miesięczna przerwa w braniu tabletek anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-20, 16:40   #1
slowikowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 41

miesięczna przerwa w braniu tabletek anty


Brałam tabletki bez przerwy od dwóch lat,w międzyczasie raz zmieniałam tabletki na inne ale lekarz o tym wiedział. Zrobiłam przerwę w braniu hormonów miesiąc temu,dzisiaj dostałam pierwszą ''naturalną'' miesiączkę, czy mogę od dzisiaj brać na nowo tabletki?czy to będzie głupie posunięcie z mojej strony,bo przerwa będzie za krótka?Czy gdybym jednak zaczęła brać na nowo tabletki dzisiaj to antykoncepcja zostanie zachowana?Czytałam,że nie warto robić na miesiąc bo narobię sobie kłopotów z gospodarką hormonalną ale panicznie się boje ciąży i już sama nie wiem co mam zrobić.
slowikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 16:51   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: miesięczna przerwa w braniu tabletek anty

No faktycznie możesz sobie narobić problemów.
Dlaczego przestałaś brać tabletki?
Wydaje mi się, że antykoncepcja będzie zachowana.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 17:01   #3
slowikowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 41
Dot.: miesięczna przerwa w braniu tabletek anty

przestałam je brać bo lekarz zalecił mi przerwę ale nie wiedziałam, że będę bardzo panikowała jeśli chodzi o ciąże
slowikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 17:06   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: miesięczna przerwa w braniu tabletek anty

Cytat:
Napisane przez slowikowa Pokaż wiadomość
przestałam je brać bo lekarz zalecił mi przerwę ale nie wiedziałam, że będę bardzo panikowała jeśli chodzi o ciąże
Zalecił Ci przerwę, bo co? Bo Ci szkodziły czy twierdzi, że tak powinno się robić?
Są lekarze, którzy zalecają przerwy, ale powinny one trwać min. kwartał.

Jeśli bardzo chcesz zacząć brać tabletki to zrób to właśnie w pierwszy dzień miesiączki, ale szykuj się na przeboje .
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 17:12   #5
slowikowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 41
Dot.: miesięczna przerwa w braniu tabletek anty

Przeboje czyli co konkretnie? Zalecił bo miałam złe wyniki badań krwi,za dużo płytek krwi, i osobno d-dimery i też ich za dużo.
slowikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 17:45   #6
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: miesięczna przerwa w braniu tabletek anty

Cytat:
Napisane przez slowikowa Pokaż wiadomość
Przeboje czyli co konkretnie? Zalecił bo miałam złe wyniki badań krwi,za dużo płytek krwi, i osobno d-dimery i też ich za dużo.
To najpierw zrób badanie czy wszystko ok. Miesięczna przerwa to bardzo kiepski pomysł.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 17:47   #7
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: miesięczna przerwa w braniu tabletek anty

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
To najpierw zrób badanie czy wszystko ok. Miesięczna przerwa to bardzo kiepski pomysł.
Dokładnie. Skoro wyniki nie są dobre to nie zaczynaj znów z tabletkami. Są inne metody antykoncepcyjne, a chyba nie chcesz sobie zniszczyć zdrowia. Strach przed ciążą to jedno, ale niszczenie sobie zdrowia za wszelką cenę.... :O

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2014-09-20 o 17:55
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-20, 18:18   #8
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Dot.: miesięczna przerwa w braniu tabletek anty

Idź z tymi wynikami do ginekologa i po prostu razem zadecydujcie co dalej. Dziewczyny mają racje, miesiąc to żadna przerwa. Ja robiłam przerwę po 2 latach brania, ponieważ chciałam zobaczyć czy mój trądzik zniknął. Oczywiście się to nie stało, poczekałam 3 miesiące i zaczęłam brać znowu. Wyniki krwi miałam takie jak zawsze od wielu wielu lat. Mądry ginekolog zaleci inny rodzaj antykoncepcji przy złych wynikach.

Edytowane przez 93Strawberry
Czas edycji: 2014-09-20 o 18:19
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 18:21   #9
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: miesięczna przerwa w braniu tabletek anty

Cytat:
Napisane przez 93Strawberry Pokaż wiadomość
Idź z tymi wynikami do ginekologa i po prostu razem zadecydujcie co dalej. Dziewczyny mają racje, miesiąc to żadna przerwa. Ja robiłam przerwę po 2 latach brania, ponieważ chciałam zobaczyć czy mój trądzik zniknął. Oczywiście się to nie stało, poczekałam 3 miesiące i zaczęłam brać znowu. Wyniki krwi miałam takie jak zawsze od wielu wielu lat. Mądry ginekolog zaleci inny rodzaj antykoncepcji przy złych wynikach.
Bierzesz anty tylko ze względu na trądzik? To też nie jest zbyt mądre Trądzik się leczy u dermatologa a nie u gina... Antyki mogą go co najwyżej na chwilę uśpić ale nigdy nie wyleczą.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 08:42   #10
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Dot.: miesięczna przerwa w braniu tabletek anty

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Bierzesz anty tylko ze względu na trądzik? To też nie jest zbyt mądre Trądzik się leczy u dermatologa a nie u gina... Antyki mogą go co najwyżej na chwilę uśpić ale nigdy nie wyleczą.
6 lat ,,leczyłam" trądzik u dermatologa. Niestety, ale wynika on z przyczyn hormonalnych. Nie działały na mnie żadne kremy czy maści, bo mój trądzik umiejscowiony był głęboko pod skórą (grudkowo-krostkowy). Diety też nie. Nie ma innego wyjścia. Wiem, że nawróci bo przekonałam się o tym robiąc wspomnianą przeze mnie przerwę. Niestety nie mam mądrzejszego pomysłu, jestem w kropce...
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 09:00   #11
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: miesięczna przerwa w braniu tabletek anty

Cytat:
Napisane przez 93Strawberry Pokaż wiadomość
6 lat ,,leczyłam" trądzik u dermatologa. Niestety, ale wynika on z przyczyn hormonalnych. Nie działały na mnie żadne kremy czy maści, bo mój trądzik umiejscowiony był głęboko pod skórą (grudkowo-krostkowy). Diety też nie. Nie ma innego wyjścia. Wiem, że nawróci bo przekonałam się o tym robiąc wspomnianą przeze mnie przerwę. Niestety nie mam mądrzejszego pomysłu, jestem w kropce...
Wiecznie tebletek nie będziesz łykać... Miałam ten sam trądzik grudkowo-krostkowy i to masakryczny. Do dziś mam po nim blizny. Pomógł mi izotek i kwasy, już ponad dwa lata minęły jak skończyłam leczenie i nie mam żadnych nawrotów.

A ze kremy i maści nie działały to się wcale nie dziwię.. trądzik leczy się od wewnątrz.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-21 10:00:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.