Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-10-30, 12:53   #2221
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Odpowied¼: Poziom 5 - z³oty ;] A dok³adniej farba 5.3 - ta.... http://www.loreal-paris.es/img/l10n/...3-virginie.jpg

w³osy kole¿anki malowane ju¿ prawie rok ni±... i sk±d ten fioletowy refleks?? :P:P
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-30, 16:05   #2222
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ale spud³owa³am
Kieruj±c siê fotk± na opakowniu nigdy nie powiedzia³±bym, ¿e to poziom 5 a w³a¶nie 7, na pude³ku z³oty jak najbardziej.....a na zdjêciu ??? fiolet, albo odbija od czego¶, albo co¶ rok temu po³o¿y³a, bo odrost ju¿ taki fioletowy nie jest.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-30, 16:40   #2223
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 2 634
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale ¿e tak jasno jej to wysz³o?? Ja bym sie ba³a poziomu 5... tym bardziej ¿e 6 ty bardzo ciemno mi wychodzi Ja te¿ chcê taki br±z mieni±cy sie na br±zowo (( buuu

A przy okazji zobaczcie co mam na g³owie po 7miu myciach od farbowania goldwellem 6BS..

1- w pe³nym s³oñcu
2 - po ciemku z lamp±
3 - naturalne bez s³oñca

zastanawiam siê nad jak±¶ farb± z goldwella na poziomie 6 .... 4,5,6 zdjêcia
jak dla mnie te¿ naj³adniejszy jest GB, mam ten sam problem co Ty. Chcê mieæ w³osy które maja poblask br±zowy a nie z³oto- br±zowy ale nie mam pojêcia jak to zrobiæ ostatnio farbowa³am w³osy Kallosem KJMN 6.7, teraz po miesi±cu w³oski ca³kiem nie¼le sie spra³y, na pocz±tku by³y ciemne ale od samego farbowania ten z³oto-rudy refleks siê ich trzyma
ibyza jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-30, 18:53   #2224
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Wiesz co? Toje w³osy s± bardzo podobne do tych trzech które wklei³a¶, tyko to jest tak, ¿e sama tego nie widzisz

odp, na zagadkê:
mo¿e to byæ nawet poziom 7, ewentualnie 6, lekko sp³ukany, mieni mi siê na fioletowo, ale na ka¿dym ekranie wyglada pewnie inaczej
Zyta.. ona 2 lata farbowa³a sie 10.21 Castinga i postanowi³a sobie przyciemniæ tym 5.3 wiec pewnie dlatego ma taki poblask fioletowy a teraz po pól roku farbowania tym 5.3 juz przy g³owie ca³y czas k³adzie na swój naturalny odrost ciemny blond wiêc przynajmniej rozwia³a¶ moje w±tpliwo¶ci sk±d ten fiolet :P
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-02, 20:10   #2225
Asiek121
Zakorzenienie
 
Avatar Asiek121
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 3 253
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

hej, laski tylko bez nerwów Do tej pory farbowa³am w³osy u fryzjera, od pó³ roku farbuje sama ale wychodz± mi ciagle cipe³e rude br±zy ;//


zaczê³am zag³êbiac siê w forum

ale mam jedno pytanie

co to jest ten mixton niebieski ?
Asiek121 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 08:35   #2226
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Zyta.. ona 2 lata farbowa³a sie 10.21 Castinga i postanowi³a sobie przyciemniæ tym 5.3 wiec pewnie dlatego ma taki poblask fioletowy a teraz po pól roku farbowania tym 5.3 juz przy g³owie ca³y czas k³adzie na swój naturalny odrost ciemny blond wiêc przynajmniej rozwia³a¶ moje w±tpliwo¶ci sk±d ten fiolet :P
1021 to ju¿ bardzo jasny poziom, wiêc nie s±dzê, ¿eby a¿ taki fiolet pozosta³, sama nie wiem sk±d on siê tam wzi±³?

Asiek 121- mixton, czy krorektor koloru to to samo, to taki intensyfikator koloru i neutrlizator niechcianych refleksów.
Dodaje siê go 2cm wyci¶niêtej glisty na 30g farby naturalnej, mixton i farba musz± byæ tej samej firmy.
Mo¿na te¿ uzyskaæ na blond w³osach typowp np, niebieski kolor.
Niebieski neutralizuje rudy (ale niebieski to te¿ w farbach popiel .1 , A-ash)
czerwony -//- zielony (to te¿ w farbach chyba .5, lub .6 zale¿y od firmy)
fioletowy -//- ¿ó³ty (fiolet to te¿ w farbach per³a/opal P, .2)
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 12:34   #2227
Asiek121
Zakorzenienie
 
Avatar Asiek121
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 3 253
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
1021 to ju¿ bardzo jasny poziom, wiêc nie s±dzê, ¿eby a¿ taki fiolet pozosta³, sama nie wiem sk±d on siê tam wzi±³?

