NIE UMIEM PARKOWAĆ - Wasze sposoby na parkowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-02, 17:05   #1
Coccinelle_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 12
Red face

NIE UMIEM PARKOWAĆ - Wasze sposoby na parkowanie


Witajcie dziewczyny!
Zakładam wątek dla tych, które tak jak ja maja problem z parkowaniem lub w cudowny sposób nauczyły sie tej trudnej sztuki - piszcie o swoich doświadczeniach, śmiesznych lub tych mniej śmiesznych sytuacjach

Mam prawo jazdy od pół roku, a jeżdżę od 1,5 miesiąca, jednak nie codziennie. Na kursie jeździłam grande punto, teraz mam samochód o podobnych wymiarach. Szerokośc mojego samochodu to 1,7 m - stanowczo za duzo jak dla mnie! Siedzę nisko i nie widzę maski.
Mam jakiś problem z wyobraźnią przestrzenną , oceną odległości od innych pojazdów i wymiarów mojego auta i przez to jazda samochodem jest dla mnie bardzo stresująca. Nie potrafię parkować prostopadle w prawo - chyba że jest dużo miejsca to stanę z poprawkami. O parkowaniu tyłem prostopadle lub równolegle nie ma mowy.
Nic nie widzę za sobą, nie wiem jak kręcić kierownicą, nie potrafię przewidzieć jak ustawia się samochód podczas parkowania. Zawsze kręce za duzo lub za mało w stosunku do tego jak szybko jadę. Przy tym jestem zazwyczaj zdenerwowana co jeszcze pogarsza efekt
Na kursie nawet mi szło to parkowanie jak instruktor mi tłumaczył jednak gdy jestem sama do głupieję.
Żeby nie było - zawsze wybieram miejsce gdzie jest dużo przestrzeni, nie chce uszkodzić aut sąsiadów. Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy ktoś mnie zastawi. Nie wyjadę, pójdę na tramwaj...
Ten sam problem mam z zawracaniem. Nie potrafię ocenić czy dam radę wykręcić i zamiast na 3 - zawracam na 10.
Nie mówię już o tym, że gdy mam jechać w jakieś nieznane miejsce największym stresem jest dla mnie miejsce do parkowania. Muszę dokładnie wiedzieć gdzie tam mogę "stanąć" ...

Dziewczyny! Czy któraś z obecnych na forum jest tak zdolna jak ja?
Proszę oszczędzić sobie słów krytyki w moją stronę.
Pozdrawiam i zachęcam do wymiany doświadczeń
Coccinelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 17:58   #2
granda16
Raczkowanie
 
Avatar granda16
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 307
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

A jak zdałaś parkowanie na egzaminie?
granda16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 19:14   #3
kusalagupagup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: to tu, to tam :)
Wiadomości: 161
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Cytat:
Napisane przez Coccinelle_ Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!
Zakładam wątek dla tych, które tak jak ja maja problem z parkowaniem lub w cudowny sposób nauczyły sie tej trudnej sztuki - piszcie o swoich doświadczeniach, śmiesznych lub tych mniej śmiesznych sytuacjach

Mam prawo jazdy od pół roku, a jeżdżę od 1,5 miesiąca, jednak nie codziennie. Na kursie jeździłam grande punto, teraz mam samochód o podobnych wymiarach. Szerokośc mojego samochodu to 1,7 m - stanowczo za duzo jak dla mnie! Siedzę nisko i nie widzę maski.
Mam jakiś problem z wyobraźnią przestrzenną , oceną odległości od innych pojazdów i wymiarów mojego auta i przez to jazda samochodem jest dla mnie bardzo stresująca. Nie potrafię parkować prostopadle w prawo - chyba że jest dużo miejsca to stanę z poprawkami. O parkowaniu tyłem prostopadle lub równolegle nie ma mowy.
Nic nie widzę za sobą, nie wiem jak kręcić kierownicą, nie potrafię przewidzieć jak ustawia się samochód podczas parkowania. Zawsze kręce za duzo lub za mało w stosunku do tego jak szybko jadę. Przy tym jestem zazwyczaj zdenerwowana co jeszcze pogarsza efekt
Na kursie nawet mi szło to parkowanie jak instruktor mi tłumaczył jednak gdy jestem sama do głupieję.
Żeby nie było - zawsze wybieram miejsce gdzie jest dużo przestrzeni, nie chce uszkodzić aut sąsiadów. Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy ktoś mnie zastawi. Nie wyjadę, pójdę na tramwaj...
Ten sam problem mam z zawracaniem. Nie potrafię ocenić czy dam radę wykręcić i zamiast na 3 - zawracam na 10.
Nie mówię już o tym, że gdy mam jechać w jakieś nieznane miejsce największym stresem jest dla mnie miejsce do parkowania. Muszę dokładnie wiedzieć gdzie tam mogę "stanąć" ...

