Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-31, 19:14   #121
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Moje też nie miało kartonika. To tylko sposób pakowania, nie ma się czym przejmować. A zapach to rzecz gustu. Dla mnie najgorsze było jaśminowe i agar, czyste alep ujdzie nawet.
Ale najgorszy smród jak dla mnie to szampon jaśminowy z Biolandera, Alepia chyba. Nawet do rąk nie mogę stosować.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 19:21   #122
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

ja wczoraj sprawiłam sobie takie syryjskie z anyżkiem
http://noblesoap.pl/mydla-z-aleppo/mydlo-ziolowe. Drogie cholerstwo, ale maja jakieś tańsze. Siedzą sobie w sklepiku z egipskimi gratami na dw. centralnym jeśli kogoś to interesi
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 19:45   #123
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Moje też nie miało kartonika. To tylko sposób pakowania, nie ma się czym przejmować. A zapach to rzecz gustu. Dla mnie najgorsze było jaśminowe i agar, czyste alep ujdzie nawet.
Ale najgorszy smród jak dla mnie to szampon jaśminowy z Biolandera, Alepia chyba. Nawet do rąk nie mogę stosować.
to ten szampon nie pachnie jaśminem? a zastanawiałam się nad kupnem...
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 20:49   #124
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
ja wczoraj sprawiłam sobie takie syryjskie z anyżkiem
http://noblesoap.pl/mydla-z-aleppo/mydlo-ziolowe. Drogie cholerstwo, ale maja jakieś tańsze. Siedzą sobie w sklepiku z egipskimi gratami na dw. centralnym jeśli kogoś to interesi
A dokładniej gdzie są na tym Centralnym? Możesz podać namiary?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 21:08   #125
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

to zdaje się nazywa sie galeria zachodnia, najłatwiej wejściem z przystanku autobusowego na chałubińskiego, naprzeciw złotych tarasów. Idziesz prosto i jest ten sklepik pomiędzy peronem 3 i 4.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 21:13   #126
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Szkoda, że nie jesteś z Warszawy, to bym ci go dała. Z założenia może i miał pachnieć jaśminem, ale jaśmin i naturalny zapach aleppo pomieszane nie tworzą udanej kompozycji. Na stronie Biolandera piszą, o cudownym zapachu....Między innymi za tę niezgodność opisu i za parę innym rzeczy nie będę już tam nic kupować.
Myślałam, że może to ja mam przewrażliwiony węch, więc dałam do powąchania innym. Wszyscy znajomi i rodzina uważają, że śmierdzi. Mój TŻ po pierwszym użyciu jako żelu pod prysznic uznał, że to pachnie jak g...no. Ale jeszcze raz podkreślam, że to kwestia gustu. O ile mydła aleppo używam i nie przeszkadza mi zapach, choć ładny nie jest, to jednak tego szamponu nie mogę znieść. Na dodatek długo utrzymuje się na skórze. Nie chcę nikogo urazić, bo pewnie sporo osób lubi ten szampon dla zapachu właśnie, ale mnie ten zapach wogóle nie odpowiada.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 21:20   #127
fisia07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie jesteś z Warszawy, to bym ci go dała. Z założenia może i miał pachnieć jaśminem, ale jaśmin i naturalny zapach aleppo pomieszane nie tworzą udanej kompozycji. Na stronie Biolandera piszą, o cudownym zapachu....Między innymi za tę niezgodność opisu i za parę innym rzeczy nie będę już tam nic kupować.
Myślałam, że może to ja mam przewrażliwiony węch, więc dałam do powąchania innym. Wszyscy znajomi i rodzina uważają, że śmierdzi. Mój TŻ po pierwszym użyciu jako żelu pod prysznic uznał, że to pachnie jak g...no. Ale jeszcze raz podkreślam, że to kwestia gustu. O ile mydła aleppo używam i nie przeszkadza mi zapach, choć ładny nie jest, to jednak tego szamponu nie mogę znieść. Na dodatek długo utrzymuje się na skórze. Nie chcę nikogo urazić, bo pewnie sporo osób lubi ten szampon dla zapachu właśnie, ale mnie ten zapach wogóle nie odpowiada.
Dziewczyny a ja polecam organiczne mydełko do Peelingu La Claree z certyfikatem Ecocert i można je już kupić w Polsce. Dostępne w sklepach internetowych i nie tylko. POZDRAWIAM
fisia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 23:32   #128
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