Asiek 121- mixton, czy krorektor koloru to to samo, to taki intensyfikator koloru i neutrlizator niechcianych refleksów.
Dodaje siê go 2cm wyci¶niêtej glisty na 30g farby naturalnej, mixton i farba musz± byæ tej samej firmy.
Mo¿na te¿ uzyskaæ na blond w³osach typowp np, niebieski kolor.
Niebieski neutralizuje rudy (ale niebieski to te¿ w farbach popiel .1 , A-ash)
czerwony -//- zielony (to te¿ w farbach chyba .5, lub .6 zale¿y od firmy)
fioletowy -//- ¿ó³ty (fiolet to te¿ w farbach per³a/opal P, .2)
ooo dziêkuje bardzo

czyli najlepiej, ¿eby to by³a farba profesjonalna fryzjerska, bo te drogeryjne chyba nie maja takich mixtonów ? :P
Asiek121 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 13:36   #2228
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Asiek121 Poka¿ wiadomo¶æ
ooo dziêkuje bardzo

czyli najlepiej, ¿eby to by³a farba profesjonalna fryzjerska, bo te drogeryjne chyba nie maja takich mixtonów ? :P
Mixy to tylko w profeskach, ale jak masz ma³± rudo¶æ to spróbuj najpierw czego¶ z popielem, czyli .1 po przecinku, najlepiej wklej tutaj foteczki tego co masz teraz na g³owie, opiszca³± historiê ostatniego farbowania i czego oczekujesz, bo tak na oko....to wiesz.....umrzeæ mo¿na
tutaj masz przyk³adowe mixy z palety:
http://https://www.google.com/search...w=1280&bih=619

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-11-03 o 13:38
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 13:55   #2229
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Asiek121 Poka¿ wiadomo¶æ
ooo dziêkuje bardzo

czyli najlepiej, ¿eby to by³a farba profesjonalna fryzjerska, bo te drogeryjne chyba nie maja takich mixtonów ? :P

Tak, tylko profesjonalny mixton. Ma takie koleston Welli.

Uwazaj z jedna rzecza... Ja ostatnio sie przejechalam na mixtonie, z mojej glupoty.
Na wlosach ciemnych - mozesz wrzucic nawet i wiecej korektora (do ciemnych brazow wrzucalam nawet 1/3 tubki), ale przy jasnych.... powyzej poziomu 7 - baaaardzo uwazaj, bo wyjdzie Ci mahon, a zanim wyjdzie ta mahon, przejdziesz przez wszelkie fazy denaturatu - przy korektorze fioletowym. Przy niebieskim moze byc gorzej, z naciskiem na wsciekla szarosc.

Ostatnio czytalam, ze taki mikston, te 2 cm mozna rozprowadzic ze zwykla woda, rozprowadzic na wlosach, wysuszyc, a potem na to klasc docelowa farbe. To tzw. prepigmentacja. I ponoc refleks trzyma sie dluzej.

Jesli dodasz mikstonu do farby docelowej i zmieszasz to, efekt bedzie krotkotrwaly i sie szybciej wymyje. Ja w tydzien wymylam swoja tragedie

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Mixy to tylko w profeskach, ale jak masz ma³± rudo¶æ to spróbuj najpierw czego¶ z popielem, czyli .1 po przecinku,
Wlasnie, podpisuje sie pod tym.
Mozesz ewentualnie kupic farbe z .11 po przecinku, to jest wzmocniony popiel , niz ryzykowac z korektorem.