Dziewczyny! Czy któraś z obecnych na forum jest tak zdolna jak ja?
Proszę oszczędzić sobie słów krytyki w moją stronę.
Pozdrawiam i zachęcam do wymiany doświadczeń
Ja też mam problem z parkowaniem! Na kursie jak instruktor mi mówił jak i kiedy mam kręcić to jakoś to wychodziło, na egzaminie miałam skośne, więc dałam radę, ale teraz, kiedy już mam prawko i sama jeżdżę autem to za bardzo mi to nie wychodzi Może jeden raz na dziesięć ładnie zaparkuję, w liniach, a poza tym porażka Czasem nawet skośne mi nie wyjdzie Nie wspominam już nawet o parkowaniu równoległym
__________________
_________________________

_________________________

_________________________

_________________________

_________________________

_________________________

_________________________

_________________________
kusalagupagup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 20:22   #4
Coccinelle_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 12
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

o dziwo zdałam! miałam parkowanie prostopadłe w prawo, w jakąś górkę (przywaliłam zderzakiem o krawężnik) to był najgorszy moment egzaminu po czym rozwścieczony egzaminator zaciągnął mi ręczny i kazał wyjechać pod górkę z ręcznego, tyłem, zastawiona przez dwa samochody i jeszcze przy tym zawrócić. Ale udało mi się i zdałam

czy to jest możliwe, że jeszcze nauczę się parkować czy nie ma dla mnie lekarstwa? i nie tylko dla mnie jak widać powyżej
Coccinelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 20:31   #5
Asia31
Zakorzenienie
 
Avatar Asia31
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 3 827
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Bedzie dobrze,ja tez jak gdzies jade to wszystko planuje a zwlaszcza wlasnie parkowanie.Ale jest coraz lepiej i coraz mniej mnie to przeraza,wiec trzeba duzo jezdzic i cwiczyc.
__________________
co nas nie zabije to nas wzmocni



MILEGO DNIA
Asia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 07:38   #6
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

A ja potrafię tylko parkować równolegle co jest dość dziwne. Prostopadle to muszę na kilka razy robić. A dodam że poruszam się dość długaśnym autem.
Za to mam okropny problem z zawracaniem z użyciem wstecznego gdy wjeżdżam przodem a wyjechać trzeba tyłem.
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 10:10   #7
magdaka13
Wtajemniczenie
 
Avatar magdaka13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 2 156
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Oczywiscie, ze sie nauczysz...ale po prostu musisz duzo cwiczyc. Jesli masz taka mozliwosc jedz na plac manewrowy z kims kto umie parkowac, ustawcie sobie "miejsca parkingowe" z plastikowychbutelek wypelnionych woda, niech ci kilka razy podpowie, a nastepnie wysiadzie z auta i sama probuj.
Ja z reguly nie mam problemow z parkowaniem (ze smiesznych trikow-to prawie zawsze przegapiam miejsce do parkowania i musze cofac), ale uczylam sie w sumie z 2 instr. parkowania (caly pic w parkowaniu polega na tym by jechac b. powoli), a pozniej jeszcze cwiczylam w porcie przy ogromnym smietniku (2 samochodami). Podpowiadal mi moj maz na poczatku, a potem sie zaparlam i jakos tak "samo zaskoczylo" i nauczylam sie parkowac.
Jedyne co musze jeszcze pocwiczyc to: parkowanie rownolegle z lewej strony (bo tego nie mialam na kursie, a pod blokiem mam parking, gdzie tak mozna by zaparkowac).
__________________
Cuda wianki
preferencje
Filipek jest juz z nami od 09.01.2011
Borysek ur. 05.04.2013

