Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-27, 11:09   #2851
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Skłaniałabym się ku Czystej Zimie
Z pasującym pomarańczowym?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 11:15   #2852
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Z pasującym pomarańczowym?
Może Ci wyślę na priv jakieś zdjęcie bez makijażu w jakimś bardziej naturalnym świetle i z widocznym kolorem włosów? Mogę też jakieś kolory sobie przyłożyć żebyś mogła ocenić, jak to się z twarzą komponuje
__________________
Blog: http://addictedtomakeup1.blogspot.co.uk/
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 11:19   #2853
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Sprawdziłam sobie z taką kremową chustką i z śnieżnobiałą bluzką i jednak przy tym porównaniu moja cera lepiej wypada ze śnieżnobiałą. Z kolei co do innych kolorów to takie kolory jasnopastelowe, rozbielone wyglądają na mnie źle, u mnie nie musi być ciemny kolor, tylko żeby to był wyraźny kolor - widoczny. Np. kolor w tej emotce też mi pasuje i wyglądam w nim dobrze. Nie mierzyłam nic takiego, nie wiem, czy to ma znaczenie, ale nie wyobrażam sobie siebie w kolorach typu musztarda, czy oliwka, także w żółtym (ale to chyba tylko moje założenie, że nie lubię tych kolorów, więc się nie liczy).
Oglądałam ten filmik, widzę to, co ten koleś pokazuje na tych kobietach, ale ja nie mam w domu takich chust i chyba nie potrafię tego zrobić.
Posłużyłam się różami na policzki, jakie mam, żeby coś ocenić i tak: najbardziej mi chyba pasuje Fleur Power z MAC i Rosy Outlook oraz Dainty, Well Dressed trochę mniej, chociaż nie wyglądam w nim źle. Nie wiem, czy to jest w jakiś sposób pomocne.
Co do pomadek to też mi trudno ocenić, bo nie mam porównania, gdyż nie mam ani jednej czerwonej, ale kiedyś miałam czerwoną chłodną i taką dość ciemną i dobrze w niej wyglądałam.
Nie wiem, czy nie marnuję tu Waszego czasu, skoro nie widzę dokładnie tego, co powinnam zobaczyć...

Sprawdziłam też sobie paletę kolorów do czystej wiosny i mam sweter w takim kolorze, jak jest w drugim dolnym rzędzie 5 od lewej (zaraz obok niebieskiego) i w nim też dobrze wyglądam.
A sprobuj może porównać śnieżną biel ze złamaną bielą, jakąś szarawą. Popatrzyłam na Twoim blogu na posty o Chatterbox i o Lovelorn i wg mnie masz bardzo chłodny odcień skóry, co może z kolei pchnąć w kierunku jakiejś zimy lub chłodnego lata. Tylko ten pomarańczowy to dla mnie ni w pięć ni w 10, sugerowałby ewentualnie jasne lato

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Może Ci wyślę na priv jakieś zdjęcie bez makijażu w jakimś bardziej naturalnym świetle i z widocznym kolorem włosów? Mogę też jakieś kolory sobie przyłożyć żebyś mogła ocenić, jak to się z twarzą komponuje
Możesz wysłać możesz też do Wampierz, ona ma tu najlepszy umysł i zmysł
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 11:49   #2854
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A sprobuj może porównać śnieżną biel ze złamaną bielą, jakąś szarawą. Popatrzyłam na Twoim blogu na posty o Chatterbox i o Lovelorn i wg mnie masz bardzo chłodny odcień skóry, co może z kolei pchnąć w kierunku jakiejś zimy lub chłodnego lata. Tylko ten pomarańczowy to dla mnie ni w pięć ni w 10, sugerowałby ewentualnie jasne lato

