Informatyka i ekonometria czy FiR - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja > Studia

Notka

Studia Jakie wybrać? Gdzie studiować? Czego się spodziewać? Jak w ogóle wygląda życie studenta? O tym jak jak wyjść cało z wizyty w dziekanacie, ale też o wielu innych kwestiach dotyczących studenckiego bytu dowiesz się tutaj.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-05-19, 19:50   #1
mrmatmic
Przyczajenie

Informatyka i ekonometria czy FiR

Witam. Jestem po maturze 2017. Nadszedł czas na wyszukiwanie kierunku studiów, który byłby dla mnie najlepszy. Miałam na rozszerzeniu matematykę, geografię oraz angielski. Obstawiam, że z matmy dostanę między 60%-70%, z geografii 65%-80% i angielskiego ok.70%. Mam duży problem gdyż jestem umysłem ścisłym i bardzo lubię matematykę, ale bardziej taką finansową, a nie lubię geometrii(szczególni e planimetrii) oraz chciałabym to połączyć to z ekonomią. Interesują mnie strasznie dwa kierunki studiów: Informatyka i ekonometria na SGGW oraz Finanse rachunkowość i ubezpieczenia na Wydziale Zarządzania UW. Tylko nie jestem zdecydowana
który kierunek byłby dla mnie lepszy. Chciałabym po studiach ukierować się w stronę analityki finansowej czy księgowości. Proszę o radę w odpowiedziach:pros i: i gdybyście mieli znajomego na jednym z dwóch kierunków, które podałam to byłoby bardzo miło z Waszej strony gdybyście napisali czy oni polecają ten kierunek oraz jak wygląda sprawa z wykładowcami(czy są mili czy wręcz przeciwnie).
mrmatmic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 00:11   #2
karolowanka
Raczkowanie

Dot.: Informatyka i ekonometria czy FiR

Ja wlasnie koncze FiR. Po drugim roku zaczelam pracowac w ksoegowosci (dla mnie to bylo okropne , ale wytrzymalam chyba pol roku), potem przerzucilam sie na analityke. Jesli to Cie interesuje - fir bedzie dobrym wyborem, po tym kierunku taka prace zdobedziesz. Musisz jednak wiedziec, ze fir to nie tylko scisle przedmioty - przeciwnie, wiekszosc to zajecia humanistyczne lub na ogolne rozumienie/zapamietywanie ustaw.

Ja akurat nie chce kontynuuowac firu, na studia magisterskie wybieram big data, czyli cosnpodobnego do twojego drugiego wyboru. Perspektywy pracy po tym kierunku, szczegolnie pod wzgledem zarobkow wydaja mi sie duzo lepsze :p

Jesli masz jakies pytania, to pisz, chetnie pomoge
karolowanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 08:35   #3
mrmatmic
Przyczajenie

Post Dot.: Informatyka i ekonometria czy FiR

Właśnie chciałabym skończyć bardziej informatykę i ekonometrię (połączenie matematyki statystyki ekonomii i informatyki),tylko problem polega na tym że jak ktoś po tym kierunku jest zapraszany na rozmowę kwalifikacyjną to np. jest proszony o składanie komputera i wymienienie wszystkich ich części a to w ogóle mnie to nie interesuje. Jak już wolę coś porobić z informatyką to bardziej bazy danych czy Excela ew. programowanie w C++. Jednak z tego co wiem to informatyka i ekonometria jest kierunkiem bardziej ścisłym. Z drugiej strony finanse i rachunkowość nie byłoby złą opcją. Nie miałam nigdy problemu z przedmiotami humanistycznymi typu historia czy wos(jak już coś nienawidziłam to zdecydowanie języka polskiego szczególnie czytania lektur narzuconych przez program nauczania). Mam także dobrą pamięć i często oglądam programy prawnicze więc tu nic mi nie przeszkadza żeby zapamiętać jakieś ustawy. Proszę o dalsze odpowiedzi!!!!!!!!! I karolowanka na jakiej uczelnii kończysz ten kierunek?

