polski typ urody - czy na pewno s³owiañski? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-08-22, 17:18   #1
darkangelnh93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: krk
Wiadomo¶ci: 16

polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?


Zwyk³o mówiæ siê ¿e w Polsce panuje uroda s³owiñska - s³omkowy b±dz mysi blond oraz jasne szare lub niebieskie oczy. Oprócz tego jasna karnacja, ma³e usta. Jednak co¶ mi tutaj nie pasuje. Du¿o osób w polsce ma ciemny blond lub jasny br±z jednak czê¶ciej widuje osoby z ciemniejszymi w³osami b±dz oczami. Zawsze typowe blondynki kojarzy³am z krajami bardziej na zachód czyli np niemcy. Zato Polske juz bardziej przypisywa³am urodzie bli¿szej krajom tj rosja ukraina. Wydaje mi sie ze tam panuje raczej uroda typu ciemne w³osy ciemne oczy. Sama mam ciemne w³osy (jak by³am ma³a to by³y kruczoczarne wrêcz ale potem niestety sie rozja¶ni³y troche) oraz ciemno br±zowe oczy. Moja karnacja te¿ raczej odbiega od typowej karnacji blondynki. Ale zawdzieczam to chyba mojemu tacie który zawsze by³ "ciemny" a w zimie jego cera wygl±da tak jak niektorych osób po powrocie z ciep³ych krajów. Zawsze sie zastanawialam czy nie mam w rodzinie od strony ojca korzeni cygañskich... Patrz±c na ten typ urody jest to bardzo prawdopodobne.
Co wy s±dzicie na ten temat? Jaki wg was jest typ urody polskiej jaki rosyjskiej a jaki niemieckiej?
darkangelnh93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-22, 17:51   #2
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomo¶ci: 7 852
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Podobny w±tek istnieje na Wiza¿ystce

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93101
__________________
¯ycie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-23, 06:58   #3
Maaaaaadzia
Raczkowanie
 
Avatar Maaaaaadzia
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 37
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Przciez Europa to teraz jedna wielka mieszanka. Jestem Polka i mam ciemne wlosy, jestem niska. Mam wegierskich przodkow i stad brak typowo slowianskiej urody. Ludzie na przestrzeni wiekow sie po prostu przemieszczali i mieszali miedzy soba, wiec nie mozna pwoiedziec, ze w Polsce maja mieszkac sami blondyni z niebieskimi oczami.
Maaaaaadzia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-23, 10:14   #4
hawana2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 132
GG do hawana2002 Send a message via Skype™ to hawana2002
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Porównuj±c Polskê z innymi krajami ¶mia³o mo¿na powiedzieæ,¿e jeste¶my `blond` krajem. Podobnie zreszt± jak Ukraina,Rosja,Bia³oru¶ mamy ja¶niejszy typ urody chocia¿,oczywi¶cie!,du¿o u nas brunetów,brunetek. Ale slowiañski typ urody,który ja mam szczêscie mieæ,to skarb bêd± np. w Hiszpanii.
hawana2002 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-23, 10:34   #5
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 1 323
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

W³a¶nie - wszyscy jeste¶my pomieszani.

U mnie w rodzinie przewija siê "motyw tatarski", chocia¿ jestem Polk±
__________________
1. Anonimowo¶æ w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Je¿eli wy¶miewasz czyj¶ b³±d ortograficzny to znaczy, ¿e nie masz argumentów.

Rozs±dek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukaæ wymówek...!
...albo chocia¿ siê staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-23, 14:42   #6
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

W Polsce mamy bardzo zroznicowana urode ,brunetki,blondynki,blade ,sniade ,jestesmy slowianami,ale trudno nas zakwalifikowac do typowo slowianskiej urody moim zdaniem,ja tez nie mam typowo slowianskiej urody,mam blond wlosy,jasne,cieme oczy,ciemna oprawe oczu itp. i ...hiszpanskich przodkow polki sa piekne moim zdaniem wlasnie dlatego,ze jest u nas taki urodowy mix

wlace nie jestesmy "blond krajem" ja widze duza roznorodnosc (farbowane blondynki sie nie licza) tak samo Ukrainki,tam jest wiecej brunetek niz blondynek,mieszkam we Wloszech jest tu cala masa Ukrainek i wiekszosc to brunetki ,szatynki .....
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-24, 09:11   #7
hawana2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 132
GG do hawana2002 Send a message via Skype™ to hawana2002
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ
W Polsce mamy bardzo zroznicowana urode ,brunetki,blondynki,blade ,sniade ,jestesmy slowianami,ale trudno nas zakwalifikowac do typowo slowianskiej urody moim zdaniem,ja tez nie mam typowo slowianskiej urody,mam blond wlosy,jasne,cieme oczy,ciemna oprawe oczu itp. i ...hiszpanskich przodkow polki sa piekne moim zdaniem wlasnie dlatego,ze jest u nas taki urodowy mix

