Pielęgnacja kłopotliwej cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-18, 08:58   #1
SNani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1

Pielęgnacja kłopotliwej cery


Witam ,
zwracam się do Was z prośbą o pomoc w:
1) ocenieniu typu cery - nie potrafię do końca określić jaka ona jest. Gdy nie mam makijażu okolice nosa i czoła są suche i ściągnięte ,gdy mam makijaż czoło i nos zaczynają się lekko przetłuszczać, na pewno jest skłonna do zaczerwień i podrażnień szczególnie na policzkach i w okolicach nosa, mam lekko popękane naczyńka( odkąd tylko pamiętam - ale nie pogłębiają się) i rozszerzone pory w okolicy nosa i przy nosie. Czasami robią mi się na policzkach wypryski - czerwone grudko-krostki , które lekko swędzą. Dodam że mam dość ciemną karnację . Obawiam się ,że to jakiś początek trądziku różowatego .
Bardzo proszę o ocenę, i polecenie ewentualnie preparatów pielęgnacyjnych - obecnie używam balsamu i emulsji Cethaphil ale chciałabym też działać przeciwzmarszczkowo.
Pozdrawiam i czekam na odp
S.
SNani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 18:07   #2
moroz
Przyczajenie
 
Avatar moroz
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6
Dot.: Pielęgnacja kłopotliwej cery

Trądzik różowaty dotyka raczej osób z jasną karnacją więc nie jestem pewna czy to może być to. Wiesz, takie grudko krostki wyglądają szczególnie źle właśnie na policzkach i prawie zawsze zostawiają blizny, nie chcę Cię straszyć ale na Twoim miejscu poszłabym po prostu do dermatologa bo nie jest to błahy problem z półki "dwa zaskórniki na brodzie".
Jeśli chodzi o zmarszczki to poczytaj o Hada Labo Retinol 3D, teoretycznie drogi ale starcza na parę miesięcy więc koszt tak naprawdę wyrównuje się w porównaniu z naszymi kosmetykami.
moroz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 10:21   #3
ClaudiaRieux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 66
Dot.: Pielęgnacja kłopotliwej cery

Najlepiej byłoby,gdybyś wybrała się do dermatologa,miałabyś wtedy pewność co z Twoją skórą jest nie tak Może spróbuj olejku kokosowego,odpowiednio nawilża,nie podrażnia,a zarazem redukuję wydzielanie sebum,przez które skóra się błyszczy i wydaję się być tłusta.
ClaudiaRieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 09:34   #4
WiktoriaPolek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Pielęgnacja kłopotliwej cery

dermatolog albo kosmetyczka na pewno podpowiedzą
WiktoriaPolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-25 10:34:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.