Kosmetyki naturalne - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-09, 18:50   #3241
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kosmetyki naturalne

dziewczyny, czy znacie jakiś sklep w warszawie, gdzie dostanę naturalne kosmetyki?? chodzi mi głównie o kremy tych nie znanych powszechnie marek i w przystępnych cenach
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 19:50   #3242
gaba_ewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
GG do gaba_ewka
Smile Dot.: Kosmetyki naturalne

Dotąd używałam wielu różnych szamponów do włosów a właściwie takich które akurat były na łazienkowej półce. Od niedawna używam tylko szamponów firmy Joanna - z apteczki Babuni i jestem mega zadowolona ! Włosy błyszczące, miękkie, dobrze się układają po prostu niebo to chyba pierwszy szampon świadomie wybierany -> bez silikonów i chyba jak na razie nie szukam nic innego
gaba_ewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 09:30   #3243
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy znacie jakiś sklep w warszawie, gdzie dostanę naturalne kosmetyki?? chodzi mi głównie o kremy tych nie znanych powszechnie marek i w przystępnych cenach
Trudno znaleźć taki sklep stacjonarny, choć ja staram się sprawdzać, co gdzie można kupić. Ale mogę polecić sklep Skarby Smaku (jeden w centrum na Hożej, a drugi na Zoliborzu przy pętli 15 na Mickiewicza). Mają organix cosmetics, Madarę (zestawy świąteczne tańsze niż przez w sklepie internetowym Lili Natura), balm balm i jeszcze kilka firm.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 12:48   #3244
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Trudno znaleźć taki sklep stacjonarny, choć ja staram się sprawdzać, co gdzie można kupić. Ale mogę polecić sklep Skarby Smaku (jeden w centrum na Hożej, a drugi na Zoliborzu przy pętli 15 na Mickiewicza). Mają organix cosmetics, Madarę (zestawy świąteczne tańsze niż przez w sklepie internetowym Lili Natura), balm balm i jeszcze kilka firm.

dzięki właśnie o te firmy mi chodziło, niebawem się tam wybiorę
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 20:35   #3245
chinanit91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 147
Dot.: Kosmetyki naturalne

Hej polecam wszystkim to mydło
http://www.sklep-probioemy.pl/mydlo-...czne-p-28.html
Mam cerę trądzikową skłonną do zapychania ale wrażliwa. Ogóle wymagającą i wybredną:P Mam wrażenie że to mydełko lepiej nawilża mi cerę niż niektóre kremy I chyba przyspiesza gojenie się wyprysków. Używam też do włosów i po pierwsze radzi sobie z olejkami a po drugie włosy znoszą je lepiej niż szampony. Stanowczo moje super odkrycie i aż przybiegłam się z wami podzielić
chinanit91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 22:59   #3246
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez chinanit91 Pokaż wiadomość
Hej polecam wszystkim to mydło
http://www.sklep-probioemy.pl/mydlo-...czne-p-28.html
Mam cerę trądzikową skłonną do zapychania ale wrażliwa. Ogóle wymagającą i wybredną:P Mam wrażenie że to mydełko lepiej nawilża mi cerę niż niektóre kremy I chyba przyspiesza gojenie się wyprysków. Używam też do włosów i po pierwsze radzi sobie z olejkami a po drugie włosy znoszą je lepiej niż szampony. Stanowczo moje super odkrycie i aż przybiegłam się z wami podzielić
Jak długo stosujesz to mydełko?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 18:00   #3247
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Kosmetyki naturalne

czemu ja tu nie zaglądam? hehe
witajcie maniaczki naturalnej pielegnacji, mam problemowa cere i zycie spowodowało, ze zaczełam interesowac sie ziołami, kosmetyki naturalnymi, czytaniem składów, zywieniem etc itd
jak juz człowiek zacznie w tym siedziec, to leci na inne dziedziny zycia, od makijazu po leki

moje ostatnie odkrycia...... szampon do włosów profarm /ten producent od kremow z olejkiem pichotwym/ chyba zostanie moim kwc do mycia włosów pięknie pachnie, super myje i oczyszcza, włosy sa puszyste i miekkie, od biedy umyłam nim okolice intymne (bo wkurzył mnie zwykły najtanszy preparat i czułam, ze jakis stan zapalny mi sie tam robi... ten szamponik sobie z nim poradził, byłam w szoku) potem zaryzykowałam umyc nim twarz i tu sie tez spisał, bo na codzien myje mydełkiem z olejkiem herbacianym i cera miała juz chyba dosyc tego "mydlanego nalotu" -mydełko z thursday plantation organic tee tree (nowsza wersja, stare opakowanie było nieco wieksze i juz bez napisu organic, skład wiekszy wiec pozbyli sie niepotrzebnych rzeczy, bo nowsze ma mały skład, obie wersje polecam, wczoraj zakupiłam z tej serii co mydełko krem antybakteryjny i po nocy widzę, ze jest wszystko ok, wiec moze pomoze mi na stany zapalne i pory miałam kiedys identyczny krem o podobnym składzie z serii bodajze TIALO malalecula czy jakos tak i tez zuzylam go do konca, słabo nawilzał ale ogolnie był dobry, zobacze jak sie spisze teraz ta druga wersja z thursday plantation, obecnie tez stosuje olejek tym razem... konopny, ktory ladnie uspokaja cere ale jakis spektakularnych efektow na przyszczach nie widze, ale nie szkodzi to fakt
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2011-12-14 o 18:06
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 09:00   #3248
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
czemu ja tu nie zaglądam? hehe
witajcie maniaczki naturalnej pielegnacji, mam problemowa cere i zycie spowodowało, ze zaczełam interesowac sie ziołami, kosmetyki naturalnymi, czytaniem składów, zywieniem etc itd
jak juz człowiek zacznie w tym siedziec, to leci na inne dziedziny zycia, od makijazu po leki

