Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy. - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Pokaż wyniki sondy: Czy może mi coś pomóc??
tipsy 114 19,45%
silna wola 397 67,75%
płyn 31 5,29%
-- 44 7,51%
Głosujący: 586. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-16, 22:51   #691
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ouuGlamour Pokaż wiadomość
co za wstrętna przypadłośc, brak mi słów. To jest takie żenujące, że nie umiem nad taką błahostką zapanować

łykam już jakiś czas skrzyp, ale co z tego, jak na własne życzenie zepsułam pazkoncie znowu z n o w u
jestem wściekła !

a jak Ty z tym walczysz jyyli?
Zawsze mam przy sobie pilniczek i każdego najmniejszego zadziorka od razu piłuję, bo wiem, że jak go obgryzę, to na tym jednym paznokciu się nie skończy Łykam magnez i piję melisę, żeby się tak nie denerwować, bo wtedy już nie obgryzam paznokci, tylko je obdzieram. Maluję na jaskrawe kolory, bo wtedy tak nie kuszą I oczywiście staram się nie nudzić w pociągu, zawsze mam trochę notatek do przejrzenia A jak jadę tramwajem to mam rękawiczki. Na nudnych wykładach mażę po zeszycie.

Też jestem zawsze wściekła, jak się nie uda dopilnować. I to chyba nie jest błahostka jednak, patrząc na rozmiary tego wątku Oduczenie się obgryzania jest bardzo trudne.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 23:39   #692
She1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 9
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

|
|
|
\/

Tak przypadkiem weszłam na ten wątek i sobie tak czytam od jakiegoś czasu...
I wiecie co? Ja też obgryzam paznokcie ale jak sie teraz popatrzyłam na moje to postanowiłam że jutro zabieram sie za oduczanie sie tego wstretnego przyzwyczajenia Bo kto nie chce mieć takich ładnych długich i twardych paznokci ?? Jak bedą już takie jakie mają być to pomaluje całe na czerwono ! <33

Kto zaczyna ze mną od jutra??



Hmm...
She1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 23:44   #693
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

ja się obawiam, że teraz zanim się wyrwę z obgryzkowego szaleństwa tez troche potrwa :/ bo teraz czuję taką beznadzieję, że wszytsko mi jedno
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 18:13   #694
Skjorte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 22
Dot.: Re: obgryzanie paznokci

E tam, ja tez kiedys obgryzalam,a odkad zaczelam sobie malowac, jakos przestalam, bo lakier zle smakuje, wiec moze zwykly lakier wystarczy?
Skjorte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 18:55   #695
Stupidity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 21
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

jejku, ja obgryzałam ostatni raz jak miałam z dziewięć lat! w ogóle mnie do tego nie ciągnie. ostatnio nawet próbowałam, włożyłam paznokiec do buzi, ale za nic nie mogłam go obgryźć. bardzo wam współczuje, że nie umiecie się z tym opanować i życzę wytrwałości w dążeniu do pięknych, niepoobgryzanych paznokci.
mnie niestety ciągnie do obgryzania skórek, ale nie robię tego od dawna.
Stupidity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 18:55   #696
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

e tam, jednak nie wystarcza
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 19:02   #697
klaudyna999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Stupidity Pokaż wiadomość
jejku, ja obgryzałam ostatni raz jak miałam z dziewięć lat! w ogóle mnie do tego nie ciągnie. ostatnio nawet próbowałam, włożyłam paznokiec do buzi, ale za nic nie mogłam go obgryźć. bardzo wam współczuje, że nie umiecie się z tym opanować i życzę wytrwałości w dążeniu do pięknych, niepoobgryzanych paznokci.
mnie niestety ciągnie do obgryzania skórek, ale nie robię tego od dawna.
tak, ja mam to samo, jak tylko się przymieżam do obgryzania paznokci to od razu się zacinam. i umnie właśnie przeistoczyło się w obgryzanie skórek, ale to i tak lepsze niż obgryzanie pazurków
klaudyna999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-18, 10:18   #698
polihymnia_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Stwierdzam że do nieobgryzania trzeba po prostu dojrzeć. Moje dziewiętnastoletnie obgryzanie zakończyło się jakieś dwa miesiące temu. Nie wyobrażam sobie znów mieć takich okropnych paznokci, ciągle się wstydzić, krępować. Koniec! Niewątpliwie dodało mi to pewności siebie. Paznokcie oczywiście nie wyglądają jeszcze naturalnie, i nie wiem czy kiedykolwiek będę wyglądały "normalne", ale za to wystają za opuszek. Często mam jeszcze ochotę, zwłaszcza teraz kiedy zaczęłam rok akademicki, ale jak sobie pomyślę o ogryzkach które miałam wcześniej to mi się zupełnie odechciewa Nigdy więcej nie wrócę do tego stanu i wstydzę się tego co było.
polihymnia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 19:53   #699
Kalunia94
Zadomowienie
 
