Malować się czy nie, jak myślicie. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-27, 22:16   #31
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Malowac sie czy nie, jak myslicie.

Cytat:
Napisane przez cosma Pokaż wiadomość
Świat się zmienia, bycie zadbaną obecnie, to nie tylko używanie mydła, dezodorantu i pranie ciuchów. Profesjonalizm to nie tylko wiedza i doświadczenie, ale też pewien spójny wizerunek. Im wyższe stanowisko, tym oczekiwania co do wyglądu są większe. Jak się widzą, tak cię piszą-mówi stare przysłowie.
Dlatego w instytucjach finansowych istnieje ścisły dress code.
Świat nie kończy się na instytucjach finansowych. W innych działkach też można mieć wysokie stanowisko, a dress-code mieć w tyle. "Pewien spójny wizerunek" da się mieć bez makijażu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 08:10   #32
Ender
Wtajemniczenie
 
Avatar Ender
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 610
Dot.: Malowac sie czy nie, jak myslicie.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;60987161]Świat nie kończy się na instytucjach finansowych. W innych działkach też można mieć wysokie stanowisko, a dress-code mieć w tyle. "Pewien spójny wizerunek" da się mieć bez makijażu.[/QUOTE]

Chętnie usłyszę gdzie nie obowiązuję dress-code na wysokim stanowisku.
__________________
Zapraszam do wymiany
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1266162
Ender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 10:22   #33
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Malowac sie czy nie, jak myslicie.

Cytat:
Napisane przez Ender Pokaż wiadomość
Chętnie usłyszę gdzie nie obowiązuję dress-code na wysokim stanowisku.
Uczelnie wyższe. Pracownicy naukowi.

Tu masz jeszcze kilka przykładów: http://www.businessinsurance.org/10-...asual-offices/

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2016-05-28 o 10:55
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 20:55   #34
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Malowac sie czy nie, jak myslicie.

Potrzeba bycia ładnym wynika z imperatywu biologicznego. Gatunek ludzki ma to do siebie, że to kobieta wabi i kobieta ma "za zadanie" zatrzymać przy sobie mężczyznę, aby pomógł jej wychować potomstwo. Okrutne i też mi się nie podoba.

Co do makijażu i wieku. Skóra z czasem traci ukrwienie i różowy odcień, oraz kontrastowosc, więc najlepszy sposób na delikatne podkreślenie atutów urody i odmładzanie to wyrównanie kolorytu lekkim podkładem, dodanie różu i delikatne przyciemnianie rzęs i brwi.
Czy to jest konieczne? Oczywiście że nie, ale jednak to jak wyglądamy, nasz wizerunek, wpływa na to jak jesteśmy postrzegani.
To dotyczy też mężczyzn, tego jak są ostrzyzeni, ogoleni, ile mają włosów
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 09:41   #35
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Malowac sie czy nie, jak myslicie.

Ja osobiście nie lubię się malować, ale... pracując przez ponad 6 lat w banku malowałam się każdego dnia, w dodatku dość intensywnie, bo bez makijażu czułabym się źle - mam taką urodę, że bez makijażu wyglądam trochę jak chora Mimo, że mam prawie trzydzieści lat, nieumalowana wyglądam na 20. Nie chciałam żeby klienci postrzegali mnie jako młodą i nieprofesjonalną osobę.

Za to teraz, kiedy sama jestem swoim szefem nie maluję się prawie w ogóle w dni kiedy robię makijaż staram się aby był delikatny i tylko lekko podkreślał moją urodę (krem BB + 2 jasne cienie + tusz do rzęs, ewentualnie delikatna szminka na co dzień, mocniejsza na wieczór).
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 12:45   #36
kokochannelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 100
Dot.: Malowac sie czy nie, jak myslicie.

to totalnie indywidualna kwestia i każdy musi sam określić czy czuje się lepiej w makijażu, czy bez. makijaż ma za zadanie dodać nam samym pewności siebie i poczuć się lepiej.
to tak jak z ubraniami: niby można się ubierać ładnie, modnie i mieć swój styl, ale przecież nie trzeba

ja w obu przypadkach jestem na tak.
kokochannelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 07:35   #37
Ender
Wtajemniczenie
 
Avatar Ender
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 610
Dot.: Malowac sie czy nie, jak myslicie.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;60997116]Uczelnie wyższe. Pracownicy naukowi.

