Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-05, 17:09   #1
kinguska789
Raczkowanie
 
Avatar kinguska789
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 45

Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc


Mam ciemny granitowy zlew z ociekaczem, pozostaja na nim biale plamy jakby zacieki, zostawilam czysty talerz i kubki na ociekaczu zeby wyschly i sa biale okregi teraz. Czytalam ze mozna wyczyscic proszkiem do prania lub tabletkami do zmywarki tylko ze pisza zeby nalac do zlewu wody na jakies 5 cm, a jak ja mam to zrobic gdy chce caly zlew z ociekaczem wyczyscic, mial ktos podobny problem,ktos cos podpowie?
kinguska789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 21:04   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

Te zacieki to od kamienia?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 12:00   #3
kinguska789
Raczkowanie
 
Avatar kinguska789
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 45
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

Wlasnie nie wiem, sa biale, komora jak i ociekacza, dwa tygodnie temu sie wprowadzilismy po remoncie wiec zlewozmywak jest peaktycznie nowy, a tu juz takie problemy. Probowalam z tymmproszkiem do prania ale nic nie pomoglo dalej jestbtaki jakby siwy zamiast czarny, jak sie woda oplucza to jest normalny jak wyschnie to wtedy widac jaki bialy jest i jakie sa slady np po polozonym czystym talerzu zeby ociekl.
kinguska789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 13:52   #4
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

Z jakiego materiału jest ten zlew?
Ciemne zlewy ładnie wyglądają ale niestety bardzo często słyszy się problemy, są uziążliwe w czyszczeniu, często też się przebarwiają, szczególnie tańsze materiały
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 16:46   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

A gdybyś przetarła te białe zacieki wodą z octem a potem wytarła do sucha?
To może być po prostu kamień z wody, który na ciemnym tle jest widoczny.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:19   #6
kinguska789
Raczkowanie
 
Avatar kinguska789
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 45
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

to jest ten zlew http://www.franke.com/content/kitche...33_detail.html

i dodaje jak wyglada teraz ten zlew. czytalam ze nie wolno na granitowych zlewach stosowac octu i mleczka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1420564799735.jpg (72,9 KB, 191 załadowań)
kinguska789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:49   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

Powiem Ci, że zainteresowałaś mnie tym tematem, bo też będę mieć zlew z franke, tylko biały z mniejszym ociekaczem. Nawet Twoja bateria wygląda podobnie do mojej, przynajmniej ten kawałek który widać

Wczytałam się w to co piszą w sieci... Sporo osób polecało wyczyścić zlew tabletkami do zmywarki (rozpuścić w niewielkiej ilości wody i taką pastą wysmarować zlew, zostawić na kilka godzin a potem umyć lub wlać gorącej wody do zatkanego zlewu, w wodzie rozpuścić tabletki i zostawić na noc).

Również sporo osób używało domestosa, ale z uwagi na ryzyko odbarwień nie zostawia się go dłużej, tylko smaruje, a po 2 minutach zmywa.
Ktoś pisał też, że działają środki do czyszczenia nagrobków z, jak by nie było, granitu...

Widziałam też jakieś specjalne środki do czyszczenia i konserwacji zlewu między czyszczeniami, np takie: http://www.laveo.pl/informacje-praso...wy-jak-nowy-pl
Może to by dało radę?

Było też parę postów o zabezpieczaniu wyczyszczonego zlewu przy pomocy wosku, takiego jak do samochodu

Z tego co widzę w sieci, najważniejsze jest by zabezpieczyć już odczyszczony zlew (olejem jadalnym można, ale to chyba trzeba codziennie, albo tym olejkiem Laveo, ew. woskiem, ale chyba bym się bała ), i codziennie go myć co najmniej płynem do naczyń i wycierać do sucha.

Tak na ten moment, to na Twoim miejscu wzięłabym tabletki do zmywarki, zrobiła z paru sztuk pastę, wymazała tym zlew i zostawiła na godzinę, potem bym go wyszorowała, gąbką. Dokładnie bym go spłukała, żeby nie zostały resztki tabletek. I ręcznikami papierowymi bym wytarła do sucha. No i zobaczyłabym czy to coś zmieni. I kupiłabym jakiś środek impregnujący żeby zminimalizować osadzanie się zanieczyszczeń i kamienia.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2015-01-06 o 17:50
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 18:13   #8
kinguska789
Raczkowanie
 
Avatar kinguska789
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 45
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

dzieki bardzo za pomoc, bede probowac i sie odezwe czy pomoglo baterie mam z grohe.
kinguska789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 18:18   #9
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez kinguska789 Pokaż wiadomość
to jest ten zlew http://www.franke.com/content/kitche...33_detail.html

i dodaje jak wyglada teraz ten zlew. czytalam ze nie wolno na granitowych zlewach stosowac octu i mleczka.
Mam podobną baterię
Info ze strony Franke:
Cytat:
Czyszczenie zlewozmywaka

Zalecanym sposobem czyszczenia zlewozmywaka jest przemywanie go płynnym detergentem oraz ciepłą wodą po każdym jego wykorzystaniu. Powierzchnia może zostać następnie przetarta czystą, miękką tkaniną. Procedura ta, wykonywana w sposób regularny, powinna być wystarczająca dla utrzymania powierzchni zlewozmywaka w czystości. Silne zabrudzenia, powodowane np. barwnikami, herbatą, kawą lub sokami roślinnymi zaleca się usunąć jak najszybciej.