moje ostatnie odkrycia...... szampon do włosów profarm /ten producent od kremow z olejkiem pichotwym/ chyba zostanie moim kwc do mycia włosów pięknie pachnie, super myje i oczyszcza, włosy sa puszyste i miekkie, od biedy umyłam nim okolice intymne (bo wkurzył mnie zwykły najtanszy preparat i czułam, ze jakis stan zapalny mi sie tam robi... ten szamponik sobie z nim poradził, byłam w szoku) potem zaryzykowałam umyc nim twarz i tu sie tez spisał, bo na codzien myje mydełkiem z olejkiem herbacianym i cera miała juz chyba dosyc tego "mydlanego nalotu" -mydełko z thursday plantation organic tee tree (nowsza wersja, stare opakowanie było nieco wieksze i juz bez napisu organic, skład wiekszy wiec pozbyli sie niepotrzebnych rzeczy, bo nowsze ma mały skład, obie wersje polecam, wczoraj zakupiłam z tej serii co mydełko krem antybakteryjny i po nocy widzę, ze jest wszystko ok, wiec moze pomoze mi na stany zapalne i pory miałam kiedys identyczny krem o podobnym składzie z serii bodajze TIALO malalecula czy jakos tak i tez zuzylam go do konca, słabo nawilzał ale ogolnie był dobry, zobacze jak sie spisze teraz ta druga wersja z thursday plantation, obecnie tez stosuje olejek tym razem... konopny, ktory ladnie uspokaja cere ale jakis spektakularnych efektow na przyszczach nie widze, ale nie szkodzi to fakt
Jeśli szampon to ten to jemu bardzo daleko do naturalnego. No chyba, że profarm ma jakieś inne szampony, z naturalnym składem (ja o takowych nie słyszałam).
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 12:38   #3249
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Kosmetyki naturalne

Tak o tego mo chodzi wiem, wiem ma SLS i wcisneli w niego jakies smieci, ale ma sporo wyciagow roslinnych i to sie czuje, bo znakomicie oczyszcza wlosy a dla kogos z tlustymi włosami to mega wazne (mydełka mimo, ze bardziej naturalne to na dluzsza mete moje wlosy nie okceptuja tego "osadu"), moja mama stosuje szampon apteczny Seboradin i wydaje mi sie ze ten z profarmu ma podobne działanie na wlosy, ja osobiescie wczesniej lubowałam sie w Fitomedzie (choc tez nie naturalny zupelnie) ale one sie do profarmu nie umywają w oczyszczaniu i nadawaniu puszystosci.

Racja, ze ktos kto wystrzega sie sls, parabenow itd w szamponach z wzgledu na henne czy inne powody, ten szampon dyskwalifikuje z produktow 100% naturalnych, ale dla mnie -jezeli produkt spisuje sie i ma wiecej plusow niz minusow, lub ich nie ma wcale- mimo ze nie 100% naturalny to trzymam się go. Gdyby nie mial w sobie tylu wyciagow z zioł i byl chociazby w 90% chemia to na pewno bym go nie kupiła. Robię olejowanie, skonczyłam z pseudo henna bo do naturalnej nie mam cierpliwosci, wiec mi ten produkt odpowiada, narazie przynajmniej
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2011-12-15 o 12:43
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 13:14   #3250
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
Tak o tego mo chodzi wiem, wiem ma SLS i wcisneli w niego jakies smieci, ale ma sporo wyciagow roslinnych i to sie czuje, bo znakomicie oczyszcza wlosy a dla kogos z tlustymi włosami to mega wazne (mydełka mimo, ze bardziej naturalne to na dluzsza mete moje wlosy nie okceptuja tego "osadu"), moja mama stosuje szampon apteczny Seboradin i wydaje mi sie ze ten z profarmu ma podobne działanie na wlosy, ja osobiescie wczesniej lubowałam sie w Fitomedzie (choc tez nie naturalny zupelnie) ale one sie do profarmu nie umywają w oczyszczaniu i nadawaniu puszystosci.

Racja, ze ktos kto wystrzega sie sls, parabenow itd w szamponach z wzgledu na henne czy inne powody, ten szampon dyskwalifikuje z produktow 100% naturalnych, ale dla mnie -jezeli produkt spisuje sie i ma wiecej plusow niz minusow, lub ich nie ma wcale- mimo ze nie 100% naturalny to trzymam się go. Gdyby nie mial w sobie tylu wyciagow z zioł i byl chociazby w 90% chemia to na pewno bym go nie kupiła. Robię olejowanie, skonczyłam z pseudo henna bo do naturalnej nie mam cierpliwosci, wiec mi ten produkt odpowiada, narazie przynajmniej
Wiesz ja nie neguje tego, że Ci odpowiada - co kto lubi
ale szampon nie zalicza się do kosmetyków naturalnych, o których jest ten wątek.
A co chciałas powiedzieć w tym zaznaczonym fragmencie? Że nie masz cierpliwości do henny naturalnej i uzywasz tej "oszukanej"?
Ja używam henny naturalnej i faktycznie jest z tym troche roboty, ale efekty jakie uzyskuje dzięki niej są moim zdaniem nie do powtórzenia za pomocą "pseudo henny". Masz takie same wrażenia? Pytam, bo nigdy nie uzywałam tej oszukanej henny a jestem ciekawa czy przestawiłas sie na nią tylko z powodu uciążliwości stosowania naturalnej czy z powodu braku różnicy w stanie włosów w trakcie stosowania produktu naturalnego i nienaturalnego.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-12-15 o 13:46
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 13:52   #3251
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez chinanit91 Pokaż wiadomość
Hej polecam wszystkim to mydło
http://www.sklep-probioemy.pl/mydlo-...czne-p-28.html
Mam cerę trądzikową skłonną do zapychania ale wrażliwa. Ogóle wymagającą i wybredną:P Mam wrażenie że to mydełko lepiej nawilża mi cerę niż niektóre kremy I chyba przyspiesza gojenie się wyprysków. Używam też do włosów i po pierwsze radzi sobie z olejkami a po drugie włosy znoszą je lepiej niż szampony. Stanowczo moje super odkrycie i aż przybiegłam się z wami podzielić
w necie znalazłam taki skład

