Jak skutecznie zrzucić na wadze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-23, 20:07   #1
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a

Jak skutecznie zrzucić na wadze?


Chciałabym bardzo i w miarę szybko schudnąć jakieś 5 kg. Ćwiczę 3 razy w tygodniu, a nawet czasem codziennie, ale po nich skutki widać po sporym czasie. Ja jednak czasu nie mam..
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 20:13   #2
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Kasia [img]icons/icon7.gif[/img] od kiedy cwiczysz? ile czasu na cwiczenia przeznaczasz? jakie to cwiczenia? co z racjonalną dietą ?

w miare szybko ? znaczy- JAK szybko ?

[img]icons/icon40.gif[/img] uzupelnij, nosek do góry - cos pradzimy [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:07   #3
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Witaj Olu [img]icons/icon7.gif[/img]
Zatem zabieram się za uzupełnianie.
1. Ćwiczę od bardzo dawna, pare miesięcy jednak nie zawsze regularnie, sumiennie i chyba dlatego nie widzę rezultatów (albo po prostu ich nie zauważam, aczkolwiek waga jest albo taka sama albo większa [img]icons/icon9.gif[/img]
2. czas.. hm.. nie potrafię określić, myślę, że 15- 25 minut. Chociaż to zależy czy robię dłuższą przerwę czy też nie.
3. dieta, dieta [img]icons/icon10.gif[/img] no więc staram się, acz nie potrafię sobie odmówić smakołyków i jem je dosyć często. ale mam uczulenie na czekoladę i pikantne potrawy, więc to czasem mnie powstrzymuje. ale nie wiem co powinnam jeść. tylko warzywa i owoce? czy jednak od czasu do czasu coś tłustrzego jest wręcz wskazane?
4. w miarę szybko, czyli powiedzmy w ciągu 2- 4 tygodni.
[img]icons/1pomocy.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:24   #4
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Kasienko [img]icons/icon7.gif[/img]

nie łudzmy sie - ZDROWO to Ty nie zrzucisz tych 5 kilo w ciagu tak krótkiego czasu...zdrowo- znaczy rozsadnie Malenka, a nie na "wariata"..

ponadto:

1.SYSTEMATYCZNIE - to podstawa w cwiczeniach .A zatem musi byc REGULARNIE ! i BAAAARDZO sumiennie Mała..inaczej- klops..

2. 30 - 45 trzy razy w tygodniu z uwglednieniem punktu 1.

3.Racjonalna dieta !! to koniecznosc [img]icons/icon7.gif[/img] duuuuzo wody mineralnej niegazowane j- min. 1,5 litra czyli jedna butla. Polecam Vitalinea, ma mało sodu.
Mało soli, jeszcze mniej cukru.Duzo owoców, warzyw. Miesko, ryby- chude i najlepiej gotowane. Pikantne potrawy wzmagają apetyt. Duzo produktów zawierajacych błonnik - "miotełka " dla jelit. Wystrzegamy sie napojów słodkich i gazowanych. Herbatki -zielona i czerwona. Kawa, herbata czrana- najlepiej bez cukru, ew/ słodzik..Makarony, ryze - bez tłustych sosów. Miesko- bez panierki, etc..3 - 5 mniejszych posiłków w ciagu dnia, niz 2 duze..ostatni najlepiej w godz. 18 -20 ..lepiej przed 18:00..

to tak na szybko..[img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:29   #5
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

o bosze.. to ja może przepiszę to sobie na kartce, którą następnie wywieszę na ścianie
serdecznie dziękuję za porady. postaram się być sumienna.
wody piję dużo, mniej więcej ponad 1 litr na dzień, nauczyłam się tego podczas treningów, więc z tym na pewno nie będzie problemów. z warzywami również, bo lubię je. najgorzej będzie z czekoladkami, wafelkami, ciasteczkami i moją ukochaną pizzą [img]icons/icon9.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:33   #6
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Kaska [img]icons/icon7.gif[/img] z tymi tam wafelkami i pizza.. i Ty mi chcesz w 2 tyg schudnac 5 kilo ??? po tyłku powinnas dostac [img]icons/icon7.gif[/img] !!! serio. Albo dbamy o siebie , albo sie same oszukujemy ! nie zal Ci tych cwiczen ?? nie przyniosą efektu bez racjonalnej diety , jesli masz skłonnosci do przybierania na wadze Aniołku...zrozum..

sorka, jesli Cie zasmuciłam...napisałam szczerze..

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:36   #7
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

To tez zalezy Kasiu, ile teraz wazysz. Jesli jestes dosc szczupla to troche wolniej pozbedziesz sie tych 5 kg.

