Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-03, 11:54   #1
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476

Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?


Wiem, że są większe problemy , ale dzisiejsze wydarzenie skłoniło mnie do refleksji.
Podeszła do mnie na przystanku sąsiadka i zaczęła wychwalać moją urodę: "Ojejej, jaka pani ładna, jak laleczka" itd. Wiem, chciała dobrze, ale tylko mnie zirytowała.
Przypomniało mi się więcej takich historii, kiedy po prostu czułam się niezręcznie w momencie, kiedy ktoś oceniał mój wygląd i to jeszcze przy świadkach.
Po pierwsze dlatego, że jeśli jakoś tam dbam o swój wygląd, to robię to dla siebie, a nie po to, żeby uzyskać pochwały od innych.
Po drugie - lubię sobie dać prawo do wyglądania "bylejak" i wtedy oczywiście komplementy się tak nie sypią. A przecież to nadal ta sama ja, więc najwyraźniej jestem chwalona (a więc akceptowana) tylko w tej propagowanej przez kolorowe magazyny formie - makijażyk, ciuch, paznokcie, obcasy. Nie podoba mi się to.
Po trzecie - czuję się wtedy jak jałówka na targowisku, której wartość ocenia się po wyglądzie. Dlaczego tak rzadko słychać w stosunku do kobiet zachwyt nad jej poczuciem humoru, smykałką do interesów, sposobem prowadzenia samochodu?
Po czwarte - trudno mi na taki komplement odpowiedzieć "dziękuję", bo przecież nikt sobie na urodę lub jej brak jakoś specjalnie nie zapracował i jest to od nas raczej niezależne.
W sumie nie wiem, jak reagować na takie pochwały, najczęściej zmieniam temat, bo czuję się niezręcznie.

Dodam, że mam pozytywny stosunek do komplementów w stylu, że komuś podoba się mój ciuch, fryzura czy kolczyki. Ale wyrokowanie o mojej urodzie jakoś mnie razi z wyżej wymienionych powodów.
Może chodzi też o to, że wychowałam się w takim środowisku, że o każdej napotkanej kobiecie wyrokowało się, czy jest ładna czy nie. Mam teraz uraz do takich komentarzy.
Jakie jest Wasze podejście do tematu? Czujecie się zawsze dobrze, kiedy ktoś komplementuje Waszą urodę?
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 12:40   #2
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Ba , najpierw trzeba tę urodę mieć , żeby móc zostać skomplementowaną . Mnie to nie grozi , więc gdyby zdarzyła mi się taka sytuacja jak Tobie, że ktoś się moją uroda zachwyca , byłabym bardzo zadowolona . Niestety nie mam co na to liczyć
Poza tym myślę, że nic w tym złego , jeżeli ktoś komuś powie , że ten ktoś jest ładny . Tak rzadko się od ludzi słyszy miłe rzeczy , że trzeba to doceniać , tym bardziej , że usłyszeć komplement z powodu samej urody to rzadkość .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.

Edytowane przez Parabelka
Czas edycji: 2016-08-03 o 12:42
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 13:11   #3
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

bywają naprawdę słabe warianty komplementów

http://venilakostis.com/gwizdanie-to-nie-komplement/
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 13:20   #4
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Szczere komplementy zawsze godne pożądania.
Co innego jakaś ściema, by coś uzyskać.
Ale jeśli ktoś skomplementuje mnie, bo podobam się z urody czy za całokształt wyglądu - jestem jak najbardziej na tak.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 13:29   #5
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Mam wrażenie, że w naszej kulturze tak bardzo wmawia nam się skromność, że nie umiemy zachować się w obliczu komplementów, odpowiednio zareagować podziękować itp.

Od kiedy to zauważyłam staram się sama zachowywać mniej dziko. Zawsze dziękuję, często jeszcze żartując przy tym.