Tu masz jeszcze kilka przykładów: http://www.businessinsurance.org/10-...asual-offices/[/QUOTE]


Tak,tak,to całe 1 % z całości,gdzie jest elegancki i schludny wygląd jest nie tylko pożądany ale raczej wymagany.
Istnieje jeszcze coś,co nazywamy szacunkiem dla innej osoby.Tyczy się to najczęściej tego,że w pracy czy na spotkaniach towarzyskich wyglądamy i zachowujemy się zgodnie z ustalonymi normami.
Uprzedzę ewentualne odpowiedzi-ja też najczęściej nie maluję się w domu,kiedy idę do sklepu,na siłownię czy na grilla.Co nie zmienia faktu że lepiej wyglądam pomalowana niż bez makijażu.
__________________
Zapraszam do wymiany
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1266162
Ender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-03, 07:46   #38
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

O, jaką piękna, seksistowska bzdura. Wyrażanie szacunku do innych oraz schludnosc poprzez makijaż. Wow.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 10:05   #39
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.



Bardzo mnie ten wątek bawi.

Kłótnia o to, jak kobieta wygląda schludniej - w dresie, nieumalowana, z "bedhair" na głowie czy może elegancko ubrana, z lekkim makijażem i uczesana.

Czy ktoś Wam postawił topór nad głową, że tak bronicie swojego prawa do niemalowania się? Przecież nikt Wam nie każe. To, że ktoś uważa, że kobieta wygląda lepiej w makijażu (a większość tak uważa), nie oznacza, że zabiją Was, jak się nie będziecie malować.

Jest mnóstwo aspektów dotyczących schludnego wyglądu i nie tylko kobiet się to tyczy.
Fajnie wygląda mężczyzna z "dziko" rosnącą brodą na tzw. menela? Nie. A z brodą ładnie wystrzyżoną, wymodelowaną? To już zależy od gustu, ale jak komuś się podobają brody, to tak.
To samo tyczy się męskich ubrań, zadbanych dłoni. Chyba żadna nie chciałaby w poważnej instytucji podać na przywitanie ręki mężczyźnie z zapuszczonymi (lub poobgryzanymi do krwi) pazurami i brudnymi, niedomytymi rękami.

A to, że kobiety się malują - miejcie pretensje do cywilizacji sprzed tysięcy lat. To nie jest wymysł Kim Kardashian. Kobiety się malują, odkąd historia pamięta i tego nie zmienicie, chyba że spalicie wszystkie księgi historyczne i usuniecie internet.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 10:07   #40
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Ależ niech się malują, na zdrowie. Tylko, że makijaż to nie jest synonim do schludny, zadbany, higieniczny, profesjonalny.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 10:14   #41
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ależ niech się malują, na zdrowie. Tylko, że makijaż to nie jest synonim do schludny, zadbany, higieniczny, profesjonalny.
Oczywiście że nie. Można zrobić sobie tapetę, która na kilometr będzie krzyczeć tandeta i postarzac. Można mieć brudne smugi po samoopalaczu, źle zafarbowane włosy, źle dobrany kolor, kiepskie strzyżenie. Niby została włożona praca w wygląd a efekt straszny.

W zestawieniu z powyższym każda kobieta z nawet skromnym, ale dobrym strzyzeniem, bez makijażu ale z zadbana skóra, bez lakieru na paznokciach ale z ładnym manicure będzie wyglądać 100 razy lepiej.

