Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-10, 19:12   #1051
ssijmaua
Raczkowanie
 
Avatar ssijmaua
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 92
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

właśnie chodzi o to, że przymierzałam szalenie wiele kremów i bieli. prawdą jest, że te bardziej wpadające w róż są lepsze. kiedyś myślałam, że czerń do mnie nie pasuje, tak samo myślałam o granacie. nosiłam różne, nawet neonowe kolory. może o to chodzi, ale neony się okropnie gryzą z moim wyglądem. za to czerń i granat, im głębsze, tym bardziej podkreślają w sumie wszystko. próbowałam już różnych szminek, bo mimo iż nigdy się nie malowałam szminką, to wiele testowałam. bardzo do mnie pasuje jasny, lekko szarawy róż.
__________________
"If you don't love yourself, how in the hell you gonna love somebody else?"
ssijmaua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 22:25   #1052
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez ssijmaua Pokaż wiadomość
właśnie chodzi o to, że przymierzałam szalenie wiele kremów i bieli. prawdą jest, że te bardziej wpadające w róż są lepsze. kiedyś myślałam, że czerń do mnie nie pasuje, tak samo myślałam o granacie. nosiłam różne, nawet neonowe kolory. może o to chodzi, ale neony się okropnie gryzą z moim wyglądem. za to czerń i granat, im głębsze, tym bardziej podkreślają w sumie wszystko. próbowałam już różnych szminek, bo mimo iż nigdy się nie malowałam szminką, to wiele testowałam. bardzo do mnie pasuje jasny, lekko szarawy róż.
wiesz, przeczytałam wszystkie Twoje posty i nadal nie odpowiedziałaś na pytania, które Ci tu zadajemy jako pomocnicze. wypiszę tutaj te które mi się najbardziej nasuwają, a Ty postaraj się na nie odpowiedzieć jak najkrócej i bez dygresji

w jakim kolorze od bieli do kremu jest Ci najlepiej (jednym)?
w jakim kolorze od czerni do ciemnej szarości jest Ci najlepiej (jednym)?
jakiego stopnia nasycenia - rozmycia wymaga kolor, żeby był dla ciebie najlepszy?
w jakich kolorach wyglądasz lepiej: jasnych czy ciemnych?
jaki granat jest dla Ciebie najlepszy (czysty czy wyszarzały)?
jak bardzo chłodny musi być Twój idealny kolor (skala: od 3 znaczącego absolutnie do 1 znaczącego raczej)?

dodatkowo na fb jest anglojęzyczna grupa Find my season. dziewczyny świetnie doradzają m. in. z kolorów pomadek (tylko musza być takie ogólnodostępne, popularne marki).
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 23:09   #1053
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wera014 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie, jak myślicie warto od tego zacząć ?
KLIK

Dobrze rozumiem? Wiosna i jesień to typy ciepłe, lato i zima chłodne? Czyli po przeprowadzeniu takich testów można by już było mniej więcej odrzucić dwie pory roku ?
Będę nudna, ale.... na początku robimy przymiarkę...

Potem faktycznie robimy w ten sposób, że oceniamy najbardziej i najmniej pasujące kolory. Tyle, że ponieważ większość ludzi ma typ kolorystyczny bliżej neutralności, nie czysto ciepły lub chłodny, może być trudno samej to ocenić. Typy "neutralne" mają typy siostrzane z przeciwnej grupy i często akurat ostatnią rzeczą, którą ustalamy jest to czy ktoś jest jasnym latem czy wiosną, albo czy intensywną zimą czy intensywną wiosną.

Zdjęcie sukienek jest pomocne, tylko że idealnie powinno jeszcze być zróżnicowanie na kolory zgaszone i czyste, w sumie cztery rzędy.


Kolor żył to słaba metoda, bo np. przy oliwkowej cerze nawet zima będzie miała zielonkawe zabarwienie żył. Poza tym to też zależy od grubości skóry.

Szminka - musi być więcej niż dwa kolory. Przykład: intensywna zima bierze dwie pomadki, ciepły intensywny róż a la Barbie i drugą, chłodnawy zgaszony róż, raczej jasny i kryjący. Ciepły róż prawdopodobnie będzie lepszy niż zgaszony, bo pierwsza szminka jest kolorem siostrzanego typu - intensywnej wiosny, a druga kolorem łagodnego lata.

Róż - jasna wiosna i tak najprawdopodobniej będzie lepiej wyglądała w różu. Bronzery na ogół pasują raczej jesieni.