Jest oczywiście różnica, kto, gdzie i w jakich okolicznościach komplementuje. Np. jest mi bardzo miło kiedy ktoś skomplementuje mnie na ulicy (zdarzyły mi się komplementy od gimnazjalistek (!)), ale jest to troszkę dziwne. Kiedy usłyszę komplement od dobrze znanej mi osoby nie czuję się nieswojo. Za to bardzo nie podobają mi się komplementy w pracy, np. jakiś czas temu jeden z moich klientów pozwolił sobie na komplementy + lekki flirt, to już było bardzo krępujące, przynajmniej dla mnie.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 13:32   #6
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Ba , najpierw trzeba tę urodę mieć , żeby móc zostać skomplementowaną . Mnie to nie grozi , więc gdyby zdarzyła mi się taka sytuacja jak Tobie, że ktoś się moją uroda zachwyca , byłabym bardzo zadowolona . Niestety nie mam co na to liczyć
Poza tym myślę, że nic w tym złego , jeżeli ktoś komuś powie , że ten ktoś jest ładny . Tak rzadko się od ludzi słyszy miłe rzeczy , że trzeba to doceniać , tym bardziej , że usłyszeć komplement z powodu samej urody to rzadkość .
A dla mnie to właśnie jest chore. Szczególnie w sytuacjach, kiedy np. w biurze siedzi pani Basia obok pani Kasi i jedna z nich jest wychwalana za urodę. Pani Basia nie ma na swoją urodę wpływu, podobnie jak pani Kasia za jej brak, ale mówi się o tym tak, jakby to był jakiś wyczyn, za której pani Basi należy się podziw i uznanie.
Chyba jestem jakaś inna, bo mnie się to wydaje strasznie puste. Wolałabym, żeby ludzie zachowywali takie komentarze dla siebie bo w zasadzie nie wiem, co z nimi począć.
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 13:37   #7
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Najdziwniejszy komplement(?) jaki usłyszałam to "wygląda pani jak matka boska" od jednej z klientek - staruszki, bardzo religijnej więc uznałam to za komplement ale dziwnie mi z tym

Od klientów słyszałam najwięcej komentarzy które nie zawsze były na miejscu. Zwłaszcza od "januszy" na zakupach z żoną którzy bez zażenowania potrafili pogratulować mi np. że "mam czym oddychać"

ale zdarzały się też miłe np. raz jedna pani powiedziała że mam piękny kolor lakieru do paznokci I podobna sytuacja, miałam akurat niebieski lakier na paznokciach, starszy pan się wpatrywał i myślałam że powie że co to za moda itd. a on z uśmiechem powiedział że bardzo mu się podobają
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2016-08-03 o 13:41
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-03, 13:47   #8
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
A dla mnie to właśnie jest chore. Szczególnie w sytuacjach, kiedy np. w biurze siedzi pani Basia obok pani Kasi i jedna z nich jest wychwalana za urodę. Pani Basia nie ma na swoją urodę wpływu, podobnie jak pani Kasia za jej brak, ale mówi się o tym tak, jakby to był jakiś wyczyn, za której pani Basi należy się podziw i uznanie.
Chyba jestem jakaś inna, bo mnie się to wydaje strasznie puste. Wolałabym, żeby ludzie zachowywali takie komentarze dla siebie bo w zasadzie nie wiem, co z nimi począć.
Nie widzę problemu w komplementowaniu zarówno rzeczy, które od nas nie zależą jaki i tych na które musieliśmy sobie zapracować.

Co do urody zewnętrznej, to też nie zawsze coś dane nam z przypadku, ale też ciężka praca, np. jeśli ktoś zaweźmie się i schudnie dużo nadprogramowych kilogramów. Komplement że świetnie wygląda, będzie docenieniem jego ogromnej pracy. Tak samo pochwalenie cery u dziewczyny, która ma ogromne problemy z trądzikiem i dzięki własnej determinacji, uporowi, szukaniu rozwiązań na własną rękę opanowała potrzeby swojej skóry.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 13:49   #9
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że w naszej kulturze tak bardzo wmawia nam się skromność, że nie umiemy zachować się w obliczu komplementów, odpowiednio zareagować podziękować itp.