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------



Możesz wysłać możesz też do Wampierz, ona ma tu najlepszy umysł i zmysł
Nie mogę wysłać wiadomości na priv, bo zdjęcia muszą mieć adres url, a ja mam swoje z kompa, także pokażę tutaj:
1. Z pomadką Lovelorn
2. Pomadka Lustering
3. Pomadka Viva Glam Miley
Zdjęcia starałam się robić w jak najbardziej naturalnym świetle, bez żadnych udziwnień aparatowych, ale też nie blisko okna.
Aha, wspominałam już, że jak się przypatrzę to moja skóra ma żółtawy odcień, pasują mi delikatnie żółte podkłady bardziej niż delikatnie chłodne, czyli jednak więcej żółtego jest w mojej skórze pigmentu niż różowego, ale wciąż całość na bardzo niskim poziomie, na przykład podkład Vitalumiere Aqua 10 z Chanela jest dla mnie trochę za ciemny i za żółty, tak samo NC15 z MAC w Sudio Fix, z kolei NW13 ma odpowiednią jasność, ale jest trochę za różowy, nie jakoś mocno, ale jednak.
P.S. Teraz zobaczyłam, jak niestarannie mam nałożone te pomadki na zdjęciach, ale to tak na szybko, więc nie zwracajcie uwagi, to przecież miały być tylko zdjęcia poglądowe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC08946.jpg (53,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC08948.jpg (59,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC08952.jpg (77,6 KB, 15 załadowań)
__________________
Blog: http://addictedtomakeup1.blogspot.co.uk/

Edytowane przez Magic chocolate cookie
Czas edycji: 2015-05-27 o 11:54
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 12:52   #2855
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Z pasującym pomarańczowym?
Dlaczego nie? Są różne pomarańczowe, a intensywnej o wiele łatwiej znaleźć pasujący niż chłodnej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 15:56   #2856
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak, ostry pomarańczowy nie równa się ciepły pomarańczowy, choć pewnie autorka miała na myśli ciepły, kto wie, kto wie... Z tym że bardziej uwierzę w BW z pasującym pomarańczem niż BS z pasującą głeboką czernią i śnieżną bielą nawet BW nie będzie wyglądać idealnie w takiej czerni, nie mówiąc już o BS... Earth, pamiętasz artykuł o tym, że czerń gasi typy Czyste i wszystkie Wiosny? Tzn. nie tyle gasi, co sprawia, że osoba wydaje się mroczna, bo Wiosny i BW to typy przejrzyste, "jasne", czyste.

Magic, jeśli to zdjęcie ma dobre kolory, to twoja cera wygląda podobnie do mojej, też nie widać na pierwszy rzut oka, czy jest ciepła, ale potem można dostrzec żółty odcień (u mnie taki brzoskwiniowo-żółty), lekki rumieniec (różowy, nie czerwony), no i RUDE piegi. BW może miec rude piegi.

Z okazji podejrzewania mnie o zahaczanie o WS kupiłam sobie brązowe okulary przeciwsłoneczne. Takie błyszczące
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 16:41   #2857
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Blair Audrey Pokaż wiadomość
Dzięki Pewnie masz rację, ciężko było mi zauważyć jak moja skóra reagowała na dany kolor
Co do brudnego różu, chodzi mi konkretnie o ten odcień

Chłodne lato jest chyba zbyt pastelowe dla mnie, a tak naprawdę niewiele pasteli mi pasuje... Jesienie natomiast są za ciepłe i zbyt zgaszone, i wszystkie zawierają łososie i beże, które wyglądają na mnie strasznie. Mimo wszystko najlepsze są intensywne kolory i chłodne, tylko kilka barw ciepłych czy zgaszonych jest ok.
Przyznam, że układając ten pseudokolaż, najwięcej brałam z palet zim (zwłaszcza z bright winter), później z bright spring i light spring, kilka z jesieni i nielicznie z lat.
Może ktoś coś z moich zeznań wywnioskuje?
Ja bym spróbowała palet w przedziale od ciemnej jesieni do prawdziwej zimy... Bo oko masz jak ciemna jesień, z typowym wzorkiem, ale podobne często się zdarza również o ciemnej zimy. A podobno ciemne zimy często chcą być intensywnymi, więc pożyczają dużo z ich palet
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-27, 17:31   #2858
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Dlaczego nie? Są różne pomarańczowe, a intensywnej o wiele łatwiej znaleźć pasujący niż chłodnej.
Nie wiem, dla mnie pomarańczowy to pomarańczowy, wyglądam w nim jak żółta i chora rudy OK, bursztynowy OK, koralowy może przejdzie, ale pomarańczowy - nawet Megan Fox w makijażu się w nim pogubiła
http://i725.photobucket.com/albums/w...s/untitled.jpg
http://cdn.yournextshoes.com/wp-cont...-Sexy-Face.jpg
Może są jakieś cieplejsze BW, które dają radę z pomarańczem, nie wiem
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 17:57   #2859
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ona ma na sobie tyle samoopalacza, że nie wiem, jak odebrać to zdjęcie (Megan Fox)