Biżuteria - lepszy pomysł, ale u "neutralnych" również może wprowadzać w błąd.

Test bieli - po prostu część testu draperii. Jeśli przymierzamy tylko jeden, jedyny kolor (np. biały) to naprawdę musimy mieć więcej niż dwa rodzaje. Podam znowu przykład intensywnej zimy - kremowy, ciepławy ale bardzo czysty (wiosenny) raczej będzie lepszy niż zszarzała biel lata.

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Cytat:
Napisane przez ssijmaua Pokaż wiadomość
właśnie chodzi o to, że przymierzałam szalenie wiele kremów i bieli. prawdą jest, że te bardziej wpadające w róż są lepsze. kiedyś myślałam, że czerń do mnie nie pasuje, tak samo myślałam o granacie. nosiłam różne, nawet neonowe kolory. może o to chodzi, ale neony się okropnie gryzą z moim wyglądem. za to czerń i granat, im głębsze, tym bardziej podkreślają w sumie wszystko. próbowałam już różnych szminek, bo mimo iż nigdy się nie malowałam szminką, to wiele testowałam. bardzo do mnie pasuje jasny, lekko szarawy róż.
Ale ani razu nie odpowiedziałaś na moje pytania (jak chłodne, jak zgaszone). Nie zauważyłaś żadnych prawidłowości?


Już ci pisałam, ale powtórzę, że to co piszesz, może sugerować typ zimy innej niż intensywna, owszem. I dla tych typów istnieją intensywne kolory, możliwe, że po prostu na nie nie wpadłaś. Te kolory nie będą aż tak jaskrawe jak kolory intensywnych typów, ale bardziej niż kolory lata. Ogólnie powiedziałabym, że chłodnej zimie będzie trudno dostać pewne kolory, dlatego często trzymają się np. bieli i czerni, ew, szarości z małymi czerwonymi akcentami dalej od twarzy. A z kolei ciemna zima aż się prosi o kolory ciemne, kolory zbyt "wesołe" mogą wyglądać nieco głupio.

Może kolory, które przymierzałaś były zbyt ciepłe, może zbyt czyste... Chodzi o to, żeby do tego dojść, jaka jest najlepsza "temperatura", czystość, nasycenie i kontrast a jaka zła.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-11, 15:10   #1054
Wera014
Raczkowanie
 
Avatar Wera014
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 245
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jestem prawie pewna,że tak jak powiedziała Wampierz jestem latem.
Nie mogę znaleźć w sobie nic ciepłego, chociaż z drugiej strony chyba mogłabym też być łagodną jesienią

Edit: Tak kombinuję kombinuję i jestem coraz bardziej przekonana,że jestem soft summer.
Wydaje mi się,że przydymione kolory są dla mnie, robiłam przymiarkę i miałam wrażenie,że dobrze mi w kolorze, który nie wiedziałam jak zakwalifikować. No, ale znalazłam go tu właśnie dla soft summer jako blue teal, oprócz tego jestem prawie pewna,że pasuje mi dusty purple.
Wiem,że to dosyć mało, będę sprawdzać dalej

Edit 2: A no i chciałam powiedzieć,że często mam widoczne naczynka albo żyły, cera na twarzy nie jest jednolita tylko jak u tej pani taka miejscami jakby zaczerwieniona, no takie nie wiadomo co ^^
Zastanawiam się czy ma to znaczenie ?

Edit 3: Ciągle kombinuję i myślę,że na 99% mogę odrzucić bright spring, bright winter i dark autumn.
__________________




Edytowane przez Wera014
Czas edycji: 2014-01-11 o 22:23
Wera014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-11, 23:32   #1055
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A ja się dziś wystroiłam w taki sweter: https://static.zara.net/photos//2014...=1386953838805 i mi 2 osoby zwróciły uwagę, że wyglądam na ożywioną. Jak się ma taki róż do bright winter? Może za szybko odrzuciłam bright spring?

Wampierz, mam nadzieje, że nie zwariujesz przez nas :P
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-01-11 o 23:34
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 01:19   #1056
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pomóżcie, jakim typem jestem????????
Dołączam moje moje zdjęcie.

1. Jak się opalasz - opalam się najpierw na czerwono ale czerwień szybko zmienia się w brąz. Odcień opalenizny to taki brąz "brudnawo-szarawy"

2. Kolor oczu - oczy mam jasne, kolor jest czysty, niebieski, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę. Brwi Są brązowe, nie mają zdecydowanego koloru ale nie mogę też powiedzieć, ze są jasne. Natomiast rzęsy są ciemne, całe czarne a na zakończeniach jakby blond

3. Piegi - piegi mam, są szaro-brązowe.

4. Cera - naturalna bez opalenizny ma kolor jasny, chłodny, porcelanowy? Rumienię się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów -
włosy jasny blond (na poziomie 8, zimą czasem wchodzi w średni blond), mają odcień popielaty, taki mysi, chłodny.