Od kiedy to zauważyłam staram się sama zachowywać mniej dziko. Zawsze dziękuję, często jeszcze żartując przy tym.

Jest oczywiście różnica, kto, gdzie i w jakich okolicznościach komplementuje. Np. jest mi bardzo miło kiedy ktoś skomplementuje mnie na ulicy (zdarzyły mi się komplementy od gimnazjalistek (!)), ale jest to troszkę dziwne. Kiedy usłyszę komplement od dobrze znanej mi osoby nie czuję się nieswojo. Za to bardzo nie podobają mi się komplementy w pracy, np. jakiś czas temu jeden z moich klientów pozwolił sobie na komplementy + lekki flirt, to już było bardzo krępujące, przynajmniej dla mnie.
Też się zastanawiałam, czy może nie chodzi o fałszywą skromność na zasadzie: "A gdzie ja tam ładna", ale nie. Gdyby ktoś uczynił mi komplement na temat mojego wyćwiczonego brzucha, to bym się ucieszyła. W końcu pracowałam na niego ciężko i miałam na to wpływ.
Akurat w tej sytuacji najbardziej wkurzyło mnie to, że ta pani wyraźnie oczekiwała, że posikam się w majtki ze szczęścia, bo ona podwyższyła moją wartość swoim komentarzem.
Moim zdaniem każda kobieta może i powinna czuć się piękna bez bycia zdaną na opinię otoczenia, które jej to potwierdzi.
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 13:56   #10
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Zależy od tego, kto komplementuje i w jakich okolicznościach. Na przykład komplementy facetów "pod wpływem" irytują mnie, osobliwie jeśli są to nieznajomi a komplementy jakości budki z piwem. Peszą mnie generalnie komplementy od nieznajomych, nawet tych trzeźwych. Ostatnio się speszyłam, bo starszy pan (trzeźwy) spojrzał na mnie i powiedział: "Boże, jaka piękna kobieta". Nie mam pojęcia, jak się zachować w takich sytuacjach.

Jednak ciesza mnie komplementy od ludzi, których lubię i ufam bo wiem, że są to osoby szczere. Sama też często komplementuję koleżanki, jeśli danego dnia wyglądają inaczej niż zwykle i jestem w tym szczera. No bo jeśli ktoś ładnie wygląda to dlaczego mam tego nie zauważyć i nie zwerbalizować swojej opinii?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 14:03   #11
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Nie widzę problemu w komplementowaniu zarówno rzeczy, które od nas nie zależą jaki i tych na które musieliśmy sobie zapracować.

Co do urody zewnętrznej, to też nie zawsze coś dane nam z przypadku, ale też ciężka praca, np. jeśli ktoś zaweźmie się i schudnie dużo nadprogramowych kilogramów. Komplement że świetnie wygląda, będzie docenieniem jego ogromnej pracy. Tak samo pochwalenie cery u dziewczyny, która ma ogromne problemy z trądzikiem i dzięki własnej determinacji, uporowi, szukaniu rozwiązań na własną rękę opanowała potrzeby swojej skóry.
Twoje przykłady potwierdzają to co myślę - bo może tej dziewczynie z ładniejszą cerą jest głupio, kiedy się to tematyzuje? Albo tej, która miała nadwagę? Bo kiedy znowu przytyje, to straci tą aprobatę, znowu będzie "nicniewarta".
Dla mnie jest to ingerowanie w ciało - przede wszystkim kobiety. Gdyby pani na przystanku powiedziała: "Panie Wojtku, jaki pan śliczny, jak cukiereczek!", to uznana by została za śmieszną, mimo, że pan Wojtek obiektywnie mógłby być śliczny . Natomiast o kobiecym ciele i wyglądzie można sobie do woli wyrokować i wydawać sądy i ta kobieta musi być od tych wyroków uzależniona.
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-03, 14:08   #12
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Zależy od tego, kto komplementuje i w jakich okolicznościach. Na przykład komplementy facetów "pod wpływem" irytują mnie, osobliwiejeśli są to nieznajomi a komplementy jakości budki z piwem. Peszą mnie generalnie komplementy od nieznajomych, nawet tych trzeźwych. Ostatnio się speszyłam, bo starszy pan (trzeźwy) spojrzał na mnie i powiedział: "Boże, jaka piękna kobieta". Nie mam pojęcia, jak się zachować w takich sytuacjach.
Tego to ja nawet nie kwalifikuję do komplementów bo to zwykłe chamskie zaczepki.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 14:18   #13
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

