Tarczyca A Tycie - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-11, 14:38   #91
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Paris Paris
oczywiście, ale jeżeli ktoś zaczyna się leczyć, to niezbędne są skierowania - do endokrynologa właśnie

ginekolog, stomatolog, dermatolog, wenerolog, psychiatra, onkolog, lek. med. pracy - tutaj skierowania nie są potrzebne
O właśnie, przypomniałam sobie jak rok temu poszłam do onkologa aby "rzucił okiem" na moje znamię. Nie było żadnej kolejki, od ręki mnie przyjął


Całe szczęście jakoś omija mnie to "szaleństwo"
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 18:34   #92
Implicite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sroda Wlkp.
Wiadomości: 74
Thumbs up Dot.: Tarczyca A Tycie

....

Edytowane przez Implicite
Czas edycji: 2013-04-03 o 18:55
Implicite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 19:22   #93
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Tarczyca A Tycie

Implicite objawy które wymieniłaś mają dużo wspólnego z niedoczynnością tarczycy...którą mam niebywałą przyjemność posiadać u mnie w rodzinie też jest wiele kobiet które miały z nią problemy i zgadza się- jesteśmy przez to obciążone genetycznie idz jak najszybciej do lekarza i zdaj relacje jak tam zdrówko
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 20:45   #94
Implicite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sroda Wlkp.
Wiadomości: 74
Dot.: Tarczyca A Tycie

.....

Edytowane przez Implicite
Czas edycji: 2013-04-03 o 18:55
Implicite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 23:03   #95
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Implicite
-wolna przemiana materii
-senność
-niskie ciśnienie
Potwierdzam - objawy mogące świadczyć o niedoczynności.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 13:41   #96
Implicite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sroda Wlkp.
Wiadomości: 74
Dot.: Tarczyca A Tycie

.....

Edytowane przez Implicite
Czas edycji: 2013-04-03 o 18:55
Implicite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 18:41   #97
Wiolkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1
Dot.: Tarczyca A Tycie

Witam Was wszystkie nie wiem czy ktos tutaj jeszcze zagląda ale co tam napisze od 4 lat choruje na niedoczynność tarczycy dwa lata temu miałam operacje po ktorej zaczełam gwałtownie tyc na poczatku brałam latrox 50 pozniej 100 ale nie było zadnych efektów moje tsh utrzymuje sie cały czas na poziomie 9,410 ulU/ml teraz lekarka przepisała mi euthyrox 100 ale nadal mam bardzo wysokie tsh przestałam brac leki juz nie wiem co robic;/
Wiolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-07, 19:23   #98
patrycha789
Przyczajenie
 
Avatar patrycha789
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Tarczyca A Tycie

Hej dziewczyny prosze niech mi ktoś odpisze Byłam odstatnio u endokrynologa i stwierdził on u mnie "woleń młodzieńczy" kazał mi brać Euthyrox N50 troche sie boje go brać bo na ulotce napisane jest ze jest to hormon tarczycy - czy to znaczy ze moge od tego leku przytyć ???? prosze niech ktoś mi odpisze
patrycha789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 19:26   #99
patrycha789
Przyczajenie
 
Avatar patrycha789
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: Tarczyca A Tycie

Hej dziewczyny prosze niech mi ktoś odpisze.Byłam odstatnio u endokrynologa i stwierdził on u mnie "woleń młodzieńczy" kazał mi brać Euthyrox N 50 troche sie boje go brać bo na ulotce napisane jest ze jest to hormon tarczycy - czy to znaczy ze moge od tego leku przytyć ???? prosze niech ktoś mi odpisze
patrycha789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 18:21   #100
Inzilbeth
Raczkowanie
 