Składniki (INCI)
Aqua, Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Bretaine, Glycol Cecearate,Glycerin, Cocamide DEA, Lanolin, Sodium Chloride, Citric Acid.
Zawiera :Sugarane Molasses, EM Probiotic, EM-X Ceramic.

mogłabyś proszę sprawdzić czy to się zgadza z tym co jest napisane na butelce...??
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 14:01   #3252
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
w necie znalazłam taki skład

Składniki (INCI)
Aqua, Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Bretaine, Glycol Cecearate,Glycerin, Cocamide DEA, Lanolin, Sodium Chloride, Citric Acid.
Zawiera :Sugarane Molasses, EM Probiotic, EM-X Ceramic.

mogłabyś proszę sprawdzić czy to się zgadza z tym co jest napisane na butelce...??
Też taki sam skład znalazłam w necie.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 14:15   #3253
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ale szampon nie zalicza się od kosmetyków naturalnych, o których jest ten wątek.
No racja, zgadzam sie trzymajac sie wszelkich norm i standardow - naturalny to on nie jest, ale chyba pogadac tutaj o pseudo tez mozna, bo niby gdzie jak nie tu mozna podyskutowac o kosmetykach naturalnych (pal licho czy w 100% naturalne czy mniej) własnie po to aby dowiedziec sie /ja czy ktos inny/ wiecej o takich produktach. Gdybym miala pisac wylacznie o naturalnych to pewnie dyskusja zakonczyłaby sie na olejach, hennie o maseczkach z jajka, otrebow itd itp
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja używam henny naturalnej i faktycznie jest z tym troche roboty, ale efekty jakie uzyskuje dzięki niej są moim zdaniem nie do powtórzenia za pomocą "pseudo henny". Masz takie same wrażenia? Pytam, bo nigdy nie uzywałam tej oszukanej henny a jestem ciekawa czy przestawiłas sie na nią tylko z powodu uciążliwości stosowania naturalnej czy z powodu braku różnicy w stanie włosów w trakcie stosowania produktu naturalnego i nienaturalnego.
A robisz olejowanie? Bo na moich obserwacjach wynika, ze olejowanie wymiata kolor z wlosów, jedynie farby chemicznej sam w sobie nie wypłukuje. Ja dobrych kilka lat temu stosowałam Venite, taka odskocznia po farbach typu Joanna itd. Farbowałam sie nią dosc długo - chyba całe studia. Wiedziałam, ze ona jest pseudo ale trzymałam sie jej. Robiłam nia raz na 3-4 tygodnie, szybko sie spłukiwała. Efakt siano, cienkie wypadajce wlosy - ale na to trzebabyło czasu zeby sie przekonac. Choc nie wiem do konca czy to wina jej tylko, bo wtedy tez duzo schudłam, dieta itd. Odkryłam Delie - kolory bardziej naturalne juz nie takie fioletoworude jak z venity. Była lepsza dla wlosów i skład nieco lzejszy ale nadal chemia. Przez te wszystkie lata moja wiedza i chec wczytywania sie w składy wszystkiego co brałam w rece /jedzenie, kosmetyki, farby/ rosła, wiec chciałam wyprobowac henne prawdziwa. Kupiłam w zielarskim farbe w tubce (nie moge doszukac sie w necie) taka maloznana firma (nie jestem pewna czy to byl eld, chyba nie), w skladzie nie bylo chemi - mimo ze krem - same ziele plus barwniki, bodajze 3-4 rzeczy w składzie. To byla basma. Kolor fajny, wszystko wyszło pieknie... ale po 3-4 myciach nic nie było juz na głowie. Za jakis czas kupiłam basme w proszku i robiłam wedlug rad z neta... namaczanie i trzymanie w ciepłym z dodatkiem cytryny. Wziełam sie za nakładanie... porazka. Wołam mame... ta nie mogła sobie tez poradzic, wiec w koncu spłukałam to co miałam na głowie. Zostałam przy Deli. Potem znow mialam podejscie do proszku. Nakładałam sama i znowu porazka. Pół roku temu odstawiłam Delie i pozbyłam sie henny, pseudo henny z włosow. Odkryłam nagle, ze mam sporo siwych a mam 28 lat Moj kolor naturalny mogłam jeszcze przelknąc, taki wyblakły brąz z domieszka rudej poswiaty, ale nie siwe ktore mam na całej glowie w odstepach jak balejaż. Sztywne białe kłaczki hehe Od roku bodajze robie olejowanie, wpierw na oliwkach tradycyjnych migdał, oliwa, len.. teraz od jakiegos czasu kupuje taką mieszanke olejow z zielarskiego i powiem chyba działa! Olejowanie strasznie wypłukiwało mi delie, wiec naturalna henne tez pewnie wyplycze. Zafarbowalam sie ostatnio chemia z loreala.. cuz, taki kompromis. Częste olejowanie, dbanie o włosy na codzien powinno zniwelowac negatywny wpływ chemi. Dodatkowo nie farbuje juz raz na 3 tyg /delia/ a raz na 2-3 miesiace. Bo teraz drugi raz farbowałam sie lorealem po 2,5 miesiaca odrostow, tak bardzo dobrałam kolor i nie narzekałam na wyglad farby i włosow. Nie zauwazyłam negatywnego wpływu, narazie. Nie wiem co bedzie puzniej. Moze zmienie farbe. Ale zeby cieszyc sie olejowaniem i nie rezygnowac z niego przeszlam na chemiczna farbe, wiem paradoks. Ale skutkuje w pozytywy u mnie. Jak znajde dobra mało niszczaca farbe, ktora bedzie pokrywała siwe i trzymała kolor a tym samym nie bedzie bardzo niszczyła to bede kupowac, ale na dzien dzisiejszy nie widze innego wyjscia.
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 14:32   #3254
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
No racja, zgadzam sie trzymajac sie wszelkich norm i standardow - naturalny to on nie jest, ale chyba pogadac tutaj o pseudo tez mozna, bo niby gdzie jak nie tu mozna podyskutowac o kosmetykach naturalnych (pal licho czy w 100% naturalne czy mniej) własnie po to aby dowiedziec sie /ja czy ktos inny/ wiecej o takich produktach. Gdybym miala pisac wylacznie o naturalnych to pewnie dyskusja zakonczyłaby sie na olejach, hennie o maseczkach z jajka, otrebow itd itp

