Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-10, 11:23   #1
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72

Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych


Witam!
Czy ktoś miał taki zabieg? Chodzi mi o przeszczep kości/chrząstki z biodra.
Slyszalem ze jest mozliwosc ze sie wchlonie jakas cześć tej tkanki. Wiecie ile %?
Wiecie ile taki zabieg kosztuje?
Coś wiecie?
Proszę odpisać
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 09:15   #2
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

up
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 14:23   #3
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

Mnie to odradzono ,właśnie dlatego ,że część się wchłania... A poza tym jakoś nie wyobrażam sobie wycinania kości
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 14:29   #4
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

no tak ale czesciowo. Ja nie mam duzej wady wiec pewnie z 5 milimetrow spokojnie wystarczy, a jezeli sie wchlonie z 50% to poprosze chirurga aby dodal mi wiecej tej kosci abym wygladal dobrze przed operacja i w momencie gdy sie wchlonie.

Tobie odradzili a wiec jak poprawilas ta wade bo rozumiem ze masz. Implant?
Na forum beauty jest duzo dziewczyn co ma fragment kosci/chrzastki wycietej z nosa (garb) dodany do brody. Znam 2 dziewczyny co sa 5 lat po zabiegu i nadal tak samo wygladaja.

Elo
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 14:35   #5
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

hm jeśli chodzi ci o 5 mm to czemu nie ja chciałam całkiem nową brodę ,dlatego wybrałam implant
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 16:36   #6
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

czyli zrobiłaś brodę ponieważ nie podobał ci się jej wygląd nie miałaś wady rozumiem?

Mogę prosić o zdjęcia przed/po?
U kogo robiłaś zabieg?
Ile zapłaciłas?

Będe wdzięczny
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 17:01   #7
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

Nie miałam żadnej wady, chodziło mi tylko o wygląd.

Teraz zdjęć nie mam ,ale może uda mi się zdobyć.
Na forum http://www.beautywpolsce.com/forum/ też jest temat o brodzie

Robiłam to w Ars medice, w krakowie , 4000tyś.

Możesz też zmienić kształt brody przez wstrzykiwany kwas hialuronowy :
Voluma lub SubQ- ale, utrzymuje się od roku do dwóch lat,zależy od organizmu. Ale trzeba liczyć się z tym,że potem znów musisz się kłuć ,a koszt jest podobny jak przy implancie.
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 18:31   #8
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

no wiem wiem Mam tam konto
Tak sobie pomyslalem ze nie doradzili Ci przeszczepu bo ty chcialas "zrobic" cała brodę i gdyby przeszczep się wchłonoł mógłby nie równo i miałą być falę
A ja mam taki problem ze mam wszystko spoko ze zgryzem moze 1-2 miimetry cofnięty ale tylko to. Jedynie co mam to optycznie schowany podbródek i ortodontka kazała mi zrobić przeszczep chrząstki/kości.
Ale kurde ani tutaj ani na forum beauty mało o przeszczepie takim
Może Ty coś wiesz? Ile by to kosztowało ? Mi się wydaje ze dużo mniej bo przeciez "wlasny wypełniacz" a nie implant, sam implant kosztuje minimum 1000złotych. Własnie na forum przeczytalem ze taki przeszczep to cena 1000złotych druga dziewczyna napisała, że około 2tysięcy. Kurde nie wiem :/ A to przecież nie jest trudny zabieg trwa około 1godz. i rehabilitacja prawie "nie istnieje". Tylko biodro 3ba rozchodzić tydzień.
Kurcze nie wiesz gdzie takie zabiegi się robi? Najlepiej Warszawa lub Łódź bo jestem z Płocka
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 18:59   #9
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

Oglądałam Twoje zdjęcia na dentonecie O przeszczep się nie dowiadywałam za bardzo ,zniechęciło mnie wycinanie czegokolwiek z kości brrr ... Najlepiej umów się na konsultację u jakiegoś z lekarzy(tu polecam forum beauty) i doradzi Ci co będzie lepsze
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 22:01   #10
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

No ja wiem Moja Droga :/
Ale kurcze tam nikt nic nie wie na temat przeszczepu, jedynie to mają powiększanie podbródka za darmo przy operacji nosa. Kawałki wycięte z nosa wkładają do brody. Jedni piszą, że nic za to nie płacą drudzy że tylko 500zł... więc taki przeszczep to "pikuś" Pan "pikuś" na to wychodzi. Ale tam nikt nie wie gdzie można zrobić sam przeszczep z biodra do podbródka Pytałem lekarzy paru jedni nie odpisali drudzy ze nie robia takich operacji
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 12:30   #11
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

No właśnie, bo najczęściej to się robi przy korekcji nosa . Ja jednak obstawiam na implant, są różne wielkości, kształty itp. i zawsze w razie czego można go wyjąć
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 15:47   #12
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

Ale nie chce miec nic sztucznego w sobie i jest szansa ze sie nie przyjmie sie implant.
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 16:00   #13
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

Pozostaje znaleźć lekarza który ci to zrobi z kości ,albo wstrzykiwany kwas hialuronowy ( wydatek co 2 lata) .
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 09:18   #14
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

kwas odpada bo chce aby to bylo na stale. Tak sie zastanawiam czy takie operacje moze przeprowadzic tylko chirurg plastyk. Bo u mnie jest pare takich klinik ale nie związane z plastyką tylko z jakąs korektą itp itd.
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 16:39   #15
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

