District 9 - wrażenia i opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-26, 16:22   #1
MissPearl
Rozeznanie
 
Avatar MissPearl
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 545

District 9 - wrażenia i opinie


Hej dziewczyny!
Nigdzie nie znalazłam takiego wątku, a jeśli jest gdzieś to z góry przepraszam za dublowanie

Oglądamłam ostatnio film District 9 i jestem pod wielkim wrażeniem.
Emocje jakie wywołał we mnie ten film były niesamowite, przez co zaliczam go dlonajlepszych filmów jakie miałam przyjemnośc oglądać.

Polecem serdecznie.

Jestem ciekawa Waszych opini i wrażeń jakie macie po obejrzeniu tego filmu.
MissPearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 21:21   #2
Qualiniel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 324
Dot.: District 9 - wrażenia i opinie

Osobiście tego filmu napewno nie zalicze do najlepszych jakie oglądałam, wręcz przeciwnie. Dla mnie to film z gatunku "rozrywki do paczki popcornu". Nieźle się ogląda, świetne efekty specjalne, "coś się dzieje na ekranie"

Pomysł na poczatek filmu jest ściagnięty, niektóre sceny sa nielogiczne i naiwne, stos "?!" co chwila zapalał się w mojej głowie (chociazby te najbardziej oczywiste typu: czemu nikt nie zbadał statku? czemu te stwory, chociaż mają tak potężną broń, dają się tak wykorzystywać a do tego dlaczego skoro sa tak inteligentne zachowują się jakby miały ADHD? reszty na szczęście nie pamiętam bo i film nie gościł długo w mojej głowie) pozatym miałam wrażenie jakby reżyser nie mógł sie zdecydowac czy chce kręcić reportarz czy film kręcony w stylu "Blair Witch Pj"
__________________
wymiana książki, kosmetyki i różności

Edytowane przez Qualiniel
Czas edycji: 2009-11-26 o 21:32
Qualiniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 20:20   #3
justmine2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: kursuje między pólnocą a południem
Wiadomości: 350
Dot.: District 9 - wrażenia i opinie

Mi się strasznie podobał ten aktor, który grał Wikusa van der Marve i miał taki śmieszny akcent

A jeśli chodzi o sam film, to widziałam trochę lepszych, sporo gorszych, a osobiście mam taką trochę schizę pod wpływem ostatnio przerabianej lektury na polskim, że sytuacja przedstawiona w filmie skojarzyła mi się z motywem... getta warszawskiego...
justmine2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 12:18   #4
MissPearl
Rozeznanie
 
Avatar MissPearl
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 545
Dot.: District 9 - wrażenia i opinie

ah.. wydawało mi się że ten film jest bardziej poprularny, a jednak nie

chyba powinnam stworzyc wątek "Filmy które Was zachwycają a publikę nie" (odwrotny już chyba istnieje)
MissPearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 18:11   #5
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: District 9 - wrażenia i opinie

Mi film bardzo się podobał Na pewno nie zaliczę go do najlepszych jakie widziałam, ale oglądało się naprawdę przyjemnie. Ludzie naprawdę pokazali swoje okrutne oblicze, za to poczwarki lojalność. Ostatnia scena była hmm... urocza?
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 22:59   #6
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: District 9 - wrażenia i opinie

Cytat:
Napisane przez Qualiniel Pokaż wiadomość
Osobiście tego filmu napewno nie zalicze do najlepszych jakie oglądałam, wręcz przeciwnie. Dla mnie to film z gatunku "rozrywki do paczki popcornu". Nieźle się ogląda, świetne efekty specjalne, "coś się dzieje na ekranie"

Pomysł na poczatek filmu jest ściagnięty, niektóre sceny sa nielogiczne i naiwne, stos "?!" co chwila zapalał się w mojej głowie (chociazby te najbardziej oczywiste typu: czemu nikt nie zbadał statku? czemu te stwory, chociaż mają tak potężną broń, dają się tak wykorzystywać a do tego dlaczego skoro sa tak inteligentne zachowują się jakby miały ADHD? reszty na szczęście nie pamiętam bo i film nie gościł długo w mojej głowie) pozatym miałam wrażenie jakby reżyser nie mógł sie zdecydowac czy chce kręcić reportarz czy film kręcony w stylu "Blair Witch Pj"
Statek został zbadany Po za tym trochę błędnie zastosowałaś logikę uważając, że kosmici muszą mieć profil zachowania podobny do ludzi. Zobacz jak różni potrafią być ludzie odmiennych kultur. I co jedni potrafią myśleć o drugich nie znając ich tradycji i kultury.

Jeden gość na filmwebie napisał, że kosmici byli głupi bo rzucali się na psią karmę, dając ludziom za puszki z nią swoją technologię.
Ja go skontrowałem pisząc:
Biali dawali Indianom przestarzałe strzelby w zamian za złoto, indianie uważali złoto za kiepski materiał i za pewne nie jeden dziwił się, że za takie g.... dostawali taką technologię.

Film jest rewelacyjny jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku sf ostatnich lat.

