OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-17, 10:07   #3361
Esztar
Przyczajenie
 
Avatar Esztar
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Iza995 Pokaż wiadomość
Czy po oczyszczaniu twarzy olejem mogę przemyć buzię tonikiem i nałożyć na nią krem ???
Jak długo czekałyście na efekty ??
uważam, że mleczko i tonik to już za dużo tego na skórę po OCM. używam kremu nawilżającego, ponieważ oleje trochę mnie wysuszają i to wszystko. efekty widać już po tygodniu, nie miałam żadnych wysypów, ewentualnie pojedyncze wypryski które potrafiły zniknąć w ciągu nocy
Esztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 12:46   #3362
Smerfetka22
Raczkowanie
 
Avatar Smerfetka22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 405
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Pewnie z czasem też odstawię mleczko,ale przynajmniej narazie po jego uzyciu mam takie przeświadczenie, że moja skóra jest pożądnie oczyszczona
Smerfetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 21:37   #3363
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej jesli bezposrednio po ocm odczuwam sciagniecie skory tzn ze uzylam do meiszanki za duzo oleju rycynowego?mam mieszana i uzylam 20%..
skore traktujecie zimna woda wklepujac ja rekoma czy rowniez sciereczka?
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 15:06   #3364
Wirtuozka
Przyczajenie
 
Avatar Wirtuozka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej u mnie to już miesiąc ocm wczoraj przyjechałam do rodziców i mama odrazu zauważyła zmianę oczywiście na lepsze Wysyp mam za sobą nie przerwałam w te najgorsze dni tylko przeczekałam.Pam sk o 30 dniach moge powiedziec ze pory sie w 80% oczysciły,twarz ma piękny odcień w moim przypadku jasno-różowy zdrowy ,nie mam nowych krostek.Kupiłam sobie mist różano-aloesowy o działaniu nawilzającym oraz złuszczający zel do twarzy łącze aktualnie te produkty z ocm i mam skórę jakiej dawno nie miałamPozdrawiam
Wirtuozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 21:03   #3365
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
hej jesli bezposrednio po ocm odczuwam sciagniecie skory tzn ze uzylam do meiszanki za duzo oleju rycynowego?mam mieszana i uzylam 20%..
skore traktujecie zimna woda wklepujac ja rekoma czy rowniez sciereczka?
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym wklepywaniem wody
I podaj oleje jakich uzylas do mieszanki,ale obstawiam raczej rycyne.

Cytat:
Napisane przez Wirtuozka Pokaż wiadomość
Hej u mnie to już miesiąc ocm wczoraj przyjechałam do rodziców i mama odrazu zauważyła zmianę oczywiście na lepsze Wysyp mam za sobą nie przerwałam w te najgorsze dni tylko przeczekałam.Pam sk o 30 dniach moge powiedziec ze pory sie w 80% oczysciły,twarz ma piękny odcień w moim przypadku jasno-różowy zdrowy ,nie mam nowych krostek.Kupiłam sobie mist różano-aloesowy o działaniu nawilzającym oraz złuszczający zel do twarzy łącze aktualnie te produkty z ocm i mam skórę jakiej dawno nie miałamPozdrawiam
Swietnie! Ciesze sie razem z Toba To jest dowod na to, ze w prostocie jest piekno
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 08:07   #3366
SweetChildOMine
Raczkowanie
 
Avatar SweetChildOMine
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 39
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej laski! Zaczęłam stosować tę metodę w taki sposób: nakładam olej, później otwieram pory poddając twarz parze z gorącej wody, następnie wycieram wszystko ręcznikiem i zamykam pory strumieniem zimnej wody. Taki sposób oczyszczania twarzy mogę stosować tylko wieczorem. Stąd moje pytanie: Czy wieczorne OCM wciąż będzie miało sens, jeżeli w ciągu dnia będę przemywać twarz tonikiem z Ziaji? Boję się, że naturalna pielęgnacja nie przyniesie efektów, jeżeli będzie stosowana naprzemiennie z 'chemicznym' tonikiem? Z góry dziękuję za odpowiedź
SweetChildOMine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 08:54   #3367
Wirtuozka
Przyczajenie
 