Przede wszystkim dieta! Jesli zastosujesz 1000 kcal,(tylko bez odstepstw! ) to uda ci sie w ciagu 5 tygodni. Jedz duuuuuuzo warzywek i owocow. Pij sok z cytryny(wzmaga trawienie), nie jedz bialego pieczywa, nie pij alkoholu. Wody jak najwiecej.
Dobrze,ze cwiczysz, zajmij sie raczej wysilkiem aerobowym (bieganie, rower, albo chociaz skakanka) Jesli cwiczy sie zbyt intesywnie, rozwijaja sie miesnie i waga czesto wzrasta, ale wyglada sie badz co badz duzo lepiej. Aha i ja bym radzila ci sie raczej mierzyc niz wazyc.
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-02-23, 21:37   #8
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

nie zasmuciłaś mnie [img]icons/icon7.gif[/img] a o szczerość chyba tu właśnie chodzi.
jedno na pewno- postaram się. i dziękuję [img]icons/icon7.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:40   #9
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

powodzenia Małą [img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:42   #10
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

merzyć nie warzyć. Ok [img]icons/icon7.gif[/img] trenuję biegi, więc chyba nie będzie z tym problemu. ale białe pieczywo jem na codzień, ale będę kupowała ciemne.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:43   #11
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

dziękuję bardzo [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/1cmok.gif[/img] a! mam jeszcze jedno pytanie. jakie przede wszystkim potrawy zawierają dużo błonnika?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-02-23, 21:45   #12
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Kasiu jestem z toba! Otoz rozumiem cie doskonale. Czekolady potrafie sobie odmowic, ale pikantnych, slonych potraw - nie za bardzo! Milosc do pizzy doprowadza mnie do zalamania nerwowego [img]icons/icon12.gif[/img], zwlaszcza,ze nie chwalac sie [img]icons/icon7.gif[/img] potrafie ja niezle przyrzadzic. W domu to jeszcze mozna sie powstzymac, ale odmow znajomym gdy cie zaprazsaja! To dopiero sztuka!
Powodzonka [img]icons/icon14.gif[/img]
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:48   #13
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Dziękuję [img]icons/icon7.gif[/img]
Ja często chodzę na pizzy z chłopakiem w weekandy. Ale postanowiłam to zmienić i częściej chodzić na dyskoteki [img]icons/icon7.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:49   #14
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

plosiem [img]icons/1cmok.gif[/img]

potrawy, jak potrawy Kasik [img]icons/icon7.gif[/img] zalezy z czego je zrobisz [img]icons/icon7.gif[/img] produkty, składniki konkretnie [img]icons/icon7.gif[/img] np. warzywka, owoce, muesli, płatki roznego kalibru, jogurty, ciemny i chrupki chelebek ..

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:51   #15
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

aha Ok wielkie dzięki [img]icons/icon7.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:52   #16
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

bravvvvo [img]icons/icon7.gif[/img] taniec to jedna z przyjemniejszych form gimnastyki [img]icons/icon7.gif[/img] podobnie jak pływanie [img]icons/icon7.gif[/img] pochwalam na całej lini [img]icons/icon7.gif[/img] jak mieszkasz w wiekszym miescie zapytaj moze o aerobik wodny [img]icons/icon7.gif[/img] tez fajna rzecz [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:53   #17
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Blonnik? Oj, tutaj najlepsze beda otreby! Maja go tez jabkla ze skorka i nasiona (ale tych ci nie polecam bo dosc kaloryczne)
Otrebow nie jedz bron Boze na sucho, mozna sie udlawic [img]icons/icon7.gif[/img]
Z samym mlekiem tez sa nie do zjedzenia. Najlepiej dosypuj do jogurtow, chrupek z mlekiem, czy tez do innych potraw. Na serio przynosza efekty.
Jesli dopadnie cie glod zawsze miej pod reka wode i piiiij, az ci troche przejdzie. Jesli nie bedziesz mogla sie opanowac i siegniesz po wafelka, to zjedz tylko jednego, dla smaku i nie przeywaj diety.
Wszystko bedzie dobrze. Jesli masz jeszcze pytania to jestem i czekam [img]icons/icon10.gif[/img]
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:54   #18
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

nie dziekowac, a stosowac ! [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img] zmykam babki, do nastepnego [img]icons/icon40.gif[/img] trzeba sei w wannie z pianą pobyczyc [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:54   #19
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

niestety nie umiem pływać [img]icons/icon9.gif[/img] uczyłam się i uczę nadal, jednak trudno i ciężko mi to idzie, gdyż mam złe doświadczenia z wodą z dzieciństwa..
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-02-23, 21:55   #20
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

[img]icons/icon40.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 21:57   #21
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Zastanawia mnie jeszcze jeden motyw. Jeżeli mam jeść warzywa to jak? wiem, że gotowane dają gorszy efekt, to prawda?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 22:10   #22
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

