Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-23, 13:55   #1501
Sittwe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej mam mały problem z odmierzeniem odpowiedniej proporcji składników aby otrzymać 20%, a dokładniej kwas migdałowy mam w gramach a wszystkie przepisy są podane w ml, gdzieś wyczytałam, że 1,25ml to 1 g i wszystko by było w porządku gdyby nie to, że miarki mam też w ml

a więc jeśli wg przepisu powinnam zmieszać 4 ml wody i 1,25ml kwasu to daje mi 1 gram kwasu, lecz mając miarkę o pojemności 0,5ml to ile takich miarek odmierzyć? 2 czy mniej? mam nadzieję, że moje pytanie nie jest zbyt trywialne, ale naprawdę nie chciałabym sobie spalić buźki

Także z góry dziękuję za Waszą odpowiedź! ah i po jakim czasie można się udać na solarium?

Edytowane przez Sittwe
Czas edycji: 2013-02-23 o 13:57
Sittwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 14:44   #1502
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Sittwe, ja nic nie przeliczałam. Zasugerowałam się poniższymi postami i odmierzałam miarką mililitrową wg przepisu.



Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Mam pytanie: czy pisząc kwas migdałowy 1ml masz na myśli kryształki kwasu (w takiej formie jak sprzedają w mazidlach) na powiedzmy: łyżeczce miarowej o pojemności 1 ml? Czy te mililitry to objętość masy suchej kwasu???
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Oczywiście chodzi o kryształki. W opisie jest zaznaczone, że nie należy nic ubijać, ściskać czy inaczej kombinować. Nabierasz ładnie na łyżeczkę miarową (bez czubka) i to cała filozofia.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 14:51   #1503
aluskaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 31
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

skoro masz dodac 1.25 ml a miarka ma 0.5 ml to łatwo można policzyć (1.25/0.5=2,5) ze potrzebujesz 2,5 miarki, a skoro nie chcesz spalic buzki to moze odpusc solarium wogole? k. migdalowy nie jest fotouczulajacy ale swiezo odsloniety po peelingu naskorek raczej nie bedzie Cie prosil o wystawienie na taka dawke promieni UV
aluskaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 15:06   #1504
Sittwe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ok czyli gramy mam potraktować jak ml to ułatwi sprawę myślałam, że konieczne jest jakieś przeliczanie skoro kwasy mam w gramach... a o solarium pytam bo mam bardzo tłustą skórę na plecach i kilka blizn potrądzikowych, które chciałabym spłycić kwasami i przed wiosną/latem udać się na 3-4 sesje w solarium żeby były jak najmniej widoczne, więc nie wiem czy wystarczy odczekać 2 tygodnie od ostatniego zabiegu czy więcej, twarz na pewno będę zakrywać, w każdym razie dzięki !
Sittwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 15:14   #1505
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dokładnie tak. Wszystko odmierz mililitrową miarką. I suche i mokre.

W kwestii solarium nie pomogę. Nie chodzę a po kwasach to już w ogóle bym nie poszła
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 15:52   #1506
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Sittwe, jeżeli planujesz zabawę z kwasami również na plecach to po co jeszcze solarium? Słońce czy to naturalne czy sztuczne wysusza - fakt, ale wydaje mi się, że jeśli odpowiednio zadbasz o plecy, czy to za pomocą własnoręcznie mieszanych kwasów (polecam salicylowy ), czy kuracji u dermatologa, problem tłustej skóry się na pewno zmniejszy, a i ślady po trądziku powinny zniknąć
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 20:00   #1507
Sittwe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Bo obawiam się, że wszystkie znaki nie znikną tylko zjaśnieją a jak się delikatnie opalę będą mniej widoczne lub może nawet niewidoczne bo skóra nabierze zdrowego koloru więc nie będę się krępowała iść na basen dla przykładu, na pewno nie zależy mi na efekcie skwarka... jeśli jednak dzięki kwasom znikną to ani w głowie mi iść na solarium, dlatego pytam jaki czas trzeba odczekać żeby opalanie było bezpieczne, ale to było pytanie dodatkowe, sama zobaczę czy solarium będzie potrzebne, główne pytanie dotyczyło mililitrów i gramów, także dzięki dziewczyny! )
Sittwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-23, 20:38   #1508
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Wczoraj nałożyłam roztwór migdała 15% po wcześniejszym stosowaniu toniku 5% przez dwa tygodnie. Strasznie się bałam, że mi spali paszczę więc trzymałam ok 7 minut. Piekło tylko na początku, przy nakładaniu. Właściwie nie piekło a kuło, jakby ktoś mi wbijał drobne igiełki.