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2016-06-03 o 10:17
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-03, 10:34   #42
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Ale to jest kompletna skrajność i zupełnie nie o to w makijażu chodzi, żeby był karykaturalny i szpetny.

Mało która kobieta w wieku 30-40 lat ma ładną, gładką cerę w jednolitym kolorze. Jeśli ma - świetnie, tylko pozazdrościć. Ale reszta musi to nadrobić podkładem. I jak dla mnie taki makijaż jak najbardziej powoduje, że kobieta wygląda schludnie. Reszta (oczy, brwi, usta) już jest kwestią indywidualną, ale wyrównanie kolorytu skóry daje bardzo dużo i zdecydowanie poprawia wizerunek. Skóra z sińcami, zaczerwienieniami, plamami po słońcu wygląda po prostu brzydko.

Ja sama mam 25 lat i moja cera nie jest jednolita, mam duży problem z zaczerwienieniami i nie wyobrażam sobie iść na rozmowę o pracę z czerwonym nochalem (bo to nos mi się w pierwszej kolejności czerwieni) i polikami. Dodatkowo przetłuszcza mi się strefa T. Nie chciałabym, żeby w nerwach nos czy czoło mi się świeciły od łoju.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 10:41   #43
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Twoje osobiste preferencje co do wyglądu, to nie są obiektywne normy. Nie ma żadnego przepisu, że kobieta MUSI mieć równomierny koloryt skóry czy, że MUSI mieć ciemne, długie rzęsy.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 11:13   #44
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Masz rację.
Jedni lubią czekoladę, a inni jak im nogi śmierdzą. Więc wszystkim nie dogodzisz

Więc tylko wyraziłam swoje zdanie, a Wy dalej plujcie jadem o szowinistycznych "nakazach", by kobiety się malowały. Wydawało mi się, że istnieją jeszcze pewne normy społeczne dotyczące ogólnych zasad tego, jak powinno się wyglądać, pracując na wyższym stanowisku, jak powinno się wyglądać, idąc na rozmowę o pracę czy maturę. Ale najwyraźniej wszystko już jest napadem na wolność i naruszeniem osobistych przekonań.

To musi być ciężkie być tak prześladowanym w życiu
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 12:06   #45
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Dlaczego facet nie musi mieć gładkiej cery i zatuszowanych sincow pod oczami żeby wyglądać profesjonalnie?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 17:06   #46
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez Ender Pokaż wiadomość
Tak,tak,to całe 1 % z całości,gdzie jest elegancki i schludny wygląd jest nie tylko pożądany ale raczej wymagany.
Istnieje jeszcze coś,co nazywamy szacunkiem dla innej osoby.Tyczy się to najczęściej tego,że w pracy czy na spotkaniach towarzyskich wyglądamy i zachowujemy się zgodnie z ustalonymi normami.
Uprzedzę ewentualne odpowiedzi-ja też najczęściej nie maluję się w domu,kiedy idę do sklepu,na siłownię czy na grilla.Co nie zmienia faktu że lepiej wyglądam pomalowana niż bez makijażu.
1% czego i z czego?
Co ma szacunek do innej osoby wspólnego z dress-codem i makijażem? I co to ma wspólnego z moim postem? Napisałam ci gdzie nie ma takich wymagań, które wg ciebie obowiązują wszędzie.
Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Masz rację.
Jedni lubią czekoladę, a inni jak im nogi śmierdzą. Więc wszystkim nie dogodzisz

Więc tylko wyraziłam swoje zdanie, a Wy dalej plujcie jadem o szowinistycznych "nakazach", by kobiety się malowały. Wydawało mi się, że istnieją jeszcze pewne normy społeczne dotyczące ogólnych zasad tego, jak powinno się wyglądać, pracując na wyższym stanowisku, jak powinno się wyglądać, idąc na rozmowę o pracę czy maturę. Ale najwyraźniej wszystko już jest napadem na wolność i naruszeniem osobistych przekonań.

