tabletki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-15, 15:12   #1
alak101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5

tabletki antykoncepcyjne


Biorę pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne. Wzięłam 21 tabletek, i teraz mam tydzień przerwy. Powinnam mieć teraz krwawienie?
czy to krwawienie powinno wystąpić po tym jak wezme całe opakowanie? A mam w sumie 63 tabletki czyli 3 razy po 21 tabletek. Tydzień przerwy zaczął mi się w poniedziałek. Czy jeśli powinnam mieć krwawienie a go nie mam to jest cos poważnego np ciąża? Współżyłam z chłopakiem w grudniu kilka razy, a zaczęłam brać tabletki 22 grudnia, w pierwszy dzień miesiączki, a współżyłam z chłopakiem przed miesiączką, ostatni raz w weekend, z 20 na 21 grudnia

tabletki się nazywają angiletta
alak101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 22:04   #2
dorocia85
Przyczajenie
 
Avatar dorocia85
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tuszyn
Wiadomości: 25
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Teraz jak wybrałaś całe opakowanie tj. 21 tabletek to krwawienie powinno się pojawić, zwykle po jakichś 3 dniach. Czekaj cierpliwie bo może jeszcze dziś lub jutro miesiączka Cię odwiedzi Nigdy nie wystąpi od razu po zakończeniu opakowania.

Kupiłaś zapewne trójpak tabletek 3 x 21, czyli na trzy miesiące, więc w żadnym wypadku nie bierz ich wszystkich pod rząd

1 opakowanie
7 dni przerwy
i dopiero kolejne opakowanie
dorocia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 17:20   #3
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Jeśli współżyłaś przed tym jak zaczęłaś brać tabletki ( a nie używałas innej antykoncepcji np. prezerwatyw) to istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Poradź się z lekarzem albo zrób test.

A co do krwawienia przy tabletkach ja zawsze ostatnia tabletkę z blistra miałam w poniedziałek a krwawienie pojawiało się w czwartek koło 12 godziny. Jeśli zaczęłaś dopiero brac tabletki to możliwe też że się w ogóle nie pojawi za pierwszym razem, nie przejmuj się tym tylko zacznij następny blister po 7dniowej przerwie, w kolejnym cyklu powinno już być w porządku.
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 17:22   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez dorocia85 Pokaż wiadomość
Teraz jak wybrałaś całe opakowanie tj. 21 tabletek to krwawienie powinno się pojawić, zwykle po jakichś 3 dniach. Czekaj cierpliwie bo może jeszcze dziś lub jutro miesiączka Cię odwiedzi Nigdy nie wystąpi od razu po zakończeniu opakowania.

Kupiłaś zapewne trójpak tabletek 3 x 21, czyli na trzy miesiące, więc w żadnym wypadku nie bierz ich wszystkich pod rząd

1 opakowanie
7 dni przerwy
i dopiero kolejne opakowanie
po pierwsze to nie jest miesiączka a krwawienie z odstawienia a poza tym można łączyć opakowania.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 19:29   #5
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
po pierwsze to nie jest miesiączka a krwawienie z odstawienia a poza tym można łączyć opakowania.
Możesz, wtedy gdy chcesz np przesunąć sobie krwawienie, bo jedziesz na wakacje albo masz inny powód, ale ogólnie nie jest to zbyt dobre, bo rozlegulowujesz sobie cykl... Bierz lepiej tak jak przykazane 21tabsów+7dni przerwy = 28dni normalny książkowy cykl
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 19:59   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Możesz, wtedy gdy chcesz np przesunąć sobie krwawienie, bo jedziesz na wakacje albo masz inny powód, ale ogólnie nie jest to zbyt dobre, bo rozlegulowujesz sobie cykl... Bierz lepiej tak jak przykazane 21tabsów+7dni przerwy = 28dni normalny książkowy cykl
Jaki cykl do cholery!!!!!!!!!!!!! nie masz żadnego cyklu w trakcie brania tabletek. Nie doradzaj innym jak sama pleciesz bzdury.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 09:31   #7
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Jaki cykl do cholery!!!!!!!!!!!!! nie masz żadnego cyklu w trakcie brania tabletek. Nie doradzaj innym jak sama pleciesz bzdury.
Oczywiście, że jest to cykl, tylko bez owulacji. (przytaczam tu moją ginekolożkę).Taka terminologia, zresztą to nie ma znaczenia. Skoro dopiero zaczynasz brać tabletki, słuchaj przede wszystkim tego co Ci powiedział Twój lekarz i nie wykrzykuj mi tu, bo to nie jest miłe.
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 17:21   #8
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Oczywiście, że jest to cykl, tylko bez owulacji. (przytaczam tu moją ginekolożkę).Taka terminologia, zresztą to nie ma znaczenia. Skoro dopiero zaczynasz brać tabletki, słuchaj przede wszystkim tego co Ci powiedział Twój lekarz i nie wykrzykuj mi tu, bo to nie jest miłe.
Zmień lekarza. I nie, nie słuchaj lekarza jak to konował.
Piszesz bzdury takie, że aż mnie głowa rozbolała.
Albo jesteś taka naiwna albo zwyczajnie głupia.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 18:12   #9
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

