Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-18, 05:29   #2971
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dokładnie. Mimo tego, że nasłuchałam się samych peanów na temat olejów, to w wypadku skóry skłonnej do zaskórników nie przesadzałabym z częstością stosowania... jakiegokolwiek kosmetyku. Takie cery (także i moja) trzeba przede wszystkim oczyszczać, oczyszczać i lekko nawilżać...

Możesz spróbować tego olejku pichtowego, aczkolwiek... nie wierzę za bardzo. Mogą pomóc jedynie dogłębne, dermatologiczne peelingi kwasowe lub dobre myjki do twarzy.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 06:17   #2972
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Dziwna rzecz u Ciebie jest z tymi zaskronikami, bo ja zauwazylam u siebie ich lekkie oczyszczenie jak i zwezenie porow. Oczywiscie o calkowitym oszyczeniu nie ma mowy, ale poprawa jest widoczna.

U mnie poponnaddwoch tygodniach serum zostawia taki efekt photoshopa na twarzy do tego stopnia,ze jak wychodze to sie nie maluje :P

Odnosnie zatkanych porow to mysle,ze to moze byc wina oleju malinowego.
Myślę, że możesz mieć rację z tym malinowym. Muszę go odstawić. Zadziwia mnie, że tak dużo osób go chwali - ja niestety nie zauważyłam jego dobrego działania. Ale mi z kolei służy taman, który innym nie pasuje, więc wiadomo

Fakt, że cera jest jakaś taka bardzo gładka, jednolita, jakby poprawiony koloryt? Jestem zadowolona. Tylko zastanawiam się czy mogę używać na zmianę z serum z retinolem.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2012-10-18 o 06:21
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 08:20   #2973
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Tak, 1%
Chociaż w przyszłości na pewno wypróbuje 1,5%, ale jak na razie ten
Polecam bardzo 1,5% kiedyś też używałam 1% ale już do niej nie wrócę
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 08:33   #2974
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Dokładnie. Mimo tego, że nasłuchałam się samych peanów na temat olejów, to w wypadku skóry skłonnej do zaskórników nie przesadzałabym z częstością stosowania... jakiegokolwiek kosmetyku. Takie cery (także i moja) trzeba przede wszystkim oczyszczać, oczyszczać i lekko nawilżać...

Możesz spróbować tego olejku pichtowego, aczkolwiek... nie wierzę za bardzo. Mogą pomóc jedynie dogłębne, dermatologiczne peelingi kwasowe lub dobre myjki do twarzy.
Ja jestem bardzo zadowolona z olejów, ale po malinach mam wrażenie, że nawilża owszem, ale pory są brudniejsze niż po truskawce, czarnuszce, tamanie.. itd
Oczyszczać oczyszczam, acz lepiej mi idzie z maskami, na peeling z korundu wiecznie nie mam ochoty i robię raz w tygodniu
Z nawilżeniem jest gorzej w sumie. Nie mam takiego fajnego kremu nawilżającego.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 08:39   #2975
_glee_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 105
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Witam to mój pierwszy post tutaj ale jestem już po pierwszym zamówieniu z BU pod wpływem Waszych postów

Mam cerę mieszaną (tłusta strefa T i normalne policzki ). Na pierwszy rzut poszły : eliksir winogronowy, olejek z pestek malin, żel hialuronowy i masło jojoba. Mam zamiar przetestować pojedynczo eliksir i olejek z pestek malin z żelem hialuronowym, żeby przy (odpukać! ) jakiejś dziwnej reakcji na skórze wiedzieć co ją wywołuje. Trochę obawiam się olejku na twarz ale najwyżej dodam więcej żelu hialuronowego i zobaczę co się stanie .
_glee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 08:46   #2976
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _glee_ Pokaż wiadomość
Witam to mój pierwszy post tutaj ale jestem już po pierwszym zamówieniu z BU pod wpływem Waszych postów

