>>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<< - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-27, 22:23   #1
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Unhappy

>>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<


witajcie dziewczyny. mam wielki problem ze spaleniem tkanki tłuszczowej. ćwiczę codziennie (choć czasem zdarzały się okresy lenistwa ) od ponad 2 lat. jak przypominam sobie siebie z tamtego czasu to po kilku tygodniach ćwiczeń wyglądałam zdecydowanie szczuplej i ładniej niż aktualnie. teraz mięśnie zrobiły się duże. może nie tyle duże same w sobie, ale jest mnie więcej i nie mogę zgubić tłuszczyku. mięśnie rosnął, a mnie przybywa czuję się z tym okropnie.
przed laty kiedy zdarzało mi się przytyć nie było to tak przytłaczające. jednak teraz wygląda to źle. jak mogę spalić to czego jest za dużo? jakie ćwieczenia są do tego najlepsze? nie znam się na tym. kiedy zaczynałam pracować nad swoim ciałem nie myślałam, że dotrwam do dnia dzisiejszego. teraz powoli zaczynam żałować, że tak się uparłam . najgorzej wyglądają ramiona (mam dosłownie męskie bary ) oraz łydki.
dodam, że nie wykonuję jakichś skomplikowanych ćwiczeń. ćwiczę w domu, sama. zazwyczaj ćwiczenia siłowe (w tym rozciąganie) zajmują mi ok. 40 min., a następne 30-40 minut maszeruję szybkim krokiem na świeżym powietrzu.
może coś nie tak jest z dietą? nie wiem, pomóżcie mi proszę
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 22:57   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Napisz jak wygląda Twoja dieta, to poszukamy przyczyny

wiesz ile masz % tkanki tłuszczowej?
podaj wiek, wzrost i wagę
napisz dokładnie jaki robisz trening, ile czasu i jaki robiłaś przedtem
czy masz jakieś doświadczenia z dietami
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 05:16   #3
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

i zdjęcie tez by się przydaly
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 10:56   #4
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Napisz jak wygląda Twoja dieta, to poszukamy przyczyny

wiesz ile masz % tkanki tłuszczowej?
podaj wiek, wzrost i wagę
napisz dokładnie jaki robisz trening, ile czasu i jaki robiłaś przedtem
czy masz jakieś doświadczenia z dietami
więc co do diety to nie ograniczam się jakoś specjalnie moco. przede wszystkim unikam słodyczy. nie jem czipsów. piję ok. 2 l. wody dziennie, zieloną herbatę. na śniadanie ostatatnio jem dwa tosty z serkiem wiejskim i piję mocną kawę ze śmietanką w proszku. wcześniej na śniadanie jadłam owsiankę na wodzie w tym mnóstwo pestek słonecznika, pestek dyni, rodzynek itp. na drugie śniadanie zazwyczaj jem owoce. aktualnie jabłka i gruszki z własnego ogrodu. po dwie sztuki każdego. na obiad jest bardzo różnie. czasem zupa (bez śmietany itp.) czasem kotlety sojowe + ryż i jakaś surówka. jestem wegetarianką od ponad 8 lat. nie jem mięsa, ryb. bardzo rzadko jajka. kolejny posiłek wygląda różnie np. duży jogurt ze zbożem + owoce. czasem płatki kukurydziane z jogurtem.
generalnie zdarza mi się jeść coś mniej zdorwego. ale nie nagminnie. pizze jadłam wczoraj, ale przed tem jakieś 3-4 miesiące temu.
wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi.
miałam w swoim życiu sporo problemów z jedzieniem. popadałam ze skrajności w skrajność. co zapewne bardzo mocno rozregulowało mój organizm. nie potrafiłam jeść noramlnie. albo się głodziłam, albo okropnie objadałam. teraz niestety zdarza mi się to czasem. ale nie tak często.

nie wiem ile mam tkanki tłuszczowej. mam 21 lat, wzrost 159 cm., waga aktualnie 58 kg. bardzo chciałabym osiągnąć wagę 52 kg. i zostać przy niej.