alunialunia - moje mydla ze sklepu Mydelko tez byly w folii

Wymydlilam juz kilka kostek i jestem bardzo zadowolona - nie musisz obawiac sie, ze to "podrobki"

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Dziewczyny a może jakiś własny przepis na kostkę?


Tylko musiałby ktoś podać przepis na bazę.
Prosze bardzo - http://www.zrobsobiekrem.pl/?mydla,46

wizazowy watek mydlany - http://smaczny.wizaz.pl/forum/showth...435437&page=15

mydlany blog - http://thesoapbar.blogspot.com/2008/...-tutorial.html
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-08-31 o 23:33
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 07:12   #129
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Moje też nie miało kartonika. To tylko sposób pakowania, nie ma się czym przejmować. A zapach to rzecz gustu. Dla mnie najgorsze było jaśminowe i agar, czyste alep ujdzie nawet.
Ale najgorszy smród jak dla mnie to szampon jaśminowy z Biolandera, Alepia chyba. Nawet do rąk nie mogę stosować.
Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
alunialunia - moje mydla ze sklepu Mydelko tez byly w folii

Wymydlilam juz kilka kostek i jestem bardzo zadowolona - nie musisz obawiac sie, ze to "podrobki"

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:30 ----------


Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie.
ja po kolejnym dniu testu alepp, co raz bardziej się do niego przekonuję
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 08:21   #130
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie jesteś z Warszawy, to bym ci go dała. Z założenia może i miał pachnieć jaśminem, ale jaśmin i naturalny zapach aleppo pomieszane nie tworzą udanej kompozycji. Na stronie Biolandera piszą, o cudownym zapachu....Między innymi za tę niezgodność opisu i za parę innym rzeczy nie będę już tam nic kupować.
Myślałam, że może to ja mam przewrażliwiony węch, więc dałam do powąchania innym. Wszyscy znajomi i rodzina uważają, że śmierdzi. Mój TŻ po pierwszym użyciu jako żelu pod prysznic uznał, że to pachnie jak g...no. Ale jeszcze raz podkreślam, że to kwestia gustu. O ile mydła aleppo używam i nie przeszkadza mi zapach, choć ładny nie jest, to jednak tego szamponu nie mogę znieść. Na dodatek długo utrzymuje się na skórze. Nie chcę nikogo urazić, bo pewnie sporo osób lubi ten szampon dla zapachu właśnie, ale mnie ten zapach wogóle nie odpowiada.
mi hydrolat jaśminowy z BU 'pachniał' grzybami zamiast jaśminem, dlatego wahałam się nad tym szamponem
a miałaś może ten szampon alepia z miodem i kozim mlekiem?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 09:09   #131
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
to zdaje się nazywa sie galeria zachodnia, najłatwiej wejściem z przystanku autobusowego na chałubińskiego, naprzeciw złotych tarasów. Idziesz prosto i jest ten sklepik pomiędzy peronem 3 i 4.
A, już wiem, gdzie, dzięki wielkie
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-01, 09:20   #132
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
mi hydrolat jaśminowy z BU 'pachniał' grzybami zamiast jaśminem, dlatego wahałam się nad tym szamponem
a miałaś może ten szampon alepia z miodem i kozim mlekiem?
Nie miałam. To było moje pierwsze i ostatnie zamówienie z Biolandera.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 18:28   #133
darekj7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Beldi czy Allepo

Witam Panie

Potrzebuję informacji odnośnie mydeł Beldi i Allepo, a mianowicie, które z nich pieni się, jeżeli wogóle pienią się. Które bardziej?