Podobno BS, czarny makijaż jej nie pasuje
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 18:01   #2860
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jakby jej nie opalili to by się odcinała z ta chłodna karnacją. I tak ciało ma zażółcone
http://static.celebuzz.com/uploads/l...55326389-3.jpg
a tu w jakimś lekko zgaszonym koralu? ciepły i zgaszony kolor, oj
pewnie, że ona z tą figura może nosić co chce, ale ewidentnie może wyglądać lepiej
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 21:25   #2861
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Tak, ostry pomarańczowy nie równa się ciepły pomarańczowy, choć pewnie autorka miała na myśli ciepły, kto wie, kto wie... Z tym że bardziej uwierzę w BW z pasującym pomarańczem niż BS z pasującą głeboką czernią i śnieżną bielą nawet BW nie będzie wyglądać idealnie w takiej czerni, nie mówiąc już o BS... Earth, pamiętasz artykuł o tym, że czerń gasi typy Czyste i wszystkie Wiosny? Tzn. nie tyle gasi, co sprawia, że osoba wydaje się mroczna, bo Wiosny i BW to typy przejrzyste, "jasne", czyste.

Magic, jeśli to zdjęcie ma dobre kolory, to twoja cera wygląda podobnie do mojej, też nie widać na pierwszy rzut oka, czy jest ciepła, ale potem można dostrzec żółty odcień (u mnie taki brzoskwiniowo-żółty), lekki rumieniec (różowy, nie czerwony), no i RUDE piegi. BW może miec rude piegi.

Z okazji podejrzewania mnie o zahaczanie o WS kupiłam sobie brązowe okulary przeciwsłoneczne. Takie błyszczące
To teraz już całkowicie nie wiem, jakim typem mogę być? jaki najbardziej typ do mnie pasuje?
__________________
Blog: http://addictedtomakeup1.blogspot.co.uk/
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 07:58   #2862
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Ja bym spróbowała palet w przedziale od ciemnej jesieni do prawdziwej zimy... Bo oko masz jak ciemna jesień, z typowym wzorkiem, ale podobne często się zdarza również o ciemnej zimy. A podobno ciemne zimy często chcą być intensywnymi, więc pożyczają dużo z ich palet
Nie radzę zgadywać po oku, wiele typów ma podobne oczy.

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nie wiem, dla mnie pomarańczowy to pomarańczowy, wyglądam w nim jak żółta i chora rudy OK, bursztynowy OK, koralowy może przejdzie, ale pomarańczowy - nawet Megan Fox w makijażu się w nim pogubiła
http://i725.photobucket.com/albums/w...s/untitled.jpg
http://cdn.yournextshoes.com/wp-cont...-Sexy-Face.jpg
Może są jakieś cieplejsze BW, które dają radę z pomarańczem, nie wiem
To pierwsze to zły kolor, chyba jesienny bardziej.
Na drugim zdjęciu pomarańczowy rokujący, ale trudno powiedzieć z Megan Fox, nawet nie wiemy czy ona na pewno jest BW, a z tą ilością samoopalacza i makijażu to efekt i tak przekłamany.

