Praca licencjacka- problem - co nowego wnieść do znanego już zagadnienia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-16, 18:24   #1
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466

Praca licencjacka- problem - co nowego wnieść do znanego już zagadnienia?


Cześć dziewczyny! Może mi pomożecie.. Muszę zabrać się za pracę licencjacką. Wybrałam sobie temat ,,Negocjacje jako sposób rozwiązywania konfliktów oraz podstawowy mechanizm osiągania porozumienia''. No i moja praca nie będzie badawcza, ale promotor spytał mnie, jakie w takim razie będzie novum w mojej pracy. Coś nowego o negocjacjach, coś ciekawego, nie tylko odklepanie z książek.. No i siedzę, szukam, myślę i nic! ;/ Zastanawiam się nad zmianą tematu, ale w obszarze ZZL ( Zarządzanie zasobami ludzkimi) jest ciężko znaleźć coś interesującego. I jestem w kropce. Może macie jakiś pomysł?
Ogólnie jestem przerażona, przerasta mnie to. Wszyscy mają jakieś pomysły, a ja nie. Jestem ogarniętą osobą, zawsze dawałam sobie radę we wszystkim, studia nie stanowiły dla mnie problemu, a tu raptownie mam problem z pracą licencjacką.. Mam taką pustkę. Jest mi źle. Dziewczyny mają jakieś fajne tematy, a ja taki jakiś sobie wybrałam i nie umiem znaleźć nic ciekawszego. A jak już chcę o tym pisać, to się zastanawiam, co nowego wymyślę w mojej pracy.
Może mi w jakiś sposób pomożecie, bo samej przed sobą mi głupio.
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 08:38   #2
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Praca licencjacka- problem

Ale dlaczego Twoja praca ma wnosić coś nowego? Nigdy nie spotkałam się z tym, że licencjat ma być czymś ponadto pogłębionego referatu, własne problemy badawcze trzeba rozwiązywać na poziomie magister +. Akurat odnoszę się do ustaleń Uniwersytetu Warszawskiego, ale wątpię, by inne uczelnie miały bardziej restrykcyjne wymogi... Sprawdź może na stronie swojego wydziału, jak jest zdefiniowana praca licencjacka i jeśli nie ma tam mowy o wnoszeniu czegoś nowego do badań, to powiedz to promotorowi.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 18:45   #3
kalinka 007
Raczkowanie
 
Avatar kalinka 007
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 145
Dot.: Praca licencjacka- problem - co nowego wnieść do znanego już zagadnienia?

Możesz przeanalizować dotychczasowy stan wiedzy i zaproponować jakąś nową procedurę negocjacji czy cokolwiek w tym stylu. Licencjat zazwyczaj i tak jest odtwórczy.
kalinka 007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 19:28   #4
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Praca licencjacka- problem - co nowego wnieść do znanego już zagadnienia?

Cytat:
Napisane przez pelargonie Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Może mi pomożecie.. Muszę zabrać się za pracę licencjacką. Wybrałam sobie temat ,,Negocjacje jako sposób rozwiązywania konfliktów oraz podstawowy mechanizm osiągania porozumienia''. No i moja praca nie będzie badawcza, ale promotor spytał mnie, jakie w takim razie będzie novum w mojej pracy. Coś nowego o negocjacjach, coś ciekawego, nie tylko odklepanie z książek.. No i siedzę, szukam, myślę i nic! ;/ Zastanawiam się nad zmianą tematu, ale w obszarze ZZL ( Zarządzanie zasobami ludzkimi) jest ciężko znaleźć coś interesującego. I jestem w kropce. Może macie jakiś pomysł?
Ogólnie jestem przerażona, przerasta mnie to. Wszyscy mają jakieś pomysły, a ja nie. Jestem ogarniętą osobą, zawsze dawałam sobie radę we wszystkim, studia nie stanowiły dla mnie problemu, a tu raptownie mam problem z pracą licencjacką.. Mam taką pustkę. Jest mi źle. Dziewczyny mają jakieś fajne tematy, a ja taki jakiś sobie wybrałam i nie umiem znaleźć nic ciekawszego. A jak już chcę o tym pisać, to się zastanawiam, co nowego wymyślę w mojej pracy.
Może mi w jakiś sposób pomożecie, bo samej przed sobą mi głupio.
Czytałam gdzieś kiedyś, że jeżeli praca ma w tytule słowo "jako" to na pewno jest strasznie bzdurna. I w większości przypadków faktycznie tak jest. Prace z "jako" w tytule to zwykle przedstawienie kilku teorii bez jakiejkolwiek własnej myśli autora.

Może promotor oczekuje, że sama cokolwiek zanalizujesz, nie tylko skomplilujesz literaturę, bo nawet w rozprawce w liceum trzeba było - przynajmniej jak ja do niego jeszcze chodziłam - przedstawić swoje argumenty, mieć jakąkolwiek tezę, nie tylko pisać, że pan x twierdził to, a pani y tamto.

Zastanów się nad pytaniem badawczym i spróbuj na nie odpowiedzieć na podstawie krytycznego porównawczego omówienia literatury. Prawdopodobnie faktycznie nikt od ciebie nie oczekuje, że na tym poziomie sama przeprowadzisz badania - chociaż kto wie, ode mnie od pierwszego semestru oczekiwano, że sama będę analizowała, ale nawet jeśli nie, to oczekują, że potrafisz krytycznie analizować literaturę przedmiotu - to powinien umieć nawet maturzysta, o studencie nie wspominając.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 13:06   #5
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Praca licencjacka- problem

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Ale dlaczego Twoja praca ma wnosić coś nowego? Nigdy nie spotkałam się z tym, że licencjat ma być czymś ponadto pogłębionego referatu, własne problemy badawcze trzeba rozwiązywać na poziomie magister +. Akurat odnoszę się do ustaleń Uniwersytetu Warszawskiego, ale wątpię, by inne uczelnie miały bardziej restrykcyjne wymogi... Sprawdź może na stronie swojego wydziału, jak jest zdefiniowana praca licencjacka i jeśli nie ma tam mowy o wnoszeniu czegoś nowego do badań, to powiedz to promotorowi.
Zgadzam się. Dopiero na studiach magisterskich zazwyczaj zamieszcza się swego rodzaju nowości. Co prawda byłam na studiach przyrodniczo- technicznych, więc moja praca magisterska musiała być pracą badawczą, ewentualnie poglądową opierającą się na najnowszych badaniach naukowych ( z anglojęzycznych artykułów), jeśli chodzi o licencjat to był wybór, albo praca badawcza albo teoretyczna/poglądowa. Nie wiem jak jest na Twojej uczelni i na Twoim kierunku, ale podobnie jak koleżanka wyżej uważam , że chyba nie ma aż tak kolosalnych różnic. Jeśli Twój promotor koniecznie chce , abyś zamieściła jakiś element nowości, to polecam w którymś rozdziale oprzeć się na najnowszych zagranicznych artykułach dotyczących negocjacji (nie zbyt znam się na temacie negocjacji, ale na pewno jakieś materiały są).
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-21 14:06:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:58.