Operacje nosa - zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-06-03, 15:29   #1
dusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 31

Operacje nosa - zbiorczy!


Witam ,
super wyglada nowa strona wizazu , ale do rzeczy
chcialabym zoperowac sobie nos(nadaje sie do tego, wierzcie mi) oczywiscie mam wiele watpliwosci,czy moze ktoras z Was przeszla juz operacje plastyczna nosa...jesli tak to prosze podzielcie sie ze mna wrazeniami, czy warto, czy nie zalujecie...? pozdrawiam.
dusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-03, 15:36   #2
jacek.marecki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4
Re: Operacja plastyczna nosa ???

Ja przeszedlem uszu.
I w moim odczuciu warto
jacek.marecki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-03, 15:52   #3
dusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 31
Re: Operacja plastyczna nosa ???

Dzieki Jacek za te optymistyczne slowa, mam nadzieje, ze po mojej operacji bede mogla powiedziec to samo :ze bylo warto
bylam juz na konsultacji u Pani Doktor, ktora powiedziala, ze operacja jest prosta, bezbolesna itd. ale dzis przeczytalam oswiadczenie jakie mam podpisac przed operacja i mam obawy..."niektore z powiklan to: zakazenie, krwawienie,przebarwinia, obrzek nosa i powiek, nadmierne nawisanie nozdrzy, skrzywienia nosa, blizny".
a potem moja zgoda na operacje i to zdanie
"...bez wzgledu na wynik operacji nie bede roscil pretensji do operatora."
pewnie i tak sie zdecyduje, ale slowa otuchy dodalaby mi optymizmu....pozdrawiam
dusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-03, 16:07   #4
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: Operacja plastyczna nosa ???

dusia napisał(a):

> a potem moja zgoda na operacje i to zdanie
> "...bez wzgledu na wynik operacji nie bede roscil pretensji do operatora."
> pewnie i tak sie zdecyduje, ale slowa otuchy dodalaby mi optymizmu....pozdrawiam

Dusia, ja wprawdzie absolutnie nie mam doświadczenia w tej kwestii, ale to ostatnie zdanie mi się absolutnie nie podoba Baaardzo mi się nie podoba
Chyba, że to standard Rozumiem, że mogą być powikłania niezależne od lekarza, ale jeżeli wynikają z nieumiejętności albo niezapewnienia odpowiednich warunków, to dlaczego niby pacjent ma nie rościć pretensji Ja bym się nad taką kliniką poważnie zastanowiła...
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-03, 16:11   #5
jacek.marecki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4
Re: Operacja plastyczna nosa ???

Ja bym polemizowal co do tego ze sprawa jest bezbolesna.
Ustawianiee uszu to duuuzo prostzy zabieg, ale potem tydzien ma sie z bani.
Pierwsze 3 dni pieczek jak jasna cholll....

Ale warto torche pocierpiec niz zyc z jaims kompleksikiem.
jacek.marecki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-03, 16:19   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Operacja plastyczna nosa ???

radze szybko uciekac od tej pani doktor ,kazda ingerencja z pełna narkoza jest niebezpieczna i istnieje mozliwosc koplikacji wiec jesli lekarz mówi ,ze zabieg jest prosty i bezbolesny to trzeba zmienic lekarza.
co prawda nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestii to wiem ,że zdarzyc sie może wszytsko ,a z rodzinnego doświadczenia wiem ,że nawet nieumięjetne wycięcie wyrostka może doprowadzic do trwałego kalectwa.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-03, 19:26   #7
dusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 31
Re: Operacja plastyczna nosa ???

Wlasnie przeczytalam Wasze wypowiedzi, za wszystkie serdecznie dziekuje. Jutro mam termin u tej Pani wiec jeszcze ja popytam, o "gwarancje i reklamacje".

