Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-10-31, 08:18   #4561
AAAnka
Zadomowienie

Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Cytat:
Napisane przez estrella89 Pokaż wiadomość
Loreal dia light, poleciła mi fryzjerka. Robiłam z 3% mleczkiem utleniającymi także przyciemnil mi pasemka a naturalne zostały bez zmian fajna sprawa 😜
Dzięki, popatrzę na kolory bo też chciałam ciut przyciemnić swoje blond pozostałości
Stary 2017-11-06, 21:38   #4562
Rainberry
Dracarys!

Hej Dziewczyny, mogę się przyłączyć? Po nieudanym rozjaśnianiu postanowiłam wracać do naturalnych i pofarbowałam na kolor bardzo zbliżony to mojego naturalnego, tylko trochę cieplejszy. Teraz nie farbuję od lipca, mam 3 cm odrostów, a farba na długości blaknie i złocieje coraz bardziej. Strasznie chciałabym poprawić trochę ten kolor na długości, nie ruszając przy tym odrostów. Jest inny sposób niż szmponetka stosowana co tydzień?
Stary 2017-11-07, 07:40   #4563
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, mogę się przyłączyć? Po nieudanym rozjaśnianiu postanowiłam wracać do naturalnych i pofarbowałam na kolor bardzo zbliżony to mojego naturalnego, tylko trochę cieplejszy. Teraz nie farbuję od lipca, mam 3 cm odrostów, a farba na długości blaknie i złocieje coraz bardziej. Strasznie chciałabym poprawić trochę ten kolor na długości, nie ruszając przy tym odrostów. Jest inny sposób niż szmponetka stosowana co tydzień?
Też katowałam się szamponetką, ale drażnił mnie krótkotrwały efekt,moim zdaniem najlepiej byłoby zrobić pigmentację, ew. spróbować jakąś farbą "ton w ton"
Stary 2017-11-07, 11:25   #4564
Rainberry
Dracarys!

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Też katowałam się szamponetką, ale drażnił mnie krótkotrwały efekt,moim zdaniem najlepiej byłoby zrobić pigmentację, ew. spróbować jakąś farbą "ton w ton"
Dzięki, zupełnie zapomniałam o tych opcjach A sama robiłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2017-11-08, 07:22   #4565
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Dzięki, zupełnie zapomniałam o tych opcjach A sama robiłaś?

Niestety w efekcie nie zrobiłam nic, bo mi dwóch fryzjerów ode mnie powiedziało ze nie robią pigmentacji(?!) a sama bałam się jednak....Tak długo się nosiłam z tym zamiarem aż włosy odrosły mi do ucha (odrosty) , było lato i rozjaśniły się a granica się zatarła. Własnoręcznie zrobiłam sobie kilka pasemek aby było płynniejsze przejście do jasnych końcówek i teraz jest git. Nic już nie farbuję, mam po prostu sombre i już sporo swojego koloru
Stary 2017-11-11, 11:30   #4566
estrella89
Raczkowanie

Rainberry proponuje Ci toner, pisałam o nich we wcześniejszych postach. Ja po rozjaśnianych pasemkach zastosowałam i byłam bardzo zadowolona, szybko się wypłukuje ale jak co jakiś czas się go stosuje to ten pigment się uzupełnia, służy on również od odświeżenia koloru włosom farbowanym. Gwarantuje Ci ze nie chwyci odrostu bo ja już go stosowałam 2 razy i tak stopniowo przyciemniam. Za 1 razem stosowałam mleczko 3 % a za drugim 1.8 % i tez ładnie złapało. Toner nazywa się Loreal dia light
estrella89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 11:37   #4567
Rainberry
Dracarys!

Cytat:
Rainberry proponuje Ci toner, pisałam o nich we wcześniejszych postach. Ja po rozjaśnianych pasemkach zastosowałam i byłam bardzo zadowolona, szybko się wypłukuje ale jak co jakiś czas się go stosuje to ten pigment się uzupełnia, służy on również od odświeżenia koloru włosom farbowanym. Gwarantuje Ci ze nie chwyci odrostu bo ja już go stosowałam 2 razy i tak stopniowo przyciemniam. Za 1 razem stosowałam mleczko 3 % a za drugim 1.8 % i tez ładnie złapało. Toner nazywa się Loreal dia light
Hej, dzięki za poradę Jakoś myślałam że tonery tylko korygują kolor na zasadzie niebieski na rude, fioletowy na żółte. A ja potrzebuję chłodny brąz na poziomie 5/6. Dało by radę, sama robiłaś?