Mam cerę mieszaną (tłusta strefa T i normalne policzki ). Na pierwszy rzut poszły : eliksir winogronowy, olejek z pestek malin, żel hialuronowy i masło jojoba. Mam zamiar przetestować pojedynczo eliksir i olejek z pestek malin z żelem hialuronowym, żeby przy (odpukać! ) jakiejś dziwnej reakcji na skórze wiedzieć co ją wywołuje. Trochę obawiam się olejku na twarz ale najwyżej dodam więcej żelu hialuronowego i zobaczę co się stanie .
ja tez mam tłustą cerę,moja rada uważaj z tymi olejkami na buzię bo Cię mogą zapchać, ja się tak zapchałam serum granat, używałam codziennie, teraz stosuję2 razy w tyg.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 10:36   #2977
_glee_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 105
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
ja tez mam tłustą cerę,moja rada uważaj z tymi olejkami na buzię bo Cię mogą zapchać, ja się tak zapchałam serum granat, używałam codziennie, teraz stosuję2 razy w tyg.
Nad tym serum granat też się zastanawiałam...
Dziękuję, no właśnie muszę przetestować z jaką częstotliwością używać, żeby nie zrobić sobie masakry . Myślałam o tym, żeby najpierw zastosować eliksir winogronowy co drugą noc i zobaczyć co się stanie a jakoś po tygodniu dołączyć olejek z żelem HA na dzień (tak np. 3 razy w tygodniu). Tylko nie wiem czy dobrze kombinuję . Poza tym ponoć masło jojoba nie zapycha więc może zamiennie z eliksirem to masełko .
Chciałabym coś fajnego na dzień pod makijaż, być może ten eliksir będzie dobry?
No i w ogóle jestem mega zaskoczona - złożyłam zamówienie w pn., dzisiaj rano dostałam maila, że wysłali paczkę a już był u mnie listonosz z paczuszką

Edytowane przez _glee_
Czas edycji: 2012-10-18 o 12:13
_glee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-18, 19:06   #2978
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Dokładnie. Mimo tego, że nasłuchałam się samych peanów na temat olejów, to w wypadku skóry skłonnej do zaskórników nie przesadzałabym z częstością stosowania... jakiegokolwiek kosmetyku. Takie cery (także i moja) trzeba przede wszystkim oczyszczać, oczyszczać i lekko nawilżać...

Możesz spróbować tego olejku pichtowego, aczkolwiek... nie wierzę za bardzo. Mogą pomóc jedynie dogłębne, dermatologiczne peelingi kwasowe lub dobre myjki do twarzy.
Jak zaczynalam przygode z BU to tez slyszalam same dobre rzeczy na temat olejow zmieszanych z zelem hialuronowym. Jednak mimo,ze mam mieszana cere to na dluzsza mete takie mieszanki absolutnie mi nie sluzyly. Pierwsze co to kiepsko sie wchlanialo, zostawialo taka swiecaca powloke na twarzy, po drugie stawala sie ona jakas taka szara i bardzo ziemista, a po trzecie zatykalo mi pory. Mysle,ze takie oleje zmieszane z hialuronem swietnie sprawdza sie na cerach odwodnionych i suchych, w przypadku "zwyklych" mieszanych czy tlustych to jednak "za duzo dobrego".

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Myślę, że możesz mieć rację z tym malinowym. Muszę go odstawić. Zadziwia mnie, że tak dużo osób go chwali - ja niestety nie zauważyłam jego dobrego działania. Ale mi z kolei służy taman, który innym nie pasuje, więc wiadomo

Fakt, że cera jest jakaś taka bardzo gładka, jednolita, jakby poprawiony koloryt? Jestem zadowolona. Tylko zastanawiam się czy mogę używać na zmianę z serum z retinolem.
Odstaw malinowy, szczegolnie jak masz cere mieszana. Jak napisano wyzej cera mieszana musi byc przede wszystkim oczyszczana a nastepnie lekko nawilzana. Zbyt duzo dobrego powoduje,ze sie zapycha.