Jak juz dodasz korektora, to na poczatek wrzuc tylko mala kuleczke - mniej niz pol centumetra - przy jasniejszych wlosach. Omin wpierw jasniejsze wlosy, te cieniaski, przy linii twarzy, bo chwyca pigment jak szalone. Je mozesz przykryc mieszanka (swieza!!! w tym celu dobrze odlozyc odrobine farb, a korektora to dolownie tyle, co musze skrzydlo ) dopiero pod koniec farbowania, doslownie na kilka minut.
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 14:30   #2230
Asiek121
Zakorzenienie
 
Avatar Asiek121
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 3 253
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ojej dziewczyny narazie to dla mnie czarna magia ale mam zamiar farbowac w³asnie juz z mixtonem za jakies 2 tygodnie, jutro zrobie zdjêcia w ¶wietle dziennym i wszystko opiszê i mam nadziejê , ¿e mi doradzicie
Asiek121 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 15:18   #2231
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomo¶ci: 2 040
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny, zgodnie z obietnic± za³±czam zdjêcia swoich w³osów nieca³y miesi±c po farbowaniu. Nie wiem, czy to sugestia czy nie, ale uwa¿am, ¿e wygl±daj± fatalnie - zrudzia³y przeokrutnie. Zreszt± same oceñcie:
1) w³osy po farbowaniu - normalne ¶wiat³o
2) w³osy po farbowaniu - w s³oñcu
3) w³osy dzisiaj przy oknie, normalne ¶wiat³o - z lamp± b³yskow±
4) w³osy dzisiaj przy oknie, normalne ¶wiat³o - bez lampy.

EDIT: Na fotkach z dzisiejszego dnia piêknie widaæ odrost, który z tym co mam teraz na w³osach niewiele ma wspólnego...

Zaraz biorê siê za farbowanie, tym razem 5.1. I mam nadziejê, ¿e wyjd± ciemne!
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg po farbowaniu_normalne ¶wiat³o.jpg (53,5 KB, 17 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg po farbowaniu_w pe³nym s³oñcu.jpg (81,5 KB, 15 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg z lamp±.jpg (62,3 KB, 17 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg bez lampy.jpg (57,9 KB, 19 za³adowañ)
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.


Edytowane przez Laity
Czas edycji: 2012-11-03 o 17:42
Laity jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 18:26   #2232
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Laity Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, zgodnie z obietnic± za³±czam zdjêcia swoich w³osów nieca³y miesi±c po farbowaniu. Nie wiem, czy to sugestia czy nie, ale uwa¿am, ¿e wygl±daj± fatalnie - zrudzia³y przeokrutnie. Zreszt± same oceñcie:
1) w³osy po farbowaniu - normalne ¶wiat³o
2) w³osy po farbowaniu - w s³oñcu
3) w³osy dzisiaj przy oknie, normalne ¶wiat³o - z lamp± b³yskow±
4) w³osy dzisiaj przy oknie, normalne ¶wiat³o - bez lampy.

EDIT: Na fotkach z dzisiejszego dnia piêknie widaæ odrost, który z tym co mam teraz na w³osach niewiele ma wspólnego...

Zaraz biorê siê za farbowanie, tym razem 5.1. I mam nadziejê, ¿e wyjd± ciemne!
Jejku bardzo Ci siê wyp³uka³o jak na miesi±c! przegl±da³am Twoj± mieszankê, ale nie znalaz³am ....na jakim oxy robi³a¶?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 19:18   #2233
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Laity .. zrudzia³y bardzo... ale to pierwsze farbowanie by³o dopiero wiêc g³owa do góry... Farbujesz 5.1 sam±? nie mieszasz jednak z natur±? A szkoda... Bo to rzeczywi¶cie du¿o daje.. widzê po sobie... ja nawet nie odczu³am za bardzo ¿e ju¿ miesi±c min±³ dopiero Ty mi u¶wiadomi³a¶ dzisiejszym postem... Robisz znowu na 6%?

Ja jestem z goldwella 6BS który na³o¿y³am na 6NN - bardzo zadowolona.. mimo marudzenia na pewno przez najbli¿szy czas go nie zmieni± bo z ka¿dym myciem jest coraz fajniej... planujê tylko dla eksperymentu miêdzy farbowaniami zrobiæ sobie szamponetkê jasny br±z....

Edytowane przez Veroniqe22
Czas edycji: 2012-11-03 o 19:19
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 20:20   #2234
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomo¶ci: 2 040
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Prawda, ¿e beznadziejnie mi siê wszystko spra³o? Ju¿ siê ba³am, ¿e to mnie siê w g³owie poprzewraca³o i wszystko wyolbrzymiam...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Jejku bardzo Ci siê wyp³uka³o jak na miesi±c! przegl±da³am Twoj± mieszankê, ale nie znalaz³am ....na jakim oxy robi³a¶?
Zyta, wtedy robi³am mieszank± 6.1 + 7.21 na oxy 6%.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Laity .. zrudzia³y bardzo... ale to pierwsze farbowanie by³o dopiero wiêc g³owa do góry... Farbujesz 5.1 sam±? nie mieszasz jednak z natur±? A szkoda... Bo to rzeczywi¶cie du¿o daje.. widzê po sobie... ja nawet nie odczu³am za bardzo ¿e ju¿ miesi±c min±³ dopiero Ty mi u¶wiadomi³a¶ dzisiejszym postem... Robisz znowu na 6%?

