Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-24, 23:39   #1051
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

effa_j- zmarnowałam całe wakacje na kwasy PHA , masakra , to nie dla mnie . Pełno prób które kończyły się mega burakiem , którego nigdy nie miałam po rzadnym kwasie , a miała być tak pięknie -
miał działać na naczynka , przebarwienia itd.

Teraz stosuje nowe serum zyskowe na przebarwienia i po trzech tygodniach widze różnice . Teraz jeszcze nakładam glikopel tylko na plamki , a za tydzień salicyl na porządne łuszczenia - nie takie kosmetyczne , jak tu nam radzą kosmetyczki

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:28 ----------

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Jak ktoś jeszcze potrzebuje Peg - niechaj się uda do Lenny z LU - nie dość, że zdobędzie peg to jeszcze pieskom pomoże (przychód Lenna przekazuje na fundację zajmującą się chorymi goldenami).
Cytat:
Napisane przez deterministka Pokaż wiadomość
Witajcie
Gdzie i czy w ogóle można kupić glikol polietylenowy?
I czy maść (10% kwasu salicylowego) jest dobra na mało agresywne. ale skuteczne pozbywanie się zaskórników?

PEG , czyli glikol polietylenowy kupisz na LU , jak jeszcze mają
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 10:21   #1052
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
effa_j- zmarnowałam całe wakacje na kwasy PHA , masakra , to nie dla mnie . Pełno prób które kończyły się mega burakiem , którego nigdy nie miałam po rzadnym kwasie , a miała być tak pięknie -
miał działać na naczynka , przebarwienia itd.

Teraz stosuje nowe serum zyskowe na przebarwienia i po trzech tygodniach widze różnice . Teraz jeszcze nakładam glikopel tylko na plamki , a za tydzień salicyl na porządne łuszczenia - nie takie kosmetyczne , jak tu nam radzą kosmetyczki

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:28 ----------






PEG , czyli glikol polietylenowy kupisz na LU , jak jeszcze mają
ja juz nie eksperymentuje, wiem ze salipeg + atre duzo daja, przynamniej u mnie.Jesli sie w miare regularnie stosuje to jakiegos mega luszczenia nie ma.Da sie normalnie funkcjonowac i wyjsc do ludzi bez paszczy jaszczura zdradz przepis na serum chetnie cos nowego sobie ukrece. nie mam nic post peel myslisz ze to serum na przebarwienia mogloby byc?
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 14:29   #1053
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
ja juz nie eksperymentuje, wiem ze salipeg + atre duzo daja, przynamniej u mnie.Jesli sie w miare regularnie stosuje to jakiegos mega luszczenia nie ma.Da sie normalnie funkcjonowac i wyjsc do ludzi bez paszczy jaszczura zdradz przepis na serum chetnie cos nowego sobie ukrece. nie mam nic post peel myslisz ze to serum na przebarwienia mogloby byc?
na post peel , to raczej nie . Pisze że obie sustancje aktywne mogą uwrażliwiać . Stosowane tylko po toniku kwasowym , to sama łagodność , nic nie podrażnia.

Przepis musiałam sobie zmodyfikować ale opierałam się na tym .
Znam już te półprodukty , wiem co lubie i tym się kierowałam .
Zyskowe serum to żel a tego nie lubie , to to serum

http://www.zrobsobiekrem.pl/?358,eli...-i-piegi-30-ml

na post peel to szukałabym na mazidłach , jest tam serum z colostrum .
Ale jak komuś się nie chce to ten rewelacyjny składnik jest w żelu i maści " Solcoseryl" sprawdziłam na sobie - rewelacja zwłaszcza żel na rane
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 14:50   #1054
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
na post peel , to raczej nie . Pisze że obie sustancje aktywne mogą uwrażliwiać . Stosowane tylko po toniku kwasowym , to sama łagodność , nic nie podrażnia.

Przepis musiałam sobie zmodyfikować ale opierałam się na tym .
Znam już te półprodukty , wiem co lubie i tym się kierowałam .
Zyskowe serum to żel a tego nie lubie , to to serum

http://www.zrobsobiekrem.pl/?358,eli...-i-piegi-30-ml

na post peel to szukałabym na mazidłach , jest tam serum z colostrum .
Ale jak komuś się nie chce to ten rewelacyjny składnik jest w żelu i maści " Solcoseryl" sprawdziłam na sobie - rewelacja zwłaszcza żel na rane
A jakie efekty po stosowaniu tego serum? zadowolona jestes? mam gdzies kwas kojowy arbutyne musze cos z tego ukrecic co do solcoseryl'u to jakos dializat z krwi cielat do mnie nie przemawia glikopeel robisz sama czy kupiony?
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 15:04   #1055
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
A jakie efekty po stosowaniu tego serum? zadowolona jestes? mam gdzies kwas kojowy arbutyne musze cos z tego ukrecic co do solcoseryl'u to jakos dializat z krwi cielat do mnie nie przemawia glikopeel robisz sama czy kupiony?
to musiałabyś widzieć jaką miałam do krwi rane , po tygodniu nie było śladu . mam strasznie cienką skóre i depilacja czasem tak się u mnie kończy . Poprzednie dwie rany już zostawiły blizny , bo nie używałam wtedy solcoserylu .

