Pigułki antykoncepcyjne a dziewictwo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-03, 22:55   #1
alusia1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7

Pigułki antykoncepcyjne a dziewictwo


Witam
chciałabym zacząć brac tabletki anty, jestam jeszcze dziewica, co prawda mam chlopaka, moze zaczniemy wspolzyc juz teraz a moze dopiero za rok. Czy podczas kontroli u ginekologa nie zdziwi sie on ze np po pol roku brania tabletek dalej jestem dziwica? Czy zgodzi sie dalej mi je przepisywac skoro nie uprawiam seksu?
alusia1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 23:03   #2
niepa
Catleesi Morza Kocimiętki
 
Avatar niepa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 978
Dot.: Pigułki antykoncepcyjne a dziewictwo

a co lekarzowi do tego czy jesteś dziewicą czy nie? Chcesz tabletki, bo chcesz mieć pewne zabezpieczenie przed ciążą.
Ja byłam u lekarza właśnie jako dziewica i na koniec wizyty poprosiłam o tabletki, bo jeszcze nie współżyję, ale możemy planować uprawianie seksu.
Więc nie martw się opinią lekarza
niepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 23:08   #3
alusia1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: Pigułki antykoncepcyjne a dziewictwo

Pomyslalam ze pani doktor mi odmowi recepty skoro nie uprawiam seksu to po co brac tabletki... No ale uspokoilas mnie. Dzieki
alusia1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 23:13   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pigułki antykoncepcyjne a dziewictwo

Nie ma sensu brać tabletek, jeśli nie są to względy zdrowotne (hormony leczą np. mięśniaki) albo zabezpieczenie przed ciążą. Brać na "zapas", bo MOŻE będziecie współżyć jest głupotą. To zbyt poważny krok, by sobie gdybać "może". Hormony potrafią nieźle namieszać w organizmie. Tyle w temacie.

Ja też byłam dziewicą, gdy zaczynałam brać tabletki, ale kochaliśmy się już po tygodniu brania antyków.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 23:21   #5
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Pigułki antykoncepcyjne a dziewictwo

Cytat:
Napisane przez alusia1992 Pokaż wiadomość
Pomyslalam ze pani doktor mi odmowi recepty skoro nie uprawiam seksu to po co brac tabletki... No ale uspokoilas mnie. Dzieki
Możesz powiedzieć, że planujesz rozpocząć współżycie.

A tabletki możesz zacząć brać dopiero, jak będziecie bardziej gotowi do seksu i poczujecie, że to może być już niedługo. Zresztą, za pierwszym razem możecie zabezpieczyć się gumkami, a tabsy zaczniesz brać później.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 12:12   #6
punolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Pigułki antykoncepcyjne a dziewictwo

hej wiem, że móje pytanie będzie odrobinkę poza tematem ale mimo wszystko licze na wasza pomoc dziewczyny! jak uwazacie, w jaki sposob najlepiej dać facetowi do zrozumienia, że jestem dziewicą i chciała bym jeszcze poczekać ze zmianą tego faktu? dręczy mnie to odrobine, bo facet kręci wokół tego tematu wiekszość rozmów a ja nie wiem jak go przystopować, żeby nie wyobrażal sobie nie wiadomo czego i jeszcze jedno pytanie - czy to normalne, że wstydze się samej utraty dziewictwa z nim? chodzi o to, że nie miała bym problemu z kimś kogo nie znam i kogo wiecej nie spotkam, jednak gdy wyobrażam to sobie z moim facetem jestem przerazona.... prosze o jakąś rade, pewnie macie w tym temacie więcej doświadczenia niż ja
punolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 12:17   #7
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pigułki antykoncepcyjne a dziewictwo

Cytat:
Napisane przez punolka Pokaż wiadomość
hej wiem, że móje pytanie będzie odrobinkę poza tematem ale mimo wszystko licze na wasza pomoc dziewczyny! jak uwazacie, w jaki sposob najlepiej dać facetowi do zrozumienia, że jestem dziewicą i chciała bym jeszcze poczekać ze zmianą tego faktu? dręczy mnie to odrobine, bo facet kręci wokół tego tematu wiekszość rozmów a ja nie wiem jak go przystopować, żeby nie wyobrażal sobie nie wiadomo czego i jeszcze jedno pytanie - czy to normalne, że wstydze się samej utraty dziewictwa z nim? chodzi o to, że nie miała bym problemu z kimś kogo nie znam i kogo wiecej nie spotkam, jednak gdy wyobrażam to sobie z moim facetem jestem przerazona.... prosze o jakąś rade, pewnie macie w tym temacie więcej doświadczenia niż ja
Powiedzieć w prost, co to za problem?
Nie jest to normalne, że jesteś przerażona. To ma być Twoja świadoma decyzja podjęta na spokojnie, a nie na siłę, bo "on się kręci koło tematu".
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:36.