mój trening wygląda następująco: zaczynam od 15 min. rozciągania. jakiś czas temu ściągnęłam przyjemny stretching z internetu i cały czas się go trzymam. następnie zaczynam od głowy, kręcenie, pochylanie do przodu do tyłu, na boki i wzięte z calaneticsu całą głowę odwracam powoli do tyłu jak najmocniej mogę (powt. każde ćwieczenie 10 razy).
później ręcę splatam za głową kilka razy. robię wymachy do tyłu. wyciągnięte przed siebie, ściskam pięści i robię jakby nożyce poziome (3x50). dalej skręty tułowia (3x60). między czasie ćwiczenia na ręce z hantlami (1,5 kg. każda). ręcę wzdłuż ciała, hantle w rękach i podnoszę ręcę na wysokość ramion (3x10). kolejne ręce zginam w łokciach i podnoszę hantle do klatki piersiowej (3x10). następnie siadam plecami do łóżka i robię takie jakby pompki ale odwrotnie. tzn. ręcę na skraju łóżka i podnoszę ciało (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi) (3x10).
później robię brzuszki. kładę się na plecach i dotykam lewym łokciem do prawego kolana i tak na zmianę (3x20). (nie mogę wykonywać zbyt dużo ćwiczeń na brzuch, bo mam problemy z kręgosłupem). kolejne ćwiczenie to rowerek (3x70). między seriami kładę się na boku i podnoszę obydwie nogi nad ziemię (3x10) oraz leżąc na plecach biorę do rąk ciężarki i podnoszę je stykając pięści na górze (3x20). robię również damsiek pompki (3x10).
po takich ćwiczeniach wychodzę na podwórko i maszeruję szybkim krokiek przez 30-40 minut. jeśli jest brzydka pogoda biegam w miejscu przy otwartm oknie (ok.30 min.) i na tym kończę.
zazwyczaj ćwiczę wieczorem ok. 20.00. teraz wcześniej bo szybciej robi się ciemno. z regóły jest to 17.00. taki trening wykonuję prawie codziennie. w tygodniu robię sobię dwa dni wolnego.

na czerwono zaznaczyłam ćwiczenia, które robiłam tylko kiedyś. dziś robię te na czerwono + ćwiczenia na czarno. (marsz robię właściwie od zawsze)
to co podkreślone przestałam robić niedawno. przestraszyłam się, że od tego tak mi się podnosły barki.

spróbuję znaleźć jakieś zdjęcia. aktualnie nie mam aparatu więc nie jestem w stanie zrobić nowych.

mam nadzieję, że nie zakręciłam za mocno i wszystko jest w miarę zrozumiałe.
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 11:01   #5
navi
Zakorzenienie
 
Avatar navi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 5 654
GG do navi
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

odnosnie diety, to na 1 rzut oka tosty do wywalenia.
no i na pewno skrajnosciami w odzywianiu zrobilas sobie duza krzywde, ale o tym sama doskonale wiesz..
a co do treningu
od takich ciezarow, raczej nic Ci się nie podniosło bieganie w miejscu chyba niewiele daje.. a rowerek bardziej obciaza kregoslup niz brzuszki, tak mi sie wydaje.
to tyle ode mnie, reszte powiedzą Ci pingiwn albo Rzabba
navi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 11:16   #6
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Cytat:
Napisane przez navi Pokaż wiadomość
odnosnie diety, to na 1 rzut oka tosty do wywalenia.
no i na pewno skrajnosciami w odzywianiu zrobilas sobie duza krzywde, ale o tym sama doskonale wiesz..
a co do treningu
od takich ciezarow, raczej nic Ci się nie podniosło bieganie w miejscu chyba niewiele daje.. a rowerek bardziej obciaza kregoslup niz brzuszki, tak mi sie wydaje.
to tyle ode mnie, reszte powiedzą Ci pingiwn albo Rzabba
nie wiem czy to coś zmieni, ale tosty są pełnoziarniste. smakuje mi takie śniadanie.
wiem, że ciężarki są lekkie, ale naprawdę ramiona są szersze niż wcześniej.
co do biegania w miejscu to zawsze to jakiś ruch, tak myślę.
przy rowerku napinam mięśnie brzucha to chyba trochę odciąża kręgosłup (ale nie znam się na tym).
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 11:19   #7
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