Avatar Inzilbeth
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 31
Dot.: Tarczyca A Tycie

patrycha789 -> cały "psikus" polega na tym że zaburzenia pracy tarczycy odbijają się na metabolizmie -w przypadku niedoczynności metabolizm zwalnia (stąd opisane wyżej objawy senności,zmeczenia,proble mów z koncentracją i niestety często też tycia) -przyjmując regularnie euthyrox (syntetyczny odpowiednik tyroksyny) po jakimś czasie tarczyca powinna ruszyć i w związku z tym także metabolizm

nie ma mowy żebyś przyjmując te tabletki przytyła z ich powodu (innych jest wystarczająco dużo ) a jeśli skutkiem niedoczynności są gratisowe kilogramy to bedzie ci dużo łatwiej pozbyć się tej "nadwyżki" w miare jak tarczyca "ruszy"
__________________
Non c'e la pentola cosi brutta che non si trovi il suo coperchio
Inzilbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 00:28   #101
clado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 18
Dot.: Tarczyca A Tycie

nie ma reguly czy nadczynnosc czy niedoczynnosc powoduje tycie, sama jestem tego dobrym przykladem, mam nadczynnosc tarczycy a objawy niedoczynnosci poza tym ciagle tyje pomimo ze moje posilki ograniczane sa do minimum,tycie jest masakryczne na poczatku chroby 11kg w miesiac ostatnio 4kg w 2 tygodnie, masakra:/
clado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-26, 08:38   #102
EDI20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Question Dot.: Tarczyca A Tycie

Witam

Poczytalam sobie troche o tarczycy i poszlam wczoraj zrobic wynik, poniewaz mam od kilku lat duzy problem z zaparciami (trwaja nawet od 5 do 12 dni) i robilam juz chyba wszystko zeby sie ich raz na zawsze pozbyc przede wszystkim dieta obfitujaca w blonnik, duzo plynow, owocow, pieczywo pelnoziarniste, cwiczenia i NIC, stwierdzilam ze musze pojsc do lekarza, zrobiono mi kolonoskopie, ktora wykazala ze wszystko jest ok. Lekarz powiedzial ze mam zaparcia nawykowe i podal mi leki przeczyszczajace!!! Na poczatku pomogly ale tylko na jakis czas i niestety problem wrocil. Dodam, ze codziennie wieczorem pije herbatke z senesen, w ciagu dnia jem i pije activie ale dalej nic!!!
Ale wracajac do tarczycy czytajac wasze wypowiedzi zrobilam wynik na TSH i wyszlo mi 0,50IU/ml i nie wiem czy to dobrze czy zle? Jest mi caly czas zimno, szczegolnie w nogi, czesto mam obnizona temp. ciala, jestem wiecznie zmeczona, rano mam opuchniete powieki, wypadaja mi garsciami wlosy na lokciach pojawila sie taka sucha zrogowaciala skora no i tyje chociaz naprawde malo i zdrowo sie odzywiam. Dodam ze mam 24 lata.

Prosze niech ktos mi podpowie czy mam isc do endokrynologa czy dac sobie spokoj, bo moze ten wynik jest ok?!

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
EDI20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 21:10   #103
elka100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: okolice Kalisza
Wiadomości: 70
GG do elka100
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez EDI20 Pokaż wiadomość
Witam

Poczytalam sobie troche o tarczycy i poszlam wczoraj zrobic wynik, poniewaz mam od kilku lat duzy problem z zaparciami (trwaja nawet od 5 do 12 dni) i robilam juz chyba wszystko zeby sie ich raz na zawsze pozbyc przede wszystkim dieta obfitujaca w blonnik, duzo plynow, owocow, pieczywo pelnoziarniste, cwiczenia i NIC, stwierdzilam ze musze pojsc do lekarza, zrobiono mi kolonoskopie, ktora wykazala ze wszystko jest ok. Lekarz powiedzial ze mam zaparcia nawykowe i podal mi leki przeczyszczajace!!! Na poczatku pomogly ale tylko na jakis czas i niestety problem wrocil. Dodam, ze codziennie wieczorem pije herbatke z senesen, w ciagu dnia jem i pije activie ale dalej nic!!!
Ale wracajac do tarczycy czytajac wasze wypowiedzi zrobilam wynik na TSH i wyszlo mi 0,50IU/ml i nie wiem czy to dobrze czy zle? Jest mi caly czas zimno, szczegolnie w nogi, czesto mam obnizona temp. ciala, jestem wiecznie zmeczona, rano mam opuchniete powieki, wypadaja mi garsciami wlosy na lokciach pojawila sie taka sucha zrogowaciala skora no i tyje chociaz naprawde malo i zdrowo sie odzywiam. Dodam ze mam 24 lata.

Prosze niech ktos mi podpowie czy mam isc do endokrynologa czy dac sobie spokoj, bo moze ten wynik jest ok?!

