Zniszczone stopy, zrogowaciały naskórek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-18, 09:02   #1
boxia
Raczkowanie
 
Avatar boxia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Ozorków
Wiadomości: 108
GG do boxia

Zniszczone stopy, zrogowaciały naskórek


trochę w tym roku dałam w kość moim stopom, najpierw masa koncertów, na które ze względów bezpieczeństwa moich palców chodzę w glanach, następnie wycieczka w góry.. moje buty trekkingowe niestety dokonały żywota już wcześniej więc wzięłam glany, wolałam lekką niewygodę niż skręcenie kostki czy też stopy obolałe od kamieni wbijających się w podeszwę....
ale w związku z tym mam teraz problem, na piętach szczególnie i od wewnętrznej strony stopy tuz przed paluchami mam stwardniały naskórek... pumeks i tarka niewiele mi pomagają, używam kremów z mocznikiem (gruba warstwa kremu plus grube skarpety) oraz namaczam stopy w mydlinach i w wodzie z solą niestety cały czas nie widze efektów... eh mój TŻ uwielbia mi masować stopy, jednakże na chwilę obecną wstydzę się mu podsuwać... znacie jakieś domowe sposoby na pozbycie się zrogowaciałego naskórka.. może konkretne kremy, tarki bądź inne środki...??
niestety na chwilę obecną nie stać mnie na wizytę w salonie kosmetycznym...
__________________
I deszcz myślą barwimy
I uderzenia gromu, będące przypomnieniem.
San Rice
boxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 11:20   #2
BRAVIA
Raczkowanie
 
Avatar BRAVIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 471
Dot.: Zniszczone stopy, zrogowaciały naskórek

na Twoim miejscu wybrałabym się do kosmetyczki, ona zetnie Ci ten naskórek specjalnym przyrządem, a pozniej już sobie będziesz dawała radę sama pielegnować stopy
BRAVIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 19:47   #3
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Zniszczone stopy, zrogowaciały naskórek

Ja również polecam wizytę u kosmetyczki lub Tropikalny krem do stóp i łokci z kwasami AHA z Avonu.Zdecydowanie najlepszy preparat do pielęgnacji stóp jaki miałam-efekt lepszy niż po preparatach z mocznikiem
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 08:51   #4
milajla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Zniszczone stopy, zrogowaciały naskórek

Dobre są też kosmetyki do stóp z Oriflame. I trzeba dawać stopom oddychać.
__________________
Skąd ten stan? Przecież nic się nie stało...
milajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 09:15   #5
boxia
Raczkowanie
 
Avatar boxia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Ozorków
Wiadomości: 108
GG do boxia
Dot.: Zniszczone stopy, zrogowaciały naskórek

wiem, ze najłatwiej iść do kosmetyczki, jednakże jak an razie nie mogę sobie na to pozwolić stąd tez pytam o domowe sposoby....

Moje stopy oddychają teraz głównie śmigam w sandałkach lub klapkach, po domu chodzę na boso, nie forsuję ich ciężkim obuwiem an co dzień... dziękuję za rady

znalazłam w internecie przepis na napar zmiękczający do stóp może coś to pomoże.... łyżeczka siemienia lnianego, łyżeczka nasion kozieradka, łyżeczka rumianku, łyżeczka babki lancetowatej zaparzyć razem i dodać do wody w której moczymy stopy... dodatkowo rozpuściłam nieco miodu, jak zwykle wsypałam troszkę soli i skórkę z cytryny... po czym potraktowałam stopy ostrym pumeksem, może jak codziennie będę tak się bawić coś to da.. jak nie wytrzymam do wizyty u kosmetyczki... a ten krem z Avonu wypróbuję chyba.. na allegro znalazłam w cenie 11 zł...
__________________
I deszcz myślą barwimy
I uderzenia gromu, będące przypomnieniem.
San Rice

Edytowane przez boxia
Czas edycji: 2009-08-19 o 09:16
boxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 12:11   #6
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Zniszczone stopy, zrogowaciały naskórek

Oliwka podgrzana z sokiem cytryny, lub kąpiel stóp w wodzie z solą do ciała - to z domowych kuracji, Stupki nalezy wymoczyć, potem złuszczyć naskórek, a następnie nałożyć nawilżającą maskę - np. w formie kompresu. A wiec nakładamy grubą warstwę kremy owijamy stopu folia spożywczą, wkładamy je w ciepłe sparpeki i po dwudziestu minutach ściągamy nadmiar kosmetyku - alternatywa to kuracja na noc (tyle, że tym razem bez folii Powinno pomóc
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 11:10   #7
monia5392
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zielona Gora
Wiadomości: 279
Dot.: Zniszczone stopy, zrogowaciały naskórek

sa takie nozyki do scinania martwego naskorka wymienia sie w nich zyletki. Codzienne moczenie stop oraz uzywanie kosmetykow zmiekczajacych tez duzo daje ale z czasem dopiero bedzie widac efekt jesli sa one w zlym stanie. Dobry jest krem z biedronki do stop grejfrutowy. Polecam zrezygnowanie z glanow poniewaz po nich stopy sie wykrzywiaja i niedlugo bedzie dopiero wstyd pokazac takie koslawe;P moja znajoma nosi juz tylko buty zakryte poza glanami poniewaz przez nie dziewczyna ma krzywe palce i w ogole cala stope
Pozdrawiam;*
__________________
'upita szczęściem, naćpana marzeniami' ;]




170 cm..
rok temu : 65kg
lipiec 2012 : 62kg
aktualnie : 59kg

cel : 54-55kg
monia5392 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.