6. Kolor ust -
dość intensywny koralowy, ani szczególnie jasny ani ciemny.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się i wyglądam w kolorach intensywnych, czystych. Najlepiej w fuksji (zarówno jaśniejszej i bardziej głębokiej), intensywnym koralowym, czarnym, błękitnym, turkusowym, ciemnym zielonym. Nie za dobrze mi w kolorach pastelowych (jestem jakby "rozmyta i niewyraźna"). Dodaję foto z taką tabelką, którą na tą okazję skleciłam, rząd 1 to oczywiście "moje" kolory, rzad nr 2 to kolory, w których nie czuję się dobrze i szczególnie fajnie w nich nie wyglądam

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Najbardziej pasuje mi czysta czerń i ew. biel.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Wydaje mi się, że pasują mi kolory intensywne w tym z jaśniejszych fuksji, koralu i niebieskiego takie nawet mocno "oczo☠☠☠itne" ;p

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Z szarości pasują mi ewentualnie czysta średnia szarość i ciemny grafit.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? Pasują mi kolory i ciepłe i zimne, lecz tych drugich jest zdecydowana przewaga. Co do złota i srebra, to nie wiem jakim cudem ale za "młodu" pasowało do mnie tylko srebro, teraz pasuje mi zarówno srebro jaki i złoto, z tym tylko że złoto nie może mieć takiego jakby mocno żółtego odcienia.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? Ciężko mi na to odpowiedzieć ale cóż myślę, że lepiej mi w strojach monochromatycznych i w zestawieniach kolorów, które są mniej kontrasrujące.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 249661_109242759165946_4158368_n.jpg (24,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (20,9 KB, 6 załadowań)
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 09:18   #1057
Wera014
Raczkowanie
 
Avatar Wera014
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 245
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

nietoperek22
Zdjęcie sie nie nadaje bo jest w sztucznym świetle i w makijażu
__________________



Wera014 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 10:19   #1058
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wera014 Pokaż wiadomość
nietoperek22
Zdjęcie sie nie nadaje bo jest w sztucznym świetle i w makijażu
z tym, ze teraz mam rozjasnione wlosy, czy takie by sie nadawalo i kiedy zrobic najlepiej fotke, rano w swietle dziennym czy w poludnie czy jeszcze kiedy indziej? Czy wlosy do zdjecia rozpuscic czy zwiazac? A tak z samego opisu sie nie da nic wykombinować Na zdjęciu, które dodałam (było robione latem) mam tylko tusz na rzęsach (bez podkładu, pudru, szminki, bronzera, sam tusz) ale rozumiem, że jak sztuczne światło to odpada Męczę tak ten temat z fotką, bo nie lubie wrzucać moich zdjęć do sieci - jak raz coś na chwilę wrzucisz to zostaje tam na zawsze A widziałam, że większości dziewczyn w wątku wrzuca tylko opisy i na tej podstawie udaje się z mniejszym lub większym powodzeniem ustalić prawidłowy typ kolorystyczny. Mam nadzieję że szczególnym przypadkiem nie jestem i uda się i mnie coś w tym temacie dopomóc
Z góry dziękuję

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez nietoperek22
Czas edycji: 2014-01-12 o 10:38
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 11:48   #1059
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
z tym, ze teraz mam rozjasnione wlosy, czy takie by sie nadawalo i kiedy zrobic najlepiej fotke, rano w swietle dziennym czy w poludnie czy jeszcze kiedy indziej? Czy wlosy do zdjecia rozpuscic czy zwiazac? A tak z samego opisu sie nie da nic wykombinować Na zdjęciu, które dodałam (było robione latem) mam tylko tusz na rzęsach (bez podkładu, pudru, szminki, bronzera, sam tusz) ale rozumiem, że jak sztuczne światło to odpada Męczę tak ten temat z fotką, bo nie lubie wrzucać moich zdjęć do sieci - jak raz coś na chwilę wrzucisz to zostaje tam na zawsze A widziałam, że większości dziewczyn w wątku wrzuca tylko opisy i na tej podstawie udaje się z mniejszym lub większym powodzeniem ustalić prawidłowy typ kolorystyczny. Mam nadzieję że szczególnym przypadkiem nie jestem i uda się i mnie coś w tym temacie dopomóc
Z góry dziękuję

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No bo najłatwiej jest kiedy określisz kolory w których Ci najlepiej. Najlepiej rozumiane jako - Twoja cera wygląda lepiej bez makijażu w świetle dnia - nabiera blasku, nie widać aż tak oznak zmęczenia, cieni, przebarwień. Czasami są kolory, które nic dobrego dla twarzy nie robią ani złego, ale je lubimy i wydaje nam się, że są korzystne. Dlatego musisz bardzo ostrożnie analizować te kolory lub poprosić kogoś..