Vivere non necesse est. Navigare necesse est.
magdaka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-03, 11:40   #8
Coccinelle_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 12
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

no tak, zawracanie to dla mnie też dramat. raz oblałam przez to egzamin
mam nadzieję, że się jeszcze nauczę, tylko że mało jeżdżę ale może to się zmieni.. jak stanę krzywo to potem mam zły humor przez godzinę, wolę już nie poprawiać za bardzo bo tego tez nie potrafię :/

magdaka, masz rację, wybieram się na plac manewrowy, już mi to zaproponowano. może jeszcze będą ze mnie ludzie a parkowania równoległego z lewej strony tez nie miałam...
a z przegapianiem mam to samo - ostatnio jak przegapiłam a jechały za mną już samochody, musiałam objechać kawałek miasta (u mnie w mieście wszędzie stoją auta, nawet na zakazie i większość ulic jednokierunkowych) no ale gdy wróciłam to miejsce oczywiście było zajęte nie muszę mówić ze po każdym parkowaniu wychodzę spocona z nerwów
Coccinelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 14:42   #9
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Mi parkowanie jako tako wyvhodzi, ale wyjazd tylem.... dramat! dlatego staram sie jak najczesciej to mozliwe parkowac tylem, chociaz nie czesto, gdyz potrzebuje w tym celu sporo miejsca by sie nauczyc manewrow tylem, a zazwyczaj wszystkie parkingi na ktorych mam "przyjemnosc" parkowac sa zawalone...
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 17:22   #10
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

1,5 miesiąca jeżdżenia to BARDZO mało, z czasem się nauczysz parkować
Jeśli nie wiesz, jak mocno kręcić, w stosunku do prędkości, to jedź sobie bardzo powoli i też powoli kręć, będziesz widziała, czy masz dużo jeszcze skręcić, czy już nie.
Praktyka, praktyka i praktyka, nic więcej Ci nie pomoże
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 16:41   #11
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Ja zdałam i tez nie umiem... skośnie jeszcze ok, ale równolegle porażka...
ale kiedyś na pewno się nauczę
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-04, 21:23   #12
Finezyjna188
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 16
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Ja też mam problem z parkowaniem. Mam prawko dopiero niecały miesiąc,ale nawet boję się próbować parkować prostopadle by ''czegoś'' nie zahaczyć. Na kursie i egzaminie jakoś szło,ale teraz nie za bardzo. Po prostu nie wiem kiedy mam zacząć kręcić kierownicą i zwykle stają za daleko od samochodu obok albo za blisko i muszę poprawiać a z tym problem jak parking jest np przy ulicy gdzie ciągle jeżdżą samochody...
__________________


Prawko: 28-04-2010
Finezyjna188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 21:53   #13
201711060955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 318
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

a ja uważam że takie osoby, które nie potrafią parkować/parkowanie to dla nich problem wszechczasów nie powinny mieć prawa jazdy, ponieważ w wielu sytuacjach są zawalidrogami i blokują cały ruch
nie wiem co jest trudnego w parkowaniu tyłem/prostopadle/równolegle? parkowanie prostopadle tyłem jest o wiele łatwiejsze od przodem, więc jestem zdziwiona tym co tu piszecie
201711060955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 09:41   #14
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Problem z parkowaniem wynika z bardzo prozaicznego powodu - zwyczajnie, po 30h nauki jazdy, większość ludzi nie ma na tyle wykształconej wyobraźni przestrzennej, żeby ogarnąć rozmiar swojego samochodu. Zwłaszcza, że przyzwyczajeni do jeżdżenia na Yarisce, Grande Punto, Aveo i innych małych samochodach, przesiadając się na jakąś krowę, jak BMW, mają faktycznie problem.
Ale tak, jak mówię - praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka - każdy potrzebuje trochę czasu i nikt nie urodził się mistrzem kierownicy.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 10:03   #15
anntab
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam, gdzie rosną poziomki...
Wiadomości: 3 788
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Parkować można się nauczyć, wystarczy nie bać się i ćwiczyć. Wbrew pozorom parkowanie prostopadłe tyłem jest znacznie łatwiejsze, niż przodem. Nie wierzyłam, ale przełamałam się, spróbowałam kilka razy i teraz w jakieś wąskie miejsce wciskam się zawsze tyłem
Też na początku miałam duże problemy z parkowaniem, ale zawsze próbowałam i nie obchodziło mnie to, że za mną jest sznurek samochodów. Znalazłam miejsce, chcę tam zaparkować i będę próbować tak długo, aż mi się uda. Nikt nie urodził się mistrzem kierownicy i stwierdznenie, że ktoś, kto nie potrafi parkować, nie powinien mieć prawa jazdy, jest nie na miejscu. W 30 godzin jest trudno opanować wszystko do perfekcji.