Na zaskorniki tez fajnie dziala kwas BHA. Ale nie ma co sie ludzic, jak ktos ma sklonnosc do zaychania to absolutnie nie jest mozliwe calkowite ichusuniecie . Jedynie moze nastapic w jakims stopniu oczyszczenie porow i ich zwezenie.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:29   #2979
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Jak zaczynalam przygode z BU to tez slyszalam same dobre rzeczy na temat olejow zmieszanych z zelem hialuronowym. Jednak mimo,ze mam mieszana cere to na dluzsza mete takie mieszanki absolutnie mi nie sluzyly. Pierwsze co to kiepsko sie wchlanialo, zostawialo taka swiecaca powloke na twarzy, po drugie stawala sie ona jakas taka szara i bardzo ziemista, a po trzecie zatykalo mi pory. Mysle,ze takie oleje zmieszane z hialuronem swietnie sprawdza sie na cerach odwodnionych i suchych, w przypadku "zwyklych" mieszanych czy tlustych to jednak "za duzo dobrego".

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------



Odstaw malinowy, szczegolnie jak masz cere mieszana. Jak napisano wyzej cera mieszana musi byc przede wszystkim oczyszczana a nastepnie lekko nawilzana. Zbyt duzo dobrego powoduje,ze sie zapycha.

Na zaskorniki tez fajnie dziala kwas BHA. Ale nie ma co sie ludzic, jak ktos ma sklonnosc do zaychania to absolutnie nie jest mozliwe calkowite ichusuniecie . Jedynie moze nastapic w jakims stopniu oczyszczenie porow i ich zwezenie.
Więc co polecasz do cery mieszanej?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 22:29   #2980
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Więc co polecasz do cery mieszanej?
Ja mysle,ze w przypadku cer mieszanych im mniej tym lepiej. Moja cera niezle by sobie radzila nawet bez zadnych kremow, ale z uwagi na to,ze uzywam serum migdalowego i moja cera jest lekko podsuszona nie chce narazac sie na nadprodukcje sebum,wiec uzywam kremu z serii be eco. W dzien uzywam kremu z filtrem,ale i tak wydaje mi sie,ze to dla mojej cery za duzo.

Musisz probowac, bo tez nie wiesz co Cie zapcha a co nie.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 23:20   #2981
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziwne, ja używam oleju malinowego i nie zauważyłam po nim absolutnie żadnego zapychania, inna sprawa, że jest to jedyny tłuszcz, którego używam na twarz (oprócz kremu z filtrem, którego używam od czasu do czasu) i też nie codziennie.

Myślę, że przy cerze tłustej czy mieszanej to trzeba przede wszystkim uważać, żeby nie przesadzić z natłuszczaniem i nawilżaniem. Ja stosuję w miare potrzeby, wcale nie musze codziennie używać ani żelu hialuronowego, ani olejku, szczególnie że od czasu do czasu stosuję też serum flavoC. Teraz już wiem, że najważniejsze dla mnie to pilnować właściwego złuszczania i oczyszczania, a nawilżanie i natłuszczanie to sprawa drugorzedna, bo akurat z tym moja skóa nieźle sobie radzi sama.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-19, 07:12   #2982
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Teraz już wiem, że najważniejsze dla mnie to pilnować właściwego złuszczania i oczyszczania, a nawilżanie i natłuszczanie to sprawa drugorzedna, bo akurat z tym moja skóa nieźle sobie radzi sama.
Zgadzam się z tym po stokroć

W końcu się zdecydowałam i po ok. 2 tygodniach wielkich rozmyślań zamówiłam wczoraj tonik AHA/BHA 10% i serum oliwkowe AZELO.Zastanawiałam się nad migdałowym AHA, jednak stwierdziłam, że chyba sam AHA na mnie nie działa tak dobrze jak BHA (mam porównanie). Myślałam nad serum LEMON,ale chciałam coś bezolejowego,moja buzia toleruje bez zapychania się jak narazie olejek tamanu i 2 razy w tyg. serum granat.