Nie wiem czy to standardowy tekst,czy tylko "moja" klinika ma taki w repertuarze.
Co do zmiany doktora, to widzialam "zywe" efekty pracy tej pani dr ,tez po operacji nosa i byly ok. zadowolone juz po z ladnymi nosami , dla niej to rutyna i nic takiego, a dla mnie wazna i niecodzienna rzecz.
Niestety wpadki zdarzaja sie kazdemu ,ale licze, ze sie uda. Jako do specjalisty-chirurga mam do niej zaufanie, moze tylko jest w niej wiecej z marketingowca niz z lekarza , mam nadzieje , ze na sali operacyjnej bedzie bardziej lekarzem ... pozdrawiam. no i szkoda, ze nie znalazl sie ktos kto juz to przeszedl.
dusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-03, 20:38   #8
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Operacja plastyczna nosa ???

mojej przyjaciolki mama miala operacje plastyczna nosa, jakies dwa lata temu. miala nos jak kartofelek i miala z tego powodu kompleksy. teraz jest bardzo zadowolona ze swojego nosa i nie zaluje tego co zrobila. prez ok 2 tyg musiala pozostawac w domu, bo miala na twarzy opatrunek, poniej jeszcze troche posiniaczala buzke. ale to mowie 2 tyg pozniej wszytko bylo ok.
a z tym ze pani doktor mowi ze to prosta operacja to pewnie i ma racje, wiecie wyrostek, pecherzyk zolciowy to proste operacje ale tak same w sobie proste, nawet przy najczestszej, najbardziej rutynowej komplikacje zdazyc sie moga...... i to nie koniecznie z winy bledu lekarskiego....
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-04, 09:00   #9
dusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 31
Re: Operacja plastyczna nosa ???

Witam!
Dzieki Mskladaczek za ten optymistyczny przyklad, tego mi bylo trzeba .
Przed chwila wrocilam od lekarza i mam termin na 17 czerwca, albo 29 , dzis wieczorem dokladnie sie dowiem.
Jak juz bede po (udanej oczywiscie operacji) to Wam zdam relacje. Boje sie, ale tez okropnie ciesze , oczami wyobrazni juz sie widze z pieknym ,malym, lekko zadartym nosem .....pozdrawiam.
dusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-04, 10:43   #10
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Operacja plastyczna nosa ???

Hm, ja mam krzywy nosek, bo pan lekarz nie zauwazyl na zdjeciu, ze mam zlamany. No i zrosl sie krzywo. Tez sie zastanawiam nad operacja. Ale ja mam pytanie jak ksztaltuja sie ceny z taka usluge. Slyszalam, ze Warszawie kosztuje to okolo 4 tys zl., czy mam dobry 'cennik'?

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-04, 12:07   #11
dusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 31
Re: Operacja plastyczna nosa ???

czesc Cheetah.
masz dobry cennik a nawet jak na Warszawe to bardzo dobry , ja na pol. Polski place prawie 5 tys.
Cena jest chyba zalezna od tego czy przeprowadzana jest cala plastyka nosa czy tylko czesc tzn.: tkanki miekkie-twarde.
Jesli masz zlamany nos to moze Twoj nos nie wymaga tak wiele jak moj i cena bedzie blizej 4 tys.
Jak bede po, to dam znac o rezultatach, pojde na pierwszy ogien ... Chcialabym juz byc po....
dusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-04, 12:56   #12
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Operacja plastyczna nosa ???

No moj chyba wiele nie wymaga. A nawet zdaje sobie sprawe, ze wszyscy sie z tego smieja, ze mowie, ze mam krzywy nos, bo tego tak chyba strasznie nie widac, ale ja to widze i czesto doprowadza mnie to do szalu Szczegolnie jak rano stoje przed lustrem. Ogolnie ksztaltu nosa ani nic nie chce zmieniac, tylko zlikwidowac to skrzywienie. Jeden lekarz mi powiedzial, ze to wystarczy pod narkoza zlamac nos w tym samym miejscu i dobrze go 'nastawic'do zrosniecia Ale caly czas sie boje, ze bedzie bolalo, ze cos pojdzie nie tak i w ogole... Ale teraz mamy piwersza ochotniczke, to moze pozniej podzielisz sie z nami wrazeniami..


Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-11, 20:49   #13
dusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 31
Re: Operacja plastyczna nosa ???

Czesc !!!

Tydzien temu zalozylam ten watek i wiecie co ?????
Juz jestem po !!!!!!!!!!!!! Operacje mialam we wtorek, zupelnie niespodziewanie wczesniej niz myslalam ,ale to lepiej, bo nie mialam tyle czasu na zastanawianie sie ...
Jestem juz po wyjeciu setonow oddycham przez obie dziurki, czuje zapachy , wszystko jest ok , bardzo sie ciesze, ze mam to juz za soba. Jak wyglada moj nos?? Nie mam pojecia, na twarzy mam gips do przyszlego piatku , jestem opuchnieta, mam fioletowe powieki , ale jestem zadowolona. moj nos nie moze wygladac gorzej niz przed operacja
Pozdrawiam
dusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-11, 20:55   #14
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Operacja plastyczna nosa ???

szybkiego powrotu do normalnego a nawet piekniejszego wygladu niech sie wszystko dobrze goi
rozwalil mnie tekst ze jestes opuchnieta, sina i zadowolona
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-12, 12:27   #15
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Re: Operacja plastyczna nosa ???