Avatar Wirtuozka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez SweetChildOMine Pokaż wiadomość
Hej laski! Zaczęłam stosować tę metodę w taki sposób: nakładam olej, później otwieram pory poddając twarz parze z gorącej wody, następnie wycieram wszystko ręcznikiem i zamykam pory strumieniem zimnej wody. Taki sposób oczyszczania twarzy mogę stosować tylko wieczorem. Stąd moje pytanie: Czy wieczorne OCM wciąż będzie miało sens, jeżeli w ciągu dnia będę przemywać twarz tonikiem z Ziaji? Boję się, że naturalna pielęgnacja nie przyniesie efektów, jeżeli będzie stosowana naprzemiennie z 'chemicznym' tonikiem? Z góry dziękuję za odpowiedź
to może zamień ten tonik na ekologiczny i nie będzie problemu
Wirtuozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-21, 09:13   #3368
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez SweetChildOMine Pokaż wiadomość
Hej laski! Zaczęłam stosować tę metodę w taki sposób: nakładam olej, później otwieram pory poddając twarz parze z gorącej wody, następnie wycieram wszystko ręcznikiem i zamykam pory strumieniem zimnej wody. Taki sposób oczyszczania twarzy mogę stosować tylko wieczorem. Stąd moje pytanie: Czy wieczorne OCM wciąż będzie miało sens, jeżeli w ciągu dnia będę przemywać twarz tonikiem z Ziaji? Boję się, że naturalna pielęgnacja nie przyniesie efektów, jeżeli będzie stosowana naprzemiennie z 'chemicznym' tonikiem? Z góry dziękuję za odpowiedź
Jednorazowe przetarcie recznikiem nie gwarantuje oczyszczenia skory.
Poza tym tonik nie sluzy do mycia/oczyszczania. Jezeli nie chcesz uzywac rano zelu/mydla do mycia buzi to mozesz uzywac plynu micelarnego.
Jesli chcesz uzywac jakiegos naturalnego toniku to zamien go na hydrolat lub zrob sobie sama tonik. Przepisow jest teraz milion na ZSK lub Mazidlach.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 13:45   #3369
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Można stosować OCM w ciąży? Olej rycynowy jest niebezpieczny do stosowania wewnętrznego w czasie ciąży i mam wątpliwości czy OCM lub olejki do ciała z olejem rycynowym w składzie będą w pełni bezpieczne. Nie wiem w jakich ilościach byłby w stanie przeniknąć i jaki to będzie miało efekt, więc proszę o jakieś informacje
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 16:05   #3370
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Można stosować OCM w ciąży? Olej rycynowy jest niebezpieczny do stosowania wewnętrznego w czasie ciąży i mam wątpliwości czy OCM lub olejki do ciała z olejem rycynowym w składzie będą w pełni bezpieczne. Nie wiem w jakich ilościach byłby w stanie przeniknąć i jaki to będzie miało efekt, więc proszę o jakieś informacje
Wszystko jest w pigułce Bardziej polecane w czasie ciąży są olejki myjące z biochemii urody
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 16:31   #3371
Krrem
Wtajemniczenie
 
Avatar Krrem
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 410
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

OCM u mnie spisuję się świetnie.
Buźka coraz lepiej wygląda. Dzisiaj tylko lekko mnie wysypało ale to z powodu @.
A i już nie używam zupełnie żelu do mycia twarzy. Rano używam toniku do cery tłustej z fitomedu. I jestem w pełni zadowolona
__________________
Zapuszczamy! Cel: Do łokci.

14.02.14

Blogowanko - Biochemia Urody, Serum - olejek z 10% witaminy C, DIY
Krrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 12:07   #3372
lui88
Raczkowanie
 