Ja jestem z goldwella 6BS który na³o¿y³am na 6NN - bardzo zadowolona.. mimo marudzenia na pewno przez najbli¿szy czas go nie zmieni± bo z ka¿dym myciem jest coraz fajniej... planujê tylko dla eksperymentu miêdzy farbowaniami zrobiæ sobie szamponetkê jasny br±z....
Veroniqe, tak znowu zrobi³am 6% i niestety sam± 5.1. By³am ju¿ tak zdo³owana t± rudo¶ci±, ¿e bez namys³u polecia³am wczoraj do sklepu i kupi³am to co kiedy¶ wydawa³o siê w miarê sprawdzone. Wysz³o ca³kiem spoko, ale nie wiem, czy jestem zadowolona czy nie. Spodziewa³am siê jednak czego¶ innego chyba. Nie wiem, czy nastêpnym razem nie kupiê czego¶ na poziomie 4 i to w naturze w³a¶nie... Postanowi³am wróciæ do ciemnych w³osów.

A póki co bêdê obserwowaæ jak 5.1 bêdzie siê spiera³. Tym razem zakwasi³am w³osy po farbowaniu i bêdê u¿ywaæ od¿ywki po ka¿dym myciu, wiêc ju¿ nie bêdzie usprawiedliwienia dla Alfaparfu jak siê znowu tak szybko zmyje

A jak znowu wszystko zejdzie w przeci±gu 3 tygodni to chyba dam sobie spokój i przerzucê siê na drogeryjne farby. Zaoszczêdzê czas i pieni±dze przynajmniej na t± ca³± zabawê

Jutro za³±czê zdjêcia tego co mam teraz na g³owie.
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-03, 23:56   #2235
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ja jestem tydzieñ z ma³ym haczykiem po alfaparfie 6.1 z 5.7 i trzyma siê, troszkê ciemno wyszed³, ale nadal ch³odny i nasycony. porównuj±c z moim ulubionym do tej pory goldwellem - alfaparf wypada duuuuuu¿o lepiej
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-04, 00:10   #2236
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Daj jeszcze szansê naturze na poziomie 5 nastêpnym razem.. chyba ze chcesz naprawdê ciemny br±z... lub spróbuj goldwella... bo mi alfaparf te¿ sie b³yskawicznie zmywa³ jak Tobie... a po goldwellu jest ok mo¿e po prostu nie dla Ciebie ta farba... Kup sobie nastêpnym razem 5N lub nawet NN (tak jak ja) i 5A z goldwella i dopiero wtedy zastanawiaj sie nad drogeryjnymi.. bo widzê ¿e jeste¶ tak samo trudnym przypadkiem jak ja hehe a na zdjêcia czekamy!

---------- Dopisano o 01:10 ---------- Poprzedni post napisano o 01:04 ----------

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
ja jestem tydzieñ z ma³ym haczykiem po alfaparfie 6.1 z 5.7 i trzyma siê, troszkê ciemno wyszed³, ale nadal ch³odny i nasycony. porównuj±c z moim ulubionym do tej pory goldwellem - alfaparf wypada duuuuuu¿o lepiej
Tobie to dobrze wszystko fajnie Ci wychodzi bo juz farbujesz 2 lata.. na te ch³odniaki i nie rozja¶nia³a¶... zazdroszczê
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-04, 00:19   #2237
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Daj jeszcze szansê naturze na poziomie 5 nastêpnym razem.. chyba ze chcesz naprawdê ciemny br±z... lub spróbuj goldwella... bo mi alfaparf te¿ sie b³yskawicznie zmywa³ jak Tobie... a po goldwellu jest ok mo¿e po prostu nie dla Ciebie ta farba... Kup sobie nastêpnym razem 5N lub nawet NN (tak jak ja) i 5A z goldwella i dopiero wtedy zastanawiaj sie nad drogeryjnymi.. bo widzê ¿e jeste¶ tak samo trudnym przypadkiem jak ja hehe a na zdjêcia czekamy!