co do komplementów to wg mnie w niektórych sytuacjach są nie na miejscu ale też wypowiadane przez niektóre osoby sa niestosowane np. przez wykładowce (czułam się wtedy okropnie, nie wiedziałam co ze sobą zrobić) czy chociażby od szefa
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 14:24   #14
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
Twoje przykłady potwierdzają to co myślę - bo może tej dziewczynie z ładniejszą cerą jest głupio, kiedy się to tematyzuje? Albo tej, która miała nadwagę? Bo kiedy znowu przytyje, to straci tą aprobatę, znowu będzie "nicniewarta".
Dla mnie jest to ingerowanie w ciało - przede wszystkim kobiety. Gdyby pani na przystanku powiedziała: "Panie Wojtku, jaki pan śliczny, jak cukiereczek!", to uznana by została za śmieszną, mimo, że pan Wojtek obiektywnie mógłby być śliczny . Natomiast o kobiecym ciele i wyglądzie można sobie do woli wyrokować i wydawać sądy i ta kobieta musi być od tych wyroków uzależniona.
Wszystko zależy od tego JAK pochwalisz. Bo jeśli będzie to: "wow ile Ty schudłaś" to rzeczywiście nie jest dobre, ale już takie "ślicznie wyglądasz" na pewno sprawi przyjemność, analogicznie przy trądziku "czym się pozbyłaś tego paskudztwa?" będzie o niebo gorsze od "masz bardzo promienną cerę".

Myślę, że gdy ktoś zaczyna poważną walkę ze swoimi niedoskonałościami, to oprócz determinacji i wytrwałości musi także zmienić myślenie, poznać swoją wartość w każdej postaci. No i trochę niedorzeczne jest dla mnie nie chwalenie kogoś tylko dlatego, że w przyszłości może mu się z powrotem pogorszyć. Serio, sama kilka lat temu zaczęłam walczyć z pewnym (dość banalnym) elementem mojego wyglądu i nic mnie nie motywuje tak jak komplementy na jego temat.

Ingerencja w ciało to raczej fizyczny kontakt, lub komplementy pijaczków spod bloku, ale nie życzliwe "pięknie dzisiaj wyglądasz".

Pogrubione to już kwestie bardziej feministyczne.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 14:42   #15
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Zależy od tego, kto komplementuje i w jakich okolicznościach. Na przykład komplementy facetów "pod wpływem" irytują mnie, osobliwie jeśli są to nieznajomi a komplementy jakości budki z piwem. Peszą mnie generalnie komplementy od nieznajomych, nawet tych trzeźwych. Ostatnio się speszyłam, bo starszy pan (trzeźwy) spojrzał na mnie i powiedział: "Boże, jaka piękna kobieta". Nie mam pojęcia, jak się zachować w takich sytuacjach.