Wszelkie pozostające na powierzchni zlewozmywaka ślady powinny zostać wyczyszczone, w zależności od rodzaju śladów i plam, z zastosowaniem odpowiednich środków czyszczących, takich jak płynne detergenty lub mleczka czyszczące. Nie należy stosować wybielaczy gdyż mogą uszkodzić odpływ i uszczelki, mogą też doprowadzić do uszkodzenia powierzchni zlewozmywaka.

W przypadku występowania wody twardej należy zapobiegać osadzaniu się kamienia, jako że plamy osadu kamienia powstają bardzo łatwo i powodują wrażenie odbarwienia powierzchni zlewozmywaka. Osad kamienia może zostać zazwyczaj usunięty za pomocą środka do usuwania kamienia lub po namoczeniu octem lub roztworem octu z wodą w proporcjach 1:1.

Granit jest twardszy niż wiele metali stosowanych do produkcji przyborów kuchennych i w pewnych okolicznościach sprzęt kuchenny taki jak rondle aluminiowe mogą pozostawiać szare ślady na powierzchni zlewozmywaka. Ślady te nie są trwałe – są to odsady metalu, z którego wykonane są rondle i mogą one zostać w prosty sposób usunięte za pomocą "magicznej gąbki FRANKE".
Nie należy stosować ściernych środków czyszczących, takich jak metalowe myjki do szorowania lub wata stalowa, ponieważ mogą one pozostawiać osady metalu na powierzchni zlewozmywaka, które mogą następnie rdzewieć i sprawiać wrażenie zabrudzenia zlewozmywaka.
Jak widzisz mleczkiem i octem spokojnie można.
Ja swojego Franka czyszczę płynem do mycia naczyń, po każdym użyciu wycieram do sucha, regularnie natłuszczam olejem.
Spróbuj octu, potem spłucz wodą i wytrzyj do sucha
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 08:24   #10
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

Ja słyszałam że kamień wsiąka zanieczyszczenia i powinno się go impregnować. Teraz musiałabyś użyć przed impregnacją specjalnego środka żeby wybarwić te plamki
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 15:07   #11
darka_1991
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 45
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

Nie bardzo wiem jak tu mogę ci pomóc, ale pomogę trochę w kwestii granitu Ja miałam problem z twardą wodą na podłodze granitowej. Często pojawiały się plamki, kropki i trzeba było biegać ze ścierką i czyścić. Męczące i ciężkie. Ciągle bieganie i czyszczenie. Ale w końcu poczytaliśmy, fora, specjaliście na telefonie itp i doradzono nam zaimpregnowanie podłogi. Szukaliśmy szukaliśmy bo większość impregnatów jest ograniczona i nie może być stosowana do każdego rodzaju kamienia, ze względu na nasiąkliwość. Ostatecznie doradzono zastosowanie środka dynasil kamień i tak też zrobiliśmy. Jak się później okazało, decyzja dobra. Podłoga ładna, plam nie ma dużo łatwiej się czyści i nie ma problemu z wsiąkaniem wody. Ale niestety nie wiem, czy można to zastosować to do zlewu, nie mam pojęcia jak to się ma do żywności. Najlepiej będzie jak się skontaktujesz z kimś kto takie impregnaty produkuje albo sprzedaje i porozmawiasz. Ale z doświadczenia powiem: rozmawiaj ze sprzedawcą nie z hipermarketów bo oni to ci tylko przeczytają etykietki
darka_1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 12:40   #12
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

Kurczę, planuje kupić bardzo podobny zlew do nowej kuchni: Franke OID 611-78 (onyx), widzę, że będę musiała porządnie poczytać o impregnacji. Moi rodzice maja taki pseudo-granitowy zlew no-name od 15 lat i nikt go za bardzo nie myje ani się nie cacka a stawiamy na nim wszystko - gorące patelnie, gary, nigdy nie patrzę, a teraz będę się bała stawiać cokolwiek na nowym
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 20:57   #13
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

A dał się w końcu odczyścić ten zlew?

Ja ostatnio kupiłam sobie te środki do czyszczenia i impregnacji, które linkowałam wyżej - jak już będę miała zamontowany zlew, to go od razu zaimpregnuję.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 23:20   #14
bambino1109
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 14
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

No właśnie autorko udało się?
bambino1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 08:06   #15
kinguska789
Raczkowanie
 
Avatar kinguska789
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 45
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

Kupiłam środek do zlewozmywaków do granitu i jest o wiele lepiej Teraz po każdym korzystaniu czyszczę zlew płynem do naczyń i wycieram do sucha i pewnie co jakiś czas jak mi się nie będzie podobał to użyje tego środku do zlewozmywaków.
kinguska789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 11:10   #16
bambino1109
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 14
Dot.: Zlew granitowy ciemny - prosze o pomoc

Ja mam produkt specjalny do tego zlewu ale nic nie daje
bambino1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-14 12:10:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.