znalzałam dwa zdjęcia, na których moim zdaniem widać duże uda i łydki. (fotki zrobine ok. 2 tygodnie temu).
chciałabym mieć bardziej dziewczęce kształty.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (119,2 KB, 142 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (114,0 KB, 143 załadowań)
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-28, 11:24   #8
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

jeszcze jedno zdjęcie. same widzicie, że moje ramiona są szersze od ramion mojego brata.
to zdecydowanie nie jest dziewczęca figura. nawet kobiety z większą nadwagą wyglądają delikatniej ode mnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (103,6 KB, 139 załadowań)
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 11:27   #9
navi
Zakorzenienie
 
Avatar navi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 5 654
GG do navi
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
nie wiem czy to coś zmieni, ale tosty są pełnoziarniste. smakuje mi takie śniadanie.
wiem, że ciężarki są lekkie, ale naprawdę ramiona są szersze niż wcześniej.
co do biegania w miejscu to zawsze to jakiś ruch, tak myślę.
przy rowerku napinam mięśnie brzucha to chyba trochę odciąża kręgosłup (ale nie znam się na tym).
tosty to tosty, maja te spulchniacze itp,. wiec nie sa najtrafniejszy wyborem na diecie..

ze ramiona sa szersze od ciezaru 1,5kg.. no coz, wierze na słowo
pewnie ze lepszy taki ruch niz zaden, tylko ze jesli chce sie schudnac trzeba sie postarac
byc moze to pomaga (napinanie miesni brzucha), tez nie wiem...

a co do zdjec, to widze zgrabna dziewczyne w mini
ladnie zarysowane miesnie lydek..
moze podasz swoje wymiary?
navi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 11:54   #10
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

po pierwsze nie widze żebyś byla gruba lub jakaś ogromna i niekobieca jak piszesz
dorobienei sie mięśni to ciężka wieloletnia praca odpowiednai dieta i trening

ale wracajac do tematu
napewno Twoim problemem nie jest nadmiar tkanki mięsniowej, a raczej jej brak
dieta slabiutka trening slabiutki
z brzuszkow bym zrezygnowala, bo są mało efektywne a nie ma sensu dodatkowo obciążąć kręgosłupa
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 13:20   #11
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Już chciałam napisać całe wypracowanie.. Otwieram zdjęcia a tu... bardzo zgrabna dziewczyna.... Nie widzę ani przesadnych mięśni, ani zbędnego tłuszczuku, ani szerokich barwów. Sama miałam podobny "problem" do tego, który opisujesz, ale ja mialam w udach z 60 cm (porównywalnie do talii) przy "fałdce" około 2 cm. Ale był też plus - zapomniałam, co to celluit . Ale trenowałam dość ostro.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-28, 13:28   #12
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

kiedy napisalas ile wazysz i ile masz wzrostu to pomyslalam,ze faktycznie mozesz byc "przy kości"- zadzialal stereotyp. jestes b. zgrabna, masz ladne ciae, ladne ramiona (mi sie podobaja szerokie- sama takie mam), delikatnie zarysowane miesnie.
w diecie faktycznie bym cos zmienilo, ale na tym poczytaj na forum dietetyka w watku "ile dzisiaj zjadlam".
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 13:48   #13
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

wiem, że wyrobienie mięśni to długa i męcząca praca. nie piszę, że wyglądam jak kulturystka. co do ćwiczeń to słabiutkie, bo nie chcę aby ćwiczenia przyćmiły moje życie. taki lekki trening sprawiał kiedyś, że czułam się lepiej zarówno fizycznie jak i psychicznie. chcę czerpać z ćwiczeń przyjemność.
na dzień dzisiejszy bardzo nie lubię swojego ciała i nie wiem co mam robić.
nie wiem już co mi wolno, czego nie. popadam w błędne koło. to wszystko spędza mi sen z powiek. przytłaczające.
nie chcę zamienić się w niewolnika ćwiczeń. nie chcę budzić się rano i kłaść spać myśląc o treningu.