Avatar lui88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 64
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej!
Używam metody OCM od ok 6 miesięcy ale czytając ten wątek stwierdzam że dalej nic nie wiem na ten temat - rezultatów brak Zmywam nią twarz i oczy na wieczór. Po pierwsze - używam olejku rycynowego w proporcji ok40% - z tego co piszecie to za dużo, tak? Myślałam że skoro dam więcej to skóra mi się lepiej oczyści, ale widzę że to w drugą stronę idzie Kolejne pytanie dotyczy kremu na noc - używam kremu z kwasem pirogronowym, azelainowym i salicylowym z Bandi - ale tu ktoś pisał że nie można stosować kwasów po ocm, tak? i czemu nie? Po trzecie - jakich najlepiej używać olejków bazowych do cery tłustej/mieszanej z widocznymi porami? I czy muszę do takiej skóry używać tylko olejków do mojej tłustej skóry, czy mogę dolać jakiś nawilżających? Do tej pory mieszałam wiele naturalnych olejków myśląc że mieszanka będzie "bogatsza" i że to dla niej lepiej
Z góry dzięki za odp, bo jak się na początku człowiek nie dowie to potem robi wszystko źle
Pozdrawiam
lui88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 12:34   #3373
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Z tymi olejami i kwasami jest chyba tak, że oleje zmniejszają działanie kwasu, stąd też dziewczyny często przed 'kwaszeniem' odtłuszczają twarz alkoholem. Ale nie dam sobie ręki urwać
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 15:12   #3374
Wirtuozka
Przyczajenie
 
Avatar Wirtuozka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez lui88 Pokaż wiadomość
Hej!
Używam metody OCM od ok 6 miesięcy ale czytając ten wątek stwierdzam że dalej nic nie wiem na ten temat - rezultatów brak Zmywam nią twarz i oczy na wieczór. Po pierwsze - używam olejku rycynowego w proporcji ok40% - z tego co piszecie to za dużo, tak? Myślałam że skoro dam więcej to skóra mi się lepiej oczyści, ale widzę że to w drugą stronę idzie Kolejne pytanie dotyczy kremu na noc - używam kremu z kwasem pirogronowym, azelainowym i salicylowym z Bandi - ale tu ktoś pisał że nie można stosować kwasów po ocm, tak? i czemu nie? Po trzecie - jakich najlepiej używać olejków bazowych do cery tłustej/mieszanej z widocznymi porami? I czy muszę do takiej skóry używać tylko olejków do mojej tłustej skóry, czy mogę dolać jakiś nawilżających? Do tej pory mieszałam wiele naturalnych olejków myśląc że mieszanka będzie "bogatsza" i że to dla niej lepiej
Z góry dzięki za odp, bo jak się na początku człowiek nie dowie to potem robi wszystko źle
Pozdrawiam
Hej ja mam skórę tłustą z niedoskonałościami i używam oleju z orzechów włoskich (podobno do skóry tłustej) ,ogórecznika ( podobno do skóry suchej) oraz arganowego (skóra sucha z podrażnieniami) i powiem ci że takie nawilżające dobrze znoszę ,porów mi nie zatkało po miesiącu a wręcz mam mega oczyszczone zauważyłam że za duzo rycyny wysusza i daję minimalną ilośc około 10% .Teraz te olejki mi się już powoli kończą i będę testowac jojobę,wiesołka oraz konopny.No więc widzisz nie sugerowałabym sie tak bardzo czy olejek jest do skóry suchej czy tłustej tylko po koleji testowała każdy Unikaj tych najbardziej zapychających (kokos,migdał).
Wirtuozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 16:07   #3375
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez lui88 Pokaż wiadomość
Hej!
Używam metody OCM od ok 6 miesięcy ale czytając ten wątek stwierdzam że dalej nic nie wiem na ten temat - rezultatów brak Zmywam nią twarz i oczy na wieczór. Po pierwsze - używam olejku rycynowego w proporcji ok40% - z tego co piszecie to za dużo, tak? Myślałam że skoro dam więcej to skóra mi się lepiej oczyści, ale widzę że to w drugą stronę idzie Kolejne pytanie dotyczy kremu na noc - używam kremu z kwasem pirogronowym, azelainowym i salicylowym z Bandi - ale tu ktoś pisał że nie można stosować kwasów po ocm, tak? i czemu nie? Po trzecie - jakich najlepiej używać olejków bazowych do cery tłustej/mieszanej z widocznymi porami? I czy muszę do takiej skóry używać tylko olejków do mojej tłustej skóry, czy mogę dolać jakiś nawilżających? Do tej pory mieszałam wiele naturalnych olejków myśląc że mieszanka będzie "bogatsza" i że to dla niej lepiej
Z góry dzięki za odp, bo jak się na początku człowiek nie dowie to potem robi wszystko źle
Pozdrawiam
40% to zdecydowanie za dużo. Do 30% max. Nic nie stanie się z dnia na dzień. Potrzeba czasu, żeby pory dobrze się oczyściły.
Z kwasami nie mam do czynienia Poszukaj w wyszukiwarce.
A co do olejów... Było setki razy. Wyszukiwarka
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 16:35   #3376
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Wszystko jest w pigułce Bardziej polecane w czasie ciąży są olejki myjące z biochemii urody
O raju faktycznie jest
Przepraszam, że niepotrzebnie pytałam, pigułkę czytałam strasznie dawno i nie zapamiętałam tej informacji wtedy, a teraz mi do głowy nie przyszło by zajrzeć.
Dzięki wielkie
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 19:26   #3377
Esztar
Przyczajenie
 