Dusiu koniecznie napisz jak poszło!!! Ja mam operację 28 czerwca też chętnie napisze jak poszło, ale boję się że nie bedzie taki jakbym chciała, chociaż doktor mówi że na 99% będzie taki jak chce.A co miałaś robione? Ja będe mieć usunięcie garbka i zminiejszenie czubka. A bolało?
W jakim mieście mieszkasz, może w Poznaniu;>
pozdrawiam
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-12, 17:31   #16
dusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 31
Re: Operacja plastyczna nosa ???

Czesc Quinn!
Nic sie nie martw, wszystko bedzie ok
Wydaje sie to niemozliwe ,ale jest to zabieg bezbolesny , wiec bolem sie naprawde nieprzejmuj. Od chwili jak pielegniarke wkula mi sie w zyle, na stole operacyjnym nie mam zadnych boli. Meczace jet jedynie oddychanie przez dwie doby po operacji przez usta ( tak jak przy uciazliwym katarze).Nawet wyciagniecie setonow z nosa nie bolalo , a myslalam ze bedzie . W piatek mam miec sciagany gips , wiec tu tez nie sadze ,zeby moglo mnie cos bolec.
Co do efektow jestem bardzo ciekawa , ja mialam scinany garb (jak Ty) i modelowany nos, ma bys troszke wezszy, ale jak on ostatecznie wyglada dowiem sie za pare tyg . bo musi zniknac opuchlizna. Ja nie dawalam mojemu lekarzowi jakichs konkretnych wytycznych jak ma wygladac moj nos, zawiezylam gustowi i kompetencji pani doktor, tzn. bylo jasne ze garb ma byc sciety ,nos ogolnie zmniejszony, ale bez wskazan co do milimetra.
Nie masz sie czego obawiac, ja mialam operacje we wtorek , a w srode bylam juz w domu. W czwartek usuniecie setonow i czuje sie bardzo dobrze tyle ze musze siedziec w domu.
Trzymam za Ciebie kciuki, acha no i do Poznania mam daleko
dusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-13, 16:13   #17
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Re: Operacja plastyczna nosa ???

dzięki dusiu
jak bede po (a to jeszcze troche czasu)
to zrobie nowy wątek na plotkowym z wrażeniami
pozdrawiam
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-01-02, 19:19   #18
Ginka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3
Re: Operacja plastyczna nosa ???

Dusia prosze napisz jaki jest wynik operacji!? chce sie poddac operacji nosa. Chcialabym wiedziec czy po zdjceiu gipsu nos strasznie bolal i jezeli tak to ile utrzymywal sie ten ból?
Ginka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-01-12, 10:42   #19
dusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 31
Re: Operacja plastyczna nosa ???

czesc przepraszam ze tak pozno odpisuje, ale bylam bez netu.
Jestem zadowolona z wyniku operacji, nie zaluje
Operacja plastyczna nosa nie jest bolesna, w trakcie zabiegu jestes pod narkoza a po nic nie czujesz , mnie sie tez wydawalo ze to strasznie boli ...ale lekarz powiedzial ze operacje nosa nie bola i mial racje. Zero bolu w trakcie noszenia gipsu i po zdjecieciu, zdjecie gipsu bylo dosyc nieprzyjemne ale nie jakos specjalnie bolesne i trwalo tylko moment. Oczywiscie jesli po operacji bedziesz nos dotykac bedziesz czula bol, bo nos bedzie obolaly to normalne, no i trzeba uwazac zeby "w nos nie dostac" to jest bolesne .
Ale podsumowujac nie jest to operacja po ktorej bedziesz lezec w lozku i cierpiec katusze))
Jesli sie zdecydujesz daj znac , bede trzymac kciuki.
Jesli masz pytania chetnie odp.
Pozdrawiam Karolina
dusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-13, 23:29   #20
Ginka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3
Re: Operacja plastyczna nosa ???