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Tak, ostry pomarańczowy nie równa się ciepły pomarańczowy, choć pewnie autorka miała na myśli ciepły, kto wie, kto wie... Z tym że bardziej uwierzę w BW z pasującym pomarańczem niż BS z pasującą głeboką czernią i śnieżną bielą nawet BW nie będzie wyglądać idealnie w takiej czerni, nie mówiąc już o BS... Earth, pamiętasz artykuł o tym, że czerń gasi typy Czyste i wszystkie Wiosny? Tzn. nie tyle gasi, co sprawia, że osoba wydaje się mroczna, bo Wiosny i BW to typy przejrzyste, "jasne", czyste.

Magic, jeśli to zdjęcie ma dobre kolory, to twoja cera wygląda podobnie do mojej, też nie widać na pierwszy rzut oka, czy jest ciepła, ale potem można dostrzec żółty odcień (u mnie taki brzoskwiniowo-żółty), lekki rumieniec (różowy, nie czerwony), no i RUDE piegi. BW może miec rude piegi.

Z okazji podejrzewania mnie o zahaczanie o WS kupiłam sobie brązowe okulary przeciwsłoneczne. Takie błyszczące
Bez przesady z tą czernią u BW, każda zima wygląda dobrze w czerni i bieli, a to, jakie dokładnie się ma "kolory mocy" to już kwestia indywidualna. Z tego, co widziałam w grupie BW, część osób mówi, ze bardzo mocna czerń raczej nie, ale trudno powiedzieć, czy to kwestia kontrastu, waloru czy gustu. Głównie starsze BW o jasnej urodzie nie chcą nosić czerni.

Natomiast BS faktycznie nie bardzo w tej czerni i bieli, ale raczej gorzej w czystej bieli, o niebo lepiej w kremowym. Młode BS, lub BS-brunetki często znoszą czerń dość dobrze, szczególnie z makijażem, ale to faktycznie nie jest ich kolor.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 08:30   #2863
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Nie radzę zgadywać po oku, wiele typów ma podobne oczy.

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------


To pierwsze to zły kolor, chyba jesienny bardziej.
Na drugim zdjęciu pomarańczowy rokujący, ale trudno powiedzieć z Megan Fox, nawet nie wiemy czy ona na pewno jest BW, a z tą ilością samoopalacza i makijażu to efekt i tak przekłamany.

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------


Bez przesady z tą czernią u BW, każda zima wygląda dobrze w czerni i bieli, a to, jakie dokładnie się ma "kolory mocy" to już kwestia indywidualna. Z tego, co widziałam w grupie BW, część osób mówi, ze bardzo mocna czerń raczej nie, ale trudno powiedzieć, czy to kwestia kontrastu, waloru czy gustu. Głównie starsze BW o jasnej urodzie nie chcą nosić czerni.

Natomiast BS faktycznie nie bardzo w tej czerni i bieli, ale raczej gorzej w czystej bieli, o niebo lepiej w kremowym. Młode BS, lub BS-brunetki często znoszą czerń dość dobrze, szczególnie z makijażem, ale to faktycznie nie jest ich kolor.
Czy jest jeszcze coś, jakieś pytanie pomocnicze, które pomoże Wam w identyfikacji mnie?
__________________
Blog: http://addictedtomakeup1.blogspot.co.uk/
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 09:14   #2864
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Czy jest jeszcze coś, jakieś pytanie pomocnicze, które pomoże Wam w identyfikacji mnie?
Rób przymiarki przed lustrem, jak wszyscy. Ze zdjęć to jest zgadywanka. Chodzi o to, żeby znaleźć swój prawdziwy typ, a nie odpowiedź szybką, ale nietrafną.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 09:31   #2865
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Rób przymiarki przed lustrem, jak wszyscy. Ze zdjęć to jest zgadywanka. Chodzi o to, żeby znaleźć swój prawdziwy typ, a nie odpowiedź szybką, ale nietrafną.
Ok, dzięki Ale generalnie obstawiacie, że mogę być jakimi typami? (będzie mi łatwiej wybierać np. z 4 palet do przymierzania, niż z 12)
__________________
Blog: http://addictedtomakeup1.blogspot.co.uk/
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 09:42   #2866
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jeśli czysta biel > krem > złamana szarawa biel to ZIMA
Jeśli pomarańcz > intensywny niebieski może być WIOSNA