Avatar Esztar
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez SweetChildOMine Pokaż wiadomość
Hej laski! Zaczęłam stosować tę metodę w taki sposób: nakładam olej, później otwieram pory poddając twarz parze z gorącej wody, następnie wycieram wszystko ręcznikiem i zamykam pory strumieniem zimnej wody. Taki sposób oczyszczania twarzy mogę stosować tylko wieczorem. Stąd moje pytanie: Czy wieczorne OCM wciąż będzie miało sens, jeżeli w ciągu dnia będę przemywać twarz tonikiem z Ziaji? Boję się, że naturalna pielęgnacja nie przyniesie efektów, jeżeli będzie stosowana naprzemiennie z 'chemicznym' tonikiem? Z góry dziękuję za odpowiedź
ja wieczorem robię ocm a rano myję twarz mydłem Aleppo. jest naturalnie i skóra jest dobrze oczyszczona
Esztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 19:38   #3378
HerbADKA
Raczkowanie
 
Avatar HerbADKA
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 465
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja stosuję OCM od miesiąca. Mieszanka oleju rycynowego 20% + 80% olejku z orzechów włoskich + kropla witaminy A (retinoid). Twarz czyszczę rano i wieczorem. Szmatkę mam z mikrofibry.

Niestety mam od 3 tygodni wysyp. Na czole wychodzą zaskórniki, zaś na bokach twarzy, na nosie oraz na policzkach ropne krostki. Najlepiej wygląda skóra na brodzie. Całościowo skóra na twarzy na pewno jest nieco jaśniejsza.

Zastanawiam się czy powinnam przeczekać czy jednak zmienić olej bazowy (myślę o olejku z migdałów lub z wiesiołka lub o olejku do skóry suchej-> przecież skóry problematyczne są zwykle bardzo przesuszone). Czytałam też, że problem może tkwić w materiale, z którego jest szmatka - bardzo polecany jest muślin.

Od dziś olej zmywam też za pomocą mydełka naturalnego z nanosrebrem. Ale czytałam, że w takich wypadkach jak mój dobrze sprawdza się także mydełko Alep.

W związku z tym mam pytanie:
- jak długo u Was trwał wysyp? czy wtedy odstawiałyście OCM? jeśli tak, to na jak długo?
- jeśli problem tkwił w oleju bazowym, to jaki dla Was okazał się najlepszy?
- czy próbowałyście używać jakichś mydełek naturalnych do zmywania oleju?

i chyba najważniejsze:
- co powinnam zrobić? odstawić OCM na jakiś czas? czy iść w zaparte i poczekać jeszcze ze 2 tygodnie?
- odstawić i zmienić olej bazowy na kokosowy (akurat mam w lodówce) czy inny (jaki?)?
- jakieś inne rady?

Żeby było jasne: przeczytałam ok 10 pierwszych stron wątku, ale nie jestem w stanie doczytać następnych 110. Dlatego będę wdzięczna za wszelkie rady i Wasze doświadczenia w kwestii wysypu w czasie stosowania OCM.
HerbADKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 19:53   #3379
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez HerbADKA Pokaż wiadomość
Ja stosuję OCM od miesiąca. Mieszanka oleju rycynowego 20% + 80% olejku z orzechów włoskich + kropla witaminy A (retinoid). Twarz czyszczę rano i wieczorem. Szmatkę mam z mikrofibry.

Niestety mam od 3 tygodni wysyp. Na czole wychodzą zaskórniki, zaś na bokach twarzy, na nosie oraz na policzkach ropne krostki. Najlepiej wygląda skóra na brodzie. Całościowo skóra na twarzy na pewno jest nieco jaśniejsza.