Cześć!!!
Dziękuje, że odpisałas. Właśnie już od dawna(od 3 lat)myślę o plastyce nosa. Byłam już na trzech konsultacjach, lekarze nie widza przeciwskazan. Co do operacji to w 100% ja chce wykonac, ale najbardziej sie boje komplikacji, albo ze np dwie dziurki bede sie roznily wielkosćiami. Chce pod koniec lutego pojechac do Polanicy do dr Kobusa ( na forach wyczytałam, że on jest jednym z lepszych fachowcow w dziedzinie plastyki). Czy mogłabyś mi napisać nazwisko Twojego chirurga? A i jeszcze sie boje szoku, ktorego doswiadcze po zdjeciu gipsu)

Pozdrawiam
Ania
Ginka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-01-14, 12:21   #21
dusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 31
Re: Operacja plastyczna nosa ???

Witam ! operowala mnie DR n.med.Janina Janicka Grabowska.
Po zdjeciu gipsu pani doktor oglada moj nos i mowi sliczny, podchodze do lustra, ciekawa jak to ten moj sliczny nos wyglada i szok !!!!tragedia, byl opuchniety ,krzywy, dziurki byly niesymetryczne, skora na twarzy czerwona ,podrazniona...
ale na ostateczny efekt trzeba troche poczekac, nie od razu jest sie ksiezniczka . nawet teraz po 7 mc od operacji moj nos nie jest "gotowy" przynajmniej mam nadzieje ze sie jeszcze zwezi bo jak dla mnie jest teraz za szeroki. Lekarka powiedziala na wizycie kontrolnej ze sie pomniejszy jeszcze ...oby, poczemamy, zobaczymy..Trzymam kciuki za Ciebie, no i przede wszystkim ta operacja nie boli , to duzy plus przynajmiej jak dla mnie
dusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-01-14, 12:48   #22
charlotta1
Raczkowanie
 
Avatar charlotta1
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 397
Re: Operacja plastyczna nosa ???

hej Dusia! Możesz wkleić fotki "przed" i "po"? Niekoniecznie cała bużka tylko same noski!
charlotta1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-01-15, 13:37   #23
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Re: Operacja plastyczna nosa ???

Witam,
Ja miałam operację plastyczna 28 czerwca tego roku (o czym w tym wątku jż pisałam I muszę przyznać że jestem BARDZO zadowolona. Robiłam nos w Poznaniu u Artura Gromadzińskiego (www.medi-art.pl). Po operacji zostałam jeden dzień w klinice, potem ponad 2 tygodnie z gipsem (ciekawośc mnie zżerała Chwila gdy już mogłam zobaczyc nosek w lusterku była najbardziej przerażającą w moim życiuD Ale nie było się czego bac, nos od razu była bardzo ładny, rochę opuchnięty i zaczerwieniony, ale o niebo lepszy nie przedtem. Teraz pół roku po operacji nos jeszcze jest opuchnięty (zauważalne TYLKO dla mnie) na bokach tam gdzie była garbek, mam nadzieje ze się zwęzi jeszcze troszkę. Naprawdę cieszę się że zrobiłam tą operację i wydaje mi sie że nie ma sie czego bać, bo ja po czytaniu forum o operacjach plastycznych byłam przerażona (krwiaki, michaele jacksony, zapadnięcia (!) się nosa, asymetrie, inne paskudztwa) Moja operacja kosztowała 3500 tys zl i przeszła bez komplikacji
pozdrawiam
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-01-17, 08:04   #24
dusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 31
Re: Operacja plastyczna nosa ???

czesc .
Quinn, super ze jestes zadowolona, ja mam to samo zyczenie co Ty , tez mam jeszcze lekko opuchniety i licze ze to minie i nos bedzie jeszcze wezszy
Ja zaplacilam prawie 5 tys...ale co tam jestem zadowolona, w koncu operacje plastyczna nosa robi sie raz w zyciu tzn mnie jedna wystarczy
Charlotta1 , nie mam zdjec z profilu z moim starym nosem, nigdy takich nie robilam, po co siebie i innych straszyc...
ale wkleje kiedys zdjecie nosa po teraz robie sobie zjecia prawie tylko pozujac bokiem.
pozdrawiam serdecznie
dusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-30, 20:44   #25
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
krzywa przegroda nosowa

