co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-03, 18:45   #1
akryle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: WARSAW
Wiadomości: 78
Unhappy

co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu


Witam
Jakies 3 tygodnie temu przebilam uszy u kosmetyczki.
Niestety strasznie ciezko mi sie goja, ropieja zachodza krwia
Zmienilam teraz kolczyki na zlote.
Prosze doradzcie co robic zeby uszy tak sie nie "papraly"
Dziekuje z gory za odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie
Emila
akryle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 19:06   #2
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

Witaj U mnie w takiej sytuacji sprawdził się Tribiotic (antybiotyk w saszetkach) i zmiana kolczyków z wkrętek na złote małe kółka. Przemywałam też rankę wodą utlenioną. Wydaje mi się że to powinno wystarczyć
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 19:07   #3
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

O ile mi wiadomo to w studiach piercingu i aptekach są płyny ułatwiające gojenie się ran. Popytaj tam gdzie robiłaś kolczyki

Może masz uczulenie na srebro/tytan/złoto? Nie wiem jakie kolczyki wtedy nosiłaś.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 19:12   #4
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

Cytat:
Napisane przez Doroti
Witaj U mnie w takiej sytuacji sprawdził się Tribiotic (antybiotyk w saszetkach) i zmiana kolczyków z wkrętek na złote małe kółka. Przemywałam też rankę wodą utlenioną. Wydaje mi się że to powinno wystarczyć
Popieram. Tribiotic działa na ranki i sprawia,że się szybciej goją. Do tego woda utleniona. W sumie ja bym dodała jeszcze wyjmowanie kolczyka-niech trochę uszy odpoczną,ale jednocześnie,by nie zarosły dziurki
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 08:18   #5
*Lillith*
Raczkowanie
 
Avatar *Lillith*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 58
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

Ja tydzień temu poszłam do kosmetyczki, aby mi jeszcze dwa razy przebiła jedno ucho i po jakim czasie mogę ściągnąć lekarskie kolczyki?? Bo jak próbowałam to jeszcze bolą i nie wiem w jakim odstepie czasu je odkręcić...
*Lillith* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 14:52   #6
Harpi
Raczkowanie
 
Avatar Harpi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 80
Talking Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

Siemka ja sama przebikałam uszy i mam na lewym uchu 8 kolczykow a na prawym dwa i powiem wam zenie uzywalam zadnych płynow z aptek ani nic z takich rzeczy. Ja przemywalam uszy kilka razy dziennie rumiankiem i wygoilo sie i jest cacy a co do wyciagniecia i zmiany kolczyka to ja to zrobilam jak sie juz calkowicie ucho wygoilo, a podczas gojenia kilka razy dziennie krecilam kolczykiem zeby mi sie dziurka nie zatentegowala (braklo mi slowa) tak wiec goraco polecam RUMIANEK i Krecenie kolczykiem kilka razy dziennie pozdrawiam
Harpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 16:36   #7
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

Tribiotic i krecenie kolczykiem powinno przyniesc rezultaty. Pamietaj, zeby nakladac masz czystymi rekoma i dotykac kolczyka zawsze tylko po umyciu rak!
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-04, 16:40   #8
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Smile Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

hej przede wszystkim zmien kolczyki na srebrze i zlocie ciezko uszy sie goja idz do salonu i zakup tytanowe koleczka tytan nie uczula ;] i jesli ropieja to polecam oxycort lepszy niz tribiotyk i orgaznim sie na niego nie uodparnia ;] do kupienia w aptece a do przemywania sol fizjologiczna (tez apteka) i powinno sie szybciutko zagoic wiem co mowie mam kolczyki nie tylko w uszach pozdrawiam
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 17:22   #9
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

Cytat:
Napisane przez *Lillith*
Ja tydzień temu poszłam do kosmetyczki, aby mi jeszcze dwa razy przebiła jedno ucho i po jakim czasie mogę ściągnąć lekarskie kolczyki?? Bo jak próbowałam to jeszcze bolą i nie wiem w jakim odstepie czasu je odkręcić...
Witajcie po przebiciu uszu trzeba nosić te lecznicze ok. 6 tygodni i lepiej szybciej ich nie ściągać. Po tym czasie ma się pewność,że usyz są dobrze zagojone,.
A co do trudno gojących sie uszu- kosmetyczka powinna mieć płyn do przemywnia uszu, mżena tez wodą utlenioną, albo spirytusem kosmetycnym bądź salicylowym.
Pozdrawiam
__________________
"Bądź dla innych słonecznym zegarem - odmierzaj dla nich tylko słoneczne godziny."



02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 17:25   #10
Rock_Fanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 413
GG do Rock_Fanka
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

Kiedy przebiłam uszy,lekarka kazała przez miesiąc nosić lekarskie kolczyki które wbiła mi od razu po przebiciu. Kilka razy dziennie kręcić tymi kolczykami i przemywać rumiankiem okolice uszu. Po zdjęciu kolczyków,dalej przemywałam rumiankiem uszy,bo niestety mi ropiały i czasami leciała krew. Ale teraz wszystko już się zagoiło.
__________________
I’m gonna live my life
I can’t ever run and hide
I won’t compromise
Cos I’m living now
I’m gonna close my eyes
I can’t watch the time go by
I won’t keep it inside
Just freak out and let it go

Rock_Fanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 18:30   #11
*Lillith*
Raczkowanie
 
Avatar *Lillith*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 58
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