To musi być ciężkie być tak prześladowanym w życiu
Jesteś chyba jedyną osobą, która dostrzegła tutaj jakieś plucie jadem i oskarżanie o napady na wolność. Co drugi post jest o tym, że nikt nikomu nie broni się malować. Natomiast jak ktoś mi mówi, że mój niejednolity kolor skóry jest nieelegancki i jest wyrazem braku szacunku i to tylko dlatego, że przy okazji jestem kobietą, to ...
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 11:23   #47
Ender
Wtajemniczenie
 
Avatar Ender
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 610
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Całe dotychczasowe życie przeszłam tak,aby żyć w zgodzie ze swoimi poglądami i przekonaniami.Od zawsze zadrą na moim sercu było nierówne traktowanie kobiet i mężczyzn.Jako że jestem wolnym obywatelem kraju uważanego za demokratyczny,podatnikiem pracującym od 18 roku życia ,niewchodzącym w konflikt z prawem i już bardziej prywatnie,nie szkodząca( tak myślę)innym uczciwą osobą z zasadami wypracowanymi na podstawie tego co widziałam i przeżyłam,uważam że bzdurą jest uważanie że mężczyzna powinien szybciej awansować,więcej zarabiać czy być lepiej oceniany przez społeczeństwo pomimo popełnianych błędów tylko dlatego że jest mężczyzna.Takie rozumowanie i walkę z innymi przekonaniami zawsze uważałam za swoją osobistą krucjatę,a poprzez moje (nie zawsze i nie przez każdego tak samo odbierane ) zachowanie,rozumowanie i życie starałam się udowodnić że kobieta wbrew kretyńskim przekonaniom , niesprzyjającej dla nas historii i nieuczciwie podzielonym genom nie jest głupszą i histerycznie reagującą wersją mężczyzny.
Niestety ,od czasu do czasu ,na szczęście rzadko,spotykam się z kimś takim jak ty (świadomie z małej litery) ,czyli zaprzeczająca oczywistym faktom .... (skasowałam tutaj brzydnie słowo,wolę uniknąć konfliktu z modkami)) ,uważającą się pewnie za feministkę,a swoim sposobem "myślenia" niszczącą wizerunek ,który ja staram się propagować.
Moje gratulację,jak widzę takie wypowiedzi to nie dziwię się że nadal jesteśmy mniej szanowane niż faceci.Noc to dzień ,mleko jest czarne,a niepomalowana kobieta w dojrzałym wieku (bo o takich tu pisałam i taka ja jestem) jest wizualnie piękniejsza ze zmarszczkami ,cieniami pod oczami i szarą cerą.Napisałabym że nikt tu nie mówi o tym,że kobieta wygląda ładnie,kiedy jej twarz rozświetla szczęście czy inteligencja ,pisałam tu tylko o tym czy ładniej w makijażu,czy bez,ale do niektórych jak widzę to i tak nie dotrze.Uggghhhh,zabić tych,co myślą inaczej,zabić samców,zmyć makijaż,spalić to co sprawia że kobieta wygląda ładnie,bo jak nie to się sprzedałaś.
Poza tym to kwestia różnorodnosci,do twojej urody pasują pewnie nogi po kolana w gnoju,do mojej (przemijającej już i dość przeciętnej) dobry podkład.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
O, jaką piękna, seksistowska bzdura. Wyrażanie szacunku do innych oraz schludnosc poprzez makijaż. Wow.