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Edi w wynikach się dobrze nie oriętuję ale powinnaś iść do endo jak z tarczycą jest wszystko ok to wizyta jest potrzebna przynajmiej po to aby wykluczyć chorobę.
Mam takie same objawy jak ty mój wynik z poprzedniego roku TSH-1,6 niby dobrze według rodz. lekarza .
Najgorzej jest z włosami ,strasznie mi wypadają - poszłam więc do endokrynologa aby wykluczyć chorobę tarczycy po usg się okazało że jednak z tarczycą jest coś nie tak- niedoczynność tarczycy teraz biorę Euthyrox N .
Czuję się już trochę lepiej .
pozdrowienia
elka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 18:21   #104
phoebe
Rozeznanie
 
Avatar phoebe
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 922
Dot.: Tarczyca A Tycie

Witam Was! Od wielu lat również mam problemy z tarczycą, jeden płat miałam zawsze powiększony, brałam Jodid, później Letrox. Ostatnio przytyłam i czuję, że nadal tyję, mimo iż ciągle prowadzę taki sam tryb życia. Ciągle mam mokre i zimne dłonie i stopy, ogólnie bardziej się pocę, cały czas jestem śpiąca, zmęczona, zdenerwowana. Zrobiłam badanie poziomu TSH i wyszło mi 0,70. Niby dobrze, prawda? Zaniedługo idę do endokrynologa a on znowu powie, że jest wszystko w porządku a czuję, że wcale tak nie jest. Co mam mu powiedzieć, może potrzebne by były jakieś dodatkowe badania, napewno będzie mi robił USG, ale czy to wystarczy?
__________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"


Moje Aniołki wiem, że kiedyś się spotkamy [*]


phoebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 23:36   #105
Minaaa
Przyczajenie
 
Avatar Minaaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 8
GG do Minaaa
Question Dot.: Tarczyca A Tycie

Witam Wszystkich Serdecznie.
To mój pierwszy post i na dobry początek pragnę Wszystkich Serdecznie przywitać i pozdrowić
Dzis dostałam wynik badanie TSH wynosi 0.031.
Kompletnie się na tym nie znam...Co to oznacza??
Proszę bardzo o pomoc, bo zaczynam sie martwic,a sama nie wiem czy mam powody ????
Z góry dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi!!!
Minaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 19:38   #106
agusia1308
Raczkowanie
 
Avatar agusia1308
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 49
Dot.: Tarczyca A Tycie

Hej dziewczyny, mam niestety ten sam problem, przytylam 12 kilogramow, nie wiem co robic bo wydaje mi sie ze jem calkiem nie duzo a dalej jestem gruba przy wzroscie 160 cm waze 65 kilo juz nawet przeszlam sie na pieczywo Wasa ale dalej waga stoi w miejscu, lekarz przepisal mi Euthyrox 50 , biore juz jakies 3 miesiace, porrawila sie tylko jedna rzecz , nie mam juz problemow z zaparciami ale ta waga, nie wiecie po jakim czasie leczenia moja tarczyca wroci do normy ???
agusia1308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 20:09   #107
GosspiGirl
Raczkowanie
 
Avatar GosspiGirl
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 174
Dot.: Tarczyca A Tycie

Witam. Ja również mam problemy. 5 miesięcy temu moje TSH wynosiło 4,75, natomiast teraz już 6. Strasznie się zwiększyło.
Byłam u lekarza i ten przepisał mi Jodid 100. Najmniejsza dawka jaka istnieje.
Powiedzcie mi czy to dobrze? Czy pomoże mi to troche w schudnięciu czy raczej nie?
Za odpowiedzi z góry dziękuje.