Podstawowe pytania napisała silver powyżej:
w jakim kolorze od bieli do kremu jest Ci najlepiej (jednym)?
w jakim kolorze od czerni do ciemnej szarości jest Ci najlepiej (jednym)?
jakiego stopnia nasycenia - rozmycia wymaga kolor, żeby był dla ciebie najlepszy?
w jakich kolorach wyglądasz lepiej: jasnych czy ciemnych?
jaki granat jest dla Ciebie najlepszy (czysty czy wyszarzały)?
jak bardzo chłodny musi być Twój idealny kolor (skala: od 3 znaczącego absolutnie do 1 znaczącego raczej)?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:14   #1060
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
No bo najłatwiej jest kiedy określisz kolory w których Ci najlepiej. Najlepiej rozumiane jako - Twoja cera wygląda lepiej bez makijażu w świetle dnia - nabiera blasku, nie widać aż tak oznak zmęczenia, cieni, przebarwień. Czasami są kolory, które nic dobrego dla twarzy nie robią ani złego, ale je lubimy i wydaje nam się, że są korzystne. Dlatego musisz bardzo ostrożnie analizować te kolory lub poprosić kogoś..

Podstawowe pytania napisała silver powyżej:
w jakim kolorze od bieli do kremu jest Ci najlepiej (jednym)?
w jakim kolorze od czerni do ciemnej szarości jest Ci najlepiej (jednym)?
jakiego stopnia nasycenia - rozmycia wymaga kolor, żeby był dla ciebie najlepszy?
w jakich kolorach wyglądasz lepiej: jasnych czy ciemnych?
jaki granat jest dla Ciebie najlepszy (czysty czy wyszarzały)?
jak bardzo chłodny musi być Twój idealny kolor (skala: od 3 znaczącego absolutnie do 1 znaczącego raczej)?
ojej earth nie wiem czy touniwersalne podstawowe pytania, odpowiedzi na nie po prostu bardzo barkuje mi w tym co pisała ssijmaua
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:33   #1061
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
Pomóżcie, jakim typem jestem????????
Dołączam moje moje zdjęcie.

1. Jak się opalasz - opalam się najpierw na czerwono ale czerwień szybko zmienia się w brąz. Odcień opalenizny to taki brąz "brudnawo-szarawy"

2. Kolor oczu - oczy mam jasne, kolor jest czysty, niebieski, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę. Brwi Są brązowe, nie mają zdecydowanego koloru ale nie mogę też powiedzieć, ze są jasne. Natomiast rzęsy są ciemne, całe czarne a na zakończeniach jakby blond

3. Piegi - piegi mam, są szaro-brązowe.

4. Cera - naturalna bez opalenizny ma kolor jasny, chłodny, porcelanowy? Rumienię się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów -
włosy jasny blond (na poziomie 8, zimą czasem wchodzi w średni blond), mają odcień popielaty, taki mysi, chłodny.

6. Kolor ust -
dość intensywny koralowy, ani szczególnie jasny ani ciemny.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się i wyglądam w kolorach intensywnych, czystych. Najlepiej w fuksji (zarówno jaśniejszej i bardziej głębokiej), intensywnym koralowym, czarnym, błękitnym, turkusowym, ciemnym zielonym. Nie za dobrze mi w kolorach pastelowych (jestem jakby "rozmyta i niewyraźna"). Dodaję foto z taką tabelką, którą na tą okazję skleciłam, rząd 1 to oczywiście "moje" kolory, rzad nr 2 to kolory, w których nie czuję się dobrze i szczególnie fajnie w nich nie wyglądam

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Najbardziej pasuje mi czysta czerń i ew. biel.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Wydaje mi się, że pasują mi kolory intensywne w tym z jaśniejszych fuksji, koralu i niebieskiego takie nawet mocno "oczo☠☠☠itne" ;p

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Z szarości pasują mi ewentualnie czysta średnia szarość i ciemny grafit.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? Pasują mi kolory i ciepłe i zimne, lecz tych drugich jest zdecydowana przewaga. Co do złota i srebra, to nie wiem jakim cudem ale za "młodu" pasowało do mnie tylko srebro, teraz pasuje mi zarówno srebro jaki i złoto, z tym tylko że złoto nie może mieć takiego jakby mocno żółtego odcienia.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? Ciężko mi na to odpowiedzieć ale cóż myślę, że lepiej mi w strojach monochromatycznych i w zestawieniach kolorów, które są mniej kontrasrujące.