Jeśli znacie jakieś mydła naturalne, które dobrze pienią się, to bardzo proszę o nazwy.

Mam nadzieję, że w dobrym dziale napisałem

Pozdrawiam!
darekj7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 10:39   #134
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
w rossie jest dostępne nowe mydło Psor soap. Nie wysusza, a skórę twarzy to mi nawet przetłuszcza. Najfajniejsze jest do włosów Składu INCI brak
http://www.sklep.deinsect.com.pl/pl/...ffe72e208de8a9
Kupiłam dzisiaj to mydło. Rozumiem, że używałaś go do włosów, tak? Możesz napisać coś więcej o efektach?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 11:14   #135
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez darekj7 Pokaż wiadomość
Witam Panie

Potrzebuję informacji odnośnie mydeł Beldi i Allepo, a mianowicie, które z nich pieni się, jeżeli wogóle pienią się. Które bardziej?

Jeśli znacie jakieś mydła naturalne, które dobrze pienią się, to bardzo proszę o nazwy.

Mam nadzieję, że w dobrym dziale napisałem

Pozdrawiam!
ja powiedziałabym, ze mydło typu beldi trudniej spienić. A b.dobrze pieni się wspomniany Sodosan.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Kupiłam dzisiaj to mydło. Rozumiem, że używałaś go do włosów, tak? Możesz napisać coś więcej o efektach?
no więc: jakimś sposobem nie plącze mi moich włosów do ramion przy myciu (oczywiście myję przesuwając kostkę wzdłuż włosów, ale potem i tak trzeba trochę pomieszać przy skalpie). Po wyschnięciu nie ma efektu naelektryzowanych włosów, ładnie się układają bez pomocy szczotki. Włosy wydają się grubsze i takie nawilżone - trochę podkreśla fale.

Chciałam tez zrobić update o tym szlachetnym mydle anyżowym Włosów to nie radziłabym bym nim tykać (robi szczotę); no chyba tylko w ostateczności. Skóry nie ściąga, ale nawilża tylko nieznacznie. Z pryszczami na dekolcie nie radzi sobie.

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2010-09-10 o 13:00
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 11:57   #136
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
no więc: jakimś sposobem nie plącze mi moich włosów do ramion przy myciu (oczywiście myję przesuwając kostkę wzdłuż włosów, ale potem i tak trzeba trochę pomieszać przy skalpie). Po wyschnięciu nie ma efektu naelektryzowanych włosów, ładnie się układają bez pomocy szczotki. Włosy wydają się grubsze i takie nawilżone - trochę podkreśla fale.
Dziękuję. Hm, zobaczymy. Jeszcze nigdy nie myłam włosów mydłem
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 18:12   #137
darekj7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
ja powiedziałabym, ze mydło typu beldi trudniej spienić. A b.dobrze pieni się wspomniany Sodosan.
Bardziej mi chodzi o mydło ręcznie robione właśnie jak Beldi, Allepo, czarne mydło afrykańskie lub marokańskie, ale muszę wiedzieć które dobrze się pieni, tak żeby powstawała łatwo piana.

Wiecie może coś w tym temacie??
darekj7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 18:20   #138
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

nie wiem, tutaj twardość wody ma jakiś wpływ. Aleppo które ja mam w warszawskiej wodzie pieni mi się dobrze.

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2010-09-10 o 18:21
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 22:54   #139
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez darekj7 Pokaż wiadomość
Bardziej mi chodzi o mydło ręcznie robione właśnie jak Beldi, Allepo, czarne mydło afrykańskie lub marokańskie, ale muszę wiedzieć które dobrze się pieni, tak żeby powstawała łatwo piana.