---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;61283876]1% czego i z czego?
Co ma szacunek do innej osoby wspólnego z dress-codem i makijażem? I co to ma wspólnego z moim postem? Napisałam ci gdzie nie ma takich wymagań, które wg ciebie obowiązują wszędzie.
Jesteś chyba jedyną osobą, która dostrzegła tutaj jakieś plucie jadem i oskarżanie o napady na wolność. Co drugi post jest o tym, że nikt nikomu nie broni się malować. Natomiast jak ktoś mi mówi, że mój niejednolity kolor skóry jest nieelegancki i jest wyrazem braku szacunku i to tylko dlatego, że przy okazji jestem kobietą, to ... [/QUOTE]
Wymień wszystkie rodzaje zawodów w których są kobiety,i policz w jakich rodzajach firm obowiązuje dress code a gdzie nie .
Co do Twojego niejednolitego koloru skóry to gdzie napisałam że jest nieelegancki,i to tylko dlatego że jesteś kobietą? Natomiast nie widząc Cię twierdzę że będziesz ładniej dla wiekszości osób wyglądała z dobrym,nawet delikatnym makijażem niż bez,i tyle.
Martaakow nie jest jedyna osobą która spostrzegła tutaj plucie jadem za głoszenie swoich przekonać w swobodnej rozmowie,ja też poczułam się zaatakowana.

........................

Przepraszam,edytowałam post i usunełam wszystkie wulgarne wyrazy złożone w hołdzie inteligencji zakonnej.Pomimo wszystko nie powinnam tak pisać na forum publicznym,nawet jeśli to prawda.
__________________
Zapraszam do wymiany
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1266162

Edytowane przez Ender
Czas edycji: 2016-06-04 o 12:23
Ender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 11:23   #48
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

R.I.P. merytoryczna dyskusja i czytanie postów ze zrozumieniem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 12:01   #49
Ender
Wtajemniczenie
 
Avatar Ender
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 610
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;61308611] R.I.P. merytoryczna dyskusja i czytanie postów ze zrozumieniem.[/QUOTE]
Przyganiał kocioł garnkowi
__________________
Zapraszam do wymiany
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1266162

Edytowane przez Ender
Czas edycji: 2016-06-04 o 12:23
Ender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-04, 12:25   #50
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Chyba masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem. Makijaż to tylko makijaż. utożsamianie makijażu kobiety z zadbaniem to twoje subiektywne zdanie. Lubisz oceniać urodę innych poprzez gładkość cery to tez twój subiektywny pogląd. Ale nie pisz ze wymóg bycia pomalowana w stosunku d kobiet to nie jest seksim. Gdyby gładka cera była obiektywnym wymogiem dotyczącym higieny, to dyczyło by i i kobiety i mężczyzn.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 12:36   #51
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Chyba masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem. Makijaż to tylko makijaż. utożsamianie makijażu kobiety z zadbaniem to twoje subiektywne zdanie. Lubisz oceniać urodę innych poprzez gładkość cery to tez twój subiektywny pogląd. Ale nie pisz ze wymóg bycia pomalowana w stosunku d kobiet to nie jest seksim. Gdyby gładka cera była obiektywnym wymogiem dotyczącym higieny, to dyczyło by i i kobiety i mężczyzn.
Mnie ciekawi co innego.
Golisz nogi? Pachy?
Czy wręcz obnosisz się włosami w tych miejscach z dumą, farbując je na różowo? Bo z Twoich postów zalatuje feminizmem w wydaniu największych krzykaczek na marszach, które robią z siebie niejednokrotnie pośmiewisko.
Bo golenie nóg przez kobiety też jest przecież okrucieństwem wymierzanych w ich wolność. Kurde, niepotrzebnie ogoliłam rano.

Wiesz, że to jest swego rodzaju ograniczenie, jeśli nie potrafi się odróżnić płci między sobą? A rozróżnianie płci ma to do siebie, że stawia się im inne wymagania.

A gładka cera u mężczyzn też wygląda schludniej niż podziobana, sucha, itp. Tylko mężczyźni (UWAGA to inna płeć niż kobiety) mają to do siebie, że w większości przypadków mają inną skórę niż kobiety i mniejsze skłonności do problemów z jej wyglądem.