Avatar Kalunia94
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja mam to samo z obgryzaniem cały czas próbuje sie powstrzymywac. Mam chlpaka i wstydze sie moich dłoni nigdy mu ich dokladnie nie pokazałam. Stosuje ten gorzki płyn owszem on nic nie daje ale jak sie go posmaruje raz czy dwa razy. Ja smaruje cały czas i smak jest obrzydliwie gorzki poza tym mam caly czas pomalowane paznokcie. NIE obgryzam od niedzieli (wiem ze to krótko ) ale zawsze cos
Paznokcie obgryzam tylko w domu gdy mi sie nudzi gdy sie stresuje. Dlatego postanowilam chodzic w rekawiczkach wiem ze to głupie ale mam nadzieje ze skuteczne
Dziewczyny trzymam kciuki
Kalunia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 16:27   #700
warzywniak
Raczkowanie
 
Avatar warzywniak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 358
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

na prawdę szczerze Wam współczuję dziewczyny. Nauczyłam się obgryzać paznokcie jak miałam 2,5 roku(jak wynika z opowiadań mojej mamy), mama walczyła z tym okropnie, bezskutecznie. mi było wszystko jedno. jak byłam chyba w czwartej klasie podstawówki(10 lat?) moja pani ortodontka powiedziała, że ze względu ma moje zęby powinnam przestać, wytrzymałam ze 3 tygodnie, to był mój rekord, ale tak na prawdę nie zależało mi na ich wyglądzie. przestałam ogryzać w wieku niecałych piętnastu lat, kiedy praktycznie i tak robiłam to całe życie. powód? pierwsza, gimnazjalna miłość. to wtedy zaczęłam się chcieć podobać(poprawne to gramatycznie?). najpierw zaczęłam zwracać uwagę na ubrania, to jak poszłam do gimnazjum. powoli, powoli dojrzałam do tego, żeby zadbać o paznokcie, a to było trudne, bo w moim gimnazjum nie wolno było malować paznokci nawet bezbarwnym lakierem. zawsze chwaliłam się "od dziś nie obgryzam", a wtedy nie powiedziałam nic nikomu, czekałam aż zauważą, koleżanki(które wszystkie z resztą nosiły taki poobdzierańce jak ja), mama. ani razu się nie załamałam, dziś mam lat 18 i śliczne paznokcie. na prawdę jestem z nich dumna. po choć tyle lat się nad nimi znęcałam nigdy nie "wgryzałam" się do mięska. nigdy nie było tak, żeby aż mnie palce bolały, a wiem, że większość tak ma. mam fantastycznie długą płytkę, ładne, równe paznokcie. nie są ani cienkie ani twarde. są elastyczne, ale dość grube, nie rozdwajają się, nie potrzeba im żadnych odżywek. moi nowi znajomi nie wierzą mi, że kiedyś je ogryzałam. nowe koleżanki, które nigdy tego nie robiły zazdroszczą mi paznokci. moja mama, która wstydziła się rączek swojej ślicznej córeczki ma twarde, łamliwe i rozdwające paznokcie, mówi, że to niesprawiedliwe, bo ona o swoje dbała całe życie.
piszę, żeby dodać Wam otuchy, nie wszystko stracone, możecie mieć jeszcze śliczne paznokcie, wystarczy tylko trochę silnej woli. trzymam kciuki!
warzywniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 19:42   #701
unbridled
Zadomowienie
 
