HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-21, 15:28   #1
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941

HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(


Witam drogie wizazanki ,, to co teraz napisze może już kiedyś było poruszane na tym forum , ale nie znalazłam nic takiego w przegladarce, mianowicie mam zawrót głowy jak wchodze i widzę tyle cwiczen , porad , diet itp..i tutej pojawia sie problem ,,tzn. poprostu nie wiem kogo słuchac co jest lepsze , chodzi mi o takie sprawy ze jedna szkoła głosi nie cwiczyc na czczo!! druga ze nie wolno!! i jeszcze innych pare rzeczy . no i wkoncu przeczytałam ten poscik 3 od dołu http://www.sfd.pl/Efektywne_spalanie...zu-t72227.html chodzi mi o sprawe HIIT kontra aeroby ,,,,,mam pytanie,, czy juz zdrowe odrzywianie nie wystarczy ??? rower, spacery do lasu ??? aby pozbyc sie nadmiernych kilogramów ?? dziewczęta chodzi mi o to ze jak tak czytam to sie załamuje , bo nie wiem co wkoncu jest dobre , mam nadzieje ze nie tylko ja jestem zdezorjentowana ,,mam 31 lat i 10 kl nadwagi i jak narazie nie mam motywacji do przestrzegania tych rzeczy ktore sa tutaj opisywane, przepraszam jesli moim postem komus się naraziłam , ale oczekuje jakichs wskazówek i czy choc troche nie mam racji??????
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 16:07   #2
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

no niestety wydaje mi sie ze samo zdrowe odzywianie sie i spacery do lasu raczej nie wystarcza by pozbyc sie nadmiaru kochanego cialka...w dzisiejszych czasach pelnych stresu, klopotow, zycia w biegu itp zle wplywajacych rzeczy trzeba naprawde sporo zachodu by znalezc czas na utrzymanie zgrabnej sylwetki i zdrowego ciala...za to rower jak najbardziej wskazany...
wiadomo ze przed i po niektorych cwiczeniach wysilkowych nalezy spozywac jakas okreslona grupe pokarmow ktore przyspiesza spalanie tkanki tluszczowej...co nie znaczy ze we wszystkich cwiczeniach tak jest...wydaje mi sie ze jesli juz jesc cos przed treningiem to najlepiej pol godziny wczesniej...istnieje mniejsze prawdopodobienstwo ze nie zwrocimy pokarmu przy intensywnych cwiczeniach...
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 19:40   #3
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Tutaj jest ogromny wątek o HIIT. Prawdę mówiąc też się czasem gubię w tym gąszczu , jedni radzą to drudzy tamto.... co do treningu to wydaje mi się, ze na początek i tak najlepsze byłby aeroby, HIIT jest podobno dobry dla ludzi, którzy są już w pewnym stopniu wytrenowani. Jeśli wycieczki rowerowe przestaną Ci wystarczać możesz się skusić. A co do ćwiczenie na czczo to początkowo tak robiłam ale po dłuższym przyglądaniu się forum doszłam do wniosku, że lepiej będzie zjeść śniadanie. Cwiczenie na głodnego podobno powoduje relatywnie większe straty w mięśniach niż w tłuszczu a tego bym nie chciała
Sama dieta wystarczy - przynajmniej sądząc po doświadczeniach moich koleżanek. Ale ćwiczenia ten proces przyspieszają i modelują ciało. Poza tym pomagają odpokutować drobne grzeszki .
Mam nadzieje, że Cie nie wprowadziłam w bład, jeśli się mylę poprawcie mnie.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 21:45   #4
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

po pierwsze zapraszam do wątku "odchudzanie po 30 i później"

po drugie sama dieta zwalnia przemianę materii, przemiana materii zwalnia również z wiekiem, same aeroby też po jakimś czasie zwalniają przemianę materii, potrzebne jest wiec coś, zeby ją podkręcić czyli ćwiczenia siłowe i/lub HIIT