wlace nie jestesmy "blond krajem" ja widze duza roznorodnosc (farbowane blondynki sie nie licza) tak samo Ukrainki,tam jest wiecej brunetek niz blondynek,mieszkam we Wloszech jest tu cala masa Ukrainek i wiekszosc to brunetki ,szatynki .....

A widzia³a¶ np. blondynki w Hiszpanii? Ja,jako blondynka z jasn± skór±,oczami,by³am pokazywana palcami,dos³ownie.
hawana2002 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 13:46   #8
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Cytat:
Napisane przez hawana2002 Poka¿ wiadomo¶æ
A widzia³a¶ np. blondynki w Hiszpanii? Ja,jako blondynka z jasn± skór±,oczami,by³am pokazywana palcami,dos³ownie.
chyba przez jakis wiesniakow,ktorzy nigdy ze swojej wsi nie wyszli juz przez sam fakt ,ze do Hiszpanii jezdzi kupa turystow z roznych stron swiata ,blond nie jest zadna zadkoscia do ogladania ,grubo przesadzasz,albo Ci sie wydawalo,we Wloszech tez blondynow NIBY nie ma,ale mnie jakos palcami nikt nie pokazuje,turystow tu masa wiec to nie zadna atrakcja blondyn czy blondynka
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-24, 18:33   #9
hawana2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 132
GG do hawana2002 Send a message via Skype™ to hawana2002
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ
chyba przez jakis wiesniakow,ktorzy nigdy ze swojej wsi nie wyszli juz przez sam fakt ,ze do Hiszpanii jezdzi kupa turystow z roznych stron swiata ,blond nie jest zadna zadkoscia do ogladania ,grubo przesadzasz,albo Ci sie wydawalo,we Wloszech tez blondynow NIBY nie ma,ale mnie jakos palcami nikt nie pokazuje,turystow tu masa wiec to nie zadna atrakcja blondyn czy blondynka