---------- Dopisano o 01:10 ---------- Poprzedni post napisano o 01:04 ----------



Tobie to dobrze wszystko fajnie Ci wychodzi bo juz farbujesz 2 lata.. na te ch³odniaki i nie rozja¶nia³a¶... zazdroszczê
rozja¶nia³am, mia³am te¿ 2 przygody z ciep³ymi br±zami w miêdzyczasie, tak¿e i dla Was jest nadzieja
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-04, 07:05   #2238
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Có¿ za wspania³y w±tek! Czytam go bardzo intensywnie od kilku dni, a konkretnie od mojego nieudanego farbowania Cromatone 8.2 plus trochê 8.0 (wysz³o rudawo). Generalnie wszystko do tej pory wychodzi³o rudawo, choæ przyznam, ¿e dopiero raz farbowa³am typow± farb± popielat± (Islande). Ostatnio przerzuci³am siê na profesjonalne i nigdy ju¿ nie wrócê do tych drogeryjnych syfów

Na razie brnê i brnê... zaczê³am od pierwszej czê¶ci, 1/3 ju¿ za mn±, ale w±tek d³uuuuuugi wiêc poczyta³am te¿ trochê "dwójki". Mój plan na nastêpne farbowanie jest taki: poniewa¿ zosta³y mi jeszcze farby z ostatniej 'zabawy', a tanie nie s±, 30 z³ za tubkê, mam zamiar dokupiæ odcieñ 8.1 i zmieszaæ go z 1/4 8.2 i pewnie trochê natury dorzucê, bo mam siwki, choæ nie za wiele. W miêdzyczasie bêdzie p³ukanka Flor Illum - mo¿e jutro uda mi siê j± kupiæ.

Moje naturalne w³osy to chyba poziom 6 - do¶æ ch³odny, taki typowy ³adny br±zik. W przesz³o¶ci mia³am jakie¶ epizody z farbowaniem, ale generalnie nosi³am swój kolor naturalny - szkoda mi by³o w³osów (cienkie s±), zw³aszcza, ¿e kolor by³ ok. Niestety siwki atakuj± coraz bardziej, co prawda nie ma ich jako¶ du¿o, ale przy ciemnych w³osach ka¿dy jest bardzo widoczny. No wiêc od pó³ roku, mo¿e trochê wiêcej, farbujê i w poszukiwaniu zbli¿onego odcienia (tylko odrobinê ja¶niejszego) do naturalego tu trafi³am

Póki co chcia³am tylko powiedzieæ, ¿e jeste¶cie niesamowite! Wasza wiedza, cierpliwo¶æ i wytrwa³o¶æ zrobi³a na mnie ogromne wra¿enie.

Aha - ja raczej z tych, co lubi± zg³êbiaæ temat, wiêc mam nadziejê nie zadrêczaæ Was jakimi¶ podstawowymi pytaniami
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-04, 09:30   #2239
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Có¿ za wspania³y w±tek! Czytam go bardzo intensywnie od kilku dni, a konkretnie od mojego nieudanego farbowania Cromatone 8.2 plus trochê 8.0 (wysz³o rudawo). Generalnie wszystko do tej pory wychodzi³o rudawo, choæ przyznam, ¿e dopiero raz farbowa³am typow± farb± popielat± (Islande). Ostatnio przerzuci³am siê na profesjonalne i nigdy ju¿ nie wrócê do tych drogeryjnych syfów

Na razie brnê i brnê... zaczê³am od pierwszej czê¶ci, 1/3 ju¿ za mn±, ale w±tek d³uuuuuugi wiêc poczyta³am te¿ trochê "dwójki". Mój plan na nastêpne farbowanie jest taki: poniewa¿ zosta³y mi jeszcze farby z ostatniej 'zabawy', a tanie nie s±, 30 z³ za tubkê, mam zamiar dokupiæ odcieñ 8.1 i zmieszaæ go z 1/4 8.2 i pewnie trochê natury dorzucê, bo mam siwki, choæ nie za wiele. W miêdzyczasie bêdzie p³ukanka Flor Illum - mo¿e jutro uda mi siê j± kupiæ.