A robisz olejowanie? Bo na moich obserwacjach wynika, ze olejowanie wymiata kolor z wlosów, jedynie farby chemicznej sam w sobie nie wypłukuje. Ja dobrych kilka lat temu stosowałam Venite, taka odskocznia po farbach typu Joanna itd. Farbowałam sie nią dosc długo - chyba całe studia. Wiedziałam, ze ona jest pseudo ale trzymałam sie jej. Robiłam nia raz na 3-4 tygodnie, szybko sie spłukiwała. Efakt siano, cienkie wypadajce wlosy - ale na to trzebabyło czasu zeby sie przekonac. Choc nie wiem do konca czy to wina jej tylko, bo wtedy tez duzo schudłam, dieta itd. Odkryłam Delie - kolory bardziej naturalne juz nie takie fioletoworude jak z venity. Była lepsza dla wlosów i skład nieco lzejszy ale nadal chemia. Przez te wszystkie lata moja wiedza i chec wczytywania sie w składy wszystkiego co brałam w rece /jedzenie, kosmetyki, farby/ rosła, wiec chciałam wyprobowac henne prawdziwa. Kupiłam w zielarskim farbe w tubce (nie moge doszukac sie w necie) taka maloznana firma (nie jestem pewna czy to byl eld, chyba nie), w skladzie nie bylo chemi - mimo ze krem - same ziele plus barwniki, bodajze 3-4 rzeczy w składzie. To byla basma. Kolor fajny, wszystko wyszło pieknie... ale po 3-4 myciach nic nie było juz na głowie. Za jakis czas kupiłam basme w proszku i robiłam wedlug rad z neta... namaczanie i trzymanie w ciepłym z dodatkiem cytryny. Wziełam sie za nakładanie... porazka. Wołam mame... ta nie mogła sobie tez poradzic, wiec w koncu spłukałam to co miałam na głowie. Zostałam przy Deli. Potem znow mialam podejscie do proszku. Nakładałam sama i znowu porazka. Pół roku temu odstawiłam Delie i pozbyłam sie henny, pseudo henny z włosow. Odkryłam nagle, ze mam sporo siwych a mam 28 lat Moj kolor naturalny mogłam jeszcze przelknąc, taki wyblakły brąz z domieszka rudej poswiaty, ale nie siwe ktore mam na całej glowie w odstepach jak balejaż. Sztywne białe kłaczki hehe Od roku bodajze robie olejowanie, wpierw na oliwkach tradycyjnych migdał, oliwa, len.. teraz od jakiegos czasu kupuje taką mieszanke olejow z zielarskiego i powiem chyba działa! Olejowanie strasznie wypłukiwało mi delie, wiec naturalna henne tez pewnie wyplycze. Zafarbowalam sie ostatnio chemia z loreala.. cuz, taki kompromis. Częste olejowanie, dbanie o włosy na codzien powinno zniwelowac negatywny wpływ chemi. Dodatkowo nie farbuje juz raz na 3 tyg /delia/ a raz na 2-3 miesiace. Bo teraz drugi raz farbowałam sie lorealem po 2,5 miesiaca odrostow, tak bardzo dobrałam kolor i nie narzekałam na wyglad farby i włosow. Nie zauwazyłam negatywnego wpływu, narazie. Nie wiem co bedzie puzniej. Moze zmienie farbe. Ale zeby cieszyc sie olejowaniem i nie rezygnowac z niego przeszlam na chemiczna farbe, wiem paradoks. Ale skutkuje w pozytywy u mnie. Jak znajde dobra mało niszczaca farbe, ktora bedzie pokrywała siwe i trzymała kolor a tym samym nie bedzie bardzo niszczyła to bede kupowac, ale na dzien dzisiejszy nie widze innego wyjscia.
Nawet nie wiesz w jak ogromnym jestes błędzie - są całe dziesiątki, pewnie i setki firm produkujących kosmetyki naturalne. Ogromna ich ilość to kosmetyki certyfikowane. Zresztą świadczyć o tym może wątek o naszych zbiorach naturalnych, który od kwietnia tego roku ma juz III część i na którymprezentujemy nasze zakupy wyłącznie z kategorii kosmetyków naturalnych.
Wiesz, skoro ten wątek to kosmetyki naturalne, to moim zdaniem nie jest wszystko jedno o jakich kosmetykach piszemy - tutaj rozmawiamy o naturalnych własnie.
Czytając to co napisałas mam wrażenie, że tak naprawde nigdy nie używałas prawdziwej, naturalnej henny - bo albo stosowałaś chemiczne albo nie użyłas jej zgodnie z instrukcją. Nie wiem czemu nie mogłas nalozyć naturalnej henny - prawdopodobnie źle ją rozrobiłaś. Ja uzywam henny od ponad 2 lat i nigdy nie miałam problemu z jej nałożeniem, ale trzeba ja doprowadzić do własciwej konsystencji. W swoim doswiadczeniu nie znajduje tez potwierdzenia dla Twojego stwierdzenia, że olejowanie wymywa hennę - uzywałam całej masy olejów i nigdy nic takiego nie miało miejsca. Byc może oleje wypłukują chemie z włosa (ale tego nie wiem), bo jak już napisałam naturalnej henny prawdopodobnie nigdy nie użyłaś, ale to zupełnie odrębna kwestia.
Po hennie włosy sie wzmacniają i są zdrowsze. Owszem, jest delikatny efekt przesuszenia włosa po uzyciu henny, ale po to własnie są oleje zreszta wiele olejów wręcz przedłuża efekt koloryzacji. Kolor zależy od uzytej mieszanki jak i od predyspozycji ipodatności włosa - ja aktualnie farbowałam włosy henna miesiąc temu i jeszcze żaden siwy włos mi nie przeswituje spod henny (myje włosy co 2 dni, za każdym razem dwukrotnie).
w skladzie nie bylo chemi - mimo ze krem - same ziele plus barwniki, bodajze 3-4 rzeczy w składzie - naturalna henna nie zawiera barwników, ona sama w sobie jest barwnikiem.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-12-15 o 14:39
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 14:35   #3255
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Kosmetyki naturalne

