A co robią tatusiowie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-14, 21:29   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Talking

A co robią tatusiowie?


Drogie Mamy, jaki jest wkład tatusiów w opiekę i wychowanie Waszych pociech? I z czego wynika taka a nie inna sytuacja?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 21:45   #2
dysia77
Zadomowienie
 
Avatar dysia77
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 880
Dot.: A co robią tatusiowie?

Ooooo, szajabaja jeszcze w oczekiwaniu

U mnie jest teraz tak, że mam dwoje dzieci 3 lata i 1,5 roku i ja pracuję codziennie od 7 do 15 a mój mąż w systemie zmianowym 24/48. No i to On głównie się dziećmi zajmuje, do tego gotuje obiady i sprząta jak maluchy idą na popołudniową drzemkę
także mogę powiedzieć, że mam szczęście, że mam takiego męża. Oczywiście nie obywa się bez sprzeczek, różnicy zdań itp. On też ma swoje humory i czasem widzę jak wracam z pracy, jak jest mocno zmęczony dzieciakami. I wtedy ja do wieczora staram sie zajmować dziećmi tak, zeby On mógł odpocząć, albo mówię mu, zeby po prostu pojechał sobie gdzieś, pozałatwiał swoje sprawy czy zajechał do swojej pracy na kawę z kumplami. Kąpiel dziewczynek należy do tatusia a ja w tym czasie przygotowuję kolację, ogarniam kuchnię, robię pranie i takie tam. Chyba się uzupełniamy w jakiś sposób ale jeśli chodzi o czas poświęcany dzieciom, to mój mąż więcej z nimi przebywa niż ja. I widzę, że dziewczynki to są oczka w glowie tatusia, chociaż tak bardzo marzył mu się syn
__________________
Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją
dysia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 22:45   #3
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: A co robią tatusiowie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;18579198]Drogie Mamy, jaki jest wkład tatusiów w opiekę i wychowanie Waszych pociech? I z czego wynika taka a nie inna sytuacja?[/QUOTE]

Robi wszystko, ominelo go tylko karmienie piersią;P A tak na serio to zakres obowiazkow jest dokladnie taki sam, czasu jednak wiecej dziecku poswiecam ja ze wzgledu na czeste wyjazdy i specyfike pracy meza.
I chyba tylko w zabawie nieco sie roznicujemy: ja czesciej z corka rysuje, ukladam puzzle, czytam. Tata lepiej sprawdza sie w zabawach ruchowych, na placu zabaw albo konstrukcjach z klockow (ale to takie typowe chyba).

Mysle ze wspolne przezywanie ciazy, wspolny porod sprawily ze TZ od poczatku wiedzial jaka jest jego rola, czul od poczatku silna wiez z dzieckiem i odpowiedzialnosc jaka wiaze sie z byciem tata.

Teraz podzial bedzie jeszcze rowniejszy bo niebawem urodzi sie nam drugi maluch i kazdy bedzie mial co robic
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 07:59   #4
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: A co robią tatusiowie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;18579198]Drogie Mamy, jaki jest wkład tatusiów w opiekę i wychowanie Waszych pociech? I z czego wynika taka a nie inna sytuacja?[/QUOTE]

Ja nawet nie potrafię tego okreslic. Tak jak nie potrafię okreslić swojego wkładu.
Po prostu jest cos do zrobienia to któreś z nas to robi, nie ma sztywnego podziału i przez lata to sie wszystko zmieniało. Nie ma podziału a do tego w ciągu minionych lat raz ja robiłam w domu więcej a raz mój mąż, wiec ten podział nie jest tez u nas specjalnie sprawiedliwy.
Po urodzeniu dzieci, to mój mąż nie karmił piersią , nie przewijał kup, bo wtedy rzygał i bardzo rzadko wstawał w nocy. Za to przeważnie on chodził na popołudniowe spacery czy robił zakupy i on kąpał dziecko wieczorem. Poza tym nie było sztywnych rozpisek co kto robi, raz ja, raz on, jak było cos do zrobienia to się robiło.
Mój mąż jest osobnikiem lubiącym dzieci i dobrze się z nimi dogaduje, spędza z nimi dużo czasu, własciwie cały swój wolny czas spedza zawsze z nami i to czynnie (czyli nie siedzi i nie ogląda telewizora czy nie gra w gry na kompie, faktycznie spędzamy razem czas).
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 08:14   #5
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: A co robią tatusiowie?