może darować sobie już te wszystkie ćwiczenia i codziennie po rozciąganiu maszerować 60 min.?
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 14:26   #14
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Jeżeli chcesz zmienić swoja sylwetke to nie ma innej drogi tylko:
porzadna dieta i porzadny trening w tym róniez siłowy
ale moim zdaniem z figurą u ciebie wszystko w porządku
Alternatywa moim zdaniem Ty przede wszystkim potrzebujesz porady psychologa, bo masz zaniżone poczucie własnej wartości i zaburzone postrzeganie siebie jak zrpbisz porzadek ze swoim wnętrzem to wtedy już Ci trening potrzebny nie będzie
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 15:02   #15
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Jeżeli chcesz zmienić swoja sylwetke to nie ma innej drogi tylko:
porzadna dieta i porzadny trening w tym róniez siłowy
ale moim zdaniem z figurą u ciebie wszystko w porządku
Alternatywa moim zdaniem Ty przede wszystkim potrzebujesz porady psychologa, bo masz zaniżone poczucie własnej wartości i zaburzone postrzeganie siebie jak zrpbisz porzadek ze swoim wnętrzem to wtedy już Ci trening potrzebny nie będzie
poczucie własnej wartości mam zaniżone, to prawda. od ponad trzech lat leczę się na depresję. ale moja figura naprawdę mocno się zmieniła.
wiem, że dostarczam mojemu organizmowi za mało białka. może powinnam zainwestować w jakąś odżywkę białkową?
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 15:12   #16
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Moim zdaniem wyglądasz bardzo ok wszystko w normie.
Jednak jeśli chcesz widzieć jakieś efekty to w treningu musi byc postęp.
Trening zaczynasz trochę od końca (pomijam rozgrzewkę)
najpierw ćwiczy się duże grupy mięśni a potem coraz mniejsze.
Zacznij więc od jakichś przysiadów czy wykroków, potem pompki zwykłe i odwrotne a na końcu zabawa z hantlami.

Masz w diecie bardzo mało białka a dużo ww więc raczej mięśnie nie mają z czego rosnąc za to świetnie rośnie tłuszczyk.
Owoce czy jogurt to nie posiłek. Posiłek powinien zawierać białko a owoce mogą byc dodatkiem do posiłku (nie zjadamy ich między posiłkami bo idą w tłuszczyk)
Wygląda mi, ze zjadasz za mało posiłków, dołozyłabym jakąś białkową kolację.

Jeśli znasz angielski możesz sprawdzić swój poziom tłuszczy tu: www.mybodykomp.com musisz sie najpierw zarejestrowac, jest to bezpłatne. potem wchodzisz w Body fat monitor i wpisujesz wszystkie wymiary typu udo, talia, brzuch, kolano, kostka, ramiona itd.

Jeśli chcesz pozbyć sie tłuszczyku to musisz podnieśc metabolizm a do tego trening siłowy i dobra dieta (co nie znaczy głodzenie się) są niezbędne.
Na kręgosłup może pilates 2x w tygodniu?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 15:23   #17
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wyglądasz bardzo ok wszystko w normie.
Jednak jeśli chcesz widzieć jakieś efekty to w treningu musi byc postęp.
Trening zaczynasz trochę od końca (pomijam rozgrzewkę)
najpierw ćwiczy się duże grupy mięśni a potem coraz mniejsze.
Zacznij więc od jakichś przysiadów czy wykroków, potem pompki zwykłe i odwrotne a na końcu zabawa z hantlami.

Masz w diecie bardzo mało białka a dużo ww więc raczej mięśnie nie mają z czego rosnąc za to świetnie rośnie tłuszczyk.
Owoce czy jogurt to nie posiłek. Posiłek powinien zawierać białko a owoce mogą byc dodatkiem do posiłku (nie zjadamy ich między posiłkami bo idą w tłuszczyk)
Wygląda mi, ze zjadasz za mało posiłków, dołozyłabym jakąś białkową kolację.

Jeśli znasz angielski możesz sprawdzić swój poziom tłuszczy tu: www.mybodykomp.com musisz sie najpierw zarejestrowac, jest to bezpłatne. potem wchodzisz w Body fat monitor i wpisujesz wszystkie wymiary typu udo, talia, brzuch, kolano, kostka, ramiona itd.