Zastanawiam się czy powinnam przeczekać czy jednak zmienić olej bazowy (myślę o olejku z migdałów lub z wiesiołka lub o olejku do skóry suchej-> przecież skóry problematyczne są zwykle bardzo przesuszone). Czytałam też, że problem może tkwić w materiale, z którego jest szmatka - bardzo polecany jest muślin.

Od dziś olej zmywam też za pomocą mydełka naturalnego z nanosrebrem. Ale czytałam, że w takich wypadkach jak mój dobrze sprawdza się także mydełko Alep.

W związku z tym mam pytanie:
- jak długo u Was trwał wysyp? czy wtedy odstawiałyście OCM? jeśli tak, to na jak długo?
- jeśli problem tkwił w oleju bazowym, to jaki dla Was okazał się najlepszy?
- czy próbowałyście używać jakichś mydełek naturalnych do zmywania oleju?

i chyba najważniejsze:
- co powinnam zrobić? odstawić OCM na jakiś czas? czy iść w zaparte i poczekać jeszcze ze 2 tygodnie?
- odstawić i zmienić olej bazowy na kokosowy (akurat mam w lodówce) czy inny (jaki?)?
- jakieś inne rady?

Żeby było jasne: przeczytałam ok 10 pierwszych stron wątku, ale nie jestem w stanie doczytać następnych 110. Dlatego będę wdzięczna za wszelkie rady i Wasze doświadczenia w kwestii wysypu w czasie stosowania OCM.
Jest opcja, że OCM po prostu Ci nie służy.

Ale jeżeli chcesz dalej próbować...

Odstaw, ogranicz wszystko do minimum, zostaw tylko rzeczy sprawdzone, poobserwuj, czego potrzebuje skóra - czy jest przesuszona, czy wprost przeciwnie - a potem można próbować.

- może za mocno pocierasz skórę? Miałam wysyp krostek po zbyt mocnym pocieraniu właśnie
- ponoć retinoidy dają czasem takie skutki uboczne, ale musisz poszukać więcej informacji na ten temat
-kokosa absolutnie NIE polecam, zapycha,
- rano zawsze warto umyć twarz mydełkiem, polecam Aleppo właśnie, albo biały jeleń
- zmień olej bazowy. Wiesiołek polecam.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 20:07   #3380
lui88
Raczkowanie
 
Avatar lui88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 64
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
40% to zdecydowanie za dużo. Do 30% max. Nic nie stanie się z dnia na dzień. Potrzeba czasu, żeby pory dobrze się oczyściły.
Z kwasami nie mam do czynienia Poszukaj w wyszukiwarce.
A co do olejów... Było setki razy. Wyszukiwarka
Aha dzięki za odpowiedź Dzisiaj robiłam sobie nową mieszankę i chyba znowu coś nie tak bo jak zmywałam nią oczy to strasznie piekły - co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało Użyłam do niej: 25%rycynowego, 55%tamanu, 10% arganowego i 10%z nasion herbaty - wszystkie organiczne lub naturalne - oprócz rycynowego. Nie mam w domu oleju z wiesiołka ale mam jeszcze lniany, konopny, z malin, z dyni.. Może po prostu powinnam zrezygnować ze zmywania oczu OCM? ale to tak mi ułatwiało życie że ciężko będzie zrezygnować A może po prostu to przez olej tamanu? Jak myślicie?
lui88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 20:31   #3381
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez lui88 Pokaż wiadomość
Hej!
Używam metody OCM od ok 6 miesięcy ale czytając ten wątek stwierdzam że dalej nic nie wiem na ten temat - rezultatów brak Zmywam nią twarz i oczy na wieczór. Po pierwsze - używam olejku rycynowego w proporcji ok40% - z tego co piszecie to za dużo, tak? Myślałam że skoro dam więcej to skóra mi się lepiej oczyści, ale widzę że to w drugą stronę idzie Kolejne pytanie dotyczy kremu na noc - używam kremu z kwasem pirogronowym, azelainowym i salicylowym z Bandi - ale tu ktoś pisał że nie można stosować kwasów po ocm, tak? i czemu nie? Po trzecie - jakich najlepiej używać olejków bazowych do cery tłustej/mieszanej z widocznymi porami? I czy muszę do takiej skóry używać tylko olejków do mojej tłustej skóry, czy mogę dolać jakiś nawilżających? Do tej pory mieszałam wiele naturalnych olejków myśląc że mieszanka będzie "bogatsza" i że to dla niej lepiej
Z góry dzięki za odp, bo jak się na początku człowiek nie dowie to potem robi wszystko źle
Pozdrawiam
Kwasy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676 gdybys chciala poczytaj, a skracajac to kwasy maja za zadanie luszczenie naskorka i nie mozna pod czas ich uzywania stosowac zadnych peelingow, a OCM jest rodzajem takiego peelingu.
Mozna sobie narobic blizn i zwiekszyc przebarwienia.