Moje naturalne w³osy to chyba poziom 6 - do¶æ ch³odny, taki typowy ³adny br±zik. W przesz³o¶ci mia³am jakie¶ epizody z farbowaniem, ale generalnie nosi³am swój kolor naturalny - szkoda mi by³o w³osów (cienkie s±), zw³aszcza, ¿e kolor by³ ok. Niestety siwki atakuj± coraz bardziej, co prawda nie ma ich jako¶ du¿o, ale przy ciemnych w³osach ka¿dy jest bardzo widoczny. No wiêc od pó³ roku, mo¿e trochê wiêcej, farbujê i w poszukiwaniu zbli¿onego odcienia (tylko odrobinê ja¶niejszego) do naturalego tu trafi³am

Póki co chcia³am tylko powiedzieæ, ¿e jeste¶cie niesamowite! Wasza wiedza, cierpliwo¶æ i wytrwa³o¶æ zrobi³a na mnie ogromne wra¿enie.

Aha - ja raczej z tych, co lubi± zg³êbiaæ temat, wiêc mam nadziejê nie zadrêczaæ Was jakimi¶ podstawowymi pytaniami
Witamy nastêpn± szukaj±c± zimnych br±zów
Nie czytaj I-wszej czê¶ci, bo tam wiele niejasni¶ci, cofnij siê z 20 stron tej II, zreszt± wy¶lij mi na priv maila to Ci pode¶lê informacje do poczytania
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 10:06   #2240
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wiesz, zaczê³am czytaæ od pocz±tku, bo jak przez wyszukiwarkê skierowa³o mnie do której¶ strony drugiej czê¶ci, a Wy tam o tych mixtonach, oznaczeniach dyskutowa³y¶cie, to kompletnie nic nie rozumia³am
No i fajnie by³o zobaczyæ, jak to ewaluowa³o, poza tym nic tak nie dodaje otuchy jak fakt, ¿e inni te¿ walcz±

A do zimnego odcienia d±¿ê, bo nie jest mi dobrze w ciep³ych, wygl±dam jako¶ starzej (a w moim wieku ju¿ trzeba uwa¿aæ ).

Prze¶lê zaraz na pw @ i chêtnie poczytam Dziêki!!!
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-04, 15:27   #2241
Asiek121
Zakorzenienie
 
Avatar Asiek121
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 3 253
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Hej hej wstawiam zdjêcia.

W³osy farbowa³am jakies 2 tygodnie temu, drogeryjn± farb± ``ciemny br±z

Ten rudy który wygl±da jak odrost to jest w³asnie ``ciemny br±z

Trzyma³am farbê 50 min i wyszed³ taki klops
Naturalne mam blond ciemny, mysi, odrostu wygl±daj± jak siwe
Chcia³abym ca³o¶æ mieæ do¶æ ciemne, tak jak patrze na te poziomy to my¶lê , ¿e 4 albo i 3, ale chcia³abym aby ca³e wlosy takie by³y

Zdjêcia : wszystkie z lamp± bo tylko tak widaæ te okrucieñstwo u góry, ostatnie bez lampy

Jakby¶cie mog³y mi co¶ doradziæ, jakies farby które kupie na allegro najlepiej, bo u mnie w mie¶cie nie ma ¿adnego sklepu z profesjonalnymi

No i ¿eby te¿ tubka nie kosztowa³a 50 z³ bo ja zawsze u¿ywam dwie
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg PB044564.jpg (122,0 KB, 25 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg PB044565.jpg (114,5 KB, 28 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg PB044567.jpg (232,7 KB, 21 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg PB044549.jpg (135,7 KB, 43 za³adowañ)
Asiek121 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-04, 16:05   #2242
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Asiek121 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej hej wstawiam zdjêcia.
Prz farbowaniu wlosow przy skorze dobrze jest uzyc takiej samej farby o pol tonu do tonu ciemniejszej, bo w tym miejscu latwo o jasne 'lyse' przeswity. Skora jest ciepla i farba szybciej chwyta. Jak na dlugosci wlosy dopiero ciemnieja, przy skorze proces sie przyspiesza i wloski zaczynaja sie 'wyzolcac'..

W jednym programie widzialam, jak fryzjer naklada ciemniejsza farbe przy skorze i taki kilka centymetrow w dol, na srodek daje jasniejsza, a na konce jeszcze jasniejsza. Efekt byl bardzo ladny, kolor przechodzil naturalnie i lekko. Wazne to umiec rozetrzec granice miedzy odcieniami i dobrac farby o kolorze rozniacym sie jedynie jasnoscia.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2012-11-04 o 16:08
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-04, 16:53   #2243
Asiek121
Zakorzenienie
 
Avatar Asiek121
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 3 253
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

tak ma
Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
Prz farbowaniu wlosow przy skorze dobrze jest uzyc takiej samej farby o pol tonu do tonu ciemniejszej, bo w tym miejscu latwo o jasne 'lyse' przeswity. Skora jest ciepla i farba szybciej chwyta. Jak na dlugosci wlosy dopiero ciemnieja, przy skorze proces sie przyspiesza i wloski zaczynaja sie 'wyzolcac'..