Wiecie może coś w tym temacie??
Alep się pieni, jak najbardziej.
W ogóle lubię to mydło. Nie wysusza skóry jak większość mydel "tradycyjnych". Teraz używam go nawet do twarzy
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-11, 19:46   #140
zora
Raczkowanie
 
Avatar zora
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 91
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja używam mydła 100 % oleju laurowego lub 70 % oleju laurowego z firmy Lauro. Kocham mydła tej firmy. Mają naprawdę duży wybór. Dla porównania używałam też 70 % oleju laurowego z Biolandera i nie ma już tej mocy. Myje twarz i całe ciało. Mydłem załatwiam higienę intymną i mam też specjalne do włosów. U mnie w łazience pod prysznicem same mydła i odżywka do włosów (też na bazie oleju laurowego).

http://lauro.pl/
zora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 17:36   #141
treska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Nie wiem czy nie zdubluję odpowiedzi, ale piszę...
Kupiłam sobie w Tunezji za 2 dinary(ok 5 zł za 100g) super fajne naturalne mydełka, dostępne w każdym tamtejszym sklepie. Całkiem dobrze się pienią, dobrze myją i nie wysuszają skóry, a do tego extra pachną (dostępne b. wiele zapachów). Jestem bardzo zadowolona, chociaż do mycia twarzy używam jednak mojej cudownej pianki.
treska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 20:31   #142
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

kupiłam sobie takie mydło arganowe
https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ictureid=76111
ale nie polecam -wysusza
Miałam też 80% procentowe aleppo z cedrowej szkatułki i tez nie rozumiem szału. Zaletą było to że matowiło troche cerę, ale nie podsuszało mi niczego na twarzy
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 08:05   #143
lima15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: centrum Polski ;-)
Wiadomości: 5
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

hej, odkryłam włałsnie super mydełko, chyba bedzie moim KWC- mydełko z glinką czerwoną. Jest robione "na zimno", z olejków roślinnych, umyłam nim włosy i są SUPER! mam cienkie, rozjaśniane włosy, które muszę myć codziennie (po odżywce sa bardzo miękkie, bez odżywki się elektryzują). Po tym mydełku nie nakładałam odżywki i w końcu jest taki efekt jaki chciałam- umyte, nie elektryzują się, błyszczą i jednocześnie nie są takie bardzo lejące, nic mnie nie swędzi. Polecam!!!
Próbowałam wcześniej wielu szamponów, i kilku mydeł (m.in. jelenia;z mydło i powidło-rumiankowy-koszmarki!-swędzi skóra głowy, włosy jak kłąb zfilcowanej włóczki;alepp 12%-skóra głowy ok, ale włosy jak posmarowane smalcem- a plukalam wodą z octem).
polecam to mydełko, nie spodziewałam sie, że zadziała- można na dodatek kupić kilka mniejszych na próbę i wybrać to naj;-)
(kupowałam na stronie: mydlarnia-tuli, ale sa tez w helfy). Miałam wpisać w KWC, ale nie wiem jak wciągnąć na liste, ale polecam- nie uczula.
przy okazji- trzymajcie kciuki za mój egzamin, bo nie powinnam to pisać, tylko grzecznie się uczyć;-)
lima15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 22:57   #144
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

a próbował ktoś mydeł potasowych? Podobn są lagodniejsze...
Ja mam bardzo suchą skórę i mogę się myć wyłącznie żelem hipp dla dzieci, ale może niedługo szkuszę się na alepp
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 12:18   #145
adriannamucha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 46
Mydło aleppo

Planuję zakup mydełka aleppo, jednak zauważyłam, że są różne zawartości oleju laurowego.
Np 16% oleju laurowego, 32% oleju laurowego, 100% oleju z oliwek.

Czy wiecie może jakie zastosowanie mają poszczególne mydła tzn do jakiej cery itp?