Jednak ciesza mnie komplementy od ludzi, których lubię i ufam bo wiem, że są to osoby szczere. Sama też często komplementuję koleżanki, jeśli danego dnia wyglądają inaczej niż zwykle i jestem w tym szczera. No bo jeśli ktoś ładnie wygląda to dlaczego mam tego nie zauważyć i nie zwerbalizować swojej opinii?
Mnie jeszcze taki starszy pan dodatkowo pogłaskał po głowie.
Zazwyczaj odpowiadam w takich przypadkach - bardzo pan uprzejmy.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 15:30   #16
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
Wiem, że są większe problemy , ale dzisiejsze wydarzenie skłoniło mnie do refleksji.
Podeszła do mnie na przystanku sąsiadka i zaczęła wychwalać moją urodę: "Ojejej, jaka pani ładna, jak laleczka" itd. Wiem, chciała dobrze, ale tylko mnie zirytowała.
Przypomniało mi się więcej takich historii, kiedy po prostu czułam się niezręcznie w momencie, kiedy ktoś oceniał mój wygląd i to jeszcze przy świadkach.
Po pierwsze dlatego, że jeśli jakoś tam dbam o swój wygląd, to robię to dla siebie, a nie po to, żeby uzyskać pochwały od innych.
Po drugie - lubię sobie dać prawo do wyglądania "bylejak" i wtedy oczywiście komplementy się tak nie sypią. A przecież to nadal ta sama ja, więc najwyraźniej jestem chwalona (a więc akceptowana) tylko w tej propagowanej przez kolorowe magazyny formie - makijażyk, ciuch, paznokcie, obcasy. Nie podoba mi się to.
Po trzecie - czuję się wtedy jak jałówka na targowisku, której wartość ocenia się po wyglądzie. Dlaczego tak rzadko słychać w stosunku do kobiet zachwyt nad jej poczuciem humoru, smykałką do interesów, sposobem prowadzenia samochodu?
Po czwarte - trudno mi na taki komplement odpowiedzieć "dziękuję", bo przecież nikt sobie na urodę lub jej brak jakoś specjalnie nie zapracował i jest to od nas raczej niezależne.
W sumie nie wiem, jak reagować na takie pochwały, najczęściej zmieniam temat, bo czuję się niezręcznie.

Dodam, że mam pozytywny stosunek do komplementów w stylu, że komuś podoba się mój ciuch, fryzura czy kolczyki. Ale wyrokowanie o mojej urodzie jakoś mnie razi z wyżej wymienionych powodów.
Może chodzi też o to, że wychowałam się w takim środowisku, że o każdej napotkanej kobiecie wyrokowało się, czy jest ładna czy nie. Mam teraz uraz do takich komentarzy.
Jakie jest Wasze podejście do tematu? Czujecie się zawsze dobrze, kiedy ktoś komplementuje Waszą urodę?
Wyobraź sobie, że keidyś gdy stałam na przystanku podszedł do mnie starszy gość i powiedział "ale ma pani duże piersi, cenie to" osłupiałam.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 16:09   #17
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

a mnie jak ktoś tak słodzi na temat mojej urody i jaka to ja "lalunia jestem" i nie ma końca tych peanów, no to myslę sobie, że ten ktos mi zazdrości i chciałby żeby mi chociaż ogromny pryszcz wyszedl na środku czoła aby nie było mi tak ładnie!

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Czy wiecie gdzie można kupic koszulkę z tym napisem z artykułu? http://venilakostis.com/gwizdanie-to-nie-komplement/
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 16:36   #18
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Szczere komplementy zawsze godne pożądania.
Co innego jakaś ściema, by coś uzyskać.
Ale jeśli ktoś skomplementuje mnie, bo podobam się z urody czy za całokształt wyglądu - jestem jak najbardziej na tak.

Amen.