To niestety zależy od przymiarek.
Na Twoim miejscu zaczęłabym od samego początku:
1. Porównała czy lepiej kolor ciepły czy zimny (pomarańczowy i niebieski np.)
2. Potem w tym lepszym porównałabym stopień nasycenia koloru (lepszy wybielony, zgaszony czy średnio nasycony czy jaskrawy/neonowy)
3. Wróciłabym do kwestii bieli: śnieżna biel vs krem vs złamana szarawa biel
4. Czerń to samo

Nie sugeruj się niczym tylko po prostu zacznij całkiem od początku i może jeszcze poproś kogoś o opinię.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 10:03   #2867
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jeśli czysta biel > krem > złamana szarawa biel to ZIMA
Jeśli pomarańcz > intensywny niebieski może być WIOSNA

To niestety zależy od przymiarek.
Na Twoim miejscu zaczęłabym od samego początku:
1. Porównała czy lepiej kolor ciepły czy zimny (pomarańczowy i niebieski np.)
2. Potem w tym lepszym porównałabym stopień nasycenia koloru (lepszy wybielony, zgaszony czy średnio nasycony czy jaskrawy/neonowy)
3. Wróciłabym do kwestii bieli: śnieżna biel vs krem vs złamana szarawa biel
4. Czerń to samo

Nie sugeruj się niczym tylko po prostu zacznij całkiem od początku i może jeszcze poproś kogoś o opinię.
Ok, tak zrobię, dziękuję Dam znać, co mi wychodzi z tych przymiarek
__________________
Blog: http://addictedtomakeup1.blogspot.co.uk/
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 22:25   #2868
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A ta dziewczyna z kolekcji orsay to co obstawiacie?
http://www.orsay.net.pl/aktualnosci/...noscihtml.html
http://www.orsay.net.pl/aktualnosci/...noscihtml.html

Spring jasny czy true? co myślicie?
Kiedys miała jasniejsze wlosy teraz jest w zlocie...
I w czerni tez jej dobrze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg orsay.jpg (52,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg orsay-katalog-jaro-2015-27_1000.jpg (124,2 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg orsay czarny.jpg (2,6 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg orsay blue.jpg (72,3 KB, 6 załadowań)
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą

Edytowane przez konspiracja
Czas edycji: 2015-05-29 o 22:40
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 06:56   #2869
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wiecie co, chyba nie jestem soft summer Te kolory są na mnie mdłe. A taki neutralny, zgaszony makijaż mi wcale urody nie dodaje. Przede wszystkim nawet jak użyję cieni to po prostu ich nie widać, jakby moja skóra była napigmentowana bardziej (wiem że dobry makijaż powinien być niewidoczny, ale zapewniam że to nie ten efekt). Wszelkie jasne róże do policzków wyglądają cudnie w opakowaniu a na moim policzku po aplikacji... po prostu ich nie ma, jest tylko ewentualnie błysk.

Używam paletki Inglota (matowe cienie, dokładnie te http://www.inglot.pl/freedom-system/...te-square.html), gdzie 354 jest w ogóle niewidoczny, chyba że dałabym kilka warstw, a chciałam go używać jako jasnego cienia, która rozjaśnia i rozświetla oko. 359 też jest jakby za jasny (na stronie jest zbyt różowy), miał iść na ruchomą powiekę no a w ogóle go nie widać, po prostu wygląam jakbym się nie pomalowała. Trafiłam z kolorem 326, który pięknie wygląda w załamaniu, i różem 88 (ten: http://guideimg.alibaba.com/images/s...88_4095532.jpg). No tak jakbym miała wyższy kontrast. Jakoś tak wydaje mi się, że mocniejszy makijaż wyglądałby u mnie lepiej niż takie pastele i neutrale.