Jagoda, ja farbuje Henną Khadi, nakładam oleje, maseczki i nic mi nie schodzi. Kładę następną hennę tylko dlatego, że widać odrosty. Wydaje mi się, że nie używałaś prawdziwej henny. Po za tym farba w paście nie może być prawdziwą henną nawet jeśli się tak nazywa.

Anula, wyprzedziłaś mnie
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com

Edytowane przez zai
Czas edycji: 2011-12-15 o 14:37
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 14:41   #3256
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Jagoda, ja farbuje Henną Khadi, nakładam oleje, maseczki i nic mi nie schodzi. Kładę następną hennę tylko dlatego, że widać odrosty. Wydaje mi się, że nie używałaś prawdziwej henny. Po za tym farba w paście nie może być prawdziwą henną nawet jeśli się tak nazywa.

Anula, wyprzedziłaś mnie
Po prostu my obie to samo myslimy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 14:47   #3257
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Kosmetyki naturalne

Anula moze kiedys dojrzeje do tej mysli i przekonam sie na plus o hennie, moze brak mi w tym kolezanek rownie zakreconych jak ja i eksperymentujacych z eko- naturo- minerało- itd produktami.
Dobrze, dobrze niech Ci bedzie choc ja nadal bym sie wspierala czy ten szampon mozna nazwac typowo drogeryjny hehehe Ale racja szampon naturalny nie jest, ziołowy tak.. ale ile w nim zioł a chemicznych dodatkow to juz inna sprawa.
Co do henny, moze bym przepłaciła i dala sie nabrać, ale gdyby istniał naturalny preparat na bazie proszku z henny i z głowy spadłoby mi przygotowywanie i nakłądanie papki - to zpłaciłabym nawet 2-3 krotnie wecej niz za sam poroszek. A tak.. brak mi oczu z tyłu głowy i dodatkowych rąk do nakładania proszku

Anula i Zai a co siwymi?
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 14:54   #3258
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
Anula moze kiedys dojrzeje do tej mysli i przekonam sie na plus o hennie, moze brak mi w tym kolezanek rownie zakreconych jak ja i eksperymentujacych z eko- naturo- minerało- itd produktami.
Dobrze, dobrze niech Ci bedzie choc ja nadal bym sie wspierala czy ten szampon mozna nazwac typowo drogeryjny hehehe Ale racja szampon naturalny nie jest, ziołowy tak.. ale ile w nim zioł a chemicznych dodatkow to juz inna sprawa.
Co do henny, moze bym przepłaciła i dala sie nabrać, ale gdyby istniał naturalny preparat na bazie proszku z henny i z głowy spadłoby mi przygotowywanie i nakłądanie papki - to zpłaciłabym nawet 2-3 krotnie wecej niz za sam poroszek. A tak.. brak mi oczu z tyłu głowy i dodatkowych rąk do nakładania proszku

