Upierdliwie włosy;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-04, 18:48   #1
olka1290
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4

Upierdliwie włosy;/


Witam! specjalnie założyłam konto aby z Waszego doświadczenia. Mam maly problem z wlosami, siegaja za łopati wiec są dosc długie ale nie moge sie nimi cieszyc puszą się, są drętwe i suuuche przez co łamią sie czasami az słysze jak pekają, kiedy przeczesuje je ręką. Z wypadaniem nawet nie mam problemu jedynie z tym łamaniem. Od ok. 2,5 roku nie prostuję ani nie suszę suszarką. Używam zwykłych szamponów bez silikonów i odżywki do mycia obecnie garnier avocado i maslo kartie, olejuje włosy alterra limonkową, użwyam tez jedwabiu biowax i eliksiru z joanny z olejkem arganowym i jantara z farmony. Czasem kiedy jestem w domu i powcieram te rózne specyfiki to włosy przez jakis czas sa w nawet dobrym stanie ale jak tylko gdzies wyjde to odrazu robi sie sianowata szopka i sa okropne w dotyku Możecie poradzic jakies dobre kosmetyki o dobrym składzie( bez alkoholu on całkowicie wysusza moje włosy) ktore porządnie nawilżaja? Planuje kupic maske z bioeteki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...lli-lisci.html czy rzeczywiscie jest tak skuteczna? I jeszcze jedno pytanko, jestem dosc stresowa osoba czy stres nerwy i tak dalej maja duzy wpływ na kondycje włosow? czy to moze byc powodem tego ze nie moge ich nawilyc?
olka1290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 20:59   #2
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Upierdliwie włosy;/

Cytat:
Napisane przez olka1290 Pokaż wiadomość
Witam! specjalnie założyłam konto aby z Waszego doświadczenia. Mam maly problem z wlosami, siegaja za łopati wiec są dosc długie ale nie moge sie nimi cieszyc puszą się, są drętwe i suuuche przez co łamią sie czasami az słysze jak pekają, kiedy przeczesuje je ręką. Z wypadaniem nawet nie mam problemu jedynie z tym łamaniem. Od ok. 2,5 roku nie prostuję ani nie suszę suszarką. Używam zwykłych szamponów bez silikonów i odżywki do mycia obecnie garnier avocado i maslo kartie, olejuje włosy alterra limonkową, użwyam tez jedwabiu biowax i eliksiru z joanny z olejkem arganowym i jantara z farmony. Czasem kiedy jestem w domu i powcieram te rózne specyfiki to włosy przez jakis czas sa w nawet dobrym stanie ale jak tylko gdzies wyjde to odrazu robi sie sianowata szopka i sa okropne w dotyku Możecie poradzic jakies dobre kosmetyki o dobrym składzie( bez alkoholu on całkowicie wysusza moje włosy) ktore porządnie nawilżaja? Planuje kupic maske z bioeteki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...lli-lisci.html czy rzeczywiscie jest tak skuteczna? I jeszcze jedno pytanko, jestem dosc stresowa osoba czy stres nerwy i tak dalej maja duzy wpływ na kondycje włosow? czy to moze byc powodem tego ze nie moge ich nawilyc?
Nie ten dział wybrałaś, ale odpowiem Ci

Miałam bardzo podobny problem. Po umyciu mała masakra na głowie (uroda falowanych, porowatych włosów), po kilku godzinach wyglądały trochę lepiej, ale po powrocie z uczelni miałam już tylko siano. Ciągle gdzieś te nawilżenie uciekało
Teraz do każdego mycia włosów (też myję odżywką) dodaję kilka kropel gliceryny, do każdej maski też obowiązkowo gliceryna. Potem jeszcze odżywka b/s z Joanny w dużej ilości (aż zaczyna się pienić) i teraz już jest lepiej. Praktycznie cały dzień wyglądają dobrze. Dopiero następnego dnia widać już na końcach przesuszenie, ale włosy często myję codziennie wiec to już nie problem. Polecam też maskę z lnu, ale dla mnie jest trochę czasochłonna by robić ją codziennie/co 2 dzień wiec używam gliceryny.

