Niedosłysząca-angielski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-14, 12:22   #1
Bonbon88
Raczkowanie
 
Avatar Bonbon88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 499

Niedosłysząca-angielski


Witam...piszę bo chciałabym w końcu się dobrze nauczyć angielskiego, ale mi to nie wychodzi. Zawsze jak się czegoś nauczyłam to umiałam biernie...Mi zależy na tym aby nauczyć się języka tak aby dobrze rozpoznać czy to o te słowo chodzi. Przy mojej wadzie to jest trudne dostrzec...Czy ja się w ogóle nauczę angielskiego jeśli chodzi o słuchanie?

Może znacie jakieś triki?
Bonbon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 13:03   #2
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Niedosłysząca-angielski

Cytat:
Napisane przez Bonbon88 Pokaż wiadomość
Witam...piszę bo chciałabym w końcu się dobrze nauczyć angielskiego, ale mi to nie wychodzi. Zawsze jak się czegoś nauczyłam to umiałam biernie...Mi zależy na tym aby nauczyć się języka tak aby dobrze rozpoznać czy to o te słowo chodzi. Przy mojej wadzie to jest trudne dostrzec...Czy ja się w ogóle nauczę angielskiego jeśli chodzi o słuchanie?

Może znacie jakieś triki?
Ja ci powiem, że ja nawet bez wady (słyszę normalnie) nie jestem w stanie zrozumieć języka ze słuchu (mimo wieloletniego osłuchiwania się - bajki, muzyka, filmy).
Tekst pisany tak,
samej pisać tak,
coś tam wydukać- tak
ale zrozumieć co kto do mnie mówi..i jeszcze jak ten ktoś nie jest nativem tylko sam też uczył się angielskiego - to moja rozmowa polega głownie na "what?" , " please, repeat" "I don't undertasnd " ((

Nie mogę słuchać radia, oglądać filmu bez napisów bo nie jestem w stanie zrozumieć co oni mówią. Natomiast jak mam podstawiony tekst angielski nagle wszystko staje się dla mnie jasne, nawet słysze większość pojedynczych wyrazów..
staram się i staram ale wciąż nie widzę progresu w rozumieniu ze słuchu
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 18:43   #3
barbasia_mi
Przyczajenie
 
Avatar barbasia_mi
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 11
Dot.: Niedosłysząca-angielski

Ja mam podobnie jak mmm3m. Dużo czytam po angielsku, czasem coś napiszę, jeszcze rzadziej wydukam coś. Natomiast tzw. listening idzie mi zdecydowanie najgorzej - jak krew z nosa. Po prostu nie mam talentu do tego języka.

Jeszcze w LO zrobiłam sobie badania na dysleksję, a konkretnie dysortografię. Zdiagnozowano mi lekką dysleksję i wpisano, że mam "zaburzenia słuchu fonematycznego". Po prostu czasem nie odróżniam poszczególnych głosek, słów - zlewają się one w moim uchu, nawet gdy dzieje się to w języku ojczystym. W języku obcym np. angielskim jest wiele gorzej, bo tam zlewa się dużo więcej.

Te zaburzenia słuchu fonematycznego przekładają się pewnie na antytalent do języków obcych. Są języki, które mi się dobrze słucha np. hiszpański, włoski i takie których źle mi się słucha tj. angielski, francuski. Z poprawnym pisaniem po polsku od czasów LO sporo się poprawiło tzn. robię dużo mniej błędów niż kiedyś; natomiast antytalent do angielskiego mówionego i słuchanego pozostał. Podejrzewam, że gdybym się zabrała za jakiś łatwiejszy język tj. dla mnie hiszpański lub włoski to poczyniłabym wreszcie jakieś postępy. Tam poszczególne głoski i słowa są takie łatwiejsze dla mnie do wychwycenia.
barbasia_mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:14.