O olejach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=325904 np. Argan, baobab, z orzechow, z jezyn, jagodowy, z nasion brokula, zurawin, tamanu, arbuzowy, slonecznikowy, jojoba, kukui, winogronowy, ryzowy, z granatu i wiele wiecej



Cytat:
Napisane przez lui88 Pokaż wiadomość
Aha dzięki za odpowiedź Dzisiaj robiłam sobie nową mieszankę i chyba znowu coś nie tak bo jak zmywałam nią oczy to strasznie piekły - co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało Użyłam do niej: 25%rycynowego, 55%tamanu, 10% arganowego i 10%z nasion herbaty - wszystkie organiczne lub naturalne - oprócz rycynowego. Nie mam w domu oleju z wiesiołka ale mam jeszcze lniany, konopny, z malin, z dyni.. Może po prostu powinnam zrezygnować ze zmywania oczu OCM? ale to tak mi ułatwiało życie że ciężko będzie zrezygnować A może po prostu to przez olej tamanu? Jak myślicie?
Niestety niektore oleje nie nadaja sie do zmywania nimi oczu np. olej z awokado wypala oczy Moze to ten z nasion herbaty?
Dobrze jest zawsze zrobic probe jak sie ma nowe oleje i nalozyc je solo w okolice oczu.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 20:59   #3382
Iza995
Raczkowanie
 
Avatar Iza995
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 119
GG do Iza995 Send a message via Skype™ to Iza995
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy olejek Alterra z rossmana nadaje się do OCM ??
Iza995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 21:36   #3383
lui88
Raczkowanie
 
Avatar lui88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 64
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zdarzają się podróbki na allegro mydła alep??? Komukolwiek by się to opłacało?? Komuś się to już zdarzyło?
lui88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 22:07   #3384
HerbADKA
Raczkowanie
 
Avatar HerbADKA
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 465
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Jest opcja, że OCM po prostu Ci nie służy.

Ale jeżeli chcesz dalej próbować...

Odstaw, ogranicz wszystko do minimum, zostaw tylko rzeczy sprawdzone, poobserwuj, czego potrzebuje skóra - czy jest przesuszona, czy wprost przeciwnie - a potem można próbować.

- może za mocno pocierasz skórę? Miałam wysyp krostek po zbyt mocnym pocieraniu właśnie
- ponoć retinoidy dają czasem takie skutki uboczne, ale musisz poszukać więcej informacji na ten temat
-kokosa absolutnie NIE polecam, zapycha,
- rano zawsze warto umyć twarz mydełkiem, polecam Aleppo właśnie, albo biały jeleń
- zmień olej bazowy. Wiesiołek polecam.
Właśnie też się nad tym zastanawiam czy przypadkiem jest to metoda dla mnie. Ale chciałabym jeszcze sprawdzić inny olej bazowy żeby mieć pewność.
Twarz wycieram bardzo delikatnie.

Zacznę od odstawienia retinolu i zobaczymy co będzie dalej.

Właśnie, które oleje oprócz kokosa i migdała jeszcze zapychają? Bo przeczytałam wiele blogów i porad na ten temat, ale o tym, że te oleje mogą zapychać nie było (czytałam tylko, że podobne działanie ma oliwa z oliwek).
HerbADKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 22:45   #3385
malinova_28
Przyczajenie
 
Avatar malinova_28
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Iza995 Pokaż wiadomość
Czy olejek Alterra z rossmana nadaje się do OCM ??
u mne sprawdzile sie rewelacyjnie - ale tylko tez z cytryna - papyaya i migdaly fatalnie - bardzo zalujue ze w moim rossmannie juz nie ma olejkow - podobno je wycofuja a zakochalam sie w nim po uszy

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Cytat:
Napisane przez HerbADKA Pokaż wiadomość
Ja stosuję OCM od miesiąca. Mieszanka oleju rycynowego 20% + 80% olejku z orzechów włoskich + kropla witaminy A (retinoid). Twarz czyszczę rano i wieczorem. Szmatkę mam z mikrofibry.