Musisz się z pewnymi rzeczami pogodzić. Albo walczyć całe życie z wiatrakami w przekonaniu, że świat Cię nienawidzi, bo masz inne (lepsze!) zdanie od reszty. I że otacza Cię niesprawiedliwość. Może zapisz się na jogę, medytację, a może brak Ci seksu. Musisz się uspokoić

A, i piszesz o subiektywnym zdaniu, ciągle podkreślasz, że jak komuś się podoba makijaż, to jest to tylko jego zdanie i nie wolno go nikomu narzucać.
Więc czemu narzucasz innym swoje zdanie? Jesteś nielogiczna, owładnięta jakąś chorą krucjatą przeciwko "niesprawiedliwości". Powodzenia!
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 12:50   #52
Ender
Wtajemniczenie
 
Avatar Ender
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 610
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Chyba masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem. Makijaż to tylko makijaż. utożsamianie makijażu kobiety z zadbaniem to twoje subiektywne zdanie. Lubisz oceniać urodę innych poprzez gładkość cery to tez twój subiektywny pogląd. Ale nie pisz ze wymóg bycia pomalowana w stosunku d kobiet to nie jest seksim. Gdyby gładka cera była obiektywnym wymogiem dotyczącym higieny, to dyczyło by i i kobiety i mężczyzn.
To ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.Sednem sprawy było "czy kobieta ładniej wygląda w makijaży czy bez " , przy odpowiedzi na to pytanie powinno się kierować ,jak we wszystkich dziedzinach życia- logiką,nie uprzedzeniami.

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Mnie ....
.
......
Więc czemu narzucasz innym swoje zdanie? Jesteś nielogiczna, owładnięta jakąś chorą krucjatą przeciwko "niesprawiedliwości". Powodzenia!
Oby nie Mężczyzni ,którzy dotąd nie zauważyli w nas równorzędnych partnerów i towarzyszy wspólnego życia na ziemi ramię w ramię, nadal będą widzieć uczestniczkę parady równości machającą gumowym przyrodzeniem nad głowami bogu ducha winnymi dziećmi i starcami
__________________
Zapraszam do wymiany
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1266162
Ender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 12:51   #53
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

O. Jakie piękne nadinterpretacje. W zasadzie trudno odnieść się do postów twoich i Marty bo są tak pełne przeklaman, prób obrażania mnie i błędnych wniosków, że ja poczekam na dyskutantów innych w tym wątku.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 13:03   #54
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Mnie ciekawi co innego.
Golisz nogi? Pachy?
Czy wręcz obnosisz się włosami w tych miejscach z dumą, farbując je na różowo? Bo z Twoich postów zalatuje feminizmem w wydaniu największych krzykaczek na marszach, które robią z siebie niejednokrotnie pośmiewisko.
Bo golenie nóg przez kobiety też jest przecież okrucieństwem wymierzanych w ich wolność. Kurde, niepotrzebnie ogoliłam rano.

Wiesz, że to jest swego rodzaju ograniczenie, jeśli nie potrafi się odróżnić płci między sobą? A rozróżnianie płci ma to do siebie, że stawia się im inne wymagania.

A gładka cera u mężczyzn też wygląda schludniej niż podziobana, sucha, itp. Tylko mężczyźni (UWAGA to inna płeć niż kobiety) mają to do siebie, że w większości przypadków mają inną skórę niż kobiety i mniejsze skłonności do problemów z jej wyglądem.

Musisz się z pewnymi rzeczami pogodzić. Albo walczyć całe życie z wiatrakami w przekonaniu, że świat Cię nienawidzi, bo masz inne (lepsze!) zdanie od reszty. I że otacza Cię niesprawiedliwość. Może zapisz się na jogę, medytację, a może brak Ci seksu. Musisz się uspokoić