witam,ważne pytanko: prawa przygroda nosowa jest krzywa. "działa" w 10 % tzn na 100% tego jak działa normalna zdrowa przegroda ja wdycham nią tylko 10% dodam,że jestem alergikiem i kiedy nadchodzi okres pyleń (teraz ) to mam nosek zatkany i praktycznie nie mam jak oddychać ( odczulam się od 10 lat i lecę już na poważnych lekach)... Lekarz alergolog i laryngolog powiedzieli, że widocznie juz taka moja uroda
Chciałabym wiedzieć jak wygląda operacja na przegrodzie nosowej, kiedy najlepiej ją przeprowadzić, gdzie, jakie są koszta, ewentualne powikłania ... wszystko...
może któraś z was jest już po takim zabiegu?
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-04, 00:55   #26
Lordex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2
Question Prostowanie nosa i przegrody-pyt.do specjalisty.

Witam,mam 19 lat,mam problem z nosem,kiedyś mialem złamany prawdopodobnie chociaz tego nie pamietam,teraz mam skrzywiona przegrode i ogolnie mocno skrzywiony nos,ogolny zarys jest taki "<" oczywiscie nie az w tak mocnym stopniu ale jest zle .Bylem u laryngologa i dostane skierowanie do szpitala jak zrobie wszystkie szczepionki itp. wiec jest fajnie.Mam kilka pytan w tej kwestii:
1.czy przy okazji prostowania przegrody bedzie mozliwosc aby wyprostowali mi nos???
2.Prostowanie to juz ingerowanie chyba w część kostną?(a moze sie myle..hmm)..,czy nie jestem na to za młody???Nie chce scinac garbka itp tylko hmm "zwykle" prostowanie
3.Ile czasu musi minąć po zabiegu abym mogł wrocic do normalnych codziennych treningów kickboxingu(czy wogle moge wrocic)? tzn. czy nos nie bedzie jakis bardziej podatny na urazy niz przed zabiegiem

pozdrawiam i licze na szybka odp
Lordex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-06, 00:11   #27
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Prostowanie nosa i przegrody-pyt.do specjalisty.

Witam Pana,

W tym wieku może już Pan wykonać zabieg korekcji nosa w części kostnej. jest pan zapisany do zabiegu korekcji przegrody nosa (posiada ona część kostna i chrzęstną) w oddziale laryngologicznym.
Podczas zabiegu wykonywanego przez chirurga plastyka korekcja nosa może dotyczyć jednoczesnie przegrody jak i korekcji estetycznej nosa.
ad. 1 w ramach NFZ - nie
ad. 2 jw
ad 3 po 6 tygodniach w przypadku korekcji całkowitej (chir. plast.) lub po czasie okreslonym przez laryngologa w przypadku korekcji samej przegrody

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-06, 12:43   #28
Lordex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2
Dot.: Prostowanie nosa i przegrody-pyt.do specjalisty.

Witam
Jeszcze nie jestem zapisany na zaden zabieg narazie musze zrobic potrzebne szczepionki i znów isc do laryngologa.Natomiast jezeli beda wskazania do tego ze sama septoplastyka nie da tak zadowalajacego efektu w funkcjonowaniu przegrody jak septorynoplastyka to czy wtedy w ramach NFZ bedzie mozliwa taka operacja?

pozdrawiam
Lordex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-06, 16:06   #29
ruda020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 14
Dot.: Prostowanie nosa i przegrody-pyt.do specjalisty.

a ile kosztuje taka operacja? ja mam skrzywiona przegrode, choc brałabym takze pod uwage jakąś nieduza zmiane kształtu nosa. Prosze dopowiedz....
ruda020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-08, 15:48   #30
Kriss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5
Dot.: Prostowanie nosa i przegrody-pyt.do specjalisty.

Panie doktorze, widziałam na jakimś angielskojęzycznym kanale całkowitą korektę nosa (chyba we Francji). Nie zakładano pacjentce gipsu (podobno są różne metody robienia takiej korekty i jej akurat zrobiono nos metodą, przy której był jedynie nieduży opatrunek nalepiony na nos z wierzchu - nosiła go ok. 1 tygodnia, po czym został zdjęty, a nos wyglądał już całkiem normalnie). Czy przeprowadza nię już zabiegi w ten sposób w Polsce?
Kriss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.