Aha, Ft4 (czy jak to tam) wyszło mi w normie
Anty PTO również. Płaty w normie.
GosspiGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 18:56   #108
agusia1308
Raczkowanie
 
Avatar agusia1308
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 49
Dot.: Tarczyca A Tycie

tarczyca ma bardzo wielki zwiazek z tyciem, niedoczynnosc tarczycy powoduje tycie, tez sie z tym borykam jem nie duzo i wciaz tyje...
agusia1308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 19:01   #109
agusia1308
Raczkowanie
 
Avatar agusia1308
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 49
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez sylwia18 Pokaż wiadomość
ja mam niedoczynność i tyłam i to bardzo diopiero po lekach i diecie wyglądam dobrze (jaka ja skromna)
A jaka stosowalas diete ? ja tez mam problm bo bardzo mi ciezko zrzucic te kilogramy
agusia1308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-17, 19:40   #110
xsanax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: Tarczyca A Tycie

Dziewczyny mam pytanie, bo może któraś z was się orientuje ..
Od jakiegoś roku biorę Syndi-35 i niby było okej ale od jakis 2 miesięcy zaczęły się straszne problemy z zaparciami. Poszłam do lekarza i wysłał mnie na badania okazało się że mam zawyżone TSH-4,65 . Udałam się więc do endykronologa i FT4 wyszło zaniżone 11,66 . Czy to możliwe, że stosowanie Syndi mogło mi rozregulować aż tak hormon tarczycy? Co prawda mam babcie z niedoczynnością, ale te problemy pojawiły sie tak nagle;[
Może któraś miała podobny problem albo wie coś na ten temat?
Endykronolog przepisał mi 1/5 dawki hormonu na tarczyce ale oprocz tego biore te Syndi więc już całkowicie zgłupiałam ..
Z góry dziękuje za odpowiedź
xsanax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 21:12   #111
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: Tarczyca A Tycie

zrobilam dzis badania...TSH 8,42..:/
i zaczynam sie martwic
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 09:42   #112
Sweetangel171
Raczkowanie
 
Avatar Sweetangel171
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 141
Dot.: Tarczyca A Tycie

hej dziewczyny, ja na wiosne po zrobieniu USG tarczycy wyszlo ze mam tylko 1 płat tarczycy. Zrobiłam THS- wynik 5,08...bylam przerazona...niedoczynnos c tarczycy...potem badania na hormony FT3 i FT4- te w normie. Zapisalam sie do endokrynologa( takze przez ostatnie 3 lata przytyłam 8 kg, czulam sie ciagle senna, zmeczona). Pani doktor zapisala mi Euthyrox 50, po 3 miesiacach poszlam na kontrolne badanie krwi THS i teraz jest w normie 2,5 Teraz tylko chce schudnac ot moj cel
Sweetangel171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 19:29   #113
SternSylwia
Raczkowanie
 
Avatar SternSylwia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 41
Dot.: Tarczyca A Tycie

MAM 16 lat i przez 14 lat nikt u mnie nie wykrył ze mam niedoczynność tarczycy i tak mimo małego apetytu dziecko tyło i tyło poszłam do endokrynologa.....która mnie tak zmotywowała ze z 65 kilo przy wzroscie 150cm w 9 miesięcy zszedłam do 53 aha tarczyca tez powodyje ze sie jest małym ja juz od kilku lat nie rosne ale to ze jestm malutka polubiłam .....a brzusio polubie jak bedzie wazył razem ze mną 46-49 kg .....jak sie chce to wszystko sie udaje mimo głupich i problemowych chorób..................: * pozdrawiam aha ja tylko biore jakąs tabletke Euthyrox N50
__________________
W dojsciu do celu..... Czyn dla silnych wiernych i wytrwałych....w marzeniach
SternSylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 19:14   #114
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780
Dot.: Tarczyca A Tycie

ja mam niedoczynność i zapalenie tarczycy.biorę leki od sierpnia ubiegłego roku.i wiem już że będę je brała na stałe.powinnam schudnąć przynajmniej 10 kg,i jestem troche podłamana bo nie umiem zrobić nic w tym kierunku żeby chociaż 1kg mi spadło.powinnam trzymać diętę i ruszac sie wiecej.zeby jakos zaczac kupiłam stepper.ale jestem bardzo negatywnie nastawiona,ze nie dam rady,poddaje sie po 2 sniach.staram sie nie jesc slodyczy i nie jesc lakomie,bo to ma wplyw na moje tycie.bardzo chcialabym zrzucic wage,bo jest to wskazane przez lekarza,i czulabym sie lepiej-nie wchodze w polowe moich ubran ktore calkiem niedawno nosilam
__________________

podusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 21:14   #115
Sweetangel171
Raczkowanie
 