Coccinelle_, nie zrażaj się do parkowania, ćwicz i w końcu się uda! Ja jeżdże dopiero od roku i do tej pory nie lubię jeździć do centrum miasta właśnie ze względu na parkowanie - często miejsc nie ma, albo trzeba strasznie się wciskać... Równolegle bałam się parkować chyba 4 miesiące, aż w końcu postanowiłam, że się nauczę i parkowałam tak zawsze, jak widziałam wolne miejsce, nie jechałam szukać dalej , żeby zaparkować prostopadle lub skośnie. Pamiętaj, ćwiczenie czyni mistrza, ćwicz, parkuj powoli no i uważaj na inne zaparkowane samochody
anntab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 14:09   #16
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Tak, ja jestem tak samo zdolna jak Ty. Niemal identycznie

Cytat:
Napisane przez magdaka13 Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze sie nauczysz...ale po prostu musisz duzo cwiczyc. Jesli masz taka mozliwosc jedz na plac manewrowy z kims kto umie parkowac, ustawcie sobie "miejsca parkingowe" z plastikowychbutelek wypelnionych woda, niech ci kilka razy podpowie, a nastepnie wysiadzie z auta i sama probuj.
Ja z reguly nie mam problemow z parkowaniem (ze smiesznych trikow-to prawie zawsze przegapiam miejsce do parkowania i musze cofac), ale uczylam sie w sumie z 2 instr. parkowania (caly pic w parkowaniu polega na tym by jechac b. powoli), a pozniej jeszcze cwiczylam w porcie przy ogromnym smietniku (2 samochodami). Podpowiadal mi moj maz na poczatku, a potem sie zaparlam i jakos tak "samo zaskoczylo" i nauczylam sie parkowac.
Jedyne co musze jeszcze pocwiczyc to: parkowanie rownolegle z lewej strony (bo tego nie mialam na kursie, a pod blokiem mam parking, gdzie tak mozna by zaparkowac).
Ja jeździłam na plac manewrowy z tż. Miejsce do parkowania równoległego jest wyznaczone przez "słupy" opon. Ale to na nic gdyż ja na przykład nic nie widzę. Orientacji przestrzennej zero Podobno ją również nabywa się z czasem

Cytat:
Napisane przez gofrowana Pokaż wiadomość
a ja uważam że takie osoby, które nie potrafią parkować/parkowanie to dla nich problem wszechczasów nie powinny mieć prawa jazdy, ponieważ w wielu sytuacjach są zawalidrogami i blokują cały ruch
nie wiem co jest trudnego w parkowaniu tyłem/prostopadle/równolegle? parkowanie prostopadle tyłem jest o wiele łatwiejsze od przodem, więc jestem zdziwiona tym co tu piszecie
co za bzdura. jednakowoż cieszymy się, że Ty nie masz z tym problemu

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Problem z parkowaniem wynika z bardzo prozaicznego powodu - zwyczajnie, po 30h nauki jazdy, większość ludzi nie ma na tyle wykształconej wyobraźni przestrzennej, żeby ogarnąć rozmiar swojego samochodu. Zwłaszcza, że przyzwyczajeni do jeżdżenia na Yarisce, Grande Punto, Aveo i innych małych samochodach, przesiadając się na jakąś krowę, jak BMW, mają faktycznie problem.
Ale tak, jak mówię - praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka - każdy potrzebuje trochę czasu i nikt nie urodził się mistrzem kierownicy.
Ot co. Ja również jeździłam na grande punto. Teraz am seata cordobę i...

Dlatego też jak często powtarza mi mój chłopak uczenie się na tzw. sposób, co często praktykują na kursach jest bez sensu. Przesiądziesz się do większego/ mniejszego auta niż jeździłaś dotychczas i znowu zgłupiejesz.