Tutaj rodzi się moje pytanie, czy tonik AHA/BHA można stosować dzień wykonaniem peelingu złuszczającego, czy może trzeba odczekać więcej niż 1 dzień?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 07:40   #2983
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

mi malina kompletnie nie podeszla. Zaraz po nalozeniu skora byla, owszem ladnie rozswietlona ale pozniej robila sie szara, matowa i wizualnie zmeczona. Do tego migrowala do oczu i piekly mnie.

Co do biochemii ja zamawialam rzeczy z mazidel (nadal to robie) a do biochemii przekonala mnie moja Tesciowa ktora juz ponad 2 lata zamawia stamtad sera. Robimy teraz razem zamowienia dzieki temu wysylka idzie na pol
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 10:48   #2984
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Powiedzcie mi jakie polecacie filtry albo kremy z filtrem?
Bo chciałam zacząć używać tego toniku BHA, ale nigdzie nie mogę znaleźć tego filtru co chciałam (chodzi mi o soraye spf30)
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 10:56   #2985
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

dziewczyny, mam pytanie. Po raz pierwszy będę zamawiać z BU i wymyśliłam sobie odżywczy żel hialuronowy i serum oliwkowe z retinolem. I tak sie zastanawiam czy jest sens, bo zarówno w serum jak i w żelu jest kwas hialuronowy i wit B3, czy nie przesadzę? A dodam, że mam cerę wrażliwą i bardzo suchą. Chyba że możecie polecić coś innego nawilżającego.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 11:07   #2986
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość

Tutaj rodzi się moje pytanie, czy tonik AHA/BHA można stosować dzień wykonaniem peelingu złuszczającego, czy może trzeba odczekać więcej niż 1 dzień?
Jak mocny peeling? W sumie wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości skóry na kwasy i złuszczanie. Tu też bym radziłą po prostu obserwować własną skórę.

Ja zwykle używam używam peelingu mechanicznego, żeby odczepić łuszczące się skórki po kwasie i właśnie taki zestaw u mnie działa najlepiej.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam pytanie. Po raz pierwszy będę zamawiać z BU i wymyśliłam sobie odżywczy żel hialuronowy i serum oliwkowe z retinolem. I tak sie zastanawiam czy jest sens, bo zarówno w serum jak i w żelu jest kwas hialuronowy i wit B3, czy nie przesadzę? A dodam, że mam cerę wrażliwą i bardzo suchą. Chyba że możecie polecić coś innego nawilżającego.
Chyba z wit. B nie da się przesadzić, z żelem hialuronowym można, ale tylko w przypadku dobrze nawliżonej skóry. Jeśli masz suchą, to powinno być ok, tylko pamiętaj o nałożeniu czegoś z tłuszczem (serum oliwkowe np.) na żel albo razem z żelem.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 11:12   #2987
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Chyba z wit. B nie da się przesadzić, z żelem hialuronowym można, ale tylko w przypadku dobrze nawliżonej skóry. Jeśli masz suchą, to powinno być ok, tylko pamiętaj o nałożeniu czegoś z tłuszczem (serum oliwkowe np.) na żel albo razem z żelem.
a to samego żelu nie mogę? Bo w skład zestawu prócz kwasu hialuronowego, wit B3 wchodzi kompleks liposomowy. To jeszcze coś domówić?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 11:45   #2988
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jak mocny peeling? W sumie wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości skóry na kwasy i złuszczanie. Tu też bym radziłą po prostu obserwować własną skórę.

Ja zwykle używam używam peelingu mechanicznego, żeby odczepić łuszczące się skórki po kwasie i właśnie taki zestaw u mnie działa najlepiej

ja mieszam skałę wulkaniczną z enzymatyczną Ziają, także peeling nie ściera ani mocno (tak jak sama skała) ani słabo (jak sama Ziaja) - ściera średnio taka mieszkanka pół na pół.