Ale problem może być też inny - być może doprowadziłaś do przeproteinowania?
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 10:35   #3
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Upierdliwie włosy;/

Może warto wybrać się do fryzjera? U mnie różne zabiegi na włosy zaczynają się już od 35zł. Może to by pomogło niż ciągłe eksperymenty w domku?
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 15:01   #4
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Upierdliwie włosy;/

Myślę, że masz włosy o wysokiej porowatości.
Tutaj kilka wskazówek na temat pielęgnacji takich włosów.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 09:35   #5
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Upierdliwie włosy;/

Może napisz coś konkretnego o tych zabiegach. Chciałabym wiedzieć jakie substancje nawilżające są dostarczane włosom i jakie są ich stężenia w stosowanych produktach. Nie interesuje mnie opis brzmiący jak z tyłu butelki szamponu
Pytam, bo czasami te zabiegi mają niewiele wspólnego z regeneracją czy nawilżaniem. Zdarza się, że jest to nałożenie kallosa na pół godziny lub oblepienie włosów silikonami. Ot takie żerowanie na ludzkiej desperacji bądź niewiedzy. Bez urazy, ale Twój post tak jakoś mi zabrzmiał poza tym najważniejsza jest systematyczność, więc sposoby które wizażanki stosują w domu, są podstawą "terapi włosowej", zabiegi mogą być dodatkiem.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 09:48   #6
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Upierdliwie włosy;/

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Może napisz coś konkretnego o tych zabiegach. Chciałabym wiedzieć jakie substancje nawilżające są dostarczane włosom i jakie są ich stężenia w stosowanych produktach. Nie interesuje mnie opis brzmiący jak z tyłu butelki szamponu
Pytam, bo czasami te zabiegi mają niewiele wspólnego z regeneracją czy nawilżaniem. Zdarza się, że jest to nałożenie kallosa na pół godziny lub oblepienie włosów silikonami. Ot takie żerowanie na ludzkiej desperacji bądź niewiedzy. Bez urazy, ale Twój post tak jakoś mi zabrzmiał poza tym najważniejsza jest systematyczność, więc sposoby które wizażanki stosują w domu, są podstawą "terapi włosowej", zabiegi mogą być dodatkiem.
Nie robię reklamy i nie podam składu bo nie jestem fryzjerką, zabiegi są różne. Jeśli to ściema to zwracam honor, ja się na tym nie znam. Moja koleżanka ostatnio chodziła na "botoks na włosy" (nie wiem z jakich kosmetyków, tak nazywał się zabieg) i włosy już od 3 tyg po tym są w świetnej kondycji a były matowe i łamliwe
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 13:31   #7
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Upierdliwie włosy;/

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Może napisz coś konkretnego o tych zabiegach. Chciałabym wiedzieć jakie substancje nawilżające są dostarczane włosom i jakie są ich stężenia w stosowanych produktach. Nie interesuje mnie opis brzmiący jak z tyłu butelki szamponu
Pytam, bo czasami te zabiegi mają niewiele wspólnego z regeneracją czy nawilżaniem. Zdarza się, że jest to nałożenie kallosa na pół godziny lub oblepienie włosów silikonami. Ot takie żerowanie na ludzkiej desperacji bądź niewiedzy. Bez urazy, ale Twój post tak jakoś mi zabrzmiał poza tym najważniejsza jest systematyczność, więc sposoby które wizażanki stosują w domu, są podstawą "terapi włosowej", zabiegi mogą być dodatkiem.
Ja tu nigdzie nie widzę reklamy, rodem z tyłu produktu. Dziewczyna Ci tylko napisała, że czasem warto wybrać się do dobrego fryzjera i zapytać czy może są jakieś dobre zabiegi do konkretnego typu włosów. Moja przyjaciółka rozjaśnia swoje włosy raz w miesiącu, ma je suche, łamliwe ale chodzi na takie właśnie zabiegi (nie pamiętam dokładnie jaki, nawilżająco-odbudowujący) i ma zawsze po nich dużo lepsze włoski, wyglądają na zdrowe. Podstawą terapii włosowej jest odpowiednio dobrana pielęgnacja.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 16:10   #8
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Upierdliwie włosy;/

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Nie robię reklamy i nie podam składu bo nie jestem fryzjerką, zabiegi są różne. Jeśli to ściema to zwracam honor, ja się na tym nie znam. Moja koleżanka ostatnio chodziła na "botoks na włosy" (nie wiem z jakich kosmetyków, tak nazywał się zabieg) i włosy już od 3 tyg po tym są w świetnej kondycji a były matowe i łamliwe
Przepraszam, zupełnie źle zinterpretowałam Twój post. Zmyliło mnie określenie "u mnie".
Ogólnie, to myślę, że wiele zabiegów ściemą nie jest, sama chciałam zrobić zabieg keratynowy (regenerujący, nie prostowanie), ale mi dwóch fryzjerów odradziło, mówiąc, że nie będzie widać spektakularnych efektów, bo nie mam zniszczonych włosów. I się wstrzymałam aż się zniszczą.

