Spiewanie piosenek w ciazy-do brzuszka:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-16, 22:51   #1
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251

Spiewanie piosenek w ciazy-do brzuszka:)


Dzis moja znajoma ktora ma 2 dzieci powiedziala mi zebym codziennie w ciazy (okolo 25tyg jak maluszek juz nas slyszy w brzuszku)spiewala sobie jakas piosenke ale codziennie ta sama i ona tak robila i mowila mi ze dziecko juz w brzuszku zapamietuje ta piosenke i jak jej sie synek urodzil i duzo plakal itp.to ona mu spiewala ta piosenke i odrazu sie uspokajal Oczywiscie wiem ze sluchanie np klasycznej muzyki w ciazy uspokaja dziecko i ze malenstwo slyszy moj glos i mojego TZ ale ciekawa jestem czy sie spotkalyscie z czyms takim jak opisalam
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 23:15   #2
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Spiewanie piosenek w ciazy-do brzuszka:)

Cytat:
Napisane przez ewcia23 Pokaż wiadomość
Dzis moja znajoma ktora ma 2 dzieci powiedziala mi zebym codziennie w ciazy (okolo 25tyg jak maluszek juz nas slyszy w brzuszku)spiewala sobie jakas piosenke ale codziennie ta sama i ona tak robila i mowila mi ze dziecko juz w brzuszku zapamietuje ta piosenke i jak jej sie synek urodzil i duzo plakal itp.to ona mu spiewala ta piosenke i odrazu sie uspokajal Oczywiscie wiem ze sluchanie np klasycznej muzyki w ciazy uspokaja dziecko i ze malenstwo slyszy moj glos i mojego TZ ale ciekawa jestem czy sie spotkalyscie z czyms takim jak opisalam
Jak byłam w ciąży to często śpiewałam brzuszkowi "Ach śpij kochanie" A teraz jest to ulubiona kołysanka córci Ja jej śpiewam, a tż mruczy, bo się jeszcze słów nie nauczył
Także potwierdzam, że coś w tym jest
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 01:29   #3
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Spiewanie piosenek w ciazy-do brzuszka:)

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Jak byłam w ciąży to często śpiewałam brzuszkowi "Ach śpij kochanie" A teraz jest to ulubiona kołysanka córci Ja jej śpiewam, a tż mruczy, bo się jeszcze słów nie nauczył
Także potwierdzam, że coś w tym jest
Ja często puszczałam taka piosenkę latino, młoda w brzuszku zawsze kopała, gdy ja słyszała i teraz jak puszczam, to reaguje radośnie
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 08:31   #4
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Spiewanie piosenek w ciazy-do brzuszka:)

Rozmawiałam na ten temat z dziewczyną która prowadzi warsztaty kołysanek i powiedziała, że warto i śpiewać i puszczać muzykę dziecku w brzuszku. Śpiewanie ma jednak taką przewagę, że dziecko czuje wibracje, kiedy mama śpiewa (tłumaczyła to dokładniej, ale niestety nie zapamiętałam)
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 22:31   #5
dalenka8
Zakorzenienie
 
Avatar dalenka8
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 319
Dot.: Spiewanie piosenek w ciazy-do brzuszka:)

Pisałam pracę na temat stymulacji słuchowej dzieci w brzuchu . Polecam słuchanie Vivaldiego i Mozarta, mówienie i śpiewanie do brzucha i czytanie wierszy/bajek. Dzieci słyszą i zapamiętują, to co usłyszały w łonie matki. Dlatego, przy regularnym śpiewaniu/odtwarzaniu/czytaniu tego samego, maluszki po porodzie uspokajają się, gdy słyszą to, co jest im znane. Ponadto stymulacja słuchowa powoduje lepszy rozwój psychiczny i emocjonalny maluszków. Jak byście chciały, to piszcie na priv, mogę Wam polecić niektóre sposoby stymulacji prenatalnej .
dalenka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 13:18   #6
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Spiewanie piosenek w ciazy-do brzuszka:)

Cytat:
Napisane przez dalenka8 Pokaż wiadomość
Pisałam pracę na temat stymulacji słuchowej dzieci w brzuchu . Polecam słuchanie Vivaldiego i Mozarta, mówienie i śpiewanie do brzucha i czytanie wierszy/bajek. Dzieci słyszą i zapamiętują, to co usłyszały w łonie matki. Dlatego, przy regularnym śpiewaniu/odtwarzaniu/czytaniu tego samego, maluszki po porodzie uspokajają się, gdy słyszą to, co jest im znane. Ponadto stymulacja słuchowa powoduje lepszy rozwój psychiczny i emocjonalny maluszków. Jak byście chciały, to piszcie na priv, mogę Wam polecić niektóre sposoby stymulacji prenatalnej .
hej

Vivaldiego, Mozarta, Bacha - twórców z okresu baroku słuchalam jak się uczyłam - fakt pomagało

Ja odnośnie gustu muzycznego i zachowania chyba zaraz zostane opipsona-bo taka troche ostra mamuśka jestem Nie wiedac,ze jestem w ciazy byłam na koncercie rockowym
A teraz puszczam nie lepsze rzeczy, a już uwielbiam Jelonka i Młody tez Ze niestety wydał jedna solowke, to leci w kołko - taki rockowy Pagganini.
Lubie Apocalyptyce, Ozziego,polska Ire, polski Perfekct:rolleyes Ale to chyba jeszcze łągodne jest

Możesz napisac jakaś ciekawostke ze stymulacji?