po trzecie na czczo nie ćwiczymy bo to zwalnia przemianę materii

po czwarte każda aktywnosć jest lepsza niż żadna ale do zgubienia 10 kg potrzeba czegos więcej niż spacerki do lasu (swoją drogą strasznie mi ich brakuje u mnie na wyspie niestety nie ma lasu )
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 10:37   #5
ojps
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 201
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
Witam drogie wizazanki ,, to co teraz napisze może już kiedyś było poruszane na tym forum , ale nie znalazłam nic takiego w przegladarce, mianowicie mam zawrót głowy jak wchodze i widzę tyle cwiczen , porad , diet itp..i tutej pojawia sie problem ,,tzn. poprostu nie wiem kogo słuchac co jest lepsze , chodzi mi o takie sprawy ze jedna szkoła głosi nie cwiczyc na czczo!! druga ze nie wolno!! i jeszcze innych pare rzeczy . no i wkoncu przeczytałam ten poscik 3 od dołu http://www.sfd.pl/Efektywne_spalanie...zu-t72227.html chodzi mi o sprawe HIIT kontra aeroby ,,,,,mam pytanie,, czy juz zdrowe odrzywianie nie wystarczy ??? rower, spacery do lasu ??? aby pozbyc sie nadmiernych kilogramów ?? dziewczęta chodzi mi o to ze jak tak czytam to sie załamuje , bo nie wiem co wkoncu jest dobre , mam nadzieje ze nie tylko ja jestem zdezorjentowana ,,mam 31 lat i 10 kl nadwagi i jak narazie nie mam motywacji do przestrzegania tych rzeczy ktore sa tutaj opisywane, przepraszam jesli moim postem komus się naraziłam , ale oczekuje jakichs wskazówek i czy choc troche nie mam racji??????
Witaj wśród dinozaurów!Też mam 31 lat i 10 kg do zrzucenia (niezły zbieg okoliczności prawda?) jeśli chodzi o dezorientację to nic się nie martw ja to dopiero jestem ogłupiała:nie wiem gdzie szukać, czego szukać, że nie wspomnę o takich określeniach jak HIIT, aeroby i wiele wiele innych.Kochana!Czuję się tak jakbym czytała coś w obcym języku!Na swoje usprawiedliwienie dodam, że nigdy nie miałam problemów z figurą, więc nie obchodziły mnie sporty, diety itp.Pozostaje nam wspierać się wzajemnie, czytać dalej i liczyć na życzliwe rady innych wizażanek.
ojps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 10:44   #6
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

to proszę do 30-tek marsz


http://www.wizaz.pl/forum/showthread...39#post6684539
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 13:00   #7
ojps
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 201
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Byłam u 30-tek i czytałam jakąś paplaninę o ekspresach do kawy i farbach do włosów
ojps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-24, 17:27   #8
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

ojps dobrze wiedziec ze nie tylko ja mam z tym problemy,, oki juz zaraz spadam do 30-tek , dziekuje dziewczęta za odpowiedzi , poprostu tutaj człowiek nie czuje sie osamotnioy w swoich problemach,,ja osobiscie nigdy nie miałam problemów z waga ale po smierci mojego meza przytyłam 7kl , poniewaz objadałam się i zjadałam stresy , wkoncu podniosłam sie na nogi , więc postanowiłam ze zrobie teraz cos dla swojego ciała , jak narazie jem mniej kalorycznie i 30 min aerobow ale bede zwiększała (30 min i jestem skonana) wiec małymi kroczkami do celu , kiedy mi sie to uda , mam nadzieje ze bede mogła podzielic się tym z wami , pozdrawiam serdecznie
ps.czy aeroby mozna codziennie cwiczyć??