Jeśli chcesz pozbyć sie tłuszczyku to musisz podnieśc metabolizm a do tego trening siłowy i dobra dieta (co nie znaczy głodzenie się) są niezbędne.
Na kręgosłup może pilates 2x w tygodniu?
strona nie chce się otworzyć.
w jakich produktach niezwierzęcych znajdę białko? może w moim przypadku (odnośnie mojego wegetarianizmu) lepiej zainwestować w odżywkę białkową?
czy moje śniadanie jest bardzo złe?
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 16:18   #18
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Moze teraz? http://www.mybodykomp.com/

śniadanie jeszcze jest w miarę ale śmietanka w proszku zawiera tłuszcze trans więc nie bardzo

poszukaj trochę na forum, źródła białka były nie raz podawane
odżywka jest ok ale np po treningu a każdy posiłek powinien zawierać odpowiednią ilość białka
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 17:23   #19
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

wegetrianei mają niestety problem z dostarczeniem odpowiedneij ilości pełnowartościowego białka
powinnaś codziennie jeść jajka ryby twarogi to jedyne dobre źródła soja i fasola mają niestety tendencję do otluszczania
i poczytaj o treningu, bo bez tego ani rusz
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-28, 17:34   #20
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
wegetrianei mają niestety problem z dostarczeniem odpowiedneij ilości pełnowartościowego białka
powinnaś codziennie jeść jajka ryby twarogi to jedyne dobre źródła soja i fasola mają niestety tendencję do otluszczania
i poczytaj o treningu, bo bez tego ani rusz
no właśnie z tym białkiem jest niedobrze
nie jem ryb i mięsa. bardzo rzadko jajka.
wszędzie dziewczyny piszą o białku zwierzęcym. że na obiad to pierś kurczaka, czy ryba. nie wiem jak stworzyć pełnowartościowy posiłek nie jedząc produktów odzwierzęcych
kiedyś niejedzenie mięsa nie było dla mnie problemem. teraz jest coraz gorzej. ale o powrocie do mięsa nie ma mowy. nigdy.
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 18:25   #21
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

ryba to nei mięso
jajko też
moze spróbuj chociaz to
jeśli nie pozostaje Ci nabiał twarogi i żólte sery - na tym nie da sie zbudować dobrej diety
wogóle wegetarianizm i szczupła sportowa sylwetka trochę nie idą w parze
ewentualnie pomyśl o odżywce, ale one tez są robione z mleka bialka jaj, bo sojowa sie nie nadaje
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 18:29   #22
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Pełnowartościowe białko jest w jajkach kurzych, poza tym chudy biały ser jest pożyteczny, a soja najlepsza w postaci fermentowanej (tofu), inne warzywa strączkowe też, ale z umiarem. Odżywki stosowałabym po solidnym wysiłku (trening siłowy), jako posiłek to nienajlepsze rozwiązanie.
Jeśli chodzi o szerokość ramion, to jest to wyłącznie kwestia budowy - nie rozbudują Ci się ani nie skurczą, najwyżej będziesz miała szczuplejsze ręce, ale sama szerokość będzie taka sama. Osobiście chętnie bym się z Tobą zamieniła w tej kwestii ja mam wąziutkie
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 18:29   #23
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
ryba to nei mięso

a niby co??
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 19:17   #24
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
ryba to nei mięso
jajko też
moze spróbuj chociaz to
jeśli nie pozostaje Ci nabiał twarogi i żólte sery - na tym nie da sie zbudować dobrej diety
wogóle wegetarianizm i szczupła sportowa sylwetka trochę nie idą w parze
ewentualnie pomyśl o odżywce, ale one tez są robione z mleka bialka jaj, bo sojowa sie nie nadaje
ryby to oczywiście mięso. co do jajek to chodzi głównie o to jak kury są chowane na kurzych farmach. dlatego nie kupuję jajek w sklepie. mieszkam za miastem i mama uparła się na trzymanie kilku własnych kurek. właściwie to dobrze, bo z takiej hodowli jestem w stanie zjeść jajko. ale czy jedzenie jajek codziennie to dobre rozwiązanie? wydaje mi się, że nie bardzo.
jest mnóstwo wegetarnian, a nawet wegan sportowców i zdobywają znakomite wyniki http://www.greenangels.org/sportowcy.html

kurczę dlaczego jedni mają tak, że są szczupli bez wysiłku, a inni muszą się męczyć
__________________