Avatar unbridled
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 522
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

ja też obgryzam i to namiętnie, i gdyby to byly tylko paznokcie to pol biedy, zawsze moga odrosnac, ale sa to przede wszytskim skórki wokół paznokci. Wygląda to tak wstretnie ze nie mogę na nie patrzec. Postanowilam przestac obgryzac i wiem ze jestem w stanie to zrobic ale teraz pytanie do Was :
co zrobic żeby naprawić szkody, czyli okropne zmasakrowanie skórki? isc do kosmetyczki ? marza mi się krótkie panokcie ze zwyklym "frenchem", zeby całość wyglądała schludnie i ladnie
__________________
Ze szczęściem czasami bywa tak jak z okularami,
szuka się ich, a one siedzą na nosie.


Phil Bosmans
unbridled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-20, 20:33   #702
bejbii
Rozeznanie
 
Avatar bejbii
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: DKA
Wiadomości: 987
GG do bejbii
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez unbridled Pokaż wiadomość
ja też obgryzam i to namiętnie, i gdyby to byly tylko paznokcie to pol biedy, zawsze moga odrosnac, ale sa to przede wszytskim skórki wokół paznokci. Wygląda to tak wstretnie ze nie mogę na nie patrzec. Postanowilam przestac obgryzac i wiem ze jestem w stanie to zrobic ale teraz pytanie do Was :
co zrobic żeby naprawić szkody, czyli okropne zmasakrowanie skórki? isc do kosmetyczki ? marza mi się krótkie panokcie ze zwyklym "frenchem", zeby całość wyglądała schludnie i ladnie
spróbuj balsamu do paznokci z herba studio - są recenzje na KWC


A tak swoją drogą, to ja też obgryzam... na razie miesiąc tego nie robię i mam dłuższe pazurki, ale mi się nigdy nie udało uciec od tego nałogu. zawsze przyjdzie chwila, że wezmę palce do buzi i... po paznokciach...
tak to już jest
__________________
Mam gównianą pracę, za gównianą płacę...
bejbii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 20:58   #703
unbridled
Zadomowienie
 
Avatar unbridled
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 522
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez bejbii Pokaż wiadomość
spróbuj balsamu do paznokci z herba studio - są recenzje na KWC

a gdzie można zakupić ten balsam?
__________________
Ze szczęściem czasami bywa tak jak z okularami,
szuka się ich, a one siedzą na nosie.


Phil Bosmans
unbridled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 21:55   #704
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

w aptece, w superpharmie albo sklepie zielarskim
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 16:34   #705
Kalunia94
Zadomowienie
 
Avatar Kalunia94
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Moje paznokcie zaczynaja rosnąć
ale kusi cały czas ehh..
Kalunia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 22:01   #706
kiniolek2486
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: TRELLEBORG/SZWECJA
Wiadomości: 38
Dot.: Re: obgryzanie paznokci

WITAM, NIE ZGADZAM SIE Z TYM ZE TIPSY WSZYSTKO ZALATWIA... ja juz mialam setki razy i konczylo sie tym ze mialam je 2tyg moze miesiac...
ja juz nie mam sily i jie mampojecia jak sobie w tym pomoc aby nie obgryzac
pomozcie
kiniolek2486 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 21:07   #707
asiunia19021
Raczkowanie
 
Avatar asiunia19021
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Re: obgryzanie paznokci

Kiedyś potrafiłam sobie zapuścić naprawdę przesliczne paznokcie. Ostatnio coś się stało, że zaczęłam obgryzać paznokcie (ach ten cholerny stres). Nie potrafię odzyskać moich długich paznokci żadnymi sposobami, tym bardziej, ze moja silna wola jest bliska zeru
__________________
Włosy coraz dłuższe --> 70 cm

asiunia19021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 21:44   #708
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Re: obgryzanie paznokci

Sorry, że ja nie na temat, ale: Asiunia jesteś prześliczna!
A co do paznokci, po prostu zacznij malować je nieustannie lakierami, odżywkami, ochota na gryzienie odejdzie. Nie ma się co stresować!!!
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 22:49   #709
AJaLubieCzekolade
Zakorzenienie
 
