Przesuszone jajniki - tzn? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-25, 17:46   #1
paczek_w_masle
Rozeznanie
 
Avatar paczek_w_masle
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 640

Przesuszone jajniki - tzn?


Hej,
Mam małe pytanie - mam nadzieję, że pomożecie
Byłam dziś u lekarza pierwszego kontaktu ponieważ trochę mnie złapało przeziębienie więc korzystając z okazji poprosiłam aby mi przepisała 1 opakowanie tabletek anty (wizytę gina mam dopiero pod koniec listopada, a nie chciałam robić miesiąca przerwy) biorę dianę 35 ze względu na małe problemy hormonalne.
Nagle lekarz mi powiedział, że uważa, że nie powinnam brać tych tabletek bo będę miała przesuszone jajniki - na początku właściwie to dotarło do mnie to co powiedział lekarz i nie zgłębiałam tematu bo to jednak nie mój gin a poza tym naprawdę średnio się czułam.

Ale gdy wróciłam do domu zaczęłam się zastanawiać: co to właściwie oznacza? Jaki to ma wpływ na organizm? Jakie o może mieć skutki?
Starałam się odnaleźć odpowiedzi w necie... ale się nie udało
Jeśli padło już takie pyt. na forum to naprawdę bardzo przepraszam za założenie kolejnego wątku, ale nie udało mi się odnaleźć konkretów na ten temat. A naprawdę chciałabym się dowiedzieć czegoś o tych jajnikach.

Dzięki za poświęcenie czasu, przeczytanie mojego postu i za pomocne odpowiedzi!
__________________
- medycyna
- konie
- ciałko takie jak dawniej
paczek_w_masle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 17:54   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Przesuszone jajniki - tzn?

Mogę sie jedynie domyślac co ten lekarz miała na myśli bo taki termin jak 'przesuszone jajniki' nie funkcjonuje w medycynie
Zapewne mu chodziło o to, że podczas stosowanie antykoncepcji jajniki sa nieczynne hormonalnie i w związku z tym niekiedy mniejsze (bo nie dojrzewają w nich pęcherzyki jajnikowe).Konsekwencje z tego sa takie, że jak pęcherzyki nie dojrzewają to nie ma owulacji czyli nie ma mozliwości zajścia w ciążę Ewentualne długoterminowe konsekwencje moga być takie,że czasem po stosowaniu antykoncepcji ta płodność nie wraca tak od razu - ale to wynika z zaburzenia dotyczącego przysadki. Jeszcze konsekwencje mogą byc takie,że jak jajniki sa (prawie) nieczynne hormonalnie i nie produkują estrogenów to zwiększa sie ryzyko osteoporozy, ale badania na ten temat zdaje sie są niepewne (w sensie czy stosowanie antykoncepcji stwarza ryzyko osteoporozy).
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 18:35   #3
lulu1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 135
Dot.: Przesuszone jajniki - tzn?

Hahaha przepraszam ,ale te przesuszone jajniki to hit Niesamowite określenie xD Moja wyobraźnia zaczęła działać. Aż boje się o swoje
lulu1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 18:51   #4
paczek_w_masle
Rozeznanie
 
Avatar paczek_w_masle
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 640
Dot.: Przesuszone jajniki - tzn?

fankapsychiatrii - bardzo dziękuję za odpowiedź! Teraz temat jest dla mnie o wiele jaśniejszy

lulu1122
- no widzisz, więc chyba moje obawy są zrozumiałe po tych słowach lekarza rodzinnego wiem, że to nie gin, ale gdy zaczęłam wyobrażać sobie moje małe "przesuszone" niczym morele jajniki od razu zaczęłam kminić: czy się bać? czy się śmiać? Bo o co właściwie chodzi
__________________
- medycyna
- konie
- ciałko takie jak dawniej
paczek_w_masle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 19:39   #5
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Dot.: Przesuszone jajniki - tzn?

A może przez to osłabienie się przesłyszałaś? :P
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.