No właśnie, ciężko powiedzieć jeżeli tatusiowie robią praktycznie wszystko oprócz karmienia piersią

U nas jest jedna rzecz którą robi tylko tatuś - kąpanie ja na przestrzeni 3,5 roku kąpałam dzieci może ze 3 razy

Poza tym tatuś robi zakupy, gotuje obiady, codziennie rano zostawia mi zrobione kanapki robi mleko do butli wieczorem - nieoceniona pomoc.

Rzeczy takich jak przewijanie, przebieranie nie wspominam bo to oczywiste ze jak jest w domu to to robi (z przyjemnością z resztą) za to moja mama i babcia wytrzeszczają gały i kręcą głowami "co to za mężczyzna że wszystko przy dziecku zrobi, mój mąż nigdy dziecka nie przewinął ani nie wykąpał"
Z tego co wiem mój ojciec miał w przydziale obowiązków jedną czynność - pranie pieluch


EDIT: szaja, może przenosisz, będzie komu jeszcze jakiś czas wątki zakładać bo już powiewało nudą na MzK
__________________
10 lat z Wizażem

Druga

Edytowane przez Carya
Czas edycji: 2010-04-15 o 08:17
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 08:17   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: A co robią tatusiowie?

Podobnie jak u Luby nie bylo rozpisek ,zreszta uważam takie regulaminy w rodzinie za zbedne ,przeciez nie trzeba nikogo zdrowego zmuszac do opieki nad wlasnym dzieckiem czy dbania o zonę,prawda ?

Po porodzie robil wszytsko :wstawania w nocy,spacery,przewijanie (na poczatku uzywalismy normalnych pieluch !-nie iwem co to byl za poroniony pomysl ,kapanie,robienie mleka,noszenie ,bujanie,usypianie.I tak w miare jak dziecko rosło te obowiazki sie zmienialy ale nie bylo problemu z podcieraniem tyłka 2 latkowi czy pozniejsze kapiele,organizowanie zabaw i czasu.

Dziecko juz wyroslo i ma super kontakt z ojcem,w ogien by za soba poszli-oczywiscie mloda unika sytuacji pokazanai sie ojcu na golasa no ale u 10 latka kapanie przez rodzicow juz nie wchodzi w grę
Jeżdża wspolnie co roku na narty na 2 tygodnie ,dajarade co sie na spieraja i nafosza to wiaodmo ale ogolenie lubią siebie i byc razem.
Zazdrosze jej takiego kontaktu z ojcem bo sama mam mizerny-emocjonalny bardzo ale w realu bardzo sztywny i napięty.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2010-04-15 o 10:31
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 08:19   #7
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: A co robią tatusiowie?

Tata pracuje poza domem, daleko. Więc ja karmię, kąpię, przewijam, wychodzę na spacery, robię podstawowe zakupy, wynoszę śmieci. Gdy mąż wraca to zabiera dzieci na rower i na basen.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-15, 10:31   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: A co robią tatusiowie?

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;18584574]Tata pracuje poza domem, daleko. Więc ja karmię, kąpię, przewijam, wychodzę na spacery, robię podstawowe zakupy, wynoszę śmieci. Gdy mąż wraca to zabiera dzieci na rower i na basen.[/QUOTE]

A robi cokolwiek w domu i przy dzieciach ?czy tylko przejmnosci i zabawy ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 11:18   #9
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: A co robią tatusiowie?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A robi cokolwiek w domu i przy dzieciach ?czy tylko przejmnosci i zabawy ?
Jeśli chodzi o dzieci to przyjemności i zabawy, to z czym ja sobie nie radzę.
Po za tym niewiele, bo na ma go na co dzień w domu.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 12:31   #10
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: A co robią tatusiowie?

Mój tż też wszystko robił, bez specjalnych podziałów i umów, no może poza tym, że umową było, że to on kąpie Zosię, a w tym czasie jak mogę przygotować łóżeczko, jedzenie i ogarnąć z grubsza bałagan.
Teraz nasza córa w lipcu skończy 4latka i dalej wieczorne kąpiele należą do taty, potem ja ją przejmuję i balsamuję, ubieramy się, czeszemy, do taty należy także zazwyczaj czytanie na dobranoc.