Edytowane przez live
Czas edycji: 2008-02-24 o 19:24
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 11:15   #9
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

hm skad teoria ze aeroby zwalniaja przemiane materii?
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 14:04   #10
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
hm skad teoria ze aeroby zwalniaja przemiane materii?


podłaczam się pod pytanie, jestem tez ciekawa tego?
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 18:53   #11
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=HIIT

Kurcze, byłam przekonana, że to wkleiłam! W tym wątku jest m.in. odpowiedź na to pytanie. Jeszcze raz dodam, że według wszystkich speców HIIT jest dobry dla ludzi, którzy mają już jakieś doświadczenie. Ja jeszcze nie próbowałam . Powodzenia!

live - przykro mi
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-26, 00:24   #12
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
hm skad teoria ze aeroby zwalniaja przemiane materii?
Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
podłaczam się pod pytanie, jestem tez ciekawa tego?
Niestety to nie jest tylko teoria
1. Choć początkowo aeroby mogą podnieść troszkę przemianę materii to jednak z czasem, gdy "łapiemy kondycję" organizm przyzwyczaja sie do wysiłku i coraz oszczędniej gospodaruje energią - wtedy przemiana materii zwalnia
2. Aeroby działają silnie katabolicznie na mięśnie więc wraz z utratą masy miesniowej metabolizm zwalnia

poza tym aeroby działają jedynie w momencie ich wykonywania

aby zminimalizować katabolizm trzeba dac organizmowi sygnał, że mięsnie są potrzebne - czyli trening siłowy z odpowiednio dobranymi ciężarami
aby podniesc przemianę materii trzeba zwiększyć powysiłkową konsumpcję tlenu poprzez ćwiczenia siłowe i/lub interwały
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 09:00   #13
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Ale każda aktywność fizyczna: spacer, siłownia, bieganie, pływanie, aerobik itd. sprawia, że spalamy więcej kcal w trakcie jej wykonywania i po ćwiczeniach także [???]
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 11:26   #14
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

hmm niby logiczne to mi sie wydaje
zawsze mi wmawiaja terenerzy silowni ze aeroby po jakims czasie przestaja na nas dzialac tylko nie umial wyjasnic
no tak spalajac tkanke spalamy tez miesnie a to one odpowiedzialne sa za przemiane materii takze
hm bardzo ciekawe
dziekuje za odpowiedz

hm to co typowy aerobik powinien isc do lamusa?
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 11:45   #15
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

aerobik to nie to samo co aeroby

aerobik to nazwa wymyślona prze Jane Fondę, powszechnie teraz używana jako określenie wszelkiego rodzaju fikania przy muzyce

natomiast aeroby to jednostajna aktywnosć fizyczna wykonywana przez dłuższy czas (20-60 minut) przy tętnie mieszącym sie w określonych widełkach, spełniającym warunek wysiłku tlenowego

jeśli ktoś lubi jeździć na rowerze, biegać, ćwiczyć na orbitreku itp. to może to robić, bo na pewno poprawi przez to kondycję i samopoczucie ale trzeba dołożyć do tego ćwiczenia siłowe, żeby zminimalizować katabolizm mięśni (oczywiście nie obędzie sie bez odpowiedniego odżywiania) a to wszystko można robić przecież także interwałowo, nie tylko aerobowo
czyli np
3x trening siłowy
2x interwały
1x aeroby
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 18:13   #16
ojps
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 201
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
aerobik to nie to samo co aeroby

aerobik to nazwa wymyślona prze Jane Fondę, powszechnie teraz używana jako określenie wszelkiego rodzaju fikania przy muzyce

natomiast aeroby to jednostajna aktywnosć fizyczna wykonywana przez dłuższy czas (20-60 minut) przy tętnie mieszącym sie w określonych widełkach, spełniającym warunek wysiłku tlenowego

jeśli ktoś lubi jeździć na rowerze, biegać, ćwiczyć na orbitreku itp. to może to robić, bo na pewno poprawi przez to kondycję i samopoczucie ale trzeba dołożyć do tego ćwiczenia siłowe, żeby zminimalizować katabolizm mięśni (oczywiście nie obędzie sie bez odpowiedniego odżywiania) a to wszystko można robić przecież także interwałowo, nie tylko aerobowo
czyli np
3x trening siłowy
2x interwały
1x aeroby
to jest dawka tygodniowa mam nadzieję?chodzi mi o te ćwiczenia...apropos ćwiczeń, do jakiej kategorii można zaliczyć gimnastykę wykonywaną w domu(taka zbieranina na brzuch, uda, pupę i trochę rozciągania)czy to są aeroby czy siłowe czy może totalny bezsens nie dający efektów?
ojps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 18:32   #17
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