Moje odpowiedzi na kolejne pytania. Kolory, ktore opisalam w tym i poprzednim poscie pomagalo mi dobierac kilka osob, wiec w razie w to nie jest tylko moje osobiste wrazenie
w jakim kolorze od bieli do kremu jest Ci najlepiej (jednym)?

- biel

w jakim kolorze od czerni do ciemnej szarości jest Ci najlepiej (jednym)?

- czarny

jakiego stopnia nasycenia - rozmycia wymaga kolor, żeby był dla ciebie najlepszy?

- wysoki stopien nasycenia, takie "głębokie" kolory.

w jakich kolorach wyglądasz lepiej: jasnych czy ciemnych?

- lepiej w ciemnych

jaki granat jest dla Ciebie najlepszy (czysty czy wyszarzały)?

- czysty


jak bardzo chłodny musi być Twój idealny kolor (skala: od 3 znaczącego absolutnie do 1 znaczącego raczej)

- no to tu 3 raczej



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez nietoperek22
Czas edycji: 2014-01-12 o 12:44
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 12:40   #1062
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
ojej earth nie wiem czy touniwersalne podstawowe pytania, odpowiedzi na nie po prostu bardzo barkuje mi w tym co pisała ssijmaua
Ja też nie wiem, ale wydawały mi się dosyć uporządkowaną listą i dobrym punktem wyjścia.. tzw. konkret
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:46   #1063
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
Moje odpowiedzi na kolejne pytania. Kolory, ktore opisalam w tym i poprzednim poscie pomagalo mi dobierac kilka osob, wiec w razie w to nie jest tylko moje osobiste wrazenie
w jakim kolorze od bieli do kremu jest Ci najlepiej (jednym)?

- biel

w jakim kolorze od czerni do ciemnej szarości jest Ci najlepiej (jednym)?

- czarny

jakiego stopnia nasycenia - rozmycia wymaga kolor, żeby był dla ciebie najlepszy?

wysoki stopien nasycenia, takie "glegokie" kolory.

- w jakich kolorach wyglądasz lepiej: jasnych czy ciemnych?

lepiej w ciemnych

jaki granat jest dla Ciebie najlepszy (czysty czy wyszarzały)?

- czysty

jak bardzo chłodny musi być Twój idealny kolor (skala: od 3 znaczącego absolutnie do 1 znaczącego raczej)

- no to tu 3 raczej


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
po Twoich obu postach ja bym celowała w bright spring i bright winter, w intensywnej wiośnie niby nie ma bieli, ale wspominałas coś o koralowych, fuksjach i kolorach które mi się własnie z tą wiosną kojarzą

z drugiej strony ta tabelka kolorów co ją wrzuciłaś to bardziej true winter, ale co z tym Twoim koralowym?

Edytowane przez silver_lining
Czas edycji: 2014-01-12 o 12:49
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:56   #1064
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Właśnie ten koralowy
A co z tą bielą w końcu - czysta intensywna biel czy raczej złamana, kremowa?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-01-12 o 12:57
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 13:13   #1065
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
po Twoich obu postach ja bym celowała w bright spring i bright winter, w intensywnej wiośnie niby nie ma bieli, ale wspominałas coś o koralowych, fuksjach i kolorach które mi się własnie z tą wiosną kojarzą