Avatar Sweetangel171
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 141
Dot.: Tarczyca A Tycie

a ja musze was podnieść na duchu
otóż też mi sie troche przytyło, poza tym ciąłe zmęczenie, senność, wolna przemiana materii... podacza robieni usg piersi (mam guzki) lekarza zbadal moją tarczyce, okazało się ze nie mam lewego płatu. Wykonałam badania TSH i hormony FT 3 i FT 4 i sie okzalo nie mam niedoczynność tarczycy. Odką endokrynolog przepisała mi Euthyros N50 jest coraz to lepiej... minelo ponad pol roku a ja schudłam 6 kg jest jedno ale... kazdy lekarz mowi mi ze moge miec problemy by kiedykolwiek zajsc w ciaze a jak to nastapi ( nie chce w ciagu najblizszych 5 lat dziecka) to bede musiala przyjmowac dodatkowe hormony i prawdopodonie lezec w spziatlu na endokrynologi!!!
Sweetangel171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 11:00   #116
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Sweetangel171 Pokaż wiadomość
a ja musze was podnieść na duchu
otóż też mi sie troche przytyło, poza tym ciąłe zmęczenie, senność, wolna przemiana materii... podacza robieni usg piersi (mam guzki) lekarza zbadal moją tarczyce, okazało się ze nie mam lewego płatu. Wykonałam badania TSH i hormony FT 3 i FT 4 i sie okzalo nie mam niedoczynność tarczycy. Odką endokrynolog przepisała mi Euthyros N50 jest coraz to lepiej... minelo ponad pol roku a ja schudłam 6 kg jest jedno ale... kazdy lekarz mowi mi ze moge miec problemy by kiedykolwiek zajsc w ciaze a jak to nastapi ( nie chce w ciagu najblizszych 5 lat dziecka) to bede musiala przyjmowac dodatkowe hormony i prawdopodonie lezec w spziatlu na endokrynologi!!!
ja wiem że niestety z zajściem w ciążę też mogę mieć problem.biorę leki po to żeby zlikwidować niedoczynność i zapalenie tarczycy,i lekarz tłumaczył że chodzi o to,żeby lekami doprowadzić do tego żeby tarczyca wogóle zniknęła,a potem brać leki które wytwarzaja to co ona ,i mają to robić zamiast niej bo moja tarczyca nie będzie prawidłowo funkcjonować.staram się zebrać w sobie i przejśc na jakąs diete,wiecej się ruszać,ale naprawdę ciężko.bo były monenty ze jadlam naprawdę mało a tyłam.
Mam zamiar wybrać się do dietetyka,bo sama tak naprawdę nie wiem co jeść,czego nie,niestety wizyta tylko prywatna wchodzi w grę bo tylko tacy dwaj dietetycy są w moim mieście a nawet gdyby na kasę chorych było to moja lekarka rodinna nie dałaby mi skierowania,tak samo było z tarczycą,mimo że coraz gorzej się czułam to ona nie chciała na zwykłe badanie krwi dac skierowania
__________________


Edytowane przez podusia
Czas edycji: 2009-03-18 o 19:16
podusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 13:31   #117
mlodakrk
Raczkowanie
 
Avatar mlodakrk
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 362
Red face Dot.: Tarczyca A Tycie

Ja mam podobny problem, zaszłam w ciąże bez problemu ale bardzo przytyłam w ciąży (30kg), poszłam do lekarza bo mam bardzo nie regularny okres, okazało się że może być to związane właśnie z tarczycą
Bardzo ciężko mi jest schudnąć, nad czym bardzo ubolewam bo czuję się z tym tragicznie... szybko się męczę, ciężko mi itd.
Moje pytanko jest takie:
Czy jak zacznę brać leki na tarczycę to będzie mi łatwiej zrzucić to zbędne kilogramy???
Pomóżcie !!!
mlodakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 18:37   #118
agusia1308
Raczkowanie
 