Anula i Zai a co siwymi?
Warto dojrzeć
Z henną kwestia wprawy - wiele dziewczyn kładzie samodzielnie.
Siwe u mnie sie chowaja - sa oczywiście jasniejsze, ale nie siwe
Skoro chcesz sie nawrócic na naturalna pielęgnacje to zapraszamy tu,tu i tu.
Po dojściu do III części wątku będziesz w pełni nawrócona! Lektura długa, ale pouczająca i przyjemna. I napewno nie brak tam zakręconych ekomaniaczek
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 15:33   #3259
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
.
Co do henny, moze bym przepłaciła i dala sie nabrać, ale gdyby istniał naturalny preparat na bazie proszku z henny i z głowy spadłoby mi przygotowywanie i nakłądanie papki - to zpłaciłabym nawet 2-3 krotnie wecej niz za sam poroszek. A tak.. brak mi oczu z tyłu głowy i dodatkowych rąk do nakładania proszku

Anula i Zai a co siwymi?
Nakładam sama henne na wcale niekrótkie włosy.Oczu z tyłu głowy też nie mamDa się

Siwe kryje znakomicie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 22:11   #3260
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Też taki sam skład znalazłam w necie.
czyli szału nie ma.... :/
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 23:06   #3261
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
Anula moze kiedys dojrzeje do tej mysli i przekonam sie na plus o hennie, moze brak mi w tym kolezanek rownie zakreconych jak ja i eksperymentujacych z eko- naturo- minerało- itd produktami.
Dobrze, dobrze niech Ci bedzie choc ja nadal bym sie wspierala czy ten szampon mozna nazwac typowo drogeryjny hehehe Ale racja szampon naturalny nie jest, ziołowy tak.. ale ile w nim zioł a chemicznych dodatkow to juz inna sprawa.
Co do henny, moze bym przepłaciła i dala sie nabrać, ale gdyby istniał naturalny preparat na bazie proszku z henny i z głowy spadłoby mi przygotowywanie i nakłądanie papki - to zpłaciłabym nawet 2-3 krotnie wecej niz za sam poroszek. A tak.. brak mi oczu z tyłu głowy i dodatkowych rąk do nakładania proszku

Anula i Zai a co siwymi?
z firmy LOGONA sa henny w takiej pascie/kremie - fajne sa
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 11:14   #3262
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tutaj na stronie 9 masz ładnie rozrysowaną produkcje
Jak każdy detergent, łacznie z uważanym za naturalne mydłem oraz supernaturalne i superłagodne poliglukozydy, jest syntetyczna. Jak wiekszość detergentów, jest produkowana ze składników pochodzenie naturalnego (kwasów tłuszczowych) oraz syntetycznych (NaOH, jakieś ropopochodne) . Nawet w przypadku poliglukozydów, produkowanych ze skrobi kukurydzianej, kwasów tłuszczowych, gliceryny itp to gdzieś po drodze są używane syntetyczne składniki.
Dlatego nei da sie powiedzić o bardziej skomplikowanych surowcach, że są w 100% naturalne lub nie naturalne, albo raczej pochodzenie naturalnego lub nie.
Cognis wprowadził taki przewodnik (Tu i tu), który lepiej oddaje tą "stopniowość" niz czarno-białe deklaracje poroducentów kosmetyków.[COLOR="Silver"]
Dzięki, Hey. Przejrzałam to (nie wiem z jakim efektem, chemik ze mnie żaden ).

Zastanawia mnie sprawa zanieczyszczeń produkcyjnych (pozostałości w produkcie substancji pomocniczych, mogących powodować kontaktowe zapalenie skóry, podrażnienie oczu, reakcje alergiczne ). Nie znalazłam nic na Wizażu. Wszyscy na forum tak nagle uwierzyli w standardy jakości i normy produkcyjne?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 22:27   #3263
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Nakładam sama henne na wcale niekrótkie włosy.Oczu z tyłu głowy też nie mamDa się
Siwe kryje znakomicie
Moze za bardzo panikuje, a moze henna z sklepu zielarskiego nie rowna sie jakosci i sypkosci tej np. z helfy. Mnie zastanawia tez jedna rzecz.... czy taka henna nie zapycha wam dziury i rury w wannie/pod prysznicem?? Bo tak czy siak to sypkie zielsko... bez obrazy dla zioła hehe i jeszcze jedno pytanko: nie boicie sie wyjsc na deszcz tak pofarbowanymi włosami? Wiem powinnam, pytac na watku o hennie, ale tu tak miło
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
z firmy LOGONA sa henny w takiej pascie/kremie - fajne sa
Hm, zerknełam z ciekawosci, ale skład to chyba nieco przesadzony... np. Aqua (Water), Alcohol denat.*, Coco Glucoside, Glycerin, Montmorillonite, Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Erythrulose, Sorbitol, Xanthan Gum, Maltodextrin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Algin, Sodium Citrate, Citric Acid, Parfum (Essential Oil), Linalool, Limonene, Eugenol ........... i cena tez dosyc wysoka

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Warto dojrzeć
Z henną kwestia wprawy - wiele dziewczyn kładzie samodzielnie.
Siwe u mnie sie chowaja - sa oczywiście jasniejsze, ale nie siwe
Skoro chcesz sie nawrócic na naturalna pielęgnacje to zapraszamy tu,tu i tu.
Po dojściu do III części wątku będziesz w pełni nawrócona! Lektura długa, ale pouczająca i przyjemna. I napewno nie brak tam zakręconych ekomaniaczek
Anulka, chetnie poczytam i zjawie sie tam Ale juz pod innym nickiem bo musze zlikwidowac ten z ktorego pisze. Sic!
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 23:02   #3264
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
Hm, zerknełam z ciekawosci, ale skład to chyba nieco przesadzony... np. Aqua (Water), Alcohol denat.*, Coco Glucoside, Glycerin, Montmorillonite, Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Erythrulose, Sorbitol, Xanthan Gum, Maltodextrin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Algin, Sodium Citrate, Citric Acid, Parfum (Essential Oil), Linalool, Limonene, Eugenol ........... i cena tez dosyc wysoka
cena powiedzmy 2-3 razy wyzsza od henny w proszku, wiec sprosta twoim oczekiwaniom jesli chodzi o sklad, to jest w kazdym kolorze inny. ale w zadnym nie widze niczego zlego
co do twoich pytan - mi henna nie zapycha odplywu. i jeszcze mi wlosy farby nie puscily na deszczu ale trzeba oczywiscie dobrze splukac i potem dobrze wlosy nawilzyc jakas maska. zeby sie tak wygladzily, podomykaly
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 23:25   #3265
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Kosmetyki naturalne