Marzy mi się taka paletka, ze dwa cienie, machnięcie pędzlem i wyglądam super, a z tymi się namacham i nic nie widać, to nawet nie jest makeup no makeup

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2015-05-31 o 06:58
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-31, 11:33   #2870
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A może po prostu zrobię test
Cytat:
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze: turkusowy, pastelowy niebieski, pastelowy róż, gołębia szarość, kość słoniowa, granatowy neutralny, ciemny fioletowy neutralny

Źle: chłodna fuksja, czerń gdy jestem blada, khaki, jasny kakaowy brąz, jasny karmelowy jak ta kurtka http://ecx.images-amazon.com/images/...8L._UY500_.jpg


2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel nie robi mi krzywdy, ale lepiej wyglądam w lekko załamanej, zażółconej - ale delikatnie zażółconej, że widać to tylko w porównaniu z czystym zimnym białym.
Czarny wygląda na mnie dobrze pod warunkiem że mam naturalną opaleniznę. Kiedy jestem blada, podkreśla sińce pod oczami. Więc nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Średnio jaskrawe; nie neony, raczej takie żywe, radosne kolory, pastele - ale nie przykurzone


4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Z przybrudzonych wyglądam dobrze tylko w niebieskoszarym który zresztą jest jednym z moich ulubionych kolorów Poszarzałe zielenie, róże, fiolety wyglądają średnio.


*** Pytanie dodatkowe: a może zamiast szarego dobrze ci w kolorach, złamanych brązem?
Nie

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Wydaje mi się że i ciepłe, i zimne. Nie umiem określić które lepiej ale żaden z nich nie robi mi krzywdy. Nie mogę nosić kolorów bardzo zimnych albo bardzo ciepłych. Noszę złoto, ładnie harmonizuje się z moją skórą. Za srebrem nie przepadam, ale nie wyglądam w nim tragicznie, po prostu bardziej odcina się od skóry.


6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?
Przytłaczają mnie; mogę nosić wzory ale nie kontrastowe tylko w zbliżonych kolorach (np. różne odcienie tego samego koloru). W strojach monochromatycznych wyglądam źle, jak jedna wielka plama koloru.


Pytania dodatkowe:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Bardzo szybko, na złotobrązowy kolor, poza tym mam mnóstwo mnóstwo pieprzyków w kolorach od jasnego, rudobrązowego po ciemnobrązowy

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?
Rzęsy dość jasne, używam brązowego tuszu do rzęs; brwi bardzo jasne (muszę robić hennę). Oczy jasnozielone, dookoła źrenicy żółto-brązowawe plamki, dookoła tęczówki ciemnozielona obwódka

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? To jest pytanie bardzo ważne, bo pasujące kolory dobieramy do odcienia skóry. Zwróć uwagę, że każdy typ może mieć każdy kolor, ale różni się odcieniem.
Mam po prostu żółtawą skórę i to jest najlepsze słowo do opisu Skóra ma lekko złotawy odcień. Karnację mam średnią, nawet w zimie jestem ciemniejsza od wielu koleżanek, ale nie jest to aż taki "południowy typ urody".

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Uwaga: to, że masz włosy popielate, nie oznacza, że jestes typem chłodnym. To jest pytanie pomocnicze, nie definiuje ono twojego typu.