Ja właśnie zmieniłam sobie kolczyki na wiszące i musze przyznać, że o wiele lepiej wyglądają moje biende uszęta...zawsze jak nosze na sztyft kolczyki to uszy niesamowicie mi ropieja, tak samo jest z lekarskimi chyba nigdy by mi sie nie zagoiły...a tak zobaczymy
*Lillith* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-15, 12:32   #12
lena711
Przyczajenie
 
Avatar lena711
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

minely juz 4 meisiace od mojego przebicia uszu u kosmetyczki,po dwoch miesiacach wyciagnelam te ze stali chirurgicznej bo byly niewygodne i wlozylam srebne kolka,niestety uczy zaczely ropiec az zrobila mi sie gula za uchem,zmienilam wtedy na zlote i tak mam do dzis,stosowalam tribotic,oxucort,wode utleniona itp,troche juz to zeszlo ale czuje ze nadal za uchem mam malenak gulka ktora troche boli jak dotkne!!nie wiem czy nadal tam jest ropa a jesli jest to jak sie jej pozbyc??bo przeciez przy kazdej zmianie kolczyka bedzie mi ucho dawalo sie we znaki!pomozcie bo mam dosc juz tych malych zlotych!!
lena711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 14:51   #13
Olka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

sluchajcie.. mam dziurki w uszach juz 3 lata i ostatnio zaczely mi ropiec. rzadko zakladalam kolczyki od kiedy sie zagoily, ale w czwartek zalozylam.. potem mialam taka gule wiec wlozylam te lecznicze kolczyki, ktore mialam przy przekluwaniu. dzisiaj je zdjelam, ucho cale spuchniete, krew sie leje.. narazie posmarowalam raz tribioticem, co moge jeszcze zrobic? nie chce zeby zarosly, a narazie nie moge wlozyc kolczykow..
Olka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 15:27   #14
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

ja polecam picie wapna takiego na alergie.Popytaj o to w aptece.Pilam i uszy przestaly sie ropic.I przemywanie woda utleniona.Pozdrawiam:cmok :
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 16:36   #15
MDMa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 114
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

ja nie stosowałam nic chociaz mi sie też tak paprało i po jakims czasi wszytsko ładnie mi sie zagiło i wysuszyło. ale jak tak bedziesz miała dłuzej to lepiej sie nie męcz i wyjmij kolczyki. Moje dwie znajome nie mogą nosić kolczyków w żadnym miejsu w uchu bo tez im sie tak dzieje. Po co się meczyc.
MDMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 21:51   #16
Chatu
Przyczajenie
 
Avatar Chatu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 15
GG do Chatu
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

każdy to wszystko przechodzi indywidualnie... ja mam kolczyki już baardzo długo, ale do tej pory mi się co jakiś czas paprzą... :/ u kosmetyczek generalnie się nie przebija uszu, ponieważ one używają pistoletów, które WCALE NIE SĄ sterylne i rozrywają uszy... lepiej przebić samemu, ale igłą, no ale cóż, pewnie robiłaś pistoletem, smaruj to Tribiotykiem i przede wszystkim się nie denerwuj, niedługo będzie z nimi dobrze... to kwestia czasu, trzymaj się
Chatu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 23:29   #17
mara_m
Rozeznanie
 
Avatar mara_m
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 916
GG do mara_m
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

Na moje uszka pomogło mi stosowanie Tribiotyku raz dziennie i no i regularne delikatne obrócenie kolczyka a pozniej przetarcie wodą ultlenioną lub spirytusem salicylowym (tym co miałam akurat pod reką ) co prawda wygoiły się ostatecznie po 1.5 miesiącu od przebicia . Ta ranka do wygojenia się potrzebuje trochę czasu.
__________________
Gdyby została Ci tylko jedna godzina życia, i mógłbyś zadzwonić tylko do jednej osoby, lub tylko z jedna osoba mógłbyś spędzić tą godzinę, do kogo byś zadzwonił? z kim byś spędził ten czas?
I dlaczego jeszcze zwlekasz?
mara_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 11:27   #18
blueone
Rozeznanie
 
Avatar blueone
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 545
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

mi tez bardzo źle sie goiły,a sprawa poszła ku dobremu kiedy zminiłam te lecznicze kolczyki w sztyfcie na złote kółka którymi mogłam ruszać

i nie polecam wyjmowania kolczyków z paprających sie uszu...zaschnięta krew i ropa sprawią że już ich z powrotem nie założysz...
blueone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 10:47   #19
madzia686
Raczkowanie
 
Avatar madzia686
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 438
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

ja mam to szczęście że nic mi sie w uszka nie działo. ale kilka razy dziennie przemywalam je wodą utlenioną. i chyba to miało jakiś wpływ na to że minał miesiąc a moge juz swobodnie zmianiac kolczyki na jakie tylko chce.
madzia686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-13, 23:37   #20
Meilith
Przyczajenie
 
Avatar Meilith
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 27
Dot.: co na ciezko gojace sie uszy po przebiciu

Ja tez goraco polecam w takich sprawach Tribiotyk. Mi bardzo pomogl przy gojeniu kolczyka w pepku. Jest nie drogi, saszetka kosztuje ok. 3zl w aptece, a ranki goja sie znacznie szybciej. I oczywiscie trzeba pamietac o ruszaniu kolczykiem, bo co z tego ze sie przygoi jak po dlugim czasie ruszysz kolczykiem i wszystko sie rozbabrze na nowo...
Pamietaj, przede wszystkim wytrwalosc, czas goi rany
Meilith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.