Przeszczep tkanki ? Jeśli na to się zdecydujesz idź do chirurga plastyka, nie ma sensu narażać własnego zdrowia i ewentualnych poprawek lub Twojego niezadowolenia
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 21:25   #16
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

Wkońcu znalazłem!!
Plastyka podbródka
Zabieg ma na celu poprawę wyglądu i nadanie nowego kształtu podbródkowi poprzez wszczepienie implantu lub operację redukcyjną. Operacja często jest łączona z jednoczesną korekcją nosa, liftingiem twarzy, lub liposukcją tkanek pod podbródkiem i na szyi.
Implant może byc specjalną wkładką silikonową, badź też przeszczepem własnej tkanki kostnej i tłuszczowej pacjenta.
Technika: Implanty silikonowe jak też przeszczepy własne wszczepia się przez cięcia po wewnętrznej stronie dolnej wargi. Unika się w ten sposób widocznych blizn.

Czas trwania zabiegu: od 30 minut do około 2 godzin, w zależności od indywidualnych okoliczności.

Efekty uboczne: Trudności w mównieniu i uśmiechaniu się przez kilka dni po operacji. W przypadku opecności szwów wewnątrz jamy ustnej, czasem konieczna jest płynna dieta przez kilka dni.

Powrót do aktywności: Powrót do pracy po tygodniu. Wznowienie normalnej aktywności po 2 tygodniach.

Możliwe powikłania: Krwawienie, infekcja, zaburzenia czucia w obrębie operowanej części twarzy. Przemieszczenie implantu wymagające ponownej operacji korygującej. Częściowe wchłonięcie przeszczepu kości lub własnej tkanki tłuszczowej

Efekty: Trwałe, ostateczny efekt widoczny jest 3-6 miesięcy po zabiegu. W przypadku plastyki z użyciem przeszczepu kości lub własnej tkanki tłuszczowej może nastąpić z czasem częsciowe wchłonięcie przez organizm przeszczepionej tkanki.

Znieczulenie: Miejscowe z sedacją dożylną lub ogólne

Pobyt w klinice: W przypadku tylko pojedynczego zabiegu zwykle nie jest konieczny. W przypadku łączenia kilku procedur wymagany pobyt 1-3 dni.

NA JEDNEJ ZE STRON KLINIKI Z WROCŁAWIA

Efekty: Trwałe, ostateczny efekt widoczny jest 3-6 miesięcy po zabiegu. W przypadku plastyki z użyciem przeszczepu kości lub własnej tkanki tłuszczowej może nastąpić z czasem częsciowe wchłonięcie przez organizm przeszczepionej tkanki.
ciekawe ile%

Edytowane przez kle2
Czas edycji: 2010-06-20 o 21:26
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:19   #17
monica_wa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

Martynabcm mam pytanie do Ciebie. Chciałabym delikatnie powiększyć/wymodelować sobie bródkę. 5 dni temu miałam plastykę nosa, poprosiłam doktora aby to co wytnie z noska wstawił mi do brody, doktor się zgodził, jednak powiedział że tego materiału będzie tak malutko, że szkoda w ogóle zachodu aby wstawiać to w brodę więc zrezygnowałam. Teraz zastanawiam się nad implantem, może na początek spróbowałabym volumy, jednak nie wiem jaki to daje efekt czy w ogóle warto. Czy widziałaś a może wcześniej sama próbowałaś i wiesz jak to wygląda? Ponadto jak to jest z implantami, jest ryzyko ich wkładania? i czy faktycznie bródka wygląda ładnie? jesteś osobiście zadowolona z efektu? a może mogłabyś mi przesłać zdjęcie swojej bródki przed i po operacji? byłabym Ci baaaaardzo wdzięczna. W necie jest bardzo mało info na ten temat. Jestem też zarejestrowana na beauty, jednak tam też tylko o łącznych operacjach nosa z brodą. Pozdrawiam i czekam na info.
monica_wa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:52   #18
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

Ja mam Volume w kościach policzkowych , efekt ma być na 1,5 roku w bródce -implant , jak masz wolną gotówkę to możesz własnie volumy spróbować ,i sprawdzić czy będzie ci taki wygląd odpowiadał
ja jestem zadowolona, w razie czego można przecież to wyjąć
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 22:11   #19
monica_wa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

Dziękuję za odpowiedź. Widzę, że jesteś z warszawy, volume robiłaś tutaj? mogłabyś kogoś polecić? jaki jest koszt tego zabiegu? Chyba faktycznie na razie sprawdzę efekt brody w ten sposób, później ewentualnie implant.

Edytowane przez monica_wa
Czas edycji: 2010-06-23 o 22:13
monica_wa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 13:26   #20
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: Powiększenie brody przeszczep tkanek własnych

Cytat:
Napisane przez kle2 Pokaż wiadomość
Witam!
Czy ktoś miał taki zabieg? Chodzi mi o przeszczep kości/chrząstki z biodra.
Slyszalem ze jest mozliwosc ze sie wchlonie jakas cześć tej tkanki. Wiecie ile %?
Wiecie ile taki zabieg kosztuje?
Coś wiecie?
Proszę odpisać
up
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.