Efekty laserowego zamykania naczynek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-08, 10:15   #1
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266

Efekty laserowego zamykania naczynek


Panie Doktorze! Czytałam Pana wypowiedzi na temat laserów na forum i wiem, że jest Pan za zamykaniem naczyń laserem uważając, że jest to metoda najskuteczniejsza. Pisze Pan również, że naczynka znikają "w oczach".
Postanowiłam poddać się temu zabiegowi i po pierwszym (lekarz zaproponował 4-5) nie widzę prawie żadnych efektów. Wypytałam się o wszystko i dowiedziałam że podczas pierwszego zabiegu stosowano długość fali 1064 nm w celu zamknięcia naczyń głębiej położonych. Dopiero w zabiegach (w odstępach miesięcznych) następnych lekarz ma zastosować falę o długości 585 nm (chyba?) i podobno efekty mają być widoczne.
Chciałabym zweryfikować te wiadomości.
Mam jeszcze pytanie: czy laser leczy trądzik różowaty, który u siebie podejrzewam? Piszę podejrzewam, bo żaden z dermatologów, u których byłam (3) nie postawił jednoznacznej diagnozy. Czy w diagnozowaniu tego schodzenia bierze się pod uwagę tylko zewnętrzne objawy czy też wykonuje się jakieś dodatkowe badania?
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-20, 23:27   #2
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Efekty laserowego zamykania naczynek

Nie wiem, jakie naczynia były zamykane. Najczęściej bardzo duże trudności są z zamykaniem naczynek na nogach, ale wynika to z niewłaściwego podejścia do leczenia. W tej okolicy należy najpierw leczyć przyczyny niewydolności żylnej spowodowanej np. niewydolnymi zastawkami żylnymi, a to już dość skomplikowane leczenie flebologiczne. Drobne, poszerzone naczynka należy zamykać dopiero na samym końcu, gdyż w przeciwnym wypadku efekt leczenia będzie zły. Może zakończyć się sukcesem, jeśli mamy do czynienia tylko z drobnymi izolowanymi poszerzeniami drobnych naczyń (maksymalnie 3mm, najlepiej do 1mm średnicy) Co do zamykania głębiej położonych naczyń wydaje mi się, że zamyka się te widoczne a nie domniemane. Te są zaś osiągalne przez światło lasera zielonego.
Diagnozowanie trądziku różowatego w stadium prerosacea może być trudne. Pełnoobjawowy jest dość charakterystyczny. To dość częsta dolegliwość u kobiet i na wszelki wypadek należy wdrożyć profilaktykę już przy pierwszym niepokoju naczyń twarzy. Nawet, jeśli nie jest to choroba, to właściwa profilaktyka poprawia wygląd skóry. Laser nie leczy tego schorzenia, lecz dość dobrze likwiduje jego objawy, szczególnie poszerzenie naczyń.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 11:40   #3
maalusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: Re: Efekty laserowego zamykania naczynek

Panie Doktorze ja mam pewnien problem i postaniwilam poradzic sie osoby specjalizujacej sie w tej dziedzinie. moim problemem sa poszerzone naczynka na nogach.zastanawiam sie bo od jakiegos czasu na nogach pojawiaja mi sie takie niebieskie zylki a w szczegolnosci na udach i wiem ze z nich powstana naczynka i nie wiem dlaczego nagle zaczely sie tak pojawiac.. robie wszystko co sie tyczy pielegnaji naczyniowej skory(nie chodze na solarium, unikam ciepla, nie opalam sie, unikam ostrych potraw,obmywam sobie zawsze wiczorem chlodna woda nogi, biore rutinoscorbin, mam balsam do ciala do skory naczyniowej(flos lek), unosze nogi wiczorem, zazywam witaminy takie jak K,C,PP,E )i zyrtec (przeciwhistaminowy) a tu zamiast poprawy ja widze EWIDNTNE pogorszenie stanu moich nog moze cos robie zle? juz mnie to wszystko dobija.. mam dopiero 18 lal a problemy mam z tym juz od ho ho! dobrych paru lat z tym ze teraz jest na prawde fatalnie bardzo prosze o rade.
maalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 12:41   #4
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Efekty laserowego zamykania naczynek

Panie doktorze mam 16 lat i popękane naczynka na twarzy mam od zawsze a na nogach od kilku lat.Nie dawno pojawily się też żylaki...
Czy jest możliwość usunięcia tego wszystkiego ? Szczególnie z twarzy BO CZYTAŁAM ŻE im szybciej po powstaniu naczynek zrobi się zabieg tym lepiej....prosze o pomoc jestem załamana
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 22:56   #5
Eyva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 51
Dot.: Efekty laserowego zamykania naczynek

Witam serdecznie! Panie doktorze mam pytanie dotyczące laserowego zamykania naczynek czy po usunięciu naczynek mogą się pojawić nowe? dodam ze naczynka na twarzy, dekoldzie, nogach mam od dziecka. Czytałąm kiedyś ze u osób które mają skłonność do pękania naczynek żle pracuje wątroba? czy to możliwe? A tak wogóle to dlaczego jednym pękają naczynka a innym nie? od czego to zależy ? Czy mając dosyć dużo naczynek powinnam się udać do jeszcze innego lekarza niż dermatolog ? A czy można używać samoopalaczy i balsamów brązujących przy skórze naczynkowej ? Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam
Eyva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 12:08   #6
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Efekty laserowego zamykania naczynek

podnosze temat!
Chciałabym się dowiedzieć jaki jest efekt zabiegów laserów w leczeniu pierwszego stadium trądzik aróżowatego? Czy mozecie polecic jakąś dobrą klinike na śląsku?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.