Niestety mam od 3 tygodni wysyp. Na czole wychodzą zaskórniki, zaś na bokach twarzy, na nosie oraz na policzkach ropne krostki. Najlepiej wygląda skóra na brodzie. Całościowo skóra na twarzy na pewno jest nieco jaśniejsza.

Zastanawiam się czy powinnam przeczekać czy jednak zmienić olej bazowy (myślę o olejku z migdałów lub z wiesiołka lub o olejku do skóry suchej-> przecież skóry problematyczne są zwykle bardzo przesuszone). Czytałam też, że problem może tkwić w materiale, z którego jest szmatka - bardzo polecany jest muślin.

Od dziś olej zmywam też za pomocą mydełka naturalnego z nanosrebrem. Ale czytałam, że w takich wypadkach jak mój dobrze sprawdza się także mydełko Alep.

W związku z tym mam pytanie:
- jak długo u Was trwał wysyp? czy wtedy odstawiałyście OCM? jeśli tak, to na jak długo?
- jeśli problem tkwił w oleju bazowym, to jaki dla Was okazał się najlepszy?
- czy próbowałyście używać jakichś mydełek naturalnych do zmywania oleju?

i chyba najważniejsze:
- co powinnam zrobić? odstawić OCM na jakiś czas? czy iść w zaparte i poczekać jeszcze ze 2 tygodnie?
- odstawić i zmienić olej bazowy na kokosowy (akurat mam w lodówce) czy inny (jaki?)?
- jakieś inne rady?

Żeby było jasne: przeczytałam ok 10 pierwszych stron wątku, ale nie jestem w stanie doczytać następnych 110. Dlatego będę wdzięczna za wszelkie rady i Wasze doświadczenia w kwestii wysypu w czasie stosowania OCM.
moim zdaniem powinnas poczekac jezeli to tylko wysyp bez podraznienia skory
ja przeczekalam i nie zaluje - ocm stosuje od ok 6 m-cy i jestem bardzo bardzo zadowolona
co do rad to trudno cos radzic kazda skora jest inna
ja mialam mega wysyp (mysle ze wysyp jest tym wiekszy im bardziej zaneczyszczona jest nasza skora) wygladalam jak nastolatka zapryszczona z kaszka - ale zaciskalam zeby i stosowalam dalej i sie baaaardzo oplacilo - dzisiaj ciesze sie gladka promienna i mieciutka cera (nigdy jeszcze takiej nie mialam)
poniewaz rzadko pisze na forum chcialabym podziekowac za OCM