To serum na przebarwienia , i widze że działa , ale arbutryna to nie to samo co ketony malinowe , poczytaj troche
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 15:29   #1056
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Natalio, zawsze mnie czymś zaciekawisz, ten solcoseryl używasz na powstałe blizny, czy jeszcze na świeże podrażnienie/ranę?
jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 16:19   #1057
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
to musiałabyś widzieć jaką miałam do krwi rane , po tygodniu nie było śladu . mam strasznie cienką skóre i depilacja czasem tak się u mnie kończy . Poprzednie dwie rany już zostawiły blizny , bo nie używałam wtedy solcoserylu .

To serum na przebarwienia , i widze że działa , ale arbutryna to nie to samo co ketony malinowe , poczytaj troche
W takich extremalnych przypadkach to tez pewnie bym sie chwytala czego popanie Ale ja raczej lagodnie niz hard corowo do tego podchodze, kilka razy mialam ostrego buraka i mega luszczenie, wiec wole dluzej i lagodniej niz pozniej zastanawiac sie czy bede miec jeszcze twarz czy nie czytalam o tych ketonach malinowych ale w sumie to ten sam kaliber co kwas kojowy i arbutyna choc podobno silniejsze. Trza sprobowac bo przeciez nie zaszkodzi.Choc na moja plame to malo co dziala niestety
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-25, 18:37   #1058
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Natalio, zawsze mnie czymś zaciekawisz, ten solcoseryl używasz na powstałe blizny, czy jeszcze na świeże podrażnienie/ranę?
Znam tą maść, po sporej i dość głębokiej ranie (upadłam w górach i poharatałam nogę o skałę - 10 cm na piszczeli) została mi tylko blada blizna, mało widoczna . Żelem smaruje się prosto na ranę i to naprawdę działa. Moja babcia smarowała też kota, który miał zdartą skórę po walce z innym kotem, i normalnie wyrosły mu w tym miejscu włosy (wiadomo, jak to zwierzę - ciągle majstruje przy niewygojonej ranie i nie chce się potem goić).
Maścią smaruje się blizny, ale nie wiem, czy to akurat działa.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 21:55   #1059
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Natalio, zawsze mnie czymś zaciekawisz, ten solcoseryl używasz na powstałe blizny, czy jeszcze na świeże podrażnienie/ranę?
na świeżą rane , jak zdarty do krwi naskórek . Żel niesamowicie ściąga skóre , coś jak szwy chirurgiczne , mała rana = szybkie gojenie , tak wskrócie

Przykro mi ale na stare blizny nic nie działa , tzn. rzaden krem, maść .
Pomóc może tylko hard cor czyli uszkodzenie skóry i ponowna regeneracja , to już wyższa szkoła jazdy , niepolecam .Czytałam opisy na LU . Jest jeszcze laser fraxel , ale osobiście nie widziałam jego efektów , tylko to co w necie
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 18:19   #1060
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Natalii
jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 19:35   #1061
frontin
Raczkowanie
 
Avatar frontin
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 218
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Matko i córko! Przedrzeć się przez ten wątek udało mi się po kilku godzinach, a gdy to nastąpiło stwierdziłam, że nic nie rozumiem. Mimo tego chcę się dołączyć Czy kupujecie teraz PEG? Chętnie się dorzucę...
frontin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-26, 19:43   #1062
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez frontin Pokaż wiadomość
Matko i córko! Przedrzeć się przez ten wątek udało mi się po kilku godzinach, a gdy to nastąpiło stwierdziłam, że nic nie rozumiem. Mimo tego chcę się dołączyć Czy kupujecie teraz PEG? Chętnie się dorzucę...
trzeba było robić notatki , PEG na LU szukaj , lub na wątku wymiankowo- mazidłowym , dzisiaj ktoś oferował

WITAMY

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

PEG tutaj

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post14926751
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 20:17   #1063
frontin
Raczkowanie
 
Avatar frontin
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 218
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