z drugiej strony ta tabelka kolorów co ją wrzuciłaś to bardziej true winter, ale co z tym Twoim koralowym?
Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Właśnie ten koralowy
A co z tą bielą w końcu - czysta intensywna biel czy raczej złamana, kremowa?
Koralowy i fuksja to dokładnie jakie zaznaczyłam w kółeczku pasują do mnie, może te kolory jakoś inaczej się nazywają ja mówię na nie fuksja i koral Koralowy wchodzący w łosośiowy czy brzoskwiniowy i taki z domieszką różu już mi dajmy na to nie pasuje.
A co do bieli to czysta biel jest dla mnie najlepsza, biele z szarością, kremowe, beżowe czy inne take kości słoniowe zdecydowanie do mnie nie pasują.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (22,3 KB, 5 załadowań)
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 13:38   #1066
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wygląda na czerwony
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 13:40   #1067
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
Koralowy i fuksja to dokładnie jakie zaznaczyłam w kółeczku pasują do mnie, może te kolory jakoś inaczej się nazywają ja mówię na nie fuksja i koral Koralowy wchodzący w łosośiowy czy brzoskwiniowy i taki z domieszką różu już mi dajmy na to nie pasuje.
A co do bieli to czysta biel jest dla mnie najlepsza, biele z szarością, kremowe, beżowe czy inne take kości słoniowe zdecydowanie do mnie nie pasują.
teraz rozumiem tak jak już poprzednio napisałam, ja bym szukała dopasowania dla Ciebie między bright winter, bright spring i true winter

poczytaj bloga wampierz np http://barwyurody.blogspot.com/2012/...ywna-zima.html

również pogrzeb w wątku, bo wampierz już bardzo dużo napisała o subtelnych różnicach między tymi typami (i ja i earth się między nimi dopasowywałyśmy niedawno)

i nie spiesz się, daj sobie czas, spokojnie pomierz jeszcze i ubrania i makijaże
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 13:55   #1068
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

silver_lining dzięki, dzięki, dzięki
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 13:58   #1069
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
teraz rozumiem tak jak już poprzednio napisałam, ja bym szukała dopasowania dla Ciebie między bright winter, bright spring i true winter

poczytaj bloga wampierz np http://barwyurody.blogspot.com/2012/...ywna-zima.html

również pogrzeb w wątku, bo wampierz już bardzo dużo napisała o subtelnych różnicach między tymi typami (i ja i earth się między nimi dopasowywałyśmy niedawno)

i nie spiesz się, daj sobie czas, spokojnie pomierz jeszcze i ubrania i makijaże
W przypadku bright winter polecam kilka subtelnych wskazówek ze strony wampierz: mimo, że to zima, ciemny makijaż wygląda dosyć dramatycznie, najlepiej popielate, srebrne cienie, chłodne delikatne fiolety ewentualnie niebieskie, róże.
True winter - jako jeden z nielicznych typów dobrze wygląda (naturalnie, nie dramatycznie) z czarnym linerem/kreską na całej długości powieki i na powiece wewnętrznej (dobrze pamiętam?)

Inne przydatne:
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...ht-spring.html
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...g-part-ii.html
http://12blueprints.com/true-and-bri...er-landscapes/

Na Twoim miejscu bym testowała szminki:
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...g-lippies.html
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...r-lippies.html
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...-to-edit1.html
Na Twoim miejscu bym przeleciała też inne sezony np. letnie, aby je wykluczyć ostatecznie
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 14:00   #1070
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
silver_lining dzięki, dzięki, dzięki
och nie ma za co opowiadaj nam jak Ci idzie, i pisz w razie wątpliwości

nie widzimy Cię na żywo, więc nie podejmiemy za Ciebie decyzji dobrze/źle, ale chętnie usłyszymy jak Ci idzie i co Ci finalnie wyszło
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 14:39   #1071
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

earthpace dziękuję śliczniutko świetne linki

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
och nie ma za co opowiadaj nam jak Ci idzie, i pisz w razie wątpliwości

nie widzimy Cię na żywo, więc nie podejmiemy za Ciebie decyzji dobrze/źle, ale chętnie usłyszymy jak Ci idzie i co Ci finalnie wyszło
Oko dam znać
W przyszłym tygodniu zrobimy sobie z koleżankami przymiarkę kolorów, każda przyniesie jakieś tkaniny i ciuszki no i będzie wesoło , wtedy też postaram się powykluczać inne typy by mieć już absolutną pewność - byłam kiedyś u dziewczyn w szkole kosmetycznej na zajęciach z analizy kolorystycznej i ich pani prowadząca (kosmetolog) popatrzyła na mnie przymierzyła kilka chust i stwierdziła, że jestem lato (tak ogólnie bez żadnego podtypu) i jak posprawdzałam, co do lata jest przypisane to już wtedy coś czułam że ten werdykt był niesłuszny , kolory lata po prostu mi nijak nie leżą.