Ja sobie pyrkam, szukam dogodnego, odpowiednio szerokiego miejsca i czekam na olśnienie. I nie zamierzam z tego powodu rezygnować z jazdy, bo wszystkiego się można nauczyć, niektórzy potrzebują po prostu nieco więcej czasu.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 17:41   #17
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
co za bzdura. jednakowoż cieszymy się, że Ty nie masz z tym problemu
Hihihihi myślałam że spadnę z krzesła jak to przeczytałam - świetne Oczywiście łączę się z koleżanką w jej radości.

Ja z Punto przesiadłam sie na 5-metrowego sedana. Nie powiem, ze jest łatwo. Pomijając odczucie inności w nowym samochodzie, jest on o wiele szerszy - jeżdżę po poboczach i krawężnikach, coraz mniej na szczęście. Z parkowaniem miałam problem nawet prostopadłym, mimo że z nim nigdy nie miałam problemu w punciaku. Inny promień skrętu, gabaryty samochodu, tego człowiek nie wyczuwa w ciągu godziny, raczej w ciągu miesięcy. Do tego, szczególnie przy parkowaniu równoległym, nie mogę przyzwyczaić się że wraz z tylnymi kołami mój samochód się jeszcze nie kończy - jest jeszcze metr bagażnika, który ma skłonność do zahaczania o barierki, słupki i kamienie.

Nie ma rady jak próbować, ćwiczyć, parkować jak najwięcej. To prawda, ze tyłem samochód jest bardziej skrętny, co jest w gruncie rzeczy logiczne, ale jechanie do tyłu jest trudniejsze niż do przodu. Ot, i tyle w temacie.

dziewczyny, a jak można się wbić na jakiś plac manewrowy?
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 21:35   #18
magdaka13
Wtajemniczenie
 
Avatar magdaka13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 2 156
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Owieczka - masz 2 opcje:
1. pojechac na plac uzywany przez jakas szkole w godz. wieczornych (ja tak robilam przez jakis czas, niestety potem mi zamkneli ten plac) i jezdzilam na parking do portu wieczorami; mozesz tez pojechac na parking jakiegos hipermarketu (ale tez wieczorem tak ok 22.00)
lub tez
2. skorzystac z tej oferty:
www.auto-emocje.pl
Jeszcze jej nie testowalam - ale napewno bede za jakis czas(czyli tak za pol roku moze), bo ja z kolei chce sie nauczyc wychodzenia z poslizgow...
__________________
Cuda wianki
preferencje
Filipek jest juz z nami od 09.01.2011
Borysek ur. 05.04.2013

Vivere non necesse est. Navigare necesse est.
magdaka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 22:04   #19
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Hmmm jakaś dziwna ta strona - jak robiona "na kolanie", ale to może tylko wrażenie. Poza tym nie ma cennika - a jak zawsze strasznie mnie to denerwuje (zawsze lepiej jak są podane jakieś orientacyjne chociaż ceny).

A gdzie dokładnie na terenie portu ćwiczyłaś??
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-07, 16:09   #20
Katiusia
Zakorzenienie
 