Średni blond, raczej chłodny, ale w słońcu daje złotawe refleksy

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Dość ciemny, nasycony różowy. Jasne szminki nie dają żadnego efektu, a "cieliste" pomadki już w ogóle, musiałabym chyba tonę ich nałożyć
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 11:47   #2871
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A czemu nie możesz być typem Jasnym? Nie pasują ci jasne i czyste kolory?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 12:28   #2872
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A czemu nie możesz być typem Jasnym? Nie pasują ci jasne i czyste kolory?
No bo mogę też nosić ciemne kolory i dobrze w nich wyglądam. Poza tym nie służy mi jak jestem ubrana/pomalowana na jasno, muszę mieć jakiś ciemniejszy akcent Mam trochę wyższy poziom kontrastu niż jasne typy.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 12:34   #2873
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No bo mogę też nosić ciemne kolory i dobrze w nich wyglądam. Poza tym nie służy mi jak jestem ubrana/pomalowana na jasno, muszę mieć jakiś ciemniejszy akcent Mam trochę wyższy poziom kontrastu niż jasne typy.
Jasne typy moga wyglądać dość "ciemno" (był na blogu przykład szatynki o brązowych oczach), ale pasują im jasne kolory. Tu nie chodzi o to, że typy jasne noszą tylko i wyłącznie jasne kolory - mają swoje ciemne i średnie, po prostu wyglądają dobrze ubrane od stóp do głów na jasno.

No to szukaj dalej
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 12:43   #2874
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No właśnie waham się między jasną a czystą wiosną Czyli typy ku którym skłaniałam się wcześniej.

A ty widze już w 100% zdiagnozowana?
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 13:07   #2875
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jako, że jestem nieobiektywna (co mi udowodniono ) wstawiam zdjęcia co ważniejszych przymiarek, wy oceńcie co z tego wynika
Typowałyście zimę lub DA, ew. Lato- więc daję test bieli, czerni, oraz koloru typowego dla DA vs typowego dla (chyba wszystkich) zim.
Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Pobaw się ze szminkami i makijażem, spróbuj śliwkowej szminki i ciemniejszego makijażu jak będzie wyglądać gotycko można raczej odrzucić ciemną zimę, spróbuj wiosennego różu jak w tonie MAC Impassioned albo konturówka Inglota 315. Taki róż zniesie BW, na chłodnej zimie będzie się już wyróżniać (zbyt jaskrawy do matowej, chłodnej karnacji TW).
Śliwkową miałam w domu, wstawiam focię w towarzystwie czarnego eyelinera.
Szminkę z inglota lecę dziś wypróbować, podzielę się wynikiem
Jakby co, zadbałam o naturalne światło dzienne, ten sam czas robienia zdjęcia i w miarę jednolite tło.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1433073908175.jpg (60,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1433073925391.jpg (60,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1433073941296.jpg (64,0 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1433073965704.jpg (40,9 KB, 15 załadowań)
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 13:24   #2876
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2





Zorientowałam się, że tych zdjęć nie widać na wersji mobilnej, przynajmniej u mnie dlatego wstawiam linki, może pomoże...
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 22:14   #2877
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny czemu nikt nie odpowiedzial???
To dla mnie bardzo ważne bo mam podobne barwy i nadal nie wiem czy jasna czy ciepła jestem.
Kaguya, Wampierz - proszę zerknijcie na te fotki co wkleiłam i napiszcie co myslicie Zresztą to pytanie otwarte do wszystkich, ale Wy się znacie wiec to dla Was proste pytanie
Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
s gdzie 354 jest w ogóle niewidoczny, chyba że dałabym kilka warstw, a chciałam go używać jako jasnego cienia, która rozjaśnia i rozświetla oko. 359 też jest jakby za jasny (na stronie jest zbyt różowy), miał iść na ruchomą powiekę no a w ogóle go nie widać, po prostu wygląam jakbym się nie pomalowała. Trafiłam z kolorem 326, który pięknie wygląda w załamaniu, i różem 88 (ten: http://guideimg.alibaba.com/images/s...88_4095532.jpg). No tak jakbym miała wyższy kontrast. Jakoś tak wydaje mi się, że mocniejszy makijaż wyglądałby u mnie lepiej niż takie pastele i neutrale.