By³am w Sewilli i Granadzie, nie wydaje mi siê ¿eby to by³y wioski. Ludzie pytali siê `Polka? Ukrainka?`. I nie,nie wydawa³o mi siê. Chocia¿ to i tak by³o lepsze od ciaglego zaczepiania i pytania siê,czy te w³osy s± naturalne.
hawana2002 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-26, 17:00   #10
chomik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 71
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Bez przesady, mieszkalam w Hiszpanii i tak sie sklada,ze blondynki nie sa tam rzadkoscia, poprostu odrozniaja sie od ciemnowlosych hiszpanek, co nie oznacza,ze zobaczyc tam blondynke jest cudem. Wrecz przeciwnie jest tam mnostwo innych narodowosci mieszkajacych od dlugiego czasu na stale ... a juz anglikow masa! Sama osobiscie nie zauwzylam by wytykali,wskazywali palcami i ogolnie dziwnie reagowali na wlosy blond i jasna cere/wlosy blond/jasna cere. Co do slowianskiego typu urody zgadzam sie z Maaaaaadzia "Przciez Europa to teraz jedna wielka mieszanka" stad takie zroznicowanie, mieszaja sie ze soba rozne nacje, narody z tym, ze jeszcze jakis czas temu interesowal mnie ten temat i bacznie przygladalam sie kobietom na ulicach - i na moje oko w Polsce dominuje slowianski typ urody tzn. wlosy od ciemny blond po jasny kasztan, zielone,zielono-szare i szare oczy i delikatne rysy twarzy( tutaj czesto slysze sprzeciw) Dodam rowniez,ze moje babcie pochodza z Francji, jeden z dziadkow z Ukrainy a drugi to Polak i tez mam slowianski typ urody
chomik_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-26, 23:33   #11
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 5 981
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Cytat:
Napisane przez hawana2002 Poka¿ wiadomo¶æ
Porównuj±c Polskê z innymi krajami ¶mia³o mo¿na powiedzieæ,¿e jeste¶my `blond` krajem. Podobnie zreszt± jak Ukraina,Rosja,Bia³oru¶ mamy ja¶niejszy typ urody chocia¿,oczywi¶cie!,du¿o u nas brunetów,brunetek. Ale slowiañski typ urody,który ja mam szczêscie mieæ,to skarb bêd± np. w Hiszpanii.
Czyta³am ostatnio, ¿e ten nasz blond jest w du¿ej mierze zas³ug± Szwedów, dok³adnie szwedzkiego potopu Podobno dziêki nim wyró¿niamy siê nawet miêdzy S³owianami du¿o ja¶niejszymi w³osami. Zreszt± - tyle lat zaborów, najazdów, sojuszy, unii itp. musia³o spowodowaæ, ¿e nie bêdziemy "jednolici" pod wzglêdem wygl±du.
U mnie znów pojawiaj± siê w±tki wêgiersko-litewsko-¿ydowskie, a kto wie co jeszcze
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-27, 13:52   #12
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z ³odzi na samo dno
Wiadomo¶ci: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Cytat:
Napisane przez hawana2002 Poka¿ wiadomo¶æ
By³am w Sewilli i Granadzie, nie wydaje mi siê ¿eby to by³y wioski. Ludzie pytali siê `Polka? Ukrainka?`. I nie,nie wydawa³o mi siê. Chocia¿ to i tak by³o lepsze od ciaglego zaczepiania i pytania siê,czy te w³osy s± naturalne.
No... a mnie z czarnymi w³osami tez zaczepiali, pytali mnie o to, czy jestem "swoja"... to mi siê bardziej kojarzy z jak±¶ tunezja i turcja, gdzie tego typu zachowanie wobec turystow, to norma
BajaderkowaBaba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-27, 15:52   #13
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Cytat:
Napisane przez hawana2002 Poka¿ wiadomo¶æ
By³am w Sewilli i Granadzie, nie wydaje mi siê ¿eby to by³y wioski. Ludzie pytali siê `Polka? Ukrainka?`. I nie,nie wydawa³o mi siê. Chocia¿ to i tak by³o lepsze od ciaglego zaczepiania i pytania siê,czy te w³osy s± naturalne.
Bylam przez 3 lata z hiszpanem (Sevilla) bywalam tam czesto i jakos nikt mnie palcami nie pokazywal,ani nie patrzyl na mnie jak na kosmitke Ci co tak robia to chyba jacys zacofani sa,albo spotykalas arabow,ktorzy tak wlasnie robia
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-27, 17:59   #14
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Witaj Romanaccia, widze ze tez ten watek Cie zainteresowal
Z moich obserwacji wynika, ze blond wlosy maja w szczegolnosci kraje skandynawskie, co mnie zdiwilo takze w Chorwacji jest tez b.duzo blondaskow!
We Wloszech szczegolnie na pln i na Sycylii (wplywy normanskie) tez jest sporo naturalnych blondynow/blondynek
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-28, 11:38   #15
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z ³odzi na samo dno
Wiadomo¶ci: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Ja zauwa¿y³am, ¿e to takie urban legend z tym szaleñstwem ogarniaj±cym ludzi pod wp³ywem koloru w³osów. Mo¿e gdzie¶ u plemion afrykañskich jest to niezwykle szokuj±ce, ale przy takiej migracji ludno¶ci, przy mo¿liwo¶ci farbowania w³osów, to ju¿ lekka przesada... takie demonizowanie.
BajaderkowaBaba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-28, 12:53   #16
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Witaj Romanaccia, widze ze tez ten watek Cie zainteresowal
Z moich obserwacji wynika, ze blond wlosy maja w szczegolnosci kraje skandynawskie, co mnie zdiwilo takze w Chorwacji jest tez b.duzo blondaskow!
We Wloszech szczegolnie na pln i na Sycylii (wplywy normanskie) tez jest sporo naturalnych blondynow/blondynek
Ciao Principessina

a wlasnie ,masz racje na Sycylii ! mam nawet kolege z Palermo,blondyn niebieskie oczy,nawet sie smial,ze chyba mama jakiegos turyste poznala kiedys hihi,a wiesz,nie,wiem moze sie myle,ale ja naturalnych blondynow spotykalam zawsze na poludniu wloch,poznalam kiedys takiego neapolitanczyka,mial wolsy prawie ,ze biale,niebiesciutkie oczy... takze tutaj to wcale nie zaden cud blondyni