A, i piszesz o subiektywnym zdaniu, ciągle podkreślasz, że jak komuś się podoba makijaż, to jest to tylko jego zdanie i nie wolno go nikomu narzucać.
Więc czemu narzucasz innym swoje zdanie? Jesteś nielogiczna, owładnięta jakąś chorą krucjatą przeciwko "niesprawiedliwości". Powodzenia!
Jak czytam takie wpisy to naprawdę zaczynam rozumiem czemu największym problemem kobiet są one same.
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 13:07   #55
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez Ender Pokaż wiadomość
Oby nie Mężczyzni ,którzy dotąd nie zauważyli w nas równorzędnych partnerów i towarzyszy wspólnego życia na ziemi ramię w ramię, nadal będą widzieć uczestniczkę parady równości machającą gumowym przyrodzeniem nad głowami bogu ducha winnymi dziećmi i starcami
Na szczęście nie trzeba mieć przy sobie takich mężczyzn, bo to w nich tkwi problem, a nie w nierówności kobiet. Mężczyźni, którzy mnie otaczają, traktują mnie równo, nie czuję się przy nich gorsza, bo są inteligentni i wychowani w poszanowaniu kobiet. Niestety jego brak głównie wynosi się z domu, ewentualnie z otoczenia, tj. znajomych. I myślę, że to są na tyle zamknięte kręgi, że te śmieszne parady nijak się mają do ich zachowań. Podobnie jak na normalnego, myślącego faceta nie wpłynie to w żaden sposób. Można się z tego co najwyżej śmiać, podobnie jak mnie to bawi, trochę może z politowaniem, bo są ciekawsze rzeczy w życiu niż wykrzykiwanie obelg na cały świat.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
O. Jakie piękne nadinterpretacje. W zasadzie trudno odnieść się do postów twoich i Marty bo są tak pełne przeklaman, prób obrażania mnie i błędnych wniosków, że ja poczekam na dyskutantów innych w tym wątku.
Na takich, co Ci przyklasną?
To dopiero ciekawa wymiana poglądów.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 13:12   #56
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez Ender Pokaż wiadomość
Wymień wszystkie rodzaje zawodów w których są kobiety,i policz w jakich rodzajach firm obowiązuje dress code a gdzie nie.
Najpierw wyjaśnij mi co chcesz osiągnąć wyliczanką zawodów i firm z obowiązującym dress-codem. Po pierwsze, wykonanie tych obliczeń jest niemożliwe, po drugie, cokolwiek by nie wyszło, nadal będzie faktem, że dress code nie wszędzie obowiązuje tak jak i 'wymóg' makijażu wobec kobiet.
Cytat:
Co do Twojego niejednolitego koloru skóry to gdzie napisałam że jest nieelegancki,i to tylko dlatego że jesteś kobietą? Natomiast nie widząc Cię twierdzę że będziesz ładniej dla wiekszości osób wyglądała z dobrym,nawet delikatnym makijażem niż bez,i tyle.
Skąd pomysł, że pisałam o tobie? Bardziej chodziło o to: "To prawda, że np. w porządnej firmie kobieta nieumalowana wygląda nieelegancko. Wręcz nie wypada pokazać się z "jałowym" okiem, wypryskiem na skórze czy sińcami pod oczami.
Wyobrażasz sobie np. nieumalowane aktorki na czerwonym dywanie?
"
Tak, to jest seksizm.
Cytat:
Martaakow nie jest jedyna osobą która spostrzegła tutaj plucie jadem za głoszenie swoich przekonać w swobodnej rozmowie,ja też poczułam się zaatakowana.
W tej chwili tylko ty martaakow są tu osobami plującymi jadem. To wy posunęłyście się do obrażania wprost innych użytkowniczek.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Mnie ciekawi co innego.
Golisz nogi? Pachy?
Czy wręcz obnosisz się włosami w tych miejscach z dumą, farbując je na różowo? Bo z Twoich postów zalatuje feminizmem w wydaniu największych krzykaczek na marszach, które robią z siebie niejednokrotnie pośmiewisko.
Bo golenie nóg przez kobiety też jest przecież okrucieństwem wymierzanych w ich wolność. Kurde, niepotrzebnie ogoliłam rano.