Edytowane przez mrmatmic
Czas edycji: 2017-05-20 o 08:57
mrmatmic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 11:30   #4
karolowanka
Raczkowanie

Kto Ci naopowiadal takich glupot o rozmowqch rekrutacyjnych? Wiadomo, ze czasem pracodawcy sprawdzaja wiedze kandydatow, ale tylko taka, ktora na prawde im sie w pracy przyda. Moj chlopak skonczyl information management (tez pokrewny kierunek do twojego drugiego wyboru - na studiach mial tez sporo czystej informatyki), ale na rozmowie kwalifikacyjnej nikt nie pytal go o budowe komputera, raczej o rzeczy zwiazane z consultingiem, gdzie chcial pracowac. Gdyby aplikowal na stanowisko informatyka czy kogosnw service desku, to pewnie wiedza o komputerach musialby sie popisac.
Inna sprawa, ze po firze chcac pracowac w ksiegowosci ktos tez moze zapytac Cie jak zbudowany jest bilans

Ja koncze FiR na SGH, magisterke tez bedze robic na tej uczelni.
Musisz zastanowic sie, co Cie bardziej interesuje, choc sama pamietam moj dylemat przednstudiami - nie wiedzialam w ogole co na czym polega i wybieralam kierunek na oslep

Edytowane przez karolowanka
Czas edycji: 2017-05-20 o 11:31
Stary 2017-05-20, 14:16   #5
IzzieSt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mrmatmic Pokaż wiadomość
Właśnie chciałabym skończyć bardziej informatykę i ekonometrię (połączenie matematyki statystyki ekonomii i informatyki),tylko problem polega na tym że jak ktoś po tym kierunku jest zapraszany na rozmowę kwalifikacyjną to np. jest proszony o składanie komputera i wymienienie wszystkich ich części a to w ogóle mnie to nie interesuje. Jak już wolę coś porobić z informatyką to bardziej bazy danych czy Excela ew. programowanie w C++. Jednak z tego co wiem to informatyka i ekonometria jest kierunkiem bardziej ścisłym. Z drugiej strony finanse i rachunkowość nie byłoby złą opcją. Nie miałam nigdy problemu z przedmiotami humanistycznymi typu historia czy wos(jak już coś nienawidziłam to zdecydowanie języka polskiego szczególnie czytania lektur narzuconych przez program nauczania). Mam także dobrą pamięć i często oglądam programy prawnicze więc tu nic mi nie przeszkadza żeby zapamiętać jakieś ustawy. Proszę o dalsze odpowiedzi!!!!!!!!! I karolowanka na jakiej uczelnii kończysz ten kierunek?
Nie wiem kto Ci takich bzdur naopowiadał na temat pytań o składanie komputera
Zdecydowanie informatyka i ekonometria. Jest mnóstwo możliwości, naprawdę niewielu jest dobrych ekonometryków. C++, Python czy nawet inny język programowania zawsze będzie Twoim dużym atutem na rynku pracy.
W finanse bym się nie pchała, ofert jest dużo, ale chętnych też całe mnóstwo, na wielu uczelniach jest ten kierunek, ludzie się pchają,ale moim zdaniem IiE jest naprawdę o wiele wiele lepszym kierunkiem jeśli chodzi o rynek pracy, możliwości, umiejętności, zarobki. Po IiE znajdziesz pracę w księgowości jeśli zapragniesz, po finansach nie wezmą Cię do IT chyba, że sama będziesz się dokształcać w tym kierunku ale to też niczego nie gwarantuje.

Gdybym teraz miała wybierać poszłabym bez wahania na IiE, a tak to sama muszę się teraz rozpychać i pchać drzwiami i oknami do IT

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2017-05-20 o 14:18
IzzieSt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 15:08   #6
karolowanka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Gdybym teraz miała wybierać poszłabym bez wahania na IiE, a tak to sama muszę się teraz rozpychać i pchać drzwiami i oknami do IT
A jaki kierunek skończyłaś? Szkoda, że w momencie gdy wybiera się studia, nie mamy takiej świadomości o rynku pracy, jak po jakimś czasie
Stary 2017-05-21, 08:12   #7
Sztampowa
Raczkowanie

Moim zdaniem FiR trochę lepiej przygotuje do księgowości, a IiE do analityki, tutaj już trzeba obstawić, co nas bardziej interesuje. Ogólnie jako kierunek też uważam, że Informatyka i Ekonometria jest bardziej przyszłościowa, sama planuję, tylko na innej uczelni. Chociaż nie wykluczam robienia magisterki z FiR-u.
I na IiE jest bardzo dużo ścisłych przedmiotów, to raczej trudniejszy kierunek (oczywiście wszystko zależy od uczelni i własnych predyspozycji, ale mówię tak trochę uogólniając). FiR porządniej przygotowuje od strony teoretycznej, można wyjść ze sporą wiedzą o finansach, a to też ważne. To już samemu trzeba stwierdzić co nam bardziej podpasuje i na czym nam zależy. Proponuję też przejrzeć sobie sylabusy danych kierunków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Made in the 90's.
Sztampowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 12:36   #8
pol11
Przyczajenie