Rano obudziłam się zliftingowana że hej nałożyłam tłuściocha, makijaż i w pracy się zaczęło. Dobrze, że krem zabrałam ze sobą bo już się smarowałam z 10 razy, tak skóra pije. Niefajne to uczucie. Zobaczymy co będzie się działo za kilka dni
napisz koniecznie jak było
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 07:50   #1509
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez nandadevir Pokaż wiadomość
napisz koniecznie jak było
Jestem trzeci dzień po pilingu. Jest dobrze. Już wczoraj było dobrze. Następny piling zrobię na pewno w piątek, żeby w sobotę siedzieć z natłuszczoną paszczą bo to uczucie ściągnięcia skóry jest fatalne. Łuszczę się drobniutkimi skórkami tylko na polikach i nosie. Mam taką wysuszoną skorupkę. Nie wiem, może większe złuszczenie jeszcze przede mną
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 10:44   #1510
fk4i4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 133
Kwas na dekolt i plecy, blizny i przebarwienia

Coś silnego polecicie, może jakiś profesjonalny produkt którym nie zrobię sobie krzywdy w domu?
fk4i4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 17:12   #1511
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jakie kremu natluszczajacego uzywasz?
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 17:31   #1512
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Jakie kremu natluszczajacego uzywasz?
Fitomed nr 2 klik i serum Hialuro 3 Dermedic i Ava Mustela z norek
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 17:40   #1513
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Fitomed nr 2 klik i serum Hialuro 3 Dermedic i Ava Mustela z norek
Dzieki wielkie za odpowiedz, wczoraj dopiero dowiedzialam sie o peelingu migdalowym, na dniach pewnie zamowie, chociaz troche sie jeszcze boje :P Czekam na relacje
Pozdrawiam
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 17:58   #1514
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jeżeli wykonuje się peeling mocny, po którym przez kilka dni na czole jest skorupa (która po kilku dniach się łuszczy) to w ten czas można uprawiać sport m.in bieganie ?? Wiadomo, będę się pociła i czy pod tą skorupą nie nabierze się potu, łoju który po złuszczeniu pozostawi mi nowe zaskórniki ??
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 22:15   #1515
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja troche z innej beczki - od tygodnia stosuje krem z 12 kwasem glikolowym (wczesniej uzywalam 3 msc 10% migdalowego z Pharmaceris - zredukowal niedoskonalosci, ale nie poradzil sobie z bliznami, dlatego postanowilam przejsc na glikolowy) jakas nowosc - Le'maadr , pani w aptece nie miala gliko-a i powiedziala, ze ten ma prawie identyczny sklad. Nie zauwazylam zadnego złuszczenia, a za to wysypalo mnie strasznie. Wiem, ze kwasu glikolowego nie powinno sie uzywac, kiedy sie ma ropne wypryski, wiec co teraz? mam przerwac kuracje? czy je omijac? czy jak? Bo w chwili rozpoczecia kuracji nic nie mialam, a teraz z 5 ropnych pryszczy. I w sumie skoro w ogole nie widze zluszczenia (po migdalowym tez sie nie luszczylam) to czy to faktycznie wysyp wynikajacy z dzialania kwasu czy tez produkt ten zwyczajnie mnie zapchał? Pomocy
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 14:38   #1516
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