tak to tygodniowo
teoretycznie przyjmuje się ze minimum 5 h tygodniowo wszystkiego ale w praktyce różnie to bywa, ja w tej chwili na pewno robię mniej a tłuszczyk schodzi

jeśli takie ćwiczenia są robione z głową, to można zaliczyć do siłowych
jeśli ktoś wcześniej nie ćwiczył albo ćwiczył bardzo dawno, to na początku wystarczy ciężar własnego ciała
przysiady, wykroki, pompki, pompki odwrotne, spięcia brzucha i mamy praktycznie gotowy trening całego ciała
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 04:28   #18
ojps
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 201
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
tak to tygodniowo
teoretycznie przyjmuje się ze minimum 5 h tygodniowo wszystkiego ale w praktyce różnie to bywa, ja w tej chwili na pewno robię mniej a tłuszczyk schodzi

jeśli takie ćwiczenia są robione z głową, to można zaliczyć do siłowych
jeśli ktoś wcześniej nie ćwiczył albo ćwiczył bardzo dawno, to na początku wystarczy ciężar własnego ciała
przysiady, wykroki, pompki, pompki odwrotne, spięcia brzucha i mamy praktycznie gotowy trening całego ciała
Dziękuję za pocieszenie, bo już myślałam, że tylko ja nie chodzę do żadnego klubu fitnes.Tłuszczyk co prawda jak był tak jest ale za to kondycja chyba trochę lepsza nie miewam już zakwasów, aż tak się nie męczę jak na początku no i zwiększam sukcesywnie ilość ćwiczeń teraz jeszcze dorzucę rower lub bieganie i zobaczymy.
ojps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 09:24   #19
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

ja "siedząc" cały dzień z dwoma maluchami w domu nie mam szans wyrwać się na siłownię, więc ćwiczę w domu
ze sprzętów mam regulowane sztangielki, dużą piłkę i stepper
przy czym piłkę kupiłam bedąc w ciaży, żeby zmniejszyć bóle kręgosłupa a stepper ma stary przytargany z PL

No i ponownie zapraszam do 30-tek ale tak na dłużej, posiedź z nami, pogadaj zobaczysz co robimy, jak ćwiczymy, jak dietujemy. Mimo sporej ilości różnych oftopów przewija się tam masa uzytecznych informacji, zwłaszcza na pierwszych 100 stronach pierwszej czesci
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-29, 06:01   #20
ojps
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 201
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
ja "siedząc" cały dzień z dwoma maluchami w domu nie mam szans wyrwać się na siłownię, więc ćwiczę w domu
ze sprzętów mam regulowane sztangielki, dużą piłkę i stepper
przy czym piłkę kupiłam bedąc w ciaży, żeby zmniejszyć bóle kręgosłupa a stepper ma stary przytargany z PL

No i ponownie zapraszam do 30-tek ale tak na dłużej, posiedź z nami, pogadaj zobaczysz co robimy, jak ćwiczymy, jak dietujemy. Mimo sporej ilości różnych oftopów przewija się tam masa uzytecznych informacji, zwłaszcza na pierwszych 100 stronach pierwszej czesci
Dobrze odwiedzę 30-tki ponowniePo ostatnim razie dała znać o sobie moja niecierpliwa natura-przejrzalam ze dwie str. nie znalazłam nic ciekawego i uciekłam ale sie poprawię.A tak na marginesie to czy bycie na kilku wątkach jednocześnie to jakaś przeszkoda?
ojps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 09:10   #21
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Spokojnie można bywać w kilku wątkach, byleby nie zakładać kilku o tym samym temacie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 14:52   #22
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Witam kochane , mój post napisałam 21 ale cwiczenia wraz z rozsadnym odrzywianiem zaczełam 16 luego dzisiaj stanełam na wadze i waze o 1 kl mniej i nie wiem (za dwa dni bede miała okres) czy to mało czy normalnie??????fakt ze ten 1 kl straciłam naprawde tzn. wazyłam się tez wczoraj o 22 więc nie mam juz kl ale cholerka czy to nie za wolno chociaz nie jestem zniechecona to i tak wydaje mi sie ze to mało.
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 15:02   #23
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Tempo 2-3 kg miesięcznie jest tempem prawidłowym
istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że większość utraconej wagi to tkanka tłuszczowa. Przy większym tempie proporcje się zmieniają na niekorzyść mięśni.