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Dziewczyny poniewaz moja przygoda z OCM dobiega polrocza mysle ze czas na male podsumowanie i opis drogi do ladnej cery
Na ten watek o OCM wpadlam szukajac bardzo delikatnej metody oczyszczania mojej bardzo wrazliwej i zanieczyszczonej cery, ktora juz nawet na micelarne plyny bardzo zle reagowala (ciagle rozpalona i swedzaca) dodatkowo trudne do wyeliminowania zaskorniki zamkniete (nie dzialaly mikorodermabrazje, kawitacje i inne zabiegi kosmetyczne)
Ale do rzeczy
1. olejki stosuje tylko naturalne i organiczne - sporo ich bylo bo lubie testowac i w zasadzie wiekszosc byla bardzo dobra (z pestek malin i porzeczek, avocado, z marchwii, z kocanki, arganowy, jojoba oraz takie zwykle z rossmanna (chyba tylko papaya mi nie odpowiadala)
2. reczniczki rozne - sciereczki z microfibry na poczatku ale za krotko trzymalu cieplo wiec szukalam dalej i dla mnie najlepsze okazaly sie zwykle malutkie reczniczki z ikei (za 1 zl ) do rozgrzewania a do zmywania koncowego sciereczka muslinowa
3. raz na kilka dni jak czulam ze sie mocno oczyszczam i zaskorniki prawie same wychodzily na wierzch na koniec "przesuszalam" je myjac sciereczka muslinowa z odrobina zelu babydream (taki do kapieli dzieciaczkow)
4. po ok 4 miesiacach jak juz wiekszosc wyszla baaaaardzo na wierzch zrobilam 2 x peeling kawitacyjny
Dzisiaj jestem bardzo zadowolona z tego co wiedze przed lusterem
malinova_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 08:07   #3386
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez lui88 Pokaż wiadomość
Aha dzięki za odpowiedź Dzisiaj robiłam sobie nową mieszankę i chyba znowu coś nie tak bo jak zmywałam nią oczy to strasznie piekły - co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało Użyłam do niej: 25%rycynowego, 55%tamanu, 10% arganowego i 10%z nasion herbaty - wszystkie organiczne lub naturalne - oprócz rycynowego. Nie mam w domu oleju z wiesiołka ale mam jeszcze lniany, konopny, z malin, z dyni.. Może po prostu powinnam zrezygnować ze zmywania oczu OCM? ale to tak mi ułatwiało życie że ciężko będzie zrezygnować A może po prostu to przez olej tamanu? Jak myślicie?
Z nasion herbaty dość często uczula.
Konopny, lniany [ ale zmniejszyłabym rycynę, bo niektórych wysusza. mnie akurat wybitnie nawilża, ale niektóre dziewczyny się skarżą ]. Dynia dobra na włosy, na twarz nie próbowałam. Malina dobra z żelem hialuronowym zamiast kremu.

Cytat:
Właśnie, które oleje oprócz kokosa i migdała jeszcze zapychają?
Kokos jest zapychający, ale o innych nie słyszałam To sprawa indywidualna.


Dziewczyny. Może problem leży w tym, że za bardzo kombinujecie. Niektóre cery nie tolerują mieszanek. Na swoim vlogu TheCurlyGal o tym wspomniała
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 13:10   #3387
Esztar
Przyczajenie
 
Avatar Esztar
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

czy przy OCM można stosować peeling enzymatyczny?
Esztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 13:59   #3388
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym wklepywaniem wody
I podaj oleje jakich uzylas do mieszanki,ale obstawiam raczej rycyne.



mialam na mysli czy sciereczke plukac na koniec z zimne wodzie czy samymi rekoma oplukac twarz zimna woda.?
uzywam hipp i rycyne.ale w weekend mialam taki wysyp po bokach twarzy co nigdy mi sie nie zdazylo!!!!odstawilam na weekend ocm i kremy a ze bylam u siostry stosowalam cetaphil i skora odrazu sie uspokoila..moze ten migdal w hippie mnie zapchal?
sama juz nie wiem na poczatku ocm byly fajne efekty a teraz okropne!probowac zmienic olej bazowy?
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 16:54   #3389
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wizażanki, pomocy:

stosuję ocm od ponad miesiąca (cera mieszana, lubiąca błyszczeć, konkretnie rozszerzone pory w strefie T). Moja mieszanka to olej z orzechów włoskich, rycynowy jakieś 30% i troszkę tamanu.
I na dniach zauważyłam, że mam strasznie rozszerzone pory na policzkach, wcześniej nie były aż tak widoczne :/
jeśli chodzi o temp wody, to nie używam jakiegoś wrzątku czy coś, normalnie bardzo ciepła woda (nie nazwałabym ją jakoś bardzo gorącej nawet).
jakieś pomysły? Możliwe, że ocm doprowadziło do rozszerzenia porów?
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 18:44   #3390
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
mialam na mysli czy sciereczke plukac na koniec z zimne wodzie czy samymi rekoma oplukac twarz zimna woda.?
Obie metody sa dobre.

Cytat:
uzywam hipp i rycyne.ale w weekend mialam taki wysyp po bokach twarzy co nigdy mi sie nie zdazylo!!!!odstawilam na weekend ocm i kremy a ze bylam u siostry stosowalam cetaphil i skora odrazu sie uspokoila..moze ten migdal w hippie mnie zapchal?
sama juz nie wiem na poczatku ocm byly fajne efekty a teraz okropne!probowac zmienic olej bazowy?
Dlatego nalejepiej jest uzyc jednego oleju, wtedy wie sie co zapchalo, podraznilo etc.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.