Avatar Katiusia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 722
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Jejku jak miło, że nie jestem sama, myślałam, ze tylko ja mam taki problem! Parkowanie to moja najgorsza zmora i zawsze przed wyjazdem z domu myślę czy przy moim miejscu docelowym będę miała jak zaparkować Chociaż mój problem tkwi bardziej w wyjeżdżaniu z parkingu. Jak zaparkuje prostopadle to nigdy nie wiem jak tą kierownicą kręcić ( gdy koła są skręcone) by nie zahaczyć o jedno lub drugie auto. I tak czasami po kilka razy manewrujeA parkować tyłem w ogólę nie potrafię, nigdy tego nie robiłam, nawet na kursie. Na egzaminie miałam parkowanie po skosie, czego również nie robiłam na egzaminie, ale jakoś mi wyszło, nie wiem jak Po zdaniu egzaminu nie jeździłam przez 4 miesiące i zapomniałam jak się parkuje Ale staram się dużo jeździć i trenować
__________________
Jedyna droga do przemian to przestać bać się wyzwań.
Katiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 16:33   #21
anntab
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam, gdzie rosną poziomki...
Wiadomości: 3 788
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Cytat:
Napisane przez Katiusia Pokaż wiadomość
Jejku jak miło, że nie jestem sama, myślałam, ze tylko ja mam taki problem! Parkowanie to moja najgorsza zmora i zawsze przed wyjazdem z domu myślę czy przy moim miejscu docelowym będę miała jak zaparkować Chociaż mój problem tkwi bardziej w wyjeżdżaniu z parkingu. Jak zaparkuje prostopadle to nigdy nie wiem jak tą kierownicą kręcić ( gdy koła są skręcone) by nie zahaczyć o jedno lub drugie auto. I tak czasami po kilka razy manewrujeA parkować tyłem w ogólę nie potrafię, nigdy tego nie robiłam, nawet na kursie. Na egzaminie miałam parkowanie po skosie, czego również nie robiłam na egzaminie, ale jakoś mi wyszło, nie wiem jak Po zdaniu egzaminu nie jeździłam przez 4 miesiące i zapomniałam jak się parkuje Ale staram się dużo jeździć i trenować
Też tak myślałam Też nie miałam parkowania tyłem na kursie, ale kilka razy spróbowałam z TŻ (on mówił mniej więcej, kiedy mam skręcać kierownicę), a potem odważyłam się sama zaparkować tyłem, jak było dużo miejsca, udało się i potem już było z górki Spróbuj, to jest na prawdę łatwe Mówię Ci to ja, która bałam się parkowania jak diabeł święconej wody
anntab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 16:40   #22
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Mi TŻ na początku sam kręcił kierownicą przy manewrach, to na niego nakrzyczałam, że to ja jestem kierowcą i tak to się nigdy nie nauczę i chyba przyjął do wiadomości.
Dopiero teraz właściwie uczę się korzystać z tylnej szyby - na kursie egzaminach właściwie patrzyłam pro forma, żeby nie było ze nie patrzę, ale najlepiej czułam się patrząc w lusterka.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 16:43   #23
anntab
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam, gdzie rosną poziomki...
Wiadomości: 3 788
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Mi TŻ na początku sam kręcił kierownicą przy manewrach, to na niego nakrzyczałam, że to ja jestem kierowcą i tak to się nigdy nie nauczę i chyba przyjął do wiadomości.
Dopiero teraz właściwie uczę się korzystać z tylnej szyby - na kursie egzaminach właściwie patrzyłam pro forma, żeby nie było ze nie patrzę, ale najlepiej czułam się patrząc w lusterka.
Ja do tej pory patrzę w lusterka Nie lubię przez tylną szybę, nie umiem ocenić odległości...
anntab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 19:50   #24
magdaka13
Wtajemniczenie
 
Avatar magdaka13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 2 156
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Hmmm jakaś dziwna ta strona - jak robiona "na kolanie", ale to może tylko wrażenie. Poza tym nie ma cennika - a jak zawsze strasznie mnie to denerwuje (zawsze lepiej jak są podane jakieś orientacyjne chociaż ceny).

A gdzie dokładnie na terenie portu ćwiczyłaś??
Co do tej stronki - musisz zadzwonic i podpytac o ceny. Wiem, ze firma powstala niedawno - dlatego tez pewnie taka slaba stronka...

tutaj masz mapke:
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ie=...0&iwloc=A&sa=X

Ja jezdzilam glownie ul.Polska, Roterdamska, Celna,Indyjska, Dokerow i dalej do stoczni. Tam sa drogi wewnetrzne i jest ogolnie maly ruch, duzo parkingow i wielkich smietnikow. Najlepiej tam jechac ok 21.30-22.00 albo bardzo wczesnie rano (tak przed 6.00ta) albo w dni wolne. Jeden szkopul jest taki, ze tam jest tez duzo przejazdow kolejowych (trzeba uwazac, bo pociagi naprawde tam jezdza, a nie raz na ruski rok) no i w innych godz. niz ci podalam jezdza tam ciezarowki i autobusy...
__________________
Cuda wianki
preferencje
Filipek jest juz z nami od 09.01.2011
Borysek ur. 05.04.2013

Vivere non necesse est. Navigare necesse est.

