Rude refleksy - jak się ich pozbyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-18, 23:28   #1
Aska0000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Question

Rude refleksy - jak się ich pozbyć?


Hej,
Zacznę od tego, że mam jasnobrązowe włosy, a zawsze chciałam być naturalną blondynką (przez krótki czas byłam , ale moje włosy mają tendencje do samoistnej zmiany koloru, niestety pociemniały) dlatego jestem w trakcie rozjaśniania włosów miodem. Wydaje mi się, że kolor będzie wyglądać wtedy najbardziej naturalnie. Jednak nawet jak moje włosy były jasne, to nie popielate, ale złociste. Nie ukrywam - ładnie wyglądały, ale teraz mam problem, bo na pigment w moich włosach zawsze składa się duża część feomelaniny (rudego barwnika), który sprawia, że włosy często łapią rudawe refleksy, których nie cierpię.
Dlatego chciałabym się dowiedzieć, co zrobić, żeby podczas rozjaśniania moje włosy nie stawały się rudawe.
Ma ktoś pomysł?
Aska0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 12:08   #2
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

Ja bym położyła popiel 1 po kropce
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 12:24   #3
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Wink Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

Kiedyś moja koleżanka miała podobny problem. I niwelowała go płukanką Silver, czy coś w tym stylu. Oczywiście po każdym myciu bo na stałe to problemu nie rozwiąze. Spróbuj. To w końcu tylko płukanka, więc nie zrobisz sobie krzywdy w każdym razie.
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 13:00   #4
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez Aska0000 Pokaż wiadomość
Hej,
Zacznę od tego, że mam jasnobrązowe włosy, a zawsze chciałam być naturalną blondynką (przez krótki czas byłam , ale moje włosy mają tendencje do samoistnej zmiany koloru, niestety pociemniały) dlatego jestem w trakcie rozjaśniania włosów miodem. Wydaje mi się, że kolor będzie wyglądać wtedy najbardziej naturalnie. Jednak nawet jak moje włosy były jasne, to nie popielate, ale złociste. Nie ukrywam - ładnie wyglądały, ale teraz mam problem, bo na pigment w moich włosach zawsze składa się duża część feomelaniny (rudego barwnika), który sprawia, że włosy często łapią rudawe refleksy, których nie cierpię.
Dlatego chciałabym się dowiedzieć, co zrobić, żeby podczas rozjaśniania moje włosy nie stawały się rudawe.
Ma ktoś pomysł?
Czy dobrze rozumiem, chcesz pozostać przy rozjaśnianiu miodem? Bez farb nie osiągniesz w miarę trwałego, chłodnego koloru. Rozjaśnianie zawsze "idzie" w ciepłe tony, bo chłodne barwniki są najmniejsze i najszybciej uciekają, zostają te ciepłe, których nie lubisz.

Masz w sumie dwa wyjścia, jeżeli chcesz jakiegoś chłodnego blondu

-zastosować jakąś blond farbę w odcieniu popielatym
-zostać przy tych naturalnych metodach i stosować nietrwałe środki nadające chłodny kolor np. płukanki albo szamponetki. Niestety, w sprzedaży są praktycznie same fioletowe, a te neutralizują żółte tony. Rudości nie przykrywają. Na rudości idealne są niebieskie barwniki, ale czysto niebieskich płukanek nie widziałam nigdzie w drogeriach. Niektórym rudości neutralizuje zwykła gencjana z apteki, jest fioletowa, ale podobno ochładza nawet brązy. Te nietrwałe sposoby to mozolne działanie. Osobiście głosowałabym na farbę, bo daje pewniejszy efekt i nie musi niszczyć włosów.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 14:51   #5
Puline
Przyczajenie
 
Avatar Puline
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 28
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

Artego 'my color reflex' - niebieski - tyle mogę powiedzieć z własnego doświadczenia.
Genialnie gasi rudy i w przeciwieństwie do szamponów ten żel/odżywka odżywia włosy
Ja niweluje nim rudziejący ciemny/średni blond i cieszę sie szlachetnym popielem. Zwłaszcza, że wracam do naturalek i zależy mi na NIEFARBOWANIU włosów
Zapomniałabym - efekt utrzymuje się 6-8 myć, a produkt mimo że dość drogi (ok 40 zł) jest mega wydajny i skuteczny.
recencja z KWC --> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...or-reflex.html
Bye Bye miedziane refleksy :P
P.S. chłodny odcień widać w avatarze

Edytowane przez Puline
Czas edycji: 2013-07-19 o 15:02
Puline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 18:03   #6
sekretnik
Raczkowanie
 
Avatar sekretnik
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 322
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

rude refleksy najlepiej pozbędziesz się, używając zielonego szamponu do włosów, np. z pokrzywy. To działa, sama tak zniwelowałam przebłyski rudości po farbowaniu z czerwieni na brąz.
__________________
"Udało się"
sekretnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 12:16   #7
Aska0000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Czy dobrze rozumiem, chcesz pozostać przy rozjaśnianiu miodem? Bez farb nie osiągniesz w miarę trwałego, chłodnego koloru. Rozjaśnianie zawsze "idzie" w ciepłe tony, bo chłodne barwniki są najmniejsze i najszybciej uciekają, zostają te ciepłe, których nie lubisz.