Udał mi się tż w roli tatusia wiedziałam to już w ciąży, a przekonałam się tuż po porodzie, gdy już byłam na sali, a mała strzeliła pierwszą kupę
Poszła paczka chusteczek na tą pierwszą kupę, ale udało się tż-towi przebrać małą.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 09:54   #11
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: A co robią tatusiowie?

Cytat:
Napisane przez dysia77 Pokaż wiadomość
Ooooo, szajabaja jeszcze w oczekiwaniu
Ano, cierpliwie sobie rośniemy

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja nawet nie potrafię tego okreslic. Tak jak nie potrafię okreslić swojego wkładu.
Po prostu jest cos do zrobienia to któreś z nas to robi, nie ma sztywnego podziału i przez lata to sie wszystko zmieniało. Nie ma podziału a do tego w ciągu minionych lat raz ja robiłam w domu więcej a raz mój mąż, wiec ten podział nie jest tez u nas specjalnie sprawiedliwy.
Po urodzeniu dzieci, to mój mąż nie karmił piersią , nie przewijał kup, bo wtedy rzygał i bardzo rzadko wstawał w nocy. Za to przeważnie on chodził na popołudniowe spacery czy robił zakupy i on kąpał dziecko wieczorem. Poza tym nie było sztywnych rozpisek co kto robi, raz ja, raz on, jak było cos do zrobienia to się robiło.
Mój mąż jest osobnikiem lubiącym dzieci i dobrze się z nimi dogaduje, spędza z nimi dużo czasu, własciwie cały swój wolny czas spedza zawsze z nami i to czynnie (czyli nie siedzi i nie ogląda telewizora czy nie gra w gry na kompie, faktycznie spędzamy razem czas).
Nie, no ja rozumiem, że czasem nie da się ram określić Ale wiem też, że są rodziny, gdzie dzieci są wyłącznie na głowie mamy, a tata po pracy gazetę czytuje No i sprawy wynikające z zainteresowań rodziców - mój małż kocha sport, różne baseny, rowerki, rolki, góry - i to pewnie będzie jego działka, natomiast zabawy fantazyjne - moja

Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
No właśnie, ciężko powiedzieć jeżeli tatusiowie robią praktycznie wszystko oprócz karmienia piersią

U nas jest jedna rzecz którą robi tylko tatuś - kąpanie ja na przestrzeni 3,5 roku kąpałam dzieci może ze 3 razy

Poza tym tatuś robi zakupy, gotuje obiady, codziennie rano zostawia mi zrobione kanapki robi mleko do butli wieczorem - nieoceniona pomoc.

Rzeczy takich jak przewijanie, przebieranie nie wspominam bo to oczywiste ze jak jest w domu to to robi (z przyjemnością z resztą) za to moja mama i babcia wytrzeszczają gały i kręcą głowami "co to za mężczyzna że wszystko przy dziecku zrobi, mój mąż nigdy dziecka nie przewinął ani nie wykąpał"
Z tego co wiem mój ojciec miał w przydziale obowiązków jedną czynność - pranie pieluch


EDIT: szaja, może przenosisz, będzie komu jeszcze jakiś czas wątki zakładać bo już powiewało nudą na MzK
Hehe, koleżanka tak ma też - tatuń jest do kąpania, jak czasem gdzieś wyjedzie - klops, najpierw płacz

Prędzej zostawię spis wątków do założenia małżowi

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;18587539]Jeśli chodzi o dzieci to przyjemności i zabawy, to z czym ja sobie nie radzę.
Po za tym niewiele, bo na ma go na co dzień w domu.[/QUOTE]

Smutne.

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
Mój tż też wszystko robił, bez specjalnych podziałów i umów, no może poza tym, że umową było, że to on kąpie Zosię, a w tym czasie jak mogę przygotować łóżeczko, jedzenie i ogarnąć z grubsza bałagan.
Teraz nasza córa w lipcu skończy 4latka i dalej wieczorne kąpiele należą do taty, potem ja ją przejmuję i balsamuję, ubieramy się, czeszemy, do taty należy także zazwyczaj czytanie na dobranoc.