Mam koleżankę, z którą widuję się 1-2 razy w miesiącu. Zawsze spotkanie zaczyna się "cześć, cześć, buzi, buzi, Kocurasek SCHUDŁAŚ ZNOWU???!!!". Przez pierwsze pare spotkań się głupio cieszyłam miło mi było najzwyczajniej, zwłaszcza, że jestem na permanentnej diecie od poniedziałku do piątku . Teraz niesamowicie mnie to irytuje i uważam to za nieszczere. Biorąc pod uwagę, że ma takie wprawne oko, że zauważa spadek wagi o 1kg, to w roku powinnam nie mieć już 12 kg, a słyszę to, spokojnie, od 3 lat za każdym razem (ważę ciągle tyle samo 60kg +/- 1kg ).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 18:58   #19
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Jak ktoś powie mi komplement, to po prostu przyjmuję go do wiadomości. Jak widzę, że oczekuje odpowiedzi, to dziękuję. Miło jest usłyszeć coś takiego, szczególnie że nie jestem wielką fanką swojej urody, ale jakiś większych emocji nie powoduje to u mnie.

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

I nigdy nie pcham się w żadne "no weź przestań, wcale nie, brzydka jestem", bo nie lubię takiego gadania u innych. W sensie takiej fałszywej skromności.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-03, 19:02   #20
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Amen.

Mam koleżankę, z którą widuję się 1-2 razy w miesiącu. Zawsze spotkanie zaczyna się "cześć, cześć, buzi, buzi, Kocurasek SCHUDŁAŚ ZNOWU???!!!". Przez pierwsze pare spotkań się głupio cieszyłam miło mi było najzwyczajniej, zwłaszcza, że jestem na permanentnej diecie od poniedziałku do piątku . Teraz niesamowicie mnie to irytuje i uważam to za nieszczere. Biorąc pod uwagę, że ma takie wprawne oko, że zauważa spadek wagi o 1kg, to w roku powinnam nie mieć już 12 kg, a słyszę to, spokojnie, od 3 lat za każdym razem (ważę ciągle tyle samo 60kg +/- 1kg ).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba mamy tę samą znajomą. Słyszę to przy każdym spotkaniu od dobrych 3-4 lat i moja waga tez oscyluje koło 60 kg. Gdybym chudła zawsze kiedy ona o tym mówi - już bym nie żyła. Z tym, że u mnie problem jest bardziej skomplikowany, bo dziewczyna ewidentnie ma problem sama ze sobą. Jest ode mnie niższa 2 cm, aktualnie waży poniżej 50 kg, ale i tak za każdym naszym spotkaniem to ja "chudnę".
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 19:20   #21
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Co do posta startowego - trochę mi się pewne kwestie wykluczają. Z jednej strony narzekasz na to, że komplementy są spowodowane jakimś wyjątkowym dbaniem o siebie, co sprawia, że "niezrobiona" jesteś dla ludzi mniej wartościowa a z drugiej, że to komplementy, które dostaje się za nic, bo nikt na swoją urodę nie ma wpływu. To w końcu trzeba się "zrobić" żeby ludzie akceptowali, czy nic się nie da zrobić, bo to kwestia genów?

Komplementy dotyczące wyglądu mówię rzadko, ale zdarza mi się, i lubię je też dostawać (oczywiście w sytuacji, kiedy komplement mówi bliska osoba albo ktoś sympatyczny, a nie żul pod sklepem). Ciężko czasem wycelować, żeby nie zabrzmiał taki komplement źle, ale tak samo jak miło jest docenić czyjąś osobowość albo umiejętności, tak samo miło jest według mnie ocenić pozytywnie jego "prezencję". Zwłaszcza, jeśli to aspekt, o który dana osoba wyraźnie dba - wtedy dodatkowo fajnie jest to docenić, a osoby postronne nie powinny się obrażać, tylko same zadbać o daną kwestię (jeśli w nie to personalnie uderza) albo znaleźć u siebie inną cechę, która może być przedmiotem komplementu. Słowem: trzeba mieć do siebie i innych trochę dystansu, wtedy jest miło
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2016-08-03 o 19:24
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 21:17   #22
theorema
Zadomowienie
 