W jednym programie widzialam, jak fryzjer naklada ciemniejsza farbe przy skorze i taki kilka centymetrow w dol, na srodek daje jasniejsza, a na konce jeszcze jasniejsza. Efekt byl bardzo ladny, kolor przechodzil naturalnie i lekko. Wazne to umiec rozetrzec granice miedzy odcieniami i dobrac farby o kolorze rozniacym sie jedynie jasnoscia.
no tak masz racjê, tylko to w³asnie najlepiej z fryzjerskimi farbami bo te drogeryjne to .....

same odrosty trzyma³am 35min i na³ozylam potem ca³osc na 15 i hm.. po farbowaniu by³o moze ton ciemniejsze ;///
Asiek121 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-04, 17:04   #2244
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomo¶ci: 2 040
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Asiek121 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej hej wstawiam zdjêcia.
Nie wytrzymam, nastêpna z piêknymi d³uuuga¶nymi w³osami


Wstawiam swoje. Jasny popielaty br±z (5.1 Alfaparf) z 6% oxy trzymane na w³osach 40 minut.
Wyszed³ piêkny br±zik z zielon± po¶wiat±

Na szczê¶cie w rzeczywisto¶ci zieleni nie widaæ, albo przynajmniej ja jej nie widzê
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0044.jpg (46,2 KB, 60 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0037.jpg (61,5 KB, 42 za³adowañ)
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-04, 17:22   #2245
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Asiek121 - wg mnie za d³ugo przetrzymane na odro¶cie i 6% rozpoczê³a proces rozja¶niania odrostów. Widzê, ¿e Laity trzyma³a 40 minut i nie s± tak rozja¶nione, w Goldwelu przy topchicu 1:1 pamiêtam byly schematy, zeby trzymaæ farbê w sumie przez 30 minut:
przy pierwszym farbowaniu na odrostach trzymaæ 20-25 min, ale najpierw na³o¿yæ na d³ugo¶æ na5-10
przy kolejnym farbowaniy na odrostach 15-2-min, a nastêpnie na d³ugo¶æ na 10-15min.

Laity - bardzo ³adnie, bardzo i bardzo naturalnie Dziêki za foteczki i co wystarczaj±co ciemno? bo jak na poziom 5 to do¶æ jasno wygl±daj±?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-04, 17:28   #2246
madzius_88
Raczkowanie
 
Avatar madzius_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

hej Kochane zagladam tu co jakis czas i podczytuje co sie tam u Was na glowach dzieje ja jestem juz po 10 myciach od farbowania i powiem Wam ze jestem bardzo mocno rozczarowana.... nie dosc ze moj gleboki bardzo ciemny braz wyplukal sie do jakiegos takiego niezidentyfikowanego rudawego kasztanu to jak juz mowilam po chlodnym odcieniu brazu nie ma juz sladu stracilam na to nadzieje calkowicie.... i wlasciwie wracam do Was z pytaniem.... aby uzyskac naturalna czern warto uzyc 2.0 ?? i czy czern nie wyplukuje sie na cieplo ????

ps. mam kolezanke ktora z ognistej rudosci przefarbowala sie na mega ciemny braz.. powiedzialabym ze nawet wlasnie taka naturalna czern.. ale uzyskala to czekoladowym brazem z garniera.. co totalnie nie zgadza mi sie z kolorem na opakowaniu ciekawe....
madzius_88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-04, 19:01   #2247
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Laity: ponawiam apel postaw na naturê goldwella 5NN + 5A .. widzê jakie¶ rudo¶ci na grzywce?? i nie poddawaj siê jeszcze bo dopiero 2 raz farbowa³a¶.. dasz rade

Madziu¶: Poka¿ fotki.. i do Ciebie to samo.. pierwszy raz robi³a¶ ch³odnym odcieniem wiec tak jak mówi³y¶my bêdzie siê ociepla³ daj szansê i pofarbuj jeszcze parê razy... zanim zdecydujesz siê na czerñ!! brrr poza tym ona te¿ Ci siê bêdzie wyp³ukiwa³a.. a co do kole¿anki to farby drogeryjne lubi± wychodziæ ciemno , wiêc nie ma siê co dziwiæ ¿e uzyska³a i czerñ o to akurat nie trudno ;D

Moje w³osy po prawie miesi±cu od farbowania wygl±daj± tak... nie s± mega ch³odne ale czujê siê w nich dobrze..