Avatar AJaLubieCzekolade
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Dolny śląsk.
Wiadomości: 6 529
GG do AJaLubieCzekolade
Dot.: Re: obgryzanie paznokci

Cytat:
Napisane przez kiniolek2486 Pokaż wiadomość
WITAM, NIE ZGADZAM SIE Z TYM ZE TIPSY WSZYSTKO ZALATWIA... ja juz mialam setki razy i konczylo sie tym ze mialam je 2tyg moze miesiac...
ja juz nie mam sily i jie mampojecia jak sobie w tym pomoc aby nie obgryzac
pomozcie
popieram. miałam tipsy zakładane juz 3 razy. za każdym razem odpadały po 2/3 tyg z racji iż mam krótką płytkę. pazurek tez nic nie pomógł, wręcz przeciwnie, bardziej denerowałam i chciało sie je barrdziej obgryzać;/ ten nawyk mam od zawsze... ale od dzisiaj zaprzestaję bo poprostu wstydze sie pokazywać palcem i mam paranoje co do patrzenia w kierunku moich rąk.
__________________
3words. 8letters.
say it and i'm yours.
< 333.
AJaLubieCzekolade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-02, 15:46   #710
Kalunia94
Zadomowienie
 
Avatar Kalunia94
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Re: obgryzanie paznokci

Powiem tak:
Silna wola pomaga jedynie wtedy gdy ma się jakąś motywację. Jeżeli same tak z dnia na dzień postanowicie przestać obgryzać to wątpię, że się uda, bo zawsze jest jakiś pretekst żeby paluszki włożyć do buzi. Może to być stres lub nawet nuda niestety.
Mnie motywuję mój tż chcę mieć ładne paznokcie kiedy wróci z wojska chcę zęby sie zaskoczył i idę w dobra stronę. Nie obgryzam od 16 dni. Maluję je zeby robiły sie mocne i nie łamały się
Dziewczyny bierzmy sie za swoje pazurki Trzymam kciuki :P

Edytowane przez Kalunia94
Czas edycji: 2010-11-02 o 15:49
Kalunia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 15:52   #711
asiunia19021
Raczkowanie
 
Avatar asiunia19021
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Re: obgryzanie paznokci

Przepraszam, że tak trochę zboczę z tematu, ale uwielbiam malować paznokcie na czerwono, jednak później mi żółkną. Macie może na to jakieś sposoby?
__________________
Włosy coraz dłuższe --> 70 cm

asiunia19021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 17:12   #712
Kalunia94
Zadomowienie
 
Avatar Kalunia94
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Re: obgryzanie paznokci

Słyszałam, że po ciemnych kolorach lakieru paznokcie mogą żółknąć. Wyczytałam gdzieś, że na to może pomóc oliwka taka dla dzieci Słyszałam też, trzeba moczyć w niej palce kolo 10-20 minut i zmyć. Ale sama nie sprawdzałam.
Kalunia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 21:59   #713
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Re: obgryzanie paznokci

Cytat:
Napisane przez asiunia19021 Pokaż wiadomość
Przepraszam, że tak trochę zboczę z tematu, ale uwielbiam malować paznokcie na czerwono, jednak później mi żółkną. Macie może na to jakieś sposoby?
Najlepiej byłoby stosować warstwę odżywki, czy jakiegoś bezbarwnego lakieru jako bazę pod taki lakier. Jednak też zalezy jaki lakier masz?
Mi się tak działo po lakierze wibo, nawet jak dałam odżywkę pod. Ale mam również lakier czerwony z inglota i z sensique. Obydwa mogę położyć na samą gołą płytkę i nic się nie dzieje.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 14:56   #714
alkaaa00
Rozeznanie
 
Avatar alkaaa00
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 971
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

ja tez mam ten problem , tragedia jakaś. Kupiłam sobie kiedyś odżywkę i wyhodowałam 3 ładne paznokcie a resztę obgryzam bo tamte sa za ladne i mi szkoda , komicznie to wygląda. Wiem ze jak bym juz bym miala dlugie to przestałabym je obgryzać. Dzis kupilam kolejna odżywkę moze uda mi sie wyhodować kolejne trzy ;d
__________________
blog: http://alicelook.blogspot.com/
alkaaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 16:16   #715
asiunia19021
Raczkowanie
 