Ja także planuję iść na FiR albo na IiE. Mam za sobą nieudaną dwuletnią przygodę na politechnice i waham się właśnie między tymi dwoma kierunkami, przy czym bardziej skłaniam się IiE. Co sądzicie o WNE UW? Kierunek wybiera się tam na drugim roku, przy czym o rekrutacji decyduje średnia - ciężko jest się dostać na IiE?
I druga sprawa - czy ktoś wie jak wygląda próg na SGH? Mam 245 punktów (tutaj mogę żałować, że nie zdawałem drugiego języka obcego). I jak jest na SGH? Czy faktycznie idą tam same geniusze, którzy żyją wręcz uczelnią całe dnie? I jaki jest odsiew po danych semestrach?
pol11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 03:23   #9
karolowanka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pol11 Pokaż wiadomość
Ja także planuję iść na FiR albo na IiE. Mam za sobą nieudaną dwuletnią przygodę na politechnice i waham się właśnie między tymi dwoma kierunkami, przy czym bardziej skłaniam się IiE. Co sądzicie o WNE UW? Kierunek wybiera się tam na drugim roku, przy czym o rekrutacji decyduje średnia - ciężko jest się dostać na IiE?
I druga sprawa - czy ktoś wie jak wygląda próg na SGH? Mam 245 punktów (tutaj mogę żałować, że nie zdawałem drugiego języka obcego). I jak jest na SGH? Czy faktycznie idą tam same geniusze, którzy żyją wręcz uczelnią całe dnie? I jaki jest odsiew po danych semestrach?
Progi na sgh ostatnio sporo spadly, wiec 245 pkt moze wystarczyc, zwlaszcza w drugiej rekrutacji
Co do osob tu studiujacych - sa tutaj ludzie tak samo roznorodni, jak na kazdej innen uczelni Prawda jest to, ze spedza sie sporo czasu na uczelni, ale to dlatego, ze duzo osob nalezy do organizacji i kol studenckich, wiec organizujac eventy, spotkania projektowe czy organizacyjne, trzeba poswiecic temu troche czasu. Ale to nic zlego, mozna przy tym poznac fajnyh ludzi, sporo sie nauczyc i dobrze bawic. Plus jesy to jeden z niewielu sposobow na poznanie kogokolwiek, bo nie ma stalych grup na zajeciach, wiec widzac kogos raz w tygodniu ciezko zawiazac jakies znajomosci

A co do odsiewu - na esgiehu musisz sie baardzo postarac, zeby Cie wyrzucili. Nie znam nikogo, kto zostalby wyrzucony, chyba ze sama chcesz odejsc
Stary 2017-05-31, 09:30   #10
201711031014
Konto usunięte

Jako IT ze stażem i pracujący w dużej firmie branżowej (Globalnej ;-) ) powiem tak:
Bierz informatykę i ekonometrię.
Będziesz po tym mieć wiedzę i umiejętności na stanowisko programistki/analityczki nie tylko w IT. W tej chwili i później controlling etc będą miały wielkie zapotrzebowanie. Są olbrzymie braki na rynku i one się pogłebiają.
A to spokojna stabilna praca z baaaardzo dobrymi zarobkami. Po 2-3 latach doświadczenia to praca szuka Ciebie. naprawdę
201711031014 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 21:58   #11
pol11
Przyczajenie

karolowanka - teraz to mnie zdziwiłaś, że mało kto wylatuje z SGH... dla przykładu na moim kierunku odchodzi średnio połowa osób po roku czy dwóch.
Pirx - oj tak, spokojna i stabilna praca to to, co mi się marzy - o ile to naprawdę prawda
Stary 2017-06-03, 22:00   #12
201711031014
Konto usunięte

Prawda...siedzę w tym zawodzie ponad dekadę...;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201711031014 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 00:37   #13
pol11
Przyczajenie

Na jakiej uczelni studiowałaś? Po tym, jak straciłem swoje nadzieje z elektrotechniką, rozważam właśnie WNE UW i IiE po 1 roku
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości