Pudrowanie wlosow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-14, 11:07   #1
Cereal1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 150
Question

Pudrowanie wlosow


Ja z takim problemem

Szukalam troche na ten temat, ale chyba widocznie jestem jakas ulomna, bo nic nie moge tu na wizazu na ten temat znalezc. chodzi o pudrowanie wlosow (w sytuacjach 'kryzysowych')
gdzies slyszalam o tym, ze puder dla dzieci reaguje z brudkiem na wlosach i w rezultacie mozemy odswiezyc wloski pudrujac je a potem wyczesujac puder z wlosow.
wczoraj dla sprawdzenia przypudrowalam swoje nieswieze wlosy - faktycznie wygladaly swiezo...i byly takie puszyste i uniesione od nasady! to mi sie nigdy nie zdazalo...
...tylko teraz pytanie - czy puder dla dzieci nie niszczy wlosow? bo skory raczej nie...skoro jest dla wrazliwych maluszkow. ale czy moze zaszkodzic wlosom?

Z gory dziekuje za odpowiedz
__________________
Odchudzam sie!!!
09.11.07 - 62kg
09.12.07 - ......?
09.01.08 - .....?
09.02.08 - .....?

62kg 61kg 60kg 59kg 58kg 57kg 56kg 55kg 54kg 53kg 52 kg


Cereal1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 11:17   #2
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Pudrowanie wlosow

Puder faktycznie działa na zasadzie odświeżania, tzn. wchłania trochę sebum, dzięki czemu włosy momentalnie stają się puszyste. Trzeba posypać pudrem włosy, dobrze go "wtrzepać", a następnie wyczesać. Wymaga to trochę wprawy, ponieważ jak się sypnie za dużo pudru prosto na głowę, na skórze pozostaję białe pudrowe plamy. Dlatego najlepiej jest nasypać trochę na dłoń i oklepywać włosy.

Po przypudrowaniu włosy tez wydają się grubsze (moje niedawne odkrycie), ale mimo wszystko nie ma uczucia świeżości, jak po umyciu głowy. Czuć, że włosy są mimo wszystko trochę tłuste, ale patrząc w lustro widzi się puszyste włosy.

Nie sądzę, żeby puder szkodził. Przy tych wszystkich lakierach, piankach i żelach do włosów taki puder to tylko mały pikuś.

Aha, metoda dobra dla jasnych włosów, ciemne wyglądają jak u córki młynarza. Zresztą nawet na jasnych zbyt dużo pudru może przyprószyć kolor, tak, że wyglądają one nieco na zmatowiałe i poszarzałe. Nawet przy małej ilości możemy liczyć na efekt matowych włosów, tzn. nie błyszczą się tak, jak na co dzień.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 11:21   #3
Dezzire
Zadomowienie
 
Avatar Dezzire
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krainasnow
Wiadomości: 1 180
Dot.: Pudrowanie wlosow

ohmm puder dla dzieci do wlosow ? pierwszy raz slysze sa szampony takie pudrowe ktore wlasnie w taki sam sposob nanosi sie na wlosy i po chwili zczesuje czyli mycie na sucho http://images.google.pl/imgres?imgur...%3Dpl%26sa%3DG
cos link sie nie otwiera wkleje jeszcze jeden
http://www.kosmetykionline.pl/produc...ow-150-ml.html
Dezzire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 11:23   #4
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Pudrowanie wlosow

Cytat:
Napisane przez Dezzire Pokaż wiadomość
ohmm puder dla dzieci do wlosow ? pierwszy raz slysze sa szampony takie pudrowe ktore wlasnie w taki sam sposob nanosi sie na wlosy i po chwili zczesuje czyli mycie na sucho http://images.google.pl/imgres?imgur...%3Dpl%26sa%3DG
To tak zwane "suche szampony". Ja akurat wypróbowałam metodę pudrowania, choć bez wątpienia szampon jest prostszy w obsłudze, nie brudzi wszystkie dokoła, itp.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 11:37   #5
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Pudrowanie wlosow

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
To tak zwane "suche szampony". Ja akurat wypróbowałam metodę pudrowania, choć bez wątpienia szampon jest prostszy w obsłudze, nie brudzi wszystkie dokoła, itp.
mam taki, jest super ale jego cena w porównaniu z właśnie talkiem jest ogromna...jest napewno praktyczniejszy ale i mało wydajny...więc jak się skończy to będę używać talku, może ma ktoś jakiś sposób na bezproblemowe używanie go?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 12:30   #6
Cereal1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 150
Dot.: Pudrowanie wlosow

no ja niedlugo zaopatrze sie w jakis delikatny puder dla dzieciaczkow bo na wyjazdach (ktore czesto mi sie zdarzaja) nie zawsze jest gdzie umyc glowe (lubie survivale ) wiec w takim wypadku raz na jakis czas mozna przypudrowac wloski.
na szczescie mam brazowe wloski, wiec nie widac na nich az tak bardzo pudrowania
dziekuje za odpowiedzi
__________________
Odchudzam sie!!!
09.11.07 - 62kg
09.12.07 - ......?
09.01.08 - .....?
09.02.08 - .....?

62kg 61kg 60kg 59kg 58kg 57kg 56kg 55kg 54kg 53kg 52 kg


Cereal1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 12:37   #7
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Pudrowanie wlosow

Też czasem stosuję ten trik, ale rzadko, rzeczywiście włosy wyglądają na świeższe, jest to dobre rozwiązanie na parę godzin, ale nie należy przesadzać z ilością pudru, bo włosy będą nienaturalnie matowe, zwłaszcza gdy są ciemne. Takie pudrowanie na pewno nie zaszkodzi naszym włosom, o wiele gorsze są suszarki, prostownice, itp.
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-27, 22:20   #8
oleenka007
Raczkowanie
 
Avatar oleenka007
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 145
Dot.: Pudrowanie wlosow

ja kiedys widzialam link na youtube z cyklu porady modelek. Dziewucha przypudrowala sobie przedzialek po to.. zeby nei bylo widac odrostow, hmmm wygladalo to dosc dziwnie

ooo mam http://youtube.com/watch?v=YDQeP4Z9PQk
oleenka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.