Mam buzię wrażliwą na policzkach tylko, to może po prostu nie trzeć mocno tylko delikatnie?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 12:01   #2989
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
a to samego żelu nie mogę? Bo w skład zestawu prócz kwasu hialuronowego, wit B3 wchodzi kompleks liposomowy. To jeszcze coś domówić?
Do suchej skóry raczej to będzie za mało. Sam żel jest dobry dla skóry tłustej i mieszanej raczej.

"Zastosowanie produktu: # Jako lekki żel o działaniu odżywczo-nawilżającym - Przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi i okolice oczu, delikatnie wklepując. Po wchłonięciu, nałóż dodatkowy preparat nawilżający - krem, serum, olejek lub inny.
# Żel może być również stosowany samodzielnie, zwłaszcza jako lekki żel dla osób o cerze tłustej i trądzikowej, szczególnie podatnych na zatykanie porów, które nie tolerują większości kremów, serum lub olejków.
# Może być stosowany jeden lub dwa razy dziennie rano i wieczorem.
# Polecany dla każdego typu cery, głównie skóry wysuszonej i odwodnionej, wymagającej odżywienia, w trakcie kuracji złuszczających lub antytrądzikowych, zarówno suchej, delikatnej, naczynkowej, dojrzałej, przetłuszczającej się i trądzikowej, odpowiedni na okolice oczu, szyję i dekolt; po 20 roku życia"
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-19, 12:11   #2990
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
# Polecany dla każdego typu cery, głównie skóry wysuszonej i odwodnionej, wymagającej odżywienia, w trakcie kuracji złuszczających lub antytrądzikowych, zarówno suchej, delikatnej, naczynkowej, dojrzałej, przetłuszczającej się i trądzikowej, odpowiedni na okolice oczu, szyję i dekolt; po 20 roku życia"
ja się zasugerowałam tylko tym powyższym
to w takim układzie, możesz coś polecić zamiast albo, co wzmocni działanie dla suchej cery?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 13:37   #2991
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym po stokroć

W końcu się zdecydowałam i po ok. 2 tygodniach wielkich rozmyślań zamówiłam wczoraj tonik AHA/BHA 10% i serum oliwkowe AZELO.Zastanawiałam się nad migdałowym AHA, jednak stwierdziłam, że chyba sam AHA na mnie nie działa tak dobrze jak BHA (mam porównanie). Myślałam nad serum LEMON,ale chciałam coś bezolejowego,moja buzia toleruje bez zapychania się jak narazie olejek tamanu i 2 razy w tyg. serum granat.

Tutaj rodzi się moje pytanie, czy tonik AHA/BHA można stosować dzień wykonaniem peelingu złuszczającego, czy może trzeba odczekać więcej niż 1 dzień?
Mam w domu kwas mlekowy, warto zrobić z niego tonik? Macie jakiś przepis? Mogę używać na zmianę z serum migdałowym?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 13:40   #2992
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