Zyta: na jaki poziom Ci ten mój kolor wygl±da?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 541241_444018302300528_1442098668_n.jpg (18,7 KB, 83 za³adowañ)

Edytowane przez Veroniqe22
Czas edycji: 2012-11-04 o 19:04
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 06:53   #2248
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

¦wietne te wasze kolorki. ¯e te¿ ja muszê czekaæ miesi±c do kolejnego farbowania... ¿e te¿ wcze¶niej tu nie trafi³am Póki co, powtarzam sobie, jak mantrê "kolor utrwala siê z ka¿dym kolejnym farbowaniem", coby siê nie za³amaæ za szybko

Ale zupe³nie nie wiem, co zrobiæ z odrostami, a konkretnie jak je farbowaæ. No bo siwki s±, pojedyñcze bo pojedyñcze, ale ze 30, mo¿e trochê wiêcej, to ich pewnie siê by uzbiera³o, a nawet jak widaæ 3 to bardzo to razi (jasne blondynki maj± jednak lepiej pod tym wzglêdem). Przesz³abym na wodê 3%, ale obawiam siê, ¿e zaraz by wylaz³y, a przecie¿ nie bêdê farbowaæ co tydzieñ czy 2. Z kolei 6% w³osy rozja¶nia, wiêc automatycznie rudziej±. No w³a¶nie, ale na ile bardziej, ni¿ na 3%? Kojarzê, ¿e Shade pisa³a, ¿e 3% te¿ jej przyrudza odrosty Co¶ czujê, ¿e pokuszê siê o eksperyment z wod± - jedno pasmo zafarbujê trójk±, drugie szóstk± i zobaczê, jaka jest ró¿nica na odro¶cie - przy okazji przekonam siê, na ile ciemniej wychodzi na trójce.
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 08:24   #2249
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez madzius_88 Poka¿ wiadomo¶æ
hej Kochane zagladam tu co jakis czas i podczytuje co sie tam u Was na glowach dzieje ja jestem juz po 10 myciach od farbowania i powiem Wam ze jestem bardzo mocno rozczarowana.... nie dosc ze moj gleboki bardzo ciemny braz wyplukal sie do jakiegos takiego niezidentyfikowanego rudawego kasztanu to jak juz mowilam po chlodnym odcieniu brazu nie ma juz sladu stracilam na to nadzieje calkowicie.... i wlasciwie wracam do Was z pytaniem.... aby uzyskac naturalna czern warto uzyc 2.0 ?? i czy czern nie wyplukuje sie na cieplo ????

ps. mam kolezanke ktora z ognistej rudosci przefarbowala sie na mega ciemny braz.. powiedzialabym ze nawet wlasnie taka naturalna czern.. ale uzyskala to czekoladowym brazem z garniera.. co totalnie nie zgadza mi sie z kolorem na opakowaniu ciekawe....
Niestety, proces farbowania otwiera ³uskê i jak by ie by³o utlenia pigment, st±d te pó¼niejsze wyp³ukiwanie farby na rudo i tego pigmentu coraz mniej.
Czasem obserwujê czarne farbowane w³osy i widzê, ¿e one maj± bia³y reflex...nie mam wiêc pojêcia jak to siê dzieje....?
A czerñ to poziomem 5 ju¿ nawet dziewczynom wychodzi³, je¶li nie to zanim zrobisz 2 zrób w³a¶nie 5 lub 4, popielat± chyba najlepiej.

Veroniqe - troszkê ciemniejsze ni¿ 7, ale mniej ni¿ 6, takie 6,5

chicken crazy
- odrost najlepiej inn± mieszank± niestety, ...np. sam± natur±, i w zale¿no¶ci jaki chcesz kolor osi±gn±æ.
A % oxy bardzo kontrowersyjny, 6% wyrudza, 3% te¿ wyrudza i b±d¼ tu m±dry.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 09:35   #2250
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

No kolor jak to jaki popielaty poziom 8, ewentualnie 7, ni¿ej wola³abym nie schodziæ.

Jeszcze tak kombinujê, czy by na odrost nie daæ 6, a na resztê 3, ¿eby nie katowaæ tych w³osów, tylko czy mi wtedy z³apie ta rudo¶æ Najlepiej by³oby podzieliæ w³osy na pasy i ka¿dy pasek farbn±æ w innej kombinacji
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.