Dzięki za pomoc
adriannamucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 13:08   #146
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Mydło aleppo

Olej laurowy do cery tłustej i trądzikowej, a oliwa z oliwek nawilża/natłuszcza, więc raczej do cery suchej.
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 21:50   #147
adriannamucha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 46
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez lima15 Pokaż wiadomość
hej, odkryłam włałsnie super mydełko, chyba bedzie moim KWC- mydełko z glinką czerwoną. Jest robione "na zimno", z olejków roślinnych, umyłam nim włosy i są SUPER! mam cienkie, rozjaśniane włosy, które muszę myć codziennie (po odżywce sa bardzo miękkie, bez odżywki się elektryzują). Po tym mydełku nie nakładałam odżywki i w końcu jest taki efekt jaki chciałam- umyte, nie elektryzują się, błyszczą i jednocześnie nie są takie bardzo lejące, nic mnie nie swędzi. Polecam!!!
Próbowałam wcześniej wielu szamponów, i kilku mydeł (m.in. jelenia;z mydło i powidło-rumiankowy-koszmarki!-swędzi skóra głowy, włosy jak kłąb zfilcowanej włóczki;alepp 12%-skóra głowy ok, ale włosy jak posmarowane smalcem- a plukalam wodą z octem).
polecam to mydełko, nie spodziewałam sie, że zadziała- można na dodatek kupić kilka mniejszych na próbę i wybrać to naj;-)
(kupowałam na stronie: mydlarnia-tuli, ale sa tez w helfy). Miałam wpisać w KWC, ale nie wiem jak wciągnąć na liste, ale polecam- nie uczula.
przy okazji- trzymajcie kciuki za mój egzamin, bo nie powinnam to pisać, tylko grzecznie się uczyć;-)
No to ucieszyłaś mnie tą wiadomością, bo też przymierzam się do tego mydła. Czytałam, ze glinka czerwona powoduje ładny koloryt skóry. Do mycia włosów to raczej nie dla mnie bo ich poźniej nie rozczeszę.
W takim razie zamawiam coś takiego
http://www.kosmetyki-natury.eu/Mydlo..._200g-943.html

Napiszę jak dostanę jakie są moje wrażenie.
adriannamucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 22:28   #148
lima15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: centrum Polski ;-)
Wiadomości: 5
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Wyglada fajnie, widac mydlo aleppo jest produkowane przez wiele firm. Probowalam tylko mydla kupowanego na stoisku w markecie-12% olejku laurowego, z domieszka oleju palmowego.
W internecie kupilam kilka roznych mydelek-oliwkowe, dla alergikow, z glinka rozowa, czerwona, kokosowe i czekoladowe; musze przyznac, ze pachna slicznie- w calej lazience czuc taki gozdziki ;-) nie sadzialm, ze taki zapach bedzie mi sie podobal, a jednak, kojarza mi sie jakos tak milo i swiatecznie ;-). pienia sie bardzo dobrze. ale najbardziej mi sie spodobalo, ze sa produkowane "na zimno", z tego co czytalam w opisie alep to oni robia mydla tradycyjnie- w 200C, wiec to co w tych olejkach bylo dobrego pewnie juz wyparuje, ale nie jestem fachowcem. obejrzyjcie sobie ta strone:
http://mydlarnia-tuli.pl/
na razie przetestowalam z czerwona glinka, dla alergikow i oliwkowe- wszystkie sa lagodne, nie trzeba uzywac balsamu do ciala; jednak tylko ze to pierwsze jest najlepsze do (przynajmniej moich) wlosow. pozdrawiam (jestem juz po 1szym, ale niestety nadal przed 2gim egzaminem;-)
lima15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 18:39   #149
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Powiedzcie mi o co chodzi z tym tłuszczem zwierzęcym w białym jeleniu:
chodzi Wam o to, żeby nie stosować niczego, do czego były wykorzystywane zwierzęta, czy raczej o to, że ma on jakiś negatywny wpływ na działanie mydła??
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 09:05   #150
adriannamucha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 46
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

No i zamówiłam sobie mydełko z czerwoną glinką
coś takiego
http://www.kosmetyki-natury.eu/Mydlo..._200g-943.html

do tego jeszcze mydełko z masłem Shea migdałowe
http://www.kosmetyki-natury.eu/Mydlo..._100g-272.html

Nie mogę się doczekać paczuszki. Pewnie perzyjedzie jakoś po weekendzie.

Jak przetestuję to napiszę czy warto kupować
adriannamucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.