Wczoraj byłam u swojej stałej fryzjerki podciąć końcówki i rozmawiałam z taka jedną "specjalistką", która próbowała namówić dziewczynę na cudowny zabieg, który zregeneruje jej włosy, a nawet sklei rozdwojone końcówki. I wyciąga serum Marion, to małe czerwone. I stąd pewnie pod wpływem emocji popełniłam ten komentarz Jeszcze raz przepraszam
A ten "botoks na włosy" brzmi ciekawie.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 18:12   #9
Krrem
Wtajemniczenie
 
Avatar Krrem
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 410
Dot.: Upierdliwie włosy;/

Jeśli włosy Ci się puszą to gliceryna może tylko spotęgować ten puch. Może być tez spowodowane niedopasowaniem pielęgnacji do pogody. To też ma duży wpływ. Mi przynajmniej puch skutecznie niwelują maski i odżywki emolientowe. Albo dodawanie kilku kropel jakiegoś olejku do maski/odżywki. A co do łamania. Może za dużo protein?
__________________
Zapuszczamy! Cel: Do łokci.

14.02.14

Blogowanko - Biochemia Urody, Serum - olejek z 10% witaminy C, DIY
Krrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 19:06   #10
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Upierdliwie włosy;/

Cytat:
Napisane przez Krrem Pokaż wiadomość
Jeśli włosy Ci się puszą to gliceryna może tylko spotęgować ten puch. Może być tez spowodowane niedopasowaniem pielęgnacji do pogody. To też ma duży wpływ. Mi przynajmniej puch skutecznie niwelują maski i odżywki emolientowe. Albo dodawanie kilku kropel jakiegoś olejku do maski/odżywki. A co do łamania. Może za dużo protein?
Może, ale nie musi. Ja też mam wieczny puch, a gliceryna trochę to ujarzmia
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 20:57   #11
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Upierdliwie włosy;/

U mnie tez gliceryna powodowala fruwajaca masakre, pomagaly emolienty i olej (uzywany po myciu, kilka kropli po dlugosci)
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 21:01   #12
Ki@
Raczkowanie
 
Avatar Ki@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 273
Dot.: Upierdliwie włosy;/

Czytając Twój problem, od razu przyszedł mi na myśl wpis mysi m: http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...osy-kingi.html

Może u Ciebie to kwestia stylizacji? A raczej jej braku - usilnie chcą falować, a mogą jedynie się puszyć????
Ki@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 08:41   #13
tusiorka
Przyczajenie
 
Avatar tusiorka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Upierdliwie włosy;/

Miałam ten sam problem, ale u mnie to było przesuszenie po hennie.
Obecnie przed każdym myciem nakładam olej na końcówki na około 1-1,5h. Problem zniknął całkowicie. Wiem, że nie każdy ma na to czas, ja mam i efekt mnie bardzo zadowala.
Ja mam akurat oliwkę babydream fur mama, masło shea i krem zrobiony głównie z masła shea i oleju słonecznikowego, ale możesz użyć takiego, jaki masz
Moje włosy są cienkie, podatne na obciążenie, skalp wrażliwy na oleje, więc nakładam tylko na końcówki i to w zupełności wystarcza.
Związuję gumką, luzuję i te włosy za nią pokrywam olejem. Zawsze można też nałożyć coś na skalp, wtedy mamy 2w1

No i po myciu zabezpieczam jedwabiem chi, żeby woda nie uciekała
__________________
Kuracja włosowa od: 5.07.2012

Zapuszczam



Edytowane przez tusiorka
Czas edycji: 2013-02-11 o 08:43
tusiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 15:35   #14
Literka M
Raczkowanie
 
Avatar Literka M
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do Literka M
Dot.: Upierdliwie włosy;/

U mnie było to spowodowane olejami źle dobranymi do porowatości włosów oraz nadmiarem protein.
__________________

Without music, life would be a mistake.
LAST.FM - Middledream



keep calm and respawn

Literka M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.