Właśnie teraz ważne jest dla mnie wiedzieć dokładnie jakim typem jestem, bo kompletuję od nowa moją garderobę (zmienił mi się mocno rozmiar ) i nie chcę mieś szafy wypchanej niepotrzebnymi rzeczami, a mieć mniej ale za to dobrze do mnie pasujących ciuszków

Edytowane przez nietoperek22
Czas edycji: 2014-01-12 o 14:40
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 14:53   #1072
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
earthpace dziękuję śliczniutko świetne linki


Oko dam znać
W przyszłym tygodniu zrobimy sobie z koleżankami przymiarkę kolorów, każda przyniesie jakieś tkaniny i ciuszki no i będzie wesoło , wtedy też postaram się powykluczać inne typy by mieć już absolutną pewność - byłam kiedyś u dziewczyn w szkole kosmetycznej na zajęciach z analizy kolorystycznej i ich pani prowadząca (kosmetolog) popatrzyła na mnie przymierzyła kilka chust i stwierdziła, że jestem lato (tak ogólnie bez żadnego podtypu) i jak posprawdzałam, co do lata jest przypisane to już wtedy coś czułam że ten werdykt był niesłuszny , kolory lata po prostu mi nijak nie leżą.

Właśnie teraz ważne jest dla mnie wiedzieć dokładnie jakim typem jestem, bo kompletuję od nowa moją garderobę (zmienił mi się mocno rozmiar ) i nie chcę mieś szafy wypchanej niepotrzebnymi rzeczami, a mieć mniej ale za to dobrze do mnie pasujących ciuszków
bardzo podoba mi się takie podejście ja kolejny raz "dorosłam" i mam postanowienie zrobić porządek w mojej mega amerykańskiej szafie, tylko tak trudno mi się rozstawać z rzeczami... że ciągle to odkładam
no i jeszcze chcę się upewnić, że to na pewno chłodna zima zanim zacznę się pozbywać rzeczy...
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 15:04   #1073
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
bardzo podoba mi się takie podejście ja kolejny raz "dorosłam" i mam postanowienie zrobić porządek w mojej mega amerykańskiej szafie, tylko tak trudno mi się rozstawać z rzeczami... że ciągle to odkładam
no i jeszcze chcę się upewnić, że to na pewno chłodna zima zanim zacznę się pozbywać rzeczy...
Do takich porządków w szafie faktycznie trzeba dojrzeć
mi zajęło z 10 lat zanim tak ostatecznie zrezygnowałam z "ciuchowej masówki .
Ale prawda jest taka, że i tak zawsze sobie zostawimy coś (no bo take to ładne, bo szkoda oddać/wyrzucić), co będzie wieki mieszkać na dnie szafy, w czym kompletnie nie wyglądamy, tylko po to, aby od czasu do czasu sobie taki łaszek wyciągnąć, popatrzeć na niego i się nim pozachwycać, po czym schowamy go znów na spód szafy, aż do następnego razu...

A dla osób znających angielski test osobowości bazujący na naszych ulubionych i najmniej lubianych kolorach wg kolejności ich wyboru. Z analizą kolorystyczną nie ma to za dużo wspólnego ale wrzucam w formie ciekawostki (moje i męża wyniki dość mocno do nas pasowały)
http://www.stumbleupon.com/su/342ybx...p/?_nospa=true

Edytowane przez nietoperek22
Czas edycji: 2014-01-12 o 15:08
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 15:50   #1074
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
Do takich porządków w szafie faktycznie trzeba dojrzeć
mi zajęło z 10 lat zanim tak ostatecznie zrezygnowałam z "ciuchowej masówki .
Ale prawda jest taka, że i tak zawsze sobie zostawimy coś (no bo take to ładne, bo szkoda oddać/wyrzucić), co będzie wieki mieszkać na dnie szafy, w czym kompletnie nie wyglądamy, tylko po to, aby od czasu do czasu sobie taki łaszek wyciągnąć, popatrzeć na niego i się nim pozachwycać, po czym schowamy go znów na spód szafy, aż do następnego razu...

A dla osób znających angielski test osobowości bazujący na naszych ulubionych i najmniej lubianych kolorach wg kolejności ich wyboru. Z analizą kolorystyczną nie ma to za dużo wspólnego ale wrzucam w formie ciekawostki (moje i męża wyniki dość mocno do nas pasowały)
http://www.stumbleupon.com/su/342ybx...p/?_nospa=true
Faktycznie niezłe ale może każdemu tak wychodzi
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 15:56   #1075
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
Do takich porządków w szafie faktycznie trzeba dojrzeć
mi zajęło z 10 lat zanim tak ostatecznie zrezygnowałam z "ciuchowej masówki .
Ale prawda jest taka, że i tak zawsze sobie zostawimy coś (no bo take to ładne, bo szkoda oddać/wyrzucić), co będzie wieki mieszkać na dnie szafy, w czym kompletnie nie wyglądamy, tylko po to, aby od czasu do czasu sobie taki łaszek wyciągnąć, popatrzeć na niego i się nim pozachwycać, po czym schowamy go znów na spód szafy, aż do następnego razu...