Masz w sumie dwa wyjścia, jeżeli chcesz jakiegoś chłodnego blondu

-zastosować jakąś blond farbę w odcieniu popielatym
-zostać przy tych naturalnych metodach i stosować nietrwałe środki nadające chłodny kolor np. płukanki albo szamponetki. Niestety, w sprzedaży są praktycznie same fioletowe, a te neutralizują żółte tony. Rudości nie przykrywają. Na rudości idealne są niebieskie barwniki, ale czysto niebieskich płukanek nie widziałam nigdzie w drogeriach. Niektórym rudości neutralizuje zwykła gencjana z apteki, jest fioletowa, ale podobno ochładza nawet brązy. Te nietrwałe sposoby to mozolne działanie. Osobiście głosowałabym na farbę, bo daje pewniejszy efekt i nie musi niszczyć włosów.
tak, mam zamiar zostać przy miodzie, ale sądzę, że to dobry pomysł, bo moje włosy są naprawdę bardzo podatne na zmiany koloru (miałam już złocisty blond i ciemny chłodny brąz, bez używania żadnych środków), po jednej nocy z miodem na włosach, widać już różnicę, ale myślałam, że może mogłabym stosować miód ale dodatkowo używać jakiegoś tonera dającego chłodny odcień, zna ktoś taki produkt?

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez sekretnik Pokaż wiadomość
rude refleksy najlepiej pozbędziesz się, używając zielonego szamponu do włosów, np. z pokrzywy. To działa, sama tak zniwelowałam przebłyski rudości po farbowaniu z czerwieni na brąz.
a może być szampon joanna z pokrzywą?
Aska0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 13:37   #8
sekretnik
Raczkowanie
 
Avatar sekretnik
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 322
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

Najważniejsze, żeby szampon miał barwę zieloną, im bardziej intensywna tym lepiej. Daj znać czy pomogło
__________________
"Udało się"
sekretnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 13:50   #9
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

Rudości gasi się niebieskimi płukankami, nie zielonymi.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 13:58   #10
sekretnik
Raczkowanie
 
Avatar sekretnik
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 322
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Rudości gasi się niebieskimi płukankami, nie zielonymi.

Niebieskie płukanki stosuje się do włosów blond, żeby zlikwidować odcień żółty we włosach... wiem, bo też stosowałam
__________________
"Udało się"
sekretnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 17:13   #11
Puline
Przyczajenie
 
Avatar Puline
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 28
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez sekretnik Pokaż wiadomość
Niebieskie płukanki stosuje się do włosów blond, żeby zlikwidować odcień żółty we włosach... wiem, bo też stosowałam


niebieski + żółty ta zieleń ( a raczej glonowaty kolor włosów)
Zieleń zredukuje czerwień i odwrotnie - czerwień na zielonkawe włosy

Wybierając płukankę musimy wpierw określić konkretny problem.

1 -Na włosy żółknące dobieramy fiolet.

2 - Na włosy rudziejące błękit.

3 - Na włosy z niechcianym zielonkawym refleksem czerwień.
Puline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 19:09   #12
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

hej mam pytanie,bo tez chce zniwelowac rudosc po kapieli rozjasniajacej,do ktorej stosowalam rozjasniacz vincent zielony...czy powinnam uzyc np.srebrny? czy ktoras z was moze uzywala tego rozjasniacza?
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 10:10   #13
Aska0000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Ja bym położyła popiel 1 po kropce
wiem, że wyjdę na ignorantkę, ale co to jest popiel?
Aska0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 17:51   #14
Puline
Przyczajenie
 
Avatar Puline
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 28
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

farba o odcieniu popielatym zawiera fioletowe i niebieskie barwniki. W numeracji fryzjerskiej określany .1 czyli np. popielaty średni blond 8.1
8 - średni blond
.1 - popielaty refleks
Z założenia popielate farby wychodzą ciemniej i prawie zawsze wypłukują się na żółto bo barwniki te są małe i szybko "uciekają ". Dlatego blondynki stosują fioletowe szampony i odżywki
Puline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 20:32   #15
Patkam27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8
GG do Patkam27
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez sekretnik Pokaż wiadomość
Najważniejsze, żeby szampon miał barwę zieloną, im bardziej intensywna tym lepiej. Daj znać czy pomogło
Jaki byś poleciła?
Patkam27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-19, 09:39   #16
Wiczka09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 2
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

Też mam pytanie...mianowicie niedawno byłam blondynką (kolor był żółtawy) i później zamarzylo mi się zafarbować na brąz....niestety teraz przy wypłukiwaniu koloru z włosów jestem ruda 🤣 mam pytanie...jak pozbyć sie rudego koloru? Wpadłam jeszcze na pomysł by wybrać farby (naturia z joanny) gołębi popiel i ktoryś z palety brązów...czy wtedy brąz będzie chłodniejszy i rudy kolor zniknie czy uzyskam odwrotny efekt? 😁 pozdrawiam
Wiczka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 18:16   #17
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Rude refleksy - jak się ich pozbyć?

sub
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-19 19:16:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.