No tak, racja. Gotowane warzywka maja mniej witamin. W ogoel najlepsze jest wszystko co nie jest przetworzone. Czyli surowe, swieze, a nie gotowane czy mrozone.
Ale to nie znaczy,ze masz caly czs jesc surowizne, jak krolik jakis [img]icons/icon10.gif[/img] Poszukaj przepisow na salatki z warzywek. Warzywa gotuj, ale nie polewaj ich juz olejem ani smietana.
Ja robie sobie prawie codziennie wieelka miche takiej slatki z piersi kurczaka i mnostwa warzyw: surowych brokulow, pomidorow, gotowanej marchewki, kapusty pekinskiej i kielkow soji i rzodkiewki. Piers kurczaka drobno siekam i do wszystkiego dodaje dwie lyzki joguru naturalnego. I mam taka ogromna wyzerke za 250 kcal. To tak jakbym zjadla malego batonika.
Ja wprawdzie nie chce schudnac, ale ponoc od takich zdrowych dan skora robi sie piekna, wlosy odzywaja no i ogolnie poprawia sie stan sdrowia, czlowiek czje sie lekki [img]icons/icon7.gif[/img]
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 22:17   #23
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

a czy soję mogę kupić w każdym sklepie spożywczym? lub na ryneczku?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 22:21   #24
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Samj soji nigdy nie kupowalam, ale mysle ze bez problemu ja dostaniesz w zeyklym spozywczaku.
Natomiast kielki(bardzo smaczne), zawsze kupowalam w Biedronce [img]icons/icon7.gif[/img] Na rynku tez sa. Sa pakowane po 100 g i kosztuja okolo 2 zl.
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-23, 22:23   #25
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Ok dziękuję za porady [img]icons/icon7.gif[/img] zmykam [img]icons/icon40.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 06:56   #26
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

No właśnie. Można zrzucić więcej w ciągu tego czasu... Tylko potem przy zjedzeniu najmniejszej ilości normalnego jedzenia tyyyyje się błyskawicznie i szybciutko...

Zajrzyj tu:

http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ast=1045983938

Osobiście polecam zasadę:
dużo wody
ruch, ruch, ruch
jedzonko malutkie 4 razy dziennie

No. I pamiętaj, efektywny spadek 5 kg w ciągu 2 - 4 tygodni... Śmiechu warte i niemożliwe. Nie schudniesz, jedząc słodycze i ćwicząc tak krótko i nieregularnie, co ty chcesz cudu? Nie ma!!!

I przychylam się do zdania Oli: albo dieta porządna, albo nic... Bo po tyłku! Wiele osób mówi, że "nic nie jedzą, a tyją..." - patrz mój tata. Tak mnie to wkurza... Bo wychodzi na to, że one takie biedne poszkodowane, a Ci, którzy schudli, to cudem, niesprawiedliwie i bez wysiłku... A schudnąć skutecznie to sukces!!! Ale to nie do Ciebie, tylko ogólne narzekania.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 16:22   #27
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Ja myślę, że jednak można schudnąć 5 kg w ciągu 2-4 tygodni. Ja przez 2 tygodnie schudłam 3 kg, jak byłam młodsza, dla potrzeb sportowych (trenuję biegi) i nie było efektu jojo, ponieważ ciągle robiłam to, dzięki czemu schudłam. Ćwiczenia i zdrowa żywność. Jednak odkąd mam przerwę w sporcie, nic mi się nie chce. Ale postaram się. Już dziś nawet zaczęłam [img]icons/icon12.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 16:41   #28
Ninah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 205
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

jak to wszytko czytam,to mam wyrzuty sumienia...nie dlatego,że mam nadwage,ale prowadze strasznie niezdrowy tryb życia [img]icons/icon9.gif[/img] wiem,wiem tak nie mozna,ale ja od dziecka wolałam słodycze i to co nie zdrowe,od porządnego,maminego obiadku [img]icons/icon9.gif[/img] jem mało owoców i warzyw,wogóle jem strasznie monotonnie i przyznam się jeszcze do jednego...zero sportu [img]icons/icon9.gif[/img] jestem raczej szczypła,ale zero kondycji,a tyłeczek i uda to istna galareta...a tak mi się marzy twardy brzuszek i jędrne posladki [img]icons/icon10.gif[/img] kurcze,wiem że to niedobrze,ale jakoś zawsze obiecuje sobie,że od jutra to się zmieni i klops,takie obiecanki cacanki.ja pozbyć się tych złych nawyków żywieniowych i zaczać prowadzic zdrowy tryb życia???
Ninah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 18:32   #29
kaska_k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Nie nie nie.. nie chcę ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, by schudnąć a potem wrócić do normalności. Absolutnie nie! Chcę schudnąć i na takiej wadze pozostać, choć wiem, że z wiekiem nie obędę się bez dodatkowych dag [img]icons/icon10.gif[/img] A uprawiać sport, ćwiczyć i jeść odpowiednie jedzenie mam zamiar cały czas, bo wiem, że inaczej mogę oczekiwać efektu jojo
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 18:46   #30
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Acha. A wiesz co? Kiedyś bez słodyczy nie mogłam żyć i byłam gruba. Potem schudłam kilkanaście kilo, powoli. Zmieniłam nawyki żywieniowe i nawet mnie do zakazanego nie ciągnie... Ale nie ćwiczę.
Sorry, że tak napisałam, ale tak zrozumiałam, że lubisz słodycze i ćwiczysz nieregularnie...
No i i tak nie uprawiasz sportu wyczynowo... Prawda? A o ile zrozumiałam, któraś napisała, że dzięki temu szybko schudła i to utrzymała.
Powodzenia!!!
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.