A dla osób znających angielski test osobowości bazujący na naszych ulubionych i najmniej lubianych kolorach wg kolejności ich wyboru. Z analizą kolorystyczną nie ma to za dużo wspólnego ale wrzucam w formie ciekawostki (moje i męża wyniki dość mocno do nas pasowały)
http://www.stumbleupon.com/su/342ybx...p/?_nospa=true
no cóż, chwila czasu wolnego i to w końcu zrobię jestem już psychicznie gotowa - teraz tylko potrzeba czasu

a co do testu, to jestem sceptyczna co do testów, wg. których mam tak wspaniałą, zrównoważoną osobowość
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 16:02   #1076
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
no cóż, chwila czasu wolnego i to w końcu zrobię jestem już psychicznie gotowa - teraz tylko potrzeba czasu

a co do testu, to jestem sceptyczna co do testów, wg. których mam tak wspaniałą, zrównoważoną osobowość
A ja kreatywną i z wyobraźnią a kolorów przecież nawet nie odróżniam i nie ogarniam co do mnie pasuje :P
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 16:07   #1077
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

ja zastanawiam się nad nie-czerwoną szminką, myślę nad MAC rebel i MAC girl about town - chyba jutro pójdę na przymiarki
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 16:23   #1078
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
ja zastanawiam się nad nie-czerwoną szminką, myślę nad MAC rebel i MAC girl about town - chyba jutro pójdę na przymiarki
Spróbuj też plumful Bardzo mi się podoba na true winter
Na allegro dorwałam tańszy zamiennik Girl about town - Barry M. Kurde, fajny kolor.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 21:08   #1079
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Słuchajcie, tak sobie myślę, są typy jasne, prawda? Czy typom jasnym nie pasują ciemne włosy?
Cięzko mi zrobic jakąkolwiek przymiarkę bo mam ubrania raczej w tych samych kolorach, a nie ma czasu na wycieczkę do sklepu.
Mam taką sytuację, że pasują mi głównie dwa odcienie włosów - jasny, złoty lub miedziany blond na poziomie 8 do 9. 7 już niezbyt, chyba, ze bardzo delikatna i mało kontrastowa. Nic ciemniejszego absolutnie, każdy ciemniejszy kolor gryzie się ze mną i dodaje co najmniej 10 lat.
Czy to może sugerowac jakiś typ? Np którys jasny?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 21:37   #1080
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Słuchajcie, tak sobie myślę, są typy jasne, prawda? Czy typom jasnym nie pasują ciemne włosy?
Cięzko mi zrobic jakąkolwiek przymiarkę bo mam ubrania raczej w tych samych kolorach, a nie ma czasu na wycieczkę do sklepu.
Mam taką sytuację, że pasują mi głównie dwa odcienie włosów - jasny, złoty lub miedziany blond na poziomie 8 do 9. 7 już niezbyt, chyba, ze bardzo delikatna i mało kontrastowa. Nic ciemniejszego absolutnie, każdy ciemniejszy kolor gryzie się ze mną i dodaje co najmniej 10 lat.
Czy to może sugerowac jakiś typ? Np którys jasny?
to co piszesz sugeruje, że jesteś jakimś typem o niskim poziomie kontrastu

jesli jesteś typem jasnym, to w grę wchodzi wiosna i lato, ale nie wiem czy się prześlizgniesz bez przymiarki jesli Twoja garderoba jest tak monochromatyczna to może ktoś z kim mieszkasz posiada większą gamę kolorów, może pościel, może zasłonki, może poduszki z kanapy i koce? przez porównanie dużo łatwiej stwierdzić, które kolory są dobre

powinnaś odpowiedzieć sobie czy kolory ciepłe czy chłodne przede wszystkim, bo widziałam że wyeliminowałaś tylko zimę, a co z latem? czemu nie jakaś np. soft autumn?

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Spróbuj też plumful Bardzo mi się podoba na true winter
Na allegro dorwałam tańszy zamiennik Girl about town - Barry M. Kurde, fajny kolor.
oooo jak mi się podoba na zdjęciach ten plumful, daje taki neutralny efekt na ustach jakby nie planował się gryźć z innymi kolorami, dzięki

Edytowane przez silver_lining
Czas edycji: 2014-01-12 o 21:50
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.