Edytowane przez alternatywa
Czas edycji: 2007-09-29 o 10:35
alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 19:24   #25
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Jajka można jeść codziennie nawet więcej niz jedno

a ci sportowcy to chyba mają większa wiedzę na temat odżywiania niż tylko to, że mięso jest be
niestety wiele osób pakuje się w wegetarianizm nie mając o tym zielonego pojęcia

gdyby kazdemu było dane po równo to byłoby nudno
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 19:34   #26
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

jestem po ćwiczeniach. trochę wszystko zmodyfikowałam. bolą mnie mięśnie, to chyba dobrze, bo dawno tego nie czułam. zmieniłam właściwie tylko klejność, trochę odjęłam i dodałam ćwiczenia na nogi.
zaczęłam od standardowego rozciągania (ok.15 min.)
później zrobiłam kilka przysiadów, ale czułam ból w kręgosłupie więc zamieniłam przysiady na wypady w przód (3x10). pomiędzy seriami wypadów przenoszenie ciała w przysiadzie (to się chyba nazywa przysiad płotkarski) (3x10). dalej pompki do przodu i "do tyłu" (3x10 każde). tu już myślałam, że nie wytrzymam. wzięłam głęboki wdech i skręty tułowia (3x60). między seriami skrętów ciężarki (3x10). następnie skośne brzuszki (3x20) i pomiędzy, podnoszenie ciężarków w leżeniu (3x15). później szyja i tyle. te ćwiczenia nie licząc rozciągania zajęły mi ok. 35 min. po tym maszerowałam przez ponad 30 min.
zapewne to nadal marny trening, ale postaram się nad nim popracować. mam niestety ograniczone pole manewru, bo wiele ćwiczeń powoduje ogromny ból w kręgosłupie.
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 19:40   #27
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Zgadzam się z tym, że trudno utrzymać dobrą dietę bezmięsną. Sama jestem typowym mięsożerem, ale brat to wyjątkowo ortodoksyjny wegetarianin i zdarza mi się okresami nie jeść mięsa. Wtedy od razy pojawiają się fałdki tu i tam, forma i wyniki badań też idą w dół...
Ale rozumię, w czym problem.
Jeśli masz swoje jajka to świetnie. Jeśli z jakiś przyczyn nie mam pod ręką krwistego schabowego czy nóżki kurczaka to chętnie wcinam jajka. Czasem po kilka dziennie. Sama kur nie mam, ale sąsiadka często mi podrzuca świerze jaja.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 19:51   #28
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

a co lekarz na Twój kręgosłup?
nie wolno ćwiczyć jeśli ćwiczenia powodują ból
a może z techniką ćwiczeń coś nie tak?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 20:06   #29
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
a co lekarz na Twój kręgosłup?
nie wolno ćwiczyć jeśli ćwiczenia powodują ból
a może z techniką ćwiczeń coś nie tak?
jeśli chodzi o mój kręgosłup, to od pewnego czasu chodzę na łóżko magnetyczne dzięki, któremu powoli mi się poprawia. piję codziennie czynną biosiarkę http://www.flpp.com.pl/produkty/8/13 i dwa razy dziennie łykam tabletki multimineralne http://www.flpp.com.pl/produkty/12/27
generalnie nie wolno mi się forsować. dlatego staram się wybierać ćwiczenia, które nie powodują bólu. kiedy coś wyczuwam przestaję ćwiczyć i wybieram inne ćwiczenie. z tego powodu również nie wolno mi biegać, dlatego zamieniłam bieganie na szybki marsz.
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 20:59   #30
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>mięśnie ukryte pod tłuszczykiem<<

więc powinnam wzbogacić swoją dietę w białko. czyli w moim przypadku serek wiejski, twaróg, tofu, kefiry (?), jajka. z czego tu wyczarować choć w przybliżeniu pełnowartościowy posiłek..? oj nie wiem jak ja to zrobię...
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.