O, dziękuję za szybką odpowiedź. Na wymiankowym jest PEG postaram się go tam zdobyć. Jak myślisz ile ml potrzebuje by móc się kwasić 20% salicylem przez zimę? Nie wiem ile posiada go tamta Wizażanka, chciałabym wiedzieć jakiej ilości szukać...
frontin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 21:54   #1064
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

ja każdą ilośc tego PEGA odkupię jak ktoś ma )
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 23:22   #1065
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Natalio Witaj! Dawno się nie spotkałyśmy Widzę, że posiadłaś sporą wiedzę na temat skóry. Doradź mi coś, bo zrobiłam jakieś 2 tygodnie temu salicyla 20%, skóra pięknie zeszła, tylko efekt okazał się krótkotrwały. Tzn. zawsze po peelingu miałam długo czystą i gładką skórę, a teraz już po tygodniu zaczęły się uwidaczniać zanieczyszczenia Z niektórych powstają krostki.
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 03:11   #1066
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witaj Kasiu fajnie że jesteś Ja mam małe problemy z zanieczyszczeniami . Problem pojawia się u mnie od nadmiaru serów , kremów i innych nawilżaczy na twarz , więc staram się tyle nie ładować
U mnie sprawdza się codziennie 5% tonik mlekowy tylko z mocznikiem bez dodatkowych nawilżaczy , czyli gliceryny itd. Na to serum wypasione i jest ok. Wybierz taki kwas do toniku , ktory tobie pasuje , ja to bardziej suchar jestem , a mlekowy mnie nawilża i nie podrażnia .
Polecam jeszcze witA zyskową ( nowość) i olej z malin ( do tłustej też dobry) Teraz to stosuje i jest super

Dziewczyny chwalą na problematyczną cere minerały , ale tu nie pomoge , bo się nie znam . Olej neem , tylko strasznie śmierdzi o tak

Alkaxy wie wiecej ode mnie na te problemy , to coś może jeszcze doradzi

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-10-27 o 03:32
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 01:39   #1067
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Witaj Kasiu fajnie że jesteś Ja mam małe problemy z zanieczyszczeniami . Problem pojawia się u mnie od nadmiaru serów , kremów i innych nawilżaczy na twarz , więc staram się tyle nie ładować
U mnie sprawdza się codziennie 5% tonik mlekowy tylko z mocznikiem bez dodatkowych nawilżaczy , czyli gliceryny itd. Na to serum wypasione i jest ok. Wybierz taki kwas do toniku , ktory tobie pasuje , ja to bardziej suchar jestem , a mlekowy mnie nawilża i nie podrażnia .
Polecam jeszcze witA zyskową ( nowość) i olej z malin ( do tłustej też dobry) Teraz to stosuje i jest super

Dziewczyny chwalą na problematyczną cere minerały , ale tu nie pomoge , bo się nie znam . Olej neem , tylko strasznie śmierdzi o tak

Alkaxy wie wiecej ode mnie na te problemy , to coś może jeszcze doradzi
Oj więcej nie
I jeszcze naczytałam się tych rewelacji o filtrach i kwasach, które postarzają i już chyba nic nie wiem
Mogę się tylko dołączyć do tego co napisałaś.
Kasiu, jak się malujesz polecam zajrzyj na podforum mineralne, zamiast tradycyjnych podkładów- minerały, nie zapychają. Robiłaś po dłuższej przerwie ten peeling? Może skóra się zdąrzyła wcześniej zanieczyścić mocno- zrobisz jeszcze jeden i będzie coraz lepiej.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 02:53   #1068
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
I jeszcze naczytałam się tych rewelacji o filtrach i kwasach, które postarzają i już chyba nic nie wiem
no chyba nie wierzysz w te bzdety Nie wiem gdzie czytałaś , ale tylko jedna osoba na wizazu o tym pisze . Ciekawą polityke uprawia , może liczy na więcej klientow
Ja kocham filtry za brak piegów po lecie i nigdy z nich nie zrezygnuje .
Czytałam twoją recenzje Lirenki i inne , a dziewczyny nadal uważają że to KWC wsród filtrów