piesni pochwalne na temaz żeli hialuronowych na BU są moocnnooo przesadzone wg mnie nadają sie jedynie do wygodniejszego nakładania olejów
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 14:21   #2993
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mam w domu kwas mlekowy, warto zrobić z niego tonik? Macie jakiś przepis? Mogę używać na zmianę z serum migdałowym?
na ZSK są jakieś przepisy i na Mazidłach ewentualnie poszperaj na forum, ja jakiś czas temu znalazłam parę wątków z przepisami. Ja poszłam na łatwiznę i zakupiłam gotowca razem z serum, na które i tak się czaiłam. A cenowo wychodzi praktycznie mnie to tak samo
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 09:12   #2994
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 09:31   #2995
sylwka2108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 19
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi jakie polecacie filtry albo kremy z filtrem?
Bo chciałam zacząć używać tego toniku BHA, ale nigdzie nie mogę znaleźć tego filtru co chciałam (chodzi mi o soraye spf30)
czy spf 30 nie jest za niski?
ja bym sie bala uzywac kremu z takim filtrem, chyba lepiej 50
sylwka2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 10:07   #2996
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez sylwka2108 Pokaż wiadomość
czy spf 30 nie jest za niski?
ja bym sie bala uzywac kremu z takim filtrem, chyba lepiej 50
Na pewno nie jest za niski, jeśli odpowiednio używany - odpowiednia warstwa i reaplikacja po paru godzinach. I 50-tka nie pomoże, gdy nakładasz o 7 rano, a wracasz ze szkoły / pracy po południu - wtedy ochrona jest już zerowa. Pomiędzy 30-tką, a 50-tką różnica w przepuszczaniu promieniowania to zaledwie parę procent, o ile dobrze pamiętam już 30-tka nie przepuszcza 90% promieniowania (dlatego zlikwidowano 100-tki )
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 15:34   #2997
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
ja się zasugerowałam tylko tym powyższym
to w takim układzie, możesz coś polecić zamiast albo, co wzmocni działanie dla suchej cery?
Nie bardzo, bo ja mam właśnie taką potrzebująca bardzo mało nawilżaczy i jeszcze mniej tłuszczów. Sucha skóra to dla mnie abstrakcja, ale z tego co słysze od innych to dobre są prepraty z mocznikiem, no i trzeba odpowiednio natłuszczać. Natomiast nie umiem ci powiedzieć ile byś musiała używać ani jakich serów czy olejków oprócz żelu.

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Może po prostu ci nie podchodzi, albo nie masz cierpliwości do eksperymentów. Moim zdaniem to jest kosmetyk bardzo odmienny od tradycyjnych, podobnie z lekkimi serami. Widzę, że sporo osób ma problemy z przestawianiem się z toników i kremów na pielęgnację z hydrolatu, żelu i serum i nie wiem na ile są to faktyczne potrzeby skóry a na ile wynika to z uciążliwości i odmienności. Ogólnie takie "mokre" kosmetyki nie powinny być pozostawiane do wyschnięcia, tylko wklepane albo zasmarowane czymś, bo inaczej mogą wysuszać.

Na pewno dla wielu osób sam żel hialurnowy to po prostu jest za mało, ja za nim przepadam, ale włąsnie latami nie mogłam znaleźć kosmetyk uwystarczająco lekkiego i nietłustego.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 15:52   #2998
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 18:28   #2999
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Widocznie nie pasuje twojej skórze.


Jeśłi chodzi o zapychanie ten żel może tak działać, dlatego trzeba uważać... ogólnie dotyczy to wszystkich kosmetyków z kwasem hialuronowym i innymi subtancjami mocno nawliżającymi. Z wszystkim można przesadzić, a dzisiaj prawie wszystkie kosmetyki (przynajmniej te sklepowe) zawieraja takie substancje... tyle, ze jeśli skóra nie jest odwodniona, to zamiast robićdobrze podrazniają skórę i nawet u osób bez skłonności do trądziku mogą wywołać wypryski (niekoniecznie zaskórniki czy ropniaki, ale nawet takie cosie jak potówki) - czytałam o tym parę lat temu.

W BU co najmniej część serów zawiera kwas h., o ile pamiętam i to też trzeba wziąć pod uwagę.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 22:13   #3000
Tula0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 329
Dot.: Serum-olejek regulujący LEMON (BU)

Witam!
Mam zamiar również wypróbować to serum. Nigdy nie miałam do czynienia z takim rodzajem kosmetyku. Mam pytanie, wydawać by się mogło dziwne, czy po nałożeniu serum wieczorem należy odczekać kilka minut i później wklepać jeszcze jakiś krem czy samo serum wystarczy?
__________________

Byle do przodu
Byle do wiosny
Będziemy piękni jak dawniej,
Będziemy działać sprawniej


Tula0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:18.