Nie, golenie nóg jest osobistym kaprysem osób golących. Natomiast wymaganie od innych, żeby golili to już jest realny problem.
Cytat:
Wiesz, że to jest swego rodzaju ograniczenie, jeśli nie potrafi się odróżnić płci między sobą? A rozróżnianie płci ma to do siebie, że stawia się im inne wymagania.
Różnice między płciami są doskonale widoczne bez wprowadzania dodatkowych modyfikacji. Ja na przykład nie mam z tym żadnego problemu, chociaż nie stawiam płciom różnych wymagań.
Cytat:
A, i piszesz o subiektywnym zdaniu, ciągle podkreślasz, że jak komuś się podoba makijaż, to jest to tylko jego zdanie i nie wolno go nikomu narzucać.
Więc czemu narzucasz innym swoje zdanie? Jesteś nielogiczna, owładnięta jakąś chorą krucjatą przeciwko "niesprawiedliwości". Powodzenia!
W którym miejscu widzisz jakieś narzucanie zdania? Konkretne cytaty poproszę.
Cytat:
Napisane przez Ender Pokaż wiadomość
To ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.Sednem sprawy było "czy kobieta ładniej wygląda w makijaży czy bez " , przy odpowiedzi na to pytanie powinno się kierować ,jak we wszystkich dziedzinach życia- logiką,nie uprzedzeniami.
Skoro już jesteśmy przy logice: "ładniej" to pojęcie względne. A sednem dyskusji wcale nie było to, co się komu bardziej podoba, tylko czy "powinno się" malować. Dopiero potem wyfrunęły takie kwiatki, że kobiecie "nie wypada" pojawić się gdzieś tam bez poprawek (nie, nie twierdzę, że ty tak uważasz). To, że tobie akurat podoba się bardziej kobieta z makijażem, jest moim zdaniem zupełnie nieistotne w tej dyskusji.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 13:14   #57
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Lisbeth. Powiedz mi proszę, czy ty w ogóle rozumiesz skąd się wzięło o zacietrzewienie i taki poziom agresji w niektórych postach? Bo ja jestem zaskoczona i zniesmaczona.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 13:26   #58
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Lisbeth. Powiedz mi proszę, czy ty w ogóle rozumiesz skąd się wzięło o zacietrzewienie i taki poziom agresji w niektórych postach? Bo ja jestem zaskoczona i zniesmaczona.
W sumie nie wiem co powiedzieć. Miałam pomysł na długiego i szczegółowego posta na ten temat, ale po niektórych wypowiedziach tutaj doszłam do wniosku, że to nie ma sensu
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 13:27   #59
Ender
Wtajemniczenie
 
Avatar Ender
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 610
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Agresja? Tak,zdenerwowałam się.
Skąd?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
O, jaką piękna, seksistowska bzdura. Wyrażanie szacunku do innych oraz schludnosc poprzez makijaż. Wow.

Stąd.

I stąd,że przy wypowiedziach kobiet ,którym "nikt nie wmówi,że czarne jest czarne,a białe jest białe" zaczynam rozumieć szowinistycznego faceta.Logika i rozum świadczą o nas,nic innego.
__________________
Zapraszam do wymiany
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1266162

Edytowane przez Ender
Czas edycji: 2016-06-04 o 13:32
Ender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 13:34   #60
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez Ender Pokaż wiadomość
Stąd.
Przecież w kontekście wcześniejszych (nie tylko twoich) wypowiedzi w tym wątku jak najbardziej tak można było ocenić twoją wypowiedź. Na samym początku zgodziłaś się z wypowiedzią użytkowniczki od której nieco wiało pogardą do niemalujących się koleżanek z pracy - że wyglądają jakby "wyszły z wyra". Zamiast pisać tamtego obrzydliwego posta o zakonnej, mogłaś po prostu doprecyzować o co ci chodzi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-11 21:16:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.