Marzy mi się taka paletka, ze dwa cienie, machnięcie pędzlem i wyglądam super, a z tymi się namacham i nic nie widać, to nawet nie jest makeup no makeup
Dobre masz marzenie, tez mam zamiar kiedyś odnaleźć "Te" kolory
Ten 354 jest taki po prostu jasno niewidoczny ze niewidozny byłby u kazdego chyba. Zresztą zależy jeszcze jak jest napigmentowany.

Blair - mi się najbardziej podobasz w winterowej czerwieni
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 23:22   #2878
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Dziewczyny czemu nikt nie odpowiedzial???
To dla mnie bardzo ważne bo mam podobne barwy i nadal nie wiem czy jasna czy ciepła jestem.
Kaguya, Wampierz - proszę zerknijcie na te fotki co wkleiłam i napiszcie co myslicie Zresztą to pytanie otwarte do wszystkich, ale Wy się znacie wiec to dla Was proste

Blair - mi się najbardziej podobasz w winterowej czerwieni
Dołączam się do prośby
Kaguya, wampierz, earth i spółka- czekamy
Dzięki za odp, też uważam że to czerwień jest moim kolorem
i że nieco lepsza śnieżna biel od kremu, a te dwie z kolei o niebo lepsze od beżu;
grafit lepszy od czerni.
Co do makijażu DW mam mieszane uczucia...
w ogóle wolałabym usłyszeć opinie dziewczyn, bo są bardziej obiektywne ode mnie i ew propozycje innych testów które mogę przeprowadzić.

Nie wyświetlają mi się fotki, więc ci nie pomogę
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-01, 05:20   #2879
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Kaguya pewnie masz racje... Zreszta pamiętam jak podejrzewalas u mnie jasna wiosnę Ja mogę być wiosna bo u mnie w makijażu polysk robi caly efekt. Poza tym zle wyglądam w cięższych podkladach (i to nie kwestia cery), często nawet w lżejszych wyglądam po prostu jakbym sie wytapetowala.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-01, 07:19   #2880
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Dziewczyny czemu nikt nie odpowiedzial???
To dla mnie bardzo ważne bo mam podobne barwy i nadal nie wiem czy jasna czy ciepła jestem.
Kaguya, Wampierz - proszę zerknijcie na te fotki co wkleiłam i napiszcie co myslicie Zresztą to pytanie otwarte do wszystkich, ale Wy się znacie wiec to dla Was proste pytanie
No właśnie nie jest to proste pytanie, bo dziewczyny to nie wróżki ;-)
Ja mam podobne barwy do Mili Kunis, ale pasują nam inne kolory.. czyli nasze tony w skórze, pigmentacja inaczej reagują na różne barwy. Wyglądamy "kolorystycznie" podobnie, ale jesteśmy różnymi typami.
Podobnie z tą modelką - mogą Ci pasować inne kolory i możesz inaczej reagować. Poza tym to jest pomalowana modelka, zdjęcie jest z sesji, photoshopowane. Nic tam nie widać. Na tym wątku odpowiada się na pytania i samemu mierzyć i tak ewentualnie mogą Ci pomóc

Blair, zdjęcia są trochę niewyraźne i prześwietlone, ale gdyby po nich stwierdzić to wg mnue chłodne i żywsze kolory lepiej. Ta szminka jest trochę dziwna, nie do końca zimowa, ale może to przekłamany kolor. Wydaje mi się, że jesienne akcenty Ci nie pasują.
Zakładając, że jesteś zimą to BW jest chyba bardziej prawdopodobna, ale z drugiej strony kolory ze zdjęcia to nie są te maksymalnie nasycone, super intensywne więc chłodna zima też może być.

A np, który kolor lepszy, szmaragdowy czy limonkowy?
Jak w koralowym?

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Kaguya pewnie masz racje... Zreszta pamiętam jak podejrzewalas u mnie jasna wiosnę Ja mogę być wiosna bo u mnie w makijażu polysk robi caly efekt. Poza tym zle wyglądam w cięższych podkladach (i to nie kwestia cery), często nawet w lżejszych wyglądam po prostu jakbym sie wytapetowala.
Też tak mam.. może jesteś czystym typem?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.