Udał mi się tż w roli tatusia wiedziałam to już w ciąży, a przekonałam się tuż po porodzie, gdy już byłam na sali, a mała strzeliła pierwszą kupę
Poszła paczka chusteczek na tą pierwszą kupę, ale udało się tż-towi przebrać małą.
Dzielny tatuś Ja ciekawa jestem, jak mój zareaguje, obrzydliwy nie jest
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 13:13   #12
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: A co robią tatusiowie?

u mnie był problem logistyczny,więc wychowaniem dziecka zajmowali się dziadkowie wraz ze mną.

ojciec miał dziecko na spacerze z kilka razy,jednak nie interesowały go problemy z pieluchami,czy karmieniem.do dzis nie interesuje się dzieckiem.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 10:31   #13
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: A co robią tatusiowie?

A jak jest np. z zakupami dla maluchów? Potrafią bez pytania o wszystko kupić pampersy, mleko, buty i tak dalej?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 13:04   #14
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: A co robią tatusiowie?

szaja tż bez problemu kupował pieluchy (musiał oczywiście wiedzieć który rozmiar), chusteczki nawilżane i kosmetyki dla dziecka (byleby z nivea baby i będzie ok) - a poza tym sprawdził się świetnie przy kupnie tantum rosa czy nakładek na brodawki, gdzie w aptece musiał ich rozmiar wybrać.

Co do butów i ubrań to jednak ja kupowałam i kupuję dotąd, z prostej przyczyny, ja mam na to czas, a on pracuje.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 14:21   #15
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: A co robią tatusiowie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;18579198]Drogie Mamy, jaki jest wkład tatusiów w opiekę i wychowanie Waszych pociech? I z czego wynika taka a nie inna sytuacja?[/QUOTE]
Póki co jestem jeszcze w ciąży więc wkład mojego męża w ten stan był całkiem przyjemny i wprost proporcjonalny do mojego wkładu

Ale mam takie przeczucie, że będzie dobrym tatą - w końcu jest dobrym mężem. Sądzę jednak, że na pewno w początkowych miesiącach życia maluszkowi więcej czasu poświęcę ja - bo ktoś jednak musi na nas pracować

-----------------------
Tak sobie teraz wspominam - mój tata był takim zainteresowanym dziećmi tatą co było dosyć nietypowe jak na tamte czasy. Większość kobiet nie pracowała zawodowo i dzieci to była "babska sprawa". Nie pamiętam żeby się tata ze mną bawił zabawkami, ale pamiętam, że zabierał mnie w różne miejsca (uwielbiałam jak mnie tata zabierał czasem do swojej pracy), pokazywał mi różne rzeczy, opowiadał, tłumaczył wszystko (a jako dziecko słynęłam z tego, że potrafiłam zadawać cały dzień pytania i każdy temat mnie interesował), strasznie też lubiłam jak mi tata rysował (głównie interesowały mnie księżniczki i zamki oraz wiedźmy ). Pamiętam też, że codziennie ktoś opowiadał mi bajkę na dobranoc, tata lub mama - mamy bajki były takie ładne a to o Kopciuszku, Księżniczce na Ziarnku Grochu, Czerwonym Kapturku itd. mój tata sam wymyślał dla mnie bajki, przeważnie to było o czarownicach, które mi potem rysował za dnia - jedna np. miała gumowca zamiast nosa Skręcił dla mnie rowerek z 3 innych starych rowerków mojego starszego brata - niestety rowerek nie miał hamulców i wypiździłam nim w ogrodzenie Potem tata kupił mi nowy - taki z hamulcami

Całą naszą 3-osobową bandę zabierał często na wycieczki, nad wodę, do lasu itd. Jak podrosłam to uwielbiałam z tatą jeździć na zakupy po ubrania - tata tego nienawidził i kupował mi co tylko chciałam żebyśmy już mogli wrócić do domu. Zresztą wszyscy 3 lubiliśmy te zakupy z tatą, tylko mama trochę się buntowała gdy np. tata kupił mi płaszczyk za 800 zł w 1998 roku To raczej nie było na tamte czasy normalne... Niektórzy ludzie tyle nawet nie zarabiali (ba, ja w swojej pierwszej pracy w 2000 roku zarabiałam 400 zł miesięcznie).