Szkoda, że tylko w recepturze toniku z kwasem glikolowym Mazidła podają konkretną ilość sody. Jak tylko będę w stanie, sprawdzę, ile trzeba jej dodać do toniku z kw. migdałowym.

ja też byłabym wdzięczna za taka informację - zamawiając na zsk produkty zapomniałam o papierkach lakmusowych, które u mnie stacjonarnie są nieosiagalne, a nie będę teraz płacić za przesyłkę 12zł tylko za same papierki
już miałam robić tonik bez regulacji ph, mam trochę przyzwyczająną skórę do kwasów więc może przy niskim stężeniu nie spaliłoby mnie bardzo...


Cytat:
Napisane przez Sittwe Pokaż wiadomość
Bo obawiam się, że wszystkie znaki nie znikną tylko zjaśnieją a jak się delikatnie opalę będą mniej widoczne lub może nawet niewidoczne bo skóra nabierze zdrowego koloru więc nie będę się krępowała iść na basen dla przykładu, na pewno nie zależy mi na efekcie skwarka...
wszelkie ślady po trądziku, blizny, przebarwienia itd mają tendencję do "wyłapywania" barwnika w czasie opalania, przynajmniej widzę to u siebie
więc jeśli zmniejszyłabyś ich widoczność peellingiem kwasowym, to po solarium czy nawet normalnym słońcu mogłabyś wyglądać gorzej niż przez kwasami - to nie będzie tak, że skóra dookoła opali się a blizny potrądzikowe zostaną w "wyjściowym" kolorze i wszystko sie wyrówna, raczej odwrotnie - skóra opali sie trochę a blizny zrobią sie ciemniejsze

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
Jeżeli wykonuje się peeling mocny, po którym przez kilka dni na czole jest skorupa (która po kilku dniach się łuszczy) to w ten czas można uprawiać sport m.in bieganie ?? Wiadomo, będę się pociła i czy pod tą skorupą nie nabierze się potu, łoju który po złuszczeniu pozostawi mi nowe zaskórniki ??
pod łuszczącą sie skórą raczej nic sie nie zbierze, ale pot może podrażniać skórę
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 18:30   #1517
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość

pod łuszczącą sie skórą raczej nic sie nie zbierze, ale pot może podrażniać skórę
ale zanim zacznie się łuszczyć, powstaje gruba skorupa przez którą nawet zmarszczyć czoła nie idzie. Więc boję się, że jak będę biegała czy chodziła na zumbę i pod tą skorupą zbierze się pot to aż ciarki mnie przechodzą...
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 22:10   #1518
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Może mi ktoś powiedzieć jaki % kwasu powstaje z wymieszania 2,93ml wody i 1,57 migdała? Bo wyliczenia z kalkulatora na 4.5ml wychodzi to 30% ale jakoś nie chce mi się wierzyć żeby już 3,4 taki peeling nałożony na twarz nie podziałał. Nic ani nie szczypie anie nie kłuje czasem łuszczenie większe mniejsze i nie wiem czy to ja źle robie, czy to źle wyliczyło.
Dodam że dodanie spirytusu odpada bo później są jeszcze gorsze skutki niż to warte.
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 08:45   #1519
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Może mi ktoś powiedzieć jaki % kwasu powstaje z wymieszania 2,93ml wody i 1,57 migdała? Bo wyliczenia z kalkulatora na 4.5ml wychodzi to 30% ale jakoś nie chce mi się wierzyć żeby już 3,4 taki peeling nałożony na twarz nie podziałał. Nic ani nie szczypie anie nie kłuje czasem łuszczenie większe mniejsze i nie wiem czy to ja źle robie, czy to źle wyliczyło.
Dodam że dodanie spirytusu odpada bo później są jeszcze gorsze skutki niż to warte.
Ok. 27%, ale tylko przez chwilę. Kwas ma ograniczoną rozpuszczalność w wodzie. Nawet jeśli po podgrzaniu się rozpuści, szybko zacznie rekrystalizować wraz ze spadkiem temperatury. Stąd niska skuteczność roztworu. Przy wyższych stężeniach etanol lub inny rozpuszczalnik jest konieczny. Zdecyduj się, czy Ci zależy na skuteczności (rozpuszczalnik), czy na łagodności peelingu. Nie musisz od razu robić wysokich stężeń, możesz zacząć od najniższych z dodatkiem spirytusu.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 17:06   #1520
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ok. 27%, ale tylko przez chwilę. Kwas ma ograniczoną rozpuszczalność w wodzie. Nawet jeśli po podgrzaniu się rozpuści, szybko zacznie rekrystalizować wraz ze spadkiem temperatury. Stąd niska skuteczność roztworu. Przy wyższych stężeniach etanol lub inny rozpuszczalnik jest konieczny. Zdecyduj się, czy Ci zależy na skuteczności (rozpuszczalnik), czy na łagodności peelingu. Nie musisz od razu robić wysokich stężeń, możesz zacząć od najniższych z dodatkiem spirytusu.
Może faktycznie za szybko spirytus przekreśliłem ale to dlatego że rax jak zrobiłem z to mnie strasznie wysypało takie gule podskórne które bolały i były widoczne.
Można prosić o jakieś wskazówki jak zrobić ok. 15% 5ml z spirytusem rektyfikowanym?
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 17:52   #1521
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Można prosić o jakieś wskazówki jak zrobić ok. 15% 5ml z spirytusem rektyfikowanym?
Zajrzyj do pierwszego posta wątku.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 20:03   #1522
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Pierwszy roztwór wyszedł mi świetny, przezroczysty. Kolejnego nie mogę za cholipę zrobić, bo ciągle mętnieje i robi się jakiś "sztywny" ;D taki gęsty.
Do pewnego momentu gdy dodaję kwas i podgrzewam w rondelku to jest ok, kwas ładnie się rozpuszcza. A potem roztwór staje się mętny, gęsty i lipa
Mieszam kwas salicylowy ze spirytusem.

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
wszelkie ślady po trądziku, blizny, przebarwienia itd mają tendencję do "wyłapywania" barwnika w czasie opalania, przynajmniej widzę to u siebie
więc jeśli zmniejszyłabyś ich widoczność peellingiem kwasowym, to po solarium czy nawet normalnym słońcu mogłabyś wyglądać gorzej niż przez kwasami - to nie będzie tak, że skóra dookoła opali się a blizny potrądzikowe zostaną w "wyjściowym" kolorze i wszystko sie wyrówna, raczej odwrotnie - skóra opali sie trochę a blizny zrobią sie ciemniejsze
Czyli tak na chłopski rozum nie ma sensu stosować kwasów na blizny czy przebarwienia, bo po opalania może być jeszcze gorzej?
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 21:27   #1523
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jezeli chcesz sie opalac to olej te kwasy i naloz sobie podklad zeby zakryc blizny ^^ a dwa stosuj kremy z filtrem szczegolnie kiedy swieci slonce.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 08:08   #1524
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
Pierwszy roztwór wyszedł mi świetny, przezroczysty. Kolejnego nie mogę za cholipę zrobić, bo ciągle mętnieje i robi się jakiś "sztywny" ;D taki gęsty.
Do pewnego momentu gdy dodaję kwas i podgrzewam w rondelku to jest ok, kwas ładnie się rozpuszcza. A potem roztwór staje się mętny, gęsty i lipa
Mieszam kwas salicylowy ze spirytusem.[COLOR="Silver"]
a dzieje się to przy stygnięciu mieszanki? moze kwas wytrąca się bo jest za duże stężenie? choć przy spirytusie trudno zrobić za duże stężenie...
a widać wytrącające sie kryształki?
mi mieszanka robiła się kiedyś mętna, kiedy próbowałam kwas rozpuszczony w spirytusie łączyć z hydrolatem, zapomniałam że salicyl nie rozpuści się w wodzie...
więc moze to kwetsia jakości spirytusu, może ma dużo wody?