Z góry dziekuje w imieniu siebie i innych wizazanek
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 13:29   #7
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Spiewanie piosenek w ciazy-do brzuszka:)

Ja co prawda nie jestem jeszcze mamą, ale pisałam ostatnio pracę na temat teorii uczenia się muzyki wg E.E. Gordona dotyczącą umuzykalniania dzieci od momentu narodzin (i wcześniej). Autor podaje wiele faktów w jaki sposób powinno się to robić, aby rozwój muzyczny dziecka był jak najbardziej efektywny.
Polecam zagłębienie się w tę teorię
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-19, 21:25   #8
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Spiewanie piosenek w ciazy-do brzuszka:)

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Nie wiedac,ze jestem w ciazy byłam na koncercie rockowym
No widzisz, ja jestem jeszcze gorsza, bo poszłam "wiedząc" i to dwa razy...(ale za zgodą lekarza i oczywiście na sektor, a nie na płytę).
Ja jakoś specjalnie nie stymulowałam prenatalnie, mała żyła po prostu moim życiem.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 13:39   #9
dalenka8
Zakorzenienie
 
Avatar dalenka8
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 319
Dot.: Spiewanie piosenek w ciazy-do brzuszka:)

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
hej

Vivaldiego, Mozarta, Bacha - twórców z okresu baroku słuchalam jak się uczyłam - fakt pomagało

Ja odnośnie gustu muzycznego i zachowania chyba zaraz zostane opipsona-bo taka troche ostra mamuśka jestem Nie wiedac,ze jestem w ciazy byłam na koncercie rockowym
A teraz puszczam nie lepsze rzeczy, a już uwielbiam Jelonka i Młody tez Ze niestety wydał jedna solowke, to leci w kołko - taki rockowy Pagganini.
Lubie Apocalyptyce, Ozziego,polska Ire, polski Perfekct:rolleyes Ale to chyba jeszcze łągodne jest

Możesz napisac jakaś ciekawostke ze stymulacji?

Z góry dziekuje w imieniu siebie i innych wizazanek
Teoretycznie kobiety w ciąży nie powinny być narażone na duży hałas, więc stanie przy głośnikach podczas strojenia perkusji na koncercie nie jest do końca wskazane . Ale! Jeśli słuchasz rocka, lubisz ten rodzaj muzyki, a nie czujesz, że dziecko jest tym zdenerwowane, to możesz spokojnie słuchać dalej . A co do ciekawostek, to co chciałybyście wiedzieć ? Mogę Wam polecić urządzenie stymulujące rozwój płodu właśnie przez dźwięki, ale to pewnie na priv, żeby nie było, że reklama . Dzieciaki, których mamy stosowały ten rodzaj stymulacji miały lepszy rozwój fizyczny- szybciej podnosiły główkę, itp mniej płakały w nocy, lepiej się koncentrowały. A mamy odtwarzające dzieciom określoną muzykę zauważyły poprawę w zakresie rozwoju emocjonalnego . A z takich przyziemnych rzeczy- nie trzymajcie dzieciaków w całkowitej ciszy- one są przyzwyczajone do szumu suszarki, pralki, odkurzacza jeszcze z czasu ciąży- i będą się uspakajały, gdy mama będzie suszyła głowę .
dalenka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 14:10   #10
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Spiewanie piosenek w ciazy-do brzuszka:)

A mi się wydaję, że powinno się słuchać tego co się lubi,

ja jak byłam w ciąży to słuchałam klasyki, za która nie przepadam, bo że niby takie fajne dla maleństwa w brzuszku,
i jak mała się urodziła, to puściłam jej tą płytę i tylko się zdenerwowała

Chyba tak jak mama nie będzie przepadać za muzyką

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Ja jakoś specjalnie nie stymulowałam prenatalnie, mała żyła po prostu moim życiem.

dobre
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2011-07-16 o 14:09
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 22:58   #11
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Spiewanie piosenek w ciazy-do brzuszka:)

Nie śpiewałam brzuszkowi, nie gadałam do brzuszka bo dziwnie się z tym czułam - jakbym mówiła do siebie. Słuchałam tej samej muzyki co zawsze i moja córka jakoś specjalnie nie reaguje na konkretne utwory. Ma swoją płytkę kołysanek, które nagrał dla niej tż jeszcze przed narodzeniem (rockowe kołysanki) i lubi przy nic spać, bo puszczaliśmy je jej od urodzenia i te dźwięki kojarzy z zasypianiem.

Za to bardzo lubi jak do niej szeptam
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 11:25   #12
dalenka8
Zakorzenienie
 
Avatar dalenka8
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 319
Dot.: Spiewanie piosenek w ciazy-do brzuszka:)

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
A mi się wydaję, że powinno się słuchać tego co się lubi,


Nie ma sensu zmuszać się do słuchania typu muzyki, który nam nie odpowiada . Zadowolona mama- zadowolony dzidziuś .
dalenka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 14:30   #13
Profamilia
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 26
Dot.: Spiewanie piosenek w ciazy-do brzuszka:)

Zgadzamy się z dalenką8, zmuszanie się do czegoś doprowadzi do irytacji mamę, a przez to i maleństwo Ale jeśli ktoś to lubi i nie czuje się z tym głupio, to zachęcamy! Rzeczywiście po porodzie dziecko będzie reagowało na zapamiętaną wcześniej melodię
Profamilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.