Avatar theorema
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 674
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Ja się zawsze dziwnie czuję jak ktoś mnie komplementuje w pracy. Jeszcze ktoś bliższy z kim mam kontakt poza pracą jest ok, ale np. kiedy klient mówi jakiś komplement to czuję się bardzo nieswojo. Zaczepek żuli i budowlańców nie traktuję jako komplementów, ale kiedyś jeden żul biegł za mną i powiedział, że wyglądam jak księżniczka . Reszta takich zaczepek niestety się nie kwalifikuje do opisania...
theorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 21:56   #23
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 346
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Ja lubię słyszeć komplementy o ile są szczere i takie "subtelne". To ma sens tylko kiedy się nie przesadza z ilością.
Uważam, że trochę przesadziłaś z tą urodą lub jej brakiem. Nie ma brzydkich kobiet, są tylko zaniedbane. Są różne typy urody, każdy może lubić co innego, ale każda z nas jest na swój piękna. Nie wiem skąd wzięłaś to, że jedna jest urodziwa druga nie i to nie zależy od niej.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 22:16   #24
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

komplementy nie zawsze są na miejscu. Zdarzyło mi się usłyszeć od HRowca z wieloletnim doświadczeniem (który teoretycznie powinien wiedzieć, że takie zachowanie nie może mieć miejsca) na rozmowie kwalifikacyjnej komplementy odnośnie mojej urody i oczu. Do końca rozmowy zastanawiałam się, czy człowiek w ogóle mnie słucha, czy tylko patrzy (a warto dodać, że jestem całkowicie przeciętną kobietą).
Czułam się naprawdę nieswojo.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 15:18   #25
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Chyba mamy tę samą znajomą. Słyszę to przy każdym spotkaniu od dobrych 3-4 lat i moja waga tez oscyluje koło 60 kg. Gdybym chudła zawsze kiedy ona o tym mówi - już bym nie żyła. Z tym, że u mnie problem jest bardziej skomplikowany, bo dziewczyna ewidentnie ma problem sama ze sobą. Jest ode mnie niższa 2 cm, aktualnie waży poniżej 50 kg, ale i tak za każdym naszym spotkaniem to ja "chudnę".

Tak z ciekawości, co jej odpowiadasz?
Mnie też się wydaje, że ta moja koleżanka ma problem. Pomijając fakt, że nikt normalny aż tak nie analizuje swoich znajomych, to ona zawsze chwilę po tym "wyrzucie", że znowu schudłam, mówi, że ona przytyła, a już na prawdę nic nie je, tylko jabłko


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 15:26   #26
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
A dla mnie to właśnie jest chore. Szczególnie w sytuacjach, kiedy np. w biurze siedzi pani Basia obok pani Kasi i jedna z nich jest wychwalana za urodę. Pani Basia nie ma na swoją urodę wpływu, podobnie jak pani Kasia za jej brak, ale mówi się o tym tak, jakby to był jakiś wyczyn, za której pani Basi należy się podziw i uznanie.
Chyba jestem jakaś inna, bo mnie się to wydaje strasznie puste. Wolałabym, żeby ludzie zachowywali takie komentarze dla siebie bo w zasadzie nie wiem, co z nimi począć.
Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
Twoje przykłady potwierdzają to co myślę - bo może tej dziewczynie z ładniejszą cerą jest głupio, kiedy się to tematyzuje? Albo tej, która miała nadwagę? Bo kiedy znowu przytyje, to straci tą aprobatę, znowu będzie "nicniewarta".
Dla mnie jest to ingerowanie w ciało - przede wszystkim kobiety. Gdyby pani na przystanku powiedziała: "Panie Wojtku, jaki pan śliczny, jak cukiereczek!", to uznana by została za śmieszną, mimo, że pan Wojtek obiektywnie mógłby być śliczny . Natomiast o kobiecym ciele i wyglądzie można sobie do woli wyrokować i wydawać sądy i ta kobieta musi być od tych wyroków uzależniona.
Mam dokładnie to samo zdanie na ten temat, jeszcze kiedyś mi się chciało to wdawałam się w dyskusję głównie z facetami podczas jakichś imprez, jak bardzo bez sensu są takie puste komplementy. Teraz już mi się nie chce.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 18:43   #27
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Mam dokładnie to samo zdanie na ten temat, jeszcze kiedyś mi się chciało to wdawałam się w dyskusję głównie z facetami podczas jakichś imprez, jak bardzo bez sensu są takie puste komplementy. Teraz już mi się nie chce.
A jakie to są "puste komplementy"?