no tak, ale brałam pod uwage cene proszku jaki kupowałam czyli jakies 5-7 zeta i od tej kwoty 2/3 krotnie wieksza hehe gora 30-35zł bym zapłaciła, gdyby cena naprawde byla tego warta, nie mowie nie, tu tez chodzi o czestotliwosc, jestem w stanie zapłacic wiecej za farbe przy farbowaniu co 2 miesiace a co innego gdy co 3-4 tygodnie a Ty osobiscie nia robiłas, jakie efekty?
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 09:05   #3266
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
Moze za bardzo panikuje, a moze henna z sklepu zielarskiego nie rowna sie jakosci i sypkosci tej np. z helfy. Mnie zastanawia tez jedna rzecz.... czy taka henna nie zapycha wam dziury i rury w wannie/pod prysznicem?? Bo tak czy siak to sypkie zielsko... bez obrazy dla zioła hehe i jeszcze jedno pytanko: nie boicie sie wyjsc na deszcz tak pofarbowanymi włosami? !
EeeeDlaczego mam się niby bać wyjścia na deszcz z włosami zafarbowanymi henną?

Mi się nic nie zapycha i również nie rozumiem dlaczego miałoby się zapchać?Przecież henna to nie kupa gnojuJak zmywam farbe z włosów to leci tylko zielona woda i nic więcej

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
no tak, ale brałam pod uwage cene proszku jaki kupowałam czyli jakies 5-7 zeta i od tej kwoty 2/3 krotnie wieksza hehe gora 30-35zł bym zapłaciła, gdyby cena naprawde byla tego warta, nie mowie nie, tu tez chodzi o czestotliwosc, jestem w stanie zapłacic wiecej za farbe przy farbowaniu co 2 miesiace a co innego gdy co 3-4 tygodnie a Ty osobiscie nia robiłas, jakie efekty?
Henna khadi kosztuje 26zł.Mi jedno opakowanie wystarcza na 2 razy.Czyli 13zł jedno farbowanie.U fryzjera wywalałam ok.120zł,więc wybór oczywisty plus jeszcze odżywienie,a nie niszczenie włosów
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 09:42   #3267
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
Moze za bardzo panikuje, a moze henna z sklepu zielarskiego nie rowna sie jakosci i sypkosci tej np. z helfy. Mnie zastanawia tez jedna rzecz.... czy taka henna nie zapycha wam dziury i rury w wannie/pod prysznicem?? Bo tak czy siak to sypkie zielsko... bez obrazy dla zioła hehe i jeszcze jedno pytanko: nie boicie sie wyjsc na deszcz tak pofarbowanymi włosami? Wiem powinnam, pytac na watku o hennie, ale tu tak miło
Hm, zerknełam z ciekawosci, ale skład to chyba nieco przesadzony... np. Aqua (Water), Alcohol denat.*, Coco Glucoside, Glycerin, Montmorillonite, Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Erythrulose, Sorbitol, Xanthan Gum, Maltodextrin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Algin, Sodium Citrate, Citric Acid, Parfum (Essential Oil), Linalool, Limonene, Eugenol ........... i cena tez dosyc wysoka


Anulka, chetnie poczytam i zjawie sie tam Ale juz pod innym nickiem bo musze zlikwidowac ten z ktorego pisze. Sic!
Nie mam pojecia skąd bierzesz takie omysły jak zapychanie odpłuwy henna albo spływanie jej z włosów na deszczu........... Nie potrafie sie nawet do tego odnieść
A jak farbowałas chemią to tez sie bałas wychodzic na deszcz?
Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
no tak, ale brałam pod uwage cene proszku jaki kupowałam czyli jakies 5-7 zeta i od tej kwoty 2/3 krotnie wieksza hehe gora 30-35zł bym zapłaciła, gdyby cena naprawde byla tego warta, nie mowie nie, tu tez chodzi o czestotliwosc, jestem w stanie zapłacic wiecej za farbe przy farbowaniu co 2 miesiace a co innego gdy co 3-4 tygodnie a Ty osobiscie nia robiłas, jakie efekty?
Skoro do tej pory farbowałas proszkiem to i henne w proszku chyba powinnas umiec uzyć.
Nie musisz kupowac naturalnych farb w proszku, skoro są dla Ciebie za drogie. Spróbuj z proszkowanymi właśnie.. Są w różnych kolorach i różne sa sposoby ich przygotowywania - np. henny w kolorach brązowych miesza sie tylko z woda o konkretnej temperaturze i od razu nakłada.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 11:38   #3268
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
no tak, ale brałam pod uwage cene proszku jaki kupowałam czyli jakies 5-7 zeta i od tej kwoty 2/3 krotnie wieksza hehe gora 30-35zł bym zapłaciła, gdyby cena naprawde byla tego warta, nie mowie nie, tu tez chodzi o czestotliwosc, jestem w stanie zapłacic wiecej za farbe przy farbowaniu co 2 miesiace a co innego gdy co 3-4 tygodnie a Ty osobiscie nia robiłas, jakie efekty?
probowalam ten krem. jak sie nie ma ochoty mieszac, to fajna sprawa. i papka jest bardziej kremowa, wiec sie latwiej ja naklada. a efekt mi sie podobal, tylko ze ja nie zmienialam diametralnie koloru - po prostu "ozywialam" moje rudosci. trudno mi zatem powiedziec, jak z kryciem i trwaloscia.
juz sama nie wiem, czy ty chcesz wziac sie za henne, czy po prostu szukasz usprawiedliwienia na to, ze nie chcesz jej stosowac jesli to drugie, to moze sprobuj na innym watku, gdzie dziewczyny stosuja nienaturalne farby...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 16:25   #3269
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Kosmetyki naturalne