? seriously?? Ty jestes po prostu niewychowana. Jak możesz komuś tak powiedzieć? :/ Wybacz, ale nie będę tolerowała wyzywania. Zasady na forum są jasne - nie możesz kogoś obrażać, tylko dlatego, że masz inne zdanie na dany temat. Zrób sobie melisę i naucz się być miła, nawet jeśli masz odmienne zdanie. Mogłaś przecież napisać "Nie zgadzam się z Tobą, ponieważ...." zamiast mnie obrażać od głupich :/

Przy okazji nie rozumiem dlaczego uważasz, że bzdurą jest że radzę dziewczynie posłuchać lekarza, który jej leki przepisuje...
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 18:17   #10
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
? seriously?? Ty jestes po prostu niewychowana. Jak możesz komuś tak powiedzieć? :/ Wybacz, ale nie będę tolerowała wyzywania. Zasady na forum są jasne - nie możesz kogoś obrażać, tylko dlatego, że masz inne zdanie na dany temat. Zrób sobie melisę i naucz się być miła, nawet jeśli masz odmienne zdanie. Mogłaś przecież napisać "Nie zgadzam się z Tobą, ponieważ...." zamiast mnie obrażać od głupich :/

Przy okazji nie rozumiem dlaczego uważasz, że bzdurą jest że radzę dziewczynie posłuchać lekarza, który jej leki przepisuje...
Chwilka. Nie chodzi tu o nie zgadzanie się z Tobą tylko uświadomienie Autorce, że wciskasz jej głupoty.
I hello, jak będziesz tak słuchała każdego lekarza, bo ci leki wypisuje to nie skończysz za dobrze. Czasem trzeba sprawdzić czy lekarz nie prawi Ci bajek z kosmosu i akurat bajki o tym, że masz cykl w trakcie brania tabletek, masz okres! i nie daj bóg jak połączysz opakowania(no chyba, że to wyjątkowa sytuacja!) są bajkami i tu powinna Ci się zapalić lampka, że coś jest nie tak.

Jak już jesteś tak naiwna to chociaż uświadomię Autorkę, że prawisz jej bzdury i może najpierw pomyśli zanim posłucha głupot.

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Chwilka. Nie chodzi tu o nie zgadzanie się z Tobą tylko uświadomienie Autorce, że wciskasz jej głupoty.
I hello, jak będziesz tak słuchała każdego lekarza, bo ci leki wypisuje to nie skończysz za dobrze. Czasem trzeba sprawdzić czy lekarz nie prawi Ci bajek z kosmosu i akurat bajki o tym, że masz cykl w trakcie brania tabletek, masz okres! i nie daj bóg jak połączysz opakowania(no chyba, że to wyjątkowa sytuacja!) są bajkami i tu powinna Ci się zapalić lampka, że coś jest nie tak.

Jak już jesteś tak naiwna to chociaż uświadomię Autorkę, że prawisz jej bzdury i może najpierw pomyśli zanim posłucha głupot.
I to co palnęłaś o rozregulowaniu cyklu biorąc tabletki antykoncepcyjne z łączeniem opakowań...ręce opadają.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 18:36   #11
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
I to co palnęłaś o rozregulowaniu cyklu biorąc tabletki antykoncepcyjne z łączeniem opakowań...ręce opadają.
Nikt nie pisał o cyklu menstruacyjnym, ale o cyklu - def:
Cytat:
Cykl jest pewnego rodzaju prawidłowością, zaplanowaną i konsekwentną kolejnością zdarzeń, zjawisk, które w większości można przewidzieć bardzo dużą prawdopodobnością lub całkowitą dokładnością.
Więc jak najbardziej można mówić o cyklu w trakcie brania tabletek. Po raz kolejny proszę cię o opanowanie języka i zaprzestanie atakowania wszystkich, którzy napiszą "nie po twojemu".

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2015-01-22 o 18:37
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 19:02   #12
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;49882789]Nikt nie pisał o cyklu menstruacyjnym, ale o cyklu - def:
Więc jak najbardziej można mówić o cyklu w trakcie brania tabletek. Po raz kolejny proszę cię o opanowanie języka i zaprzestanie atakowania wszystkich, którzy napiszą "nie po twojemu".[/QUOTE]
Cykl bez owulacji to według mnie cykl menstruacyjny, w którym nie wystąpiła owulacja. Mylę się?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-22 20:02:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.