Ja miałam taki przypadek: jesteśmy z koleżanką na imprezie plenerowej, ona akurat się czesze, ja sobie stoję. Podchodzi dwóch chłopaków. Jeden z nich mówi do koleżanki:
-Masz bardzo ładne włosy.
I do mnie:
-Umówisz się ze mną?


Czyli co? Sponiewierał koleżankę komplementem, a ja ciężko urażona powinnam powiedzieć:
-A spadaj, dla niej byłeś miły, z nią się umawiaj.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 21:59   #28
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości, co jej odpowiadasz?
Mnie też się wydaje, że ta moja koleżanka ma problem. Pomijając fakt, że nikt normalny aż tak nie analizuje swoich znajomych, to ona zawsze chwilę po tym "wyrzucie", że znowu schudłam, mówi, że ona przytyła, a już na prawdę nic nie je, tylko jabłko


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Że jak coś to mogłam tylko przytyć + uśmiech jak milion dolarów. To moja na prawdę dobra znajoma, ale ja niestety nie zaprowadze jej do psychologa, bo ma od tego rodzinę. Po prostu zmieniam temat i już.

Sama też jakoś nigdy nie widzę, czy ktoś chudł 1-2 kg, kilka kg okej, to juz sie widzi, ale nie mam przecież wagi w oczach.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 11:48   #29
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
A jakie to są "puste komplementy"?


Ja miałam taki przypadek: jesteśmy z koleżanką na imprezie plenerowej, ona akurat się czesze, ja sobie stoję. Podchodzi dwóch chłopaków. Jeden z nich mówi do koleżanki:
-Masz bardzo ładne włosy.
I do mnie:
-Umówisz się ze mną?


Czyli co? Sponiewierał koleżankę komplementem, a ja ciężko urażona powinnam powiedzieć:
-A spadaj, dla niej byłeś miły, z nią się umawiaj.
Eee? W ogóle nie widzę powiązania twojego przykładu z tym co ja mówię.

Ja mam na myśli zupełnie coś innego, dla mnie puste komplementy to takie, które chwalą coś na co nie ma się wpływu. Np. ktoś chwali łaał ale jesteś ładna. To tak jakby komuś mówić: łaał ale jesteś bogata, a ktoś ma po prostu bogatych rodziców, sam na to nie zapracował. Co niby z takim komentarzem można zrobić? Przecież nie ma się na to wpływu. Podziękować? Za co?
Żeby nie było, wcale nie mam takich sytuacji często, ale pare razy się zdarzyło (chyba jak wielu osobom) i szczerze mówiąc, takie komentarze nie sprawiają mi przyjemności. Nie rozumiem też co chce osiągnąć osoba mówiąc je. Gdyby to było coś nad czym się pracuje i nie jest dane od urodzenia, to byłaby to zupełnie inna sytuacja (np. sylwestka, szczególne dbanie o włosy, cecha charakteru, talent czy umiejętności...). Wtedy takie komplementy mnie cieszą.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 11:52   #30
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

A to ktoś ma przeprowadzić wywiad, czy twoje włosy są z natury piękne, czy też twoja troska ma na nie zbawienny wpływ?
I skomplementować albo nie?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-18 00:14:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.