Stary 2017-11-12, 12:24   #4568
I ona
Zakorzenienie

Coś na tym wątku dziewczyny jakoś cicho ostatnio. Mało co się dzieje, czyżby tak mało kobiet zapuszczało naturalki
Ja uważam że najlepszą metodą zapuszczania jest cierpliwość i czas

I ona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 17:37   #4569
estrella89
Raczkowanie

Tak masz tam bazę kolorów, one działają troche na zasadzie szamponu koloryzującego ton w ton, ale są o wiele lagodniejsze. Ja np jestem szatynka i przyciemnilam rozjaśnione pasemka blondem 7.13 wyszedł całkiem chłodny i w pomieszczeniu w ogóle nie widać odrostu, jedynie na zewnątrz w świetle dziennym ale nie rzuca się jakoś w oczy także naprawdę polecam, bo tak jest na pewno łatwiej zapuszczać swoje włosy
Stary 2017-11-12, 18:01   #4570
promyczek2105
Raczkowanie

Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów Cz. VIII

Hejka, 1 kwietnia ostatni raz rozjaśniłam i pofarbowalam włosy ( zreszta zabieg się nie udał) zadecydowałam więcej nie farbować, na zdjęciu widać wyraźny odrost i moje pytanie brzmi jaka farba mogłabym pofarbowac ten ,,pseudo’’ rudy blond by jak najbardziej był zbliżony odcieniem do naturalek? Obcięłam włosy z długości od łopatek do ,,boba’’ i póki co będę je tak obcinać by pozbyć się farbowanych końców ale na ten czas chce zbliżyć farbowańce do naturalnego koloru, jakieś propozycje?

Wysłane z iPhone za pomocą IMG_0327.JPGTapatalk

Edytowane przez promyczek2105
Czas edycji: 2017-11-12 o 18:03
promyczek2105 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 19:22   #4571
estrella89
Raczkowanie

Masz swoje włosy jasne także jak jeszcze odrost będzie troche większy to te rozjaśnione będą się ładnie komponować jak już odrost będzie do ucha to pójdzie z górki ja bym chyba nic nie robiła.

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Tak w ogóle od kwietnia to sporo czasu, jak duży masz już odrost?
Stary 2017-11-12, 19:29   #4572
promyczek2105
Raczkowanie

Około 2 tygodnie temu mierzyłam odrost i ma gdzieś około 9,5 cm jak na ten czas. Nie stosuje żadnych wcierek ani jakoś specjalnie witamin tez nie przyjmuje a wydaje mi się Ze to już ładny wynik

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Stary 2017-11-12, 19:33   #4573
estrella89
Raczkowanie

Tak bardzo ładny ja mam podobnie, ale mnie zawsze dość szybko włosy rosły. Nie farbuje od 22 czerwca i mam 7 cm także oby tak dalej 😁
Stary 2017-11-12, 19:36   #4574
promyczek2105
Raczkowanie

Tez ładny wynik. Ja niestety miałam bardzo zniszczone włosy rozjaśnieniem wręcz same się ciągnęły, przez to wypadały garściami i bardzo wolno rosły... od kiedy je skrocilam odrost ruszył No i nowe baby-hair robią mi prawie za grzywkę

Stary 2017-11-12, 19:51   #4575
estrella89
Raczkowanie

Jak już pisałam we wcześniejszych postach, jak byś chciała przyciemnić to można użyć tonera, on działa jedynie na rozjaśnione włosy i odrostu Ci nie chwyci. Ja przyciemnilam swoje pasemka i super efekt wyszedł, poziom ten sam tylko wiadomo ze refleks jest cieplejszy, ale nie jest złe. Dodaje zdjęcie ale zależy jakie świetlo, akurat w tym tak słabo widać odrost, ale jest i to spory
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6905326F-8B70-46EC-B36D-4B111CDAAC6B.jpg (155,5 KB, 18 załadowań)
Stary 2017-11-12, 20:00   #4576
promyczek2105
Raczkowanie

Dobrze to wyglada, nie ma mocnego odcięcia odrostu a gdzie taki toner zakupiłaś?

Stary 2017-11-12, 20:07   #4577
estrella89
Raczkowanie

Tak właśnie jest łagodne przejście i w zasadzie w pomieszczeniu to nawet nic nie widać. Kupiłam go na stronie Gobli.pl ale można kupić wszędzie gdzie są artykuły fryzjerskie. Właśnie mi go poleciła fryzjerka gdzie w zakładzie tonują nim włosy po rozjaśnianiu ale wybieraj zawsze o jeden odcien jaśniejszy niż byś chciała uzyskać. Ja mam włosy ciemny blond i użyłam blondyna poziomie 7 i jest Ok. Szybko się wypłukuje ale coś tam zostaje użyj sobie Oxydant 2.7 % lub 1.8 %
Stary 2017-11-12, 22:01   #4578
Rainberry
Dracarys!

Cytat:
Tak masz tam bazę kolorów, one działają troche na zasadzie szamponu koloryzującego ton w ton, ale są o wiele lagodniejsze. Ja np jestem szatynka i przyciemnilam rozjaśnione pasemka blondem 7.13 wyszedł całkiem chłodny i w pomieszczeniu w ogóle nie widać odrostu, jedynie na zewnątrz w świetle dziennym ale nie rzuca się jakoś w oczy także naprawdę polecam, bo tak jest na pewno łatwiej zapuszczać swoje włosy
Obczaiłam już sobie kolory. Niestety popielatego brązu nie ma, ale jest natura która pewnie raczej jest chłodna bo większość natur się robi na zieleni. Jest też perłowy brąz który jakby wpada w róż. Pójdę za Twoją radą i zrobię tą Dialight, tylko muszę właśnie na odcień się zdecydować.