Moim młodszym bratem w wieku niemowlęcym tato opiekował się w równym stopniu co mama poza oczywiście karmieniem piersią (moja mama mówi, że nami czyli starszymi dziećmi też się opiekował, no ale tego akurat nie pamiętam z przyczyn oczywistych). Pamiętam jak brata tata codziennie wieczorem kąpał w wielkiej umywalce

Nie widziałam nigdy żeby tato miał jakiś problem w opiece nad dziećmi czy niemowlętami i gdy urodziła mu się wnuczka (córeczka brata) to od samego początku radził sobie z nią, w tym z przewijaniem, karmieniem itd. czasem nawet lepiej niż np. babcie, które chyba za bardzo się swoją rolą przejmowały

Moim zdaniem panowie też potrafią otoczyć dziecko troską - pytanie tylko czy chcą i czy im kobiety na to pozwolą. Nie rzadko panie wychodzą z założenia, że facet to się na pewno nie zna i jeszcze coś dziecku zrobi, więc odsuwają męża od opieki nad dzieckiem jak najbardziej się da. A potem po paru latach mają pretensje, że on się nie zajmował...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2010-04-19 o 14:24
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 14:59   #16
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: A co robią tatusiowie?

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
szaja tż bez problemu kupował pieluchy (musiał oczywiście wiedzieć który rozmiar), chusteczki nawilżane i kosmetyki dla dziecka (byleby z nivea baby i będzie ok) - a poza tym sprawdził się świetnie przy kupnie tantum rosa czy nakładek na brodawki, gdzie w aptece musiał ich rozmiar wybrać.

Co do butów i ubrań to jednak ja kupowałam i kupuję dotąd, z prostej przyczyny, ja mam na to czas, a on pracuje.
No to oczywiste jest U nas o tyle sytuacja wyrównana, że ja po macierzyńskim pracuję pon.-pt, a małż różnie, z tym, że jak w pracy jest, to do 21 od rana, a jak ma wolne - to cały dzień.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem panowie też potrafią otoczyć dziecko troską - pytanie tylko czy chcą i czy im kobiety na to pozwolą. Nie rzadko panie wychodzą z założenia, że facet to się na pewno nie zna i jeszcze coś dziecku zrobi, więc odsuwają męża od opieki nad dzieckiem jak najbardziej się da. A potem po paru latach mają pretensje, że on się nie zajmował...
Pewnie, że potrafią. Sama należę do tych kobiet, które wychodzą z założenia, że facet może znać się tak samo, jak ja Skoro ja będę umiała przewinąć dziecko, to on musi również, to samo z kąpaniem, karmieniem i tak dalej. Tym bardziej, że jak wcześniej napisałam - nie ma tak, że będzie ciągle w pracy, za to będzie często tak, że ja po pracy wrócę ok. 16, a od rana on sam z córką

A co do pretensji... Mam taką koleżankę, która nie tak dawno mi się właśnie żaliła, że mąż niczego nie robi - po czym wyszło na jaw, że ona nie bardzo chce mu pozwolić, no bo jak gdzieś wyszła, to on (przy pierwszym jej wyjściu) z nerwów pił zioła na uspokojenie Pił to pił, naćpać się nie naćpał, co mnie to obchodzi - ma sobie dać radę i już
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 20:10   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: A co robią tatusiowie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;18673583]A jak jest np. z zakupami dla maluchów? Potrafią bez pytania o wszystko kupić pampersy, mleko, buty i tak dalej? [/QUOTE]


Sam zakupila oslonki na brodawki idealne.

ubrania czy buty to mogłabym sie obawiać o strone wizualną tych rzeczy ale wiem ,że dałby radę .
Zawsze lubil i lubi dzieci,doswiadczenie mial bo zajmowal sie na zmiane siostrzencem starszym 2 lata od naszej córki.
Mloda kapał ,przewijał w koncu jemu pierwszemu zesikala się na ręce zaraz po porodzie

Wiadomo ,że musial chodzic do pracy ale nigdy nie narzekał ,że musi wstawac ,ja zresztą go o to nie prosiłam ,ja zostajac w domu moga przysnąc z dzieckiem ,on musial 8 godzin na obrotach wysokich zasuwać.
Nigdy tez nie spalismy osobno po porodzie jak sie zdarza ze męzowie są wyrzucani lub sami uciekaja do pokoju obok aby się wyspac czy nie przeszkadzać.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 23:10   #18
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: A co robią tatusiowie?

Denerwują mamusię
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 21:43   #19
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: A co robią tatusiowie?

Tatusiowie robią wszystko poza spacerami codziennymi i gotowaniem dla dzidzi
Kąpie, karmi, zmienia pieluchy, usypia, bawi się i śpiewa. A niechby tylko spróbował się wymigać.