hm, wiecie co.... wydaje mi sie, ze moje pytania biorą sia na podstawie jakis stereotypow które sie człowiek naslucha czy naczyta na roznych forach, plus brak własnych doswiadczen (bo fakt faktem moje z henna prawdziwa mizerne sa) i brak wiedzy rzetelnej od innych uzytkownikow, ktorzy siedza wtym latami, jak juz mowiłam w moim otoczeniu naturomaniaczek nie ma, a w necie... albo ludzie zbywaja twoje pytania, albo czlowiek czyta sprzeczne informacje, bo kazdy pisze co innego, albo naczyta sie głupich pytan i sam je powiela

jasne, ze chcialabym farbowac henna to rzecz oczywista, ale wiecie.. czlowiek nie wierzy puki sam na oczy nie przejzy i sie do tego przekona, jestem na etapie zapoznania sie z sklepami w sieci, bo widze ze u mnie w zielarskich czy z naturalnymi kosmetykami - prawdziwej czy raczej dobrej* henny jak khadi itd nie ma, na razie skupiam sie na uleczeniu cery i to moj priorytet, na farbowanie tez przyjdzie pora, na razie mam chemie na głowie i brak odrostow, za miesiac bede sie martwic, teraz głowie sie nad minerałami i jak sie z tym uporam zaczne glowic sie nad zakupem henny

czy henne moge spokojnie klasc na wlosy od farby chemicznej? pewnie odrosty beda nieco inne i wlosy od wczesniejszej farby tez pewnie inaczej chwycą? i skad warto zamawiac henne, wiem ze helfy sa popularne, sa jeszcze jakies sklepy?

Cloche, Anula_ga, Anakazar, Zai dzieki za wyrozumiałosc i przepraszam za moja upierdliwosc, sciskam Was

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Jak zmywam farbe z włosów to leci tylko zielona woda i nic więcej

Henna khadi kosztuje 26zł.Mi jedno opakowanie wystarcza na 2 razy.Czyli 13zł jedno farbowanie.U fryzjera wywalałam ok.120zł,więc wybór oczywisty plus jeszcze odżywienie,a nie niszczenie włosów
Hm, a to ciekawe... zielona woda? A farbujesz henna w proszku, dobrze rozumiem? Tym Khadi za 26zeta? Moze ja mialam jakas stare henna bo to byl proszek i mimo, ze stal długo to byly to jakies wióry mokre a nie nic o konsystencji jogurtu.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Skoro do tej pory farbowałas proszkiem to i henne w proszku chyba powinnas umiec uzyć.
Nie musisz kupowac naturalnych farb w proszku, skoro są dla Ciebie za drogie. Spróbuj z proszkowanymi właśnie.. Są w różnych kolorach i różne sa sposoby ich przygotowywania - np. henny w kolorach brązowych miesza sie tylko z woda o konkretnej temperaturze i od razu nakłada.
No wlasnie chodzi o to, ze te 2 krotne farbowania nie były udane, bo nie mogłam poradzic sobie z aplikacją henny wiec to nie było zadne doswiadczenie z henna, bo to była lipa w moim wykonaniu. A wtedy wlasnie robilam proszkami z zielarskiego 2x plus 1x w tubce basma (henna plus barwniki, zero innej chemii, pal licho te sztuczne barwniki, ale oprocz nich nic wiecej tam nie było) - ale ona sie zmyla po 3 myciach, dlatego tkwiłam w przekonaniu ze tak samo zmyje sie ta proszkowa i sie uprzedziłam do niej. A tak to farbowalam Delia - czyli pseudohenna.
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2011-12-17 o 16:31
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 16:40   #3270
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
Hm, a to ciekawe... zielona woda? A farbujesz henna w proszku, dobrze rozumiem? Tym Khadi za 26zeta? Moze ja mialam jakas stare henna bo to byl proszek i mimo, ze stal długo to byly to jakies wióry mokre a nie nic o konsystencji jogurtu.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------



.
Kup sobie henne khadi-to najlepsza henna według nas.Ja ją kupuje na hefy,jest w wielu innych sklepach-wpisz sobie w gogleJest też ona również na allegro.
Henna po rozrobieniu z wodą jest zielona,ciemna zgniła zielenina.Śmierdzi.Przy spłukiwaniu leci zielona woda

Musisz próbować z tym rozrobieniem,pewnie za pierwszym razem nie wyjdzie Ci konsystancja jogurtu.Ja swoją pierwszą henne zrobiłam za gęstą i słabo wymieszałam,bo miała grudki.Teraz jest już lepiej,bo człowiek uczy się na błędach i wychodzi mi jogurcikJeśli sama się boisz,że nie podołasz nakładaniu henny to poproś kogoś do pomocy.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.