Masz dla porównania jakieś zdjęcie sprzed farbowania?
Stary 2017-11-12, 23:08   #4579
estrella89
Raczkowanie

Tak jasne napisz do mnie na maila: karolinadzieciol89@gmail. com to Ci podeśle
Stary 2017-11-13, 13:33   #4580
AAAnka
Zadomowienie

Ja wrzucę moje fotki z "powrotu do natury". Pierwsze zdjęcie sprzed roku, teraz aktualne. Potrzebne cięcie bo zapuszczam z mocno cieniowanego boba(nie podcinałam od września 2016...wstyd) Słabe foto bo ciągle w sztucznym świetle...W realu nie są takie żółte. Zdjęcie nr 1 w naturalnym świetle oddaje ich kolor(farbowańców) najbardziej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg moje (6).jpg (108,6 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy (1).jpg (123,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy (2).jpg (154,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy (3).jpg (119,6 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy (4).jpg (107,3 KB, 16 załadowań)
Stary 2017-11-13, 20:35   #4581
Rainberry
Dracarys!

Cytat:
Tak jasne napisz do mnie na maila: karolinadzieciol89@gmail. com to Ci podeśle
Dzięki I to rzeczywiście schodzi z czasem? Zastanawiam się też jak to jest, że nie pokryło Ci odrostów

AHA: Znalazłam odcienie, które mi bardziej pasują na próbniku Dia Richesse. Czym się różnią Dialight i Dia Richesse?

Edytowane przez Rainberry
Czas edycji: 2017-11-13 o 20:45
Rainberry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 22:36   #4582
estrella89
Raczkowanie

Jak już pisałam wcześniej, nabłyszcza i lekko przyciemnia odrosty ale przy wypłukiwaniu nie pozostawia żadnego śladu, ani pozostałości. Robiłam już dwa razy także jestem na to żywym dowodem
Stary 2017-11-18, 16:30   #4583
Rybiorek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Witam! W odroznieniu od wielu tutj kolezanek zapuszczajacych, ja zrobilam dosc radykalne posuniecie, a mianowicie obcielam wszystko rozjasnione, tak zupelnie nieprofesjonalnie bo poprostu cielam kazde pasmo na linii gdzie konczylo sie rozjasnianie, mialam wtedy ok 1.5-2 cm odrostow. Nie musze mowic ze zaraz po tym cieciu wygladalam koszmarnie. Potem pare razy dorownywalam w nastepnych dniach (nie jestem fryzjerem )

Generalnie najpier obcielam wlosy do ucha, w styczniu br (byly do linii biustu), ale nadal wygladaly srednio i nie moglam patrzec na zniszczenia. Takze to byla chwila i moment, chwycilam nozyczki i poszo.

Fotka 1 - przed cieciem, rok 2016
Fotka 2 - podciecie do ucha
Fotka 3 - 1.5 miesiaca po cieciu, 17 kwietnia 2017
Fotka 4 - 9 sierpien 2017
Fotka 5 - 18 pazdziernika 2017

od kwietnia kilka razy podcinalam dol z tylu bo jak sie robi za dlugi to wygladam jak czeski metal (czyli powstaje ogon na szyji ktory wyglada dziwnie), plus dlugo zakladalam wlosy po bokach za uszy bo dziwnie to wygladalo jak zakrywaly tylko koniec ucha, potem 1/4, polowe, obecnie prawie zakrywaja cale ucho (na sucho, bo na mokro sa za ucho)

urosly sporo ale tego nie widac z wiadomych powodow, jeszcze pare miesiecy poczekam az dlugosc bedzie bardziej widoczna, 18 pazdziernika ostatni raz podcielam dol i teraz juz jak rosna to wyglada jako tako plan jest - nic nie robic i poprostu czekac

To jest pierwszy raz odkad ukonczylam 14 lat ze mam swoj kolor i nie mysle o farbowaniu, wlosy sa zdrowe do obrzydliwosci (pielegnacja naturalna - czyli zero sls, silikonow, nie uzywam stylizatorow, schna zawsze naturalnie). W wieku 43 lat wreszcie zaakceptowalam swoj kolor wlosow... (do 6 roku zycia bylam zlota blondynka, potem mialam mysi ciemny blond do pierwszego farbowania jak konczylam podstawowke a teraz to tak naprawde chyba poprostu szatynka i to ciemna)

I musze przyznac ze od obciecia do pazdziernika czulam sie jak debil... krotkie wlosy nie sa dla mnie... nie pasuja nawet do mojej osobowsci (nawet moj wlasny facet stwierdzil ze teraz wszystko do siebie pasuje, moje wlosy sa tak pokrecone jak ja )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 000 before cut.jpg (125,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 000 before cut 2.jpg (105,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 001 growing 17 april 2017.jpg (238,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 002 growing 9 august 2017.jpg (141,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 003 growing 18 october 2017.jpg (79,7 KB, 10 załadowań)

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2017-11-18 o 19:21
Rybiorek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości