwyczaiłam do zaczepiania i po porostu na to nie reaguję, nie zwracam uwagi
Poleciłam Egipt, bo tam jak się pojedzie do dobrego hotelu to dzieciaki będą miały dobrą zabawę cały pobyt i może się okazać, że w ogóle nie będą miały styczności z nagabywaniem, bo przecież w hotelach tego nie ma. Tylko na targach, w sklepikach czy na ulicach. A brud.. zarówno w Tunezji, Turcji, Egipcie jak i Jordanii (może tu jest trochę lepiej )jest po za hotelami i lepszymi dzielnicami.

Edytowane przez tygrysia
Czas edycji: 2010-01-21 o 13:13 Powód: dopisek
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 19:59   #9
ma-rzena
Raczkowanie
 
Avatar ma-rzena
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 283
Dot.: WCZASY - DOKĄD?! Help! ;)

Powertuj oferty biur podróży w tym sezonie Scan holiday promuje się jako takie, które daje dobre oferty dla rodzin. Ja byłam w tamtym roku i mi sie podobało. w tym tez jadę. Poświeć chwilkę i poszukać, rób symulacje cenowe, na pewno Ci się uda powodzonka
__________________
Trzecia książka o Sooki Stackhouse się zaczyna czytać
ma-rzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 07:47   #10
ala
Raczkowanie
 
Avatar ala
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
Dot.: WCZASY - DOKĄD?! Help! ;)

Nie tylko Scan holiday, bo w Itace też pełno gotowych propozycji na rodzinny wypoczynek. Polecają między innymi Cypr, Wyspy Kanaryjskie, Tunezję i wiele innych kierunków wraz z hotelami więc będziesz miała w czym wybierać.
ala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 20:29   #11
Adamika1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: WCZASY - DOKĄD?! Help! ;)

Na wakacje najlepiej do Barcelony.
Adamika1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-05 21:29:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.