Avatar asiunia19021
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Re: obgryzanie paznokci

Cytat:
Napisane przez Kalunia94 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że po ciemnych kolorach lakieru paznokcie mogą żółknąć. Wyczytałam gdzieś, że na to może pomóc oliwka taka dla dzieci Słyszałam też, trzeba moczyć w niej palce kolo 10-20 minut i zmyć. Ale sama nie sprawdzałam.
Dzięki wielkie Koniecznie muszę wypróbować
__________________
Włosy coraz dłuższe --> 70 cm

asiunia19021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 13:59   #716
polihymnia_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Chyba mogę powiedzieć że na dobre uwolniłam się od tego ohydnego nałogu Teraz paznokciom poświęcam dużo czasu, dbam jak się da Wreszcie mogę wybierać w lakierach do paznokci a na palec założyć pierścinek. Powodzenia dziewczyny, wam też się uda
polihymnia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 15:17   #717
ciezarna_zakonnica
Raczkowanie
 
Avatar ciezarna_zakonnica
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 304
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

A ja stwierdziłam, że dosyć mam paznokci a'la klasa robotnicza, więc za każdym razem, gdy miałam ochotę je obgryźć, brałam w łapy pilniczek taki metalowy i dłubałam pod paznokciami głupie niesamowicie, ale dzieki temu już 4 miesiace nie obgryzam pazurow non stop mam też pomalowane i to ładnie, bo jak ładnie pomalowane i dużo pracy w to wlozylam, to mi jakos szkoda tak :P
ciezarna_zakonnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 08:36   #718
nunka10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Angry Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Hej.
Ja również walczę z tym samym nałogiem, obgryzaniem głównie skórek (paznokcie są ok)...przed chwilą na dzień dobry przeczytałam artykuł w Internecie o tym jakei są skutki obgryzania paznokci i skórek dla naszego organizmu!to jest straszne..ale prawidziwe.. O razu postanowiłam poszukać jakieś forum..aby sprawdzić czy ten problem dotyczy również innych..i tak się tutaj znalazłam..mam postanowienie- chcę z tym walczyć ale jak???
czytałam o tych wszystkich sposobach-typu gorzki lakier, tipsy, żucie gumy, których w sumienie stosowałam...i zastanawiam się czy to wystarczy??
myślę że to jest poważniejszy problem związany ze stresem (choć nam moze się wydawać że tak naprawdę nie mamy powodu do stresu), nałogiem, psychiką..
czy może się okazać że jedynym wyjściem z sytuacji będzie terapia u psychologa?? czy ktoś z takiej pomocy korzystał??
czy faktycznie można sobie poradzić z tym problemem samemu..ja próbuję walczyć ze sobą, ale mi nie wychodzi.
Moje skórki nie wygladją aż tak tragicznie, bo jak tylko przestanę Się "nad nimi znęcać" to zaczynam je pielęgnować, kremem, oliwką itd ale nie o to chodzi...
chodzi o to aby zupełnie się pozbyć tego nałogu i umieć sobie radzić ze swoimi emocjami
nunka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 11:46   #719
mkw3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Idź do apteki, mają specjalny preparat który nakładasz na paznokcie, a jak weźmiesz paluszek do buzi do poczujesz ochydny smak, to chyba działa bardziej psychologicznie bo tego co źle smakuje to nie tkniesz.

Tylko kup taki trochę droższy bo kiedyś miałam tani to musiałam codziennie smarować a ten droższy wystarczyło na raz co kilka dni.

i to naprawdę działa
mkw3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 09:51   #720
Kalunia94
Zadomowienie
 
Avatar Kalunia94
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja mam własnie w tym momencie preparat paluszek. Wprawdzie ma on gorzki smak strasznie ohydnie gorzki z nim tez da sie obgryzac paznokcie ale ja sobie tak postnowilam ze jak wsadze tylko palec do buzi z tym oblesnym plynem to od razy ten smak przyomina mi co chce osiagnąc i momentalnie wyciagam
Kalunia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-13 13:00:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.