edit , już doczytałam , skąd wiesz o tych rewelacjach

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-10-28 o 03:00
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 08:22   #1069
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Natalko, Alkaxy - bardzo dziękuję za odzew
Zacznę od malowania - używam minerałów i bardzo sobie chwalę Raczej ich już nie zamienię na nic innego. Pod nie, w zależności od dnia i nastroju skóry, używam sprawdzonych kosmetyków.
Jeżeli chodzi o peeling, to tak - robiłam po dłuższej przerwie, ale skóra nie była bardziej zanieczyszczona niż jest teraz. Zastanawiam się, czy to może nie z braku nawilżenia tak źle się dzieje Ale brak nawilżenia powoduje chyba raczej przetłuszczanie się skóry, a z tym nie mam jakiś większych problemów (tzn. mam typowe dla siebie, nie większe).
Spróbuję z tym tonikiem i myślę, że sprawdzę kwas mlekowy, bo salicyla zaczynam się bać. gdzie znajdę przepis na taki tonik z mocznikiem?
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-28, 11:40   #1070
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
no chyba nie wierzysz w te bzdety Nie wiem gdzie czytałaś , ale tylko jedna osoba na wizazu o tym pisze . Ciekawą polityke uprawia , może liczy na więcej klientow
Ja kocham filtry za brak piegów po lecie i nigdy z nich nie zrezygnuje .
Czytałam twoją recenzje Lirenki i inne , a dziewczyny nadal uważają że to KWC wsród filtrów


edit , już doczytałam , skąd wiesz o tych rewelacjach

po pierwsze nie potrzebuje żadnych klientów, a po drugie pomyśl troche gdyby ktokolwiek potrzebował klientów to prędzej pisałby że wszystko jest oh i ah a nie bee. logiczne myślenie nie boli....
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 14:55   #1071
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
po pierwsze nie potrzebuje żadnych klientów, a po drugie pomyśl troche gdyby ktokolwiek potrzebował klientów to prędzej pisałby że wszystko jest oh i ah a nie bee. logiczne myślenie nie boli....
badania naukowe dowodzą , że dzięki filtrom skóra się nie starzeje tak szybko , więc nie będe musiała za pare lat , latać po kosmetyczkach i oczekiwać cudów , których nie ma .

Jak się głosi rewelacje na skale światową , to trzeba mieć coś wiecej niż puste słowa
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 15:43   #1072
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
badania naukowe dowodzą , że dzięki filtrom skóra się nie starzeje tak szybko , więc nie będe musiała za pare lat , latać po kosmetyczkach i oczekiwać cudów , których nie ma .

Jak się głosi rewelacje na skale światową , to trzeba mieć coś wiecej niż puste słowa
to co mówię to nie są żadne rewelacje. ale skoro dla ciebie ważniejszy jest wygląd skóry "na starość" niż zdrowie (w tym być może i zdrowie twojego dziecka" to ja więcej pytań nie mam. poszperaj po forum, wklejałam gdzieś tabelkę z pisma naukowego chyba z Journal of cosmetic science (chyba w wątku jak to jest z filtrami), w której zaznaczone są filtry które mają np. działanie estrogenne. wpisz sobie w google o działaniu estrogennym i poczytaj jakie mogą być tego skutki.

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-10-28 o 15:44
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 16:36   #1073
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

kosmetolog1- ten watek jest na inny temat, pisz w swoim. Nas tu raczej nie przekonasz. Tamten wątek też czytamy, także nic nam nie umknie.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 16:58   #1074
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
kosmetolog1- ten watek jest na inny temat, pisz w swoim. Nas tu raczej nie przekonasz. Tamten wątek też czytamy, także nic nam nie umknie.
a czemu zwracasz uwagę tylko mi że niby piszę nie na temat?? moja poprzedniczka też na temat nie napisała i jakoś ci to nie przeszkadzało.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 16:59   #1075
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
to co mówię to nie są żadne rewelacje. ale skoro dla ciebie ważniejszy jest wygląd skóry "na starość" niż zdrowie (w tym być może i zdrowie twojego dziecka" to ja więcej pytań nie mam. poszperaj po forum, wklejałam gdzieś tabelkę z pisma naukowego chyba z Journal of cosmetic science (chyba w wątku jak to jest z filtrami), w której zaznaczone są filtry które mają np. działanie estrogenne. wpisz sobie w google o działaniu estrogennym i poczytaj jakie mogą być tego skutki.
wygląd mojej skóry jest już dzisiaj lepszy , odkąd użyżywam kwasów i filtrów
Ale skoro masz misje do spełnienia , to polecam forum Laboratorium Urody .Tam jest tylu mądrych ludzi , napewno ich to zainteresuje

edit; kwasy i filtry są ściśle zwiazane z wątkiem , napewno nie odbiegam od tematu

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-10-28 o 17:04
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 17:43   #1076
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witajcie
Zaczynam swoja przygodę z kwasami i trafiłam na ten cudny watek narazie zrobiłam sobie tonik z 15% mlekowym, ale mysle o salicylu, mam pytanie jak odmierzacie salicyl w ml jak on jest w proszku i czy maseczke na etanolu zrobic tylko etanol i kwas czy jeszcze woda destylowana?? mam kalkulator stęzen i przelicze to sobie..