Edytowane przez magdaka13
Czas edycji: 2010-06-08 o 20:00
magdaka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 09:39   #25
Katiusia
Zakorzenienie
 
Avatar Katiusia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 722
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Cytat:
Napisane przez anntab Pokaż wiadomość
Też tak myślałam Też nie miałam parkowania tyłem na kursie, ale kilka razy spróbowałam z TŻ (on mówił mniej więcej, kiedy mam skręcać kierownicę), a potem odważyłam się sama zaparkować tyłem, jak było dużo miejsca, udało się i potem już było z górki Spróbuj, to jest na prawdę łatwe Mówię Ci to ja, która bałam się parkowania jak diabeł święconej wody
Będę musiała popróbować. Ostatnio się starałam wjechać tyłem między liniami, ale niestety, dosyć krzywo mi to wychodziło I jeszcze najlepsze jest to, że mój TŻ który nie ma prawo jazdy, zawsze mi idealnie mówi jak mam kręcić ta kierownicą, żeby wyjechać z parkingu, gdy jestem miedzy dwoma autami i żeby nikogo nie przyrysować. Ja nie wiem, faceci mają jakieś miarki w oczach, ja za to kompletny brak wyczucia odległości
__________________
Jedyna droga do przemian to przestać bać się wyzwań.
Katiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 12:49   #26
charliee
Rozeznanie
 
Avatar charliee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 743
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Cytat:
Napisane przez gofrowana Pokaż wiadomość
a ja uważam że takie osoby, które nie potrafią parkować/parkowanie to dla nich problem wszechczasów nie powinny mieć prawa jazdy, ponieważ w wielu sytuacjach są zawalidrogami i blokują cały ruch
nie wiem co jest trudnego w parkowaniu tyłem/prostopadle/równolegle? parkowanie prostopadle tyłem jest o wiele łatwiejsze od przodem, więc jestem zdziwiona tym co tu piszecie

pfff, bzdury jakieś....
Nie Ty decydujesz kto powinien mieć prawo jazdy i całe szczęście...
ja mimo, że zdałam za 1wszym razem to miałam z tym problem, ale w końcu jakoś z czasem można się nauczyć tego niewdziećznego parkowania.
charliee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 23:21   #27
girl99
Zakorzenienie
 
Avatar girl99
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 030
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Cytat:
Napisane przez gofrowana Pokaż wiadomość
a ja uważam że takie osoby, które nie potrafią parkować/parkowanie to dla nich problem wszechczasów nie powinny mieć prawa jazdy, ponieważ w wielu sytuacjach są zawalidrogami i blokują cały ruch
nie wiem co jest trudnego w parkowaniu tyłem/prostopadle/równolegle? parkowanie prostopadle tyłem jest o wiele łatwiejsze od przodem, więc jestem zdziwiona tym co tu piszecie

a kolezanka to pewnie wsiadla za kierownice i momentalnie Kubica byla ? Nie wszystkie sa tak wybitnie uzdolnione
__________________
W walce zjednoczeni!!!


Vamos España
girl99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 08:55   #28
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

A mi się moją krową udało zaparkować równolegle pod domem, pomiedzy dwoma samochodami!!!!! Z jedną poprawką toru jazdy, ale dałam rade, TZ nie pomagał i nie przeszkadzał, więc jest super.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 14:55   #29
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Cytat:
Napisane przez girl99 Pokaż wiadomość
a kolezanka to pewnie wsiadla za kierownice i momentalnie Kubica byla ? Nie wszystkie sa tak wybitnie uzdolnione

A to Ty nie wiedziałaś, że tak ma prawie każdy? Toż to tylko wybitne cielaki muszą się niektórych rzeczy nauczyć
A tak poważnie- do dzisiaj nie umiem parkować równolegle, prawo jazdy mam od 3 lat, przejechałam ok 100 tys km (praktycznie nie ma dnia, żebym nie zrobiła minimum z 15 km jako kierowca), a i tak nie zaparkuję równolegle A cicho, ostatnio mi się udało, cieszyłam się jak głupia, tak jakby było z czego Ale poza tym, to zaparkuję wszędzie
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 21:55   #30
elmoska
Zakorzenienie
 
Avatar elmoska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 413
GG do elmoska Wyślij wiadomość przez MSN do elmoska
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

Ja najwiekszy problem mam z parkowaniem przed swoim blokiem. Zawsze sie tak zestresuje ze kilka razy musze robic korekte. W innych miejscach jakos nie mam problemu. A najlepiej parkowalam jak jezdzilam na [L] instruktor byl ze mnie mega zadowolony
__________________

BBL
5/28

AC MILAN CAMPIONI D`ITALIA


elmoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-17 13:21:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:59.