Edytowane przez Emir1994
Czas edycji: 2009-12-17 o 23:01
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 10:40   #7
koniarka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 282
Dot.: District 9 - wrażenia i opinie

Film jako film był kiepski - kiepska gra, kiepskie effekty. Ale pomysł generalnie był dobry i jak się głębiej zastanowić film w doskonały sposób pokazuje zachowania ludzi w ekstremalnych sytuacjach. Pod względem psychologicznym film jest świetny, ale pod względem realizacji beznadziejny jak dla mnie.
koniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-18, 20:17   #8
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: District 9 - wrażenia i opinie

Cytat:
Napisane przez koniarka Pokaż wiadomość
Film jako film był kiepski - kiepska gra, kiepskie effekty. Ale pomysł generalnie był dobry i jak się głębiej zastanowić film w doskonały sposób pokazuje zachowania ludzi w ekstremalnych sytuacjach. Pod względem psychologicznym film jest świetny, ale pod względem realizacji beznadziejny jak dla mnie.
Ej, ale wy wiecie, że ten film nie był do końca serio..? Przecież to trochę pastisz był.. I jako taki jest dobry.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 21:18   #9
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: District 9 - wrażenia i opinie

A dla mnie cała ta metafora, którą miał być ten film jest zbyt prosta i łopataologiczna, nad niczym nie muszę się zastanawiać, wszystko wiadomo: że apartheid, że rasizm, że społeczeństo jest coraz bardzij kastowe, biedni pariasi żyją w slumsach i nie mają kontaktu z resztą, do tego jednostka zagubiona pomiędzy stronami + trochę strzelanki dla chłopców.
Wszystko razem takie sobie, miejscami przynudnawe
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 19:06   #10
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: District 9 - wrażenia i opinie

Mi się film nie podobał, jakos nie potrafię dopatrzeć się w nim głębi.
Nie moja bajka, ledwo dotrwałam do konca
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 21:33   #11
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: District 9 - wrażenia i opinie

Deede, czego to jest pastisz?

District9 jest IMO filmem bardzo nierównym.
Ma w sobie ziarno, które jest prawdziwe, bolesne, dotyka tej strony ludzkiej natury, na która cięzko się patrzy i niechętnie o niej myśli.
Pokazuje ciekawą , dość w sumie oryginalną wizję "spotkania 1wszego stopnia", nie tak bolesnie sztampowa jak na ogół.

I z na tej bazie, mozna było zmontowac naprawdę dobrą histore i świetny film.


niestety, całkiem nieźle zapowiadający się główny bohater (niezła świnia i pierdoła) na koniec niepotrzebnie błysnął odwaga i idealizmem- to bardzo zepsuło ogólne wrażenie.
A jeszcze bardziej fakt, ze film o takiej tematyce a tu nagle UFO nie ląduje w USA tylko, "przypadkiem" akurat w RPA.
A ja bym wolała jednak zeby w tak klasycznie, w USA i tam niech się kulają z tym gettem

Ale reszta była słaba. Akcja, intryga, hamerykański finał.

Mimo to, na bezrybiu i rak ryba- jak na film S-F - dobry i warto zobaczyć, jak ktos lubi ten gatunek.


Na pewno jest to miła odmiana dla fanów SF i okolic, na tle tego infantylnego, masowego na dodatek ogłupienia z gogusiowatymi wampirami.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-20, 00:37   #12
ZAQOCHANA
Rozeznanie
 
Avatar ZAQOCHANA
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań pełen doznań ;)
Wiadomości: 816
GG do ZAQOCHANA
Dot.: District 9 - wrażenia i opinie

Fajny, ale nie zachwycajacy. Koniec nawet smutny. Jak dla mnie troche zbyt oblesny. Nie przepadam za robalami
__________________

"A bad woman is the sort of woman a man never gets tired of "...


"Lubie ta aurę ciemności, która go otacza. Lubie jego twarz, smutne oczy. Jest dziwnie ponury, niczym noc bez gwiazd".
ZAQOCHANA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 10:23   #13
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: District 9 - wrażenia i opinie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Deede, czego to jest pastisz?

District9 jest IMO filmem bardzo nierównym.
Ma w sobie ziarno, które jest prawdziwe, bolesne, dotyka tej strony ludzkiej natury, na która cięzko się patrzy i niechętnie o niej myśli.
Pokazuje ciekawą , dość w sumie oryginalną wizję "spotkania 1wszego stopnia", nie tak bolesnie sztampowa jak na ogół.

I z na tej bazie, mozna było zmontowac naprawdę dobrą histore i świetny film.


niestety, całkiem nieźle zapowiadający się główny bohater (niezła świnia i pierdoła) na koniec niepotrzebnie błysnął odwaga i idealizmem- to bardzo zepsuło ogólne wrażenie.
A jeszcze bardziej fakt, ze film o takiej tematyce a tu nagle UFO nie ląduje w USA tylko, "przypadkiem" akurat w RPA.
A ja bym wolała jednak zeby w tak klasycznie, w USA i tam niech się kulają z tym gettem

Ale reszta była słaba. Akcja, intryga, hamerykański finał.

Mimo to, na bezrybiu i rak ryba- jak na film S-F - dobry i warto zobaczyć, jak ktos lubi ten gatunek.


Na pewno jest to miła odmiana dla fanów SF i okolic, na tle tego infantylnego, masowego na dodatek ogłupienia z gogusiowatymi wampirami.

No jak "czego to jest pastisz"? Kina dotyczącego bliskich spotkań 3-ego stopnia. Przecież cały ten film to 1 zgryw. Krewetki uwielbiające kocie żarcie, żyjące w getcie, główni bohaterowie ze strony ludzkiej i obcych (i ten synek..) oraz sam sposób przedstawienia pseudo-dokumentalnego. Przecież tu jest obśmiany schemat po schemacie (bo i z samych schematów i kalek składa się ten film).. Owszem, nawet jako pastisz ten film nie jest super hiper dobry, ale jeśli ktoś brał go serio, to dał się wpuścić w maliny..
__________________


Edytowane przez Deede
Czas edycji: 2009-12-20 o 10:24
Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.