przed okresem organizm najczęściej nabiera wody - zważ się po
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 15:45   #24
ojps
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 201
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Tempo 2-3 kg miesięcznie jest tempem prawidłowym
istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że większość utraconej wagi to tkanka tłuszczowa. Przy większym tempie proporcje się zmieniają na niekorzyść mięśni.

przed okresem organizm najczęściej nabiera wody - zważ się po
No to zalamka!U mnie 22 dzien i 1kg jezeli za 8 dni nie bedzie nic mniej tzn.ze cos jest nie tak(o czym mysle od dawna bo kazda cos zrzuca tylko nie ja)Ktoras z dziewczyn pisala ze na SB zjechala 4kg w 11 dni-ja tez tak
chce
Zwiedzam 30-tki od rana ale chyba nie te czesc ktora powinnam jednak zainteresowalo mnie taki zdanie:"trening codziennie jest bez sensu"Dlaczego?I czy to sie tyczy rowniez takiej"domowej"gimnastyki ?
ojps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 16:03   #25
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Wklejałam Ci na 30 linka do I części http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=104056

mięśnie muszą się zregenerować, musza mieć na to czas, dlatego robi sie przerwy między treningami
dlatego np
pon. siłowy
wt. aeroby
śr. siłowy
czw. HIIT
pt. siłowy
so. aeroby
nied. wolny
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 16:28   #26
ojps
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 201
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Wklejałam Ci na 30 linka do I części http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=104056

mięśnie muszą się zregenerować, musza mieć na to czas, dlatego robi sie przerwy między treningami
dlatego np
pon. siłowy
wt. aeroby
śr. siłowy
czw. HIIT
pt. siłowy
so. aeroby
nied. wolny
Mówiłam Ci już, że Cię kochamWieeeeelkie Dzięęęęęęki.
ojps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 09:35   #27
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Tempo 2-3 kg miesięcznie jest tempem prawidłowym
istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że większość utraconej wagi to tkanka tłuszczowa. Przy większym tempie proporcje się zmieniają na niekorzyść mięśni.

przed okresem organizm najczęściej nabiera wody - zważ się po
No to super ze tak jest tzn. tak jak mowie ja szybkich efektów nie oczekuje radoche sprawia mi to ze czuje sie lzejsza , pozdrawiam serdecznie i dziewczeta dzieki ze jesteście

Ja mam tylko jeszcze jedno pytanko ,,co najpierw pilates czy aeroby , bo od kilku dni cwicze w domku wlasnie w ten sposób tzn. 20 min pilates a poem rower i stepper czy robie dobrze ???? bardzo prosze o odpowiedz.

Edytowane przez pingwin2
Czas edycji: 2008-03-07 o 13:57 Powód: post pod postem
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 10:34   #28
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
Ja mam tylko jeszcze jedno pytanko ,,co najpierw pilates czy aeroby , bo od kilku dni cwicze w domku wlasnie w ten sposób tzn. 20 min pilates a poem rower i stepper czy robie dobrze ???? bardzo prosze o odpowiedz.
Dobrze
a jeszcze lepiej byłoby rozdzielić np. na rano i wieczorem, chociaz jeśli to 20 minut to nie jest to konieczne
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 13:13   #29
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

Dziękuje slicznie rzabciu za odpowiedz pozdrawiam
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 14:39   #30
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: HIIT kontra aeroby ,,,nic juz nie wiem :(

pilates przed cwiczeniami aerobowymi
miesnie rozciagna sie beda lepiej pracowaly na aerobowym
tak jest wg piltesa polecany
dla mnie logiczne wiec zgadzam sie z ta teoria
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.