BajaderkowaBaba - zgadzam sie,takie reakcje na kolor wlosow nie sa normalne,a osoby krote mowia,ze ktos ich swidrowal wzrokiem czy pokazywal palcem gdzies na poludniu europy sa bardzo grubo przesadzone,nie zyjemy w buszu
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-28, 13:35   #17
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Romanaccia akurat u mnie w Puglii jest malo naturalnych blondynek, no ale w tych rejonach to byla Magna Grecia, wiec rysy i kolory sa raczej dosc ciemne, takze budowa ciala b. sie rozni od ogolu Wlochow/Wloszek, sa dosc niscy, krepi, Wloszki maja szerokie pupy i wasik hehe oczywiscie to wielkie uogolnienie, moze dlatego zagranica Polki sa postrzegane jako te "jasne", no bo faktycznie w konfroncie z taka sniada karnacja i wlosami to my jestesmy jasne no ale nie powiedzialabym zebym byla tu jakims szczegolnym okazem z powodu mojej jasnej cery, mysle jednak ze jakbysmy pojechaly gdzies do buszu afrykanskiego to moglybysmy zrobic furore hehe
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-28, 15:21   #18
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Romanaccia akurat u mnie w Puglii jest malo naturalnych blondynek, no ale w tych rejonach to byla Magna Grecia, wiec rysy i kolory sa raczej dosc ciemne, takze budowa ciala b. sie rozni od ogolu Wlochow/Wloszek, sa dosc niscy, krepi, Wloszki maja szerokie pupy i wasik hehe oczywiscie to wielkie uogolnienie, moze dlatego zagranica Polki sa postrzegane jako te "jasne", no bo faktycznie w konfroncie z taka sniada karnacja i wlosami to my jestesmy jasne no ale nie powiedzialabym zebym byla tu jakims szczegolnym okazem z powodu mojej jasnej cery, mysle jednak ze jakbysmy pojechaly gdzies do buszu afrykanskiego to moglybysmy zrobic furore hehe


a to wiele wloszek ma... to znaczy wasik

Kiedys bylam w Puglii przez 3 miesiace ,znajomi mojego eks - para ,ona blondynka,krecone wlosy i niebieskie oczy,on tez blondyn obydwoje pugliesi ,a moze jakis turysta w tym rece....czy cos innego maczal

a ja sobie pojade do jakiegos buszu,moze tubylcy bede miec czcic jak bostwo



ah, zapomnialam o najwazniejszym,prawdziwi Rzymianie to blondyni z niebieskimi oczami patrz - Totti ,Romanaccio D.O.C. pod kazdym wzgledem
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-28, 20:46   #19
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 7 584
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

to ja znam takiego Araba-Irakijczyka, ¿onaty z Polk± jest i jest blondynem, ma jasn± skórê i niebieskie oczy!!
Ieka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-28, 22:01   #20
Sheil
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 157
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

@Ieka, prawdziwy aryjczyk
__________________
Angielski A1-A2-B1-B2-C1-C2
Niemiecki A1-A2-B1-B2-C1-C2

Sheil jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-29, 14:09   #21
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 7 584
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Cytat:
Napisane przez Sheil Poka¿ wiadomo¶æ
@Ieka, prawdziwy aryjczyk

nie wiedzia³am, ¿e siê tak ich zwie
no ja to by³am w szoku,zawsze tak siê przyjmuje, ¿e oni czarni itd. a tu taki blondynkto by pomy¶la³
Ieka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-29, 14:18   #22
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Arab Aryjczykiem, wybaczcie ale chyba cos tu pomylilyscie...Aryjczycy to odlam ludow germanskich, z polnocy i najczesciej sa spotykani w bylym RFN oraz w Skandynawii...sam A. Hitler propagowal przeciez wyzszosc rasy aryjskiej nad innymi..
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-29, 17:34   #23
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 7 584
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Arab Aryjczykiem, wybaczcie ale chyba cos tu pomylilyscie...Aryjczycy to odlam ludow germanskich, z polnocy i najczesciej sa spotykani w bylym RFN oraz w Skandynawii...sam A. Hitler propagowal przeciez wyzszosc rasy aryjskiej nad innymi..
a no rzeczywi¶cieco¶ mi ¶wita
Sheil, pomyli³o Ci siê co¶ mo¿e ? mo¿e podobne s³owo, a przyszed³ Ci do g³owy Aryjczyk ? mo¿e to Asyryjczyk ?
Ieka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-29, 17:53   #24
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Ieka w widze, ze Ty w Kolonii mieszkasz to moze rodzina tego znajomego Araba Irakijczyka od pokolen zasiedla Niemcy i sie tak wymieszali, ze wyszedl blondyn hehe
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-29, 18:11   #25
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 7 584
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Ieka w widze, ze Ty w Kolonii mieszkasz to moze rodzina tego znajomego Araba Irakijczyka od pokolen zasiedla Niemcy i sie tak wymieszali, ze wyszedl blondyn hehe
hehe nie nie, od paru lat tu mieszkaj±, to urodzony Irakijczyk,rodzice normalni Arabowie, rodzeñstwo te¿, tylko on taki dziwaczny.Ale ostatnio T¿ pokaza³ mi rudego Araba, niebieskie oczy plus rude w³osy.Nie no.. dzi¶ to ju¿ mnie chyba nic nie zdziwi
Ieka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-29, 20:33   #26
Sheil
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 157
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Nie, dziewczyny, nic mi siê nie pomyli³o.