Avatar agusia1308
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 49
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez mlodakrk Pokaż wiadomość
Ja mam podobny problem, zaszłam w ciąże bez problemu ale bardzo przytyłam w ciąży (30kg), poszłam do lekarza bo mam bardzo nie regularny okres, okazało się że może być to związane właśnie z tarczycą
Bardzo ciężko mi jest schudnąć, nad czym bardzo ubolewam bo czuję się z tym tragicznie... szybko się męczę, ciężko mi itd.
Moje pytanko jest takie:
Czy jak zacznę brać leki na tarczycę to będzie mi łatwiej zrzucić to zbędne kilogramy???
Pomóżcie !!!
jesli lekarz dobierze odpowiednia dawke to nie powinno byc problemów ze schudnieciemja po dobrz dobranej dawce schudłam niestety znow przytyłam bo zmieniłam lekarza przepisał mi nowe jakies leki , nie mogłam sie doprosic o inne bo sie mogłam funkcjonowac na tamtych mimo tego ze podobno to było to samo a jednak dla mnie nie teraz chodze od lekarza do lekarza i nie moge trafic na normalnego, bo niewiem czy dobrym specjalista mozna nazwac kogos kto daje recepte, zerka co nie co na tsh i do widzenia
agusia1308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 08:31   #119
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780
Dot.: Tarczyca A Tycie

tak powinno być że biorąc odpowiednią dawkę leku,stosując dietę i ruszając się powinno się schudnąć.moim błędem podstawowym jest to, że nie umiem trzymać diety.chciałam udać się do dietetyka który pomógłby mi ją ułożyć jednak nie znalazłam żadnego.objadam się za dużo,słodycze to już wogóle powinni przede mną chować i za mało ruchu.dzięki temu zafundowałam sobie przez krótki czas dodatkowe kg które ciężko będzie mi zgubić.od4 miesięcy biorę mniejszą dawkę leku,teraz będę robić badania i może dawka będzie zmieniona,bo jak miałam troszkę większą to byłam bardziej aktywna i nie przytyłam aż tak dużo.jednak wiem że tarczyca to ciągła walka z wieloma sprawami,dieta,ruch,spraw y ginekologiczne,to wszystko jest ze sobą powiązane.no i fakt, że już do końca życia trzeba kontrolować tarczycę może teraz jak cieplej się zrobi będę więcej się ruszała....
__________________

podusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 11:30   #120
agusia1308
Raczkowanie
 
Avatar agusia1308
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 49
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez podusia Pokaż wiadomość
tak powinno być że biorąc odpowiednią dawkę leku,stosując dietę i ruszając się powinno się schudnąć.moim błędem podstawowym jest to, że nie umiem trzymać diety.chciałam udać się do dietetyka który pomógłby mi ją ułożyć jednak nie znalazłam żadnego.objadam się za dużo,słodycze to już wogóle powinni przede mną chować i za mało ruchu.dzięki temu zafundowałam sobie przez krótki czas dodatkowe kg które ciężko będzie mi zgubić.od4 miesięcy biorę mniejszą dawkę leku,teraz będę robić badania i może dawka będzie zmieniona,bo jak miałam troszkę większą to byłam bardziej aktywna i nie przytyłam aż tak dużo.jednak wiem że tarczyca to ciągła walka z wieloma sprawami,dieta,ruch,spraw y ginekologiczne,to wszystko jest ze sobą powiązane.no i fakt, że już do końca życia trzeba kontrolować tarczycę może teraz jak cieplej się zrobi będę więcej się ruszała....
No i tu jest problem bo ja tak za bardzo nie jem słodyczy bo mnie nawet tak nie ciagnie przyznam szczerze ze jak moja mama upiecze ciasto raz na 3 tyg , to faktycznie zjem np do kawy w niedziele moze dwa kawalki takie małe bardzo zadko mi sie przytrafi kupowac jakies batoniki czy cos w tym rodzaju , wydaje mi sie ze naprawde nie jem duzo , na sniadanie jakas tam kanapke czy bułke , potem cos na obiad powiedzmy ze tam jakas zupe juz drugie danie zostawiam popołudniu bo juz nie moge zmiescic , wiem ze ktos mi napisze ze to jest nie dietetyczne jedzenie ale ta nie sa duze porcje , poza tym wydaje mi sie ze normalny człowiek zjadajac takie porcje wygłada jakos wmiare normalnie a nie ma nadwagi 10 kilogramów. Biore letrox 75, biore rowniez tabletki antykoncepcyjne Yasminelle i tak sobie mysle ze moze maja jakis wpływ na siebie i dlatego nie moge schudnac ide nie długo do znowu innego lekarza mam nadzieje ze pomoze
agusia1308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 22:48:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.