Pamiętam jak wrócilismy do domu ze szpitala (miesięczny pobyt wrrrr), ja klapnęłam i wpadłam w taki dół, że bałam sie do Andrzeja dotknąć. Siedziałam w fotelu i kiwałam się w przód i w tył jak wańka-wstańka. Chyba nerwy opadły.
Tż naszykował kąpiel, potem mleko i położył spać dziecko. Nie wiem co by było gdyby nie on.
Jeszcze w szpitalu, jak przyjeżdżał do nas raz na tydzien(inne miasto), to łapał się za pieluchy i karmienie.
Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy tatuś nie dotyka sie do dziecka, bo to babska sprawa. Albo cudowna wymówka - ja się boję, że coś maluchowi zrobię. Guzik prawda. Trzeba gonic od razu po porodzie do podstawowych zajęć. Niech czuje się rodzicem pełną gębą
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 10:24   #20
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: A co robią tatusiowie?

No to teraz z praktyki mogę napisać Luby jeszcze ma urlop. Przewija, kąpiemy razem, spacerujemy, przebiera, usypia, nakładki do karmienia kupił i nawet promocję znalazł Aha, dotychczas to właśnie jemu trafiają się kupy-gigantki
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 20:09   #21
Camillina
Raczkowanie
 
Avatar Camillina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 135
Dot.: A co robią tatusiowie?

Ja się nasłuchałam od znajomych, sióstr, kuzynek o nierobotnych tatusiach więc się zastanawialam jak będzie w naszym przypadku (czy się tż odnajdzie w nowej roli) Na szczęście po pierwszych trudniejszych chwilach: "ale ja jej coś zrobię!" teraz jest super. Mamy swoisty podział obowiązków. Ja karmię piersią, tż przecierkami. Ja kąpię, przewijam w większości przypadków, Tż to chodzące centrum rozrywki dla bobaski (tatuś repertuar ma na prawdę szeroki od kołysek, głupich min aż po szanty) do tego tż jest u nas specjalistą od logistyki i zaopatrzenia. Przeglądanie sieciowych gazetek zaczyna od strony z pieluchami i chusteczkami polując na okazje.
Camillina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 19:16   #22
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: A co robią tatusiowie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;19632458]No to teraz z praktyki mogę napisać Luby jeszcze ma urlop. Przewija, kąpiemy razem, spacerujemy, przebiera, usypia, nakładki do karmienia kupił i nawet promocję znalazł Aha, dotychczas to właśnie jemu trafiają się kupy-gigantki [/QUOTE]

To miłe Szajba, ale wolałabym zostawić urlop na okres gdy dziecko będzie bardziej mobilne i kumate.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 19:26   #23
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: A co robią tatusiowie?

A czy ktoś ci broni? Mój małż sam tak chciał, wziął urlop i tyle. Co nie zmienia faktu, że nie wybrał całego.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 20:26   #24
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: A co robią tatusiowie?

Fajnie jak tata moze wziac urlop i posiedziec z mama i dzieckiem w domu. Dla calej trojki ta sytuacja jest nowa i dobrze miec kogos kto pomoze, albo razem pogapi sie na spiace dziecko majac ten glupi rozmarzony usmiech przyklejony do geby
Jak urodzilam pierwsza corke, moja mama wziela 2 tyg urlopu... pozatki były takie sielankowe ze po tygodniu wrocila do pracy bo stwierdzila ze nie jest mi potrzebna skoro mala ciagle spi. Fakt. Ale milo było posiedzieć z kimś, pogadać, wspólnie się cieszyć maluchem
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 11:30   #25
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: A co robią tatusiowie?

Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
Fajnie jak tata moze wziac urlop i posiedziec z mama i dzieckiem w domu. Dla calej trojki ta sytuacja jest nowa i dobrze miec kogos kto pomoze, albo razem pogapi sie na spiace dziecko majac ten glupi rozmarzony usmiech przyklejony do geby


My też tak planujemy z tż, że on będzie na urlopie, specjalnie olewamy w tym roku wakacje na rzecz urlopu po urodzeniu małej. Chcemy razem uczyć się nią opiekować, poza tym nie wiem jak jest bezpośrednio po porodzie, ale boję się, że będę np. obolała i nie do końca mobilna - przyda się ktoś, kto wyskoczy po zakupy, wyniesie ciężką miedniczkę z praniem itd.

A urlop wypoczynkowy jest co roku i za rok też będzie okazja żeby wyjechać gdzieś z większym już dzieckiem.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.