S³owo: aryjski (szlachetny) dzi¶ odnosi siê jedynie do indoeuropejskich przodków ludów indyjskich i irañskich.
Mo¿e przodkowie znajomego Ieki s± takiego pochodzenia.

Film przedstawiaj±cy prawdziwych Aryjczyków.
http://www.youtube.com/watch?v=URqN0...layer_embedded

Polecam tak¿e przeczytanie tego artyku³u na wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rasa_pan%C3%B3w#Aryjczycy
__________________
Angielski A1-A2-B1-B2-C1-C2
Niemiecki A1-A2-B1-B2-C1-C2


Edytowane przez Sheil
Czas edycji: 2010-08-29 o 20:35
Sheil jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-30, 20:56   #27
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

to ja cos nie rozumiem, znaczy ze Niemcy osiedlali sie w Iranie czy w Indiach i stamtad te blondaski w tamtych stronach
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-09-01, 12:07   #28
majkalotta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

tak w gwoli ¶cis³o¶ci to ten typ urody który opisa³a¶ jako s³owiañski to typ rasy aryjskiej czyli w³osy w odcieniu jasnego blondu, jasna karnacja, niebieskie oczy. S³owiañski typ urody to w³osy w kolorze ciemnego blondu, niebieskie b±d¼ zielone oczy.
majkalotta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-09-03, 19:12   #29
Eddie007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Georgetown
Wiadomo¶ci: 49
GG do Eddie007
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Z tego co udalo mi sie zaobserwowac w szkole czy na ulicy (jeszcze mieszkajac w Polsce) to niewiele Polek ma naturalne blond wlosy. Takie blond jakie nam przypisuja - zbozowy, cieply, gleboki blond. Spora czesc farbuje lub rozjasnia wlosy. Wiekszosc kobiet to raczej szatynki, ja np. mam jasny, szary braz, swoj naturalny kolor. A ze farbuje na ciemny braz to juz niewazne I z niebieskimi oczami tez moze byc problem. Wiecej bedzie szarych, zielonych, piwnych i brazowych. Takie sa wnioski z moich obserwacji
Ah, smieszna rzecz jest z nami, Polakami, podobno bardzo latwo nas rozpoznac za granica ? Ja jeszcze nie doszlam do takiej wprawy, ale rozmawialam z wieloma osobami ktore zgadzaja sie jednoglosnie, ze Polacy maja takie duze nosy (Rosjanie podobno tez ) charakterystyczne, nie garbate czy cos, tylko bardziej takie kartoflane Ja tam sie nie znam, ale sama taki mam, wiec cos w tym moze byc, ja tez to zaczynam zauwazac ^^ I w naszym usmiechu tez cos podobno jest takiego charakterystycznego, co nas wyroznia. Dziwne rzeczy...
Eddie007 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-09-03, 19:54   #30
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: polski typ urody - czy na pewno s³owiañski?

Eddie007 no wlasnie ja jestem taka jasna szatynka, a robie sobie balejaz, kolor wychodzi dosc naturalnie, no ale odrosty sa, nie da sie ich ukryc, ale Wlosi to sa chyba slepi i zawsze mowi...o dziewczyny w Pl to wszystkie blondynki, a to przeciez g...prawda, czasem to sie wsciekam, moja bratowa ma czarne wlosy to pytali sie czy ona ma rodzicow Polakow, no ale oni sa znani z ignorancji, co zrobic co do nosow to niestety musze sie zgodzic, tez mam taki wielki, hehe taki grecki mi sie wydaje a moze to po Zydach mam takie nochale, bo to oni maja takie duze!
moj maz i tesciowa maja niebiesciutkie oczy, a b.ciemna karnacje, maja korzenie indonezyjskie, ciekawe po kim te niebieskie oczy hehe
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-01-15 22:34:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.