Edytowane przez Kostka09
Czas edycji: 2009-10-28 o 17:45
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 17:46   #1077
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
wygląd mojej skóry jest już dzisiaj lepszy , odkąd użyżywam kwasów i filtrów
Ale skoro masz misje do spełnienia , to polecam forum Laboratorium Urody .Tam jest tylu mądrych ludzi , napewno ich to zainteresuje

edit; kwasy i filtry są ściśle zwiazane z wątkiem , napewno nie odbiegam od tematu
załóżmy że przez całe studia byłam oszukiwana przez moich profesorów i wszystkie artykuły które czytałam wykonywane były przez pseudo-profesorów, którzy badania robili na zlecenie. zastosuję waszą metodę i poproszę o dowody naukowe na to że regularne stosowanie filtrów i nadużywanie kwasów jest zdrowe i nie ma do nich żadnych zastrzeżeń. może się nawrócę...
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 17:54   #1078
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
załóżmy że przez całe studia byłam oszukiwana przez moich profesorów i wszystkie artykuły które czytałam wykonywane były przez pseudo-profesorów, którzy badania robili na zlecenie. zastosuję waszą metodę i poproszę o dowody naukowe na to że regularne stosowanie filtrów i nadużywanie kwasów jest zdrowe i nie ma do nich żadnych zastrzeżeń. może się nawrócę...
chyba czegos nie rozumiem poco wtracac sie na watek o kwasach z takimi postami kazdy ma swoj rozum i kazdy moze na szczeście wybrać to co chce...
zastanawiam sie czy wiesz jak szkodzi wiele innych rzeczy których uzywasz np. zywnośc ktora jesz , proszki których używasz itd...
ale tak jak mowilam kazdy moze sobie wybrac co chce na szczescie i jak chce moze sie truc czym chce

Edytowane przez Kostka09
Czas edycji: 2009-11-05 o 20:30
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 10:16   #1079
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Zgłaszam się po poradę Długo już się bawię kwasami, ale chyba nigdy nie będę zadowolona. Aktualnie moja mieszanka to atrederm i salipeg 30 %. NIe stosuję jej z jakąś zabójczą regularnością, wypada mi tak jeden produkt na tydzień. I to jest chyba za rzadko. Nie bardzo wiem, co mam zrobić, chciałabym jakąś intensywną kurację przeprowadzić - mogę się nawet przy ludziach łuszczyć i powiedzmy po miesiącu mogłabym zrobić przerwę i się cieszyć urodą swoją
Może jakoś atre w czwartki i np salipeg w soboty? Chyba, że mi twarz odpadnie Ostatnio na taką buzię ze trzy dni po atre nałożyłam kwas,piekło troszkę,ale skórki ładnie zeszły wszystkie.
Czy może za bardzo się kwaszę? pomocy
__________________
I will marry melody...


neitka

Edytowane przez neitka
Czas edycji: 2009-11-11 o 10:18
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 12:22   #1080
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Zgłaszam się po poradę Długo już się bawię kwasami, ale chyba nigdy nie będę zadowolona. Aktualnie moja mieszanka to atrederm i salipeg 30 %. NIe stosuję jej z jakąś zabójczą regularnością, wypada mi tak jeden produkt na tydzień. I to jest chyba za rzadko. Nie bardzo wiem, co mam zrobić, chciałabym jakąś intensywną kurację przeprowadzić - mogę się nawet przy ludziach łuszczyć i powiedzmy po miesiącu mogłabym zrobić przerwę i się cieszyć urodą swoją
Może jakoś atre w czwartki i np salipeg w soboty? Chyba, że mi twarz odpadnie Ostatnio na taką buzię ze trzy dni po atre nałożyłam kwas,piekło troszkę,ale skórki ładnie zeszły wszystkie.
Czy może za bardzo się kwaszę? pomocy
hej ja tez stosuje atre i salipeg chcialam szybkich efektow i postanowilam stosowac 1 w tyg atre i salipeg jak dla mnie masakra skora pomimo zaprzestania tego systemu stosowania luszczy mi sie jeszcze tydz po wiec jak dla mnie stosowanie obydwu preparatow w tyg odpada niestety. Trza bedzie uzbroic sie w cierpliwosc i stosowac system 1/1. Troche to potrwa ale mam nadzieje ze efekty beda. Czy ktos jeszcze sie salipeguje?? jak efekty??
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.