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
Czyli tak na chłopski rozum nie ma sensu stosować kwasów na blizny czy przebarwienia, bo po opalania może być jeszcze gorzej?
raczej odwrotnie - nie ma sensu się opalać
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 14:45   #1525
madziaikamcio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczynki poradźcie
kupiłam kwas migdałowy z bielendy professional 40% ph1,6
i chciałabym zacząć go stosować ale trochę się boje żeby sobie buzi nie zniszczyć
czy któraś ma może jakieś doświadczenia z tym właśnie kwasem?
madziaikamcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 18:00   #1526
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
a dzieje się to przy stygnięciu mieszanki? moze kwas wytrąca się bo jest za duże stężenie? choć przy spirytusie trudno zrobić za duże stężenie...
a widać wytrącające sie kryształki?
mi mieszanka robiła się kiedyś mętna, kiedy próbowałam kwas rozpuszczony w spirytusie łączyć z hydrolatem, zapomniałam że salicyl nie rozpuści się w wodzie...
więc moze to kwetsia jakości spirytusu, może ma dużo wody?



raczej odwrotnie - nie ma sensu się opalać
No właśnie widać igiełki. Wkładam probówkę do naczynia z gorącą wodą i mieszam. Jak się rozpuści to dodaję znów trochę kwasu i znów do wody. No i w pewnym momencie kwas przestaje się rozpuszczać, na dnie robi się biały osad z kwasu i wszystko gęstnieje. Spirytus mam 96 % .

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez madziaikamcio Pokaż wiadomość
Dziewczynki poradźcie
kupiłam kwas migdałowy z bielendy professional 40% ph1,6
i chciałabym zacząć go stosować ale trochę się boje żeby sobie buzi nie zniszczyć
czy któraś ma może jakieś doświadczenia z tym właśnie kwasem?
Nie wiesz kompletnie nic o kwasach i kupiłaś sobie od razu 40% ? szacun

Edytowane przez Weridiana1986
Czas edycji: 2013-02-27 o 18:32
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 19:26   #1527
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
No właśnie widać igiełki. Wkładam probówkę do naczynia z gorącą wodą i mieszam. Jak się rozpuści to dodaję znów trochę kwasu i znów do wody. No i w pewnym momencie kwas przestaje się rozpuszczać, na dnie robi się biały osad z kwasu i wszystko gęstnieje. Spirytus mam 96 % .
Jakie stężenie chcesz osiągnąć?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 20:47   #1528
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jakie stężenie chcesz osiągnąć?
30 %
Dzisiaj wlałam do probówki spirytus i przez chwilę trzymałam we wrzątku. Potem po trochu jak zawsze dodawałam kwas i znów podgrzewałam.. no i udało się znów przesadziłam z czasem, bo trzymałam ok 2.5 minuty i buzia trochę mnie szczypie, mam dwa czerwone placki ale raz to przeżyłam to i teraz dam radę
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 07:03   #1529
Sittwe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny ile można trzymać roztwór z kwasem w buteleczce? Bo zrobiłam troszkę za dużo peelingu 15% i dodałam trochę wody i trochę kwasu żeby uzyskać 20%, trzymałam kwadrans (na plecach) kilka dni temu i efektów brak... proponujecie zrobić go od nowa czy wystarczy jak dodam spirytusu do tego?
Sittwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 07:08   #1530
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
30 %
Dzisiaj wlałam do probówki spirytus i przez chwilę trzymałam we wrzątku. Potem po trochu jak zawsze dodawałam kwas i znów podgrzewałam.. no i udało się znów przesadziłam z czasem, bo trzymałam ok 2.5 minuty i buzia trochę mnie szczypie, mam dwa czerwone placki ale raz to przeżyłam to i teraz dam radę
Jakie efekty osiągnęłaś za pierwszym razem? za ok. tydzień też będę ze spirytusem, na razie były tylko z wody i kwasu migdałowego ale na zaskórnikach nie robi to wrażenia.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.